Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Papa'ya Allah'dan Rahmet Okuyanlar
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 9:20 pm    ileti konusu: Papa'ya Allah'dan Rahmet Okuyanlar Alıntıyla Cevap Gönder

Dün mynet. com da yeni papa seçimini haber vermiş ve yorumlar açılmıştı.

Yorum kısmında bir vatandaşımız"Papaya Allah Rahmet eylesin, dinler arası diyalog için çok çalışmıştı" diye bir yorum yazmıştı. Üzüldüm.
Bu vatandaşımız diyalog kelimesinin altında yatan asıl konunun Fetullah Gülen eliyle yürütülen misyonerlik olayı olduğunun acaba farkında mı?

Dinler arasında ne gibi bir diyalog olabilecek?
Bizi ele alalım; ne yapmamız gerekiyor? Hristiyanlarla veya yahudilerle nasıl bir ittifaka girmemiz gerekiyor?
Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV.'e inanmayan insanla nerede ve hangi çizgide buluşacağız?

Aşağı yukarı tüm kardeşlerim işin ayrıntısını ve önemini biliyorlar.
Biz bu aklı eksik veya kandırılan insanlara doğruyu nasıl anlatacağız?
Bu ülkenin insanları ne zaman uyanacaklar?

Bilen lütfen söylesin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 9:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fetullahın gazetesi ve televizyonu günlerdir bu konu üzerinde duruyor. papa sanki bizim liderimizmiş gibi bu konuyu işledikçe işliyor.

bize ne ya, papadan? Türkiyenin bu kadar sorunu varken papa ölmüş, onumu düşünüceğiz biz?

amerikanın askeri fetullahın maskesi artık tamamen düşüyor.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 9:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dostlar bence siz Papa olayini yanlis yorumluyorsunuz. Birincisi, Hristyanlarda ehli-kitaptan, dinimiz saygi ogretmistir. Dini bir lider olarak Papa'nin olumunun anilmasi yanlis bir sey degil.

Ayrica, diyalog konusunu gelince. Ben yurt disindayim, su anda Amerika'dayim. Buradaki insanlar Islamiyeti teroristlerden mi tanimalari daha iyi mi? Yoksa gercekten Islamiyeti yasamaya calisan, bariscil, basarili Turklerden mi ogrenmeleri daha iyi? Daha dun ben MUSLUMANLIGA gecen bir Amerikali bayanla tanistim...

Bir Hristyan'in Musluman olmasi kolay, cunku biz hic bir peygamberi red etmiyoruz. Fakat bir Musluman'in Hristyan olmasi cok daha zor cunku o zaman Hz. Muhammet'in peygamber oldugunu dogrudan ret etmesi lazim.

Kisaca, bence diyalog cok onemli, kendimizi anlatmamiz cok onemli. Canakkale'yi, Kurtulus Savasi, Islamiyeti...bir cok konuda kendi goruslerimizi anlatmamiz cok onemli. Diyalog budur.

Ben kendi Muslumanligiyla rahat olupta, yani dindar olanlardan korkmuyorum. BEN DININI BILMEYEN, YABANCI HAYRANI olanlardan korkuyorum. Cunku misyonlerler ancak dinini bilmeyen Turkleri kazanabilirler...

Bizim yapacagimiz, Islamiyeti anlatmaya calisanlari kinamak degil. Yapacagimizi, kendi halkimiza kendi toreleriyle barisik olmayi ogretmektedir. Yabanci hayranligi, Islamiyet dusmanligi, Turku hor gormeyi...bunlari yok etmemiz lazim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 9:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sayın sevgihan

bu ılımlı islam ve dinler arası diyalog modeli ABD güdümlü nurcuların Türk isnanını tepkisiz birer molla haline getirme modelidir. Ayrıca bu kişiler diyalog adı altında misyoner faaliyetleri gizlemektedirler. Bu diyalog süreci ile Türkiyede yoğun misyoner çalışmaları başladı. Misyonerlik Atatürk zamanında kanun ile yasaklanmıştı. Fakat AKP bu yasayı değiştirdi ve misyonerlere rahat çalışma ortamı hazırladı..
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 11:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
Dini bir lider olarak Papa'nin olumunun anilmasi yanlis bir sey degil..

Bu cümleniz herhalde yanlışlıkla yazılmış..tekrar okumanızı rica ediyorum..!!!
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 11:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Papanın,Vatikanın tarif ettiği diyalog dünyaya hristiyanlığı yaymak projesidir...bu papanın kendi ifadesidir....Fethullah Bey de papalık misyonunun bir parçası olmak için elinden geleni yapacağını belirtti..daha yoruma gerek varmı...Diyalog Avrasya dergisinde Hacı Bayramı Veli Hz lerinin türbesinden alınan keyif ve huşu ile xxx katedralinden alınan zevk ve huşunun aynı olduğu,çan sesiyle ezan sesinin bir oldugu yazmaya başlandı...daha yoruma gerek varmı...daha bu örnekleri 20ye kadar coğaltabilirim..Allah indinde yegane din olan İslamda tebliğ ve irşad vardır..nasibi olana Allah hidayet eder..gayrısı yalan olur..ihanettir..

Allah(c.c) ne diyor..''Allahın ipine sarılınız''..Allahın ipi nedir..Kurandır,sünnettir..Kuranda Maide Suresini okuyunuz..diyalogcular iyi okusun hatta..
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 11:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALP-TUR demiş ki:
fetullahın gazetesi ve televizyonu günlerdir bu konu üzerinde duruyor. papa sanki bizim liderimizmiş gibi bu konuyu işledikçe işliyor.

bize ne ya, papadan? Türkiyenin bu kadar sorunu varken papa ölmüş, onumu düşünüceğiz biz?

amerikanın askeri fetullahın maskesi artık tamamen düşüyor.

Bu internette dolaşan filmlerde ne mal oldugu apaçık anlatılıyor zaten..artık her cemaatin ve tasavvufi yolların bu adamdan ve ihanetinden haberi var..birde saf ve temiz yandaşlarıda uyansa..dua edelim inşallah onlarda ayıkır..bile bile bu ihanetin içinde olanların herhalde kalpleri mühürlenmiştir...onlara yapacak bişey yok..-haşa- ölümsüzlüğün icadını beklesinler..Çünkü din gününde Rabbimizin sorgusu pek çetin olacak
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 1:38 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayridede,

Hayir, yazdigimi yanlis okumadiniz. Dinimiz bize herseyden once insan olmayi ogretmistir. Allah yolunda olan herkez dostumdur. Ben Allah degilim, ben olen Papa iyi midir degilmidir boyle bir karar verme hakki alamam. Onu sorguya cekecek ve onun sevaplarini gunahlarina karsilik tartacak olan tek makam Allah'tir.

Musluman olmamak gunah degildir; belki Hz. Peygamberimizin mesajini almamistir, belki Islamiyeti yanlis tanimistir. Onemli olan tek sey bir insan kalbindeki samimiyet. Bunu da sadece Allah bilir.

Iyi dilekcelerde bulunmak suc degil, sevaptir. Vefat eden Papa bana degil, Allah'a hesabini verecek. Dini lider oldugu icin omuzunda cok sorumluluk tasiyor...verecegi hesap kolay olmayacak.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 1:46 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrica, ozellikle Fethullah Gulen'e saldirmaktansa, Turkiye'dekilere bir bakiniz. Benim Amerika'daki faaliyetlerinden izledigim kadar ile, onlar sadece Islami bayramlarini kutlarlar, gurbetci Muslumanlara da helal et temin etme konularda, veya dinimizi yasamak icin gerekli olan baska hizmetler de vermektedir. Hic bir zaman bir Hristyan bayrami kutladiklarini gormedim.

Fakat Diyarbakir'da yasadigimda, Aralik'tan Ocagin sonuna kadar alisveris merkezlerinde NOEL BABA posterlerin, figurlerin asildigini gordum; Eskisehir'i ziyaret ettim evvel Aralik, orada da Noel baba motifler her taraftaydi.

Gidip dinimizi savunmaya calisanlari kotulemek yerinde, bence asil misyonerligi yapan, Islamiyeti dusmanca bakan, sozde "modern" adamlara gozlerinizi cevirmelisiniz.

Vallah ben Fethullah Gulen hakkindaki butun iddialarin dogrulugunu veya yanlisini bilmiyorum ama, ben Amerika'da dogumus ve buyumus bir Turk olarak, eger bu yil HAYATIMDA ILK DEFA HELAL KURBAN ETI yediysem, Fetthullah Gulen'i ornek alan Turk grubun sayesinde yedim...

Devletin milyonlarca para verdigi ATAA, ve baska Amerikan-Turk teskilatlar TEK BIR DEFA dahi, imanli vatandaslara boyle hizmet etmemislerdir. Aksisine, evvel Ramazan'da, Seker Bayramin'da Rakili ickili parti verdiler ...

Toremizi kim bozuyor, onu iyicene dusunun...
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 9:13 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birkere PAPAYA ALLAH RAHMET EYLESIN denmez cünkü o bir müslüman degildir ve müslüman olmayanlara rahmet dilenmez.

[b]Sevgihan

yazdiklarini okudum güzel yazmisiin ama zaten amerikada yasadigin icin benden daha iyi bilirisnki amerikadakiler müslümanlarinin cogunu TERÖRIST olarak görüyor. bende almanyada yasiyorum ve bu böyle. havaalaninda bile müslümanlarin icini disini heryerini arayip tariyorlar neden?? cünkü güvenmiyorlar.alnimiza lekeyi sürmüsler bile ama biz bu lekeyi sildiricezz tabiki.ölmüne gideriz ama müslümanalra türrklere asla laf attirmayiz.

Hristiyani müslüman etme konusuna gelince. hristiyanalrin beyni yikanmis olarak sayabiliriz kilisedeki papazlar herzaman müslümnalri kötülerler. onlarda dogal olarak papazlara inandiklarii icin bize düsman gözüyle bakiyorlar. ama BIZIM bir ALLAHIMIZ var ve bunu papazlar red ediyor (hasa) Hz. Isayi ve Hz. Meryemide Allah yaptilar (tövbe tövbe). yani agiza alinmicak kelimeleri bile söylediklerine göre beyinleri okadar yikanmis. ama hiristiyandaki o domuz inadi varken bizdede bu hirs müslüman gücü varsa elbetteki hristiyanlari yahudileri müslüman yapmaya calisicaz.

Bunu söylemekten hic bikmicamki,ben bile bir hristiyani bir almani arkadasimla birlikte müslüman ettim, bundanda gurur duyuyorum ve herkesi bu cabaya davet ediyorum.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 10:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt_Lady Ablacigim,

Yazdiklarinizin cogunlukla dogrudur, sizin AKINCI ruhunu kutlarim. Elbette, gurur duymalisiniz. Atalarimiz hep yorulmadan, olumu dahi goze alirak, Islamiyeti dunya'daki butun insanlara tanitmayi gayret etmistir.

Hemfikir olmadigim tek nokta, sizin Hristiyanlara "Allah rahmet eylesin" diyemeyebilecegimizin fikridir. Bizim baskalar icin iyi seyler istememiz hic bir sekilde yasak degildir. Hristiyan'da, inancsiz'da (pagan'da) sonucta bir INSANDIR. Son anina kadar Allah yoluna donmek, tovbe etmek, mumkundur. Biz Allah'tan ne istesek dileyebiliriz, tabi dilegimizi kabul etmek veya etmemekte Allah'in hakkidir. Bizim Musluman olarak yapmamiz gereken de dinimizi ogretmek, en iyi sekilde temsil etmeye calismak, ve en onemlisi - vatanimiza, milletimize, ve insanliga hizmet etmektir. Baska insanlar icin de iyi seyler dilemek ise, kesinlikle bir sevaptir bence.

Hristyanlarin bazi kati kafali ve yanlis dusuncelerine deginmissiniz. O konularda son derecede haklisiniz, umarim son aninda dahi olsa, o sekilde dusunen insanlar bir gun yanlis yaptiklarini anlarlar.
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 10:19 am    ileti konusu: CEMAATLER VE DİYALOGLAR Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Ülküdaşlarım;
Önce misyonerlik, samimiyet ve hizmet konularını birbirinden ayırt etmemiz gerekiyor.
Fetullah Hoca ve cemaatinin güzel hizmetleri var.
Kurban, zekat konusunda güzel işler yapıyorlar.(Ben zekat ve kurbanı fakire vermekten yanayım. Kurbanı hep cemaatlere kestirenlerin çocukları yarın bu ibadeti zor bularak terk edeceklerdir)
Bu konularda güzel işler yapsalar dahi misyonerlik işin içine girdimi çok dikkatli olmalıyız.
Bilgisiz insanları çok kolay şüpheye düşürebilirler.

Papaya rahmet okumak yanlış iştir.
Cenab-ı Hak "Bütün müminler kardeştirler"buyuruyor. (İnnemel müu'minune ihvatun)
Cenab-Hak" Ahirette tek geçerli din İslam'dır" buyuruyor. (İnneddine indallahul islam)
Bu kadar bilgili bir insan bu ayetlerin anlamını bilmi yormu?

Müslümanlar, Saraybosna'da, Irak'ta vs katledilirken papa neredeydi. Acaba bir hristiyanın burnu kanasaydı öyle kayıtsız kalırlarmıydı?
Necip Fazıl Üstad;
"Allahın dostlarını ve düşmanlarını hiç unutmayın, hele düşmanlarını" diyor.
Aman dikkat.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 10:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Reis,

Papa Irak'ta, Bosna'da INSANLAR katledilirken yan gelip yattigiysa, daha once yazdigim notta ifade ettigim gibi, HESAP GUNU ZOR OLACAKTIR...

Ama bu hesabi bana degil, Allah'a verecek. Sevaplarini, gunahlarini olcecek, tartacak, degerlendirecek olan Allah'tir.

Ayrica, Hristyan olmak gunah degil. Ahirette tek gecerli dinin Islam oldugu dogrudur, ancak eger bir insan Islamiyeti taniyamamissa yada yanlis tanimissa acaba Allah o kisiyi bilmedigi bir sey den sorumlu tutar mi?

Eger bir Amerikali, Islamiyeti Terorizm'e ile esit olarak biliyorsa, ve o kisi "hayir ben Musluman olamam cunku terorizme'yi yanlis buluyorum" diye Musluman olmuyorsa...Acaba Allah gene de bu insani cezalandiracak mi?

Butun Hristiyanlar cehenneme gidecek diye bir kural yoktur. Herkez kendi hesabindan sorumludur.
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 10:46 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan

sagol,yanliz su abla kelimesi pek hosuma gitmedi.

evet bir yönden haklisin ama ben böyle ögrendim gittigim camilerden sohbetlerden MÜSLÜMAN OLMAYANA ALLAH RAHMET EYLESIN denmez.

Haklisin son anda müslüman olmak tövbe etmek mümkündür ama Papa nin tövbe ettiginden eminmisin son ANDA... ben inanmam buna nede olsa hiristiyanlarin basi papazi..

bend eseni düsüncelerinden dolayi tebrik ederim

ALLAHA EMANET OL...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız