Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - DÜNYADA NELER OLUYOR?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Kelb
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Per Mar 24, 2005 10:00 pm    ileti konusu: DÜNYADA NELER OLUYOR? Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın büyüklerim;

Ben yaş itibariyle dünyada olup biten bazı olayları anlıyamıyorum. Bunlardan bitanesi Kırgızistanda olan olaylar. Sayın bilgili ve tecrübe sahibi büyüklerim ben bir Türk olarak burada olan olayları ve perde arkasını çok merak ediyorum. Biliyorsunuzki bu olayın nerdeyse aynısı ukraynada yaşandı. Ve tahmin ediyorum ki zaten öyledir bu olaylar dış güçler tarafından yapılıyor. Türk devletleri üzerinde böylesine büyük oyunlar oynanırken çok büyük sabırsızlıkla beklediğimiz TÜRK BİRLİĞİ sağlanabilirmi? Tamamen dış güçler tarafından mı yönetiliyoruz?

Sayın ağabeylerim beni bilgilendirirseniz sevinirim.

MEVLA TEALA (c.c.) bizi bütün belalardan korusun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per Mar 24, 2005 10:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bana göre Kırgız halkı yağmurdan (rusya)kaçarken doluya(abd) tutulmuştur.
Bugün muhalefet yönetimi resmen ele geçirmiş.Yine bir 'kadife (sözde)devrim'daha yani :!: Tvde 'batı yanlısı' 4 muhalefet liderinin portresi vardı.İçlerinden birisi özellikle washingtonla arası iyi olduğundan öne çıkıyormuş. :roll: :roll:
Ukrayna'dan sonra abd,rusyayı çevreleme politikasında önemli bir adım daha atmış oldu.Zaten sıra orta asya cumhuriyetlerine gelmişti :!: Bana göre sırada Özbekistan var çünkü bölgenin jeostratejik bakımdan kilit noktası tüm türk cumhuriyetleriyle sınırı var. :!:
Bence Türkiye'nin kardeşlerimize 'denge politikası'izlemesini telkin etmelidir(tabi önce bizim yapmamız lazım :wink: )Yani ne rusyanın ne de abdnin çıkarlarına alet olun demelidir.Ama o iradeyi gösterecek bir hükümet yok.O da 1950'den beri ülkeyi yöneten hükümetler gibi abdye 'yamanmış'bile
:evil: :evil: :evil:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
indokhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Cum Mar 25, 2005 9:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ARKDAŞIM ÇOK BASİT OLARAK

SOVYET RUSYA YIKILDIKTAN SONRA RUSYAYA BAĞLI DEVLETLER BİRER BİER BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ.BU BAĞIMSILIĞINI İLAN EDEN ÜLKELER DAHA SONRA BAĞIMSIZ DEVLETLER TOPLULUĞU ADI ALTINDA BAŞINI RUSYANIN ÇEKTİĞİ BAŞKA BİR OLUŞUMUN İÇİNDE YER ALDILAR.AYNI COĞRAFYADA OLMALARI VE UZUN YILAR SOVYET RUSYANIN PARÇASI OLMALARI SEBEBİ İLE HEPSİ GEREK POLİTİK GEREK SE STRATEJİK OLARAK RUSYANIN BELİRLEDİĞİ ÇİZGİDE OLAN DEVLETLERDİ.NE OLDUDA BU DEVLETLER BİRER BİRER ÇEŞİTLİ SİVİL DARBELERLE DEVRİM ADI TAŞIYAN YÖNETİM DEĞİŞKLİĞİNE GİTTİLER.
SOVYET RUSYA YIKILDIKTAN SONRA EKONOMKİ OLARAK GÜÇ DENGELERİ ABD LEHİNE DEĞİŞTİ DİĞER TARFTA TOPRAKLARINI GENİŞLETMEK İSTİYEN BİR DİĞER EKONOMİK GÜÇ AVRUPA BİRLİĞİ BİR TARAFTA ABD..
ZENGİN EKONOMİK KAYNAKLARA SAHİP BU ÜLKELER TABİKİ HERKESİN İŞTAHINI KABARTMAKTA VE HERKES BU ÜLKELERDE PAY SAHİBİ OLMAK İSTEMEKTE.
ÇEŞİTLİ ENSTÜRMANLARLA DEMOKRASİ İNSAN HAKLARI VS.. GİBİ İSTEMLERLE HALKI GAZA GETİRİP KENDİ YANLISI MUHALEFETİ PARASAL OLARAK DESTEKLEYİP RUSYA YANLISI HÜKÜMETLERİ YIKIP YERİNE PARASINI KENDİ VERDİĞİ HÜKÜMETLEİR GEÇİRMEK.BU İLK PLANDA ÇOK BASİT OLARAK GÖRÜNEN İKİNCİ OLARAK DOĞUDAN GELEN BÜYÜK BİR EKONOMİK GÜÇ VAR ÇİN HALK CUMHURİYETİ AMERİKA VE BATI AVRUPA YANİ BU ÜLKEDEN GELECEK İÇİN ÇOK ÇOK ENDİŞE ETMEKTE.
O SEBEBTEN ÇİNİN YOLU ÜZERİNDE KOMŞUSU YADA AYNI COĞRAFYADA BULUNAN ÜLKELERİ KENDİNE BAĞLAYARAK KALENİN ÖNÜNE PİYONLARI DİZMİŞ OLUYOR...DAHA BİR ÇOK SEBEBİ VAR TABİ BU TÜR HAREKETLERİN..
Kelb
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 2:40 pm    ileti konusu: tesekkür ederim Alıntıyla Cevap Gönder

Beni aydınlattığınız için tesekkür ederim.
Kelb
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 2:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MEVLA TEALA (c.c.) bizi bütün belalardan korusun.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 4:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rica ederiz kelb

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Pts Nis 04, 2005 8:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Abd denen kuyrgu kopuk yılan çaresizlikten ve gelecek yaygısıyla son demlerini yaşayan bir hayvan gibi. çevresinde olan olmayan herkeze saldıraya geçmiştir. Burda asıl hedefin gelecegi parlak olan türkiye oldugunu düşünüyorum. Kurulması kaçınılmaz olan türk biligini engelleme politikasında rusya ve abd yarış içerisindedir. Nitekim hangisinin muzaffer oldugunun bizim için büyük bir önemi olamamakla beraber. Dibimize yerleşen abd dense şuan itibariyle rus egümenliginin orta asyada olması menfaatlerimimze daha yakındır(son cümle kendi fikrimdir)

Kastım asla rusyayı tercih etmek degil. Sadece amerikanın gücü ve konumundan dolayı orta asya devletlerinde yönetimin etkilenecegi toplumun bize daha az zarar verenini seçme çabasıdır.

Gönül isterdiki türkiye o bçlge ve ülkelerde kendine yakın isimleri başa getirebilecek güçte olsun Ruhları şad olsun . Abilerimiz azerbeycan ve afganistanda bunu zamanında başarmışlardır. Ülkücü abileimizin gücü o günlerde buna yetmişti. Tabiki rahmetli başbugumuzun politik anlayışının etkili oldugu dönemlerdi.

Türkiyenin bir an evvel kurulması gereken türk veya ismi önemli degil asya paktı yada biirliginde liderlik görevinde olması gerekir. Tabi bunun içinde bize yakın isimlerin ülkelerin başında olması lazım . Nitekim kırgızistan başbakanı akayev son dönemde türkiyeye yakınlaşmış bir liderdir

İspatı açıktır. Rusyadan yayınladıgı deklarasyonda(bildiri). Ben ülkeme dönemesemde yeniden yapılanmada türklerin yer alması önemlidir açıklamaları ve türk hükümetinden almaya çalıştıgı destek onun düşüncelerini ortaya koymaktadır.

sırada ermenistan(göz boyamak için) ve özbekistanın oldugu bütün medya ve insanlarımızın bildigi duydugu gibi dogrudur. Bu kesinlikle oralarda da aynı seneryo tekrarlanacak anlmamına gelmiyor. Ama darbe girişimleri olacaktır. Ab çıkmazından dönülmesi ve ab ye köle olmaktan sa türk birliginin lideri olmanın benimsenmesinin ardından dünyanın liderliginin bize geçecegi inancındayım başbugumun verdigi ışıkta zaten bu yönde o herzaman turan ülküsü yani az önce anlatmaya çalıştıgımız aslını savunmuş ve beninsemiştir.

papanın ölümünden de bahsetmek gerekir.

Eger yeni papa roma kardinali macelo(olması lazım olursa) gerçekten dünya müslümanlarını özellikle türkleri zor günlerin bekledigi kesin. Benim temennim ya milano kardinali yada alman kardinallerden biri olması olanyalı(eski papa gibi) yada birtaba amerikalı var zenci birşey isimleri yapancı ve uzun oldugu için aklımda tutamıyorum gelirse kötü olacak. Hakkımızda hayırlısı insAllah

ırak konusunda yazılan senaryo devam etmekte ve sırada iran bulunmaktadır. Lakin amerika ırak gibi iran konusunda cesaretli degildir. Çok iyi bildikleri ve askeri olarak zayıf oldugunu bildigi halde hatta bagdat gibi büyük şehirler kurşun atılmadan alındıgı halde. Irakta verilen kayıplar abdyi bu konuda agır davranmaya hatta geri adım atmaya zorlamıştır. Ama eger bir engel çıkmazsa iki sene içimnde önce iran sonra suriyede olayların çıkacagına eminim

Birde unutmadan kırgızistandaki darbeyi direk abd oyunu olarak görmek sadece abdye güç kazandırır bu ihtimalin yüksekligine ragmen . Kendiliginden gelişme ihtimali yüksek bir darbedir zira hükümet son yıl boyunca memurlara zam konusu dahil ekonomik bir çözülmenin içinde bulundugu ve askeri krizlerin çıkması polis müdürlügündn gelen istifa ve kovulmalarda güven ve istikrar ortamını baltlamıştır. olayı bir abd zaferi gibi görmeyelim belki onlarında istedigi hatta payı olan bir ayaklanma ama burda abd nin faal bir grişimde olmadıgı açıktır

Bugun yazmakta okumakta zor . koskoca bir çınarın kurudugu gün bugun. Ona yapabilecegimiz en iyi şey ise bilenler kuranı kerimden bir cüz bir yasin yada bir kaç sayfa bilmeyenler bildigi kadari ile dua onuda yapamayanlar en azından cenabı hakka dua etsinler ruhun şad olsun başbugum
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 7:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türki Cumhuriyetler degil Türk Cumhuriyetleri....
Arasindaki farki yakalamak lazim. Türk Birliginin aksine Türkiye icin yararli olacagina inancim tam...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız