Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - METAL FIRTINA ZIRVASI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Şub 17, 2005 6:28 am    ileti konusu: METAL FIRTINA ZIRVASI Alıntıyla Cevap Gönder

Ben şu son günlerde konuşulan kitabı okumadım.Tv de bir gün bir beş dakika kadar reklamını yaptı.Ankarada siyasiler okuyormuş da,kitap çok etkileyici imiş de,bir sürü övgü dolu laflar.Özeti,ana hatlarıyla verildi kitabın.Tanıtımda kullanılan cümlelere bakarsak,kitabın niçin yazıldığı,hangi amaçlara ve kimlere hizmet ettiği çok açık.Bakın şimdi Kuzey Irakta Tugayımıza saldırıyor abd.İlk bilanço bizden 35 şehit,onlardan 13 kişi leş.Ayıp olmasın diye 30 da yaralı koymuşlar karşı tarafa.Dakika bir,propaganda bir."millet abd ile savaşırsan,onun üç misli kayıp verirsin"Yani;adam gibi otur ve senden istenilenleri yap diyor.Genelkurmay başkanı ile rte,istiklal harbine benzer bir strateji çiziyorlar.Ne o strateji;almanya,rusya,çin yardıma çağrılıyor.Bu kadar salaklık olmaz.Bize kim yardım etti bu devletlerden istiklal harbinde?Kim gelip bizimle savaştı?Rusya,içindeki karışıklık nedeniyle ,saki duracağına dair sana söz verdi hepsi bu.Eğer bilmiyorum para verdiysek,silah satmıştır o kadar.Siz hiç dünyada Türkiye için savaşacak bir ülke duydunuz mu?Utanmadan sonunda bunların Türkiyeyi kurtardığı da anlatılıyor özetlerde.Yani yakanı abd den kurtar,almanya,rusya,çinin mandasına gir.Şimdi savaş devam ediyor,Türkiye Abdullah gülü görüşme yapmak üzere abd ye gönderiyor.Bunu yazan salak,daha bir savaşın nasıl başladığından,savaşın nasıl deklere edildiğinden,savaş sırasında diplomasinin nasıl sustuğundan habersiz.Bir savaş baskın şeklinde dahi olsa,bir deklerasyon tarzı vardır.Büyükelçiler geri çekilir,notalar verilir,yığınaklar başlar.Bir an gelir diplomasi susar silahlar konuşmaya başlar.Diplamatik kanallar açık tutulur,ama görüşme olmaz.Sen böyle bir savaşta dışişleri bakanını abd ye heyetle yolluyorsun.Bu da ayrı bir zırva.Yok siperelerde metal sesleri falan.Ne olduğunu bilmiyorum olayın da,böyle acaip laflar.Forumda bir arkadaşımız,İsrailin hiç adını geçmediğinden bahsetmiş.Bu da ayrı bir problem.Bu işin mimarı sahnede yok.Ben 30 saniyelik bir tanıtım programında bu kadar saçmalık gördüm.Kitabın tamamını okusam,başka neler bulacağımı da biliyorum.Bunu yazan adam,abd nin psikolojik savaş ekibinden biri olsa gerek.Eğer değilse ayakları yere basmayan biri.Bir savaş cephede kazanılır bu bir.İkincisi,imanı olmayan,ne için savaştığını bilmeyen bir ordunun;sayısal çokluğu ya da donanımı hiç önemli değildir.Çünkü kaybedeceği başından bellidir.Kaldı ki karşımızda sayısal çoğunluğu falan yok.Tüm amerikayı buraya taşıyacak hali yok.Taşısa,savaşacak adamı yok.Adamlar Irakta ne için olduklarını bile bilmiyorlar,hükümetleri dışında.
Üçüncüsü,nükleer tehdit ya da metal safsataları.Bugün herkesin elinde var bunlar.Ben evimin bir odasını labaratuvar haline getirip,tüm abd halkının kökünü kazıyacak kadar mikrop imal edebilirmiyim?Ederim kardeşim.Bunu da istersem oraya atarmıyım?Atarım kardeşim.Artı elinde atom bomban var mı ?Var.Gidip bir sivil uçakla bunu atabilirmisin?Atarım.Yani artık,kedilerin de,suratları çizecek kadar tırnağı var bugün.Öyleyse sen kimi istila ile korkutuyorsun?Bir defa,kahpelik ve içten yıkma hariç abd hiçbir şekilde TÜRKİYE'ME kafa tutamaz,saldıramaz.Güvendiği filosunu tamamını imha edecek bir deniz gücümüz var şu anda.Iraka bakmayın siz.Onlar millet olamamanın diyetini ödediler.Bu şekilde kitapların ve yorumların,bu milleti yıldırmaya yönelik olduğu son derece açıktır.ABd ve İsrail Türkiye'yi asla istila edemez.Teşebbüs dahi edemez.Onlar bizi korede gördü.İyi tanıyorlar.Bu oyunlara gelmeyelim.Korkması geeken abd ve İsraildir.Çünkü orta doğu projesinin karşısında,dağ gibi aslan gibi bir Türkiye durmaktadır.Ve bu ülkenin çok büyük ezici bir çoğunluğu abd ye karşıdır ve ne mal olduğunu bilir.Türkiye israil ve abd için bir kabustur.Korkan,uykuları kaçan abd dir,Türkiye değil.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Şub 17, 2005 8:06 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah (c.c.) bizi korktuklarimizdan emin kilsin. Korkumuz acik düsmanlik yapanlar degil icimizdeki münafiklardir. Kurtulus savasi yillarinda mandaciligi kabul görenlerin torunlari bugün bati hayranligiyla kafalarin karismasina sebep oluyorlar. Elbetteki Ülkücünün kafasi karismaz ama ya digerleri?...

Konuya iliskin bir sorum olacak. Söylentiler abd nin Bagdat´a girerken elektromanyetik dalgalarla beyinlere hüküm ettikleri ve bu yüzden direnis olmadan kontrolü ele aldiklari seklindedir.. Bu konuda bilgilerinizi arz ediyorum.

Bu vesile ile Mehmetcik Vakfin´a, Aselsan´a, vs... yardim kampanyasi baslatmak nasil olur?

Allah (c.c.) Türk´ü Korusun ve Yüceltsin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Şub 17, 2005 10:40 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim kardeşim.
Bu konuda bilgim yok.Ama düşünürsek bunu mantıksızlığını hemen anlayabiliriz.Şayet böyle yaparak insanları ele geçirmek mümkün olsaydı,bu gün ırakta bu direniş olmazdı.Bu bir.İkincisi,tüm dünyayı ele geçirirlerdi.Bu İsrailin propagandasından başka bir şey değildir.67 deki savaşta,araplar önünde paçayı;natonun hava kuvvetlerini devreye sokması ve savaşa direkt olarak müdahil olarak katılmasıyla,zar zor kurtaran İsrail kör gözlü savaş bakanı Moşe Dayanı,haşa ilahlık makamına nasbetti adeta.Yenilmez israil imajı.Bilgisayar oyunlarında empire earth diye bir oyun var.Strateji oyunu.O oyunun jeneriğinde,uzay çağları robotlar falan geçiyor.Ve orada bu moşe dayan,aynı tek gözü bantlı olarak ortaya konulmuş.Ağzında purosunu bile unutmamışlar.Bunlar böyle senaryolara ve hayal kurmaya pek meraklı.Ellerinden gelse bunlar tüm dünyayı ele geçirir.Bunların muvaffak olamıyacaklarını,bize yüce kitabımız Kuran-ı kerim ayetlerle bildiriyor.Ne zaman bir fitne ve harp ateşi yakmaya kalkıştıklarında söndürüleceği buyuruluyor.Şimdi amerika bunların o seçkin takımını arada uzaya büyük paralar karşılığı götürüyor.Orada yaşamayı becerebilseler,tüm dünyayı tutuşturup kaçacaklar.Ama yapamıyorlar.Çünkü izin yok.Yenilmez dedikleri güçleri artık yeniliyor.Amerikanın, Küba harekatından beri yenilmediği,rezil olmadığı operasyon yok.Her tarafa önce bir giriyor,arkasından yenilip kaçıyor.Bakın Titanic diye bir gemi yaptılar.Bu ilk seferine büyük pohpohlarla çıktı.Bu gemi batmaz dediler.Ne oldu?Daha ilk seferinde battı.Böyle büyük konuşmaları,kafalarına geçiriliyor.Ama anlayacak adam nerede?Belki beyin yıkama dediğimiz olaylar vardır ama bu özel makinelerde falan olur.Öyle bomba falan ile olacağını zannetmiyorum.Başka laflar da çıktı.Yok kar yağdırıp orduları buzla donduracakmış,yok depremler yaptıracakmış.Bunlar hepsi saçmalıktır.Bunlar tanrılaşma,ilahlaşma iddiasından başka bir şey değildir.Kainat bir nizam dahilinde yaratılmıştır.Herşey bir nizam halinde yönetilmektedir.Bunlara insan elinin değerek değişeceğini düşünmek akıl dışıdır.İnsanlar,kendilerine verilecek izin kadar şeylere hükmedebilir ve değiştirebilirler.Gerisi boş laftır.Propaganda,sindirme aracı,direniş kırma sistemleridir.Onlar bizim kurmaylarımızla başa çıkamazlar.Bu Allah vergisi bir şey.Kıbrısta magosaya çıkacağımızı sanıyorlardı,tertibat almışlardı,gittik girneye çıktık ufacık bir plaja;İstiklal harbinde Afyondan değil,Kütahya tarafından taarruz bekliyorlardı,tam alnıkabaklarından vurduk.Korede çembere aldılar,Allahın izniyle oradan da çıktık.Dünyaya harp taktiklerini biz gösterdik.Bu hep böyle oldu.Çünkü bu millet ,bu iş seçilmiş bir millettir.Savaşı sadece Türkler yapar.Tarihi de Türkler yazar.
Bu bağış kampanyası çok iyi olur.Özellikle elektronik sanayiimiz için çok gerekli.Buna seve seve katılırım.Benim ordu denildiği zaman,yapmayacağım iş yok.Bugün alsınlar,branşım dahilinde çalışırım.Bu kampanya mutlaka çok iyi olur.Bugün muazzam denizaltı yapıyoruz.Oysa İstiklal harbinde deniz gücümüz sıfırdı.Biz yaparız.Yeter ki isteyelim.Böyle bir kampanya bizim dememizle olmaz.Buna çok daha etkili yerler önderlik etmeli.Ama burada da açılırsa,katılmakta,desteklemekte hiç tereddüt etmem.Fikir çok güzel.Yapabilirsek iyi olur derim.Ama bunu milletçe benimsemeli ve çok büyük bir atılımla işe girmeliyiz.Hatta ben Türk ordusunun müstakil bir üniversite kurmasını çok arzu ediyorum.Aynı ikinci Mahmut zamanında kurulan Mühendishane-i Berri-Hümayun gibi,ordu kendi üniversitesini kurmalı,mühendislerini buradan yetiştirmeli,burada bilimsel araştırmalar yapmalı,kendi savunma sanayiimizi kurmalıyız.Bu benim şu kalan ömrümde,belki de görmeyi en dilediğim şey budur.Ne yazık ki bu yapılmıyor.Düşünün araştırma yapan binlerce mühendis subay.Ortaya çıkacak projeler.Kaynağını buradan alan,teknoloji ile donatılmış,o ordunun nelere muktedir olacağını bir düşünün.Selam ve saygılarımla.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Şub 17, 2005 11:24 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah (c.c) razi olsun....
abd ve rusya uzaya gitti diyen kadar hayir gitmedi diyen de var. Hatta internette uzayda rüzgarin olmadigi ve bayragin nasil dalgalanabilecegi konusunda yorumlar bile var. Bunu Alman linklerinde de görebiliyoruz. Uydurma senaryolar, propaganda amacli oldugu konusunda hemfikirler. Bilmedigim konular oldugu icin beni asar ki; o yüzden sordum. BIR TÜRK OLARAK BEN GIDEMEDIKTEN SONRA.....NEYIME YARAR....

Kampanya baslatmak derken zaten var olan kampanyalar var. Biz bunu duyurabildigimiz heryere duyurmak. Ve burdan baslayarak herkesi katilima davet etmek.

http://www.mehmetcik.org.tr/
http://www.aselsan.com.tr/

Allah (c.c.) Türk´ü Korusun ve Yüceltsin
tanülkü
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 73

İletiTarih: Cum Şub 18, 2005 4:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konu burda fiziksel olarak insanların düşünceleri degiştirilebilir olmasına kaymış.

Bu konuda deneyler var.
1960 'lı yıllar da bir boga üzerinde yapılan deneyler var.
Boganın beynine bir elektrik devre takılıyor.
kumandası da arena nın içindeki bir adamda .
Boga sinirle adamın üstüne geliyor.
adamın tek tuşuyla boga birden sakinleşiyor uysallaşıyor.Geldigi yere geri gidiyor.

Beyinin belirli bölgeleri vardır.
sinirlilik,mutluluk,heyecan.Keşke bir beyin cerrahı olsaydı burda...
ve insan da sonuçta elektrik sinyalleriyle çalışır.
Siz beyindeki o bölgeyi etkilerseniz daha dogrusu bir elektrik etki ederseniz o bölge çalışır ve o ruh haline girer.O elektrik etkiyi de bir elektromanyetik dalga ile saglayabilirsiniz.
Rus bir bilim adamı vardı.zannedersem Nicolas Tesla.O adam elektromanayetik dalgalarla elektrik iletimi diye bir şey yapmıştı.Yani kablosuz iletim.

Bagdat savaşından önce ABD'nin en büyük yayınlarından Times haberinde'ABD ordusu Irak savaşında bir direnş olmadan insanların ruh hallerini değiştirecek bir silah üzerinde çalışıyor' diye bir yazı yazmıştı.Nitekim öyle oldu.İlk günlerde Güneyde -Basra'da- 3-5 kişinin yaptıgı direnişi bagdatta Saddamın düzeni birlikleri gösteremedi...

En son tanülkü tarafından Cmt Şub 19, 2005 8:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Şub 18, 2005 5:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu anlattığınız benim bildiğim kadarıyla kısa süreli bir şok olayı.Etkisi geçici.O an elektrik şokuyla kurbanı sersemletiyorsunuz.Bunun fazlasını verirseniz ,mesele kökünden halledilir zaten beyin diye bir şey kalmaz,insan da kalmaz ortada.Az verirseniz,bazı insanlarda işe yarar bazısında yaramaz.Bakın diş çektireceksiniz.Kimisi 1 morfin iğnesi ile uyuşur,kimisine 6 tane yapar zor uyuşturursunuz.İnsanlar bir makine değil ki,şu kadar volt verelim de bunların cesareti kırılsın meselesi olsun.Ayrıca hekim değilim ama,iş sadece beyinle ya da buraya verilecek elektrikle izah edilecek kadar basit değil.Ruh diye de bir olay var.Mahiyeti hala doğrudürüst bilinmeyen bir ruh olayı var ki,bence mutluluk,cesaret,sevgi,ahlak gibi değerler beynin mekanik yapısından ziyade bunlarla ilgili.Tamam 5 duyu merkezi beyin olabilir.Ama insanın tüm davranışlarını beyne izafe ederek,ruhu boş geçmek pek doğru bir değerlendirme olmasa gerek.Ruh hakkında,yahudi ve hristiyanların "eğer peygambersen bize ruhtan haber ver "demelerine karşı;efendimiz"de ki ruh rabbimin emrindendir.Size bununla ilgili çok az ilim verilmiştir" mealiyle, gelen bir ayeti söylemiştir.Yani ortada ruh ile ilgili fazla bir veri yok.Bu birinci si.
İkinci husus,o amerikan gazetesi neden böyle bir açıklama yapıyor?Gayet basit.İki mesaj veriyor.Birincisi kendi kamuoyuna.Diyor ki,biz böyle bir şey bulduk,ırakı fazla kayıp vermeden direnişsiz alacağız.Bu nedenle bush'a muhalefet etmeyin.Karşı tarafa da diyor ki boşuna uğraşmayın,sizi koyun gibi teslim alacağız.Bu propaganda yeterli değil mi?İnsan böyle bir silahının olduğunu cümle aleme ilan eder mi?
Üçüncüsü;benim elimdeki veriler ve bilgiler sizinkinden çok farklı.Siz bir iki kişi diyorsunuz.Ama direnen çok.Öyle 3-5 kişi değil.Abd halkından korktuğu için genelde sömürgelerden topladığı askerleri sürüyor.Ancak mekanik olarak savaşan askerleri kendi milletinden.Bu şekilde kayıpları düşük gösteriyor.Cesetlerini de nehre ittiriyor ya da orada toplu gömüyor.Amerikaya pek tabut göndermiyor.Benim aldığım bilgi,saddam havaalanının ele geçirilişinde abd nin 15.000 kayıp verdiği şeklinde.Amerikaya giden tabutlar kendi vatandaşı.Diğerleri oradan buradan dolarla toplananlar.
Ben özel bir uğraşı olmadan,bu insanlar üzerinde bu kadar tesirli ve sürekli bir karekter değişikliği yapabilecek bir silah olacağına inanmıyorum.Ayrıca,çok küçük bir gurup umrukasrr da(yanlış yazabilirim adını) nasıl direndi kaç gün?Bu birza kurgu bilimi senaryosu ve muazzam bir sindirme aracı gibi geliyor bana.Yerine göre,bir kelebekten nazik insanın ,yerinde bir çelikten sert olduğunu biliyoruz.Bu kadar insanı ,farklı dayanımda,farklı hislerde insanı,aynı anda sürekli ve istisnasız,bir koyunlar topluluğu haline getirmek bana pek mümkün gelmiyor.
uzzyozzy
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Pzr Şub 20, 2005 7:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili kadir 21 kardesim bu yazmis oldugun yorum çok dogru ama kitabi okumadan dogru.Bu konuda senin tek kabahatin kitabi okumadan üzerine yorum yapmandir.Bu da saçma bir seydir.Insan okumadigi birseyi yorumlayamaz ki!
Sana tavsiyem kitabi oku.Kitapta herseyden fazla Türk direnisi anlatiliyor.Ve seni kitabi okumadan mutlu edebilecek bir ayrinti da Abd baskenti Washington Türkler tarafindan yok ediliyor.Ayrica Rusya Çin Almanya ve Fransa da bizi degil kendilerini kurtarmaya çalisiyorlar.
Bence her Türk genci bu kitabi okumalidir.Kitap çok gerçekçidir.Bahsedilen ordularin tümenlerinin ismi ve yerlestikleri yerler bile gerçektir.Kitabi yeni bitirdim kanimca faydali,güzel bir kitaptir.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Şub 20, 2005 7:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle bir kabahat varsa,özeti anlatan tv kanalınındır.Ben iyice dinledim.Kelimesi kelimesine bu lafları söyledi.Vaşingtonun yıkılması olmadığı gibi,Türkleri,Çin,Rusya,almanyanın kurtardığı aynen söyleniyordu.Hatta Özkök paşa ile rte nin stratejileri de böyle anlatılıyordu.Bu laflar üzerine yorum yaptım,çünkü bu düşünceler beni çok rahatsız etti.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Pzr Şub 20, 2005 8:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız