Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - İÇİMİZDEKİ İRLANDA'LI OLMAYIN
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 5:42 pm    ileti konusu: İÇİMİZDEKİ İRLANDA'LI OLMAYIN Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar.Şu forumlara yazılan bazı yazıları okudukça,ümitsizliğim artıyor.İki kere ikiye beş denilmez.Geçen yaz sonu türk-yunan muhabbeti,bütün kış türk -kürt kardeşliği,şimdi bu bahar ayında da türk-ermeni muhabbeti başladı.Bir ermeni meselesi var ülkemizin başında.Şimdi içimizden bazı şahıslar kalkmış;bunların bizimle birlikte savaştıklarını söylüyor.Yapmayın etmeyin.Oturduğunuz yerden desteksiz atmayın.Sorun genelkurmaya kayıtları vardır.Kaç ermeni asıllı türk vatandaşı istiklal harbinde savaştı?İki tane münferit olayı bahane edip burada kardeşlikten bahsedip durmayın.Eşyanın tabiatına aykırı zorlama kardeşlikler icat etmeyin.İstanbulda,doğu ve anadoluda ermeni ve türk insanları arasında;hatta kürtlerle ermeniler arasında savaşlar oldu.Anadolunun yunan işgali sırasında yerli halk arasında çatışmalar oldu.Bunları inkar edebilirmisiniz?Benim ülkem çökmediği,parçalanmadığı halde,benden karsı,ani'yi talep eden insanlara kardeşlerimiz falan demeyin.Karşımıza uluslararası her toplantıda karşı çıkan ve bize,dayatma üstüne dayatma yapan şu yunanlılarla,bize 100 yıl önce ihanet etmiş,ermenistanı sevrden çok önce topraklarımızda kurmaya kalkışmış bu insanlarla iyi geçinmemizi söylemeyin.Ne kardeşliği ne dostluktan bahsediyorsunuz.Bu iki şerefsiz millet,milli kinlerini,toplumlarının dinamiği olarak tutuyorken,bizi koyun gibi kinsiz mutlu salakça dolaşan insanlar haline getirmeye hakkınız yok.Benim rumla da ermeni ile de hesabım var.Bu ülkenin vatandaşı olarak kasıtlı bırakılmış(sebebi ileride hak iddia edeceklerdir başladılar bile)az bir insanı gerekçe gösterip kardeşlik masalı uydurmayın.Ya cahilsiniz ya da ard niyetli.Beni bu yaşımda dinamik ve hazırlıklı tutan tek şey bu şerefsizlere duyduğum kin ve hırstır.Bu milletlerle siyasilerin söylediği sözlere bakıp dost olunacağını falan sanacak kadar akılsız ve safmısınız?Yahu kıbrıs harekatında,türk ordusu rum köylerine girdiğinde,bu itler papaz pelerinlerinin arasından ingiliz malı silahlarını çıkarıp üzerimize ateş açtılar.Ermeniler kaç insanımız şehit etti.Bir yiğit çıktı da analarını belleyip durdurdu bu itleri.Siz ne insanlığından ne kardeşlikten bahsediyorsunuz.Size tarih mi öğreteceğiz.Daha yakın zamana kadar bunlara yedek subaylık bile yaptırılmıyordu.Oturun tarihinizi okuyun.Milli kinlerinizi zinde tutun.Ki ayakta kalabilelim.Bizim geçmişte çine kinimiz vardı.venedik cenevizliye vardı.avusturyaya vardı.ingilize vardı.Biz bu kinle bunca yıl yıkılmadık.Bugün de bunlar yunan ve ermenidir.Bu boş lafları bırakın ,içimizdeki irlandalı olmaktan vazgeçin.Olmayacak kardeşlikleri,barış,insanlık hoşgörü gibi laflarla süsleyip bu milleti uyutmaya kalkmayın.Siz istediğiniz kadar yırtının.Bu milletin lakaytlığına aldanmayın.Milletimiz dostunu da düşmanını da sizden iyi bilir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 7:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

OHHH. hele şükür...kadir21 kardeşim bizi bu buram buram tarih kokan,bizleri aydınlatan bu güzel yazılarından mahrum etme lütfen...
İnan bazı tarihi bilgi eksiklerimi senin yazılarından tamamlıyorum...
BİZ BU VATANI KARŞILIKSIZ SEVMEYE DEVAM EDİYORUZ...
Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
MURAT-DADALOGLU
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 109

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 8:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saygıdeğer Gardaş kadir21...

Demiş ki:

"Bu ülkenin vatandaşı olarak kasıtlı bırakılmış (sebebi ileride hak iddia edeceklerdir başladılar bile)".

Bu önemli tesbit ve deyimine aynen katılıyorum. Aynen benim kendi düşüncemde ki noktayı yazıp beyan etmişsindir.

Benim, bu yünan ve ermeni dölleri elementler üzerinde, batılı kaynaklarından aldığım, edindiğim bilgilere göre, yünan ve ermeni parazitleri, bu nedenden dolayı Türkiye´nin İstanbul, İzmir gibi batı kentlerinin içinde "kaleyi tutmak" gibi bir niyettiyle, İstanbul´da, orada mevziyi elde tutmak içinde ve gayelerinde olduklarını anlamıştım.

tayyip´in AB flörtlerinden yararlanıp, fırsatı ganimel gören yünan ve ermeni elementleri, bu hain tayyip´ten daha fazla ümmet ve taviz koparmasını bekliyen "beşinci koleni" dir.

Bu yünanlıların deyişine göre, İstanbul´da, Atatürk´ten önce, hoşnut yaşıyan 300 Bin yünan varmıştı!

Bu yünanlılar AB prosedürü (kanun, usul, yol) dahilinde, AB´nin yardımı ile, İstanbul´da ki yünan halkının gene, mazide olduğu gibi en az 300 Bin yünanlı olmasını arzuladıklarını söylediler.

AB´den de, AB´nin proğram neticesinde, bu konuda yünan halkına, Yünanistan´dan, İstanbul´a bir "gönüllü geri-göç" ün olabilmesine yardım ve Türkiye´yi de bu konuda ikna etmekte de yünan halkına yardım edilmesini istiyorlardı.

Yünanlıların deyişlerine göre de, Gazi Paşa yok iken, İstanbul´da çok daha mutlularmışlardı bu yünanlılar.

Ve mozaikler içinde kosmopolit (beynelminel) güzel bir hayat yaşıyorlarmıştı bu yünan ve ermeni mahlukatları!

Selamlarımla
Murat Dadaloğlu

En son MURAT-DADALOGLU tarafından Çar Nis 27, 2005 11:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi.
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 9:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yunanlının emeli,istanbul'u geri almaktır.Bunu akıllı bir türk ilkokul ve ortaokul öğrencisi bile anlar ama ne yazık ki bizim sivri akıllı dışişlerimiz hala anlayamıyor...
Bir vakit bir iş gezisi nedeniyle yunanistanın bir devlet binasına gitmiştim..
Benim de selanik göçmeni oldumdanmı nedir? herhalde bana sempatik davranıp duvardaki siyah perdeyi açtılar birde ne göreyim...
bir avrupa haritası içinde türkiyede var ama sadece orta anadolu ve birkaö il dışında hepsi orijinal bizans isimleri ...istanbul yerine Konstantinopoli
izmir yerine symrna . adalar ve ege kıyıları hep yunan isimleri zaten..
ve malumunuz diyarbakır ve yöresi meşhur KÜrdistane ....
Şimdi böyle bir ulusun dostluk nidaları size ne derece gerçekçi gelebilir...
Tabiiki uluslar arası hukukta dost gözükme durumu vardır.Bu politik bir uslübtur..kimse kimseye açıkça düşmanınım demez...Ama bunu arasıra ufak politika oyunları ile hissettirir...
Bunlar bu aralar epey büyük oyunlarla hissettirmeye başladılar...
Bizim dışişlerimiz ve devlet büyüklerimiz..maaşallah kokteyllerde,balolarda bunlarla kadeh tokuşturmayı dostluk sanıyorlar...
hemen ATA'mızın başından geçen bir hadiseyi anlatayım(bunu anlatırken hala gözlerim yaşarır...);
Bir gün barış olduktan sonra ATATÜRK yabancılar onuruna bir yemek verir.. Yemekte acemi bir garson bir İNgiliz devlet büyüğünün üzerine bir yanlışlıkla yemek döker ..ingiliz buna epey kızar ..Atatürk'e bu iş görmez garson bozuntusunu eminim işten atarsınız der .....
ATATÜRK gayet soğukkanlı bir edayla garsonun omuzunu sıvazlar....
ve devam eder ;Eksalanları!! ben bu millete herşeyi öğrettim ..AMA BİR TEK UŞAKLIĞI ÖĞRETEMEDİM: der.. işte o anda İNgilizin suratında tokat gibi patlayan bu söz ...ingilizin suratını bembeyaz yapmıştır....
NE Yazık ki şu anda biz üzerimize dökülen yemekleri kendimiz yalayarak
temizliyoruz....
Bu millet bir ATATÜRK daha bekliyor....
halbuki beklememize gerek yok! aynaya bir bakmaya cesaret edebilsek
onun tam karşımızda olduğunu bize gülümsediğini görebileceğiz.....

BİZ BU VATANI KARŞILIKSIZ SEVMEYE DEVAM EDECEĞİZ...
SAYGILARIMLA.
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 9:37 pm    ileti konusu: yunanlının emeli Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos demiş ki:
Yunanlının emeli,istanbul'u geri almaktır.Bunu akıllı bir türk ilkokul ve ortaokul öğrencisi bile anlar ama ne yazık ki bizim sivri akıllı dışişlerimiz hala anlayamıyor...
Bir vakit bir iş gezisi nedeniyle yunanistanın bir devlet binasına gitmiştim..
Benim de selanik göçmeni oldumdanmı nedir? herhalde bana sempatik davranıp duvardaki siyah perdeyi açtılar birde ne göreyim...
bir avrupa haritası içinde türkiyede var ama sadece orta anadolu ve birkaö il dışında hepsi orijinal bizans isimleri ...istanbul yerine Konstantinopoli
izmir yerine symrna . adalar ve ege kıyıları hep yunan isimleri zaten..
ve malumunuz diyarbakır ve yöresi meşhur KÜrdistane ....
Şimdi böyle bir ulusun dostluk nidaları size ne derece gerçekçi gelebilir...
Tabiiki uluslar arası hukukta dost gözükme durumu vardır.Bu politik bir uslübtur..kimse kimseye açıkça düşmanınım demez...Ama bunu arasıra ufak politika oyunları ile hissettirir...
Bunlar bu aralar epey büyük oyunlarla hissettirmeye başladılar...
Bizim dışişlerimiz ve devlet büyüklerimiz..maaşallah kokteyllerde,balolarda bunlarla kadeh tokuşturmayı dostluk sanıyorlar...
hemen ATA'mızın başından geçen bir hadiseyi anlatayım(bunu anlatırken hala gözlerim yaşarır...);
Bir gün barış olduktan sonra ATATÜRK yabancılar onuruna bir yemek verir.. Yemekte acemi bir garson bir İNgiliz devlet büyüğünün üzerine bir yanlışlıkla yemek döker ..ingiliz buna epey kızar ..Atatürk'e bu iş görmez garson bozuntusunu eminim işten atarsınız der .....
ATATÜRK gayet soğukkanlı bir edayla garsonun omuzunu sıvazlar....
ve devam eder ;Eksalanları!! ben bu millete herşeyi öğrettim ..AMA BİR TEK UŞAKLIĞI ÖĞRETEMEDİM: der.. işte o anda İNgilizin suratında tokat gibi patlayan bu söz ...ingilizin suratını bembeyaz yapmıştır....
NE Yazık ki şu anda biz üzerimize dökülen yemekleri kendimiz yalayarak
temizliyoruz....
Bu millet bir ATATÜRK daha bekliyor....
halbuki beklememize gerek yok! aynaya bir bakmaya cesaret edebilsek
onun tam karşımızda olduğunu bize gülümsediğini görebileceğiz.....

BİZ BU VATANI KARŞILIKSIZ SEVMEYE DEVAM EDECEĞİZ...
SAYGILARIMLA.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 9:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
ne yazık ki bizim sivri akıllı dışişlerimiz hala anlayamıyor...

bence sivri akıllı dışişlerimiz aslanlar gibi de biliyor gerçekleri...
dışişlerinin(ve de hükümetin)tek amacı ab bahanesiyle orduyu pasifleştirmek ve ılımlı islam denilen safsatayı uygulamaya sokmaktır...tabii bunu yaparken de hükümet üyeleri ceplerini olabildiğince dolduracaklardır...
tüm bunlar için yunanistanın emellerini 'görmezden gelmeleri' normaldir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
MURAT-DADALOGLU
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 10:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın kadir21 Gardaş...

Demiş ki:

"Beni bu yaşımda dinamik ve hazırlıklı tutan tek şey bu şerefsizlere duyduğum kin ve hırstır."

Sağolasın... Vatansever Gardaş kadir21...

Gene bir, benim de ruhumda olanı beyan ettin burda.

Bu paralellik, benim ile aynı çizgi ve benzeri milli-duygularla yaşadığını anlaşılır yapmaktadır.

Selamlarımla
Murat Dadaloğlu
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 11:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yerinde ve doğru tespitlerle söylediklerimize ve söyleyeceklerimize tercüman oldun Kadir21 ülküdaşım..

Siteye fırsat bulup baktığımda son yazılarda bazı site üyesi arkadaşların bu dostluk kardeşlik evrensellik rüzgarına kapıldığını üzülerek gördüm. İyi niyetli de olsa hoşgörümüzün sınırını zorlayarak ortaya konan bu düşünceler en fazla kendimize zarar verecek; dostluğuna kapıldığımız ülke ve ulusların eline koz olacaktır.

Zaten son yıllarda iş iyice çığırından çıkmaya başladı. İçimizdeki Ermeni hayranı dönmelerin de etkisiyle adeta tarihimizle utanç duyma noktasına getirilmeye çalışılıyoruz. İçimizde bu kadar hain barınırken ve biz onlara hala potansiyel suçlu gözüyle bakmayıp devlet olarak besliyorken bir de bize çok daha fazla kan kusturmuş, arkadan vurmuş, her türlü mezalimi üzerimizde deneyen bir ulus bozmasına karşı bizden hoşgörü beklemek kadar anlamsız bir istek olamaz.

Özellikle genç neslimize verilmek istenen bu akımlardan bir milliyetçi olarak hepimiz rahatsızız. Örneğin her yıl yapılan ve gelenek halini alan Anzak törenleri bu yozlaşmanın apaçık göstergesi durumunda. Olayı hümanist bir havaya bürümek isteyen çevrelerin de etkisiyle Çanakkale yıldönümünde belgeseller, filmler hazırlanıyor. İçinde bir Türk hatırası olmayan, acındırılan İngiliz ağzından güya barış mesajı veriliyor. Böyle dostluk ve barış olmaz. Sen ta nerden kalkıp adamın ülkesini işgal edeceksin, sonra biz savaşırken bile dosttuk gibi saçmasapan mesajlar vereceksin. Bizim müdafaamız hep meşru müdafaa olmuştur. İşin en ilginç yanı da kanımca şuydu: Anzaklar atalarının cesaretiyle ve savaşçılığıyla gurur duyarken bizim başbakan Çanakkale'den ders almamız(!) gerektiğini söylüyordu..Ne kadar garip değil mi?

İşte bunlar içimizdeki İrlandalı örnekleri...
MURAT-DADALOGLU
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 12:43 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Vatansever Gardaşlarım...

Değerli kadir21 gardaşımızın bildirdiği bu önenli konunun tahlillerini yapmaya devam etmeden önce, konuya ilaveten, büyük olasılıkla bizlerin çoğunun henüz halan haberdar olmadığı bir ayrı gerçeğe de değinmek istiyorum.

Şimdi ki yeni, batı haberlerine göre, orta da yeni bir gerçek var ki, o da:

Ermenistan´ın ermeni dölleri, belki öyle çoğunuzun halan sandığı gibi öyle mazide olduğu gibisinden, ruslar tarafından artık hiç sevilmiyorlar olmasıdır.

Ermenistan´ın ermeni elementlerinin artık ruslar tarafından sevilmemelerinin başlıca nedenlerinden birisi, maalesef biz türklerce henüz tam fark edilip, görebilinemememiş olan, Avrupa´nın genelinde de bir hayli gelişen yeni-milliyetçilik ruhlarının dirilişidir gardaşlarım.

Rusya´da ki bu yeni ortamın nedeninin üzerinde durulduğunda da, liberal-kapitalizm´in insanlar üzerinde meydana getirdiği sosyal, ekonomik kaos ve tarihsel hesaplaşmalar gibi faktörlerin başrolleri çekmiş olabileceği akla geliyor ancak.

Biz, Rusya´da ki bu siyasi yeni ortamdan, Türkiye lehine bir kar çıkarabiliriz!

Selamlarımla
Murat Dadaloğlu
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 5:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

görüşlerime katkıda bulunarak konuyu daha da iyi açıklayan ülküdaşlarıma teşekkür ederim.Aldığım bir özel ileti nedeniyle bir açıklama yapma gereği duyuyorum.Ben ulusal meselelerde güncel tutulması gereken bir milli kinden bahsediyorum.Bu ülkücülük ile karıştırılmasın.Ülkücülük böyle bir kinden doğmamıştır.Bu bir davadır.Rahmetli Başbuğumuzun ortaya koyduğu,türk müslüman ülkü hareketinin milli kinle bir alakası yoktur.Milli kin bir politikadır.Ülkücü olsun ya da olmasın,milletimizin her kesimini;milli davalarda zinde,güncel ve de duyarlı tutmak için bir yoldur.Yunanın 500 yıllık megalo iddiası,ermeninin 200 yıllık bitmeyen kinleri ve toprak talepleri,suriyenin hatay talebi,kürdistan haritaları da o milletlerin birer milli kinidir.Bugün avrupa devleti olmuş,birliğine katılmış yunanistan;geçen yılın en fazla silahlanan ülkesidir.Yunanistan ben avrupanın kanatları altındayım diye yatmıyor.Silahlanıyor.Bunu niçin ve kime karşı yaptığının takdiri sizlere aittir.Tarihinizde,size yapılan aşağılıklıkları,katliamları ve ihanetleri unutmamak ancak bu kinin zinde ve güncel tutulması ile mümkündür.Bunu yapmazsanız,rehavete kapılır;hangi devirdeyiz artık savaşlar yok ekonomi var derseniz,bir gün bakarsınız pis yabancı postallar topraklarınızı çiğnemeye başlamış.Bunun için geçmişi unutmayacağız.Ha siyasiler bol bol bu mesajları versinler.O bazen gerekli.Ama milletimiz,bazı şeyleri unutursa,bir gün acı bir şekilde bazı hatırlatmalara maruz kalır.Dünyanın bir gerçeğidir bu.Saygılarımla
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 7:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kin; zinde tutmak icin mutlak aractir.
Türk Islam Ülkücüleri olarak bizler KIZIL ELMAlarla inancimizda ivme kazanmayi secmisizdir. Tarih bu yolda yürürüyen Türklerin basarilarina sahne olmustur. Devlet politikamiza baktigimizda var ile yok arasi bir cizgi hatta ne idügü belirsiz gelismelerin karsisinda bicare duruma düsen Türkiye Cumhuriyeti. Devlet büyüktür kin tutmaz. Iyi de Devlet benim. Eger ben devletsem bunca ihanetten sonra kin tutarim. Kizil Elmayi belirler bu yolda mücadele veririm.

Biz yüzyillarca yunanlilara hükmetmisiz. Dilimizi ögrenenler mutlak var. Yalniz dikkat cekmek istedigim yer Ege bölgesinde dilimize giren yunan kelimeleri. Arkadasimin Ayvalik´li olmasi dolayisi ile izine geldigimde ziyaret etmeye gayret gösteririm. Bulmus oldugum manzara; kendisine Ülkücü diyen arkadaslar bile baliklari, otu, böcegi, yemegi ne bileyim cogu seyi yunan isimleri ile tanir. Simdi soruyorum biz mi hükmettik onlar mi? Biz büyügüz, güclüyüz ve ezeriz mantigi ile hareket ederken bakin nereye geldik. Tedbiri elden birakmamak gerekirdi.

Osmanlinin son dönemlerinden itibaren yürütülen iyi niyetli calismalar neticesi Türkcemize dönüs hareketi olmussa da basari olup olmadiginin takdiri sizindir. Arapcasi, farscasi, yunancasi bilmem necesi... Artik yalnizca Türkce konusabilmeliyiz...

Seyehat acantalari reklam olsun diye bastirdiklari haritalarda sehir isimlerini yunanca veriyorsa burda yunanlilar kadar sucludurlar... Türkcesi varken yunanca otu, böcegi, baligi taniyanlar da ayni sekilde...
Ayni dili anadan babadan görerek konusmaya baslayinca kardes olmaya yatkinlik artar diye cekincem var... Neticede dil millet olma özelliklerinin en önemlilerinden biridir. Ülkücüleri abartmakla suclarlar. Ben abarttigima inanmiyorum.

Ermeni kardesligi dünün komunistlerinin Kambocya kardesligine benzer. Komunist olmadigimiza göre bizden ermeni kardesi cikmaz. Halklarin esitligi, dünya kardesligi masali, küresellesen dünya aldatmalari vs... Ülkücü bu oyunlar karsisinda kendi fikrinde ve lideri etrafinda birlesir...
Baskalarinin bir hesabi varsa bizim de kendi hesabimiz var... Bu er meydani... Cikar hesaplasiriz...Yalniz ermeni-yunan gibi yandan carkli ödlekler hep abileri ile karsimiza cikmak zorunda kaliyorlar... Olsun onlara bir calariz, abilerine iki...

Allah (c.c.) gazamizi mübarek etsin...
sawas
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 8:17 am    ileti konusu: kin Alıntıyla Cevap Gönder

herkes hakkettiğini alır.bu millette hakkettiğini aldı.ne ermeni ne de rum bize zarar veremez.sadece bize bizim zararımız dokunur.
erneni üzerine düşen görevi yapıyor.bunda gariplik yok.tarih boyunca yaptılar isimler vdeğişti fakat her zaman birileri bu millete bunu yaptı hep yapacakta.asıl sorun önemli sorun bizde.
milli hassasiyetni kaybetmiş bir ülke.hafıza yok, muhakeme sıfır.yarıda kalmış bir milli devlet.
bu durumda ermeninde ağzının suyu akar, yunan piçininde.
Selametle
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 8:57 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karşımızdaki millet hangi ırka ait olursa olsun,bizler çok akıllı ve şüpheli davranmak zorundayız.
Ermeni, rum, ingigliz, farnsız, italyan fark eden ne var, zayıf anımızda bizim topraklarımızı işgal ederek katliam yaptılar ve bizi bölüp parçalamaya kalktılar. Fırsat olsun, bugün bu milletler aynı şeyi gene yaparlar. pkk konusunda da hala daha yapmaktalar.
Dost dostun toprağına ve namusuna göz dikmez, dikerse o göz çıkartılır ve aslada müsebbibi unutulmaz.

Sevgili Ülküdaşlarım, dünya kardeşliği ve enternasyonal anlamda kullanılan insan sevgisi bir yutturmacadan ibarettir. Avrupa ve abd'nin bütün serveti ve zenginliği diğer milletlerden çalınan para evenerji zenginlikleridir.

Bize düşen her anlamda GÜÇLÜ olmaktır. Hala daha GÜÇLÜ TÜRKİYE denildiğinde "faşist" diyenlerle dünya kardeşliği veya ermeni, bulgar, rum dostluğundan sözedenler takip edilmesi gereken (çok dikkatli olmamız gereken) ya gafil ya da kasıtlı bizleri rölaks vaziyete sokarak avlanmamıza neden olabilirler.
Her zaman GÜÇLÜ, her zaman BİRLİK ve beraberlik içerisinde olalım. Safları sık tutalım ki DÜŞMAN giremesin.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 9:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok doğru tesbitler bunlar.düşmanı küçümsemek,biz bunları kırar geçiririz demek en büyük gaflettir.İki kıçı kırık milletin başımıza açtığı işleri unutmayalım.Sırpların bulgarların yeşilköye kadar dayandıklarını aklımızdan çıkarmayalım.Düşman uyumuyor ve bizi bitirmek için çalışıyor.
Meseleyi uluslararası hale getiriyor,ve silahlanıyor.Artık burada kardeşlik falan konuşulmaz.Burada mücadele konuşur.Namluların konuşacağı zaman da sandığımızdan çok daha yakın.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız