Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - sunni kurt veya arapimi tercih edersiniz yada sii Turk'umu?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 12:06 pm    ileti konusu: sunni kurt veya arapimi tercih edersiniz yada sii Turk'umu? Alıntıyla Cevap Gönder

muhterem ulkudaslar,
sizlere bu soruyu soruyorum, cunku bazi kisilerin bu konu hakkinda kafalarinda soru isaretleri var. cevaplarinizi altta yazarsaniz, gorusleriniz belli olacaktir.

sunni bir kurt'u veya arab'i, bir sii Turk'e tercih edermisiniz yoksa tam tersi?

saygilar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 1:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşım,

Araplara saygı duymamın iki nedeni vardır, birincisi herşeye rağmen Müslüman olmalarıdır. Herşeye rağmen dedim çünkü birçok hareketlerinde Araplar İslami çerçeveye sığdırılamayacak eğilimdedirler. Saygı duymamın ikinci nedeni ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V)'ın kökeninin Araplara dayanmasıdır.

Ancak Araplar en yakın bilinen tarihiyle Kurtuluş Savaşı öncesi ve sırasında, ingiliz ve fransız uşaklığıyla Din Kardeşi olan bizleri sırtımızdan vurmuşlardır. Şahsımın tarihten kaynaklanan bu kızgınlığı ve kırgınlığı eminim ki dinmeyecektir.

Sunni-şii ayrımına gelince, aslında ben gerçek ibadet şartları yerine getirildiği ve aynı Rabb'a inanıldığı sürece, bu iki mezhep arasında siyah-beyaz gibi keskin bir ayrım yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Fakat en basit örnek olarak ülkemizde KENDİNİ ALEVİ OLARAK ADDEDEN ve bu mezhep hakkında hiçbir fikri olmayan şahısların ne denli zavallı fiillerde bulunduklarını görmek, içimi sızlatıyor. Bahsetmekte olduğum malum şahıslar, bilindiği üzere "sol" cenaha yakın durup hatta bilimum komünal eğilimlere yönelmektedirler.

Kürtler konusunda, artık en umulmadık milletlerin, Türk Milleti'nin üstüne geldiğini görünce şöyle bir yaklaşım benimsedim: Vatanımız topraklarındaki gibi bölücülük yapmıyorsa, Kerkük'te Musul'da Süleymaniye'de Soydaşlarım'ın canına, malına, namusuna kastetmiyorsa, en azından yaradılışlarından(Yaratan yüce Rabb'dan) ötürü saygı duyarım.

Sunni-şii Türk seçimine gelince, benim için öncelikli olan insanın Türklük'ünü kabul etmesidir, sahip çıkmasıdır. Çünkü Türk olup olmamak doğuştan gelen bir unsurdur bence. Ama kişinin dini inancının, onun özgür iradesinin bir çıkarsaması olduğunu düşünüyorum. Bu durumda "Ben Türk'üm" diyen herkese gönlümü açarım...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
_kendim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 130

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 2:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeryüzündeki Türklerin dinlerine göre birbirinden ayrı tutulmasını yanlış buluyorum.O yüzden Türk, benim için diğerlerinden önce gelir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
askan66y
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 2:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

türkün türkten başka dosttu yoktur şii si müslümanı diye ayırdımı da olmaz eyer türk olu türküm diyorsa din farketmez kürt te müslüman ama görüldügibi en büyük düşmanlarımız kürtten dost olmaz araplara gelince onlarda kalleş
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 3:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Müslüman Türk'ü
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 3:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben bir sünniyim ama şiilerde müslüman ben kesinlikle önce türk derim ondan sonra diğer milletler.devlet işlerinde din bağına bakılmaz devletin menfaatleriönce gelir bütün türkler kardeştir benim için önce türk gelir.bunun yanında dinimizin gereklerini tabiiki yerine getireceğiz müslümanlarada bundan önce ardım ettiğimiz gibi bundan sorda yardım edeceğiz oda bizim görevimiz din kardeşlerimizide unutamayız ama önce öz kardeşlerimiz.osmanlı devletide türkleri 2.planda tuttuğu için yıkılmıştır bu yanlışa birdefa düştürk 2.yanlışı yapmayalım.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 3:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben TÜRK´lüge bakarim ilk önce. Müslüman kardesim arap olsun, kürt olsun ne olursa olsun ikinci sirada yer alir. Önce vatan, millet gelir. Tabiki bana, milletime ve vatanima düsmanlik yapmadiktan sonra din kardeslerime düsman gözüyle bakmam. Haliyle düsmanlik yaparsa düsmanim olur, bu kadar basit!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
envergibi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 3:34 pm    ileti konusu: sunni bir kurt'u veya arab'i, bir sii Turk'e tercih edermisi Alıntıyla Cevap Gönder

Biz ülkücüyüz ,bizim için iki temel var biri İslamlık diğeri milliyetcilik burada parantez acalım bizim milliyetciligimiz vahşi batı milliyetciliği veya faşizmi değildir burada önemli olan milliyetciliğimizin yani bedenimizin İslamlığımızla yani ruhumuzla çelişmemesi çelişir duruma geldiği zaman ruhumuzla yolumuza devam ederiz.
Kürtlerde Türktür kendini böyle hissetmiyorsa(ben hissediyorum) Müslümandır nasılsa biz birliğimizi kurduktan sonra müzlüman olanlarıda birleştirecegiz AMA müslüman olduğu veya görüntüsü öyle olduğu halde başkalarına uşaklık yapıyor iseler onlar münafıktır,düşmanımızdır Aleme nizam verildiğinde onlarda derslerini alacaklar.Arap bu paragraf içindeki ilk cümlem hariç aynı şeyler.
Gelelim şii meselesine eğer adı şii veya değişik versiyonu alevi ama inancı bizim gibi ise inanç belki uygulamalarda sapma olabilir ama inanç özü aynı ise onlarında bizden farkı yok ama özde sapma varsa tabiki müslümanı tercih ederim.
Bozkurt_1453_
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Cmt Oca 07, 2006 4:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Müslüman bir gayritürk mü yoksa gayrimüslim bir Türk mü diye sorsaydın Müslüman olan gayriTürk'ü seçerdim,çünkü Müslüman olmayan biriyle muhabbetim fazla ileri gidemez.Ama sünni bir gayriTürk'ü mü şii bir Türkü mü tercih edersin demişsin.Hiçbir zaman mezhep ayrımından yana değilim.Bu nedenle şii Türk'ü tercih ederim.(aslında biraz da insanlığına bakmak gerek,belki sünni delikanlıdır ama şii solcudur.Bu durumda görüş değişir)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Oca 08, 2006 12:48 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

goruslerinizi bildirdiginiz icin sagolun,
ben sunni bir Turk'um ama sordugum soruda, tabiki sii Turk benim icin oncedir. cunku oncelikle bir Turk'tur. ortak degerimiz var, irkimiz var. mezhepcilik ayrimi yapmadan hepimiz Turk'uz, irakta turkmenlerin yrisina yakini sii ve cogu milliyetcidir, iranda turkler oyle, ayni zamanda azerbaycanda da oyle. bizler bir butun olarak Turk dunyasini olusturmaktayiz. arap veya kurt Turk'lukten ne anlarlar, bizi ancak ve sadece yine biz anlariz.
ayrica Turkiyedekilerini bilmem ama, iraktaki sii turkler, hic bir zaman solculara yakin olmamislardir ve degillerdir.

saygilar
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pzr Oca 08, 2006 1:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muhterem kerkuk_turk kardeşim;
Açtığınız başlıkları, yazmış olduğunuz yazıların vede özellikle Kuzey Iraktaki Türkmen kardeşlerimiz hakkında bilgi verdiğin, gelişmelerden haberdar ettiğin, duyarlı olmaya çağırdığın, konuyu sürekli sıcak tuttuğun iletilerinle takdir ettiğim Ülküdaşlarımdan birisin.
Tüm bu hizmetleriniz için size teşekkuru bir borç biliyorum.
Ancak bu başlık altında sormuş olduğunuz sorunun çok yanlış olduğu ve hatta bir dönemin eski solcularının ve yeşil komunistlerinin tuzak sorularını andırır sorunu tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum.
Öncelikle tercih etme meselesinde tercih etmeye neden olacak unsurlar önemli, her olayda dönemin şartları dikkate alınır ve alınmalıdır.Bu tip durumlarda genelleyici cevaplar istemek yanlış olacaktır.
Eğer ki, bu gün Devletimiz sınırları dahilini düşünecek olursak herne kadar sünni olsa dahi(Çoğu şafiidir) kürtler elbette ki vatan perver şiilere tercih edilmezler, edilemezler.Ecdad dahi bunu uygulamıştır ve hatta milleti sadıka ünvanına sahip ermenilere her türlü kolaylıklar gösterilmesine rağmen yeri gelmiş,Karamanoğulları gibi özbe öz Türklerle savaşılırken, herhangi bir faideleri olmamasına rağmen devlet sınırları dahilinde yaşayan ve belirlenmiş vergileri vermekten başka hiçbir vazifesi olmayan gayri Türklerin mal ve can güvenliği sağlanmıştır.
Bunun gibi devlete hizmet noktasında damga niteliğindeki eserler bırakmış, şaheserler ortaya koymuş sırp dönmesi Mimar Sinan(Allah-u Teala rahmet eylesin) gerektiği gibi ve hatta yüzyıllar geçmesine rağmen bugün bile rahmet ve minnetle anılırken bunun yanısıra devletin bekası için aynı dönemde Kanuni Sultan Süleyman tarafından ve bizzat kendi oğlu olan şehzade boğdurularak öldürülmüştür.
Bu ve bunun gibi örnekler saymakla bitmez.
Çıkacak sonuç ise şudur.Her halukarda ancak tercihi zamanın şartları belirleyecektir. Bu gün devletimizin bekasını tehdit eden kim olursa olsun hangi mezhepten olursa olsun, tercih edilmeyecektir.Devletin bekası için ve bununla beraber zulm altında inlemeleri nedeniyle şii dahi olsa Türkmenler elbette ki öncelikle yardım edilme noktasında tercih edilecektir.
Kalkıpta beni yok etmeye bilenen bir güruha, dikkat ediniz millet kelimesini kullanmıyorum, daha kuvvetli saldırsın diye yardım edecek kadar safta değiliz elhamdulillah...
Şii Türkmenlerin durumlarına gelecek olursak, onların hem dünya hemde ahiretleri bizi yakından ilgilendiriyor, ilgilendirmeli...
Nasıl ki bugün çektikleri ızdırapları iliklerimize kadar hissediyoruz, ahirette azap görme ihtimalleride bizim iliklerimize,hücrelerimize kadar işlemeli ve onlara maddi konuda olduğu gibi manevi konulardada yardım etmeliyiz. Bu bilinç bizi kutlu sona götürecektir.Bu bize tarihin ve inancımızın yüklediği kutlu Ülküdür.

Eğer zulüm gören kürtler veya adı herne olursa olsun herhangi bir toplum veya millet ise ve bu zulmü yapanda inancı her ne olursa olsun bir Türkse ona karşı durmakta boynumuzun borcudur.Yüce Ülkü bize bunu emretmektedir.

Selam olsun zalime karşı susupta dilsiz şeytan olmayanlara,
Selam kutlu Ülkü yolunda yorulmadan koşanlara,
Selametle kalınız...
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Oca 08, 2006 1:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

muhterem kardesim drmfk,
yazdiginiz yaziyi anlayisla karsiliyorum ve benim hakkimda yazdiklarinizdan dolayi size tesekkur ediyorum.

size bildirmek istiyorumki, bu basligi ben kendi istegimle acmadim. bir sii turkmen kardesimin istegi uzerine oldu. ulkuculerin bu konudaki goruslerini bilmek istediginden benden bozkurt.nette bu basligi acmami istedi.

saygilarimla, kardesiniz kerkuk_turk
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pzr Oca 08, 2006 2:43 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdasim...

Dünya görüsümüz olarak ögrendigim sudur; Ülkücü, yüce Türk milletini hic bir tehlikeye mahal vermeden en hizli sekilde huzura, birlik ve beraberlige ulastirmak icin cirpinandir. Bu yolda tarihinden aldigi tecrübeler ile, Hz. peygamber efendimizin sünnetleri ile kendinden olmayanlar ile siyasi münasebetler kurup Ülküsü yolunda durmadan ilerlemelidir. Icindeki münafiklari tanimak ve süphesiz bir adaleti saglamak ile mükelleftir.

Öyleyse ister icimizde, ister yanibasimizda isterse binlerce kilometre uzakta olsun, Dünya üzerindeki bütün millet ve topluluklarla ikili veya daha coklu iliskiler kurmak durumundayiz. Ticareti gelistirmeli ve kültürümüzü oralara yaymaliyiz. Ancak bu sekilde güclü olabiliriz.

Din ve irk ayirt etmeden tüm insanlara yüce Halik´in adaletini tanitmali ve bu ugurda cihad etmeliyiz.

Din veya soy kardeslerimizi mukayese edercesine birini itip, öbürünü cekmek düsüncesi akilci görünmemektedir. Cabamiz tüm insanliga Nizam-i Alem ve Ilayi Kelimetullah icindir. Öyleyse yanlis oldugunu düsündügümüz BIZDEN olanlari, eksiklerini zamanla giderebilecegimiz umudu ile kendimize cekmek, Ülkümüz ugrunda mesafe kat etmemizde kilometre taslari olmalarini saglamak daha akilcidir.

Türk´ün Türk´ten baska dostu yoktur derken, bizi gercekten seven herkes ile sicak iliskilerle kardeslik baglarini saglamlastirmak hem siyasi ve hem de askeri cözüm sekli olsa gerek.

Bizi seven herkes ile, Türk´ün ve Islamin düsmanlarini kahretmek icin canla basla ugras vermemiz gerekmektedir.

Saygilarimla...
onur18
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Pzr Oca 08, 2006 2:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vuslatim.-. haklisin katiliyorum benim düsüncem ilk önce gencligimize türklügü ögretmek biz yok olduktan sonra onlar yaya bilsin türklügümüzü ve dinimizi cünkü genclik iki kurus icin yapmayacagi sey yok BUDA COK TEHLIKELI yanlisim varsa beni düzeltin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız