Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - TESETTÜR VE BAŞ ÖRTÜSÜ
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Çar May 25, 2005 2:50 pm    ileti konusu: TESETTÜR VE BAŞ ÖRTÜSÜ Alıntıyla Cevap Gönder

BEN İLK ÖNCE KAGANOS KARDEŞİME CEVAP VERMEK İSTİYORUM.BİZİM KANAYAN YARALARIMIZDAN BİRİ OLAN BAŞÖRTÜSÜ SORUNU SADECE O ÖRTÜYE BÜRÜNMÜŞ KARDEŞLERİMİZİN DEĞİL HER MÜSLÜMAN GENCİNİN SORUNUDUR.OY VERSİN VERMESİN BUNU ÜZERİNE BİR İSLAMİ VAZİFE OLARAK GÖRMÜŞ VE BUNA RİAYET ETMEYE ÇALIŞAN HER MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZİN BİZLER YANINDA OLMALIYIZ.DÜN CAMİLERİ KORUMAK İÇİN CANINI FEDA EDEBİLEN BİZLER BÜGÜN ONLAR BİZE OY VERMİYORLAR DİYE ONLARIN KARŞISINDAMI YER ALMALIYIZ.BU BİZİM SAVUNDUĞUMUZ FİKİR VE İDEOLOJİYE TERS .KARDEŞİM BİZLER SİYASET YAPMIYIRUZ.BİZLER İSLAM NEFERLERİYİZ.DÜN İSTANBUL ÖNÜNDE FATİH BÜGÜN BİZLER HEP AYNI YAŞAM BİÇİMİNDE BİR OLDUK.YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYDUK.BAŞ ÖRTÜSÜ ALLAH(CC)BİR İLAHİ EMRİDİR.(NUR SURESİ/131 AYET)BUNDAN SONRA FİKİRLERİMİZİ BELİRTİRKEN KİŞİLERE VE KENDİMİZE ZARAR VERMEDEN BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YAPMALIYIZ.TÜRKÜZ AMA ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMANIZ.BİZİ BİZ YAPAN İNANCIMIZDIR.BU İYİ BİLİNMELİDİR.ÇOĞU TÜRK KÖKENLİ MİLLETLER BU LUTUFTAN YOKSUN OLDUKLARI İÇİN BENLİKLERİNİ YİTİRMİŞLERDİR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kerim06
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Çar May 25, 2005 3:10 pm    ileti konusu: Birde Soyle Dusunsek. Alıntıyla Cevap Gönder

Belkıde basortusunu Allah'ın Emrı oldugu ıcın degıLde Akp'nın yandascılıgını cagrıstırdıgı ıcın takıyorlardır olamaz mı ? Tabıkı Annemızın , Bacımızın , Anneannelerımızın , babaannelerımızın bas ortulerıne kımse Dil uzatamaz . Allahın Oldugu Yerde Kamusal Alan falan olmaz fakat bırde bu acıdan baksak. Genç bir kız basortusuyle akp mıtınglerıne katılıyor. Bunu ben İslamla Bağdaştıramıyorum pek. Akp İslamı kullanan dinci gorunen ama aslında Gerçekten DİNSİZ bir parti ve bu partiye inanan Genclerde Bu ideoloji altında İlerliyor gıbı gelıyor. Tabıkı Gercekten bılınclı Allah'ın Emri Takdırınde basortu takan Karde$lerime Kimse Laf Soyleyemez , Soyletmemeliyiz ; ama Akp Ve siyasete dini Alet eden parti yandaşçılıgı ıcın takılan basortusu bence Gosterıstır ve dinle Alakası Yoktur.

Saygılar..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar May 25, 2005 4:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mus25 kardeşim,
Üniversitelerde başörtsü yasağına karşı nasıl bir tavır'' konulu forum'a
cigdemh kardeşime gönderdiğim cevabı okursan sevinirim.....
Saygılarımla.ı
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Çar May 25, 2005 5:31 pm    ileti konusu: KERİM6 YA CEVAP Alıntıyla Cevap Gönder

KARDEŞ HERKESİN BEYNİNİ AÇIP ACABA AKP İÇİNMİ BU ÖRTÜYÜ TAKIYORSUN DİYE SORABİLİRMİSİN.HADİ ŞİMDİ AKP VAR.BUNDAN BİR KAÇ YIL ÖNCE KİM VARDI.İNANCI İÇİN GELECEĞİNDEN FEDAKARLIK EDN O İNSANLAR BENCE EN GÜZEL HEDİYELERE LAYIKLAR.SANA TAVSİYEM BU FİKİRLERİNİ BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE DÜŞÜN.İNSANLAR HAKKINDA YORUM YAPARKEN DİKKATLİ OL.SEN HİÇ BAŞ ÖRTÜSÜ YASAĞI GELDİĞİNDE ÜNİVERSİTELERİN BOŞ SINIFLARINDA. DUVAR DİPLERİNDE İNANÇLARI İÇİN HOR GÖRÜLEN AĞLAYAN KARDEŞLERE ŞAHİD OLDUNMU.ONLARIN O ACILARINI PAYLAŞTINMI.PAYLAŞMADIYSAN BİLEMEZSİN.OZAMAN SENİ ANLARIM.AMA BUNLARI YAŞAMAMIŞSAN ORDAN SIRF LAF OLSUN DİYE İNSANLARIN İNANÇLARINA EL UZATMA.SENİN OZAMAN BU ZULMÜ YAPANLARDAN FARKIN KALMAZ

KARDEŞ LAFIN VARSA BEN BURDAYIM
ALLAHA EMANET OLUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kerim06
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar May 25, 2005 5:59 pm    ileti konusu: Mus 25 Kardeşim. Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim İnanca Saygım Sonsuz ve Inanc ugruna takılan basortusune edılen laf'a karsıyım ve karsı olmalıyız bunu oncekı yazımda ornek vererek anlatmıstım. Bende Gordum duydum evlatlarının sevıncını yasamak ıcın sehırlerden baska sehıre gelıpte basları kapalı oldugu ıcın Icerıye Alınmayan Anaları, bacıları. Buna Karsıyım fakat Akp tarafından yozlastırılmıs yada yozlastırılmaya calısılmıs belli bir kısım genc kızımız bunlarıda kurtarmak bızım elımızde. Iste bu kısım sıyaset ıcın basortusu takıyorsa ve ınancı yoksa ıste ben buna karsıyım bu ınanc degıl İnat. Dinden uzak birsey. Tek tek acıp beyınlerını tabıkı okuyamayız ama Tahmın edebılırız tekrar soyluyorum Her bası kapalı Inanclı Degıldır.. Bası kapalı ama akp mıtınglerınde tas sallıyo Polise. bumu Inanc!! ve bu kısıler yuzunden gercek Inanclarına sadık kısılerde kaynıyor ıste buna bende uzuluyorum . Kurunun yanında yaşta yanıyor. Bu duzenı degıstırırsek ıste o zaman gercek Inanlar ortaya cıkacaktır benim gorusumce ..

Saygılar
aliarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Çar May 25, 2005 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya arkadaslar hep konusuyoruz ama bu peynir gemilerinin bir yere vardigi yok...su potansiyel enerjiyi, kinetik enerjiye donusturmenin zamani geldi. musluman ulkede bas ortusu yasak olmaz. Allah heryerdedir, kamusal alanda buna dahil...saygilar
AltayDeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 39

İletiTarih: Çar May 25, 2005 6:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sanki bütün herşey tamam da, bir başörtüsü kaldı tartışacak. Kendimizi sığ bir polemiğin sınırları içine hapsetmenin ne anlamı var?

Bakınız başbuğ Atatürk bu konuda ne diyor?

"...Kimi yerlede kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştemal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. Bu durumun anlamı, gösterdiği nedir?
Efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. Hemen düzeltilmesi gerekir."

Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri,
Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Yay., C. II., s. 217.
aliarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Çar May 25, 2005 7:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

altaydeniz gibi arkadaslar, ne olursa olsun, ister milliyetci ister komunist, milliti birbirine dusurur...dinleyinki;
Simdi ben desemki onun en son yazdigi yaziya karsi: " bir yandan Allahin emri var, bir yerden Ataturkun soylevi var. hangisine uyarsiniz???" beni direk vatan haini, marksist komunist, ataturk dusmani ilan eder. vay senmisin Ataturke agzini acan. Halbuki Ataturke soylenmis bisey yok. sadece altaydenizin icerigini bilmedigimiz bir alintisi var. Onun icin karsilikli agiz dalasina girmektense ben susayim. ( O zamanda demesin, aptallara verilebilecek en guzel cevap susmaktir. sen onun icin susuyosun deyip kavga cikartmasin??)
AltayDeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 39

İletiTarih: Çar May 25, 2005 9:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben desem ki "sizi hiç bir şey ilan etmem, yalnızca kendi görüşümü yazıyorum ve bu konuyu fazla uzatmayalım", olur mu?
cigdemh
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per May 26, 2005 8:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos,senin annen başını başka türlü bağlar ben başka türlü.bu benim tercihimdir.problem bu kadar basit değil.rejim karşıtı o kadar erkek var.hepsi elini kolunu sallayarak her yere giriyor.onlar nasıl ayırt edilecek.bazen o kadar rendice eden şeyler söyleniyor ki,aklım almıyor.hele bunlar benim gönül verdiğim bir camia tarafından dillendirildiğinde daha bir kahroluyorum.
altay deniz,ben ulusumu gülünç duruma düşürdüğümü düşünmüyorum.o metnin tam hali nasıl bilimyorum.Atatürükün yanında taşıdığı eşi de kapalıydı.bunu da unutma.ayrıca vahşi görüntü çizenler sen ve senin gibi kafada olan kendini bilmezler.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per May 26, 2005 8:44 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Atatürükün yanında taşıdığı eşi de kapalıydı

Bunu böyle kestirip atamazsın arkadaşım.Türban zorunluluğu kaldırılır kaldırılmaz Latife hanım başını açmıştır.
Ayrıca bir eş nasıl 'yanında taşınır' anlayabilmiş değilim.Çanta gibi bir şey mi bu ?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
cigdemh
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per May 26, 2005 9:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya laf ebeliği yapma şimdi.kelime oyunu da yapma.yanında bulundurmaktan gocunmadı manasında kullandım ben bunu.bunu pekala biliyorsun da iş olsun diye konuşuyorsun.ben açmadığını biliyorum.kaldı ki açmış olsun.benim açmam gerektiğini göstermez.ya da başkalarının açması gerekliliğini göstermez.bu üke de rahat yaşamak sizin olduğu kadar bizim de hakkımız bunu da unutmayın.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per May 26, 2005 9:09 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cigdemh demiş ki:
ya laf ebeliği yapma şimdi.kelime oyunu da yapma.yanında bulundurmaktan gocunmadı manasında kullandım ben bunu.bunu pekala biliyorsun da iş olsun diye konuşuyorsun.ben açmadığını biliyorum.kaldı ki açmış olsun.benim açmam gerektiğini göstermez.ya da başkalarının açması gerekliliğini göstermez.bu üke de rahat yaşamak sizin olduğu kadar bizim de hakkımız bunu da unutmayın.

Ben nereden bileyim arkadaşım.Seni tanımıyorum ki.Cümleyi nasıl yazdığına dikkat etseydin ben zaten birşey demezdim...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sultan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 35

İletiTarih: Per May 26, 2005 9:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alper_Tunga72
Git kendine yeni bir dünya yarat içine canlılarıda yarat daha sonra bu dünyanın kanununda kimse başını kapayamaz de bunu yaparsan bu hak senindir ama sen yaratan değil yaratılmış isen suz ve haddini bil.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız