Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Em. cöl. VE BAKANLIKTAN GELEN CEVAP YAZISI 2 !Yeni yazisi 3
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Pzr Haz 05, 2005 8:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt_net demiş ki:
Yazılanları daha önceden de biliyoruz zaten ama ADD'nin yazılarını buraya koymanın ne anlamı var anlıyamadım.Bu adamlar Başbuğ Atatürk'ün izinden filan gittiği yok.Sadece şov amaçlı bir kuruluş...

Bak bu söze katılmamak elde değil. Tamam ADD içinde az çok gerçek Atatürkçü olsada çoğunluğu sola dönüktür.... Bazı yazıları ve açıklamaları işe yarar, o kadar..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pzr Haz 05, 2005 9:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
ok tamam türkiye nin SOV amacli ucuruma gidiyorsa ,bundan özür dilerim haberim yoktu!!!
saygilar

Bak arkadaşım bu adamlar bu güne kadar Atatürkçülük yapsalardı bu ülke bu duruma gelmezdi yalnız ADD değil herkes Atatürk ilkelerini uygulasaydı bu işler sarpa sarmazdı.Nerde Halkçılık nerede Milliyetçilik? ADD derneğine üye bir arkadaşım vardı Milliyetçilik deyince tüyleri diken diken oluyordu.Bu adamlar Atatürk ilkelerinin en önemlisini es geçerlerse ve çıkıp ahkam kesmeye kalkarlarsa bende onlarak çenenizi kapayın derim...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ummetcinkara
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Pzr Haz 05, 2005 10:01 pm    ileti konusu: bak ülküdaş... Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili Alp-Tur ülküdaş , o sözleri bir ülküdaşa hiç yakıştıramadım...
Ya sen ülkücü değilsin, ya da terbiye seviyeni henüz tamamlayamamışsın
ben bildiğimi söyledim , senin düşüncen farklı ise sen de onu söylersin, nazikçe.. burası fikirlerin yazıldığı , güzel bir site... öyle terbiye dışı ifadeler sanırım herkesi rahatsız eder... Türkü İslamiyetten ayırma gayretinde olan babam da olsa haindir benim nazarımda.... çünkü Türkü Türk yapan İslamiyet mayasıdır... Asırlar boyu da İslamiyeti yüceltmiş, kendi de İslamiyet ile yücelmiştir... Şanlı tarihimizi bir kaç soysuzun göstermek istediği gibi görmeyeceğiz herhalde....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kafkasya
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 7:53 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alptur sözde türkçü olan bir sitenin yöneticisidir yazılarına dikkat edin o siteden kopyalamadır ülkücü falan değildir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 8:02 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülkü-neferi Kardeşim demiş ki;

çölaşanı savunan dava arkadaşlarımı silmem ama muhattabımada almam.o adamın ne mal oldugunu biliyorum.dini hiçe sayan o adamı dini yanlış tanıtan o adamı sevenleride kınıyorum.bizim davamızın ilk şartı dinimizi korumak bunu unutmayın.

Ayrıca;

1-İslamiyet bizim vazgeçilmezimizdir. Türbanı savunmam ancak başörtüsü islamın emridir (Örtünmek)

2-Yaşar Nuri gibi İslamın ruhunu anlayamamış ve İslam hakkında ki fikirleri yalnız kendini bağlayan bir ismi referans göstermek son derece yanlıştır.
Kendi dini gibi sorulan sorulara aykırı cevapları bile çok kolay verebiliyor ve aykırı olmak konusunda her şeyi yapabilecek bir adam, çünkü para kazanıyor, ilgi görüyor.

3-Çölaşan gibi nsanların istedikleri toplum, rakısını içsin, başını açsın, kim ne yaparsa karışılmasın, İslam'ın şartlarından, özelliklerinden bahsedilmesin ve kısaca İslam'a uzak olunsun.

Kolonya abdesti bozarsa bozar, neye ve kime itiraz ediyorsunuz, veya resim asmak günahsa günah, İslam'ı kabul etmek ev şartlarını yerine getirenlere YOBAZ diyenler ise gerçek yobazlardır.

Unutmamak lazım;
BİZ İSLAMA UYACAĞIZ, İSLAM BİZE DEĞİL.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yüce dinimiz,de ZORLULUK YOKTUR DIYE BIR AYET YOK MU ?!
ARTI ÜZERINE ALIN;MADA BEN SENIN VEYA BASKALRIN ERMINI YAHU;DI KÖKENLI OLUP;TA SAHTE IMAMLIK VEYA HOCALIK YAPIP KACAK KURAN KURSLARINDA ;DAHA GENCE;CIK BEYINLERE GIRIP ONLARIN AKLINI CALIP YARIN BU VATANIN EVLAD;LARINI AYNEN PKK NIN KULLANDIK;LARI COCUK;LARI GIBI BIZIM COCUKLARI DA BIZE KARSI KULLANIRSALAR HIC DE SASMAM ;AMA SEN BUNLARIN BELKI DIN;LERIN ;DEN SÜPHE DUYMUYORSAN OZAMAN BENIM DIYE CEK BIRSEYIM KALMADI !!!

BUNUN ;DA BIR ÖRNEGI ALMANYA ;DAN TÜRKIYE;YE GÖNDERIL;MEDIMI
-----METIN KAPLAN---CILAR COOOOOOOKKKKK!!!!!
HEPSI DE AYNI DEM DEN VURUYOR!!!!

INSALLAH SEN DEGIL DE BEN YANILIRIM

HALA DINIMIZE GERCEK SALDIRI BENCE RTE GIBI MAHLUKLAR;DAN GELIR

SAYGILAR

NOT :TABII BIR DE BIR KONUYU SADECE BIR ACIDAN BAKANLARDAN GELIR ;BIRAZ;CIK INCE DÜSÜNMEYE DAVET EDIYORUM SIZLERI!!!

ARTI ALLAH KATINDA KIMIN DAHA FAZLA MÜSLÜMAN OLUP ALLAHIN ISIDIR YOKSA ALLAH;A ORTAK MISINIZ ÖYLE BIR KANAAT;A VARIYORSUNUZ !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Haz 06, 2005 8:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DEMIREL;DE GÜNAH;MI CIKARTIYOR ????

Anasayfa
06.06.2005
First Lady için yasa çıkarılmalı

Süleyman Demirel, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi halinde eşinin başının bağlı olmasının engel olmayacağı görüşünü savundu.

CNN Türk’e konuşan 9. Cumhurbaşkanı Demirel, Emine Hanım’ın türbanlı olmasının Başbakan Erdoğan’ın Köşk’e çıkmasına engel teşkil etmediğini savundu. Ancak Demirel, cumhurbaşkanı eşinin giyimi için kural getirilmesi gerektiğini belirterek, ‘Devrim Kanunları’na ilave getirin’ dedi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, şu anda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşinin türbanlı olmasının cumhurbaşkanı seçilmesine engel oluşturmadığını belirterek, engel olması için bir kural olması gerektiğine dikkat çekti. CNN Türk’te yayınlanan Ankara Kulisi programına katılan Demirel, Nur Batur, Fikret Bila ve Murat Yetkin’in sorularını yanıtlayarak son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

ENGEL OLMAZ

Demirel, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilme olasılığı ve eşinin türbanlı olmasına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, Erdoğan’ın parlamento tarafından seçilmesi halinde eşinin başının bağlı olmasının, Köşk’e çıkmasına engel olmayacağı görüşünü savundu. Demirel şöyle devam etti:

‘Engel teşkil eder diyebilmem için bir kural olması lazım. Kıyafet kuralı olması lazım. Başbakanken başı bağlı olduğu zaman buna vaki itirazlar sadece az miktardayken bu cumhurbaşkanı olduğu zaman eğer kıyafet kanunu yoksa ‘Cumhurbaşkanı kıyafeti şöyle olacak, hanımının böyle olacak’ şeklinde bir kural yoksa, neye dayanarak itiraz edilecek.’

KURAL LAZIM

Demirel, böyle bir kuralın gerekip gerekmediğine ilişkin soruya da ‘Bir kural konulmalı tabi’ yanıtını verdi. Demirel, ‘Hanımın kıyafeti şöyle olur, adamın kıyafeti şöyle olur. Çünkü zaten Devrim Kanunları var. Devrim Kanunlarına bir şey getirin. İlave getirin’ diye konuştu.

Demirel, AİHM’nin türbanla ilgili kararının cumhurbaşkanı eşi için de geçerli olup olmadığına ilişkin bir soruya da şu karşılığı verdi:

AİHM KAPSAMAZ

‘Yorum, AİHM’in dediği şey dini simgelerin okullarda ve kamu kurumlarında çalışanlarda kulanılmamasıdır. Cumhurbaşkanlığını kapsamaz. Ben ülkemde huzur istiyorum. Sükûn istiyorum. Bunu sağlamanın yolu cart curt yapmak değil. Yani kuralları koyalım. Bu kuralları hepimiz beraber kabul edelim ve ona uyalım.’

Metrelik sürpriz

DEMİREL inceleme ve temaslarda bulunmak için gittiği Adana’da kebap sürprizi ile karşılaştı. Seyhan Otel’de kendisi için düzenlenen yemeğe katılan Demirel’in masasına 1 metre uzunluğunda Adana kebabı getirildi. Yemeğe eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan da katıldı.

fatih bahçeci 06.06.2005 - 16:37
Türkiye, Demirellerden, Ecevitlerden ve onlara benzeyen: her konuda ahkam kesenlerden çok çekti. Bir tane okuyucu Demirel hakkında zamanında "şeriatın kestiği parmak acımaz" dediğini söylemiş ve bunu İslam ile bağdaştırmış. Ya komik olmayın lütfen!!!!! Bu söz yüzyıllardır kullanılan bir deyim gibi bi...devamı

MUHAMET FIRAT 06.06.2005 - 16:11
SU GUNLERDE DEGERLI BIR CUMHURBASKANI VAR, SU DA GERCEK %80 COGUNLUGU ALAN BIR INSAN CUMHURBASKANI OLSUN, BENIM VEYA HALKIN YERINE SECILEN MILLET VEKILERI CUMHURBASKANINI SECMEYE KALKMASIN.

Baykan Sayin 06.06.2005 - 14:47
Sayin demirel merak etmesin, kendi zamanindaki politik hirs ve duyarsizliklari veya goz yummalari sayesinde biraktigi mirasin etkileri hala devam etmekte. Bazilarini da aklamaya paklamaya calisiyoruz..

© Copyright 2005 Hürriyet
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Haz 07, 2005 8:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

'Sabetayist değiliz' mektubu

Prof. Dr. Yalçın Küçük'e, "Gül ve eşi Sabetayist olabilir" iddiasına karşılık bir mektup yazan Dışişleri Bakanı, "İddiaların tümü yalandır. Daha ciddi yaklaşmanızı beklerdim" ifadesini kullandı

Aydın Hasan - Ankara

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Tekeliyet - 2" isimli kitabında, kendisi ve eşi Hayrünnisa Gül'ün Sabetayist olabileceğini iddia eden Prof. Dr. Yalçın Küçük'e mektup gönderdi.
İddiayı yalanlayan Gül, Küçük'ten, siyasi hayatı tarihe doğru not etmesini istedi.
Küçük, kitabının 272. sayfasında, 28 ve 29 Kasım 2002 tarihli Milliyet gazetelerinden aldığı 2 fotoğrafa yer verdi.
TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, kızlık soyadı "Tay" olan eşi Münevver Arınç'ın 1978'deki başı açık hali için "İşte üniversiteli Münevver Hanım" denildi. İkinci fotoğrafta ise kızlık soyadı "Özyurt" olan Hayrünnisa Gül, 1980'de başı açık haliyle görülüyor.
Kitabın "TAY AND OZYURT" başlıklı bölümünde ise şu ifadeler yer aldı: "Her iki fotoğraf da, 12 Eylül darbesinden hemen öncesine işaret ediyor; fotoğrafları çektirdikleri günün ertesinde başlarını örttüklerini düşünemeyeceğimize göre, başlarını, başlarında Orgeneral Evren ile Orgeneral Ersin'in olduğu darbe örtmüştür(...)
Demek eylülist politikalar yerleşiyor ve kariyer açıyordu: Tay ve Özyurt, bu yeni kariyeristlerden koca buldular ve başlarını örttüler."
Küçük, Hayrünnisa Gül'ün Sabetayist olabileceği iddiası için de şu değerlendirmelerde bulundu:
"Nisa adının başında ve sonunda bulunan ekleri önemsemiyoruz, ayrıca hayr da açıklanması kolay bir ön-ek durumundadır; Hayrünnisa olsa da yabancılık çekmiyoruz."
"Burada önemli olan Nisa adıdır; tiyatro sanatçısı Nisa Serezli nedeniyle bilinen bir isimdir, İbranicede de olup tomurcuk anlamındadır... Şimdi liseli kızlar türban giyiyorlar; Nisa Oz'un ise eylülist darbeden önce türbansız olduğunu görüyoruz."

'Sabetayist olabilirler'
Arınç ve Gül için de Sabetayist olabilecekleri iddiası yer alan kitabın 283. sayfasında, "... A. Cumhur Gül, Nisa Hanım ile dest-i izdivaç eylemiş bir şahıstır.(...)
Oğluna da, Mehmet Emre adını layık gören Gül'ün Kayserili olması güçlü ihtimaldir; Ecevit'in doktoru olarak tanınan Profesör T. Zileli ile yine Ecevit'in bir zamanlar en sadık elemanları arasında iken sonra ihanetle suçlanan H. Özkan da Kayseriliydiler, sabetayist olmaları mümkündür" ifadeleri kullanıldı.
5 Mayıs'ta Küçük'e mektup gönderen Gül ise yazılanlara tepkisini şöyle dile getirdi: "Tekeliyet isimli kitabınızda şahsım ve eşimle ilgili iddialar içeren bölümleri büyük bir üzüntü ile okudum. Bahsi geçen iddiaların tümü yalandır.

'Yardım edebilirdim'
Sizlerin bir bilim adamı olarak insanlar için çok hassas olan bu konulara daha ciddi yaklaşmanızı beklerdim... Kaldı ki sizin her türlü sorunuza cevap verebilirdim. Çalışmalarınızda gerekli kaynaklara ulaşmanız noktasında elimden gelen yardımı da yapardım."

'Doğru not edin'
Gül, mektubuna şöyle devam etti: "Kitabınızda bu haksız iddiaların bugünkü vahametinin ötesinde, gelecek nesillerin bilgilendirilmesi noktasında da yanlış kanıların oluşmasına neden olacağını sizler de takdir edersiniz sanırım.
Bugünün siyasi hayatını, tarihe doğru not etmekle görevli olan sizlerin, toplum nazarında önemli mevkilerde bulunan şahsiyetler için daha hassas, delilli hareket etmeniz gereğini vurgular, sonraki çalışmalarınızda bu hususu gözeteceğinizi ümit eder, başarılar dilerim."

Sabetayistlik nedir?

Osmanlı döneminde İzmir'de Yahudi hahamı olan Sabetay Sevi, 1665'te kendini Mesih ilan etti. Yahudi din adamları onu hain ilan etti. Yargılandı, idamdan kurtulmak için Müslümanlığı seçti. Bu görünüşte bir Müslümanlıktı. İzmir ve Selanik'te yoğunlaşan cemaati, uzun yıllar dış görünüşte Müslüman, içte Sabetay inancına sahip bir hayat sürdü. Cemaat, cumhuriyet döneminde kapalı yapısından zaman içinde sıyrıldı.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız