Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - GENÇLERİ ÜLKÜCÜLÜKLE TANIŞTIRMAK İÇİN NEDEN ÇABA HARCANMIYOR
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ogercek
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Per May 26, 2005 7:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeşim sana yardımcı olmak isterim. bi kere 1500 kiiden 35 kişi çok çok azdır. şunu yapmanı öneririm: parazitleri temizle. onları bilgilerin ışığında yen. çok fazla bilgi edin. eğer onunlanda akıllanmazlarsa son çare kalır o da malumdur.yalnız o 30 kişi görevini üstlense birer kişi getirseler ocağa 60 kişi olur onlarda birer kişi getirseler giderek artar sayı. onun için bence teşkilatını bilinçlendir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
reyal1983
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Per May 26, 2005 11:28 pm    ileti konusu: bu tanıtım işi biraz zor gibi görünüyo. Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar birgün internette Osman Öztunç'un mehmedim adlı şarkısını ararken bu siteye denk geldim. Bende burada ki herkes kadar ülkücüyüm ama Ülkü ocaklarına çok az gittim. Bu yüzden bu konuya hem bir ülkücü hemde dışardan biri gibi bakabilirim.
Dışarıdan bakıldığında ülkü ocakları pek ilgi çekici bir yer olarak görünmüyo. Neden mi? Önce başımdan geçen bir anıyı aktarayım:
Ben Anadolu lisesinde okudum liseyi . Okul binamız olmadığı için Ticaret lisesi ile aynı binada eğitim görüyorduk. Dolayısıyla bir çok kavga çıkıyodu. Ben efendi biriyim kavga ettmeyi sevmem ama üstüme gelene git demem. Bir gün hocalarımızla sohbet ederken birisi beni arkadan itti, bende önümdeki hocaya çarptım. Önce arkadaşlar şaka yapıyo sandım ama arkamı döndüğüm karşımda tabiri caiz ise piç kılıklı biri vardı. Tabi iki saniye sonra sol kaşının üstünden kan boşalıyodu. Bu şahsın bizim okuldan arkadaşları varmış . bir iki hafta peşimi bırakmadılar. Nerdeyse hergün kavga ettik , dayak yedik, dayak attık ama beni en çok üzen bu şahsıların birkaçının ülkü ocaklarına takılıyo olmasıydı. Yani bazıları sırf arkamda birileri olsun diye ülkü ocaklarına gidiyo ve yaptıkları serserilikler ile halkın gözünde ülkü ocaklarına karşı bir tavır oluşmasına sebep oluyo.
Ülkü ocaklarına içerden biri olarak da yorum yapmak isterim; Benim en çok şu dikkatimi çekti: Başkan yokkan hic bir disiplin yok. Hic kimsenin elinde bir kitap yok. Herkes bir birine küfürlü konuşuyo ve herkes birbirine dayılık taslıyo.
Nurcu hareketleri ençok ülkücü hareketi zayıflatıyo. Gençler beyin yıkama merkezlerinde milli şuurlarını kaybedince artık ülkü ocaklarına ihtiyac olmadıgına karar veriyo. Buna canlı bir kanıt göstereyim. Yozgat/Sorgun'da Maltepe dershanesinin açılması ve başarı kazanmasından sonra nurculuk hareketleri çok hızlandı. Önce Dershane yemekleri vs gibi bahanelerle çocuklar abi denilen şuursuz gerizekalı emir kulları ile tanıştırılıyor sonra da yavaş yavaş tuzağa düşürülüyor. Kürt abi sayısının çok fazla olması benim ayrıca dikkatimi çekti. Son yapılan seçimde din siyaseti yapan AKP' nin belediye seçimlerini kazanmasının en önemli sebebi nurcuların AKP ' yi desteklemesidir. Atsız atamız yıllar önce tahmin etmişti bu günleri ama görünen o ki buna bi tedbir alınmamış.
Peki ne yapılmalı? Benim haddime düşer mi bilmem ama yine bir kac tavsiyede bulunmak isterim. Öncelikle bu hareketin bazı vatan haini televizyonlarda gösterildiği gibi olmadığını anlatmalıyız. Fısıltı gazetesini iyi kullanmalıyız. Mesala şu hastayı ülkücüler tedavi ettirmiş, şu okula şu kadar bağış yapmışlar, ramazan aylarında yoksullara iftar yemeği veriyolarmış gibi. MHP Tükiyenin en zengin partilerinden birisidir. Bence hemen bir televizyon kanalı satın almalıdır. Hernekadar üzücü olsa da gündemdeki siyasi olaylardan faydalanılmalıdır. Mesela PİÇ aponun yeniden yargılanması milletimizin içideki milli duyguları körükleyecek bir olaydır. Neyse benden bu kadar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
dreihalbmond
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 12:59 am    ileti konusu: cevap Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşım çok haklısın. ocaklarımız tam bir öcü gibi gösteriliyor. bu da şuursuzca hareket eden birkaç kişi tüzündendir. ben şu an üniversite öğrencisiyim. bizim okul tam bir komünist yuvası. buna karşın bizim yeterli bir teşkilatlanmamız. size bir örnek vermem gerekirse daha geçen gün okul reisimiz kafa göz dağalmış halde dayak yemiş. buradan büyüklerimize ve reislerimize sesleniyorum teşkilatlanmamız için yol gösterin ve yardım edin.
ber_reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 3:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili ülküdaşlarım bu konuda gereken özveri gösterilmior. bunun için ufak el kitapları broşürler ilanlar basılıp dağıtılmalı ama hiç görmedim komünistler bu konuda çok koordineli çalışıo bence bu el ilanı broşür vsvs konusunda gerekli çalışmalar yapılmalı yoksa ülkücülük kavramı gençlerin gözünde gizemli ve kötü bi imajla kalır
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 3:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülkü ocaklarıda bu sorunun engellenmesi için şu yapılmalıdır.yöneticiler adam gibi secilmeli.gercekten bu davaya hizmet edecek,akıllı ve yürekli kişiler olmalı.ama bakıyorum reislerin cogu bi havaya girmiş.işi gücü kavga ben en büyüğüm havası.sadece güçlü olmak için reis olunmaz.bunu acıklamak gerekir.
ülkücülerin reisliğini yapacak kişi,yaptığı icrahatlerde ocaga zarar vermiycek.sadece bu davaya hizmet edecek,asla korkmayacak,ama yaptığı bütün icrahatleri gizli yapacak.bir komünisttin evi basıldı diyelim mesela.bunu ben yaptım diye etiket yapmıyacak.karşı tarafa koz vermiyecek.yapılan işi sadece ülkücüler bilecek.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
hilal_asena
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 199

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 5:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülkü ocaklarını ben bile eskiden gençlerin kahve , çay içip okey oynadığı bir yer diye bilirdim!Bu görüşlerin deiştirilmesi lazım!Birde benim oturduğum yerdeki bir kız ben ...nın asenasıyım diye geziyordu.Yok bana para veriolar şu bu diyip milletle (özellikle erkekler) kafa tokuşturup asena olduğunu zannediyordu!Kavga çıkartıp kaçıyordu felan felan... Zaten sol eğilimli olan bölgemizi iyice antü-ülkücü yapmıştı!Bende gittim adam gibi konuştum baktım laftan anlamıyor bir güzel okşadım şimdi ağzını açmıyor ben asenayım diye gezmiyor ve hiç bir kavgayı ne başlatıyor ne karışıyor birazda bu lazım...

En son hilal_asena tarafından Çar Haz 08, 2005 6:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 5:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben iki sene üniversitedeyken kadınlar kolu başkan yardımcılığı yaptım burda yani istanbulda bayrampaşa k.kolu başkanlığı geldi kabul etmedim çünkü istanbul ocakları malum elini kolunu sallayarak herkes giriyor bence önce ocakları bir düzene sokmalı ve önce İSTANBULDAN başlanmalı
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu arada çanakkalede k.kolu başkan yardımcılığı yapmıştım
dreihalbmond
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Çar Haz 08, 2005 9:50 pm    ileti konusu: ocaklar Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşlarım ocaklarımızın biran önce saflaştırılması lazım ki yeni ülkücü gençlik gelebilsin ve arkadaşlarımın dediği gibi biran önce propaganda girişimlerine başlanması lazım
ozanhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 40

İletiTarih: Per Haz 09, 2005 11:06 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başbuğumuz Alparslan Türkeşin vefatından sonra ocaklarda gerileme oldu sağ sol olaylarında isim yapmış ülkücü geçinen rantçılarında mafya babası olması hepimizin karşılaştığı sorun olmuş ülkücülükle mafya aynı keseye kondu ne kadarda bir çok reis mafyadan ülkücü ülkücüden mafya olmaz desede insanlarımızda anti pati oluştu buda ocakalrdan soğuk durmasına neden oldu ocak reisliği yaptığım dönemde haftada iki kere enaz liseli ülküdaşların kavgası gelirdi benim gönlümde ocak eğitim yuvası olma isteğim gene elimizden sopayı düşürmedi bunun zararı olarak en güzel yayılacağımız yer olan gençlik bizi yanlış anlamasına neden oluyor korkuluyordu...
Bugüne kadar ülkü ocakları genel merkezi kendini sevdirme ve reklam politikasını doğru izlemediği kanısındayım Ülkü Ocaklları bu vatanın gerçek bekçisi ama hizmet yok bugüne kadar benim kanımca başbuğun vefatından sonra koltuk sevdalılar ve rantçılar oturdu ülkücüler değil Ülkü ocaklarıda kampanyalar başlatsın fakirleri okutsun eğitim kampanyaları çevre temizliği kampanyaları veya başka kampanyalar yapıp basındada reklam şansı olur sempati kazanır veya başka aktivitelerle sempati kazanıp kötü adam kobuğumuzu kırmalıyız
alptemizkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 42

İletiTarih: Per Haz 09, 2005 1:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LİSEDE YANLIŞ GÖRÜNÜME SAHİP OLMAKTAN VE YANLIŞ DEĞERLENDİRİLMEKTEN YAKINAN LİSELİ ARKADAŞLARA TAVSİYEM:
ÜLKÜCÜLÜĞÜN ÖZÜNÜ ORTAYA KOYAN ÇALIŞMALAR YAPIN. KEÇİÖREN'DE, KONYA'DA, YOZGAT'TA DAHA ÇOK DİSİPLİN ÇALIŞMASI YAPILMASI KOLAY OLABİLİR. AMA SİZİN BAHSETTİĞİNİZ TÜR OKULLARDA (SUBAY EŞLERİ, MİLLETVEKİLİ EŞLERİ, ÇOCUKLARI VE BAZI İSTİHBARAT MENSUPLARI VAR OLDUĞUNDAN) DİSİPLİNN VE TEŞKİLAT FAALİYETLERİ YERİNE KÜLTÜR FAALİYETLERİ YAPIN.
ÖRNEĞİN TOPLUMDA HERKESİN BAHSETTİĞİ AMA HİÇ KİMSENİN BİRŞEY YAPMADIĞI BİR DİL MESELESİ VAR. BU KONUDA AMBULANCE, CHAT,...GİBİ ÇOKÇA KULLANILAN KELİMELERİN YERİNE TÜRKÇE KARŞILIKLARINI BİRAZ DA İLGİ ÇEKİCİ TARZDA HAZIRLAYIP DAĞITABİLİRSİNİZ. BU HEM ORTAK BİR BİLİNÇ OLUŞTURUR, HEM DE SİZE (YANİ BİZE) TARAFTAR KAZANDIRIR.
BUNUN GİBİ SEVGİ KAZANACAĞINIZ FİKİRLER ÜRETEBİLİRSİNİZ.

BU ASLINDA TÜRKİYE ÇAPINDA YAPILMASI GEREKEN BİR FAALİYET. OCAK YÖNETİMİNİN BAZI ÇALIŞMALARI VAR BU GÜNLERDE SANIRIM.
alptemizkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 42

İletiTarih: Per Haz 09, 2005 1:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir diğer konu da davamıza uygun yaşamamak. Örneğin her ülkücünün ahlak abidesi olması gerekir. Ama görünen hiç de öyle değil. Tabii ki her gerçek ülkücü kendini ve yaşamını terbiye etmek için çalışmaktadır. Ama ortalıkta "ben ülkücüyüm" diye gezenlere baktığımızda durum öyle değil.
Kendi içinden aydınlanmayanın dışına ışık vermesi mümkün değildir.
Hz. Ömer'in bir sözü var: "İnandığı hayatı yaşamayan insanlar, yaşadığı hayata inanmaya başlarlar."

Bu lafın gereğini yaşamamız lazım.
Gereksiz kavgalara girmemek lazım.
İhale vs.. için teşkilatı kullanmamak lazım.
İslami yükümlülükleri yerine getirmek lazım.
Gereksiz ve kuru kavgalar için teşkilat adını kullanmamak lazım.
Dil, kültür bekçiliğimizi lafın ve sloganın ötesine taşımak ve her kullandığımız kelimeye dikkat etmemiz lazım.
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Per Haz 09, 2005 2:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gereksiz ve kuru kavgalar için teşkilatın adını kullanmamak lazım demişsin ülküdaşım.hiç bir kavgada teşkilatın adı geçmemesi lazım.nasıl olsa yapılan icrahatler sonucu herkes bizim yaptığımızı anlar fakat karşı tarafın elinde bizi suçlayacak koz olmaz.
alpartur_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 31

İletiTarih: Cum Haz 10, 2005 4:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şehitlere destan yazacak gururlu namusuyla bu işleri üstlenen kişiler lazım.bunlarla ocaktaki kardeşlerim ilgilenmektedirler.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız