Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - PKK bu parayı nerden buluyor ?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Pzr Haz 05, 2005 1:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun Aleyküm Arkadaşlarım pkk bu parayı doğu ve günaydoğu anadolu bölgesinde bulunan köylerden alıyordur kesin ordaki köyler pkk yanlısı olduğundan dolayı onlar pkk nın geçimini sağlıyor neden bi marmara da terör yok ya da neden ege, akdeniz bölgesinde terör yok. işte bu pkk para gelir giderlerini hepsi doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinin köylerinden alıyorlar. ben de doğluyum bilirim.

Allah yar ve yardımcınız olsun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
Serhatten
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Pzr Haz 05, 2005 8:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tatvan bozkurt sen dogulu felan degilsin yalan söylüyorsun.
1) Bölgede teröristleri destekleyen Köy ve Mezralar bosaltildi.
2) Bölgede Devleti destekleyen köylü halk ile PKK li pislikler arasinda
kesin bir ayirim vardir, PKK buradaki halk kendisini desteklemedigi
ve hatta kendisine karsi Savastigi icin yüzlerce Köye baskin yapmis
ve binlerce Sivil insani öldürmüstür.
3) Dogu ve Güneydugudaki fakir köyler bu kadar Silah, Mühimmat,
Cephane ve Parasi olan bir örgütü kesinlikle finanse edemezler.Bunu
Ege ve Marmaranin köyleri bile finanse edemez bu kadar Maddi guc
Anadolu köylüsünde olsa memleketin her halinden belli olurdu.
4) Secim sonuclari acikca gösteriyorki HADEP (Terörün Siyasi Partisi)
Dogu ve Güneydoguda kirsal kesimde degil Sehirlerde oy aliyor
bunlarda Köyleri bosaltilmis ve sehirlere sürülmüs kesimin oyudur.
5) Eger Marmara veya Ege veya Karadeniz Dogu gibi Iran, Irak, Suriye
sinirinda olsa bak orada nasil terör olurdu. Nereden lojistik destek
alacaklar?Nasil sinirlarimizdan iceri sizacaklar? Ege ve Karadenizde
denizden yüzüp mü gelecekler? Yoksa Trakyanin düz arazisinde mi
Gerilla savasi yapacaklar? Askerlik sanatindan anlamadigin belli
oluyor.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 5:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Serhatten demiş ki:

5) Eger Marmara veya Ege veya Karadeniz Dogu gibi Iran, Irak, Suriye
sinirinda olsa bak orada nasil terör olurdu. Nereden lojistik destek
alacaklar?Nasil sinirlarimizdan iceri sizacaklar? Ege ve Karadenizde
denizden yüzüp mü gelecekler? Yoksa Trakyanin düz arazisinde mi
Gerilla savasi yapacaklar? Askerlik sanatindan anlamadigin belli
oluyor.

Bütün arkadaslarin düsüncelerinde dogruluk payi vardir. Dis gücler tarafindan, AB olsun bazi komsu ülkeler tarafindan olsun ve icerden cesitli kaynaklardan olsun yardimini aldigi kesindir bu köpeklerin.

tatvanbozkurt kardesimin dedigide dogrudur. Dogudaki köylerden zengin olanlarindan yardim aliyor. Birsürü asiretler var agalar var bunlardan hic para yardimi verilmiyor dersek yalan olur Serhatten arkadas!

Bak güzel kardesim. Sen askerlik sanatindan cok anliyorsun ya. Bu pkk teröristleri neden bölücülük yapiyorlar? Senelerdir rüyasini kurduklari uydurulmus kürdistani kurabilmek icin degilmi? Yoksa bunlar kürtlerin esit haklari icinmi bölücülük yapiyor? Hayir tabiki! Güneydogu ve doguda kendi cizdikleri kürdistan sinirlari yer almaktadir. O yüzden o bölgede askerlerimize haince saldiriyorlar. Yardim etmeyenleri öldürüyorlar. Gönüllü yardim edenleri, ev sahipligi yapanlari coook! Sen saniyormusunki gercek bir ege insani, trakyalisi, karadenizlisi vs. bu teröristlere gönüllü yardim edecek? Saniyormusun bu bebek katillerine ev sahipligi yapacak? Kesinlikle HAYIR!

Bu saydigin bölgelerin sinirlarinda diyelim deniz yerine iran, irak ve suriye olsaydi, yerli insanimizin TÜRK oldugundan dolayi terör estiremezlerdi o bölgelerde simdiki güneydogudaki gibi. Cünkü uydurulmus kürdistan sinirlar oralar degil ve yerli insani kürt degil!

Geceleri dagda askerlerimize haince saldiranlar gündüz olunca köylere inip ulu ortada cirit atarlar evlerine girip yatip kalkarlar. Bu yüzden askerimiz icinde zordur teröristi normal bir vatandasdan ayirt etmesi. Tabiki takipe alinanlar ve süpheliler olmustur bunlara hesap sorulmustur ama saniyormusunki egede karadenizde bu teröristler gece askere saldirip gündüz köye inip elini kolunu sallandira sallandira gezecekler? Trakyanin düz arasisi olmasa tüm daglari olsa bile sansi yok pkk´nin! Bölge insanindan yardim almadiktan sonra terör bunca sene yasayamaz bunu birkere unutma! Teröristler kürt, o bölgenin cogunlugu kürt, amaclanan kürdistan rüyasi kürt. Diger bölgelerle kiyaslayamazsin arkadas!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Serhatten
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 1:25 pm    ileti konusu: EGE arkadasim'a Alıntıyla Cevap Gönder

Degerli arkadasim öncelikle benimle Kürt polemigine girme ne kadar Milliyetcisin ve bu davaya ne kadar hizmetin var orasini Allah takdir eder,
seni tanimadigim icin birsey diyemeyiyecegim fakat ben ne Kürt'u tutuyorum nede onlari disliyorum. Vatani seven, Türk Miletini kabullenen Kardesimdir Teröristi tutan Can Düsmanimdir o kadar. Kürdistan hikayesini bana anlatmana gerek yok, o kelimeyi yazmana bile gerek yok.

Askerlik Sanatina gelince 'cok anliyorsun ya' demissin , valla Kardes Rabbim biliyor senin Tahayyul edemeyecegin kadar iyi anliyorum, Yasin kac, askerlik yaptinmi yaptiysan nerede ne sekilde yaptin bilemem ama bana lütfen bir daha böyle dalgavari sekilde cevap yazma hem hakkima giriyorsun hemde haddini asiyorsun.

Son söyleyecegim madem yazimi kabul etmiyorsun git bir Subaya'a sor
bakalim eger Sinir ve cografi sartlar müsait olsa Ege,Marmara, Karadenizde Terör olurmuydu olmazmiydi.
Ihtilalden önce binlerce Ülkücü'yü öldüren Komunistler Kürtmüydü,
Camiiden cikan Milliyetci genclere pusu kurup kursunlayanlar Kürtmüydü.
Bugün bile Büyük sehirlerde firsatini buldugunda Polisimize Jandarmamiza kursun sikan sözde devrimciler ( Örgüt adlarini yazmiyorum, bilen zaten bilir) Kürtmü? Ellerine firsat verilsin , sartlari müsait olsun bak nasilda diger Bölgelerde Terör olurdu.
Diger bir nokta zaten bu kesimlerden bolca Insan artigi Terör örgütüne katiliyor, Para destegi yapiyor, Lojistik destek veriyor ve Propagandalarina yardimci oluyor.
Bu olay etnik bir olay degil ama bilincli bir sekilde öyle yansitiliyor.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 11:14 pm    ileti konusu: Serhatten arkadasim'a Alıntıyla Cevap Gönder

Serhatten demiş ki:
Degerli arkadasim öncelikle benimle Kürt polemigine girme ne kadar Milliyetcisin ve bu davaya ne kadar hizmetin var orasini Allah takdir eder,
seni tanimadigim icin birsey diyemeyiyecegim fakat ben ne Kürt'u tutuyorum nede onlari disliyorum. Vatani seven, Türk Miletini kabullenen Kardesimdir Teröristi tutan Can Düsmanimdir o kadar. Kürdistan hikayesini bana anlatmana gerek yok, o kelimeyi yazmana bile gerek yok.

Bak güzel arkadasim sen konudan baya cikmissin. Seninle kürt polemigi yapmak isteyen yok. Ama kürtler hakkinda yazdigimda neden bukadar damarina dokundu onuda anlamis degilim! Olay neyse odur, olay kürtlerse kürtlerdir, olay pkk ise yine kürtlerdir! Güneydoguda cogunluk kürt. Yalanmi? Pkk teröristlerinin büyük cogunlugu kürt degilmi? Budami yalan? Senin kürtleri dislamaman yada tutmaman degil konumuz! Bende kürtleri pek tutmam ve ayni anda dislamam ama tüm bölücüler tüm vatan hainleri benimde can düsmanimdir, bu ister kürt ister türk olsun fark etmez, ne olursa olsun bölücü bölücüdür! Ama burdaki konumuz PKK yani bölücü kürtler ve destekcileri güzel kardesim.

Benim ne kadar milliyetci oldugum, davamiza ne kadar hizmetimin oldugu bu olayla ne alakasi var ALLAH askina?

Serhatten demiş ki:
Askerlik Sanatina gelince 'cok anliyorsun ya' demissin , valla Kardes Rabbim biliyor senin Tahayyul edemeyecegin kadar iyi anliyorum, Yasin kac, askerlik yaptinmi yaptiysan nerede ne sekilde yaptin bilemem ama bana lütfen bir daha böyle dalgavari sekilde cevap yazma hem hakkima giriyorsun hemde haddini asiyorsun.

Bak degerli arkadasim madem sen o kadar cok iyi anliyorsun askerlik sanatindan öyle olsun. Sen öyle diyorsan öyle olsun. Ne diyeyim baska? Ama bu demek degildir ki senin her dedigin dogrudur. Seninle dalga gecende olmadi. Sirf sana bölücü kürtlerin ve pkk´nin diger bölgelerde olmadigini olsa bile pek uzun yillar kalici olamayacagini anlatmaya calistim. Yani ne kadar askerlik sanatini bil yada bilme beni pek baglamaz. Kusura bakma yani. Burda herkez düsüncelerini yazar. Ben senin düsüncelerine katilmiyorum, sende benim düsüncelerime katilmaya mecbur degilsin. Yani biri cikipta düsüncesini ortaya atacak sonrada ben askerlik sanatini cok iyi biliyorum benim dediklerim dogrudur diyecek bu olmaz arkadas. Herkez kendine göre gözlemlerini yapiyor sagdan soldan sallamiyoruz yani.

Serhatten demiş ki:
Son söyleyecegim madem yazimi kabul etmiyorsun git bir Subaya'a sor
bakalim eger Sinir ve cografi sartlar müsait olsa Ege,Marmara, Karadenizde Terör olurmuydu olmazmiydi.
Ihtilalden önce binlerce Ülkücü'yü öldüren Komunistler Kürtmüydü,
Camiiden cikan Milliyetci genclere pusu kurup kursunlayanlar Kürtmüydü.
Bugün bile Büyük sehirlerde firsatini buldugunda Polisimize Jandarmamiza kursun * * * sözde devrimciler ( Örgüt adlarini yazmiyorum, bilen zaten bilir) Kürtmü? Ellerine firsat verilsin , sartlari müsait olsun bak nasilda diger Bölgelerde Terör olurdu.
Diger bir nokta zaten bu kesimlerden bolca Insan artigi Terör örgütüne katiliyor, Para destegi yapiyor, Lojistik destek veriyor ve Propagandalarina yardimci oluyor.
Bu olay etnik bir olay degil ama bilincli bir sekilde öyle yansitiliyor.

Sinir ve cografya müsait olsa Ege, Marmara ve Karadenizdede terör olurdu buna birsey demiyorum zaten. Ama unutma konumuz pkk! Sadece sinirlarin ve cografyanin müsait olmasiyla bitmiyor bu pkk olayi. Ege, Marmara ve Karadenizin yerli insanlarindan kac kisi bu pkk´ya yardim ve yataklik yapanlari cikacak saniyorsun sen? Askerimizin jandarmamizin polisimizin yaninda yöre halki el ele verip kökünü kuruturlar vallaha! Öyle yagma yok arkadas! Ama maalesef bu dogu ve güneydoguda biraz daha zor! Cünkü o bölgenin cogunlugu kürt. Akrabalik olayi var, hatta ayni aile icinden bile vatanseveri ve pkk teröristi cikiyor. O bölgede nekadar gönüllü korucular var ama bir o kadarda teröristlere yataklik yapanlari var anlatabildimmi arkadasim? Benim bu olayi subaya sormama gerek yok. Ve bana burda ülkücü ile komunist devrimci catismalarini örnek göstermene gerek yok. O olay baska bu olay baska! Konumuz pkk´dir. Haliyle diger bölgelerdede faaliyette bulundular pusu kurdular ama güneydogudaki gibi isterse sinir ve cografya uygun olsun uzun yillar yasayamazdi bu itler! Bu olayin etnik bir olay olmadigi ama bilincli sekilde öyle yansitildigi dogrudur, hatta kürtleri dis gücler gaza getirdi ve halen getiriyor ve her türlü destegi yardimi yapiyorlar bunlar dogrudur olabilir ama sonuc itibariyle bu bölücü kürtlerin icinde hainlik varmis ki bölücülük yapiyorlar. Ben onu bunu anlamam arkadas. Nasil bazi kürtler bölücü olmuyorsa onlarda olmasaymis, kanmasaymis hainlik yapmasalarmis. Yani istedigin kadar bu olayin etnik bir olay olmadigini söylesende yinede bölücüler icin bir etnik olayidir! Hayallerini ve rüyalarini gerceklestirmek icin her türlü hainligi yapiyorlar. Hic ama hic diger bölgelerle kiyaslamana bile gerek yok.

saglicakla kal.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Serhatten
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 11:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ege Arkadas fikirler insanlarin kendisine hastir, ben yazdiklarim konusunda Eminim ama kimseye empoze etmek gibi bir niyetimde yok.
Herkes düsüncesini aciklar, dogrularini konusur alan alir almayan almaz.
Seninle ayni düsünmüyorum bana göre fikirlerin Havai ama genede bu sana saygi duymama engel olmuyor herseyden önce Vatan, Millet, Bayrak
noktasinda bir Ülkü Birligimiz var, buda herseyden daha önemli.
Allah hepimize dogruyu nasip etsin diyerek bu fikir teatisini kendi acimdan
noktaliyorum.
Sana ve Sitedeki tüm Ülküdaslarima Selamlarimi iletiyorum.
Gene baska noktalarda birbirimizle fikir teatilerini beklerim, Esen kal
Allah yar ve yardimcimiz olsun.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Haz 07, 2005 1:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Serhatten arkadas elbet benimde sana ve fikirlerine karsi saygim vardir, gerci bu konudaki düsüncelerin bana görede senin deyiminle "havai" olsa bile :-)

Bu son dediklerine katiliyorum ülküdasim. Bu konuda ayni fikiri paylasmasakta ayni dava kardesiyiz, hedefimiz aynidir herseyden önemlisi budur haklisin.

A.Selam Serhatten arkadas.

Saglicakla kal.
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Sal Haz 07, 2005 5:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Delikanli66 demiş ki:
Dunyayi yonetenler yonetiyor kim olacak.

Ladini bile yonetenler pkkyi mi yonetmeyecek.

Asalayi bile yonetiyorlar.

Israel ve Abd-Ab bile bu gizli guc tarafindan yonetiliyor.

Iste size bi delil Ladinin Amerikada ki hesabinda tam 7 trilyon var bush'un kardesiyle ortak ustelik.

Eger bu parayi hesaptan cekerse amerika kiyamet gibi krize girer.

Buda tabi gizli guclerin isine gelmez onun icin ladin'i oldurmek istiyorlar.

www.google.com bu yazmis oldugum siteye giriniz ve su isimleri yaziniz.

ULLIMINATI TARIKATI

DUNYAYI KIMLER YONETIYOR

GIZLI GUCLER VEYA GIZLI GUCLER KIM

Buna benzer yazilar yazin girin.

Buyuk orta dogu projesinin gercek sahipleri bu guclerdir.
cemersever
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 224

İletiTarih: Sal Haz 07, 2005 11:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN UYUŞTURUCU MADDE KAÇAKÇILIĞI BAĞLANTISI

Terör örgütlerinin uyuşturucu madde kaçakçılığına yönelmeleri finansal kaynak elde etme noktasındadır. Elde edilen finansal kaynağın harcandığı alanlar ise aşağıda belirtildiği gibidir.1. Terör Örgütlerinin Başlıca Giderleria. Barınma/Beslenme İhtiyaçları:Terör grupları, lokal dar bir yerde faaliyet göstemezler. Değişik şehir ve ülkelerde ya halktan tamamen ayrı kaldıkları yerleşik olmayan dağlık arazi veya şehirlerin kozmopolit yerleşimi olan mahallelerinde karargah/hücre evi şeklinde faaliyetlerini sürdürürler. Bu şekilde yaşamak pahalıdır. Militan veya sempatizanların tamamıyla örgütsel faaliyetlerle uğraştığı düşünülürse; barınma/beslenme ihtiyaçlarını ferdi katkılarla sağlamak imkansızdır. Örgüt büyüyüp geliştikçe, göstemelik şirket/işyeri açsalar dahi, ticari faaliyetle-rin deşifre olma veya kar/zarar riski düşünüldüğünde; finans kaynağı olarak yeterli olamaz.b. Lojistik Destek:
Terör örgütlerinin felsefelerinin temeli silahlı eylemlerdir. Bu eylem türünde;

1-Silah/ Mühimmat temini,
2-Telekomünikasyon,
3-Yayın faaliyetleri,

önemli üç giderdir. Silah ve mühimmatın yasal yollardan elde edilmesi mümkün olmadığından, bu iş için ayrı bir organizasyona gerek vardır. Bu da ayrı bir masraftır. Esasen pahalı olan, vurucu gücü yüksek silahlar ve mühimmatın temini bu şekilde daha pahalı hale gelir.Özellikle PKK gibi terör örgütlerinde örgüt içi haberleşme için sadece telefon yeterli değildir. Mobil haberleşme araçları gerekir. Bu cihazları temin etmek için de para önemli bir ihtiyaçtır.c. Diğer Giderler:Terör örgütlerinin propagandaya yönelik giderleri ile militanlarının giyecek, tedavi, ulaşım masrafları vardır. Terör örgütünün varlığını koruyabilmek ve amaçları doğrultusunda faaliyetlerini devam ettirebilmek için yukarıda kısaca özetlenen gider kalemlerinin parasal karşılığını bulması gereklidir. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için de çeşitli gelir kaynaklarına sahiptir. Bu kaynaklar ise:2. Terör Örgütlerinin Başlıca Gelir Kaynakları:a. Yandaş Devlet Yardımı:Özellikle 1980'li yıllarda devletlerin terör örgütlerine nakdi yardımda bulunma imkanı kaybolmuştur. Bunun yerini ayni yardım almıştır. Ancak dünyanın yeniden yapılanması ve ekonomik zorluklar bu ayni yardım miktarını da yıldan yıla azaltmaktadır.Bu sebeple günümüzde, terör örgütlerine yapılan yandaş devlet yardımı; daha çok, topraklarında barınmasına ve faaliyet göstemesine göz yumma, eğitimine katkı şekline dönüşmektedir.b. Soygun ve Gasp:
Küçük örgütlerin veya başlangıç için gerekli paranın bulunması amacıyla kullanılan bir finans kaynağı yoludur. Ancak, büyük finans kuruluşlarının kurduğu güvenlik sistemleri, alınan polisiye tedbirler bu şekilde devamlı ve önemli boyutta bir gelir kaynağı oluşturulmasını engellemektedir.c. Haraç Toplama:"Haraç", örgütle ilgisi olan veya olmayan kişi ve kuruluşların terör örgütlerince belirlenen parayı tehdit, korkutma veya baskı yöntemlerine boyun eğerek ödemeleridir. Ödeme parayla veya malla olabilir.Haraç toplama; koruma, zarar veme, korkutma, adam kaçırma, bir suçu veya durumu yetkili mercilere bildirme tehdidi şeklindeki metotlarla gerçekleştirilebilir. Nitekim yandaşlarının katkısı veya örgüte karşı olanların can ve iş güvenliği ile korkutulması, kaçak çalışan işçilerin polise bildirilmemesi veya polisten korunması karşılığı gelirinden pay alınması bilinen, yaygın usullerdir.Bu kaynak, özellikle terör örgütü PKK açısından önemli bir gelirdir.d. Sahtecilik:
Paranın gerçeğine ulaşılmasındaki en kısa yol sahte para basıp, gerçeği ile değiştirmektir. Günümüzün baskı teknolojisi, ihtiyaç duyulan her türlü baskı araç, gereç ve malzemesinin kolaylıkla bulunabilmesi örgütleri sahtecilikte ileri seviyeye çıkarmıştır. Ayrıca adam kaçırma amacıyla düzenlenen sahte pasaport veya sahte vizeler yoluyla alınan komisyonlar ve sınırda teslim organizasyonları karşılığı alınan paralarla da kaynak oluşturulmaktadır. Sahtecilik önemli bir gelir sağlamakla birlikte tedavülden rahatsız olan kitle çok olduğu için yakalanma riski yüksektir. Bu sebeple sürekli bir gelir olarak düşünülmese de kısa vadeli sıcak para için uygun görülmektedir.e. Uyuşturucu Ticareti:Geliri yüksek, nakliyesi kolay, alıcısı bol, tedavüldeki değerli para karşılığı takası mümkün, üretimi zahmetsiz, pazarlama ağı kolay kurulabilen bir mal olan uyuşturucu önemli bir gelir kaynağıdır. Bir önceki ticaretin riski bir sonraki ticaret ile yok edilebilir. Uyuşturucu ticareti, terör örgütü PKK'nın varlığını koruyabilmek maksadıyla yaptığı harcamaların parasal karşılığını sağlayan en önemli gelir kaynağıdır.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM ICQ
cemersever
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 224

İletiTarih: Sal Haz 07, 2005 11:49 am    ileti konusu: TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN ELE GEÇİRİLEN SİLAHLARIN ÜLKELERE GÖRE.. Alıntıyla Cevap Gönder

İLGİNİZE...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız