Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ülkü ocakları pisliklerden temizlenmeli
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
YaSevYaSevr
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Sal Mar 01, 2005 5:26 pm    ileti konusu: ülkü ocakları pisliklerden temizlenmeli Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaslarım,ülkü ocaklarının su an ki durumunu hepimiz biliyoruz, halk bu kuruluslardan son derece sikayetci, sürekli bir kavga icindeler ve bu kavgalar davanın kavgası degil herhangi bir üyenin özel kavgalarıdır! bu tür hareketler davamızı yaralamakta ve bize dısardan bakan halkı yanıltmaktadır. arkadas cevrem olsun, kavgada bir arkam olsun diye ülkü ocagına girilmez. ne yazık kı ocaklarımızın cogunda bunu goruyorum. milliyetciligin tanımını yapamayan, ülkücülük nedir bilmeyen, basbugun hayatını bir kez okumamıs insanlarla dolu ocaklarımızın islahı gerekmektedir. bu tip sahıslar ülkücülügü halka yanlıs anltmakta, bize sempatiyle bakan insanların bu fikirlerini söndürmektedirler. yetkilileri göreve davet ediyorum... saygılarımla
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
uzzyozzy
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Sal Mar 01, 2005 10:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sayin kardesim bu konuda sana katiliyorum ben 6 senedir bulundugum okullarda okul baskanligi yapiyorum.Su an liseyi bitirmek üzereyim ve bu kadar teskilatla içli disli olmama ragmen ve bu davanin adeta misyonerligini yapip okullarda yaymaya çalismama ragmen ben bile son dönemde ocaktan sogudum.Bu konudfa yetkili ve etkili olmasi gerekenler ne yazikki etkisiz kaliyorlar.
okullarda kavgada tozu dumana katanlar bir mitinge gelmiyorlar bu sekildede ne için ocak ve teskilat içinde olduklarini belli ediyorlar.bu gibi kisileri ben okulumda direk disliyorum ve ülkücü teskilatlanma içinde barindirmiyorum.Diger okullarda komünist ögretmen ve ögrencilerle mücadele eden okul baskani arkadaslara da ayn1 tutumu sergilemelerini söylüyorum.
Bu pisliklerden ancak küçükken basini ezmekle kurtuluruz.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Mar 02, 2005 7:20 am    ileti konusu: Her Ülkücüyüm diyenin pesine kosulursa olacagi bu... Alıntıyla Cevap Gönder

Zaman gelir teskilatta yer bulamam oturmaya. O kadar kalabalik ki kim bunlar, nerden gelmisler bilmeme ragmen icimde belli bir burukluk sohbet eyleriz Ülkemizin DERIN meselelerinden. Bir bakiyorsun anlattiklarina; yahu diyorsun ne adamlar varmis,.. Vay be helal olsun. Bir de eski Ülkücü olmasalar. Adamlar nedense hepsi eskimis. ESKI ÜLKÜCÜ sifatiyla 80 öncesinin nimetlerine göz dikiyorlar. Haketmedikleri bir konum kazandiriyor bu onlara girdikleri toplum icinde. Bir de o anlattiklari olmasa; muhabbet uzadikca bilgisinin bir kac uydurma-kaliplasmis sözden ibaret oldugu, Hürriyetin köse yazarlarinin ( ki okuyorsa) bir sekilde tesirinde kaldigi, benim Ülkücü görüsüm olarak ortaya sundugu temelsiz görüslerin ne Türk Islam Ülküsüyle, ne 9 Isikla ne de hayatin gercegine uymadigini görüp yine de insanimizdir diyerek dinlemek zorunda birakiyor. Nitekim bu insanlari dinledikten sonra kafalari karisan iyi niyetli arkadaslarimizin teskilati, fikri ve lideri tartistigi görülür. Amac emek vermeden yemek istemege dönüsür. Is yapmadan belki de kendi tembelligini unutturmak istercesine bitmez tükenmez elestiriler. En tehlikeli gördügüm herkesin kendine has bir ÜLKÜCÜ GÖRÜSÜ olusmaya baslar. Sorun Basbug ne anlatmis ne yazmis bihaber. Lider nerde, ne is yapar yine öyle. Almanya icin söylüyorum teskilatta herhangi bir faaliyet var desen ya bahanesi vardir misafiri gelecektir gelmez, ya da unutur gelmez. Kendini ESKI ÜLKÜCÜ olarak yutturanlar ise özellikle böyle günleri secer ve mümkünse katilir ve en olmadik yerde bir uygunsuzlukla bütün konsantreyi bozar muhabbetin akisini degistirir. Gardas bunlar bizim teskilatimizda karsimiza cikanlardan bazilari....

Bir de bizim hakiki eski Ülkücülerimiz vardir onlarin deyimiyle ama HIC BIR ZAMAN ESKIMEZLER. Hala fikir olarak dimdik ayakta sarsilmaz bir inancla 80 öncesinin o er meydanlarinin yigit, bir o kadar da agirbasli aile babalari. Muhabbetinde bir huzur, bir ferahlik görürsünüz. Kollayici, yakinlastirici, azim ve güc veren. Onlarin ise kendilerine göre bir ÜLKÜCÜ ANLAYISI yoktur; Basbug´un Ülkücülügüdür onlari cezbeden. Allah (c.c.) onlari basimizdan eksik etmesin.

Ülkücü Hareket; gaflette olmayan, saglam, inancli gönül erlerinin her yasta ülkenin meselelerine sahip cikip, daha iyiye ulastirma hareketidir. Bizi durdurmayi birakin yolumuza engel olanlara, hatta buna tesebbüs edenlere en iyi cevabi yine hareketin kendisi verecektir. Bu yolda zaman kaybetmeye tahammül kalmadi....

Gencler meselesine gelince; GENCLIK BIR CAGLAYANDIR. BARAJI KURAMAZSANIZ ÖNÜNÜ ALAMAZSINIZ.

Allah (c.c.) yar ve yardimcimiz olsun...

Selam, saygi ve hürmetlerimle...
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Çar Mar 02, 2005 9:40 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razı olsun ülküdaşım agzına saglık işte bu dedigini yenmek degiştirmek için bize düşen nedir her gittigimiz yerde 9 ışıgın islamın ve türk milliyetçiliginin dili olmak ilk olarak anlamak sonra herkeze anlatmak... Allah türk islam ülküsünü zafere götürecektir çünkü dava hak davasıdır.... Allah yar ve yardımcımız olsun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
leyliguzel
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 75

İletiTarih: Çar Mar 02, 2005 9:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam arkadaslar..

arkadasin acmis oldugu konu bence cok önemli, ben bu olaylar sadece burda { yurtdisinda } oldugunu tahmin ediyordum.. ve sizin orda farkli diye dusunuyordum , ama bunu bilmem cok iyi oldu.. bende sizin dusuncenize katliyorum, ve arkamiz olsun sahip cikanimiz olsun diye, bi davaya girilmez.. 'hele gönul verdim denmezs... bu konuyo cozum getirirseniz cok sevinirim,, cunku bizim burdada ayni sorunlar var...

saygi ve sevgilerimle...

leyli
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Mar 02, 2005 12:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başlık sahibinin teşhisleri;sadece ülkücü camia için geçerli değil.Ocaklılar şöyle de diğerleri böyle mi?Genelde bir erezyon var.Ben bu erozyonu sadece bir tarafa maletmeyi haksız buluyorum.Bağdat caddesindeki gencin durumu,stadlardaki gençlerin hali,birahanelerden sallanarak çıkan insanların vaziyeti,kızlarımızın erkekleşmesi;hangi birisini sayayım.Bunlar gençliği çok iyi mi temsil ediyor ki burada ocaklı arkadaşları konuşuyoruz.Peki ocaklı olmayıp da sokaklarda racon kesenler,ağzında sigara ile dolaşan kızlar ne oluyor.Büyüğü saymayan,küçüğünü ezen,sayısız genç var.Neden hep ocaklıları konuşuyorsunuz?Bu mesele genel bir meseledir.Eleştiri yapılacaksa,toplum olarak nereye gidiyoruz sorusunun cevabını aramak var iken,bu ocakların üzerine neden gidiliyor?Ben de ocaklara gidiyorum.Hiç dediğiniz gibi haller yok.Çocuklar oldukça iyi ve bilinçli.Özentiler olabilir.Bu memlekette mafya babası olmaya özenen,binlerce büyük var bırakın genci.Sanki her taraf doğru dürüst de ocakları konuşuyoruz.Benim oğlum da ocağa gidiyor.Serserilik yaptığını gören yok.Kaç defa yazdım.İşin temeli ailedir.Ocaklara yavru kurt gönderin,yavru kuzu değil diye.Adam çocuğuna hiçbir değer öğretmemiş,saldım çayıra mevlam kayıra misali.O çocuk nereye giderse dağıtır.Hangi mantıkla ideal insan düşünüyorsunuz?Haşa Allah cc. evlattan müzzehtir.Yanlış anlaşılmasın ama kullar onun indinde yaramaz çocuk gibidir.Sapar,azar,düşer kafasını kırar.Tevbe eder ıslah olur,müsamaha görür affedilir.Allahın affettiğini siz nasıl kınıyor da,sürtünmesiz ideal sistem gibi,tornadan kusursuz çıkmış tek tip adam istiyorsunuz?Bir türkü siz bu kalıp içine sığdırabilirmisiniz.Sığdıran avrupanın hali ortada.Ama türk böyle şekillenmeye gelmez.Sen evinde çocuğuna söz geçireme ocaklarda mükemmel adam yatiştirlmesini iste.Orası ana okulumu?Gençler akışkanlar gibidir.Yatak mecra dinlemez,doludizgin hareket halindedir.Bunu ne yapsanız çeviremezsiniz.Bu özentiler olacaktır.Yanlışlar olacaktır.Bundan 30 yıl öncesi durum farklı değildi ki.Gene kuşak çatışması vardı.Bu hareketler o zaman da vardı.Hadi gençler eskiyi bilmez,ya eskilere ne oluyor.Kendi kırdıkları cevizleri unuttular mı?Eleştirmek kolaydır.Ocakları düzeltin.Ne var düzelecek.Bunlar genç.Bunları nasıl durduracaksın?Benim bugün asıl şikayet ettiğim kızlarımızın halidir.Ben moda kılık kıyafete müzik anlayışına takmıyorum.Onlarda beni en rahatsız eden şey erkekleşme belirtileri,genç kızlara mahsus çekingenliğin ortadan kalkması.Asıl bu tehlikedir.Çünkü gelecek nesli bunlar yetiştirecektir.İş önce annede başlar.Oturun kızlarımızın halini konuşun maksadınız üzüm yemekse.Bu gün sokaklarda,erkek gibi yürüyen,sigara içen,genç kızlık zerafetinden ve nezaketinden uzak kızlarımızı düşünün.Bunlar yarın size eş ,bizlere gelin olarak gelecekler.İşin temelini bırakmış bir ocak muhabbeti gidiyor.Elbette ocaklarda şahsi davalar güdenler cezalandırılmalıdır.Ama bir kaç ocak başkanı böyle diye tüm ocakları suçlamak yanlıştır.Ama ufak tefek kabadayılık özentilerini,küfürlü konuşmaları falan ayyukaya çıkarmayın.Ben il ilçe toplantılarında ne konuşmalar duyuyorum.Ne büyüklerin neler yaptığını biliyorum.Süpürge ekiplerini biliyorum.Disipline uymayanların nasıl alındığını biliyorum.Geçmişte bunlar yokmuş gibi konuşmayın çünkü biz bu işlerin içindeyiz.Burada daha açık yazamam ama insaflı olun.Ülkücülüğün temeli sert gibi çeliktir.Siz koyun mu yetiştirmek istiyorsunuz anlamadım ben?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Çar Mar 02, 2005 2:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dogru sana yurekten katiliyorum ozellikle avrupa da ki ulku ocaklarimiz bu konuda daha dikkatli olmak zorundadir.

Allah Turku korusun
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız