Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - MASONLAR VE ATATÜRK!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
karamanli
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 3:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"İnsan Sevgisi"nin Masonlara Göre Anlamı

Masonlar her zaman tüm insanların kardeşliğinden, evrensel barıştan, hoşgörüden söz ederler. Tüm insanların birbirlerine karşı sorumlu olduklarını söylerler. Bunlarda bir sorun yoktur; insanlar arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik sözlerdir. Peki ama insanın Allah'a karşı olan sorumluluğu ne olacaktır? Masonik felsefenin gerçek yüzü, bu soru karşısında ortaya çıkar. Çünkü bu felsefenin sözünü ettiği "insan sevgisi", insanların hepsinin Allah'ın kulu olduğunu bilmekten-ve Yunus Emre'nin dediği gibi "yaratılanı Yaratan'dan ötürü sevmekten"-kaynaklanan dini bir sevgi değildir. Aksine, tüm insanların güya Yaratıcı olmadan kendi kendilerine bir evrim süreci içinde oluştuklarını iddia eden bir kavramdır. Masonik felfesenin "tüm insanların yardımlaşması" derken kast ettikleri anlayış, insanların dünyada tesadüfen var olmuş bir tür olduklarını ve türlerini devam ettirip geliştirebilmek için birbirlerine destek olmalarını savunan anlayıştır. Bu ise tam anlamıyla Allah'ı inkardır.

Kısaca "hümanizm" olarak tanımlanan ve masonluğun temelini oluşturan bu felsefe, insanların Allah'ı değil, birbirlerini önemsemelerini ve sevmelerini öngörür. Türk mason localarının 1923'de yayınladığı "Meşrik-i Azam İçtimai Zabıtları"nda, bu sapkın felsefe şöyle ifade ediliyor:

"Biz artık Allah'ı hayat gayesi olarak tanımayacağız. Biz bir gaye yarattık. O gaye Allah değil, beşeriyettir"

Bir başka masonik kaynakta ise şöyle denmektedir:

"İptidai cemiyetler, acizdiler, aczleri dolayısıyla etraflarındaki kuvvetleri ve hadiseleri ilahlaştırdılar. Masonizm ise insanı ilahlaştırdı." (55 Selamet Mahfilinde Üç Konferans, s. 51)

Masonluğun temelini oluşturan hümanizmin tanımı, bu felsefenin doğrudan din aleyhtarı bir kimliğe sahip olduğunu gösterir. 20. yüzyıldaki hümanist felsefe akımının öncüsü olan Julian Huxley, Darwin'in evrim teorisini rehber kabul ederek "Evrimsel Hümanizm" adı altında yeni bir din kurmuş ve bunun anlamını da şöyle ifade etmiştir:

"Ben "hümanist" kelimesini kullanırken, insanın, aynı bir bitki ya da hayvan gibi, doğal bir varlık olduğunu kastediyorum. Yani insanın bedeni, zihni ve ruhu, doğa üstü bir güç tarafından yaratılmamış, aksine evrim süreci sonunda oluşmuştur. Dolayısıyla insan, her hangi bir doğa üstü gücün kontrolü ya da yol göstericiliğine değil, sadece kendi varlığına ve kendi gücüne inanmalıdır." (American Humanist Association tarafından dağıtılan tanıtım broşüründen)

Huxley'in yolunu izleyen John Dewey adlı Amerikalı filozof, 1933 yılında bir "Hümanist Manifesto" yayınlamıştır. Manifesto'da vurgulanan temel düşünce, İlahi dinlerin ortadan kaldırılmasının zamanının artık geldiği ve bunlar yerine, insanoğlunun bilimsel ilerleme ve sosyal işbirliğine dayalı yeni bir çağa girmek üzere olduğudur. 1973 yılında yayınlanan II. Hümanist Manifesto'da ise insanlığı tehdit eden sorunlar anlatıldıktan sonra bu felsefenin Allah'ı nasıl inkar ettiği şöyle özetlenir: "Bizi kurtaracak bir Yaratıcı yoktur, kendimizi biz kurtarmalıyız." (American Humanist Association. "Humanist Manifesto II". The Humanist 33 Eylül/Ekim 1973)

İşte masonik felsefenin temelindeki hümanizm de budur. Bu felsefede kulağa hoş gelen tüm süslü sözler de aldatıcıdır. Çünkü Allah'tan yüzçevirildikten sonra "insanlar arasında sevgi, barış, kardeşlik" vs. gibi kavramların bir kıymeti kalmaz. İnsanoğlunun varoluşunun amacı, Kuran'ı Kerim'in "Ben, cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım" (Zariyat, 56) ayetinde bildirildiği gibi, Allah'a kulluk etmektir. İnsan bu görevini terk edip Allah'a isyan ettikten sonra hiç bir şekilde kurtuluşa eremez.

Kaldı ki, insan Allah'a iman edip O'nun yoluna uymadıktan sonra, diğer insanları da gerçekten sevemez. Masonların sık sık vurguladıkları "insan sevgisi" bir aldatmacadır; inkara dayalı sistemler insanın ruhundaki kötülükleri körükler ve dolayısıyla sadece kan ve zulüm doğurur. 20. yüzyılda komünizm, faşizm gibi din-dışı ideolojik sistemler ya da bu sistemler arasındaki çatışmalar nedeniyle yüzmilyonlarca insan katledilmiş, milyarlarca insan da baskı ve zulüm görmüştür. Masonların gerçekleştirdiği Fransız İhtilali'nin "özgürlük, eşitlik, kardeşlik" sloganıyla başlatıldığını, fakat ihtilal boyunca onbinlerce insanın giyotine gönderildiğini hatırlamak gerekir
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 4:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar masonluk konusunda EYvallah
ama

ulas_kizilkus demiş ki:

alişan satılmış ın ermeni
devlet bahçeli nin yahudi oldugunu bilmeyen öğrensin, ona göre yazsın
Türk düşmanları her yerde, DYP genel başkanı, CHP'nin birçok ileri geleni, emine erdoğan, abdullah gül, bunlar da yahudi,
g.kurmay başkanı dahil, ordunun en üst kademesi büyük çoğunlukla sabetayist(yahudi)
MHP de oktay vural, tunca toskay, rıza ayhan... daha niceleri,
unutmayın ki
"Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir ülkedir."
ve MHP'de, ama er geç bunlar MHP den silinecek...

Devlet Bahçeli'nin liderliğine saygım var. Hepimiz de saygı duymak zorundayız. Aynı şekilde Alişan Satılmış'a da. Bunun haricinde Mehmet Ağar farklı bir partide olmasına rağmen herzaman ülkücülere destek olmuştur. Gerek emniyet müdürlüğü gerek içişleri bakanlığı döneminde bir çok ülkücünün hapisten çıkarılması ve yurtdışına çıkışında, hatta silah temininde bile yardımcı olmuştur. Tunca Toskay MHP içinde başörtüsü ve imam-hatip konularında bence en sağlam isimdir. Genel başkan yardımcılığı yaptığı dönemde önerge ve tv programlarındaki konuşmalarını inceleyebilirsin.

Ayrıca Dr. Devlet Bahçeli'ye davası için kendini feda ettiği için ben de kızgınım. Şahsen onu tanıyan birçok kişiyi tanıyorum. Sert bir kişilik çizmediği doğrudur. Lâkin müslümanlığına eminim.

Kardeş beni eleştirebilirsin. Fakat biz bari başımızdakiler hakkında yorum yaparken dikkat edelim. Eminim kötü bir niyetin yoktur. Allah'a emanet ol.
liselim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 83

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 4:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynen katılıyorum yahyaoğlu. bunlar ülkücüleri kötülemek için çıkarılmış söylemlerdir. kimse kimsenin Müslümanlığı hakkında yorum yapamaz.
Ama bir şey ekleyeyim Tayyip'in aslı Rum'dur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder ICQ
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Liselim

tayyip'in türk olmamasına sevinirim. Zaten bir Türk Türk topragını kan akıtmadan vermez. Fakat tayyip bir kaç euro ya sattı Kıbrısı Kerkük ü Musulu anlam ermek zor
bozkurtali15
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 8:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ellerine sağlık...

ALLAH TÜRK Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN...
AMİN...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 9:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıklama;
ulas_kizilkus adlı üye bu siteye üye olmuş bir provakatördür.Siteye üye olduğu vakit bütün başlıklara bu saçma sapan şeyleri kopyalamıştır.Bu yüzden siteyle ilişkisi kesilmiştir.Sizden ricam bu tür provakatör adamların yazdıkları ve söyledikleri hiçbir şeye inanmayın.

Bilgilerinize...
bozkurtali15
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hmm ilginç....
liselim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 83

İletiTarih: Cmt Arl 25, 2004 12:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idealistturk demiş ki:
s.a ülküdaslar

ülküdaslar AtaTürk herne kadar ülkücü olmasada büyük bir vatan severdir.Bu masonlukta ise AtaTürk büyük karsı cıktığı cesitli kıtaplarda yer alır.

selametle

Soruyorum sana ülkücülük nedir bre cahil?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder ICQ
kaan_kahraman
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 97

İletiTarih: Pts Arl 27, 2004 8:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ulas_kizilkus sen ne diyorsun kardeş ya bunlar çok büyük iddialardır kanıtlıyabilirmisin ki !
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 5:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kaan kahraman

Kardeş bu başlıktaki turhanbeyin yazısını okumanı tavsiye ediyorum
cift_yuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Sal Oca 04, 2005 4:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya arkadaşlar yahudiler ve masonların kadar dünya milletlerinden daha alçakları i*bneleri yoktur kusura bakmayın biraz argo konuşacam ama onlar her türlü hakareti hakkediyorlar. Bu bir gerçekki Atatürk'te masonları ve onlara yardımcı olanları sevmezdi. Şimdi bu güzelim Türkiye'nin Diyarbakır ve çevresindeki arazilerle Antalya ve güney sahillerimizdeki arazileri stın almaya başladılar allah aşkına biz bunlara sessiz mi kalacağız eğer seviz kalırsak bu ülke için kanını akıtmış her şehitin kemikleri sızlayacağına eminim
Ülküdaşlar! Size sesleniyom nasıl Kür Şad ve 40 arkadaşı toprakları geri kazanmak için savaştılar ve şehit oldularsa bizde topraklarımızın elden gitmemesi için elimizden geleni yapalım. Sultan Alparslan biz bu toprakları satalım diye mi akınlar düzenledi onu da geçiyorum Osmanlı İmparatorluğu boşu boşuna mı bu ülkeyi elde tutmak için kan akıttı!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
cift_yuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Sal Oca 04, 2005 5:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idealistturk demiş ki:
s.a ülküdaslar

ülküdaslar AtaTürk herne kadar ülkücü olmasada büyük bir vatan severdir.Bu masonlukta ise AtaTürk büyük karsı cıktığı cesitli kıtaplarda yer alır.

selametle

Arkadaşım Atatürk en büyük ülkücü başbuğu idi. Bunu aklı sok. Hatta kimdi tam olarak hatırlayamıyorum ama birine BOZKURT soyadını kendisi bizzat vermişti. Hatta o kadar milliyetçiydi ki kürtlere güven olmayacağını bildiği için büyük öoğunluğu Tunceli gibi yere sürmüştür. Kim bilir belki bir 10 sene daha yaşasaydı belki Türkiye'de kürt diye bir millet olmayacaktı. Keşke yaşasaydı
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
turkogluturk3
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 11:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu masonlar çok tehlikeli Allah bizi bu masonlardan korusun güney kore'nin başına gelenler inşalllah bizim başımıza gelmez.Bizim ülkemizde olduğu gibi ordada yavaş yavaş incil vs.. dağıtılmaya başlandı daha sonra bir sürü localar, tarikatlar orada tabi bizim gi milliyetçiler de yok. Şimdi masonların kölesi oldular tabi Amerikanın da.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
turkogluturk3
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Oca 29, 2005 11:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

birde sebetaylar orası çok karışık ben şu efendi kitabı nı okudum adam bir sürü sallamış sankiülke de bir tane türkcü kalmadı ülke bunların elinde yönetiliyor ben sonra bunalrı araştırdım çok ilginç şeyler le karşılaştım.Çok acı ki ilk defa Kanuni zamanında yurdumuza yerleşmişler kanunin verdiği kapitilasyonlar sayesinde sonra kanuni bunları kovmaya çok çalışmış hatta bulduğunu kesmiş fakat ben müslümanım diyeni affetmiş. onlar biz dönek şerefsizler hepsi aynı şeyi söylüyormuş. işte bu sebatayislerin genel özelliği gizli yahudi bunlar, müslüman kimliğinde yahudi masonu. bu Sebetayistların başında duyduğuma göre Rahşan Ecevit varmış bi ara daha bir çok ünlü yazar ve politikacı, burada bir çok isim yazabilirm ama önemli olan isimler değil faaliyetler belki biliyorsunuzdur bir masonunu açtığiı dava var nette yayımlandı onu da okuyun ilgi çekici.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız