Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ÜNİVERSİTELERDEKİ TÜRBAN YASAĞI HAKKINDA HANGİ TAVRI ALMALI?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sultan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 35

İletiTarih: Çar May 25, 2005 3:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DE KORKMA MÜSLÜMANIM GÖGSÜN İMANLA DOLSUN,
İRTİCA DEDİKLERİ İSLAM İSE BAŞIMIN TACI OLSUN.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar May 25, 2005 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cigdemh kardeşim,
Yazımı iyice dikkatlice okursanız,
Sizin gibi olanların da olduğunu belirtmiştim.orada yaptığım genellemedir..siz yüz başörtülü içinde 5-10 kadarsınız.. benim söylediklerim hakikaten tayyib beyin peşinden gidenleredir..
Yazımdada ,sizlerden yana olduğumu söyledim..her ne kadar bu yasağın kalkması cumhuriyet düşmanlarının ağzını kulaklarına vardırsada..ben bu yasağa karşıyım... bunu insanlar bir yaşam şekli bir ibadet olarak yapıyorlarsa tabiiki yapacaklar...
Ben burada başörtüsüne değil olayın siyaset için yapıldığını anlatmak istiyorum...
Burada ben biraz mertlik istiyorum...sizlerin içindede şeriatla yönetilen islam devleti özlemi içinde olanlar yokmu? şöyle bir bakın çevrenize...
Burada herkesin saflarını belirlemesi gerekiyor....
Bu adamlar Ab dümeni ile TSK'yı safdışı bırakıp,Ab sayesinde ''ATATÜRK CUMHURİYETİNİ'' yıkıp yerine kendi ılımlı islam devleti modeli bir yapı getirmek istiyorlar...
Ülkedeki bütün didişme bu yüzdendir...
BAşörtüsü ile siyasi simge olarak takılan türbanı ayrı olarak düşünmek durumundasınız...
Bugün Askeri yerlere ,orduevlerine giremiyoruz..diye yakınanlar hep türbanlılardır...
Benim anam hergün ,askeri gazinoda,orduevinde çayını içmektedir...
başındada anadoluda bağlanan klasik başörtüsü ile......
siz bana şimdi yine cevap yazacaksınız...ben cumhuriyeti savunuyorum diye ...
ben zaten sizin gibi düşünenleri ayrı tutuyorum diye belirtiyorum...
Ama yazımın o kısımlarını dikkatli okumamışınız herhalde..
Sizinle her türlü iddiaya girerim ki tüm türbanlılar içinde bir sonraki seçimde MHP'ye oy vereceklerin oranı %5-10 'u geçmez....
niye bu kadar emin olduğumu sorarsanız...
yine iddia ediyorum ...bu türban olayı ülkede siyasi bir vakadır...
onlar bu zihniyetin gençlik kollarıdır....
Onlardan habersiz bir şey yapamazlar.....
Siz eğer bu %5-10 un içine giriyorsanız,lütfen üstünüze alınmayınız...
Saygılarımla..
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar May 25, 2005 4:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşlerim,
Bu türbanlı kardeşlerimizden bir samimiyet rica ediyorum..
Bu türban olayının siyasi olmadığını bir tek şey yaparak kanıtlayabilirler...
O da ilk önümüzdeki seçimlerde MHP'yi iktidar yapsınlar...
Bak o zaman bu sorun nasıl çözülecek....
Bakalım istedikleri nedir anlarız....
BAĞCIYI DÖVMEK Mİ? ÜZÜM YEMEK Mİ?
Saygılarımla.
sultan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per May 26, 2005 8:43 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mhp'nin çözümü yoksa şumu başı örtülü milletvekili seçilip sonra meclise gelince açmakmı? o zaman kalsın istemem.
Arkadaslar herkez surada takılıyor bu siyasi simgedir yok şudur yok irticadır falan arkadaşlar ne simgesi bu ALLAH'ın emri karşı çıktığınızın kim olduğunun farkında değilsiniz sanırım.
Birde bazı arkadaslarda irtica korkusu almış gidiyor irtica derken kastedilen İSLAM ise mübarek olsun o irtica ben irticacıyım kastedilen Alemleri yerleri ve gökleri yaratanın emirlerinin uygulanması ise elhamdülillah irticacıyım.
Ağızdan çıkanı insanların kulağının duyması lazım söylenilen kelimenin muhatabının kim olduğunun farkına varılması lazım bir tarafında sivilce çıksa oturamayan yaratılmış yerleri ve gökleri yaratana yok sen 1400 sene önce bu zamanı bilemedin kusura bakma senin emirlerin bu zamanda geçmezmi diyor yoksa?

Geçecek kardeşim ister inan ister inanma geçecek.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per May 26, 2005 8:53 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İrtica gericiliktir;bilimi,aydınlanmayı,teknolojiyi reddeden vahhabilik anlayışıyla benzerdir.Dinimiz bilimi,araştırmayı,öğrenmeyi reddetmez.Bana göre irticanın İslamiyetle ilgisi ilgisi yoktur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sultan_fatih
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per May 26, 2005 9:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O zaman tamam irtica derken kastettiğin gericilikse bu İSLAM değildir
ama ALLAH'IN emirlerinin uygulanması en çağdaş sistemdir bunu uygulamamak esas gericilik ve irticadır İSLAM son dindir geri dönen gericidir.
Arkadaslar unutmayın kimseye kabirde ve mahşerde demokrasiyi laikliği ve benzeri kavramları aferin savundun al sana cennet denmeyecek.
turkefesi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 53

İletiTarih: Per May 26, 2005 11:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar laiklik bir müslümanın dinini yaşamsı için engel değil aksine diğer dinlerle birlikte en iyi şekilde yaşamasını sağlayan bir düzendir. Üniversitelerdeki yasaklar ise laiklikle bağdaştırılmamalıdır. Çünkü bunlar bizzat laiklik dışı uygulamalardır. Bizim irtica dediğimiz şey yobazlıktır, yeniliğe açık olmayandır. İrtica kelimesini kızıllar müslümanlar için yani bizim için kullanmaktadır. Aynı şekilde "faşist" kelimesini d bize hakaret için kullanmaktadırlar. Bunun için bu tip kelimeleri birbirimiz için sarfetmemiz aramızdaki, kardeşliği zedeler.
efsaneyarbay
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Per May 26, 2005 6:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle tezatlara karşı çıkılmalı.madem başörtüsü aşırı uç sayılıyor karşı çıkılıyor okulu okulluktan çıkaran giyinmeyi unutan teşhircilere de karşı durulsun.onlarda kapıdan döndürülsün eğitim hakkı elinden alınsın.ama bir taraf da var ki başörtüsünü abuk subuk uydurma tarikata simge yapıp insanların hak dine olan inancını sarsıyor.bence adalet askeri sistemle gelir.askeriye her başörtü renginin ve bağlama şeklinin anlamını bilir,dininin yükümlülüklerini yerine getiren doğru düzgün kapanmış insana kapılarını açar,farlı anlam sezdiğine demir perde olur.çözüm bu sistemi resmileştirip her türlü kurumda uygulamaktır.madem bu ülkede din ve vicdan hürriyeti var benim namazında başörtülü kardeşlerime hiçbir gerekçeyle el uzatılmasın.
gokhancufali
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Cum May 27, 2005 9:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMUN ALEYKUM ULKU VE DAVA ARKADAŞLARIM ULKUCU HAREKET DIK DURDUGU ZAMAN BIRLIK VE BERABERLIK ICERSINDE OLDUGU ZAMAN TURK DUNYASINDA COZEMIYECEGI PROBLEM YOK TUR BUNUN ICIN FIKIR AYRILIGI YAPMADAN HERKES SU BAS ORTUSU KONUSUNDA BIR DUSUNMELIDIRKI BAS ORTUSU SERBEST BIRAKILMALIDIR
BULGARISTANDA KILISE YOKMUS GIBI ADAMLAR KALKIP EDIRNEDEKI BULGAR KILISESINE GELIP KILISELERINE SAHIP CIKMAYA CALISIYOLARSA BIZ ULKUCU HAREKET OLARAK ALLAH (C.C) EMIR VE YASAKLARINA UYMAKTA BILE KENDI ICIMIZ DE CELISIYORUZ BAS ORTUSU SIYASI ARAC OLARAK KULLANIYOLAR DIYENLER VATAN HAINLERIDİR BASORTUSUNU BIZLERI OYUNA DUSURUP YASAKLATANLAR KIM BILIYORSUNUZKI INSAN HAKLARI MAHKEMESINDEKI DILEKCEYI GERI CEKEN ABDULLAH GULLERDİR BUNLARIN YUZUNDEN YASAKLANMADIMI BAS ORTU ERBAKAN IMAMHATIPLER YUVAMIZ DEDI DIYE IMAM HATIPLER KAPATILMADIMI BUNLAR KIM AYNI ZIHNIYETIN INSANLARI BU TURKIYE UZERINDE ISLAMIYETI BITIRME POLITIKALARININ EN BASINDA BUNLAR GELIYOR BAKMAYIN SIMDI ANLASAMADIKLARINA ONLAR BI OYUN ERBAKANIN FOYASI MEYDANA CIKTI HERKES ANLADIKI ERBAKAN DINI SAVUNAMAZ VE TAYYIP E DEVRETTI VE SIMDI HERKES GENE ANLIYORKI TAYYIP DINI SAVUNMA DEGIL DINI BITIRME HIRISTIYANLASMA POLITIKASI IZLIYOR DIN ELDEN GIDIYOR ARKADASLAR KULTUR BITMEK UZERE ARTIK GUNDUZ VAKTI SOKAKLARDA ICKI ICILIYOR HATTA BUNA KIZLARDA DAHIL GENC KIZLARIMIZ YARI CIPLAK BIR SEKILDE DISARLARDA GEZIYOR DIN ELDEN GIDIYOR ALLAH ASKINA BIZLER BIRLIK BERABERLIK ICINDE OLALIM CUNKI SUANDA ULKENIN ULKUCU HAREKETE IHTIYACI VAR ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN TANRI TURKU KORUSUN VE YUCELTSIN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bozkurt44
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Cum May 27, 2005 11:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türkiye'de türban sorununu ortaya çıkaranlar bellidir.Böyle bir sorun yokken ileri geri konuşup bu sorunu ortaya çıkranlar bu sorunu çözmek için hiçbir faaliyette bulunmamışlardır.Bunun çilesinide baş örtülü bacılarımız çekmektedir.Bu sorunun çözümü için en büyük tepkiyi yine ülkücüler göstermiştir,bundan sonrada gösterecektir.Bu sorunun bi an önce çözülüp,bu konudan siyasi rant elde etmek isteyenlerin çıkarları boşa çıkarılmalıdır.Aksi taktirde bu sorun her zaman birileri tarafından kullanılmaya çalışılacaktır.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız