Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurtlesmeyi Onlemek
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
cagatay1453
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

empati yapmaya calıstım kendimi kürt olarak goreyim dedim olcak gibi deil Allah korumus sukurler olsun damarlarımda Türk kanı dolasıyo.bence ii kürtlerde vardır ama hepsi olmus, kalmamıs iyi kürt die bisey dunya yuzunde.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bozkurtcebe
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:30 pm    ileti konusu: bence bu başlık bölücülüğü önlemek olmalıydı Alıntıyla Cevap Gönder

Bence bu başlık kürtleşmeyi değil bölücülüğü önlemek olmalıydı,şuan hükümet tarafında bölücülük destek ve yardım görüyor öyle olmasa hergün bir yerde başkaldırı olurmu????????
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eger dunyada hic bir iyi Kurt yok derseniz, iyi olanlari gormezden gelirsiniz ve kotu olmayanlari de kotu yola itersiniz...

Iyi kotu Kurt tartismasini birakalim ama, yapici bir tartisma degil. Konunun baslangicinda Kurtlesmeyi onleyecek konusunda yapici fikirler istedim, bir kac arkadas iyi tavsiyeler verdi ama sonra konudan uzaklastik...konuya geri gelelim....

Dogum kontrol gibi yontemlerle diyelim ki nufusu kontrol altina alabiliyoruz; peki, DEHAPlilari marjinal tutmak icin neler yapabilir? Yani, bolucu dusuncelerinin yayilmasi nasil engellenebilir, insanlarin gonulleri nasil kazanip Turkiye'ye baglanabilir? veya bir baska deyimiyile, yeni PKKlilarin dogumamasi nasil engellenebilir?

Kisacasi; ben devletin gercekten uygulayabilecegi oneriler ariyorum...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:34 pm    ileti konusu: Re: bence bu başlık bölücülüğü önlemek olmalıydı Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurtcebe demiş ki:
Bence bu başlık kürtleşmeyi değil bölücülüğü önlemek olmalıydı,şuan hükümet tarafında bölücülük destek ve yardım görüyor öyle olmasa hergün bir yerde başkaldırı olurmu????????

Hmm, evet, haklisiniz, boluculuk onlemek daha guzel baslik olurdu.

Hukumetin destekledigini dusunmuyorum - bence baskaldirilar Kuzey Irak ve Avrupa tarafindan destekleniyor...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
bozkurtcebe
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 10:43 pm    ileti konusu: BÖLÜCÜLÜĞÜ ÖNLEMEK Alıntıyla Cevap Gönder

HEPİMİZ MEŞHUR KUBİLAY HADİSESİNİ BİLİRİZ,ADINA GERİCİ AYAKLANMA DERLER AMA ADI NE OLURSA OLSUN ,"ATATÜRK" BU HADİSEYİ DUYUNCA ORAYI HARİTADAN SİLİN DER;BU OLAYI GÖREN ,DUYAN ,ANLATAN KİMSE SAĞ KALMAYACAK NETİCE DEĞŞİK ŞEKİLDE BAĞLANIR .ŞİMDİ ATATÜRK Ü ÇOK ARIYORUZ ALLAH RAHMET ETSİN VE MİLLETİMİZ ÖYLE BİR KAHRAMAN BEKLİYOR BU İNSAN NİÇİN ÜLKÜCÜLERDEN ÇIKMASIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
KaRaHaN_DeDe
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 11:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle bütün arkadaşlarıma selam ve saygılarımı iletiyorum.forumda ilk yazımı buraya yazmak nasip oldu
şimdi arkadaşımız başlığı atıp konuyu açarken var olan kürt nufüs sorunu dile getirmiş ve neler yapılabileceğine dair bizlerden "fikirler" istemiş..fikirler diyorum çünkü fikirden çok hakaret üretilmiş..ülkede sorunlu kürtler sorunu vardır inkar edilemez..fakat genelleme yapmak son derece yanlış..çünkü ben şahsım adına ırkçı değil ülkücüyüm..kürtleri bir çoğunun sorunlu olduğu gerçek ama yinede genelleme yapılması yanlıştır..zira ben ülkücü şehitler kitabında birçok batman bitlis ve benzeri doğu illerinde doğan şehit abiler de gördüm..anlayana..
şimdi gelelim arkadaşımızın bizden bu sorun hakkındaki istediği fikirlere..benim düşüncem ülkemizin özal zamanında bulgaristan ya da diğer sınırdışı devletlerden gelen soydaşlarımızı , zaten kalabalık olan istanbul değil de doğuya ve güneydoğuya iskan etmiş olsaydı belki bir kültür etkileşimi sayesinde bugün biraz daha durum farklı olabilirdi...
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Haz 24, 2005 11:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dede, cok haklisiniz. Galiba 1993'te bir kac yuz Kirgiz Turku icin Ercis/Van'da kendileri icin yeni bir koy yaptirdik; su anda koyun adini unuttum ama, keske benzer bir sey Bulgar Turkleri, vs. icin de yapsaydik...Kirgiz Koyundeki nufus simdi 2000i gecmis mesela...ve elbette Turkiye Cumhuriyetimize kazandigimiz bu insanlar sadece koylerinde kalmayip, butun bolgeyi olumlu etkileyeceklerdir. Kirgizstana donseler dahi, bu kez Kirgizstan'i olumlu etkileyeceklerdir...

Dile getirdigin mevzu aslinda cok onemli cunku Guney Azerbaycan'da yani Kuzey Bati Iran'da eskiden cogunlukla Azeri sehirleri ayni zamanda Kurt gocune maruz kaldi. Bu da kasitli bir Iran politikasiydi - yani Kurt toplumu, Turki toplumlarinin arasinda sokmaya calisiyorlar. Ermeni+Kurt Turku boler diye dusunuyorlar. Ayni sebepten Iran hukumeti Ermenileri desteklerler.
AlpTurkTegin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 1:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
Dede, cok haklisiniz. Galiba 1993'te bir kac yuz Kirgiz Turku icin Ercis/Van'da kendileri icin yeni bir koy yaptirdik; su anda koyun adini unuttum ama, keske benzer bir sey Bulgar Turkleri, vs. icin de yapsaydik...Kirgiz Koyundeki nufus simdi 2000i gecmis mesela...ve elbette Turkiye Cumhuriyetimize kazandigimiz bu insanlar sadece koylerinde kalmayip, butun bolgeyi olumlu etkileyeceklerdir. Kirgizstana donseler dahi, bu kez Kirgizstan'i olumlu etkileyeceklerdir...

Dile getirdigin mevzu aslinda cok onemli cunku Guney Azerbaycan'da yani Kuzey Bati Iran'da eskiden cogunlukla Azeri sehirleri ayni zamanda Kurt gocune maruz kaldi. Bu da kasitli bir Iran politikasiydi - yani Kurt toplumu, Turki toplumlarinin arasinda sokmaya calisiyorlar. Ermeni+Kurt Turku boler diye dusunuyorlar. Ayni sebepten Iran hukumeti Ermenileri desteklerler.

Evet Güzel yazmışsın sana katılıyorum pu ÇAKALLARI içimize sürüklüyorlar.İzin vermemek gerekir Ama bunları Düşünecek bi İktidar yok ne yazık ki.
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 1:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ummetcinkara demiş ki
sevgili gönüldaşlar, bir an için kürt olarak dünyaya geldiğinizi düşünün , sonra da yazdığınız satırları okuduğunuzu, empati diyorlar buna, hadi bir yapın bakalım ne düşünüyorsunuz?
epey bir abartmışsınız yani olayı... Kürtleri ben de sevmem , ama ne o kısırlaştıralım, yok asalım falan , biraz düşünerek yazalım gardaşlar.. Onlar da insan sonuçta, hepsi hainlik etmiyor

Düşündüm Ama Terörist Hain olmayanını Bulamadım... Vatanını Bayrağını Seven Bulamadım...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 5:03 pm    ileti konusu: Re: bir an için... Alıntıyla Cevap Gönder

ummetcinkara demiş ki:
sevgili gönüldaşlar, bir an için kürt olarak dünyaya geldiğinizi düşünün , sonra da yazdığınız satırları okuduğunuzu, empati diyorlar buna, hadi bir yapın bakalım ne düşünüyorsunuz?
epey bir abartmışsınız yani olayı... Kürtleri ben de sevmem , ama ne o kısırlaştıralım, yok asalım falan , biraz düşünerek yazalım gardaşlar.. Onlar da insan sonuçta, hepsi hainlik etmiyor

senin dediğini yapalım ümmetçi.

hiçbir şey yapmayalım, sessiz kalalım, bırakalım kürtler nüfus çoğunluğunu ele geçirsinler. ne güzel olur dimi ümmetçi?
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 5:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türkiye kürtleşiyor. Şehirlerimizin nüfus yapıları kürtlerin lehine, Türklerin aleyhine değişiyor. 30 sene önce tamamen Türk olan bazı şehirlerimiz şimdi kürtlerin nüfus üstünlüğüne geçti. Kürtlerin yayılmadıkları bir şehir ve kasaba kalmadı. Fare gibi üreyerek her tarafı fiilen kürt şehri haline getiriyorlar.

Örneğin 30 sene önce %0,1 kürdün ancak bulunduğu Mersinin bugün yarısı kürt oldu. 50 sene önce Türklerin çoğunluk olduğu Van, Diyarbakır, Urfa gibi şehirlerde bugün Türk çok az kaldı. Kürtler çoğunluk oldu.

Sadece doğuda değil batıda da her yere göç etti ve ürediler. Batıda bazı kasabalar ve köyler kurtarılmış kürt bölgesi haline geldi. turizm kasabalarımız kürtleşiyor. Ticaret ve sıcak para kürtlerin kontrolüne girdi. Birbirlerini tutarak hızla yükseliyorlar ve Türklere yaşam hakkı tanımıyorlar. Turizm kasabalarında Türklere ait olan para getiren işletmelerin çoğu zorla kürtlerin eline geçti.

ortalama kürt ailes 7-10 kişi..
ortalama Türk ailesi 2-3 kişi..

Türk nüfus artışı tamamen durdu. Bundan sonra artan nüfus kürt nüfusudur. Genç nüfusta bizimle kafa kafaya geldiler. 20 sene sonra toplam nüfusta bizi geçecekler..

Ne diyor Apo : ''DAĞDA SİLAHA SARILAMIYORSANIZ, EVDE KARINIZA SARILIN..''
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 6:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değil mi ya,bırakalım üresinler.Askerimize kurşun sıksınlar.Bölücülük yapsınlar.NE DE OLSA DİN KARDEŞLERİMİZ!!!

Her Kürt kötü değildir,hatta hiçbiri kötü değildir,hepsi apo köpeği tarafından kandırılmış masum insanlar.Hepsini affedelim.NASIL OLSA DİN KARDEŞLERİMİZ!!!!!!

BU NASIL KARDEŞLİKMİŞ BEN BİŞEY ANLAMADIM,YILLARDIR TÜRK TARAFI ZARAR GÖRÜYOR...TEK TARAFLI KARDEŞLİK VESSELAM...
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 6:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan ülküdaşım,dediğin köyün adı pamirler olması lazım.Yanlış hatırlamıyorsam...

ALLAHA EMANET OLUN...TÜRK OLUN...
cemersever
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 224

İletiTarih: Cmt Haz 25, 2005 7:52 pm    ileti konusu: Re: bir an için... Alıntıyla Cevap Gönder

ummetcinkara demiş ki:
şimdi empati zamanı değil ummetcinkara faaliyet zamanı.empati yaparak ayıracağın zamanı başka şeylere ayır
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız