Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 18. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 2:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım nurcular dini kendi çıkarlarına alet eden insanlardır.Para ve güç kimdeyse üst düzey nurcular onların yanında olur ve (saf) müridlerini de o tarafa çekerler.Yani müslüman hıristiyan musevi farketmez :!:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ulkucu_26
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 10:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşlarım oncelikle meraba demek istiyorum siteye daha yeni üye oldum boyle bir konuya deginmeniz cok guzel ben su an lise 1 e gidiyorum bu olayları ogrenmeme cok yarıyor ama anlamadıgım sey acaba ulkucu bir yandan fethullahcı nurcu olurmu??
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 10:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hoşgeldin ülkücü26...

bence ülkücü bir yandan fethullahçı nurcu olamaz
zaten nurcular ümmetçi olur bu yüzden ülkücü olamazlar bence :!:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ulkucu_26
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 9:44 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ama gordugum kadarıyla oluyor nurcu ve ülkücü su an arkadaslarmın cogu abiler denen yere gidiyorlar yani hapsi nurcu fethullahcı o zaman ulkuculugun anlamı nerde kaldı o zaman nerede hani bizim 9 ışığımız!
bir cokkez beni davet ettiler bende kendimi kotu tanıttım yane arkadaslar abilere soylemişler herseyi yapar diye fln(zina,sigara,içki)onlarda beni beklıyor aslında mıllıyetcilige attıgıım ilk adımda herseyi bıraktım abiler beni cagırıyorlar
gidicem bakalım ne olaymıs oradaki ayrımcılıgı kesfedebilmek için!nasıl oluyormus aslında gercekten kendilerine su an din hazırlıyorlar ulkucusu komunisti hepsini topluyorlar bu kişilere gidicem bakalım beni nasıl gorecekler dinsizsin dedikleri anda dinlemem ALLAHIMA kafayı gozu parcalarım!
anteplimg
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 10:40 am    ileti konusu: lafım bütün ülkücü(???) fakat cemaat düşmanı kardeşlerime!!! Alıntıyla Cevap Gönder

bütün ülkücü(???) ama nur düşmanı,üstad düşmanı,Hoca Efendi düşmanı kardeşlerim;

kendinizden o kadare emin iseniz haydi bu cemmatin içine girin ve bulun bulabilirseniz bir yanlış,aykırı birşey...

öyle perde gerisinden atıp tutmak kolay ,çamur at izi kalsın...
yok Hristiyan nurcuymuş,yok F.Gülen misyonermiş,yok cemaatdekiler samimi müslüman değilmiş;hangi insan ne karşılığında vatanından milletinden uzak düşüp gurbette yaşar, oralarda hizmet eder??? bari bu insanların samimiyetine laf atmayın.

o kadar er oğlu erseniz siz yapın bu hizmetleri; hadi çıkın yurt dışına ülkemizi devletimizi,dinimizi,bayrağımızı, en önemliside Allah(c.c.) temsil edin...kolay öyle oturup konuşmak;laf var icraat yok...hiç değilse yapana köstek olmayın,destek olun...

ya yapın ya da susun.Çamur atıp da durmayın pısırık korkak insanlar gibi...

Varsa bana bu cemaatin içinden bulunupta durumdan, halinden memnun olmayan,varsa söylesin bu işin ,içinde bulunupta yanlış şeyler yapıldığını ...
yoktur;çünkü böyle bir şey yok ve olamaz...
komünistlerle,din düşmanlarıyla,vatan hayini devlet millet düşmanlarıyla,misyonerlerle uğraşacağınıza kalkıp aynı yolda yürüyen, aynı yolun yolcusu, aynı amaca hizmet eden,aynı devlete üye,aynı millete mensup,aynı dine inan insanlarla uğraşıyor,onları taşlıyorsunuz...
öyleki tıpkı; elindeki taşı karşı saftaki düşmanına atacağına kendi kafasına atan akılsız insan gibi...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 5:35 pm    ileti konusu: Re: lafım bütün ülkücü(???) fakat cemaat düşmanı kardeşlerim Alıntıyla Cevap Gönder

anteplimg demiş ki:

hangi insan ne karşılığında vatanından milletinden uzak düşüp gurbette yaşar, oralarda hizmet eder??? bari bu insanların samimiyetine laf atmayın.

bu da yeni palavra :!:
Türk adaletinden Türk ordusundan kaçtı diyemiyorlar da yok gurbette yaşıyomuş yok vatan hasreti çekiyomuş gibisinden safsatalar uyduruyorlar :evil:
Madem o kadar 'vatanından milletinden uzak düşmüş'gelsin Türkiye de görelim 8)
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 6:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Antepli mg Bak kardeşim seni çok iyi anlıyorum ben cemaatin içinde bir fiil 12 sene bulunan biriyim öyle senindedigin gibi herşey dört dörtlük degil birkere. İlk olarak burda anlaşalım. Faiziyle haksızlıklarıyla türklüge ve dine yapılan büyük hizmetleriyle yani iyisi ve kötüsüyle bir çok şey gördüm bak açık yüreklilikle söylüyorum iyiside oldu yaşananların ama bir kutsal mabed yada kutsal bir dava diyemezsin ben 12 sene içinde kaldım sen tahminen 3 5 sene dir ordasındır .

Ne kötülükleri iyiliklerini perdeler nede yapılan hizmet faizi rüşveti para hırsını haklı çıkarır. Çok az şey yazıyorum yıpranmasını istemedigim için ama bir geröek var şu boş lafları bırak benim derdim hoca efendi hakkında fasıldan fasılayı al Ebu talip meselesi ayetlerin sert oldugunu idda ettigi yazıları kendin bir oku ondan sonra gel tartışalım.... bekliyorum okumadan yazma kale almam...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 8:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir Kardeşimiz,cemaate devam eden ülkücüler var demiş ,benim anlamadığım,bu gidenler AKP'nin gençlik kollarına kayıt yaptırsınlar o zaman bu memlekete daha çok faydaları olur. çünkü AKP bu zihniyetin siyasi partisidir.
eğer durum gerçekten böyle ise çok YAZIK!! MHP ülkücü gençliği kendi tabanı zannedip çok yanılıyor o halde ...
ilteris-kaan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 146

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 7:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.bozkurt.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1781

SÜPER KAFA SÜPER AHLAK VE SÜPER NURCU ŞEHİT KAMİL BEYİN KEMİKLERİNİ SIZLATACAK KADAR ŞUURSUZ VE FİKİRSİZ ANTEPLİMG

ÖNCE SANA YUKARIDA BELİRTİLEN ADRESTEKİ SORULARA CEVAP VER. ONDAN SONRA ÖT.
ulkucu_26
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 9:58 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o kadar aşşagılayıcı laflar kullanman yanlıs kardeşim bu kadarda aptal demene gerek yok!tamam olabilir camur at iz kalsın hadi bahset bakalım nasıl camur atmısız ! oncelikle oradaki havayı teneffüs etmedim etmem!
bize yakısmaz daha dogrusu bana yakısmaz!Ama sizin dediginiz konustugunuz laflar insanca konusmak varken kufur sektirmektir burada oturdugum yerden bişiler yapıyorum camur atıyorum demek hadi savaş cıkarsana!seve seve ALLAH RIZASI için 5300 sehidimizin ruhu için kanımı seve seve akıtırım!bu tartısılmaz birseydir bence ülkücü insanın faaliyetleri!
tamam haklısınız bazı dediklerinizde ama OTURDUGU YERDEN CAMUR ATMAK! YANLIS TERİM YANLIS CUMLE ANLAMI YANLIS KELİME :evil:
anteplimg
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 1:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alter tunga 72;
ey akıldan yoksun kardeşim bu hizmetlerin çoğu zaten burda, ülkemizde oluyor. Bunun yanında sen de kalmış diyorsun gelsinler burda yapsınlar gülünecek halin var,dünyadan bi haber kardeşim benim...
yahyaoğlu;
demek öyle ha yahyaoğlu sen bu hizmette 12 senedir kaldın ha. 12 sene kalmışsın ama hiç bir nasibin olmamış demek ki... ayrıca değil 12 sene 12 gün bile yeter bizim samimiyetimizi anlamak, niyetimizi kavramak için...Bundan dolayıdır ki inanmıyorum senin 12 sene bu cemaatte bulunduğunu,değil 12 sene 12 saat bile bulunmamışsındır eminim...
Ayrıca varsa bildiğin yanlış şeyler bana da anlat bende öğreneyim o yanlışları, ona görede tavir takınayım...
Ama eminim ki yine kafam bulanmasın diye söylemiyeceksin birşey.Çünkü bahsedecek söyleyecek bir yanlış yok bu cemaatte...
kaganos;
bizim yok siyasetle miyasetle ilgimiz alakamız...
Varsa bu cemaatte siyaset propangandası yapan söyle bana hadi!!!!
yoksa da kapa o çeneni...
ayrıca şunu da hatırlatırım ki H.Efendi bir çok defa vakti zamanında bir araya gelmiş Başbuğ Türkeş'le...
yok AKP'miş yok ötekisiymiş olmaz bizde...
vardır belki O partiye oy veren kardeşlerimiz, onlarında bireysel tercihleridir bu, cemaate mal edemezsin bunu...
ilteris-kaan;
biz soru mercii değiliz, böyle birşey de ittaa ettiğimizi hatırlamıyorum. Biz sadece şunu diyoruz a benim akılsız kardeşim; bizim derdimiz insanların imanınıdır, onları dert edinmişiz,insanlara Hakkı Hakkikati anlatmaya talibiz(böyle uç soruları cevaplamaya değil ayrıca bu sorulara cavap için Bedüzzamanın ve Hoca Efendini eserlerini araştırırsan bulursun)...
anladın mı şimdi!!!
bize de Süper deyip durma Süper olduğumuzu ittaa eden yok sana...
sadece senden(Allah'ın bir lütfudur ki) daha akıllı olduğumuzu biliyorum...
Çünkü sen hala akılsız ve körsün...
bu cavaplar inşallah hepinizi tatmin etmiştir!!!
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 1:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anteplimg
Seni hususi olarak siteden atmıyoruz.Ne kadar sefil bir yaratık olduğunu cümle-âlem görsün diye.Ama suyun ısınmaya başladı daha seviyeli saçmala.
Madem hizmet aşkıyla dolusunuz neden yaptırdığınız onca okulun bir tanesini devlete bağışlamıyorsunuz da.Tâlebeleri ellişer kişilik sınıflara mâhkum ediyorsunuz?

En son turhanbey tarafından Sal Mar 22, 2005 1:59 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
anteplimg
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 3:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vallah sizin dünyadan haberiniz yok...
Fetullah Gülen'in en son röportajını okusaydınız bunu demezdiniz.Son roportajında devlet isterse hepsini devlete bağışlıyabiliriz demişti...
Size bir öneride bulunayım mı!!!
İlk önce bu işi bir güzel araştırın ondan sonra atıp tutun...
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Sal Mar 22, 2005 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BAk gerizakalı bir şey bilmeden konuşanlardan nefret ederim sende bunlardan birisin malesef. Ben sana söylemekten bıktım sen anlamaktan bıkmadın . Cemaatteki insannların tümüne hakaret etmek istemiyordum ama senin bu saçmalıgı uzatman yüzünden vebali sana net olarak anlatayım da dinle kabul etmeyeceksin ama ben isim vererek yazacagım . Ama eminim sen şahıslara takılma diyeceksin bak güzel kardeşim yine belirtmek istiyorum senin gibi bu konularda bir şey bilmeyenler siyasetten ülkemizin konumundan anlamayanlar bilmez ama gerçek nurcular üstadın talebeleri ülkücüleri severler buna adım gibi eminim hoca efendi ve onun dönemindeki yönetim bence nurculuk adına felaketi getirdi.

İlk olarak bilmedigini düşünüyorum ama fettullah gulen yüzünden 7 hatta daha fazla parçalandınız.

Bunu 3 olarak daha belirgin ifade edebiliriz
*yazıcılar
*okuyucular ve
*isim olarak net kullanılmayan kendine genel hitap ettiren egitim bölümü

Şimdi güzel kardeşim bilmedigin iddaları burda yazarak dinin ve ülkemizin kurtuluş davasından nurculuga daha fazla düşman kazandırma.

Sana diyorum ki fasıldan fasıla dördü oku ama nerde bu konu hakkında yazmıyorsun bile. Bu kitapta hoca efendi konusunda bir proplem oldugu açık olarak görülebilir.

Dinimizin kesin bilinen bir konusudur ayetler hahhında bazıları için yorum dahi yapılamaz bazıları ise biraz bizim için karışık geldigi için yorum lar olabilir ama bunu islam alimleri yapabilir.

Fakat asla ayetler eleştirilemez ve serttir veya yanlıştır denilemez bunu bilmeyen olabilirmi? Müslümansak bu kadarını her halde biliyoruzdur .

Şimdi güzel kardeşim tarafsız olark fasıldan fasılayı eline al oku ayetleri eleştiriyor. Agır oldugunu sert oldugunu söylüyor bugun geçerli degil diyor.

YAzar m.fethullah gulen

Cemaatte yaşadıklarımı sana anlatacagım ilk olarak samimiyetine ve dürüstlügüne inanmalıyım kimsenin nurculuktan nefret etmesini istemiyorum içlerinde kaldım sadece senin gibi bilgisiz olarak yazı yazanlar yüzünden millet kızıyor işte çünkü burda gördügün her ülkücü vatanına zarar verdigini düşündügü dinine zarar verdigini düşündügü her şeye tepki gösterir.

Bak yapancıların bu ülke üzerinde çok oyunu var ve şuan kesin olarak belli olduki fettullah gülen konusu bir şekilde bizi yok etmek için kullanılan bir oyun

Nerden mi anladım . İlk duydugumda cemaat hakkındaki tüm kızgınlıgıma ve güvensizligime ragmen. Fethullah hocayı savundum çünki şahsen gördügüm konuşmalarını cdlerini dinledigim ve etkilendigim bir insandı islam alimi olduguna inanıyordum ama kerbelada abdulvahabında sahebelerin en önde geleni olduguna inanılıyordu unutmaki . Abdul vahap hz ayşe ve hz aliyi birbirine düşürdü.

Dinimizin önem sırasında peygamberlerden sonra gelen sahebelerden biri bunu yapıyorsa (bizim sahebe sandıgımız aslında bir yahudi oldugu sonradan ortaya çıkmıştır) sen düşün bu devirde ne evliya geçinenler çıkacaktır.

Bak bir sahebe efendimize(sav) geliyor.Ey Allahın Resulu(sav) diyorsunuzki her nefis ölümü tadacaktır. Ozaman sizde ölecekmisiniz diyor . Siz öldükten sonra biz ne yapacagız. Efendimiz(sav) evliyelara tabi olacaksınız. Beki ama onları nasıl tanıyacagız. Onlar hal ehlidir. (burasını tam hatırlayamadım efendimiz(sav) bir kaç örnek veriyor sanırım yüzlerinden hallerinden bilgilerinden oldugunu güzel bir dille açıklıyor)

Ama diyor benden sonra yalancı peygamberler veyalancı evliyalar gelecektir.

İçinde oldugun için bir yazı okudum diye ya evet fethullah gulen yalancıymış de demiyorum ama eger müslümansam uyarmak benim görevim ben sana kitabında diyalog konusunda söylüyorum bu adam 1999 a kadar çok güzel şeyler yaptı ama sonraları birden degişti yada belki öldürdüler yerinde başkası var

Bak kardeşim dinini seviyorsan bir aç kitabını oku diyalog konusunu düşün bir Ayetler var hırıstiyanlarla ve yahudilerle dost olmayınız diye onlar ancak onların çıkarlarına hizmet etginizde sizin dostunuz olurlar diye eeeee

HAla anlamadıysan devam et öbür tarafta hesap verecek sensin.Bu ayet var araştır ama hoca efendiye göre bu ayetin devri geçti eskiden hırıstıyanlar kötüydü ayhudiler kötüydü şimdi öyle degil

Ben böyle adamın öldürülmesinin bile hak oldugunu düşünüyorum nasıl yani şimdi yahudiler hırıstiyanlar iyi öylemi ırakta ben bacımın ırzına geçiliyor bunu yapanlar hırıstiyanlar ve yahudiler onlar mı dost olacagımız onlar hoca efendiye göre cennete girecek 17 ekim 200 ahmet şahin hoca zaman hgazetesinde yazıyor. Allaha inanıyoruz yeter teferruata takılmaya ne gerek var bu kadar basit yani efendimiz teferruat oldu baş örtüsü teferruat Allaha inanlar cennete

Bu saçmalıkları ve cemaat hakkında daha fazla kötüye gidecek şeyler yazmak istemiyorum açık olan hoca efendi ve bazı yöneticilerinizin ya beyni yıkandı ya klonlandı ya öldürüldü ya başından beri numara yapıyorlardı .

Araştır bu konuda burdan fazla yazmak istemiyorum özel msj gönder özelden daha net açıklayacagım ama müslüman düşünmelidir düşün sadece olanları diyalog toplantısında 3 din için yeni bir kitap konuşuluyor ilk numune piyasada abant platformu hoca efendinin katıldıgı bu toplantılar da alınan kararları bir araştır bak kardeşim emin ol ülkücülerin bazı dini noktalarda hepsi için degil tabi eksik oldugu oldu ama asla türkiyedeki dini ortalamanın altına düşülmedi bunu unutma ve dinini savunmak onların herzaman görevi oldu hadi hoşcakal
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 18. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız