Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Fatih Kisaparmak.
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 5:07 am    ileti konusu: Fatih Kisaparmak. Alıntıyla Cevap Gönder

Ulkudaslarim Fatih Kisaparmak nasil birisi Vatan severmidir kendisi?
Aslen nereleridir?
Genclere eserlerini dinlemesine tafsiye edermisiniz?

NE MUTLU TURKUM DIYENE!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 8:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir ara Arif Nazim beyle arkadasligi dillendiriliyordu. Onu bizim saflarimiza kattigindan bahsediliyordu.

Arif Nazim beye sordugumuzda ise bunun sadece uydurma oldugu kendisi ile böyle bir arkadasligi olmadigini söylemisti.

Kendisini cagdas halk müzigi sanatcisi olarak tanitan birini incelediginizde Arif Nazim beyin dedigi gibi ortada gezen ve taraf olmaktan korkan biri olarak karsiniza cikiyor. Aklimizda kalan bir güzelligi, a.... k... adinda bir pislik ile yillar önce girdigi kavga idi. Bu kavga da a.... k... tarafindan baslatilmis, rantini topladigi kesime bir baskasini sokmak istememisti. Fatih Kisaparmak ta bu kesime hitap edemeyecegini anlayinca baska careler aradi. Sonunda cagdas halk müzigi sanatcisi oldu.

Gecmise saygi duydugundan ve kültürü devam ettirme istegini belirtmesine ragmen "cagdas halk müzigi" tanitimi onun Karacoglan ve diger ozanlarimiz ile baginin saglam olmadigini belirtir...

Saniyoruz ki 3-5 sene sonra citayi daha da düsürecek ve normal türkücü olabilecektir;

Ilk ciktiginda zirveye oynadi, tuttu ama istedigi gibi tutmadi.
Özgün müzik yemeyince baska careler ile tarz pesinde kostu...
Tarzi oturtayim derken söhreti "ARABESK SIIRCI" karisina kaptirdi...
Bir karisi var ki aglatmak icin siir okuyor. Maksat aglatip daha cok kazanmak...
selo52
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 227

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 3:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vatan sever midir bilmem ama vatan haini olmadığı kesindir diye düşünüyorum.Her albümünde bir kerkük parçası okumaya çalıştığını biliyoruz.Bu bugün sanatçıyım diyenlerin cesaret edemedigi bir tavırdır diye düşünüyorum.Karısı Şebnem Kısaparmak'a gelince okuduğu şehit mektuplarıyla halkın sevgisini kazandı.Bu şunun için önemlidir.bugün şehit kelimesini ağzına alabilen kaçtane sanatçı var.

Fatih Kısaparmak (1961 - .... )

1961 yılında Elazığ`da doğdu. Eğitimci bir ailenin tek çocuğudur. Annesi, emekli ilkokul öğretmeni Yıldız Hanım, babası ise, birçok bilimsel esere imzasını atmış bir araştırmacı yazar ve Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yönetiminde önemli görevlerde bulunmuş bir bürokrattır.

"Bay Kilim" ve "Türkü Baba" olarak da tanınan Fatih Kısaparmak, inançla tekrarladığı "Çağdaş Halk Müziği" kavramını, yıllarca suren mücadelesi sonunda yaygın bir ekol haline getirmiştir. Türk Halk Müziği`nde, "türkü formunda beste" çığırının açılmasını sağlanmış; böylelikle geleneksel Anadolu müzik kültürünün, çağdaş bir ambalajla genç kuşaklara aktarılmasında önemli bir işlev ve görev üstlenmiştir. Ankara Deneme Lisesi`ni bitirdikten sonra, bor sure iktisat ve hukuk fakultelerinde3 öğrenim gören "Çağdaş Ozan Kısaparmak"ın, Ankara Devlet Konservatuarı ile Ankara Radyosu`nda müzik; Devlet Güzel Sanatlar Galerisi`nde de resim çalışmaları olmuştur. Gazete muhabirliğinin yanısıra çeşitli edebiyat, sanat ve folklor dergilerinde şiirleri ve araştırmaları yayımlanmıştır. Basili ilk kitabi ise, 1982`de yayımlanan "Dil Folkloru Açısından Harput Ağzı"dır.

Çok sevdiği ve "kişiliğimin mimari" dediği babası Necip Güngör Kısaparmak`ın ölümünden sonra, iç dünyasındaki fırtınaları dile getiren yüzlerce besteye imzasını atan "Çağdaş Ozan", bugüne dek kendi adına sekiz albüm hazırladı.

Kilim/Nazlı Bebe, Yarına Kaç Var/ Bekle Küçüğüm, Cemre Düşünce, Güneşi Biz Uyandırdık, Portakal Çiçeğim, Hoşçakal, Mozaik ve Dicle`nin Oğlu" adlarını taşıyan bu albümler, kırktan fazla ödülle onurlandırıldı. Büyük izdihamların yaşandığı birçok halk konseriyle ve satış rekorları kiran kaset çalışmalarıyla milyonların gönlünde taht kuran Kısaparmak; 1991 yılında, haber spikeri ve televizyon program yapımcısı Şebnem Hanim`la evlendi.
yalniz_kurt43
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 4:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KONUDA KESİN BİR FİKRİM YOK AMA BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA BİR ZAMANLAR PARTİMİZ MHP NİN SEÇİM ŞARKISINI YAPMIŞTI ADIDA YETER ALLAH TI HANİ. ASYACAN ŞARKISIYLA ORTA ASYADAN BAHSETTİĞİDE KESİNDİR KERKÜK TÜRKÜLERİDE SÖYLEYEN BU ABİMİ BEN SEVİYORUM VE DİNLİYORUM ŞEBNEM KISAPARMAKDA PROGRAMDA ŞEHİT MEKTUPLARI VE YAYINA KONUK ETTİĞİ BİZİM DAVAMIZIN ADAMLARI NEDENİYLE İZLİYORUM HATTA ARİF NAZIM ABİMİZİN ŞİİRLERİNİDE OKUYOR ŞEBNEM HANIM GEÇEN YILDIZDOĞAN ABİMİZLE YAPTIĞI PROGRAMI İZLİYEN VARSA ORDAKİ KONUŞMALAR VE BİR ŞEHİTİN PEYGAMBERİMİZİ RÜYASINDA GÖRDÜĞÜNÜ ANLATTIĞI MEKTUBU ÇOK GÜZELDİ AHMET ŞAFAK ABİNİNDE BU PROGRAMA BİR ŞEHİT GÜNÜNDE ÇAĞRILARAK PROGRAM YAPMASI BENCE BİZE FAYDALI OLACAĞINI ZANNEDİYORUM

ALLAH(C.C.) TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 5:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer a...k... gibi vatan haini bir köpekle münakaşası oldu ise bence de hain değildir...
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 7:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hain oldugunu söylemedik zaten...

Lakin bildigim kadari ile hapis yatmistir. Ne icin yattigini arastirmak gerekir.

Ilk ciktiginda sol kesime hitap etmek istemistir. Asiri sol daha dogrusu bölücüler onu kabullenmemistir. Burda a.... k... pisliginin rolü olmustur. Sol onu kabullenseydi simdi nerede olurdu?

Karisinin okudugu siirlere gelince, cok fazla dinlemis degilim. Bizim sanatcilarimizin takipcisiyim.

Siir okurken aglatip kahredecek türde okumak sogutmaga, kahramanlastiracak türden okumak ise yeni kahramanlara vesiledir. Siirlerde isyan olmamalidir. " Askerimiz fakirdendir" türünde tedirginliklere yol acacak gelismeler ileriye dönük tehlikedir .
Su an icin aglamaya degil, harekete ihtiyacimiz var.

Her Sehid haberinde oturup agliyoruz. Tabiki icimiz yaniyor. Lakin Vatan savunmasinin pahasi yoktur. Bu okuyuslar korkuya sebebiyet vermemeli. Bir ölürüz bin dogariz... Ülkücüler zaten korkak degiller ya yüregi yufka olana analarimiz ne yapsin? Türk anasi Canakkale´de oldugu gibi evladini kinalayarak askere gönderirken, Türklük duygulari henüz olmasi gereken bilince ulasmamis anneleri aglatip ta daha cok bunalima sürüklemenin de manasini bulamiyoruz.

Siiri manalandiran Ülkücü sanatcilarimiza destegimiz daha da artmali. Diger sanatcilar da Ülkücü sanatcilarimizdan örnek almali...

Osman Öztunc beyin "OGUL" siirini okuyusunu, Sefai Hocamizin her biri digerinden asik siirleri ile arabesk siirleri bir tutmak mümkün degil. Sehid siirlerini arabesk türünde okumak ne kadar yarar getirir, tartisilir...

Fatih Kisaparmak´i ve esini takip etmiyorum. Zira takip edecek sanatcilarimiz yeterince var ve hergün yeni yeni sesleri duydukca gönlümüz rahatliyor.

Bu bir rant meselesidir. Rant elde etmek icin bu sekilde davrananlarin yerine hakikaten yüregi yananlar gecmelidir. Yüregi yananlar ise büyük ölcüde Ülkücülerdir.

Bizim kadar delisini görmedim. Bizim kadar Türk´e sevdalisini, Vatanina asik olanina rast gelmedim...
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 8:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet piyasaya ilk çıktığında ben lise öğrencisi idim ve solcular kasetlerini dinliyorlardı.a...k...baktı kendi kitlesi elden gidiyor fatih kısaparmakla polemiğe girdi ve kazandı.oda rotayı değiştirdi ama renk vermedi.
Boşverelim bu konuları biz kendi ozanlarımızı dinleyelim yeter.
Bu arada rap parçalar ile MİLLİYETÇİ müzikler yapan kasetler çıktı.ERCİYES KURULTAYI'ında burada repçinin ne işi var demiştim ama gördümki bazı gençler bu rap parçaları ile bazı gerçekleri görebilir.
Makamı ne olursa olsun her şekilde gençlere VATAN ve MİLLET duyguları aşılanmalıdır.

""CENAB-I HAK BU KUTLU DAVA İÇİN ÇALIŞANLARDAN RAZI OLSUN""
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar kısaparmak hain yada değil bizim için önemi yok çünkü şuan mesaj vermeye bir şekilde sesimizi duyurmaya ihtiyacımız var oda bir şekil de duyurmuş oluyor bizi şimdilik bu bağlıyor arkadaşlar
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 10:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duyduğum kadarıyla a.... k..... nın Fatih Kısaparmak ile ilgili bir şarkısı varmış "ne sağcısın ne solcu, ne yaptığın belli değil" gibisinden. Gerçekten de tercihi çok fazla detaylı olarak bilinmiyor ama bence böylesine yaklaşmak daha tehlikelidir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
bLackbLood
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 26

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 10:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SeLamın Aleykum Benim biLdigim kadari ile Fatih Kısaparmak önceden SoL görüşçü idi Ahmet kaya sempatisi olan biri idi Şebnem hanımla evlenince Şebnem hanım kısabarmagı dogru yola getirdi suan da bizdendir bildigim kadarı ile Sebnem hanım bilirsiniz TGRT kanalında muhabir idi ben oyle biliyorum yada hatırlıyorum dogru olduguna eminim seLametLe
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Cum Mar 10, 2006 12:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar tüm ülkücülere selam rabbim bu cileli yolda sabir ve daim olmayi nasip etsin
fatih kisabarmak konusuna gelince bence bes para etmez dinlemiyorum cunku karekteri sifir anlatayim
bir zamanlar hatirlarsiniz starin ilk özel tv si yeni yayin yapiyor avrupaya onunla ahmet kaya söylesi yapdi bunu kendi kulagimla duydum sordu sibiker ahmet kayaya dun devrimciydin bügün ne degisti sende diye adam cevap verdi dün devrimciydim bügün devrimcinin devrimcisiyim
ama fatihe sordular ben siyasetle ugrasmam sibiker soruyor gencligin milliyetci cizgiden geliyor bügün sende ne degisti o bisiri bisirik ben sanatciyim diyor simdi size soruyorum aslini kimligini her hangi sebeble olursa olsun saklayan paranin önünde tutan kisiyi hayin ilan etsen vatan sever desen ne yazar adamin kimligi maddiyati olmus bize hayir gelmez biriside ugur isilak dusunce bize tekme vurup akp yama oldu bize zor günde dost olmayanlarin iyi günde sazini sözünü havaya kaldirmis neye yarar
ammet kaya kadar yüreyi yoksa bunlarin hainle varki nedir?
saygilar rabbim türkü korusun kollasin yüceltsin
allaha emanet olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder AIM YIM MSNM
bozkurtapo
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Cum Mar 10, 2006 12:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fartih Kisaparmak'i severimde dinlerimde vede en az benim kadar milliyetci oldugundan emminim lakin parti olarak bilemem ama milliyetci...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Cum Mar 10, 2006 2:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşlerim,

Bu konuyu da okudum,

bazı konularda ,bazı kardeşlerimin bana göre yanlış düşüncelerde olduğunu görmekteyim...

Ama bu yanlışlık onların genç ''delikanlı '' olmaları ile ilgili..

İçinde bulunduğumuz şu zor günlerde..

Bizler bile kanlarımız 40 derece dolaşıyoruz ortalıkta...

Tabiiki tepkilerde haklısınız..

Ülke de bu kadar ihanet eden varken ...

Sanatçıların , yazarların , hangi siyasi düşüncelere sahip olduklarını araştırmada çok haklısınız...

Ama , hainliklerinden emin olmadan ...kimseye söylentiler ile..

yaramaz adam ... hain gibi sıfatlar takmayalım...

Bir kardeşimiz ; önceden sol çizgide idi...

sonradan döndü. gibi ifadede bulunmuş...

Bence bundan daha doğal bir şey olamaz...

Bugün bir sürü Aile tanıyorum..

Ellerimiz kırılsaydıda... CHP 'ye oy vermeseydik diyen.....

Bir daha ki seçimleri dört gözle bekliyorlar....

MHP'ye oy vermek için....

Kısacası insanların düşünceleri sabit değildir...

Yaşam ; tüm bir hayat boyu yaşanılan tecrübeler ile sürer gider...

Bu tecrübeler sonuna kişiler hem bilgilerine bilgi katarken....

Yaşanılan bu tecrübeler sosyal düşüncelerini etkiler...

Bakın ben açık konuşayım..

İlk bu siteye geldiğimdede söylemiştim..

25 yıllık memuriyet hayatımdan sonra bu siteye geldim...

Allah razı olsun tüm kardeşlerimde beni 'kaganos ağabey'' diye saydılar ..sevdiler...

Ben de onların bu sevgilerine her zaman değer vereceğim....

Bakınız ben ; yıllar boyu MHP'ye oy vermedim...

Niye oy vermedim...

Memuriyet hayatımızda siyasetten uzak olmamız gerekiyordu...

Bizde oy larımızı sadece ''OY vermiş olmak için veriyorduk açıkçası...''

Ben ; Adam gibi adamları , mert insanları ....

ancak memuriyet hayatımı noktaladıktan sonra ...tanıma şerefine nail oldum...

Ben hayatımda hiç 'OCAĞA gitmedim..Partinin kapısından içeri girmedim....

Bu bir gönül meselesidir..

Şu anda nasıl ki 17 yaşındaki bir kardeşim.. ÜLKÜCÜLÜĞÜ öğrenmeye

çalışıyorsa..

Ben de aynı öyle öğrenmeye çalışıyorum...

Dikkat ederseniz ; yazılarımda Kardeşlerim.. kelimesini kullanıyorum..

Çünkü henüz kendimi ÜLKÜCÜ olarak adlandıramıyorum...

BU, bu sitedeki diğer büyüklerime saygısızlık olur...

Bence diğer insanlarla fazla ilgilenmemeli...

Bizler bu camia için elimizden gelen herşeyi yapmalı..

Yaşantımıza ...özelikle Aile yaşantımıza çok dikkat etmeli...

Toplum içinde örnek insanlar olmalıyız..

Bakın görün o zaman insanlar nasıl akın akın gelip ÜLKÜCÜ olmak isteyecekler....

Saygılarımla.
.
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cum Mar 10, 2006 3:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamlar,

fatih Kisaparmak'i çok severim ve hep dinleri çok sevdigim bir sanatçidir kendisi !

Aslen Gümüshane'li yanlis hatirlamiyorsam ve AYBÜKE adli bir parçasi var herkese tavsiye ederim kendisi çok Milliyetçi bir kisidir ve gençlerimize tavsiye ederim

saygilar sevgiler

ALLAH TÜRK IRKINI KORUSUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız