Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Bahçelinin açıklamalrındaki çelişkiler
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Per May 05, 2005 8:35 pm    ileti konusu: Bahçelinin açıklamalrındaki çelişkiler Alıntıyla Cevap Gönder

Bahçeli ''Kan bağına ve soya dayalı milliyetçilik anlayışının her şekli bize yabancıdır, aykırıdır. Bizim Türk milliyetçiliği anlayışımız din, dil, ırk ve mezhep temeline dayalı ayrılıkçılığa kapalıdır. Türk vatandaşlarını Türk milletine bağlayan bağ, sadece ve sadece hukuki bir bağ olan vatandaşlık bağıdır.'' diyor. Milliyetçilik zaten din ve mezhep ayrımı yapmaz. Türk hangi dine hangi mezhebe inanırsa inansın Türktür. Bahçelinin bu sözleri doğru ama diğer sözleri çok garip.

''soy ve dil ayrımına kapalıyız'' diyor Bahçeli.

MHP eskiden soy ayrımı yapmadan Türkçe konuşan herkesi Türk kabul ederdi. Şimdi ise dil ayrımıda yapmıyor. Yani Türkçe konuşmayan herkesi de Türk kabul ediyor ve milliyetçilik anlayışlarına dahil ediyor. Türkiye Cumhuriyetine iltica etmiş bir zencide Türk. Kürtçeden başka dil bilmeyen Hakkarili Zeyno’da Türk oluyor. T.C vatandaşı Ermeni Manukyanda Türk oluyor, Yahudi vatandaşlarımızda Türk oluyor. Türk kanı taşıyanda Türk, taşımayanda Türk oluyor. Türküm diyende Türk, demeyende Türk. Türklük şuuru ve gururu bulunanda Türk, bulunmayanda Türk oluyor. Bu ne biçim bir tarifse herkes Türk oluyor bu tarifle..

Bahçeli’nin milliyetçilik anlayışına T.C pasaportu taşıyan bir yahudi, bir kürt girer ama ülkemiz dışında yaşayan Kazaklar, Kırım Türkleri, Gagauzlar, Türkmenler girmez. Zaten MHP İstanbul milletvekili Mehmet Gül, kürtleri Kazaklardan daha çok sevdiklerini televizyonda söylemişti.

Bahçeli ile olmuyor bu iş. Milletin ağzına sakız ettin bizi Bahçeli.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per May 05, 2005 9:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda fikir birligimiz var saniyordum...

MHP genel baskanini elestirmek bu foruma yakismiyor....

Siyasi bütünlestirici mesajlar vermek DEVLET ADAMLIGIDIR. Sayin genel baskanin yerinde kim olsa buna benzer mesajlari vermek zorundadir. Bunu baska mecralara cekmeyi uygun bulmuyorum...

Ülkücü Hareket liderinin yanindadir. Bunu bozma gayretleri bosa cikacaktir...
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per May 05, 2005 9:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lider doktrin eleştirilmez mantığı ülkücü harekete zarar vermiştir. Eleştiri olmazsa başarı olmaz.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Per May 05, 2005 9:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkes bir baskasinin eksigini bulmak ve düzeltmek yoluna gidebilir...

Ama kimse Ülkücü Hareketin eksigi varmis veya yanlisi varmis hele simdiye kadar isleyen yapisini düzeltiyor imaji ile hareketin dinamikleri ile ilgili konulari günlük tartisma malzemesi yapamaz...

Ne biliyoruz ve ne kadar biliyoruz ki sayin genel baskana dil uzatiyoruz...

Ülkücü Hareket bu konuda katidir...

Kendisine Ülkücü diyenler, bunun gereklerini yapmak zorundadir...

Baksa forumlardan fikirlerini tanidigimiz insanlarin hele de Ülkücüleri araplasmak ile suclayanlarin MHP yi siyasi partileri olarak görmeyenlerin MHP ve güzide genel baskani icin yipratici konusmalarina tepki elbette Ülküsü icin yasayanlardan gelecektir. Bunda gariplik yoktur....

MHP hakkinda yorumlari ancak ülkücüler yaparlar...
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per May 05, 2005 9:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim demiş ki:

başkana kul köle olma, eleştirmeme, köpek gibi her söze uyma devirleri geçti artık. Bahçelinin bu sözlerinin Türk milliyetçiliği ile alakası yok. Bahçelininb icraatlarının çoğunun Türk milliyetçiliği ile alaksı yok. Artık susmayalım, yanlışı eleştirelim.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Per May 05, 2005 10:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALP-TUR demiş ki:
Vuslatim demiş ki:

başkana kul köle olma, eleştirmeme, köpek gibi her söze uyma devirleri geçti artık. Bahçelinin bu sözlerinin Türk milliyetçiliği ile alakası yok. Bahçelininb icraatlarının çoğunun Türk milliyetçiliği ile alaksı yok. Artık susmayalım, yanlışı eleştirelim.

Liderine sahip cikanlari köpek gibi görme fikrini gercek ülkücüler iyi degerlendireceklerdir...

BOZKURTDAN KÖPEK OLMAZ...

FIKIR-LIDER-TESKILAT
K-A-N
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 35

İletiTarih: Cum May 06, 2005 1:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kandaşlarım artık gerçekleri görmenin zamanı gelmiştir karakteristik bir takım yetersizliklerinin yanında dönemlerinin getirdiği şartların da etkisiyle devletler ve onları yaşatan siyasi iktidarlar üzerinde oluşan durum kısmen ya da tamamen onları amaçtan saptırmış davaya bağlılıktan koparmış olabilir. Hayatta en temel gerçek yaratılış ve yok oluştur, davasından kopanlar elbette ki yok olmaya mahkumdur onları yok edecek olanlarsa ülküsünü hiçbir zaman kaybetmemiş davasına her şartta sadık kalabilmiş gerçek savaşçılardır ve aslolan yok olanın yerine yenisini hatta çok daha iyisini koyabilmektir.

"MHP genel baskanini elestirmek bu foruma yakismiyor.... " anlayışıyla hareket edersek Türklüğüne ve misyonuna duyduğumuz saygı gereği Azerbaycan Başkanı Alievi de eleştirmememiz gerekir!! Ancak meclisimizde "Türk tarafı anlaşmaya evet der, Rumlar hayır derse KKTC'yi tanırız." yolunda verdiği sözleri ve döktüğü göz yaşlarını unutup ülkesine döndüğünde şerefini haysiyetini ayaklar altına alırcasına Türk tarafının evet ine rağmen bize rest çekişi "Babası Haydar gibi ilham Aliev de rus uşağıdır" diyen kandaşlara bunu deme hakkı tanımıyor mu yapılan yanlışları sorgulama ve eleştirme hakkı tanımıyor mu sizce?

"Benim bir karış toprak vermem söz konusu olamaz.Zira istenen toprak bana ait değildir.O, milletime aittir.Bu imparatorluğun hiçbir parçasını hiçbir kimseye veremem. Yahudiler şimdilik milyarlarını biriktirsinler. Kim bilir, bir gün bu imparatorluk paylaşılırsa, onlar da istediklerini, belki de bir şey ödemeden elde edebilirler. Fakat kadavramız paylaşılırsa. Canlı vücuttan parça koparılmasına müsaade edemem."

2.Abdülhamid Han

Bize Abdulhamid gibi vatanına ve milletine sadık önderler gerek. Bize esaret - ki bu esaret fikri boyutta da olabilir - altında yaşamaktansa ona karşı savaşarak ölmeyi tercih edebilecek ülküdaşlar gerek. Biz şerefli yüce bir milletiz yanlışa ve yanlışçıya her şartta HAYIR diyebilmek kanımıza atamıza bizi ulu yaratan Tanrımıza borcumuzdur bunu unutmayalım ve olaylara daha geniş açıdan bakıp uzlaştırıcı birbirimizi kırmayacak yorumlarla yaklaşmaya çalışalım unutmayalım ki Türkün Türkten başka kimsesi yoktur şunu da önemle vurgulamak isterim ki ülküdaşın gerçeği sahtesi olmaz çünkü gerçek olmayan zaten ülküdaş olamaz!!

Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin!!
KurtalpNoyan
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Cum May 06, 2005 8:22 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu sitede hiçbir ülküdaşım ağır dil kullanmamalıdır.
Hele hakarete vardırmayı ben bölücülük yapma ve insanları soğutma olarak algılıyorum.
Vuslatım Kardeşim'i sonuna kadar destekliyorum.
Sayın Bahçeli birleştiricilik anlamında dil konusunda yorum yapmıştır.
Bayrağa ve İstiklal Marşına saygılı ve onu koruyacak herkes Kardeşimizdir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum May 06, 2005 8:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz hala ;bir liderle ,bir insan nerde nasıl konuşur ayırt edemiyoruz.Bunları birbirinden ayıramayıp başlıyoruz feryada.Bu cumhuriyetin bir devlet ve vatandaşlık tarifi var.Siyaset yapan bir insan bunun aksi bir söylemde bulunursa bu resmen suç teşkil eder ve parti kapatılma sebebidir.Ne osmanlıda,ne arkadan gelen türkçülük akımlarında böyle aleni bir ayrım yapılmamamıştır yapılması da mümkün değildir.Adamın başına dünyayı yığarlar 7 düvelle uğraşırsınız.Ortada bu gerçek dururken şimdi Devlet Bey'e saldırmanın anlamı ne?Nasıl konuşulacağını Devlet Bey sizden mi öğrenecek.O bu davanın pratiğini de teorisini de yapmış bir insan;ya siz ne zannediyorsunuz?Ne biliyorsunuz ki onu eleştireceksiniz?O insan yıllardır bu davanın içinde.Sizi toplar da görüş sorarsa o zaman çıkın ne söyleyecekseniz söyleyin.Bizim sistemimizde,herkes kafasına göre çıkıp konuşamaz.Nereden çıktı bu adet?Vuslatım'ı sonuna kadar destekliyorum.Doğru söylüyor.Ben de çıldırıyorum bu kürt bölücülerine ve de geri kalan sessiz kürtlere.O zaman ben de asılıyor klavyeye başlıyorum içimi dökmeye?Devlet Bey ne yapsın?Şimdi kalkıp benim gibi konuşsun;kan gövdeyi mi götürsün?Bu kadar mantıksızlık olurmu?Bunun hesabını ileride kim verecek.Hadi insaflı olmuyorsunuz,gözünüzü kan bürümüş,o zaman akıllı olun hiç olmazsa.Bir daha hatırlatıyorum.Bu türk'ün yönetme meselesi el altından yapılır.Öyle şartnameler,tüzükler hazırlarsın ki bunları çaktırmadan yaparsın.Ama kanunlarına koyamazsın.Adamın başına öyle bir çökerler ki;ay başında maaşları bile ödeyemezsin.Zaten gırtlağına kadar borçlusun.İyi düşünüp de böyle şeyleri yazın.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum May 06, 2005 4:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

K-A-N demiş ki:

"MHP genel baskanini elestirmek bu foruma yakismiyor.... " anlayışıyla hareket edersek Türklüğüne ve misyonuna duyduğumuz saygı gereği Azerbaycan Başkanı Alievi de eleştirmememiz gerekir!! Ancak meclisimizde "Türk tarafı anlaşmaya evet der, Rumlar hayır derse KKTC'yi tanırız." yolunda verdiği sözleri ve döktüğü göz yaşlarını unutup ülkesine döndüğünde şerefini haysiyetini ayaklar altına alırcasına Türk tarafının evet ine rağmen bize rest çekişi "Babası Haydar gibi ilham Aliev de rus uşağıdır" diyen kandaşlara bunu deme hakkı tanımıyor mu yapılan yanlışları sorgulama ve eleştirme hakkı tanımıyor mu sizce?

[/b]

Isi olmasi gereken yerden baska yerlere tasir bu tür söylemler.. Eger öyle olmus olsaydi rte yi de elestiremezdik...

Biz herhangi bir topluluk degil, yüce Türk Milletinin gelecegi, umudu olan bir hareketin yilmaz savunuculari olan Türk Islam Ülküsü sevdalilariyiz...

Fikrimiz belli
Teskilatimiz belli
Liderimiz belli...

Fikrimizi güne uyarlamak ve burdan yola cikarak yeni politikalar gelistirmek icin ARGE var. Fikri ve elestirisi olanlar buralarda gereksiz gerginlik yapacaklarina neden ARGE ile irtibata gecmezler hep sasarim.

Teskilatimizin eksik ve yanlislari varsa bunu önleyici düzenlemeler Hareketin bünyesinde yer bulmus etik kurallari ile daha güzele ulastirilabilinir. Amaci mutlak güzellik olanlarin bu manada yapacagi yarina bir adim yaklastiracak elestiriler göz önünde bulundurulmalidir. Zaten böyle bir sistem calisir vaziyette... Hareket kendi bünyesinde kendisini denetleyecek kurul ve kollari ile yarinlara güven vermektedir..

Lider; secildigi andan itibaren bir dahaki kurultaya kadar kayitsiz sartsiz liderdir. Tartismasini yetkili kurullar uygun zaman ve mekanlarda mutlak yapacaktir. Yapilmalidir... Ancak Hareketin hizi kesilecek ve Türk Milletini etkileyecek ise bu konu her zamankinden biraz daha özen ve sabir gerektirir.. Ayaga düsürmemek gerekir...

Bize düsen davamizi bilecegiz. Yasayacagiz. Yasatacagiz. Örnek olacagiz. Anlamadigimiz ve bilmedigimiz konularda teskilatin, gerekirse genel merkezin bilgisine basvuracagiz. Teskilat yapisi ile ilgili meseleleri baskanimiz ile istisare ile ilgili kola ulasmasini saglayip sonuclanana kadar takip edecegiz...

BAS BASA BAGLI, BAS ALLAH´A (c.c.) BAGLIDIR

Bulundugumuz ortam neresi olursa olsun hareketimize saldiran gerek acik düsman ve gerek icimizdeki münafiklari iyi taniyip onlari ayiklamanin yoluna gitmeliyiz. Burda dikkat edilesi gereken husus MHP herkesin oyuna taliptir. Bu vatanda yasayan herkesin MHP ye oy vermesini istiyoruz ki iktidari ancak bu sekilde yakalariz.

Teskilatlarimizda ve bu gibi forumlarda karsimiza cikan bizden görünüpte kendi sitelerinde ÜLKÜCÜLERE agir hakaretler eden, MHP yi kendi partileri olarak görmeyen hatta kücümseyen, Basbug´a dil uzatan fikir akimlarina ve bu akimlara uymus icimizdeki münafiklara karsi uyanik olmak zorundayiz. Bunlarin bizi elestirmelerine müsaade edilmemelidir..

Türk Islam Ülküsü kapsayan bir harekettir. Gercek ve gerek olanlari kapsar. Bunun icindir ki ölmez ve kiyamete kadar yasayacaktir. Oysa Türkcülük yaptigini zannedip buralarda fitne tohumlarini ekenler bilmelidir ki; EN BÜYÜK TÜRKCÜLER ÜLKÜCÜLERDIR.

Tarihi bir sorumluluk yüklenmis olan Türk Islam Ülkücüleri atalarinin izinde onlardan aldiklari VATANA, MILLETE, DINE ve DEVLETE hizmet askini al ve akyuvarlarinda hisseder. Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerinin aski-imani ve caniyla gecmisten gelecege yasayan bir destandir ÜLKÜCÜ HAREKET.

Bu nedenle güncel olaylari dahi tarihi bir sorumluluk ve etik kurallari icinde yorumlar...

TÜRK ISLAM ÜLKÜCÜLERI; Dünyanin neresinde ve dini ne olursa olsun bütün Türkleri kardes bilir ve bunun gereklerini yapar... Her zaman yaptigi gibi..

Siz bize savas acmis bizden görünen münafiklar tufan olup esseniz, boran olup gürleseniz kaya gibi saglam ÜLKÜCÜ HAREKETTEN ve MILLIYETCI HAREKET PARTISINDEN toz bile koparamazsiniz. Koparmak isteyenleri gördük.. Gördünüz...

Türk-Islamin günesi ÜLKÜCÜLER yolunuz acik, bahtiniz sen olsun...
Oguz Ata, Kür Sad sizinle gurur duyuyor...

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin....
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız