Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - TARTIŞMALAR BİRLİK SAĞLAMIYORSA SÜRDÜRMEK ANLAMSIZDIR
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 8:38 pm    ileti konusu: TARTIŞMALAR BİRLİK SAĞLAMIYORSA SÜRDÜRMEK ANLAMSIZDIR Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt net;ülkücü kesimin en ilgi çok ilgi göstermekte olduğu sitelerden
birisi olma özelliğini sürdürüyor.Ama asıl başarısı;son derece demokratik,bir ortamda bu hizmeti sürdürmesidir.Burada,tahammül sınırlarını zorlayan çok kişilere ve çok olaylara tanıklık ettik.Seviye de zaman zaman hayli düştü.İşin asıl üzücü olan tarafı;karşılıklı ,birbirine zıt fikirlerin;tartışma kurallarını aşıp;karşılıklı atışmalara,sataşmalara,birbirine akıl vermelere,suçlamalara ve de en kötüsü,savaş kaybetmiş,ya da kazanmış komutan psikolojisine dönüşmesidir.Ülkücü olarak nam kazanmış bozkurtların yuvasında bu hal;bu sitenin fikir hayatını yaşatmaya katkısı olan bizler için hiç de öğünülecek bir şey değildir.Bu düşmanlarımıza cesaret bize de ümitsizlik getirmekten başka hiçbir işe yaramaz.Ayrıca ülkenin binbir türlü problemi var iken;aynı konular üzerinde dönüp durmanın bir getirisi de yoktur.
Nitekim bazı arkadaşlarımız bu durumu;bazı sol sitelerde"ülkücüler bozkurt net te birbirine girdi" şeklinde bu satırlara ulaştırıp üzüntülerini bildirdiler zaman zaman.Ama hiç üzerine alınan olmadı.Hala aynı şekilde
sürüp gidiyor.Bence burada amaç bu olmamalı.Bu düşünceler içerisinde,dün gece bu kararı aldım ve artık bu tür sataşmalara cevap vermeme kararı aldım.Bu gün bu kararımı,uzun bir süredir tartıştığımız bir arkadaşımızın yeniden başlamasına rağmen sürdürdüm ve sürdüreceğim.Yanlız bir iki konuda çok üzüldüm ki bunları söylemeden geçemiyeceğim.Birincisi,bazı arkadaşların bu siteden atılmaları saplantısına katılması ve buna benim yol açtığım şeklindeki üstü az örtülü suçlamaları,diğeri de benim bilgisayar başından kalkmadığımı neden göstererek,işsiz güçsüz bir insan gibi gösterme gayreti.Halbuki benim başka işimin olup olmadığı soruluncaya kadar,günde kaç saat uyuduğumu sorsaydı ;amacımı daha iyi anlardı.Neyse buna da cevap vemedik.
Ben sizlerden şunu rica ediyorum.Burada teoriyle,sloganlarla,kısır çekişmelerle kaybedilecek vakit yoktur.Burada;bize,bağımsızlığımıza,bütünlüğümüze doğrultulmuş bir silah var.Patladı patlayacak.Biz bu kurşunu yememek için uğraşacağımıza,burada birbirimize şöyle yap böyle yap diye akıl verip duruyoruz.Bu şekilde giderse,biz bu mermiyi ne olduğumuzu anlamadan yeyip gideceğiz.Bir kere katılım çok az.Ama bizim suçumuz bu öncelikle.Biz burada birbirimizi yersek, birbirimize bu hareketleri yaparsak,bizleri hiç tanımayan arkadaşlarımız gelip burada nasıl fikirlerini yazacaklar?Çekinmezler mi?Herkes herkesi cehalet ile suçlarsa,iş alay boyutlarına varırsa,çekingen ,hassas kardeşlerimiz var,nasıl yazacaklar fikirlerini?Ondan sonra şikayet ediyoruz katılım az diye.Siteye bakıyorsun 60 kişi devrede,5 kayıtlı adam var,2 kişi yazıyor.Yani 58 kişi seyirci.Bu böyle olmaz.İkinci konu.Üyeler arasında eğitim seviyesi yüksek.Peki biz bu düşmanla mücadele ederken,sadece bedenimizi mi kullanacağız?Bizim bilmemiz gereken şey yok mu?Herkes ihtisas sahasına göre bildiklerini yazsa,hekim ise,sağlıklı kalmayı öğretse,siyasal okuyorsa bize siyasi durumu açıklasa,mühendis ise alanına göre günlük problemlerimizle ilgili çözümleri,yatırımlardaki yolsuzlukları yazsa,iktisatcı ise,ekonomi nasıl düzelir,neden bu enflasyon düşmüyor bilgi verse,Dil uzmanı ise,neleri yanlış söylediğimizi anlatsa daha iyi olmaz mı?Tarihçi ise ihtilafa düştüğümüz konularda bize ışık tutsa.Tamam biz duyarlığımızı belirtelim.Elbette günlük hayatta özellikle bölücülerin yaptıklarını,insanı çıldırtan bu hükümetin yanlışlarını konuşacağız.Günlük sıkıntılarımızı yazıp içimizi dökeceğiz.Ama bu tek başına bizi nereye götürür?Size içtenlikle söylüyorum ki,bu site izleniyor.Bakın en başta mhp büyük bir alaka ile izliyor.Ben buradan çıkan fikirlerin uygulamaya konulmaya başladığını görüyorum.Çünkü teşkilatla irtibatım var.Haberim oluyor.Ülkücü olması şartıyla bir,samimi olması şartıyla iki,bu ülke için canını ortaya koyacak her arkadaşımın yanındayım.Forum yöneticisine,ve sitenin kurallarına saygılıyım.Benim yazıp ya da yazmam hiç önemli değil.Önemli olan buradan birlik iletisi ve görüntüsü verilmesidir.Buradan bir kişi dahi benim hatam yüzünden ilişik kesintisine uğrarsa üzülürüm.Ama provakatörler müstesna.Burada yanlız milli duygularımız değil,her konu konuşulmalı.Yaşı çok genç olan arkadaşlarımız,hayatlarının bazı bölümlerinde düşüncelerinin değiştiğini zamanla göreceklerdir.Bu anlatmakla değil yaşanmakla öğrenilir.Zaten gelişim olmazsa,insan olmanın da bir anlamı kalmaz.Önerim kabul görürse,bu davaya inanmış birisi olarak,çok sevinirim.Herkes alanındaki sıkıntıları yazmalı.Öğrenci,öğretim görevlisi,esnaf,işçi.Burası yanlız milli duyguların değil,problemlerin konuşulduğu,kalkınma için modellerin üretildiği bir fikir platformu olmalıdır.Hatta şu demiş bu demiş değil,böyle olmasını düşünüyorum şeklinde düşünceler olmalıdır.Site yöneticilerinin bu konuya katkı yapmaları da son derece faydalı olacaktır.Sizlerden de bu konuda destek rica ediyorum.Başlık seçmeyin.En önemsiz ilgi alanınız dışında olan başlıkları da okuyun.Ben bir fethullah gülen tartışmasının bu kadar gözde,bu kadar okunan bir sayfa olmasından son derece rahatsızım.Bu konunun ülkücülükle ne alakası var ki bu kadar ilgi gördü?Bu ülkenin fethullah gülenle kaybedecek kadar fazla zamanı yoktur.Bu konuda bir birlik oluşturulursa bundan en fazla sevinecek kişi ben olacağım.Takdirlerinize bırakıyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 9:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaşım yazdıklarının çogunda sana katılıyorum. Lakin sol görüşlü veya herneyse bize düşman siteler sevinecek üzülecekden ziyade bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Sadece hakaretler konusunda bir degisim yasansın. Buda senin benim söylemem den ziyade site yönetiminden birileri bu konuda uyarılar falan yapıp bunu halletsin. Bence sayımızın çoklugundan ziyade saglamlık önemli. Son iki sene içinde 3 kişi ile ortak oldum. Ve şuan işlerim çok kötü gidiyor sebebi ise ortaklarımın ve işbirligi yaptıgım insanların boş çıkması vaadlerin yerine getirilememesi. Onun için bence dikkatli olalım bu konuda. Ülküdaşlarımız artık iyi yetişsin. Biz nice savaşları kat kat üstün sayıdaki düşmana karşı kazandık......

Kadir21 yanlış bir şey yazdıysam kusura bakma amacınla fazla bagdaşmayan şeyler yazdım. Kafam biraz dolu. Her neyse bu arada her konuda konuşulmasını teklif etmişsin bu bencede gerekli ve önemli ben Uluslararası ilişkilerde okuyorum. İşletme mezunuyum. Okula fazla ugramadıgım işlerle ugraştıgım için okul branşlarıyla veya bu günki bilgilerimle degil geçmişteki bilgilerimle elimden geleni yaparım.

Ülküdaşım birde bence çok büyük bir sorun. Benim nur cemaatinden de nakşilerdende çok tanıdıgım var. Ve neredeyse hepsi Ülkücü kardeşlerimiz. Allah aşkına artık şunun idrakine varalım davamızın adı islamcılık veya sadece türkçülük degil. Bu dava Şanlı Türk İslam dünyası ve herkez emin olsun ki sadece türkiye degil bütün türk ve müslüman alemi hatta çogu ülke bizden birşeyler bekliyor.

Gerçek bir olay anlatmak istiyorum. Özbekistandababamın bir arkadaşı vardı türkiyeye geldiginde bir gün anlattıgı bir hikayeye şahit oldum. Yaşlı bir özbek torunlarının dinle kitapla alakası olmadıgından yakınırken ama türkide hala osmanlı torunları mücadele veriyormuş. Başbuğ Türkeş önderliginde Türke ve islama sahip çıkıyorlarmış. Onlar varolduktan sonra sırtımız yere gelmez diye şükür ettiklerini. Unutmayalım.

Binlerce şehit verdik. Hüseyinin seccadede şehit oldugunu kanlı seccadesini cengizin son arzusunda TÜRK BAYRAGI ve KURAN istedigini daha sonra kalleşçe asıldıgını daha nicelerinin bu dava için şehit oldugunu unutmayalim. Zamanı gelince belki tekrar ölür hebimiz (İNSALLAH) onların yerine geçeriz. Ama şimdilik davamızda silah yerine kalem savaş yerine ilim lazım. Onun için ülkücü okumalı her konuda bilgi edinmeli. Kendine bakmalı örnek olmalı yani olmalıyız...

kadir ülküdaşımın dedigine uyamayacagım tek konu ihanettir. Bu konuda hiçbir zaman susamadım pkk kürt ve ermeni meselesi gibi. Lakin ben susmayı ögrenirim yeterki davamız ivme kazansın......................
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 11:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşım.İhanet ve provakatörler konusunda ben de neye mal olursa olsun affetmem aklıma da ağzıma da ne gelirse yazarım.Kürtler hakkındaki düşüncelerim de asla değişmedi ve değişmez.Bundan da taviz vermem.Benim burada uyguluyarak yapmak istediğim,zaman zaman hem kafalarımızı dinlemek hem de bilgi alışverişi.Bizi kavgadan başka bir şey bilmeyen topluluk olarak görüyorlar.Bu camiada benim arkadaşım kaç profesör,doçent,doktor,mühendis,müteahhit,pilot,aklına ne gelirse her meslek mensubu arkadaşım var.Ama bizden marjinal,itişmekten başka bir şey bilmeyen insanlar olarak bahsedilmesi beni çok rahatsız ediyor.Adam milliyetçiyim diye karşına geçiyor,ondan sonra mhp den neden hesap sormuyorsunuz ya da sizinkiler şöyle diye başlıyor .Ben niye teoriyle uğraşacak zamanımız yok diyorum.Ülke örtülü işgale uğramış,açık işgale ramak kalmış,hala Ziya Gökalp'i,ya da ozan Arif'i ya da şunu bunu konuşup bunların değerini tartışıp duruyoruz.Yarın buraya,amerikan askeri girdiğinde,ya da kürt ayaklandığında,şuradan buradan saldırı başladığında;sana soruyorum,bizi Türkçe,Ziya Gökalp,Necip Fazıl mı gelip savunacak?İş başa düşecek.Bunlarla ne alakası var?Anlatamıyorsun.Savaşa zırhsız gidiyorsun diyorlar.Ne zırhsız gidiyorum Allahaşkına?Damarlarımdaki kan ile,imanım bana yetmiyor mu?
Onun için artık bu adamcılık meselesini bırakalım diyorum.Binsekizyüz küsurlu yılların fikir ve idealleri ile bugünün düşmanı ile başa çıkılır mı?Yani ortada adam yok deniliyor.Ne adamı yok?Adamlar kenara itilmiş,meydan çakallara kalmış.Ben geçenlerde bu davanın çok eskilerinden bir kardeşimle iki saat konuştum.Bu adam sosyoloji profesörü.Adamda bir reçeteler var aklın hayalin almaz.Neden hala Ziya Gökalp,ya da Necip Fazıl ya da başka biri?Bunları bildiğim için yazıyorum anlatamıyorum.Bugün ekonomi ile ilgili sayısız proje var genel merkezde.Bizim koyacağımız milat,Başbuğdur.Bu mücadele onunla başlamıştır.Genel doktrin belli.Hedef belli.Teşkilatlar da belli.Sistem kurulmuş.Daha tartışılacak ne var ortada?Daha gerilerde ideolojik kavramlar arasında boğulmak ne kazandırır bize?Daha bugün Ziya Gökalp'ten bir sürü alıntı yazıldı.Hadi git bunu kahvedeki adama oku,eğit.Adam dilini bile anlamaz.Seni dinlemez bile.Solun çok şükür yaparak başarısız olduğu bu hareketi ,şimdi burada biz yapıyoruz.Geçenlerde;en doğru lafı"hastakurt " adlı arkadaş yazdı.Biz eskiden icraat yapardık şimdi laf yapıyoruz dedi.Miting oluyorİlgi az.Amacım bu tartışmaları kapatmak.Sayfalarca yazı yazılıyor.Kaç kişi okuyor?Git o sürede 3 kişiyle konuş.Birini kazansan kar.İslam meselesine gelince.Nurculuk ya da başka bir grup olmak ben ce de ülkücü olmaya engel değil.Yanlız yalan yanlış hadislerle milliyetçiliği reddedip,ümmetçiliği ileri sürme hatası yapılıyor bana göre.Çok yalan hadis var.İslam alemine bakıyorsun,orada da yanlızsın.Çoğu ele geçirilmiş.Hükümetleri satın alınmış.Getirilen hanedanlar ingiliz hatta yahudi.Bunlarla nasıl anlaşacaksın?Kaç yüzyıldır,haç hilali her yerde ezer olmuş.Oluk gibi müslüman kanı akıyor.Adamın peşine takılıyorlar.Bakıyorsun ya derin devletin adamı,ya işbirlikçi.Arkasında kanmış bir sürü insan.Bundan da rahatsızım.Ben bazı profesyoneller dışında hiçbir cemaat üyesi kardeşime kızmıyorum.Ama bir nurcu kalkar da Demirel'e,Özal'a hele hele rte ye oy verirse,ben fırttırırım.Sana soruyorum islamı biliyorsun.İslamda particilik var mıdır?Particilik bölünmenin ta kendisi değil mi?Peki sen kendi içinde bölünmüşsün dışarıyla nasıl bütünleşeceksin?Bunu söylediğinde vay efendim tek partici faşist oluyorsun.Oyunun aslı ne biliyormusun?Bize cıvalı zar ile kumar oynatıyorlar.Bu kumarın kaybedeni de milletimiz.Bu gemi Osmanlı ile battı.Bu kalanlar,ben dahil,batan geminin defolu malları.Bunlardan da bu kadar Türk ya da müslüman yada başka birşey olur.Cumhuriyet falan yoK bu ülkede.Kim var diyorsa yalan söylüyor.yARGI FERYAT EDİYOR BEN BAĞIMSIZ DEĞİLİM DİYE,YÜRÜTME TAM BİR DEVE DÜZENİ,3-5 EŞEK ÇEKİP GÖTÜRÜYOR,YASAMA DA ORTADA NELER YAPTIKLARIYLA.Şimdi yapılacak ne?Bizim kendi kimliğimize sahip çıkıp önce kendi paçamızı kurtaracağız.Bunu yaptıktan sonra,İslamı toparlayacağız.Düğüm çözülecek gibi değil.İskenderin yaptığı yapılacak.Kılıcı vuracaksın,kesip atılacak.Yoksa böyle deli danalar gibi koşuşur dururuz.Bunu da birisi birgün yapacak.Ben devleti de özeli de bilen bir insanım.Bu iş bu şekilde çözülmez.Vaktini sorarsan yakın derim.Çünkü bu kez kuyruğumuz fena sıkıştırıldı.Bizden liderler de böyle zamanda ortaya çıkar.Onun için artık lüzumsuz tartışmalarla uğraşıp kafamı yıpratmak istemiyorum.Biz işimize bakalım.Benim fikrimde olan hayli insan görüyorum.Yanlışım olabilir.Ama görüşüm böyle.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 11:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 yanlışdegilsin bence zaten sadece bir kaç ayrıntıda takılmıştım. Onlarda da niyet güzel oldugunu biliyorum. Arkandayım kadir21. Ülkücülük güzel şey ülkücüyüm mutluyum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız