Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ÜLKÜCÜ OLMAYIN SAKIN...
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Kodanga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Sal Mar 15, 2005 6:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konuya yazılan cevapları takip edersek ülkücü görüşe inanan veya o görüşün peşinde koşan kişilerin bazılarında açıkça ifade etmedikleri ama kolayca hissedilebilecek bazı olumsuz eleştiriler var.Ben genelde çevremde yaşayan ülkücü görüşe sahip kişilerde gördüğüm genel hareket tarzlarını kısas alarak bu yazıyı yazdım.Yine bir kişinin yazdığına göre arkadaşım tüm bunlar lafta kalıyor dedi.Bana göre de ülkücü dünya görüşünün en büyük hatası veya eksik tarafı lafta kalışı.Burada eski ülkücüleri (1980 e kadar ) kastetmiyorum.Belki biraz ağır olacak ama 5000 civarı ülkücünün şehit (size göre ) düştüğünü biliyoruz.Yine sadece benim görüşlerim olarak 1980 e kadar var olan ülkücüler öldü geriye de ülkücü kişi kalmadı.Şimdi var olanlar sadece konuşuyorlar.Son dönemde aktif bir ülkücü hareketi göremedim.Gündemdeki herhangi bir olaya ülkücü tepkisini görmüyoruz.Bu tepki illa ki olumsuz olacak değil.Bazı olaylarda ülkücülerin tepkisini ülke genelinde gördük yok değil fakat ülkücü gençliğin veya ülkücü hareketin gücü veya sesi bu mu?Baha arkadaşımın yazısının ana fikrinin vurdumduymazlık ve nemelazımlıcılık olduğunu hissettim.O yüzden son dönem ülkücülerde bu sessizliğin içindedir anlamında önceki mesajı yazdım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Sal Mar 15, 2005 9:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bak kardeşim birazda olsa haklı oldugun yerler vardır ama günümüz koşullarında ülkücülerin içinde olmadıgın kesin. Niyemi yapılanları sıralamakla sana kolaylık saglayamam eleştirel boyutta daha rahat yazmana yardım etmiş olmamak için lakin içine girip iyice araştırırsan hala ülkücülerin nekadar güçlü oldugunu görürsün üstelik son yıllardaki yıpratma hatta yok etme politikalarına ragmen ben içimizde bir bozulma oldugu kabul ediyorum ama şehit olan abilerimizin bazılarımız hakkında tebessümle bakıp bizler için dua ettigini de hissediyorum acizane ben beliki onlara layık bir kardeş degilim çok ciddi söylüyorum degilim ama olanların varlıgından eminim davamızı yıpratackkadar eleştirme yerine içinde düzelmesi için faliyet gösterenlere selam olsun...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Mar 15, 2005 9:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşım yahyaoğlu mükemmel bir yazı yazmışsın.Türkiye daha düşmedi.Sebebi de ülkücülerden çekinilmesidir.Bu hareketin bir kişisi kalmadığı gün bu ülke düşer.80 öncesi sonrası düşüncelerine kesinlikle karşıyım.O zamanlar,ülkücünün karşısında dışarıdan tam destekli büyük bir hareket ve kitle vardı.Her dönem şartları içerisinde değerlendirilmeli.Ülkücülerin düşmanları,bugün başka maskelerle piyasada dolaşıyor.Ülkücü, gölgeyle savaşıyor.Açıktan ortaya çıktıkları gün,bugünkülerin de eskilerden aşağı kalmayacağını görürsünüz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Per Mar 17, 2005 2:04 pm    ileti konusu: eekadir 21 Alıntıyla Cevap Gönder

ee kadir 21.bu nasıl iştir.engin bilgin vede engin teşkilat tecrübenle anlatırmısın bir kaç kelime.gel demekle başkan olan nasıl olduda git demekle makamından oldu.yeniçağ yazarlarına aslan kesilenler nasıl olduda abd ye kuzu oldular.ANLAT TA BİLGİLENDİR BİZLERİ.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per Mar 17, 2005 3:05 pm    ileti konusu: Re: eekadir 21 Alıntıyla Cevap Gönder

zafershn demiş ki:
ee kadir 21.bu nasıl iştir.engin bilgin vede engin teşkilat tecrübenle anlatırmısın bir kaç kelime.gel demekle başkan olan nasıl olduda git demekle makamından oldu.yeniçağ yazarlarına aslan kesilenler nasıl olduda abd ye kuzu oldular.ANLAT TA BİLGİLENDİR BİZLERİ.

bu nedir şimdi yeni bir tartışmamı???
tam da birlik olmamız gerekn zamanda.
Söylediklerine gelince,yönetimi başarılı bulmasam da ABD ye kuzu olduklarını sanmıyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Mar 17, 2005 6:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alpertunga bu konuda yüzde yüz haklısın bence zafershn bu iletini bir daha düşünse hrhalde bir yanlış anlama oldugunu görecektir çünki ülkü ocagı asla amerikan kuzusu olmaz buna kimse izin vermez tebalar dahi gösterir bence liderligini.....
Kodanga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Mar 17, 2005 10:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YAHYAOĞLU ;
Yahyaoğlu takma adı ile yazı yazan arkadaşıma bir kaç söz söylemek istedim.(Daha doğrusu yazmak)Ülkü ocakları bu ülkede yer altında olan bir kurum değil.Rahatlıkla içine girip orda bulunanlardan bilgi alabiliyoruz.Ayrıca çevremde oldukça fazla sayıda ülkücü kişi var ve ben onlardan da bilgileniyorum.İnternet siteleri,kitaplar.medya VS. Ülkücü hareketin içerisinde yer almadan da onun hakkında bilgi sahibi olabiliyorsun.Benim kastım zaten bunun benim araştırmalarım sonucunda bulunmuş olmasıdır.Yoksa ülkücü kişilerin kendi davalarını kendilerinin bir proganda (Yayılma) aracı olarak kullanmamasıdır.Benim iddia etttiğim bu kadar geniş görüşlere (farklı konularda)sahip bir hareketin eylem planının küçük olması.Yani sessizlik.
Bak özellikle medyada son günlerde ABD karşıtı haberler veya yorumlar arttı.Elbette ABD nin yaptıklarını veya geleceğe ait misyonunu bir TÜRK olarak kabul etmek mümkün değil.Ama ABD Araplara karşı şu an olmak üzere gayriresmi olarak soykırım yapıyor.Türklere an itibariyle dokunduğu yok.Bilinen sol medyanın peşinden koşup salt ABD karşıtlığı yapmak ülkücü gençliğe yakıştırabiliyormusun? Bana göre ülkücü gençliğin önünde daha büyük meseleler var o da bizzat TÜRK'e savaş açan RUSYA değilmi dir ?Bİr kaç ay arayla Çeçen liderleri katleden, TÜRK soykırımı yapan bu ülkeye, sitedeki ülkücülerin verdiği tepki nedir?
Herkes medyanın peşinde ABD karşıtlığında.Bana göre yanlış hedef gösterme ülkücüleri gerçek yapmaları gereken misyonlarından adım adım uzaklaştırıyor.Farkındaysan son çeçen katliamından sonra meydanlar doldurulamadı.Benim hissettiğim ülkücü medyada kendi yazan kendi okuyan yazarlar gurubu değil.Bu olmamalı.Ülke genelinde tepkili etkinleşen bir ülkücü hareket birliği.
Bir başka konu olarak yazma vaktim kısıtlı olduğundan bugün değinmek istedim.Amacım yeni bir tartışma ortamı oluşturmak değil ama 1980 öncesi ve sonrası tartışması veya karşılaştırılması vardır.Bu bana göre hep olacaktır.80 öncesi ülkücüler gibi değilsiniz.Mesele sadece silahlı bir mücadele değil.Elbette şu an milletler arası mücadelelerin metotları değişti.Benim 80 öncesi ve sonrası karşılaştırmamdaki asıl kıstas tepkinin gücü,dinamizmi ve en önemlisi ataklığı.Vakit kaybetmeden ülke meselesine tavrını koymuş eski ülkücü diyebildiğimiz kişilerle şu anda belirli bir ortak tepki dahi yakalayamayan ülkücü hareketin farklılığını belirtmek istedim.
Yine ülkücü hareket tartışılmamalı mı?Bu hareket tabu olarak mı kabul ediliyor?Bir de diğer bazı konuları okudum ve orada bile bir şekilde ülkücü hareketi olumsuz eleştirenler farklı birtakım etiketlerle adlandırılıyor?Farkındaysanız siz de bazı gurupları küfre yakın eleştiriyorsunuz.Onların da yapıları gereği olarak yani size karşı olduklarından bu tür yaklaşımlarda bulunuyor olabilirler öyle değil mi?
Kraldan fazla Kralcı kesilmek yanlış.Ülkücü gençler bana göre subjektifliği bir yana bırakmalı en azından bir süre kendi davalarına veya kendi yaptıklarına tarafsız gözle bakmalı. Dışarıdan bir gözle davalarını ölçüp bir değerlendirmeye gitmeliler.
KODANGA sadece YD ile kodlanmıştır.Sağlıcakla...
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Mar 18, 2005 3:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kodanga İlk olarak gerçekten uslubun için teşekkür ederim. Gelelim ülkücülerin geldigi konuma seksen öncesi konusunda haklı oldugun nokta çok . Ama kadir21 in yazdıklarıda dogru yani günün şartları farklı bu göz ardı edilemeyecek kadar önemli bizler yani türkler müslümanlar ne zaman sıkışışırsak ozaman doguyoruz. Bugun eger dikkat edersen ülkesinin gündemiyle dertlenen ne kadar insan var dersin? internet haber sitesinde bir haber okudum misyonerler ülkücülerden korkuyor diye. Bak kapadokya bölgesinde misyonerlik faliyetleri hızlandı bir ara gençlere onlar incil ve kasetler dagıtırken kim kuran ve dini cdler dagıttı dersin?

Bir ülke türkiyeye saldırsa askerimizi dagıtsa polis teşkilatı çökse bile karşılarında dura bilecek gerilla savaşı verebilecek tek birlik kim olurdu sence bu söyledigim benim komple teorim degil ingiliz bir ajanın verdigi rapor...

Bu ülke hakkında her dış ülkenin çıkarları var ve onlar çıkarları için üzerimizde oyunlar oynuyor bunun başında ise dinimiz ve milliyetçiligimizin yozlaştırılması geliyor. Hem dindar hem milliyetçilik konusunda liberal olan hatta radikal olan tek gurup ise ülkücüler onlarca gizli istihbarat ve birim dinimizi kimligimizi elimizden almak için ugraşırken biraz olsun kayıp vermek başarıdır bence ama daha önce de söyledigim gibi bilader sen korkma yada nasıldesen işte merak etme ülkücülük yazılı bir doktirin temelinde ben ve benim dönemimde yaşayanlarda bozulma olabilir hatalar var olabilir yapılan hataların bir çogunun farkındayız ve bunların çogu düzelmekte insAllah hakka olan yolumuz sonsuzdur ve ben eminim davamıza ve dinimize daha sıkı sarılacagımız günler gelecek ve o günlerde biz bu ülke için gerçek anlamda faal hizmetler verecegiz evelAllah ....

Bu arada ülkücüler bir araya gelemiyor burda haklısın çünkü başbugun oglum dedigi insanlar hatta kendi öz oglu bile parti kurmuş durumda mehmet agar dyp ye başkan olmuş. Melih gökçe akp eski abilerimizin bir bölümü dış güçlerin etkisiyle parçalanmış durumda. Ama eger takip edersen ülkücü gençlik bulundugu her plat formda milliyetçi partilerin birleşmesini istedigini vurguluyor bu günün gençlerinin yarının parti yönetiminde oldugunu düşünürsek evelAllah birliktelik günleri çok uzun degildir konu geniş eger samimi olarak söylüyorum ülkücülerin durumu hkkında ayrıntılı bir sorun olursa ben bildigim kadarını her zaman yazarım bu arada yapıcı yada en azından seviyeli uslubun için teşekkür ederim...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Mar 18, 2005 7:10 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zafershn demiş ki;
Alıntı:
ee kadir 21.bu nasıl iştir.engin bilgin vede engin teşkilat tecrübenle anlatırmısın bir kaç kelime.gel demekle başkan olan nasıl olduda git demekle makamından oldu.yeniçağ yazarlarına aslan kesilenler nasıl olduda abd ye kuzu oldular.ANLAT TA BİLGİLENDİR BİZLERİ

yeniçağ demiş ki;
Alıntı:

ABD''nin Haddine mi MHP''ye Müdahale?..

Ülkü Ocakları Başkanı Alişan Satılmış''ın ABD''nin baskısıyla görevden alındığı iddialarına MHP Genel Başkan Yardımcıları Şandır ve Kaya''dan sert cevap geldi.

Mehmet Şandır:.

Ocakların 1980 sonrası yöneticilere, üniversitelilere devredilmesi gerekiyor..

Yeni göreve gelen genç arkadaşımız (Harun Öztürk) 1983 doğumluymuş.

Yani bu 80 öncesi travmasını üstümüzden atmamız lazım.

Her birimiz hep 80 öncesinden kalma insanlarız .

Dolayısıyla o yaşananları unutmak mümkün değil..

Üniversite zeminine oturtmak lazım hadiseyi....

Atilla Kaya:.

Gazetelerde yeralan bu tür iddiaları Alişan Satılmış''a sormalıydınız, muhatabı o değil mi?.

''Kardeşim sen ne diyorsun bu işe...

Seni Amerika mı görevden aldırdı..? Seni Amerika aldırdıysa o zaman sen nasıl Ülkücüsün ki Amerika''nın aldırdığı bir operasyona direnmiyorsun, karşı çıkmıyorsun...?'' Yani akla hemen bu sorular gelmeli...

Gerekli açıklamayı yetkililler yaptı.Bu konuda açıklama ve bilgilendirme yapmak yetkisine sahip değilim.Sen bu teşkilatın içinde olan bir insan olarak bunu bilmezsen ya da anlamazsan benim sebepleri burada yazmama neden var mı?Kime ne anlatacağım?Bu soruyu sorman için illa yeniçağ gazetesini okuman mı gerekiyordu?Ben de sen de yeniçağ gazetesi de bu değişikliğin abd ile ilgili olmadığını pekala biliyoruz.Sen de en az benim kadar biliyorsun.Ben bu değişikliğin olacağını çok daha önceden biliyordum.Belki sen de biliyorsun.O halde neden soruyorsun.Büyük bir partinin,gözbebeği bir teşkilatınında gerçekleşen bir değişikliği,abd baskısına dayayarak,gerçekleri saptırmak yeniçağa ya da sana da yakışıyor mu?eski reise de saygı duyarım yenisine de.Bu eski reisi tahrik etmenizin nedeni ne?Hır çıksın,parti ile ocak ters düşsün.Kamuoyuna da liderlik mücadelesi var mhp de lider zaafiyeti var densin.Arkadan olağanüstü kongre gelsin.Senin gurubun da gelsin iktidara otursun.Senaryo bu değilmi?Asıl o zaman görürüz kim abd yanlısı ya da baskısına gönüllü talip.Daha hala anlamadığınız bir şey var.Siz bu koltukları kaydı hayat şartıyla oturulmayacak koltuklar olarak gördüğünüzü söyleyip,daha iyi idareye talibiz diyorsunuz,arkasından daha iyi olacağına inanılarak yapılan bir değişikliği bile bile çarpıtıp;mhp abd ye boyun eğdi görüntüsü veriyorsunuz.Ben burada bu dava ile ilgili olmayan mhp yi karıştırmaya uğraşan,ülkücülüğü saptırıp başka düşünceler şırınga edenlerle uğraşıyorum,içimizden olduğunu yüzde yüz bildiğim senin ;bu abuk subuk tahrik edici sualine muhatap oluyorum.Ne iş?Burada iki reise de hakaret ediliyor farkında değilmnisin?Eski reise sen niye boyun eğip kuzu kuzu gittin o makamdan denilip tahrik ediliyor;yenisine de sen abd nin isteği ile geldin deyip daha geldiği gün tartışmalı hale getiriliyor.Bu tartışmadan yıpranan kim oluyor mhp.Kazanan kim oluyor abd.Kafası karışan kim oluyor türk milleti..Zafer beni bu işlerin içine çekme.Bana cevabını bildiğin soruları saptırıp ;burada sorma.Bir de ben teşkilat sözcüsü değilim.Ben bir neferim bu davada.Çok merak ediyorsan git genel merkeze kendin sor.ee kadir21 diye de alaycı soru sorma.Yeniçağ soruyu sormuş kendi kafasına göre de cevap vermiş.Bu soruyu ooradan aşırıp kendin soruyormuş gibi havalara da girme tamam mı.Selam ve saygılar.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Mar 18, 2005 8:51 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anlaşıldı bize dinlenme fırsatı olmayacak.Burada öyle iletiler görüyorum ki,bazı insanlar ülkücü bir sitede,ülkücü hareketi sorguluyorlar.Kastım zafer shn değil.Onu biliyorum.O bizden biri.Biraz sonra da açıklayacağım.Şimdi buraya kadar gelip bu tartışmaları yapan bu arkadaş,mutlaka kendi düşüncelerini birebir savunan bir siteye de üyedir.Acaba ben o siteye gelsem,onun inandıklarının zıttı doğrultusunda yazılar yazsam,sizinkiler 80 öncesi daha başkaydı tartışmasını açsam bana nasıl davranırlar merak ediyorum?Bazen lüzumsuz yere aşırı demokratik olduğumuzu düşünüyorum.O halde başlayalım.
Kodanga isimli arkadaş çok ilginç sorgulamalar yapıyor.Bakalım neler demiş?
Alıntı:
.Bana göre de ülkücü dünya görüşünün en büyük hatası veya eksik tarafı lafta kalışı.Burada eski ülkücüleri (1980 e kadar ) kastetmiyorum.Belki biraz ağır olacak ama 5000 civarı ülkücünün şehit (size göre ) düştüğünü biliyoruz.Yine sadece benim görüşlerim olarak 1980 e kadar var olan ülkücüler öldü geriye de ülkücü kişi kalmadı.Şimdi var olanlar sadece konuşuyorlar.Son dönemde aktif bir ülkücü hareketi göremedim.Gündemdeki herhangi bir olaya ülkücü tepkisini görmüyoruz.Bu tepki illa ki olumsuz olacak değil.Bazı olaylarda ülkücülerin tepkisini ülke genelinde gördük yok değil fakat ülkücü gençliğin veya ülkücü hareketin gücü veya sesi bu mu?Baha arkadaşımın yazısının ana fikrinin vurdumduymazlık ve nemelazımlıcılık olduğunu hissettim.O yüzden son dönem ülkücülerde bu sessizliğin içindedir anlamında önceki mesajı yazdım

Bize göre şehit,arkadaşa göre ölmüş 5000 kişi.Yahyaoğlu ülküdaşım.Bu arkadaşla tartışmaya girilir mi?Daha temelde fark var.Sen 5000 şehit diyorsun,o 5000 ölmüş ülkücü diyor.Eskilerin hepsinin öldüğünü,80 den sonra ülkücü kalmadığını söylüyor.Yani demek ki 80 öncesi toplam ülkücü sayısı 5000 kişidir hepsi de davaları uğruna öldüler geriye ülkücü falan kalmadı diyor.Bu durumda senin bugün yaptığın hareket ona göre mesnetsiz havada kalan bir hareket.Bu fikrin kaynağı bu arkadaşa göre topu topu 5000 kişi.Onlar da!öldü.Sen bugün altyapısız,kaynaksız bir idealden besleniyorsun.Senden de bi şey olamaz.Kodanga söylediğin bu değil mi ben mi yanlış anlıyorum?Sana göre bu 5000 kişi şehit değilse bizim seninle ortak paydamız ne ola?

Alıntı:
Bak özellikle medyada son günlerde ABD karşıtı haberler veya yorumlar arttı.Elbette ABD nin yaptıklarını veya geleceğe ait misyonunu bir TÜRK olarak kabul etmek mümkün değil.Ama ABD Araplara karşı şu an olmak üzere gayriresmi olarak soykırım yapıyor.Türklere an itibariyle dokunduğu yok.Bilinen sol medyanın peşinden koşup salt ABD karşıtlığı yapmak ülkücü gençliğe yakıştırabiliyormusun? Bana göre ülkücü gençliğin önünde daha büyük meseleler var o da bizzat TÜRK'e savaş açan RUSYA değilmi dir ?Bİr kaç ay arayla Çeçen liderleri katleden, TÜRK soykırımı yapan bu ülkeye, sitedeki ülkücülerin verdiği tepki nedir?
Herkes medyanın peşinde ABD karşıtlığında.Bana göre yanlış hedef gösterme ülkücüleri gerçek yapmaları gereken misyonlarından adım adım uzaklaştırıyor.Farkındaysan son çeçen katliamından sonra meydanlar doldurulamadı.Benim hissettiğim ülkücü medyada kendi yazan kendi okuyan yazarlar gurubu değil.Bu olmamalı.Ülke genelinde tepkili etkinleşen bir ülkücü hareket birliği.
Bir başka konu olarak yazma vaktim kısıtlı olduğundan bugün değinmek istedim.Amacım yeni bir tartışma ortamı oluşturmak değil ama 1980 öncesi ve sonrası tartışması veya karşılaştırılması vardır.Bu bana göre hep olacaktır.80 öncesi ülkücüler gibi değilsiniz.Mesele sadece silahlı bir mücadele değil.Elbette şu an milletler arası mücadelelerin metotları değişti.Benim 80 öncesi ve sonrası karşılaştırmamdaki asıl kıstas tepkinin gücü,dinamizmi ve en önemlisi ataklığı.Vakit kaybetmeden ülke meselesine tavrını koymuş eski ülkücü diyebildiğimiz kişilerle şu anda belirli bir ortak tepki dahi yakalayamayan ülkücü hareketin farklılığını belirtmek istedim.
Yine ülkücü hareket tartışılmamalı mı?Bu hareket tabu olarak mı kabul ediliyor?Bir de diğer bazı konuları okudum ve orada bile bir şekilde ülkücü hareketi olumsuz eleştirenler farklı birtakım etiketlerle adlandırılıyor?Farkındaysanız siz de bazı gurupları küfre yakın eleştiriyorsunuz.Onların da yapıları gereği olarak yani size karşı olduklarından bu tür yaklaşımlarda bulunuyor olabilirler öyle değil mi?
Kraldan fazla Kralcı kesilmek yanlış.Ülkücü gençler bana göre subjektifliği bir yana bırakmalı en azından bir süre kendi davalarına veya kendi yaptıklarına tarafsız gözle bakmalı. Dışarıdan bir gözle davalarını ölçüp bir değerlendirmeye gitmeliler.
KODANGA sadece YD ile kodlanmıştır.Sağlıcakla...

Şu ifadelerde doğru hiçbir tane beyan yokBenim de vaktim yok.Onun için bütünüyle cevaplayacağım.Irakta arap soykırım varmış.Kerkükte bir şey yok değil mi?Tapu daireleri basılıyor belgeler yakılıyor.Nüfus daireleri basılıyor kütükler imha.Dışarıdan bir sürü kürt göçettiriliyor.Silahların gölgesinde halk kürtler dışında sandıklardan uzaklaştırılıyor.Kuzey ırakta türklere karşı bir şey yapılmıyor.Onun için oturun oturduğunuz yerde.Kraldan çok kralcılık etmeyin,eskisi gibi rusyaya bakın diyor.Arkadaş.80 öncesi kıyaslaması yaptığına göre yaşın orta yaş olmalı.Değilse zaten hiç konuşma bu kıyaslama sana düşmez.Sen burada milleti sorguluyorsun.Buna hakkın varsa benim de seni sorgulamaya hakkım var.Şu anda;türkiye için rusya mı yoksa abd mi daha yakın ve potansiyel tehlikedir?Şu anda en büyük tehlike, çeçenlerin soykırımımıdır,yoksa senin içinde kurdurulmak istenen bir kürt devleti mi?
Tezkerelerle türkiyenin zahmetsizce işgali istenmişmidir istenmemişmidir?Daha bu sabah gazetelerde wolfotizmidir nedir o abd yetkilisi yahudi iti,ermenistan lobisine karşı türkiyenin elini güçlendirme gereğini adeta muhtıra gibi istemiştir.Ne bunlar,ermenistan kara sınırı açılması,kiliselerin canlandırılması,arkadan gelecek doğu anadoluda toprak verilmesi.Soykırım için tazminat ödenmesi.Sen bu işlere olur dediğin zaman,o kara sınırını açtığın zaman,sen o orta asyadaki türk ülkelerinde neler olacağını bilmiyor musun?Şimdi çeçenistanın derdi mi var en yakın tehlike.Kendi bağımsızlığını koruyamıyacak hale gelmiş,parçalanmak üzere olan türkiye başına bir de oradaki işleri mi alacak.Bak kırmızı hatları koruyumak için kerküke müdahale edemiyorsun bu abd nin korkusundan.Sen ne rus korkusundan bahsediyorsun.Rusu kışkırtan çeçenistana şu anda salan bizzat abd nin kendisi değil mi?Neden,millete rus korkusu verecek,buradan zayiatsızca malı götürecek.Sen bunları bilmiyor musun?Bak arkadaş biz bunların hepsini biliyoruz.80 öncesini de biliyoruz.Lafta falan değil.Aynı dava bugünde var.80 öncesi devleti yıkmak isteyenlerin saldırısı ile bu olaylar başladı.Bir süre sonra da cevabını aldı.Ülkücü bitmez.Dava bitmez.Bu memleket senin düşüncelerinde kalan adamlara kaldığı gün bitmiştir.Ülkücü uyanıktır.Refleksi vardır.O gün için rusya tehlikeydi bu gün abd.Gelecekte bu almanya olur,fransa olur ne olursa olur.Değişen şartlara göre,öncelikli ve en yakın tehdit neredeyse direniş orayadır.İşte sana yakın tarihten örnek.İyi dinlen de öğren.Bir tarafta hayal peşinde koşarak oradaki türkleri ayaklandırarak ülkeyi kurtarmak isteyen enver ve talatın siyaseti,diğer yanda durumu doğru değerlendirip,kaplumbağa gibi kabuğuna kapanıp,misakı milli ilan edip tam saha savunma presi yapan atatürk.Öyle bir savunma yaptı ki destandır.Ardından tek bir hücum.Evet tek bir hücumla da işi bitirdi.Hangi düşünce başarılı oldu.Sen gözünü önce ülkene çevir de onun bağımsızlığını koru.Güçlen ileride boş duracak değiliz bir şeyler yaparız.Ha bunu iki istisnası var.Biri kıbrıs,diğeri musul kerkük yani kuzey ırak.Bunlar için gerekirse öleceksin.Ölmezsen,güneyinde kürt devleti kurulur,batıda da egede boğulursun.Onun için bugün ülkücü hareket tehdidi algılamıştır.Tepkisi fevkalede doğrudur.Bu konuyu bir daha düşün derim.Saygılar.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Mar 18, 2005 8:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

farklılıkları gördüm ülküdaşımda artık gına geldi hakaret dolu yazılardan onun için en azından biraz daha kibar ve seviyeli geldi yazısı baklaım ne cevap verecek bekliyorum.
Kodanga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Mar 19, 2005 1:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir21 adlı arkadaşım öncelikle doğal olarak zbelirtmeliyim.Ben ülkücülere karşı illegal bir saldırıda bulunmadım ki senin daha sert bir yazı yazmış olmaman demokrasi anlayışını yukarıda göstersin.Ayrıca benim bir çok ülkücü arkadaşım var demiştim herhalde tahmin edersin onlar da en az senin kadar davalarına bağlılar.Ve aramızda herhangi bir sorun çımadı bugüne kadar.
Farklı bir çok konu benim ve senin yazın içerisinde bulunduğu için kısa olarak geçecem.Birincisi herhalde bu 80 öncesi konusuna birincil olarak değindiğin için rahatsız olduğun bir durum var.Yazı yazarak cevap verme durumunda olduğum için kısa cümlelerle açıklıyorum bu da demek oluyor ki yanlış yürütmelere yol açıyor.Benim bu durumla ilgili sorguladığım birileri ölürken diğerinin neden hala yaşadığıdır.Hayatımda 80 öncesi olaylara girmiş bir çok kişi tanıdım bazılarının burnu bile kanamadı.5000 ülkücünün vefası üzerine yaşıyorsun bunu unutma.Bu kişiler ölümü göze almışken acaba şimdiki ülkücüler nelerini feda ettiler.Tepkisizlik üzerine zaten tartışma başladı.Farkındaysan şu an yaşamıyanlardan herhangi bir bilgi alman mümkün değil.Tepkinin ne zaman ve nasıl olacağını hesaplamanı güvenli bulmuyorum.
Mutlaka öyledir diye iddia etmeye çalıştığın başka bir siteye üye olmak meselesine gelince; bu siteye üyeyim ama ülkücü değilim.başka sitelere üye olsam da o fikirlere sahip olmayabilirim.Mantığı yürütebilen bir kişi olarak bu mantığı da ben izleştirmiş olayım.
Gelelim otur oturduğun yerde Rusya ile uğraş demedim.Ben sadece ABD ye karşı gelmeyin başka milletler de var demek istedim.Rusya bir örnektir.Türk milletinin bütün düşmanlarını ve yaptıklarını yazsam bu yazı bitmez.Burada yazının bir çok yerinde olduğu gibi yine yanlış bir mantık yürütmüşsün.madem kerkük en önemli meselen o zaman kaç defa meydanlarda tepki verdin ya da ülke genelinde bir platform oluşturabildin.Ayrıca kürt devletinden veya kürt meselesinden bahsederken herhalde Apo denen teröristi asamayan ben değilim.Sen asmazsan seni asarlar onlar da.Yeri gelmişken ülkücülerin millete söz verdiği 3 ay hazırlık,3 ay temizlik meselesi unutulmuşa benziyor.
Ben yazımda bir tartışma konusu açmak istemediğimi söylemiştim.Benim meselem ülkücü hareketin iyi veya kötü oluşu değil.
Bu siteye tesadüfen geldim ve foruma yazı göndermek için üye olmadım.Bu sitede bazı mp3ler var diye geldim onları indirmek için geldim.Üye olma şartı vardı.Üye oldum.Siteyi incelerken "ÜLKÜCÜ OLMAYIN SAKIN" yazısı dikkatimi çekti.Ben de bir cevap yazdım.TEPKİSİZLİK sadece o kadar.TEPKİSİZLİK.TEPKİSİZLİK.Ama ne var ki Türk düşmalarına göstermediğiniz tepki herhalde fazla bir potansiyel oluşturmuş olmalı ki bana cavap yazmaya başladınız.O da şu ki ben BAHA nın açık konuş yazısına yazı yazdım.Fakat takip etmişsin o başka birşey yazmadı.Durup dururken konu uzadı.
Ben bu siteye başkalarının güdülemesiyle gelmedim.Bunlar sana güdüleme gibi geliyor.
Tartışmayı fazla uzatmayayım.İstediğim öyle.Eğer cevap göndermezsen bu konu da böylece kapanır gider.Sen istediğine devam edersin.
Ayrıca bize dinlenme fırsatı vermiyorlar demişsin ben susuyorum rahat rahat dinlen.Konuyu açan ben değilim.
Fakat şu beni üzdü Malum bir BAYAN sizin hakkınızda daha doğrusu 80 öncesi ülkücüler hakkında bir söz söylemişti.Siz gittiniz koalisyon oluşturdunuz.Ben size onun gibi bir söz söylemedim.
Kodanag YD ile kodlanmıştır.Sağlıcakla...
indokhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 10:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben yeni üye oldum hemen bir kaç meseleye değineceğim

vatanımızın hertarafı işgal altında..biz ne yapıyoruz en ufak bir tepki yok en ufak bir haykırış yok..gençlik ve toplum bitirilmiş herkes kendi deryasında..ne bekleyebiliriz desenize bu şekilde afyonlanmış bir toplumdan bir avuç organize olmuş insan koskoca bir milleti harmanlıyıp duruyor biz buna sadece orda burda yazışarak serzenişte bulunuyoruz. atamızla olan ecdadımızla olan bğlarımız teker teker koparılıyor türkçe ayaklar altında heryer inglizce istilasında çocuklarımız dünyevi bir kaç hasis hırsın peşinden koşturuluyor iman ve vatan sevgisi kalmadı yarın bir tehlike olsa diskolardan barlardan adammı toplayacağız.. işte bu manzara bu gençlik eğlence ve televizyonla afyonlanmış ecdanın ne dediğini anlamayacak halde geçmişi unutturulmuş bağlantısı kesilmiş.. millet olma özelliğimizi hızla kaybediyoruz arkadaşlar bizi biz yapan unsurlar hızla elimizden toplumumuzdan gidiyor.. hiç iyimse değilim bu şekilde hızlı bir ivmeyle giderse sevr ile yapamadıklarını tek bir mermi atmadan tamamlayacaklar.. amerikada yayınlanan haberlerde ülkemizin güneyi kürdistan olarak gösteriliyor ama teslim olmuş iğrenç meddya ve patronları bir kere bile milletimize bunları göstermedi .. TEPKİ ARKDADAŞLAR TEPKİİİİ DİRENİŞŞ LAZIM.. KÜRTLERİ GÖRMÜYOMUSUNUZ EN UFAK FIRSATTA KURUGUNA BASILMIŞ İTLER GİBİ HAVLIYOLAR ...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 5:30 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sana canı gönülden hak veriyorum ülküdaşım. Yapmamız gereken geçmişimizi örf adet ve törelerimizi bilmek . Dinimizi türklügümüzü yaşamak ve yaşatmak için en az etrafımızda ki eş çocuk aile arkadaşlarımıza ögretmektir. İlk şart kendimizin yaşamasıdır. Eger her ülkücü davasını yaşasın bu ülke bu millet hali ahvalinden çok tez zamanda kurtulur cihana hükme başlar der selam ederim . Allaha emanet olsun tüm ülküdaşlar.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız