Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - BAHÇELİ’YE SALDIRANLARA İKİ ÇİFT LAFIM VAR
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal May 17, 2005 7:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşım yahyaoğlunun belirttiği "barbar milliyetçilikten artık sıyrılamayız" konulu bir başlık ya da yazı göremedim.araştırıyorum.tabii bu gazeteleri okumadığım için internetten bakıyorum.henüz raslayamadım.Böyle bir yazı yazılmışssa cevabını veririz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal May 17, 2005 8:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Sayin Bahceli evrentarafindan ABD takkiyeli olarak gudumlu gonderilmistir.
Sahsiyeti olarak kisisel hic bir sorunumuz yok IYI BIR GOREV ADAMI

herhalde rte yazacaktın yanlış yazdın.Onu kimse göndermedi;başbuğ üniversitedeki görevini bıraktırıp genel merkeze oturttu.Bu kadar yanlış bir düşünceyi ilk defa duyuyorum.Bu senaryoyu kabul edersen;buna başbuğu da dahil etmen gerekir.Evrenle başbuğun arasının ne olduğu ortada.Bana kalırsa;ülkücü hareket de abd nin güdümünde demeye getiyorsun.
Alıntı:
PARTININ ONE GECMESI OYLARININ YUKSELISE GECMESI BAHCELININ SAHSIYETI ILE DEGIL
TURK MILLIYETCILIGININ UYANMASIDIR

bunda haklılık payın var.pkk olayları ve nefreti tabii bu artışta önemli.
Ama gene de liderin olumlu görüntüsünün belli bir oranda payı var.
Alıntı:
BIR DEV UYANIYOR BUNU BAHCELIYE BAGLAYAMAZSINIZ
BU DEVI YARATAN OGUZLARDIR,FATIHLERDIR,MUSTAFA KEMALLERDIR
TUM TURKLER UYANMAYA BASLADI VATAN ELDEN GIDIYOR
INSAALLAH GERCEK LIDER BULUNUR BIRDAHA BARAJ GECTIKMI GECMEDIKMI TARTISMASI YAPMAYIZ

peki mhp li kardeşim.Başbuğ bu işin neresinde?Haksızlık olmuyor mu?
Nihal atsız nerede?Onun bu temelde hiç katkısı yok mu?Oğuzlar güzel,fatih tamam,mustafa kemal şüphesiz,sonra dava adamı gelmedi mi sence?Kesinti mi var arada?
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar May 18, 2005 5:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açık konuşuyorum. Bahçeliyi pek sevmiyorum. Ancak onun yerine düşünülen Namık Kemal Zeybek ve Mehmet Gül gibi adamlar Bahçelinin %1 i kadar bile milliyetçi değiller. Mehmet Gül ve Namık Kemal Zeybek televizyonlarda kürtleri savunmaktan başka bir şey yapmıyor. Namık Kemal Zeybekin bazı açıklamaları kürtten daha kürtçü. Yağcılıkla korkaklıkla bu iş olmuyor.

Malazgirt zaferimizi bile kürtlere hediye eden Namık Kemal ile Mehmet Gül gitsinler DEHAP'a başkan olsunlar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar May 18, 2005 5:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALP-TUR demiş ki:
açık konuşuyorum. Bahçeliyi pek sevmiyorum. Ancak onun yerine düşünülen Namık Kemal Zeybek ve Mehmet Gül gibi adamlar Bahçelinin %1 i kadar bile milliyetçi değiller. Mehmet Gül ve Namık Kemal Zeybek televizyonlarda kürtleri savunmaktan başka bir şey yapmıyor. Namık Kemal Zeybekin bazı açıklamaları kürtten daha kürtçü. Yağcılıkla korkaklıkla bu iş olmuyor.

Malazgirt zaferimizi bile kürtlere hediye eden Namık Kemal ile Mehmet Gül gitsinler DEHAP'a başkan olsunlar...

Sevmek zorunda degilsin... Ama Hareketin lideri olarak saygi da kusur edemeyiz.

Biraz daha düsünürsen diger adi gecenlerin de sn. Dr. Devlet Bahceli´den üstün olmadiklarini görürsün.
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar May 18, 2005 5:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bahçeli beyefendi insandır. Bazı görüşlerine katılmam ama saygı gösteririm.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar May 18, 2005 5:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alp-Tur Allah (c.c.) razi olsun

Atasözünü hatirlarsiniz

Yigidi öldür ama hakkini ver.

Yigidi öldürmeden hakkini vermek lazimdir ki ise yarasin. Yoksa yigit öldükten sonra hakli olmus ne yazar?

Kurultayda cikar baska bir yigit anlatir meramini. Delegelerde uygun görür ve samimiyetine inanirsa liderimiz o olur.

Hiziplerle bir yere varamayiz. Önemli olan fikir-lider-teskilat dengesinin muhafazasi ve gelistirilmesi...
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Çar May 18, 2005 7:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizim davamızın değişmeyen kuralları vardır.Başımızda olan bey oturdugu reislik koltuguna havadan gelmemiştir.Mutlaka cok önemli cevherleri vardır.Bizim üzerimize düşen görev beyimizi ne olursa olsun savunmak ve emirlerini yerine getirmektir.Hiçbir şekilde arkasından atıp tutmamak gerekir.Çünkü o bizim kutlu davamızın yöneticisidir.

Son zamanlrda kurultayı toplayıp devlet bahceliyi devimek istiyorlar.Neymiş agır toplar varmış.Mutlaka devrilecekmiş.Bu agır toplarda tam top agır top değil.

Ben burda son zamanlarda sürekli devlet bahceliyi kötüleyenlerle,onu eleştirenlerle uğrastım.Sağolsun bozkurt_net degerli yöneticimizde beni hiç yanlız bırakmadı.Kadir kardeşimde güzel bir yazı yazmış devlet beyi eleştirenlere.eline sağlık.Bundan sonra partimizi ve liderimizi eleştirenlerle karşılaşmayız inşallah.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum May 20, 2005 12:46 am    ileti konusu: Re: UYAN TURK! Alıntıyla Cevap Gönder

saygin demiş ki:
BAHCELI ,OMU KURTARACAK TURKIYEYI?
OYLEMI PEKI AGLIYACAK SIZLERSINIZ BIZ DEGIL
AMA ONUMUZE CIKTIGINIZ AN SALUVAT GETIRIN.
AMIN

KES! ve YAYLAN!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
saygin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum May 20, 2005 2:06 am    ileti konusu: Sayin Bahceli Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Genel Başkan;

Yaşınız ilerledi, her gün sağlık durumunuzun iyi olmadığı şeklinde haberler çıkıyor ortaya ve son olarak yaptığınız açıklamayla Başbuğ'un yıllarca emek verip parlattığı mermeri kırıp; bırakın mozaik oluşturmayı, kaktüslerle, sarmaşıklarla, zehirli zambaklarla dolu bir çiçek bahçesi oluşturdunuz ve ülkücü hareketi bataklıktaki bu çiçek bahçesinde boğulmak üzere terk ettiniz.

Üzerimizde kanımızı emmek için sivrisinekler uçuşmaya başladı. Her saniyede birisi bir kaç mililitre kan çekiyor bedenimizden. Farkında değil misiniz bu yaşananların?

Hareketin tabanı patlama noktasına geldi artık. Bir tarafta ampulcü hareketin millete işkencesi, bir tarafta sizin ülkücü harekete işkenceniz; yetmedi mi Allah aşkına!

Etrafınızdaki yalakalardan bir an önce kurtulun sayın Genel Başkan. Gözlerinizi kapatıyorlar, gerçekleri görmenizi engelliyorlar. Bu araba gitmiyor artık, hareketin tekerlekleri patladı, mazotumuz bitti bitecek. Jant üstünde gidiyoruz. Bir kayaya toslamamız an meselesi.

Durum öyle bir hâl aldı ki; sizi destekleyen ve desteklemeyen ülküdaşlarımız kanlı bıçaklı hale geldi. Bizim bu halimizi gören akbabalar fırsat kolluyorlar. Televizyonlardaki, gazetelerdeki maymunlar bizim halimizi görüp mutlu oluyorlar. Şampanyalarını daha bir iştahla yudumluyorlar.

Erken seçim sinyalleri gelmeye başladı. Sizin İmralı Köşkü'ne yerleştirdiğiniz haysiyet yoksunu köpek için Avrupa yeniden yargılanma kararı çıkarttı; duydunuz mu? Durumun kötüye gittiğini gören hükümet dansözlükte yeteneğini geliştirdi. Seçimden kurtuluş yok artık. Bırakın da seçimlere yeni bir genel başkanla, yeni bir heyecanla girelim artık.

18 Nisan'da bizlere yaşattığınız o coşkuyu şimdi de başka bir büyüğümüzle yaşayalım. Ellerimizde üç hilallerle, ay yıldızlarla, kurt başlı sancaklarla meydanları dolduralım. "Hak hukuk adalet, Milliyetçi Hareket" sloganlarımızı daha bir gür sesle haykıralım. Hainin böğrüne Türk'ün hançerini bir daha çıkmamacasına, kanırta kanırta sokalım; vatanımıza sülük gibi yapışmış gayri Türklerin köküne kibrit suyu dökelim.

Sayın Genel Başkan;

Harekete verdiğiniz emekler için Allah razı olsun. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir sonu vardır. Zararın neresinden dönülse bile kâr addedileceğinden, bu işi bırakmanın zamanı geldi artık. Gelin daha fazla ısrar etmeyin ve sesimize kulak verin!

Ülkücü hareket sizden haber bekliyor...

Ülkücü Hareket Adına...
www.karahilal.com
saygin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum May 20, 2005 2:10 am    ileti konusu: Ülkücüler, Hukuki Türklük İçin mi Şehit Oldu? Alıntıyla Cevap Gönder

13 Mayıs 1979''da şehit edilen MHP Şişli İlçe Başkanı Yusuf Bahri Genç hakkında Yücel Amil''den bir mektup aldım. Bu mektubu okuduktan sonra, şöyle düşündüm: Bugün MHP Genel Başkanı, "Türk vatandaşlarını Türk Milletine bağlayan bağ, sadece ve sadece hukuki bir bağ olan vatandaşlık bağıdır" diyebiliyor ve millet tanımını, hukuki Türklük noktasına indirgiyor.

Peki, binlerce ülkücü, hayatlarını ve istikballerini bunun için mi feda etti? Onlar sadece hukuken mi Türktü? Üstelik ülkücülerin geçmişte ölümüne mücadele ettiği devrimcilerden önemli bir kısmı, bugün.

tam bağımsızlık çerçevesinde "ulusal" bir çizgi takip ediyor.

Yani bu devrimcilerin ülkücülerle hiçbir meselesi yok artık.

Ve, bu kitlelerin büyük çoğunluğu MHP''ye gelmeye hazır durumda.

Peki ama, Atatürk''ün millet tanımını bile bozmuş bir genel başkanın başkanlığında ve kendi yörüngesinden kaydırılmış durumdaki MHP''ye nasıl gelecekler? *** Bakın Yücel Amil ne yazmış: "Yusuf Bahri Genç, MHP Şişli ilçe Başkanı iken 13 Mayıs 1979''da Gültepe Ortabayır''da komünist canilerin silahlı saldırısı sonucu şehit edildi.

Bahri Bey, siyasetin yanı sıra ticaretle de uğraşmakta ve Gültepe''de tüpçülük yapmaktaydı.

Tüpçü dükkanı resmi kayıtlara göre on sekiz defa bombalanmış, komünistlerin yaptığı her yürüyüşte bir o kadar da kundaklanmıştı.

Aslında dükkanın önünden geçen her militan, gece-gündüz bir şeyler atardı.

Defalarca silahlı saldırıya maruz kalmış, evinin bulunduğu sokakta iki sefer çapraz ateşe tutulmuş, kendi ifadesi ile Ayetel-Kürsü ile kurtulmuştu.

Bir yandan asılsız ihbarlar yüzünden, devrin iktidarı takip ediyor bir yandan da halk mahkemesinden ölüm kararı çıkmış, eli kanlı kopiller onu öldürmek için yarışıyordu.

Ne kadar Moskof uşağı varsa, peşine düşmüştü.

Emniyete müracaat etmiş ve can güvenliğinin sağlanmasını istemişti.

Nihayet bir anneler gününde o güzel insan, o mübarek yiğit hem de karakolun önünde kahpece ve kalleşçe arkadan sıkılan bir kurşunla şehit edildi.

Tıpkı Çanakkale şehitleri gibi..

*** Neden Çanakkale Şehitleri gibi; çünkü Gazi , ''Biz ferdi kahramanlık sahneleri ile meşgul olmuyoruz.Yalnız size Bombasırtı vak''asını anlatmadan geçemeyeceğim.

Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak, muhakkak...

Birinci siperdekiler, hiç biri kurtulmamacasına kamilen düşüyor, ikinci siperdekiler onların yerine gidiyor.

Fakat ne kadar şayanı gıpta ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, en ufak bir fütur bile göstermiyor; sarsılmak yok! Okuma bilenler ellerinde Kur''anı Kerim, cennete girmeye hazırlanıyor.

Bilmeyenler Kelime-i Şahadet çekerek yürüyor. Bu, Türk askerlerindeki ruh kuvvetini gösteren şayanı hayret bir misaldir.

Emin olmalısınız ki Çanakkale Muharebesini kazandıran, bu yüksek ruhtur'' diyordu. Aynı şekilde 12 Eylül öncesinin MHP''li yöneticileri de aynı kaderi paylaşıyor ve aynı ruhu taşıyorlardı. Bir MHP yöneticisi vuruluyor, şehit ediliyor.

Arkasından seçilen yönetici yakın bir zamanda öldürüleceğini biliyor.

Hiç tereddüt etmeden görevi ve nöbeti devralıyor.

O da şehit ediliyor.

Bir üçüncü, dördüncü, beşinci şahıs görevi devralıyor.

İşte bu ruh Çanakkale Ruhudur! MHP Şişli ilçe Yönetiminden Cihan Duman, Tahir Şahin, Ali Sünnetçi, Mustafa Çakmak, Refik Küçük, Ziya Ağırbaş, Şerif Neidim, Muhammet Baş ve Timur Demir gibi sadece bu bölgeden elli altı ülkücü şehit verilmiştir. Yusuf Bahri Genç de destanlaşan mücadelesi ile şehitler kervanına katılan büyük bir dava adamıydı.

*** Bahri bey vurulduğunda arkasında en büyüğü ilkokula yeni başlamış dört, altı ve sekiz yaşında üç yetim yavru bırakmıştı.

İşte bunların en küçüğü olan Bünyamin Genç; 15 Mayıs 2005 Pazar Günü saat 13.00-17.00 arasında Çağlayan Park Sokak No: 37 de Afrodit Düğün Sarayı''nda evleniyor.

Bünyamin, ''Babamın tüm arkadaşlarını düğünümde görmek istiyorum'' diyor.

Rahmetli Bahri Bey, benim nikah şahidimdi.

Ben de Allah ömür verirse vefalı arkadaşlarına ahrette şahitlik edebilmek için orada olacağım.

Bu yazımı, sizin gibi davasına inanan, inandığını savunan ve yaşayan değerli Şkir adamı bir kalem erbabı vasıtasıyla duyurmak hem de ölümsüzleşen büyük dava adamı Yusuf Bahri Genç''i rahmetle anmak dileklerimle, hürmetlerimi sunuyorum.

3 Mayıs 2005 Türkçüler Bayramımız kutlu olsun...

Yücel Amil /Ankara"

Arslan BULUT / YENİÇAĞ
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum May 20, 2005 2:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saygin demiş ki:
bhceli..................
ALLAH ALLAH ALLAH
GEL BE CELALUM
ATES OLSAN DUSTUGUN YERI YAKARSIN

Sen daha burdami geziniyorsun? Ne kadar seviyesiz ve zavalli birisi oldugun ortada. Sayin Devlet Bahceliyi kötülemek ve karalamak icin güya elinden geleni yapiyorsun ve bu kahpeligi boynunun borcu olarak görüyorsun. Senden ve senin gibilerden ülkücü olmaz. Daha sizler anyayi konyayi bilmiyorsunuz. Herseyi kenara birakmissiniz MHP´nin önünü kesmeye gayret ediyorsunuz. Sizin nereniz ülkücü be? Gidin kardesim kendinize baska parti kurun bizimle ugrasmayi birakin yoksa kendi sacmaliklariniz icinde bogulursunuz!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum May 20, 2005 2:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saygin demiş ki:
kiptiler artik TURK BAYRAK'i arkasina saklanarak milliyetcilik tasliyorlar

TÜRK bayraginin arkasina saklanan yok. Bu sacmaliginla ne kadar cahil oldugunu gösteriyorsun bize. Sizi gidi karahilalciler sizi! Siz karahilalciler ÜLKÜCÜ hareket adina yorum yapmayi birakin. Siz nasil olur ÜLKÜCÜ hareket adina kendi sacma sapan düsüncelerinizi ortaya koyarsiniz? Size bu yetkiyi kim verdi? Siz birkac kendini bilmezler güya TÜM ÜLKÜCÜ HAREKETI temsil ediyormus gibi sayin bahceliyi devirmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz! Ama basarili olamayacaksiniz! Istediginiz kadar yirtinin, istediginiz yerinizi YIRTIN! Sizi aslinda ciddiye almak bile yanlis olur.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum May 20, 2005 8:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saygin demiş ki:
Alıntı:
13 Mayıs 1979''da şehit edilen MHP Şişli İlçe Başkanı Yusuf Bahri Genç hakkında Yücel Amil''den bir mektup aldım. Bu mektubu okuduktan sonra, şöyle düşündüm: Bugün MHP Genel Başkanı, "Türk vatandaşlarını Türk Milletine bağlayan bağ, sadece ve sadece hukuki bir bağ olan vatandaşlık bağıdır" diyebiliyor ve millet tanımını, hukuki Türklük noktasına indirgiyor.

Devlet Bahçeli’ye saldıranlar;ki başında yeniçağ gazetesi geliyor;hamasi söylemlerle,ülkücüleri istismar ederek,lidere karşı kışkırtmada bulunuyor.
Son zamanlarda ağızlarına sakız ettikleri bir laf var.Bunu kullanarak,mhp nin
Liderini Türkçülük hareketinden kopmakla suçluyorlar.Meşhur çarpıtılan demeci
Şu sayın bahçelinin.” "Türk vatandaşlarını Türk Milletine bağlayan bağ, sadece ve sadece hukuki bir bağ olan vatandaşlık bağıdır".Bu lafın ne anlama geldiğini anlamaktan yoksun insanlar;ahkam kesip lidere saldırıyorlar.
Sen bahçeli’nin çok düşünüp az konuştuğunu bilmezsen,konuştuğunda lafı nereye oturttuğunu anlamazsan,böyle saçmalarsın.Bu laf sapına kadar doğru bir laftır.Hiçbir yanlış anlamaya meydan vermeyecek şekilde çok açıktır.
Adamın ağzından çıkan her lafa ard niyetle bakarsan,işte böyle gülünç durumlara düşersin.Ben ırken türk insanının
Üstünlüğüne inanan bir insan olarak bu lafın sonuna kadar arkasındayım?Neden arkasındayım?
Devlet Bahçeli sorumluluk sahibi ve akıllı bir lider olarak;tc devleti anayasasındaki vatandaşlık ve vatan ve millet
Kavramlarına uygun şekilde konuşmuş;hem millete hem de bölünmek isteyen maymunlara;hatırlatmada bulunarak
Büyük ve akıllı bir adam olduğunu,devlet adamı olma yolunda hızla yol aldığını göstermiştir.Köşe yazarı olmuş;ama köşebent kafalı olmaktan kurtulamamış bu kakalaklara önce;devlet nedir;vatandaş nedir,vatan nedir;bunları bir anlatalım sonra bu demecin doğruluğunu ispatlıyalım.
DEVLET:Bir milletin sınırları belli bir alan üzerinde varlığını sürdürmek amacıyla;egemenlik yetkisine dayanarak
Oluşturduğu siyasi teşkilattır.Anayasanın beşinci maddesinde devletin temel amacı”Türk ulusunun bağımsızlığını ve bütünlüğünü,ülkesinin bölünmezliğini,cumhuriyeti ve demokrasiyi korumaktır.cümlesiyle tarif edilmiştir..
VATAN:Üzerinde yaşanılan yer,ülke demektir.
VATANDAŞ:Aynı vatanda yaşayan ve bir devlete bağlı olan kişi demektir.
Biz bir kabile değil de bir devlet olduğumuza göre anayasamıza göre şu tarifler geçerlidir.
1-Türk devletine;vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes TÜRK’ TÜR.
2-Türk ananın ya da babanın çocuğu TÜRK’TÜR.(Dikkat edelim,türk ana ve babadan doğan kişi türk’tür denilmiyor)
3-Vatandaşlık yasa ile kazanılır ve kaybedilir.
4-Hiçbir türk;vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir davranışta bulunmadıkça;vatandaşlıkta çıkarılamaz.
Bu dört madde bize gösteriyor ki;vatandaşlık,devletle kişi arasında;karşılıklı güvenceye alınmış bir sözleşmedir.
Bahçeli’nin demecinde;akıllı bir insan olayı hemen anlar.Sayın bahçeli;burada TÜRK VATANDAŞI İLE TÜRK MİLLETİ KAVRAMLARINI birbirinden açıkca ayırmakta;TÜRK VATANDAŞI OLAN İNSANLARIN,TÜRK MİLLETİNE OLAN BAĞLILIĞININ hukuki olduğunu söylemektedir.Bu şu demektir.Anayasaya göre,vatandaşlık hakkı kazanan;ama türk olmayan insanların,milletimizle bağı sadece hukukidir.Bu lafın nesi yanlış?Burada ne kardeşlik,ne de bu unsurlar öz be öz türk tür lafı var.Bu devletin anayasasını kabul ediyorsan,ve de bağlıysan gerçek bu?Sen hem başbuğumuz Atatürk
Ondan ilham aldık deyip,onun anayasasına karşı çıkacaksın;ortadaki hukuki durum bu diyen bahçeli’ye
Saldıracaksın.Ne yapacağız şimdi?Anayasayı ılga’nın cezası belli.Bu anayasayı tanımıyormuyuz diyeceğiz.
Burada maymunlara da bir gönderme yapıyor.Diyor ki maymunlara”bu hukuken senin hakkındır.Ama sen bu hukuk
Çizgisinden çıkarsan,bu haklarını kaybedersin.Akıllı ol bölücülük yapma.”Bunu kapalı söylemesinin sebebi ne?
O bu bölücülerin liderlerine gönderme yapıyor.Onlar iletiyi ve ikazı aldı.Şimdi ağız değiştirdiler.Biz bölünmeyelim ayrılmayalım,ama iki uluslu bir devlet olalım diyorlar.Bu da başka bir saçmalık tabii.
Başka türlü işin içinden çıkılmaz.O zaman ne kadar Türk olmayan insan varsa sürüp atacağız dışarı öyle mi?Yani
Kavimler göçüne yol açacağız.Peki bizde Attila’nın gücü var mı?
Bu demeç”TÜRK MİLLETİ’NİN DEVLETE OLAN BAĞLILIĞI SADECE HUKUKİDİR” şeklinde olsaydı eh çarpıtmaya açık
Olabilirdi.Tam tersine;türk ve vatandaş kavramlarını ortaya koymuştur.
Ama anlamak için kafa gerekir.
Turk_militani
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 57

İletiTarih: Cum May 20, 2005 10:51 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 abim sozlerine sonuna kdar kadtılıyorum köklü ve tarihi olan tek pariti olan miliyetci herket partisini her seferinde zorluklara itilmekte ve osmanlı gibi içten feth edilmeye calısılmakta ama inanıyorum ki bunuda basaramayacaklar cunku bu parti bize basbugumdan emanet basbugumunbir vasiyeti var MİLİYETCİ HAREKET ULKUCULERE EMANET ve emanete ihanet vatana ihanettir hareketin lidderi devlet bahcelidir bu boyle bilinsin ve karsı cıkan herkezle tartısmaya hazırım cunku liderimiz hiç bir zaman yanlış bir kelime kullanmamıstır kulandu diyen banada soylesinde bileyim ve EGE abicim izin verirsen imzan olan devlet bahcelinin resmine bende kullanmak istiyorum

ALLAH M.H.P. Yİ ŞEREFSİZ ZİHNİYETLERDEN KORUSUNN VE YÜCELTSİN
(amin)
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız