Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Satin Su MEMLEKETI SATIN ,SEREFSIZLER!!!Emin ÇÖLAŞAN
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:42 am    ileti konusu: Satin Su MEMLEKETI SATIN ,SEREFSIZLER!!!Emin ÇÖLAŞAN Alıntıyla Cevap Gönder

Yazarlar
24.06.2005
Emin ÇÖLAŞAN
Niçin satıyorlar?

ecolasan@hurriyet.com.tr

TÜRKİYE’de bir ‘özelleştirme furyası’ sürüp gidiyor. İktidarın amacı günü kurtarmak. En kárlı kuruluşlar, devletin ve milletin çoğu varlığı paldır küldür satışa sunuluyor. Para gelsin de, ne gelirse gelsin! Günümüzü kurtaralım! Sonrası Allah kerim.

Seydişehir Alüminyum tesisleri şakır şakır kár ediyordu. 305 milyon dolara satıverdiler. Bakın bu paraya neler satıldı:

Tüm fabrikalar, makineler, tesisler, 792 adet lojman, atık cevher barajları, sosyal tesislerin tamamı, su havzaları, işletmeye hazır ruhsatlı boksit sahaları, koskoca Oymapınar Barajı ve turizm teşvikli yüzlerce dönümlük arazisi, Antalya’daki liman ve yükleme tesisleri, kasalardaki 17 trilyon para, satılmaya hazır 10 bin ton külçe alüminyum. (Değeri 18 milyon dolar.) Stokta üretime hazır on binlerce ton boksit cevheri.

Eldeki bilirkişi raporları, bu tesislerin değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğunu vurguluyor. Bu nasıl özelleştirmedir? Bu neyin nesidir? Böyle göstermelik ihalelerle devletin ve milletin malı nasıl satılır? Bunların hesabını yapan kimdir?

Yarın bu satışların hesabı Yüce Divan önünde sorulmayacak mıdır?

* * *

Şimdi sıra Erdemir’de. Türkiye’nin hem en kárlı, hem de en temel kuruluşlarından biri, yaklaşık 4 yıllık kazancına eşit bir parayla satılacak.

Birilerinin bu iktidara şu soruyu sorması gerekiyor:

Erdemir’i niçin, hangi gerekçeyle satıyorsunuz? Zararda mı? Verimsiz mi? Başka bir sakıncası mı var?

AKP iktidarı bu sorulara yanıt veremeyecektir.

Erdemir’le birlikte sırada Telekom ve Tüpraş var. Bunlar da en ucuza kapatılacak.

Bir süre önce yaşadığımız Tüpraş olayını anımsayın.

Türk ekonomisinin kilit kuruluşlarından biri olan Tüpraş, ne idiği belirsiz bir Tatar firmasına ölmüş eşek fiyatına satılmıştı. Alan firmanın yeri bile belli değildi. Yurtdışındaki bir tabela firması idi.

Neyse ki bu peşkeş, mahkeme kararıyla durduruldu.

Biz bu peşkeşe karşı çıkanlar, ülkemize bir kalemde milyarlarca dolar kazandırmış olduk!

Evet, AKP iktidarına ısrarla sormak gerekiyor:

Siz bu altın yumurtlayan tavukları niçin, hangi gerekçeyle satıyorsunuz?

Yanıt gelmez çünkü:

Parlak ve cafcaflı ekonomi nutuklarının ardında acı gerçekler yatıyor. Ekonomi bıçak sırtında. İktidarın amacı, bu tesisleri kaça olursa olsun elden çıkarıp acele tarafından birkaç milyar dolar gelmesini sağlamak...

Ve günü kurtarmak.

Biz, adına ‘özelleştirme’ denilen nesneyi meğer yanlış biliyormuşuz!

Özelleştirme, zarar eden kuruluşların elden çıkarılması ve bunların devlete yük olmasının engellenmesidir.

Bizde ise iş tersine döndü!

Ekonominin en kilit, en kazançlı kuruluşlarının sırf günü kurtarmak için hem de ölmüş eşek fiyatına elden çıkarılmasına yöneldi.

HUKUKÇULARIN UYARISI

Birkaç gün önce bazı hukukçularla birlikteydik. İlginç bir konuya değindiler:

TMSF ile anlaşmaya varan batık banka patronları ve mülklerine, gelirlerine borçları nedeniyle tedbir konulanlar, yargılandıkları davalarda suçlarını kabul etmiş sayılıyorlar.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2004/55 Esas sayılı dosyada görülmekte olan davada mahkeme ilginç bir karar verdi:

‘Sümerbank’ın patronu Hayyam Garipoğlu’nun TMSF ile borç protokolü imzalamış olması, mahkûmiyetinin gerekçelerinden biri olarak kabul edildi. Protokol imzalamanın, suçu kabul anlamında olduğu vurgulandı.’

Hukukçular soruyordu:

Bu karar sonrasında, yargılanmakta veya bundan sonra yargılanacak olan borçlular gidip TMSF ile protokol imzalar mı? Bunun bir mahkûmiyet gerekçesi olduğunu bilen bir borçlu, bu belgeyi niçin imzalayıp başına iş açsın?

Yavuz Semerci de dünkü yazısında şöyle diyordu: ‘Garipoğlu, TMSF ile anlaşmayıp borcuna itiraz etseydi, belki de 27 yıl hapis almayacaktı.’

TMSF’de işlerin arapsaçına döndüğü, bir adım sonrasının düşünülmediği, pek çok TMSF görevlisinin kendilerine bağlı batık kuruluşlar ve yönetim kurullarından ayrıca maaşa bağlandığı anlaşılıyor...

Ve İnci Aksoy olayı gibi sorulara TMSF’den yanıt verilemiyor. Türkiye böyle, günübirlik yönetiliyor!

© Copyright 2005 Hürriyet
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 1:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu kurumları,iki üç yıllık karları bedeliyle satmak vatana ihanettir.Bu kurumlar iyi bir yönetimle zarar dahi ediyorlarsa kar'a geçirilebilir.Telekomda da oyun başladı.Bu kurumlar ne paralar harcanarak yapıldı.Bir petkim,bir seydişehir,bir erdemir neler bahasına kazanıldı.Hiç acımadan bu kurumlar elden çıkarılıyor.Bu iktidar çok ilginçtir zarar edenleri değil kar edenleri,alanında tekel olanları satmaya başladı.Bizi hızla Arjantinin durumuna sürüklüyorlar.Şu anda küçük bir anadolu ilimizdeyim.Yıllardır giderim.Bir kaç gün önce israilliler görüldü sokaklarda.Turist kılığında.Ellerinde haritalar aranıp duruyorlar.Ne işi var bu adamların anadoluda?Bu memleketi yağma Hasan'ın böreğine çevirdiler.Bunlar bugün acımadan satıyorlar.Bir gün bunları devletleştirmek durumunda kalacağuız.O zaman kaça devletleştireceğimizi bu hainler görecek.Bunların bedeli ödenemiyecek paralar talep edecekler bizden.O zaman da bunlara el koymak zorunda kalacağız.İşte o zaman bütün dünya ile savaşma durumuna gireceğiz.Satacaksanız millete satın.Millet birleşir alır.Ama iş o değil.Kapütülasyonları hortlatmak peşinde bunlar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 1:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erdemir,Petkim,Telekom ve Tekel gibi Türk sanayisinin öncü ve stratejik öneme sahip kurumlarını değerlendirmek için en iyi yol 'babalar gibi satmak' değil halk arz yoluyla halkın katılımını sağlamaktır.
Halkın malının halkta kalması gerekir ama iktidar halk düşmanı olunca işler biraz zorlaşıyor tabi..
Kadir21'in turist postuna bürünmüş çakallarla ilgili anlattıkları hakikaten dehşet verici.Bazı köşe yazıcıları yabancılara arazi satışının o kadar da büyütülecek bir yanı olmadığını söylerken, yasağa rağmen bu heriflerin ortaya çıkması, yasanın ileride tekrar gündeme geleceğini gösteriyor.
Umarım Türk yargısı bu konudaki kararlı tutumunu sürdürmeye devam eder.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 8:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TELEKOM VATANDIR,VATAN SATILMAZ!!!!!!!

YETER YA,RANT PEŞİNDEKİ,GÜNLÜK KAR PEŞİNDEKİ,GÜNÜNÜ KURTARAN,BU ÜLKENİN YARINLARINI DÜŞÜNMEYEN ARAP VE KÜRT PARTİSİ ŞİMDİDE BU ÜLKENİN EN ÇOK KAR EDEN KURUMLARINA GÖZÜNÜ DİKMİŞ.HARAÇ MEZAT SATACAK...
BU YAZIMI OKUYAN BİR HÜKÜMET YETKİLİSİ VARSA İİ OKUYUN BUNU...

ALLAH BÜYÜKTÜR,BU YAPTIKLARINIZIN HESABINI TEK TEK VERECEKSİNİZ.BU MİLLET SİZİ AFFETMEZ...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ummetcinkara
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 9:05 pm    ileti konusu: örnek aldığımız kişiye bak Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili dostlar, ben öz be öz Türküm, hem de avşar Türk'ü, buna rağmen
geçenlerde bu sitede emin çölaşanı eleştirdiğim için kendini ülkücü olarak tanıtan biri bana hakarete varan sözler etti... Ben de diyorum ki emin çölaşanı referans alan bir ülkücü hareket düşünemiyorum
bu arkadaşlar ülkücü camiaya büyük zarar verir... Kim emin çölaşan ?ülkücü mü? bu milletin sıkıntılarını bilen biri mi? oturduğu fildişi kuleden vatan edebiyetı eden bir zat mı? iyi düşünün... Kanında bozukluk olmayan her Türk evladı, vatanın selameti için kan kusar ama kızılcık şerbeti içtim der.. gerçek vatan sevdalıları en küçük canı yandığında hemen böğürmeye başlamaz... Bakın hemşerim sn. Devlet Bahçeli'ye , tam sözlerime tercüman oluyor hal ve hareketleriyle.. sevgiler, selamlar..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Haz 26, 2005 12:58 pm    ileti konusu: Re: örnek aldığımız kişiye bak Alıntıyla Cevap Gönder

ummetcinkara demiş ki:
sevgili dostlar, ben öz be öz Türküm, hem de avşar Türk'ü, buna rağmen
geçenlerde bu sitede emin çölaşanı eleştirdiğim için kendini ülkücü olarak tanıtan biri bana hakarete varan sözler etti... Ben de diyorum ki emin çölaşanı referans alan bir ülkücü hareket düşünemiyorum
bu arkadaşlar ülkücü camiaya büyük zarar verir... Kim emin çölaşan ?ülkücü mü? bu milletin sıkıntılarını bilen biri mi? oturduğu fildişi kuleden vatan edebiyetı eden bir zat mı? iyi düşünün... Kanında bozukluk olmayan her Türk evladı, vatanın selameti için kan kusar ama kızılcık şerbeti içtim der.. gerçek vatan sevdalıları en küçük canı yandığında hemen böğürmeye başlamaz... Bakın hemşerim sn. Devlet Bahçeli'ye , tam sözlerime tercüman oluyor hal ve hareketleriyle.. sevgiler, selamlar..

KARDESIM SEN ÖZ VE ÖZ TÜRKSÜN DE BIZLER YUNAN-ERMENI-YADA YAHUDI;MIYIZ ??? !!!

KONUSTUGUN LAF LARA BAK ???!!!

SAYGILAR
pentium4
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Pzr Haz 26, 2005 7:56 pm    ileti konusu: Re: Çölaşan kimdir ? Alıntıyla Cevap Gönder

otukenyürekli demiş ki:
Kimdir bu adam Allah aşkına.Bu değil mi yeşil sermaye,örümcek kafalılar,itrica hortladı,şeriatçılar çıldırdı diyen yahu.

Daha öncede defalarca yazdım,sırf AKP Hükümetine muhalif diye bu adamı destekler ve yazılarına böyle bir sitede yer verirseniz,Yarın bizim iktidarımızda bizede aynı şeyleri yapmayacağının garantisini kim verebilir ?
AKP ye muhalifse muhalif,zıtsa zıt.Bize bu adamı kaynak gösterenler yada referans sayanların Ülkücü-Ülkü bazında ne yapmak istediğini sorgularım.

Sırf bilmem ne sebeblerden dolayı muhalif kimliği taşıyanlarından bize ne yaren,ne arkadaş nede davadaş olur.Bu kim olursa olsun. . . .

BİZDE BÖYLE YAPARSAK BİZİDE YAZSIN TABİKİ...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Haz 26, 2005 8:08 pm    ileti konusu: Re: Çölaşan kimdir ? Alıntıyla Cevap Gönder

otukenyürekli demiş ki:
Kimdir bu adam Allah aşkına.Bu değil mi yeşil sermaye,örümcek kafalılar,itrica hortladı,şeriatçılar çıldırdı diyen yahu.

Daha öncede defalarca yazdım,sırf AKP Hükümetine muhalif diye bu adamı destekler ve yazılarına böyle bir sitede yer verirseniz,Yarın bizim iktidarımızda bizede aynı şeyleri yapmayacağının garantisini kim verebilir ?
AKP ye muhalifse muhalif,zıtsa zıt.Bize bu adamı kaynak gösterenler yada referans sayanların Ülkücü-Ülkü bazında ne yapmak istediğini sorgularım.

Sırf bilmem ne sebeblerden dolayı muhalif kimliği taşıyanlarından bize ne yaren,ne arkadaş nede davadaş olur.Bu kim olursa olsun. . . .

YINE HER SEYI BIR BIRENE KATMAYA ALISKANLIGI NIZI DEVAM EDIYORSUNUZ !!!
ARTI BANA VEYA BENIM GIBI LERIN DÜSÜNCESI NE KATLANA MIYORSAN
BIZLERIN ÜLKÜCÜ LÜGÜNÜ SORGULAMA SENIN TIP LERIN HIC AMA HIC
PAY DÜSMEZ BENIM HAKKIM DA BIRINDEN REFERANS ALACAK SAN GIT RAHMETLI BASBUG UN OGLUN DAN TUGRUL TÜRKES DEN AL !!!
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız