Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 21. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
alpi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 51

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 7:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GARDAŞLARIM ÇOK HAKLISINIZ BİR KERESİNDE BENDE ONLARDAN KOPMA OLAN SÜLEYMANCILARIN TOPLANTISINA KATILMIŞTIM VAİZLERİ ÖYLE KONUŞTUKİ AGZIM AÇIK KALDI NEDEN Mİ? VAİZ KONUŞMALRINDA HEP KENDİ CEMAATLARINDAN BAHSEDİYORDU SANKİ BİR ÇEMBER ÇİZMİŞLER VE ONLAR BU ÇEMBERİN İÇİNDE DIŞINDAKİLER SANKİ MÜSLÜMAN DEGİLMİŞLER GİBİ KONUŞTU VE BAŞKA İPE SAPA GELMEZ BAŞKA BAŞKA ŞEYLERDEN BAHSETTİ AMA EN ÇOK ZORUMA GİDEN ŞEYDE OTURDUGUM YERDEN CAMİNİN MİNARESİ GÖZÜKÜYORDU ADAMLAR ALLAHIN EVİ OLAN CAMİLERDE DEGİLDE KENDİ YAPMIŞ OLDUKLARI YURT ADINI VERDİKLERİ YERDE İBADET ETMEYİ TERCİH EDİYORLARDI İŞTE BUNLARIN ZİHNİYETİ BU ZATEN TÜRKLÜK ADINA HİÇ BİR ŞEY YOK ADAMLARDA ALLAH SONLARINI HAYIRLI ETSİN NEDEN İNSANLARIMIZ ÜSTÜN IRKIMIZDAN BU KADAR UTANIRLAR ANLAYAMADIM VE SANIRIM HİÇ BİR ZAMANDA ANLAYAMAYACAGIM YÜCE ALLAH KUTSAL DAVAMIZDA HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
ilteris-kaan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 146

İletiTarih: Sal Nis 05, 2005 7:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NURSCUM SEN BU YAZI HAKKINDA NE DİYORSUN :

PAPAZLARINIZI ve HAHAMLARINIZI YANLARINIZA ALARAK GELİNİZ

Bu mübarek Cuma gününde, Müslümanlardan ziyade Hıristiyan Yahudi, Budist ve Zerdüştlere muhabbet ve hoşgörü kanatlarını gererek Papa’nın ve papazların ellerini ve bilmem nerelerini öpen “diyalogcu aymaz”ların, Hz. Muhammed’e sevdalı Müslüman’a karşı “mülaane ve mübahale istismarları”na karşılık, aynen Necran Hıristiyanlarının karşısına Hamse–i Âl–i Aba olarak çıkan Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’in ve Ehl–i Beyti’nin vahiyle müeyyed edaları ve ruhaniyetiyle “hodri meydan” diyorum.

Gözünü ve gönlünü dört açıp dinle ey diyalogcu aymaz!

“ABD’de Yahudi mafyası: ADL” diye başlık atıp “ADL (Anti–Defamation League) adeta, Amerikan mafyasının halkla ilişkiler bürosu gibidir… Kurdukları ‘Denizaşırı Yatırımcılar Servisi’ adlı şirketle milletlerarası silah ve uyuşturucu kaçakçılığı, kirli parayı aklama gibi işleri yürütmektedir… ADL, tam mesai ile çalışan gizli istihbarat memurlarının bir kısmını Amerikan Hükümeti Adalet Bakanlığı’na bağlı Özel Soruşturmalar Ofisi’nde (OSI), bir kısmını da İsrail otoriteleriyle Tel Aviv’de çalıştırmaktadır… İsrail Devleti kurulduğundan beri ADL, İsrail Gizli Servisi MOSSAD ile hususi ilişkilerini daima sürdürmüş, İsrail mafyasıyla da yakın bağlantılar kurmuştur…” diye siz yazdınız
(Zaman gazetesi, 20 Kasım 1992, Yunus Altınöz).

Bu ve buna benzer daha çok şeyler yazdınız ADL ile ilgili; bizim tek kelime ilavemiz yok ey aymaz! İşte bu ma’lum–meçhul ADL’nin Gülen Efendi’ye “hoşgörü ve diyalogla ilgili bir kitap” yazdırdığını da kendi mevkutenizde aynen aşağıdaki gibi siz aktardınız kamuoyuna…

“3 gündür Türkiye’de bulunan Yahudi Liderler Heyeti, Başbakan Yılmaz, Orgeneral Çevik Bir, TBMM Başkanı Çetin ve Dışişleri Bakanı Cem’den sonra Fethullah Gülen ile görüştü… 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye’de bulunan 59 kişilik (AYÖBK) Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı Heyeti, Fethullah Gülen’in Türkiye’deki ve yurtdışındaki çabalarını önümüzdeki yüzyılın ‘barış’ asrı olması açısından önemsediklerini ve sözkonusu projeye büyük ilgi duyduklarını belirttiler… Görüşmede; Gülen’in, ABD’nin en etkili Yahudi Lobisi olan ‘ADL’nin (Anti–Defamation League) teklifi’yle hazırladığı ‘hoşgörü ve diyalogla ilgili kitap’ da gündeme geldi. Gülen, İngilizce olarak hazırlanan kitap üzerindeki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, bittiğinde insanların hizmetine sunacağını söyledi. Kitap, ADL tarafından basılarak dünyanın dört bir yanında dağıtılacak…”
(Zaman gazetesi, 10 Mart 1998, Selçuk Gültaşlı).

Bizden bir ilave yok, yalan yok, iftira yok; yaptığınız iş ve kimin teklifiyle olduğu ortada. Tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu bir.

“Papa VI. Paul tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog için papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz… Rabbin aciz kulu Fethullah Gülen– 9 Şubat 1998” diye başlayan mektubu Papa II. Paul’un elini öperek siz takdim ettiniz ve birgün sonra mevkutenizde yayınladınız
(Zaman gazetesi,10 Şubat 1998).

Bu işte de bizden bir ilave yok, uydurma yok, iftira yok; tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu iki.

“Bu bir devrim… Hz. İbrahim Sempozyumu ilginç bir evliliğe de vesile oldu. Diyalogdan düğüne. Sosyoloji profesörü Hıristiyan Lester Kurtz ile gazeteci Müslüman Meryem Kurtz’un nikahları, Urfa’da İbrahim Camii’nde müftü, haham ve papazın huzurunda kıyıldı. Hem Hıristiyan hem Müslüman… aynen çifte vatandaşlıkta olduğu gibi çifte dinli…” diye siz manşet yaptınız
(Zaman gazetesi, 14 Nisan 2000)

Bunda bizden bir ekleme yok, ilave yok, iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu üç.

“Ehl–i kitapla amentüde ittifakımız var… Garip olan şudur ki ittifak ettiğimiz amentüyü öne geçirmiyor da ihtilaf ettiğimiz teferruatı ileri sürüp mutlak küfre karşı dayanışmamıza engel olarak görüyoruz. Halbuki temelde ittifak varken teferruattaki ihtilaflara takılıp kalmak makul değildir…” diye yazı döşenerek “ehli kitapla amentüdeki ittifakınız”ı siz ilan ettiniz
(Zaman gazetesi, Ahmet Şahin, 17 Nisan 2000).

Bunda bizden bir ekleme yok, ilave yok, iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu dört.

Papa ile görüşmesinin akabinde Gülen Efendi “Herkes kelime–i tevhid–i esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime–i tevhidin ikinci bölümünü, yani ‘Muhammed Allah’ın Rasulüdür’ kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır” diyor
(Bkz. Küresel Barışa Doğru, s. 131).

Bunda bizden bir ekleme yok, ilave yok, iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu beş.

Aynı Gülen Efendi, “Yahudi ve Hıristiyanları kınayan ve azarlayan ayetler, ya Hazret–i Muhammed (A.S.M) döneminde yaşayan ya da kendi peygamberleri döneminde yaşayan bazı Yahudi ve Hristiyanlar hakkındadır”
(Bkz. Küresel Barışa Doğru, s. 45) diyor.

Bunda bizden bir ekleme yok, ilave yok, iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu altı.

Diyalog çalışmalarınızın demirbaşı olarak STV’deki Pazar Sohbeti’nizde de arz–ı endam eden felsefeci–teolog “İslam bilginleri Hıristiyanların, Yahudilerin, Zerdüştilerin, hatta Budist gibi herhangi bir şekilde bir tanrıya inananların cennete gireceklerini kabul ederler” diye beyanat veriyor Hürriyet’in Gülen Efendi’nin röportajını temize çıkarma operasyonunda
(Hürriyet gazetesi, 17 Nisan 2004).

Bunda bizden bir ekleme yok, bir çamur, bir iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu yedi.

“Tercan Ali Baştürk gibi arkadaşlarınızın yönetiminde öğrenciler, 21 Nisan 2000 Cuma sabahı yurtdışındaki okullardan İstanbul’a getiriliyor; Patrik Bartholomeos, papaz Marotvich, Zaman’dan Abdullah Aymaz ve Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’ndan Harun Tokak ziyaret ettiriliyor, sonunda da Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman öğrenciler ‘belli zamanlarda birlikte ortak ibadet etme kararı’ alınıyor”
(Çağlayan dergisi, Nisan 2000, Tabuları Yıkan Seyahat, Tercan Ali Baştürk)

Bunda da bizden bir ekleme yok, bir fazlalık, bir iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu sekiz.

“Türkiye’de Hıristiyan misyonerlerin başlattığı çalışmalar sonucunda dağıtılan İncil sayısının miktarı milyonlara, açılan Kilise Evlerin sayısı 25 bine ulaştı” haberini de mevkutenizde siz yazıyorsunuz (Zaman gazetesi, Serkan Talan, 2 Mart 2005). Sonra da tünediğiniz ekranlardan veya gazete köşelerinden “Yalan; yok canım nerede o kadar kilise ev…” diye siz konuşuyorsunuz.

Bunda da bizden bir ekleme yok, bir fazlalık, bir iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu dokuz.

Hıristiyanlaştırılan binlerce gencimizin haberlerinden öte mevkuteler, artık “Eski Nurcu papaz’ın öyküsü”, “Nurcu papaz” ve “Ateistti, Nurcu oldu şimdi Başpapaz” (Bkz. Star, Milliyet gazeteleri 15 Aralık 2001; Tempo dergisi 28 Mart 2005) haberleriyle dolup taşıyor. “Türk Dünyası Ankara Presbiteryen Kilisesi Başpastörü Yavuz Kapusuz’un hikâyesi ise artık son yıllarda dindar Müslümanların bile Hıristiyanlık dinini seçebildiğini ortaya koyuyor. Gençlik yıllarında ateist olan Yavuz Kapusuz, üniversiteye başlamasıyla birlikte Fethullah Gülen Cemaati’yle tanıştı… Başpapaz Kapusuz, ‘Onların yurdunda kalmak istediğimde ‘Buyurun, kapımız herkese açık’ dediler ve aldılar”
(Tempo dergisi, 28 Mart 2005) haberlerini okuyorsunuz.

Bütün bunlarda bizden bir ekleme yok, bir abartı yok, bir iftira yok, tamam mı ey diyalogcu aymaz, bu on… Ve dahası var ama bu olsun son.

Ey diyalogcu aymaz ve zamane aymazlar, milli ve dini bütünlüğümüz bakımından vahim olan bütün bu yanlışları icra etmenize rağmen “mülaane ve mübahale”yi dahi istismar eden cüretiniz karşısında, aynen Necran Hıristiyanlarının karşısına Hamse–i Âl–i Aba olarak çıkan Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’in ve Ehl–i Beyti’nin vahiyle müeyyed edaları ve ruhaniyetiyle “hodri meydan” diyorum…

Her zaman ve her yerde, dilediğiniz ekranda veya dilediğiniz meydanda, Beytullah’ta veya Arafat’ta, aynen Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’in Hz. Fatıma’sını, Hz. Ali’yi, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’i abasının altına alarak Necranlıların karşısına çıkışı gibi, kızım Fatıma Betül’ü, oğullarım Recep Haydar ve Ali’yi abamın altına alarak tüm diyalogcu aymazların karşısına çıkıyor; haksız, yalancı, müfteri olanın ve nâhak yere Müslüman’ın harîm–i ismetine dil uzatanın soyunun ve sopunun kuruyup kesilmesi üstüne “mülaane ve mübahale”ye davet ediyorum. Ellerini öpüp yapıştığınız papazlarınızı ve hahamlarınızı da yanlarınıza alarak geliniz…

Buyurunuz, hodri meydan!

“Gerçek Rabb’inden gelendir. Öyleyse şüphecilerden olma. Artık sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle (İsa’nın durumu) hususunda çekişirse de ki: ‘Haydi gelin, sizler ve bizler bizzat dahil olmak üzere, oğullarımızı ve oğullarınızı, hanımlarımızı ve hanımlarınızı çağırıp gönülden Allah’a yalvaralım; bu konuda kim yalancı ise Allah’ın lânetinin onların üzerine inmesini dileyelim” (Âl–i İmran Sûresi, 60–61)

Her zaman ve her yerde, dilediğiniz ekranda veya dilediğiniz meydanda, Beytullah’ta, Arafat’ta veya Ravza–i Mutahhara’da…

MEHMET EMİN KOÇ
01.04.2005 YENİ MESAJ
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Samurai
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Çar Nis 06, 2005 12:55 am    ileti konusu: Selamünaleyküm Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Kardeslerim,

bu siteye yeniyim ve bu konuya ilgi duyup katilmak istedim.

Ben sohbetinize Almanyadan katiliyorum.
Su an Türkce klavye kullanma imkanim yok ondan dolayi Türkce alfabesinin tam anlami ile kullanamiyorum.
Ama yazdiklarim herhalde anlasilir.

Benim Almanyada bulundugum Bölgede Nur Cemaati yaklasik 10-13 senedir
calisiyor. Benide gnec yasta olmak üzere Arkadaslar ile sohbet ortamlarina cagrip kazanmak istediler.
Yaklasik 2 Sene aralarinda bulundum ve benim icin önemli nedenlerden dolayi ayrildim

Benim daima dedigim bir laf vardir:

Elhamdülillah Müslümanim ve Allaha Sükür Türküm.
Bunu kendimi irk olarak baskalarindan üstün oldugumu düsünüp dei demiyorum. Her birimiz Adem Ogullariyiz.
Ama Hz. Ademin ilk ogullari bile farkliydi. Biri Habil öbürü ise Kabildi.
Biri Masum öbürü ise Katil idi.
Yani demek istiyorum Allah her Insana bir Amac bir Yasama Gayesi vermis. Bundan cikarak Türk ulusunu cok sansli (evet kendimi üstün degil sansli his ediyorum) kilmis ve namus, seref, gurur, saygi ve vatan sevgisinden sonra islama karsi bir ask ile sereflendirmis. Bunuda tarih boyu kahramanca(önmeli) ispaatlamis bir milletin ferdiyim.
Bundan gurur duymak gayet normal.
Konu Islama baglilik ve Bayragimiza Duydugumuz Ask ile Vatana karsi duydugumuz baglilik. Bunda sürtüsür gibi gözüksekte aslinda dinimiz ruhumuza ve vataninz ise bedenimize isledigini gösteriyoruz.

Bir Ülkücü Islama sadece Vatan icin tam uymaz bununda günahina inanir ve cekecegini inkar etmez.

Fethullah Gülene bagli olan kadrolu Insanlar ise bence Islama bu sahis ve amelleri icin uymaz ama bunu günah olarak görmez ve ondan dolayi inkar eder. Vatana bagliligi hic anlatmam gerek yok

Bence en önemli ayrinti bu.

Bundan dolayi bu konuya en cok ülkücüler itiras getiriyor.

Sevgili Yoldaslarim ileride daha fazla Bilgiler aktaracagim.

Allah Sizi eksik etmesin
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Çar Nis 06, 2005 1:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nurs bey(veya hanım)...sen herhalde akvaryumda yaşıyorsun..!!kliseye gide gide caminin yolunu unutacaksınız en sonunda..biraz zikredinde donuk beyniniz calışsın..ama dogru sizin beşer onderiniz zaman tarikat zamanı deil hakikat zamanıdır diye ferman vermişti..siz zikrullah yapmazsınız..önderiniz yasakladı..unutmusum..A.B.D askerleri için dua ediyorum diyen,papanın misyonunu yurutecem diyen,Kuranda ehli kitap için yazılan ayetler o donemi baglar ve cok serttir diyen bir beseri 10 milyon kişi karşılıyorsa ya o kişiler cahildir yada haindir..!!sen bana mertsen(Allah(c.c) merttir,merti sever)kliseye ne zamanlar gidiyorsunuz,sohbetlerinizde incil okuyormusunuz,papa ölüm döşeğindeyken kaç gece kalkıp ona dua ettınız..bunları anlat..hikayeyi deil..Elhamdülillah Allaha ve peygamberine iman etmiş 1 kişi sizin 10 milyonunuza(hain olanlarınıza) yeter..!
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Per Nis 07, 2005 8:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

…NURS YAZMIŞ oldugun yazı zaman gazetesinde abdullah aymaz tarafından yazıldı ve bunun akabinde yenimesej gazetesinden M.Emin KOÇ un yazısı yayınlandı.
İLTERİS-KAAN bu yazıyı yayınladı ama ne hikmetse Abdullah aymazdan cevap gelmedi. yoksa papazları korktular mı. Bende bir Müslüman olarak Mübaheleye katılıyorum ve yanlarınıza çok sevdiğiniz ailenizi ve papazlarınızıda alarak istediğiniz yerde karşılaşalım diyorum. Oglum Erkam, kızlarım Sümeyye ve Tuba'mı yanıma alarak Peygamberimiz Hz. Muhammed Sav Efendimiz'in Aba Aliyesi gibi gelin diyorum istediğiniz her yerde mübahele'ye varım.
Müslümanların artık bu meselede uyanması gerekir. Gene YENİ MESAJ GAZETESİ'nden Müslim KARABACAK'ın duasını yayınlıyorum Allah rızası için samimi olanlar bu duayı yapsınla
Müslüman’ın uğrunda öleceği üç değeri var; namus, vatan ve din. Bu üç değer, önem sırasına göre değil, kaleme döküldüğü için böyle sıralanır. Yani vatan, dinden, din namustan, namus dinden daha az veya daha çok değerli değildir. Aynı değerdedir.

Peki!

Bir Müslüman’ı, ne İslam dininin, ne bu millete ait örf ve ananelerin, ne ahlak anlayışımızın, ne şanlı tarihimizin asla kabul etmeyeceği bir takım iğrençliklerle karalamaya kalkışmanın izahını kim yapabilir?

Bu iğrençliği Müslüman olduğunu iddia eden birinin yapması mümkün müdür?

Değildir.

Çünkü Vedâ Haccı Hutbesi’nde Hz. Peygamber (as); “Müslüman’ın namusunun mukaddes olduğunu” Müslümanlara ilan etmiştir. Dolayısıyla, bu mukaddesata Müslüman olan asla dil uzatamaz.

Bir insanla kan davanız olabilir, husumetiniz olabilir. Bir insanı sevmeyebilirsiniz. Ama eğer insansanız onun namusunu kendi namusunuz gibi kutsal kabul etme mecburiyetiniz vardır.

“Benim için, din, vatan ve namus gibi kavramlar bir mana taşımaz“ diyene zaten söyleyecek sözüm olmaz.

İmdiiii!

Buyurun duaya.

Ne İslam dininin, ne bu millete ait örf ve ananelerin, ne de bu milletin ahlak anlayışının asla kabul etmeyeceği bir aile hayatını, bir yaşantıyı, kendine hayat tarzı seçenin, bu iğrençliği görüp, “var bir hikmeti” deyip sessiz kalanın, gizleyenin, hayra yoranın;

Allah’ın,

Melaikenin,

Resullerin,

Sadıkların,

Şühedanın,

Salihlerin ve tüm evliya–yi kiramın laneti üzerine olsun.

İki.

Bir Müslüman’ı; ne İslam dininin, ne bu millete ait örf ve ananelerin, ne de bu milletin ahlak anlayışının asla kabul etmeyeceği yalan ve iftiralarla karalamaya kalkışanın;

Allah’ın,

Melaikenin,

Resullerin,

Sadıkların,

Şühedanın,

Üç.

Ne İslam dininin, ne bu millete ait örf ve ananelerin, ne de bu milletin ahlak anlayışının asla kabul etmeyeceği bir yalanı/iftirayı, karalama ve kin maksadıyla, dile getirenin, yazanın, yayanın, gündeme getirenin, emeği geçenin;

Allah’ın,

Melaikenin,

Resullerin,

Sadıkların,

Şühedanın,

Âmin! Âmin! Âmin!

Bihürmet–i Tâ–Hâ ve Yâsîn. Vel’hamdü lillahi rabbil’alemîn.

Yukarıdaki dua, aynı zamanda, din, vatan ve diğer tüm mukaddesatımız konusunda da bir iğrençlik, bir ihanet içinde olanlar için de aynen geçerlidir.

Bu köşeyi okuyan ve beni seven bütün dostlarımdan aynı duayı, öncelikle seher vaktinde, olmazsa fırsat buldukça yapmalarını istirham ediyorum.

Allah şimdiden dualarınızı kabul etsin.

Aslında bu duaya “kendi aile hayatları da aynı akıbete uğrasın” kısmını de eklemek mümkün, ama...
nurs
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 6:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hayridede demiş ki:
MİT hakkında bu kadar rapor yayınlamışken nasıl olurda gelebilir Türkiyeye..MİT resmen CİA ajanı diyor..!!komik olmayın arkadaslar..yok saglıkmış,yok infial cıkarmış...!!!

80 li yıllardan sonra ülkücüler neden cia e yüzlerini döndü önceden can ciğerken....
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 6:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nurs demiş ki:
hayridede demiş ki:
MİT hakkında bu kadar rapor yayınlamışken nasıl olurda gelebilir Türkiyeye..MİT resmen CİA ajanı diyor..!!komik olmayın arkadaslar..yok saglıkmış,yok infial cıkarmış...!!!

80 li yıllardan sonra ülkücüler neden cia e yüzlerini döndü önceden can ciğerken....

bunu dediğine göre kabul ediyosun fetoşun bir cia ajanı olduğunu.Bir nurcudan bunu beklemezdim hayret.....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
nurs
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 6:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turhanbey demiş ki:
Peygamber efendimiz Mekke'den ümmetini düşmandan korumak için kaçırdı.Türkiye'de kim onu kovalıyor da o kaçtı onu hala anlamış değilim.Fethullah Gülen galiba kendisini peygamber sanıyor.
Kaçsaydı daha cemaatin oluşmasından önce kaçardı. ozamanlar eskiler bilir evlerde ışıklar söndürülüp mum ışıklarında hazreti kuran-ı kerim okunurken hocaefendi'nin asıl sebeplerden dolayı hapislere düştüğünü ve daha sonra suçsuz olduğu kanıtlanıp beraat ettiğini. Buralara kadar el el üstünde gelinmemiştir. Davasını sürdürmek için çileler çekmiştir...
ilteris-kaan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 146

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 7:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya nurs demagog gördüm de sizin kadarını görmedim. Kendinize üstad-ı evvel olarak kabul ettiğiniz üstadın hayatına bir bakın bir de f.güleninkine. F.Gülen hayatında bir defa hapse girmiştir o da 1971 muhtırasında. Evet 12 Eylül'de aranmıştır ama ne hikmetse aranmasına rağmen Hacca gidebilmiştir. 8O

Bir Mustafa Sungur, bir Zübeyir Gündüzalp, bir Abdullah Yeğinin hayatı zindanlarda geçmiştir kardeşim ya. Eğer Bediüzamanın varisi ve takipçisi olsa olsa bu zatlar olur. İnsaf ve merhamet denen bir şey var ayıp yahu.

Işıklar söndürülüp risale okunurken f.gülen nurcu değildi kardaşım. Küçük Dünyam adlı eserini okursan görürsün böyle olmadığını. O Bediüzzamanı ziyaret edebilecek durumu ve imkanı varken ziyaret etmemiştir.

F. Gülenin ABD'ye gitmesini İnsanların en güzelinin hicreti ile bir tutabilen ahmaklar ve geri zekalılar okuyun ve mukayase edin :

1. Efendimiz ve sahabe-i kiram hazeratının Mekke'de yaşam şansı kalmamıştı. Efendimizin öldürülmeye çalışılması an meselesiydi. F. Gülen'i Türkiye'de öldürecek birileri mi vardı da ABD'ye gitti ? Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Mehmet Kutlular, Mustafa İslamoğlu, hatta şii Nurettin Şirin bile cezaevinde yatarken F. Gülen neden yurt dışına gitti ?

Not : F.gülen in üstad kabul ettiği Said Nursi Said Özdemir Abi Arabistana gitmek isteyince " Ben orada olsam buraya gelirdim " diyecek kada bu topraklara sevdalıdır nurs kardaşım .

2. Efendimiz Medine'yi şereflendirdiğinde Medine tam bir İslam toplumu olmuştu. Medine'deki Arapların çok büyük bir kısmı İslam ile şereflenmişlerdi. ABD İslam toplumu olmuşmudur da hicret için ABD seçilmiştir ?

3. Hicret-i nebevi ilahi bir emirle, bir vahy-i rabbani ile olmuştu. Bunun gerisini yazmak istemiyorum hatta düşünmek dahi istemiyorum.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 8:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Evet 12 Eylül'de aranmıştır ama ne hikmetse aranmasına rağmen Hacca gidebilmiştir

ee Fetoş'un kenan evreni 'cennetlik bir adam' diye nitelendirmesi bu 'hikmeti' açıklıyor
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 8:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amerikalı fetullahın yayın organı ZAMAN GAZETESİ tam bir teslimiyet gazetesi. İçinde ermeni, rum, arap ve kürt yazarlar bulunuyor. Türklerin çıkarları aleyhinde yayın yapan bu gazete AKP'nin ver kurtul politkalarını destekliyor. Siz hiç Kıbrısın rumlara, Kerkükün kürtlere verilmesine karşı çıkan bir nurcu gördünüzmü? Adamlar Amerikanın tasmalı köpeği gibiler.

Fetullah neyse Zaman gazetesi odur.

Fetullah hangi parayla açtığı o mağlum yüzlerce okullarında Türklük bilinci olmayan, müslüman ama tepkisiz ve molla müslüman modelinde öğrenci yetiştiriyor. Amerikanın isteği budur çünkü.

Müslüman ama tepkisiz müslüman arıyor. Türklük bilinci olmayan vatandaş arıyor. İşte fetullahın yaptığıda budur.
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 8:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdas kardeslerim bu konuya güzel bi cevapta benden gelsin...

bende yaklasik 2 yildir Nurcularin sohbetlerine gidiyorum.bildikleri tek sen FETHULLAH GÜLEN.hep onu anlatiyorlar simdi arkalarindan konusmus gibi olmamayim.onalrdanda edindigim bilgiler var tabiki haklarini yemin,ama genelde hep bu konu üsütne degenirler.fethullah güleni adeta baslarina cikariyorlar degerli kardesimin dedigi gibi sanki ADETA PEYGAMBER ILAN ETTILER(hasaaaaa) dolayisiyla benimde oraya gitme hevesim kalmadi.bazi arkadaslari veya ablalari görünce bana NEDEN GELMIYORSUN diye sorunca cevabimda bu olunca hayli sasiriyorlar ama birsey diymiyorlar..insanlari sadece bi noktada topluyorlar ve sanki baska bilgi edinecegimiz kimse yok bu dünyada.. evellallah biz birbirimiz yeteriz...

kardesiminde degindigi konuya gelince FETHULLAH GÜLEN neyse ZAMAN GAZETESIDE odur.. cogu kez nurcular bizleri kendilerine cekmeye calistilar.zaman gazetesinde olur olmadik selyer yayinladilar.Ama günahlarini almis olmayalim neticede onlarda müslmandir her ne kadar ayrimcilik yapsalarda...

aslinda sizlerle paylasmak istedigim cok sey var, bu konularla ilgili..

ALLAHIM SELAMETI ÜZERINIZE OLSUN....
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 11:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt_Lady demiş ki:

aslinda sizlerle paylasmak istedigim cok sey var, bu konularla ilgili..
ALLAHIM SELAMETI ÜZERINIZE OLSUN....

sizin sohbetlere katıldıgınız dönemlerde tevrattan ve incilden bab lar okuyormuydunuz..ve kliselere gidiyormuydunuz...???yani siz eskimisiniz yenimi..??yeniler mum dikmeye gidiyor...geceleri kalkıp papaya dua ediyor falan..siz o tayfaya yetişemediniz herhalde..demek Allahın sevgili kuluymuşsunuz..iyi olmuş gitmemeniz.. selametle..

ya bu arada hani papa müslümandı..öyle diyordu ŞAKİRLER...yazık yaaa...adam bir CUMA NAMAZI kılamadan gitti..toprağı bol olsun..
neden_siz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 13

İletiTarih: Cmt Nis 16, 2005 1:26 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamün aleyküm,

Allahın bereketi üstünüzde olsun herşeye gadir yaratan ve affeden odur.

Tarikat nedir? ilk önce onu açıklayayım Allah yolunda olanlar anlamına gelir ona göre sözlerinize dikkat edin.

Tarikatın kurucusu olmaz sadece Kuran -ı Kerim ilmine sahip kişileri gittiği yoldan giderek Allaha daha yakın olmak ve sapkınlığı düşmemek içindir. Allah (c.c.) bizlere emretmiştir bunu

Feytullah Gülen için bir şey diyemem ama Nurcu tarikatını Bediüzzaman Said Nursi takiben öğrencileri ile günümüze gelmiştir.Şuan ki durumunu bilemem herkes kafasına göre yazıp çiziyor ama tek hakikat hakkın kitabında vardır.Bediüzzaman Said Nursi nin bir sözü var sanırım tam hatırlamıyorum ama 1 sene boyunca 50 kitap okudum diyor .Hakkın kitabından hayırlısını ve huzur verenini rastlamadım.
İsteyen geniş bir bilgiye altaki linkden bakabilir.

http://www.risale-inur.org/resimlerlebediuzzaman.html

neyse selametle kalın .

--------------------
Dikkatinizi çeken bir şey oldumu ? arkadaşlar forumu pek kimse ciddiye almıyor forumlar bilgi paylaşımı için çok güzel bir platformdur aslında bunun böyle olması üzdü beni hele birde beraberliğimizi gösteren bir ortamda olması daha bir üzücü .
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 21. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız