Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ÜSTAD VE DERSİM MESELESİ ÜZERİNE
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Cum Oca 28, 2005 4:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen benim dinimi bilgimi ölçme ve kimliğimi yargılama hakkını nereden aldınsa ben de oradan alıyorum biraz yazılarına bakıver de öyle yaz buraya. nereye bağlı olduğuna gelince nakşilikte gedik açtığımdan bahsediyorsun ve eleştiri bile kabul etmiyorsun. tarikatlara sonradan bulaşan yanlışların olduğunu kabul etmelisin ben bazı tarikat diye adlandırılan grupları niteliyorum hiçbir tarikatın ismini vermedim ve genelleme de yapmadım ama sen üzerine alındın niyeyse. tarikata girmeden islam yaşanmaz diyenlere sözüm mürşidiniz hz.peygamber (sav) olsun

mistisizme gelince bak kardeşim bu tip şeyler zaten bir tasavvuf aliminin kitabında yazmaz veyahut kimse kalkıp da ben mistisizmi sokuyorum buraya
demez tasavvufta gizemcilik vardır sen açıkça kaptırmış gidiyorsun kendini
kur'an ise apaçık ortadadır. ama seni bu konuda ikna edeceğime inanmam

bid'at nedir? anlamını biliyormusun? "bid'atlerin hepsi dalalettir(sapıklıktır), yoldan çıkmaktır"; "bid'at sahibine hürmet eden kimse islamiyet'i yıkmaya yardım etmiş olur" buyurmuş peygamber efendimiz. sen hala onları müslüman saymaya devam mı edeceksin? kafir diyince aklına hep hristiyan yahudi budist mi gelir?

kendini bilgili görmek konusunda ısrarlı değilim çünkü ilim sonsuzdur böyle diyenler zavallılardır
-meclisten dışarı-

Not: Büyük fontları düzelttim.

En son ulkucu_reis tarafından Pzr Tem 31, 2005 1:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cum Oca 28, 2005 4:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 3:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi.
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Oca 28, 2005 6:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeşim nakşi şeyhi olduğu için bir adamı savunuyorsan yanlış yoldasın islam alimi ve faziletli bir insan olduğu için savun ya da nakşiliğe gönül verdim de bundan kimse rahatsız olmaz zira benim derdim kişilerle değil kurumlaşmış anlayış ve geleneklerle ilgilidir.

tarikatın kelime anlamıyla ilgileniyorsun bizse tarihsel gelişiminden ve günümüzdeki yanlışlarından
bahsediyoruz senin dediğin kurban örneğine benzer kurban allah'a yaklaşmak demektir ama kastedilen kurban özel bir ibadettir. ben ne dediğimin farkındayım tarikatlar islam'dan kaç asır sonra ortaya çıkan olgulardır olmasın demeyiz ama bunlar olmadan islam elbette yaşanabilir

gizemciliği de adına bakarak yorumlamışsın gizemcilik eylemli gizlilik yani saklılık anlamına gelmiyor. içinde ussallığı yitirme, kutsallaştırma, ulaşılmazlık ve itaat şu an tasavvufun bir çok yerinde var rifailerin arasında bulundun mu bilmem onlarda tarikatız derler ancak kuran ve sünnetin tefsirinden kaçınırlar. ve aslolan değerlerini kaybetmişlerdir..

abdulkadir geylani (ö. 561/1165, kadiriye),

ahmet rıfai (ö. 578/1182, rıfaiye),

necmeddin kübra (ö. 618/1221, kübreviye),

sühreverdi (ö. 632/1235, sühreverdiye),

ebu'l-hasan eş-şazili (ö. 632/1273, şaziliye),

mevlana celaleddin rumi (ö. 672/1273, mevleviye),

bahaeddin nakşibend (ö. 791/1388, nakşibendiye),

hacı bayram veli (ö. 833/1429, bayramiye).

hacı bektaşi veli (1281-1338 bektaşilik)

allah rahmet eylesin bu veli zatlar aslında islam'ı yaymakiçin uğraşmışlar ancak arkasından gelenler bazıları esas amacından çıkmışlar. bektaşiliğin aleviliğe dönüşmesi gibi.

bid'at konusunda hala ısrar ediyorsun kafir anlayışın çok eksik kafir en başta allah'a şirk koşan onun iman et dediklerinden birine veya tamamına inanmayan kişidir. sadece kur'an ayetini gizleyen kafir olur diye birşey varmı? hz. peygamber ne buyuruyor: "ümmetim 73 fırkaya bölündü. bunlardan 72 si cehenneme biri cennete gidecektir. onlar da benim ve eshabımın yolundan gidenlerdir". cehennemden sonra cennete de gidecekler demiyor. müslümanlıkla bidat aynı kefede bulunmaz. hz.aliyi tanrılaştıran ismaililer cennete mi gidecek veyahut islamiyeti saptırmak için kurulan
vehhabilik ve mensuplarının imanla alakası nedir?

ehl-i sünnet yolundakiler zaten bir ama ehli sünnet olarak kurulup aynı şekilde gitmeyenlere bak. sana tavsiyem biraz eleştirel gözle bakman kötüle demiyorum ama o kadar çok hata varki sen tarikatları ortaya çıktığı zamanki gibi ele alıyorsun veyahut halka inememişsiniz şekilcilikle iş yapılıyor madem ehl-i tarik insanlar var aramızda bunların düzeltilmesi gerek tabii tavsiyeme ne derece itibar edersin sana kalmış

En son ulkucu_reis tarafından Pzr Tem 31, 2005 1:53 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Cum Oca 28, 2005 7:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülkücü reis arkadaşın yazısında degişiklik yapıp benim asıl eleştirdigim nokta degiştigi için bu eleştirimi silme ihtiyacı hissettim. Eger ki arkadaşım iletisinde ki bektaşi için yaptıgı hatayı yanlışlıkla yaptı ise özür bize borç olmuştur ki düzeltip. Bunu guzel bir uslup ie yazdıgına göre ben bu konuda kasıt aramam hakkını helal et ülküdaşım. Bu arada özellikle dini konularda ki yazılarımıza dikkat edelim bu nu herkezden rica ediyorum. Hem yazan hem okuyanı tehlikeye sokacak kesin ve kati tutumlardan kaçınalım lütfen...

En son yahyaoglu tarafından Cmt Oca 29, 2005 2:46 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 12:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tövbe estağfirullah! allah akıl fikir versin kardeşim. kuran'a yemin ederim ki orada yazdığım senin anladığın gibi değil. tam tersine hacı bektaşı veli de islamı yayan büyük abide şahsiyettir. yukarıda isimlerini yazdıklarım arasına katmadığım için sonradan yazdım. bir anlam karışıklığı var ben de şimdi farkettim şimdi bir daha oku
uluorta yazmışsın ben hiçbir evliyaya saygısızlık etmedim. lütfen.

En son ulkucu_reis tarafından Pzr Tem 31, 2005 1:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 12:45 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 3:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 26

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 1:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozbeken +1
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 8:28 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu başlığa yazan başta başlık sahibi olmak üzere tüm ülküdaşlarımın dini konulardaki bilgisine saygım var.Hepsi de son derece iyi niyetlidir;bunu da biliyorum.Belki içinizde en az bilgi sahibi olan benim.Çünkü bununla ilgili özel bir eğitim almadım.Okuyarak ve düşünerek bazı şeylere ulaştım.Ama başlığın konusu birden şekil değiştirip tarikatlar meselesine dönüştü.Burada esas olan,üstadın bu konudaki görüşü doğrumudur değilmidir?Önemli olan bu.Gördüğüm kadarıyla bu başlığa yazan arkadaşların hiçbiri tasavvufu inkar etmiyor.Tarikatlarla da sorunu yok kimsenin.Ama kaynakların kurutulması nedeniyle,artık eski alimlerin yetiştiğini söyleyemeyiz.Son alimler Osmanlının son savaşlarında;ülkeyi bu maceraya atanlar tarafından kırdırılmıştır.Hem de kasıtlı olarak kırdırılmıştır.Benim söylediğim,bu nedenle peşine takılacağınız adama iyi dikkat edilmesi mecburiyetidir.Özbeken arkadaşımız bu konuda bilgi sahibidir.Bu belli.Ama bilgi sahibi olmak herzaman yetmiyor.İşte takıldığım bir sözü."Ussallığı yitirme... Akılcılığı yitirme yani. Dostum akıl maneviyatta kördür. Allah akıl ile değil vahiy ile bilinir. Akılla Mirac mucizesini yada Şakk-ı kamer mucizesini ispatlasana ? Bunlar akılla değil ancak iman ile ispatlanabilir. "
Bu söz bana göre yanlıştır.Kör olan nefistir.Akıl değil.Akıl,öyle yaratılmış,öyle programlanmıştır ki,kendini yaradanı birler.Nefs ise kesrete yani çoğulculuğa programlanmıştır.Kendine yeni ilahlar yaratmak ister.Bu bazen paradır,bazen makam mevkii ihtirasıdır,bazen şehvettir.İnsana göre değişir.Şimdi siz akılı devreden çıkarırsanız yanlış olur.Kuran-ı kerimde sonu"hiç düşünmüyormusunuz?Hiç akıl etmiyormusunuz"diye biten çok sayıda ayet vardır.Bu gösteriyor ki,akıl Allah'ın bilinmesi için gerekli en sağlam metodlardan birisidir.Örnek verilen mirac ve şakk-ı kamer olayları ise mucizelerdir.Mucizelerin zaten akılla izahı mümkün değildir.Hz İbrahimin;İsmailin boğazına bıçağı sürttüğü andaki olay da mucizedir.Çünkü bıçak boğaza sürtülürse keser.Normali budur.Kesmemesi mucizedir.Mucizeler zaman,mekan üstü hadiselerdir.Akıl burada,yardımcı olarak duyu organlarından da faydalanamaz.Ama bunlar Allah'ın bilinmesi için aklın devre dışında kaldığını göstermez.Akıl tevhide programlıdır.Çok kafir,ya varsa diye düşündüğünü itiraf etmiştir.Ama aklı nefs perdeleyerek onu isyana iter.İşte şeytan örneği.Akıllıdır.Yaratanı bilir tanır.Gücünü kavramıştır.Alemlerin rabbinden korkar.Ama nefsinin gurur kısmına yenilmiş,büyüklenmiş kafa tutmuştur.Demek ki akıl Allahı tanıyor.Özbekenin orada örnek verdiği vahiy yanlış anlamda söylenmiştir.Vahiy peygamberlere gelir.Normal insanlara değil.Orada kastettiği hidayet olmalıdır.Allah diler,hidayet verirse,bir kafir dahi imana gelebilir.Mesela bana asla vahiy gelmez.e ben o zaman gelmeyen şeyle Allahı nasıl tanıyacağım?
Neyse.Bu konu öyle uzun ki bunu bitiremeyiz.İçinde bulunduğumuz dönem öyle bir dönemdir ki,kişinin Allah'ından başka yardımcısı yoktur.Sizin niyetiniz bozuk değilse,Allah yolunda,vatan uğrunda savaşacaksanız,mualliminiz Allah olur.Kimsenin sizin kapasitenizi arttırıp,kafanızın içine bilgi pompalayacak,aktaracak gücü de yoktur.Hidayet ancak Allah'tandır.Sabahlara kadar alimlerle olun,onlara hizmet edin ,yanında oturun,hiç ayrılmayın.Hepsi boş.Kapasiteniz ne ise onu alabirsiniz.Çünkü Allah dışında hidayet verebilecek hiç kimse yok.73 fıkranın 72 si sapmış 1 i hak yolunda.Ama 73 ü de biz doğruyuz diyorlar.İşte akıl burada devreye girecek ve sorgulama başlayacak.Yoksa kimsenin ne tarikatlara,ne Allah dostlarına itirazı yok.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 2:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yahyaoğlu arkadaş helal ettim sen de helal et ama lütfen bir daha fevri hareket etmeyelim önce bir soralım özbeken +1 yazan arkadaş cevabım altta.

En son ulkucu_reis tarafından Cmt Oca 29, 2005 2:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 2:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamınaleyküm arkadaşlar son haline baktım forumun ötüken yürekli arkadaşımın açtığı halinden baya saptı konu. cevap yazmayacaktım ama itham edilince gene yazmak zorundayım. Şunu söyleyeyim çok bilmiş arkadaşa

elbette mucizelere inanacağım sen tasavvufla imanı aynı kefeye koyuyorsun ne yaptığının farkındamısın
Şunu bil imanla tasavvuf ayrı şeylerdir. Biz mucizelere inanmıyoruz mu dedik? O zaten inanan insanın boynunun borcu. Tasavvuf ahlak ve ihlas ilmiyse bu hepimiz için olması gerken bir şey benim eleştirdiğim bu değil
bozulan tarikatların yanlışları ve eleştiriye kapalılıkları.örneğinde görüldüğü gibi.

ben hiç bir tarikata ve kişiye yafta atmadım dedim ve ısrarla diyorum nakşibendiliğin ve tüm tarikatlerin aslı temizdir ve halistir.haa şunu da diyorum nurculuk süleymancılık ve ışıkçılık nakşibendiliğin içinden ayrılmıştır ve içinde kendini bilmez bazı adamlar vardır. Bunlardan gocunuyorsanız gocunabilirsiniz. o ayrı bir konu

Saygı duymakla birlikte tarikatların bazılarında eleştirel düşünme araştırma okuma kalmamıştır sen böyle değilsen alınmana gerek yok yine özellikle söylüyorum.

Buhariyi okuduysan orada sürüylen uydurma hadis vardır. Buhari (r.a) bunları bilerek mi yazdı? hayır ama doğrularıyla birlikte yanlışları günümüze ulaştı

örneğin; "Evin duvarında asılı duran hasır, çocuğu olmayan kadından daha hayırlıdır." Bu söz kimin kitabından alıntı biliyormusun?Büyük islam mutasavvıfı İmam Gazali. (İhya-u Ulumiddiin de buna benzer örnekler mevcut) şimdi düşün Hz. Aişe annemiz çocuğu olmadı diye bir çaputtan daha mı değersiz haşa?? Uydurma hadis dedim hiç cevap veremedin benim kaynağım Kur'an, Peygamber ve akıldır. Aklı hiç küçümseme çünkü akıl imanın başşartıdır. Sonra gönül gelir. Tersi olsaydı delilere iman etmek farz olurdu.

Uydurma hadisler konusunda illa kaynak istiyorsan Prof.Dr. AliOsmanateş in Hadis Temelli Kalıp Yargılarda Kadın kitabını incele. İspat vede delilleriyle gör.

Ussallığını yitirme dedim evet öyle Hallac-ı Mansur Ennel-Hak'ı gerçek anlamdamı söyledi neyi kastetti bunu normal bir insan ne şekilde anlar işte bu tasavvufun gizemciliği. Sen öyle görmeyebilirsin onada saygım var

şu konuya da değineyim
diğer arkadaşların zihinlerinizi bulandırmamak için yazıyorum
İslam dinine göre beş çeşit kafir vardır.
1-Aslî kafir
Kafir olan kimselerden olan ve bu şekilde büyüyenlere denir. Muhammed A.S nin peygamberliğine inanmaz. Bunlar iki çeşittir
a-Ehl-i Kitab: Allah tarafından gönderilmiş ancak muharref bir kitaba inanırlar. Yahudi ve Hristiyanlar bu gruptadır. Allah inanışları tamamen yanlıştır. Kur'ana inanmazlar.
b-Kitapsız kafirler: Allah tarafından gönderilmiş hiçbir kitaba inanmazlar. Ateistler, mecûsîler, putperest yani müşrikler bu sınıfa dahildirler. Kafir sözcüğü bunları kapsar.

2-Mürted
Müslümanken dinden çıkan kimselere denir.

3-Münafık:
Başka bir dinden olduğu halde müslüman gözüken kimsedir. Tüm kafirlerin en zararlısıdır.

4-Zındık:
Hiç bir dine inanmadığı halde müslüman olduğunu iddia eden kimsedir. Kadiyaniler, Behaîler ve Hurufîler bu yoldadır.

5-Mülhid:
Müslüman olduğunu söylediği halde ve kendini müslüman sandığı halde sapık inanışı nedeniyle kafir olan kimsedir. İbadetleri yaparlar. Haramlardan sakınırlar. Ancak Kur'an-ı Kerîm'in aslından ve Ehl-i Sünnet itikadından o kadarçok ayrılmışlardır ki imanı gideren kafirliğe sebep olan davranışları vardır. Şiilerin Nusayrî ve İsmailî fırkaları ile Vehhabîler böyledir. Kendilerini mümin, Ehl-i Sünneti kafir olarak nitelerler

ARKADAŞ AKLINI BAŞINA DEVŞİR BANA VEHHABİLİĞİ YAKIŞTIRIP SONRA ARKANA ALMA BİRÇOK İSLAM ALİMİNİN İCTİHADINA GÖRE ONLAR SAPIK KENDİLERİ MÜSLÜMAN DESEN DE ÖYLELER İCTİHAT HATASI NE DEMEK İCTİHAT FARKLILIĞI DİYEBİLİRSİN Kİ SENİN DEDİĞİN DURUMDA BİLE BİR MÜSLÜMANA ONLARIN YAPTIĞI BİD'ATI YAKIŞTIRARAK HAKARET ETMİŞ OLURSUN.
HA BİR DE HABERİN OLA SENİN BEĞENMEDİĞİN ÜNİVERSİTELER BUGÜN TOPLUMUN TEMEL DİREĞİ BİZ VARSAK VE AZ DA OLSA GELİŞEBİLMİŞSEK ORALARIN SAYESİNDE OLMUŞTUR. REKTÖRLERİNE BAKIP ALDANMA ORADA CANLA BAŞLA ÇALIŞAN FEDA EDEN İLAHİYATÇILAR VE ÖĞRETİM ÜYELERİ VAR BEN MÜCTEHİT FALAN DA KESİNLİKLE DEĞİLİM VE ÖYLE BİR İDDİAM OLMADI AMA SENİN GİBİ, KİMSEYE BİLGİSİZLİĞİ YAKIŞTIRMADIM EKSİĞİN OLMUŞ OLABİLİR HERKESİN EKSİĞİ VAR
ALLAH HEPİMİZE HİDAYET VERSİN

En son ulkucu_reis tarafından Per Şub 03, 2005 9:34 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 3:06 pm    ileti konusu: Kadir21 üstadım .... : Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 3:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 3:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BAk ülkücü_reis Bir HAta yaptın gittin bektaşı veli gibi bir zata bozuk dedin Degiştirmiş OLabilirsin.Ama bunu söyledin ve ben uyarana kadar da degiştirmedin.Degiştirdin sonra bizde hadi yanlışlıkla oldu diye agır eleştirimizi geri aldık. Ama sen tutmuş işte bir daha olmasın falan arkadaşım bu şahsietçiligini bırak.Bak dini konularda konuşmak zordur.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 3:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birde arkadaşım nurculuk süleymancılık TArikat degildir. BU ikisi iki mubaek insanın kurdugu cemaatlerdir.
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 3:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahyaoğlu o sırada forumda yoktum ve göremedim ama sen söylemesen ve ben önceden farketsem de düzeltecektim o hatayı ben fevri hareket etmeyelim diye hatırlattım ne var bunda??şahsiyetçilikle ne alakası var??
dini konularda konuşmak zordur demişsin niye söyledin bunu ben kafamdan oturup yazmıyorum ki buraya herkes gibi görüş yazdım
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız