Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 20. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Sal Mar 29, 2005 5:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="turhanbey"]
Alıntı:

.Başta Vatikan ve ABD.Ama görüyorum ki Fethullah Gülen hocanın ikisiyle de arası iyi, çok sıkı fıkılar.Ne dersin Fethullah gülen Papa'yı kandırıp Hacca bile götürür belki.

Haccın yolunu biliyorsa goturur... 8O bilmiyorsa nereye goturecek... :?:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
zeybek45
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Sal Mar 29, 2005 11:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yanılmıyorsam papa'yı mektubunda Efes'emi davet etmişti?

Hristiyanlar da orada hacı oluyor ya........

Elhamdürillah vesselam
ilteris-kaan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 146

İletiTarih: Çar Mar 30, 2005 9:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anteplimg

senin hakkında yazdığım yazılar burada. Şu aşağıdaki linktekilere cevap vermedin ama hala ötüyosun.

http://www.bozkurt.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1926

http://www.bozkurt.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1781
yesevi07
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Çar Mar 30, 2005 11:08 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bazen objektif ve akıl çerçevesinde bakmak gerekir olaya.... fethullah gülen hoca efendi büyük bir alimdir. Ama nurculuk ise bir tarikat değil bir cemaattir.benim görüşüm artı yöndedir. ben 5 sene kazakistanda okudum ahmet yesevi uni. ve gördüm ki asıl misyon ve milliyetçiliği nur cemaati ve ona ilgi duyanlar yapıyor... maalesef bazı şeyler laf üretmekle değil uygulamakla mümkün. ve gerçeklerden kaçış yoktur... TÜRKlük kavramı islamiyetle yücelmiş ve yüceltmiştir.. saygılar..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Mar 30, 2005 12:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yesevi07 demiş ki:
bazen objektif ve akıl çerçevesinde bakmak gerekir olaya.... fethullah gülen hoca efendi büyük bir alimdir. saygılar..

Bende bir kitabını okumustum..''Kuran da Hristiyanlar ve Yahudiler hakkındaki ayetler cok sert''diyordu..Bugune kadar hiçbir İslam alimi bu denli buyuk laflar etmemiştir..Fethullah Gulen gercekten buyuk alimmiş..Buyuklukte bu kadar goreceli olmasa gerek..biraz daha sagduyulu olun lutfen musluman kardesim..her dakika sana dayatılanlardan deil,sana okunması yasaklanan kaynaklardanda bilgi almaya bakki sentez yapabilesin..basarılar..!!
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar Mar 30, 2005 8:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşlerim,
Buradaki bazı kardeşlerimizin hem ülkücü hemde fethullah hoca taraftarı olduğunu üzülerek izliyorum.
hani ülkücülük bir dava hareketi idi. burada ters bir durum var gibi geliyor bana ,çünkü geçen seçimlerde de ülkücülerin bir kısmının akp'ye oy verdiklerine üzülerek şahit oldum.
bugünde bir başka sitede ülkücülerin genel başkanları Devlet Bahçeli'ye
yeter artık bırak git artık gibi .yorumlar yaptıklarını üzülerek izliyorum.
hatta siteye konuk olarak gelen bir kişinin ''ülkücü değilim ama gelecek seçimlerde oyum mhp'yedir ''diyen bir kişinin bu yorumlara ,hayretler içersinde kalarak yorum yaptığına şahit oldum.
Değerli arkadaşlar ,sanıyorum burada yorum yazan bu tip arkadaşlar
ülkücüleri bölmeye çalışan grubun ekmeğine yağ sürmekteler.
bu böyle olmaz... ayıptır .
herkes mertçe ait olduğu çevreye uygun davranmalıdır.
Böyle davranarak dışarıdan MHP'ye sempati duyup oy verecek insanlarıda teredütte bırakıyorsunuz.
TÜRKİYE BİR TANE ;BAŞKA TÜRKİYE YOK::: elimizden giderse
biz nerde hata yaptık diye dövüneceğiz....
Saygılarımla.
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Pzr Nis 03, 2005 8:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ah ah gelinen nokta ortada
Profesörün sıkıntısı yüzüne yansımıştı. Diğer profesör arkadaşına “Bir gün kızımın karşıma geçip Baba ben Hıristiyan oldum diyeceği 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi” dedi. Üstelik kızı İmam Hatip mezunuydu.

Profesör arkadaşından kızıyla konuşup ikna etmesini istedi. Kıza ilk soru “Neden Hıristiyan olduğu” sorusuydu. Kızın cevabı, Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü söylemiyle birebir örtüşüyordu: Kızcağız tıpkı diyalogcular gibi;

“Hristiyanlar da cennete girecek diyen sizsiniz. Lailahe İllallah diyen herkesin mutlaka cennete gireceğini söylüyorsunuz”dedikten sonra “O zaman niye Hıristiyan olmayayım. Hıristiyanlık, İslam’a göre çok daha kolay bir din. Başörtüsü mecburiyeti yok, 5 vakit Namaz zorunluluğu yok, Haftada bir kiliseye gitmek yeterli. Sonunda cennete gireceksem neden kolay olanını tercih etmeyeyim”

Yakın zamanda yaşanmış bu olaydan, Tempo’nun son sayısında Ankara Presbiteryen Kilisesi Başpapazı ile yapılmış ilginç bir röportaja geçelim. Başpapaz Yavuz bey, Hıristiyanlığa dönüş hikayesini anlatırken ilginç şeyler söylüyor. Önce ateistmiş Yavuz bey. Sonra Fethullah Hoca cemaati ile tanışıp Nurcu oluyor. Bir süre sonra Fethullah Hoca Cemaatine yakın bir başka gruba giriyor. (Bu grubun ismini vermiyor) Grubun liderinin Hz. İsa ile ilgili söyledikleri dikkatini çekiyor. Kendi kendine Hz. İsa’yı araştırmaya başlıyor. Bu arada Turgay Üçal’la tanışıyor. Turgay Üçal da İstanbul Presbiteryen Kilisesi Başpastörü. İlginçtir O da Fethullah Hoca Cemaatinden ayrılıp Hıristiyan olanlardan.

Nihayetinde Yavuz bey de, Ateistlikten, Nurculuğa, Nurculuktan Başpapazlığa geçiş yapıyor.

Bu iki ilginç olay Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü’nün sonuçlarını göstermek açısından dikkat çekicidir. Ama sizce de “Amentü’de birleşmekten, İbrahim’in dininde buluşmaktan” bahseden ve “Yok aslında birbirimizden farkımız” diyen Diyalog ve Hoşgörü söyleminde bir tuhaflık yok mu!
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 1:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
toprak kokulariyla yetinen ve ulkesini, milletini ve dinini cok seven aciz bi adamin arkasindan bu kadar fazla konusmanin hic bir anlami yok.

madem o kadar seviyor buyursun gelsin bakalım... :!:

Alıntı:
Turkiye'ye gelmekten kaciniyor cunku Ulkemizde onun gelisiyle cikabalicek olan kotu hadiselerden cekiniyor. ikinciside Saglik sebeblerinden dolayi.

allah allah adaletten kaçmanın adı mı değişti ki :?: :?:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 1:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu kadar basit yani...isteyen istediği ülkeden alır....
:!: :!: :!:
abdnin kanatları altındaysa biraz zor alır..zaten hükümette pek hevesli değil yakalamaya....yoksa yerinin belli olmadığı kaçak olmadığı anlamına gelmez..işin içine siyaset,çıkar vs bulaştımı burunlarının ucundaki suçluyu on yıl ararlar...ki bunun başka örnekleri TC'de mevcuttur...

milliyette yalakalık yapan yazılar çarşaf çarşaf yayınlandı ama cumhuriyette tarikatın iç yüzünü gösteren yazı dizisi yasaklandı bi bu var.... :!: :!:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 1:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MİT hakkında bu kadar rapor yayınlamışken nasıl olurda gelebilir Türkiyeye..MİT resmen CİA ajanı diyor..!!komik olmayın arkadaslar..yok saglıkmış,yok infial cıkarmış...!!!
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 2:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

CANI CEHENNEME!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
nurs
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 5:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mülâane ve Mübâhele

Suçlama ve iddialaşmalarda, doğrunun ve haklı olanların ortaya çıkması ile ilgili olarak Kur’an-ı Kerim’in beyan ettiği üzere mülâane ve mübâhele yoluna gidilir.

Bunlardan mülâane (liân) yani karşılıklı lanetleşme meselesinde, kocanın şâhit olduğu bir zina olayında başka şâhit bulunmadığı zaman bu husus uygulanır: “Kendi eşlerini zina etmekle suçlayıp da buna dair kendileri dışında şahit bulamayan kocalar; kendilerinin doğru söylediklerine dair ayrı ayrı dört kere Allah adına yemin eder, şâhitlik eder, beşinci kere ise, yalancı olması hâlinde Allah’ın lânetinin kendi üzerine gelmesini ister. Hanımın ise, kocasının bu suçlamasında yalancı olduğuna dair ayrı ayrı dört kere Allah adına yemin ve şahitlik etmesi, beşincide ise kocasının doğru söylemesi halinde, Allah’ın gazabının kendi üzerine çökmesini dilemesi, kendisinden cezayı kaldırır.” (Nur Suresi, 7-9)

Kadınlara iftira atmakla ile ilgili cezayı bildiren ayet gelince Ensar’dan Sa’d bin Ubade veya Asım b. Adiy ayağa kalkıp “Bir adam karısı ile birisini görse (ve şahit bulamasa) ne olacak? Dava etse (şahidi olmadığı için iftira ediyorsun diye) seksen değnek vurulacak ve şâhitliği reddedilecek; fâsıklığına hükmolunacak; vurup öldürürse, katlolunacak; dört şahit bulmaya gitse ortada kimse kalmayacak. Bir açıklık getir Allahım.” dedi. Sonra yakınlarından birisinin başından da böyle bir olay geçince Peygamber Efendimizin (sas) yanına gidip meseleyi anlattılar. Efendimiz (sas) kadını sorguya çekti. Kadın inkar etti. Kocası ise “Gözlerimle gördüm, kulaklarımla dinledim, Allah biliyor ki, ben doğruyum, ancak hakkı söyledim, her halde Allah’ın buna açıklık getireceğini ümit ederim.” dedi. Derken Allah Resulüne (sas) vahiy gelmeye başladı ve mezkûr liân (lânetleşme) ayetleri indi.

Daha önce de üzerinde durduğum üzere, Hicrî 9. yılda Necran Hıristiyanlarını temsil eden 70 kişilik heyet, başlarında dinî ve dünyevî liderleri de olarak Medine’ye gelip Peygamber Efendimiz (sas) ile Hz. İsa Aleyhisselam hakkında tartışmışlardı. Neticede Efendimiz (sas) “Artık sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle İsa hakkında tartışmaya girerse de ki: ‘Haydi gelin oğullarımızı ve oğullarınızı, hanımlarımızı ve hanımlarınızı ve bizzat kendimizi ve kendinizi çağırıp, sonra da gönülden Allah’a yalvaralım da bu konuda kim yalancı ise Allah’ın lânetinin onların üzerine inmesini dileyelim.” (Al-i İmran, 61) ayetine dayanarak, delilden anlamayan bu insanlara, mübâheleyi (yani hangi taraf yalancı ise Allah’ın ona lânet etmesini bütün kalbiyle istemeyi) teklif etti. Bunun üzerine Hz. Peygamber’den (sas) düşünmek için mühlet istediler. Bunu kendileri için tehlikeli bulup kabul etmediklerini bildirmek üzere Hz. Peygamber’in yanına geldiklerinde baktılar ki, Resulullah (sas) Hz. Hüseyin’i kucağına almış, Hz. Hasan’ın elinden tutmuş, Hz. Fâtıma ile Hz. Ali’yi arkasına almış “Ben dua edince siz de ‘Amîn’ dersiniz diyor. Heyet başkanı mübâheleyi kabul etmeyip cizye vererek İslâm hâkimiyeti altında yaşamayı benimsediklerini bildirdi. Hz. Peygamber de onlara bir emânnâme yazdı.

Bu meseleyi niçin yazıyorum? 1993-1994 yıllarında Amerika’da Türkiye’den gelmiş öğrencilerin kurdukları bir internet sayfası vardı. Remzi Çayır isimli bir öğrenci durmadan Hocaefendi’ye saldırıyor, olmadık iftiralar atıyordu. Mesela 1992 yılında Türk yürüyüşüne katıldığını ve bu yürüyüşte Yahudilerle kol kola yürüdüğünü iddia ediyordu. Bunun mümkün olmadığını kendisine kaç defa izah etmiş isek de iftiralarına devam edince işte bu âyetleri ve olayları anlatarak kendisini mübâheleye davet ettim. Bunun üzerine söyleyecek hiçbir şeyi kalmayınca iftiradan vazgeçti. Aynen yeni müfterilere de böylece meydan okuyorum. Ya vazgeçerler veya bu mülâane ve mübaheleyi kabul edip yaparlar. Görelim kendilerine ne kadar güveniyorlar.

bu yazıya göre siz ne düşünürsünüz...

2. Hocaefendi türkiye ye geldiği zaman havalimanında onu 10 milyon insan karşılayacaktır... (bunuda birisi 2 milyon kişi onu karşılamaya gider demişti yanılıyor 10 milyon olur o)
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 5:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
2. Hocaefendi türkiye ye geldiği zaman havalimanında onu 10 milyon insan karşılayacaktır...

kardeş biraz alçaktan uç olmazsa...

şu güzel dinimiz şeyhlerin,şıhların,din sömürücülerinin sayesinde ne günlere geldi hey Allah'ım :roll: :roll:

fetoş cebini 'gül suyu kokulu dolarlarla' doldururken o senin dediğin 10 milyon kişi açlık çekiyor.... :evil: :evil:
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 6:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peygamber efendimiz Mekke'den ümmetini düşmandan korumak için kaçırdı.Türkiye'de kim onu kovalıyor da o kaçtı onu hala anlamış değilim.Fethullah Gülen galiba kendisini peygamber sanıyor.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 20. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız