Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 5:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21 madem bize Türk demiyorsun neden kendin Türk'ü bile diğer kelimelerden bile ayırmıyorsun ha sen ne biçim Türk'sün asıl komunist olan sensin gardaş .

Türk baş harfi dahi küçük yazılamayacak kadar büyük ve şerefli yaratılmış olandır!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 5:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BURAYA YAZI YAZAN ARKADAŞLARIMIZDAN DAHA OLGUN VE FİKİR ÜRETEN YAZILAR VE SEVİYELİ DÜŞÜNCELERİ TARTIŞALIM VE PAYLAŞALIM.

MHP STRATEJİSİ VE BİRLİK-BERABERLİK İSTEYENLERE "KOMÜNİST" DİYENLERLE NE KONUŞUP, NASIL CİDDİYE ALIP CEVAP VERELİM?

BUNLAR KİM?
BENCE BİLGİİSİZ DEĞİLLER VE BENCE PROVOKATÖRLER.

BİZ IRAKTAAKİ KÜRTTEN, PKK'LIDAN, BÖLÜCÜDEN SÖZ ETMİYORUZ, BİZ DEVLETİNE BAĞLI VE BAYRAĞINA SAYGILI KÜRTTEN SÖZ EDİYORUZ.
BİZ DİNİNİ BİZİM DİNİMİZLE AYNI SAYAN VE SEVEN KÜRTTEN SÖZ EDİYORUZ.

SEDAT BUCAKTAN, RAHMETLİ ÜLKÜCÜ ŞEHİT MUSTAFA YARDIMCIDAN SÖZ EDİYORUZ.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 5:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

reis25 haklısın gardaşım...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 6:52 pm    ileti konusu: Re: Sehit verdik(ailem)ve Türk Aileleri Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21 demiş ki:
Kürtler 99% PKK destekliyor

Adana ve Dogu da Türk Bayraklar yakiliyor
Nebicim Kardeslik bu böyle.
Sizin gibi geri zekalilar yüzunden Partimiz batiyor.
30 bin kisinin ölumu sebebi Kürtler
Bu mu sizin kardesiniz?

Biz Türk muyuz Tkurt mu?
Sizinin gibi dusunenler yuzunden yakinda kurdistan da olur!

Kardeş sen biçim konuşuyon olm?Sen ülkücümüsün?Yoksa provakatörmü?

O dediğin küfürleri sana iade ediyorum.Senin ülkücü olduğunada ihtimal vermiyorum.İsteyen istediği şekilde görüşünü belirtir.Seni ilgilendirmez.

Tolga21'i üyeliğini iptalini istiyorum...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 6:58 pm    ileti konusu: Re: pusat kurt Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21 demiş ki:
Türk Düsmanini destekleyen Vatan haini dir
anliyormusun bunu pusat kürt gardes

pusat kurt üyelini iptal edilmesini istiyorum

Bak yiğit,adamı çileden çıkarma,sinirlerimi bozma,sanaldan yiğitlik yapma.

Ben kürtleri günahım kadar sevmem,Kardeş olarakta görmem.Ama bu ülkede beraber yaşamak zorundayız.Napalım yakalım mı hitler gibi.Akıllı ol birazda adamı del etme.Forumun huzurunu bozmaya geldiğin belli.

o taktığın ismide sana iade ediyorum.Sanaldan yiğitlik yapma...
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 7:54 pm    ileti konusu: Re: ??? Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21 demiş ki:
Kürtler dogru durust dursalar hic kimse birsey demez!!!
Anliyormusun?
Abim Sirnak`da Askerlini yapdi!

Ve cok canlar verdik, sen bunu anlayabilir misin ?
Benim zorum tek Pkk ya ve bizim topraklarimiz almak isteyen Kürtlere.

Ya anla yada Yazma.

Ben sana kürtleri övmüyorum zaten.Abininde Allahına kurban olurum.Senin burdakilere küfretmene ben sinirlendim.Bende kürtleri sevmem diorum ama burdakilerinde fikirlerine saygı duy...

Ben seni çok ii anlıyorum.Merak etme...Burdaki herkesin son yazdıklarını anlıyacağını sanıyorum.Ama kişilere ve siteye saygısız cümlelerde kurma...

TTK VE C
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 8:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Serhatten demiş ki:

Elemanin birisi demis Ermeni-Türk neyse Kürt- Türk'de aynisi.
Halt etmissin be arkadasim, Ermeniler bizleri sirtimizdan vururken Kürtler Hamidiye Alaylarinda bizimle omuz omuza carpisti. Kurtulus Savasinda bizimle omuz omuza savastilar.Kibris savasindasirt sirta verdik.

İstiklal savaşımız yıllarında kürtlerin nüfusu sadece 300,000 kadardı. Bu nüfusun büyük çoğunlugu Güney doğuda 'sarp dağ köylerinde' yaşıyordu. Sadece azlık bir kısmı birkaç şehirde bulunuyordu. Kurtuluş savaşımıza hiç bir katkıda bulunmadıkları gibi çıkardıkları isyanlar ve kurdukları cemiyetlerle Kuvayı Milliye ordularına ve Ankara Hükümetine ayak bağı olmuşlardır. Seferberlik emri çıktığında kürtlerin istisnasız tamamı askere katılmamak için dağlara kaçmıştır. Fakat bir kısmı inzibatlar tarafindan yakalanarak kısa bir süre hapiste yatırıldıktan sonra silah altına alınmıştır. Savaşa zoraki katılan bu kürtler en ufak bir işe yaramamış, bir kısmı tek kurşun bile sıkmadan karşılarına çıkan ilk düşman birliğine teslim olurken, diğer bir kısmı da cepheden firar etmiştir. Düşmana teslim olmaya veya cepheden firar etmeye fırsat bulamadan bir kaza kurşununa denk gelenlerin ise adı "şehit" olmuştur. Bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

İstiklal savaşımızda Türk ırkının evlatları yaşlı - genç, kadın - erkek demeden cepheye koşarken kürtlerin bir kısmı Kuvay-ı Milliye ordularına karşı isyan ediyor, bir kısmı savaşmamak için dağların doruklarına saklanıyor, okuması yazması olan kısmıda İngiliz parasıyla kurdukları cemiyetlerle Türk milletine zarar veriyorlardı.

Kürtlerin KURTULUŞ SAVAŞIMIZ sırasında çıkardıkları önemli isyanlar:

1- ALİ BATI İSYANI: (11 mayıs-18 ağustos 1919) Ali Batı isimli kürt, Midyat'ın güneyinde hayatlarını sürdüren bir aşiretin başına geçer ve İngilizlerden yardım alarak isyan eder. Amacı burada bir kürdistan devleti kurmaktır. Yaklaşık bir ay süren ve çevre yerleşimlere de yayılan bu kürt isyanı Yüzbaşı Yusuf Ziya ve emrindeki askerler tarafından bitirilir ve Ali Batı öldürülür.

2- CEMİL ÇETO İSYANI: (7 haziran 1920) Bahtiyar aşireti reisi Cemil Çeto tarafından Fransız ve İngiliz yardımıyla çıkarılmıştır. Kürt Teali Cemiyeti'nin vasıtasıyla Doğuda bir kürdistan kurulması amaçlanmıştır. Cemil Çeto denen kürt, kısa sürede yakalanmış ve öldürülmüştür.

3- KOÇGİRİ İSYANI: (6 mart-17 nisan 1921) Türkler İstiklal savaşı verirken, kürt eşkiyalar 1920 sonlarında Erzincan, Tunceli, Sivas ve çevresinde pislik saçıyorlardı. Koçgiri aşireti reisi Haydar Bey Kürt Teali Cemiyeti'nin bir şubesini İmranlı'ya açmış ve merkezi yönetime karşı geliyordu. Biraz palazlandıklarında bölgede asker kaçaklarını arayan Türk ordusuna savaş açtılar ve bölgenin kürdistan olmasını istediler. Görüşmeler ile bir sonuç alınamayacağını anlayan Ankara hükümeti bu isyanı bastırdı ve isyancılar teslim oldu.

4- MİLLİ AŞİRET İSYANI: (24 ağustos-8 eylül 1920) Urfa'da Milli Aşiret tarafından çıkarılan ayaklanmadır. Milli Aşiret'in reisi İsmail ile birlikte Halil, Bahur, Abdurrahman ve Mahmut adlı elebaşıları, Doğu'da bir Kürdistan Devleti kurmak düşüncesi ile ayaklanmışlardır. Büyük bir kuvvetle harekete geçen asiler, Viranşehir'i aldıktan sonra Karakeçi Aşireti'ne mensup olanları öldürmüşler, fakat daha sonra yapılan çatışmada, büyük çoğunluğu ortadan kaldırılmıştır.

Bunlar yalnızca kürtlerin Kurtuluş Savaşımızda ki isyanlarıdır. Kürtler son 150 yılda otoriteye karşı 38 defa isyan ederek adeta bir rekor kırmışlardır. Bu gün Musul, Kerkük sınırlarımız dahilinde değilse bunun sorumlusu 1925 yılında devlete karşı ayaklanan Şeyh Said ve çevresidir.

Görülüyor ki kürtlerin Kurtuluş savaşımızda Türk ırkına en ufak bir yardımı olmadığı gibi çıkardıkları isyanlar ve kurdukları cemiyetlerle (Kürt teali cemiyeti, Teali islam cemiyeti vs.) bizi sırtımızdan vurmuşlardır.

Hala Kurtuluş Savaşımızda kürtlerin yardımı var diye iddia eden varsa onlara yarım milyona yakın can kaybımızın olduğu Kurtuluş savaşımızda bazı şehirlerimizin şehit sayısını yazmak istiyorum.

Van 36
Tunceli 30
Mus 8
Mardin 7
Kars 2
Adiyaman 12
Bitlis 63
Bingöl 8
Siirt 40
Diyarbakir 49

Bu şehirlerimizin o yıllarda nüfusunun büyük bölümünün Türk olduğunu da unutmayalım.

Türkiye'de yaşayan kürtlerin PKK propagandasının etkisinde kalarak isyan etmelerini istemeyen Devlet'in ilgili birimleri, 1980'li yılların sonlarında Çanakkale Şehitliği'ne kürt isimleri ilave etmiştir. Amaç kürtlerin beynine "Türk ile kürt kardeştir, bakın biz beraberce savaşarak bu vatanı kurtarıp cumhuriyeti kurduk, bu ülke hepimizindir" fikrini sokarak uslu durmalarını sağlamaktı. Fakat uğraş ters tepmiş, hiç bir işe yaramaması bir yana kürtçülerin tezlerinede kaynak olmuştur.

KURTULUŞ SAVAŞIMIZ DA DİĞER ZAFERLERİMİZ GİBİ TÜRK MİLLETİNİN ZAFERİDİR. BU SAVAŞ KÜRTLERLE BİRLİKTE DEĞİL, KÜRTLERE RAĞMEN KAZANILMIŞTIR...
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 9:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tanrı'nın kardeş yaratmadığını kulumu yapacak. Bu kardeşlk söylemleri hep iflas etmiş söylemler. Bir zamanlar iyi niyetli olarak söylenmiş olabilir ancak hiç bir geçerliliği kalmadığı artık aşikardır.
kaan_kahraman
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 97

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 9:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TANRIDAN DİLEĞİM TÜRKİYEDEN SADECE TÜRK IRKINDAN OLANLARIN YAŞAMASIDIR.BAŞKA KİMSEYİ İSTEMİYORUZ BİZİ RAHAT BIRAKIN ARTIK.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 10:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21, senin ülkücü olduğuna inanmıyorum.
Burada insanlara "geri zekalı" diyecek hafiflikte ve karekterde olduğun ve günlük hayatında da hakaretleri muhataplarınla birbirinize kullandığınız kanısındayım.
Yanlış yerdesin.
Sen Ülkücü değilsin ve olsanda senin gibilerle dava yürümez ve yürütülemez.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Alp
Yetkili Üye
Yetkili Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 10:26 pm    ileti konusu: Üyelik iptal Alıntıyla Cevap Gönder

tolga21 denen provakatörün üyeliği iptal edilmiştir. Türk'ün mekanında Türk'e hakaret edilemez.
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 11:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben eskiden kurtlere sozum yoktu arasirtidikca nasil birileri oldugunu daha iyi anliyor insan,Kurtlerden biri var nerdeyse girecektim ona ben pkkliyi sevmiyorum bende denemek icin tabi sen Turksun dedim yok dedi ben Turkiye cumhuriyeti vatandasiyim deyince.Sinirlendim tabi Turk Cumhuriyeti yani sen ayri bir milletiz mi diyorsunuz dedim kendinizi azinlik olarak mi goruyorsunuz diye sorunca eh iste biraz oyle deyince defol git oylese dedim sonra defolup gitti.

Bi o degil onun gibilerine cok rastladim ve rastliyoruz.
Her zamanh derim edebiyle dursunlar nankorluk etmesinler ederlerse defolup gitsinler en iyisinin yanina en az bin sahit isterim.

Turkun Turkten baska kardesi yoktur beyler,tarih yeterince bize anlatmiyormu?
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Çar Haz 29, 2005 11:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Madem ki kurtlerde Turktur diyorsunuz ozaman o Turk olduklarini anlat bir kitap tafsiye ediniz.
Neden biz T.C Vatandasiyiz diyorlar da Turkuz demiyorlar ben asil buna kiziyorum bu inkar neden.

Diyorsunuz belki Delikanli66 genel olarak tum kurtlerden bahsediyor ben once hainlerden bahsediyorum iyi dediklerimizindende suphe etmiyor degilim sahsen.
Cunku gunumuz bu noktalara getirdi.Umarim beni anlamsinizdir.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Haz 30, 2005 12:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kurtlerin "Turklugu" uzerinde bir iki dusuncemi paylasayim:

1. Birinin Turk olabilmesi icin, kan yetersiz bir kosuldur. Ziya Gokalp, "Turkculugu Esaslarinda" kesin bir sekilde "budunculugu" ve sadece kana dayali bir Turkluk tanimini red etmistir. Turk milleti, "dili, dini ve kulturu" ayni olan bir topluluktur. Turk olabilmek icin de, Turk milletine sadik, Turk'e yakisir sekilde davranmak gerekir. Daha sonra, Ataturk Gokalp'in fikirlerini su sekilde yansimistir: NE MUTLU TURKUM DIYENE (dikkat edin, "olana" demedi). Yani, Turk olabilmek icin, birinin kendisine de Turk olarak gormesi lazim, ve ona gore davranmasi lazim.

2. Kurtlere "Turk" olduklarini iddia edenler, en fazla iddialarinda Kurtlerin kokeninde Turk kanin mevcut oldugunu iddia etmektedirler. Onlarin tezlerine gore, Kurtlerde Orta Asya'dan gelen bir topluluktur, bir Turk kavimden turemistir. "Kurt" kelimesinin sadece Turkcede anlami oldugunu delil olarak gostermektedirler. Bir Turk kagani (adini unuttum) kendisini "Kurt kagani" olarak tanitmistir ki, bu tezi savunanlar, dolayisiyla eskiden "Kurt" adinda bir Turk kavmin mevcut oldugunu soylerler. Benzer iddialar Zazalar icin de mevcuttur. BU TEZ DOGRU OLSA DAHI (ki karsi deliller de var, yani Kurtlerin bir Turk kavmi degil, Iranlilardan turemis olduklarini gosteren deliller var)...BU TEZ DOGRU OLSA DAHI, bir Kurdun Turk olabilmesi icin, onun da kendisini TURK olarak gormesi ve ona gore davranmasi gerekir. (Madde #1)

3. Bizim zaten kendisini Turk diyen, ve Turk milletine sadik davranan Kurt kokenli vatandaslarimizla alip verdigimiz yok! Ayrica, kendisine "Kurdum" diyen insana ben neden kizayim? Acikcasi, internette ben "Hakan" isimli bir Kurdun PKK Turkce ile PKK propagandasi yaptigini gordugum zaman, daha cok aci cekiyorum. "Ulen" diyorum "Sen adina layik degilsin" diyorum. Aslinda bir bakima keske Kurtce isim alsalardi diyorum - en azindan hainliklerini Turk isimle yapmamis olurlardi. Ben Diyarbakir'da yasadigim zaman "Ruken" (Kurtce isim) isimli bir bayan taniyordum. Son derecede Turkiye'ye bagliydi, Turkiye'yi seven bir insandi. Irkini on plana koymayan bir insandi - yani soruldugunda Ruken isminin Kurtce isim oldugunu soyler, ama ortada "kurdum" cart curt diye cenk etmiyordu. Adam kendisine Kurt bile desin...eger devletine sadik ise, Turkiye icin calisirim ulkemi seviyorum derse...dedigim gibi, benim o sahisle sorunum yok.

4. Peki sorun nedir? Sorun, kendisini Kurt olarak tanitip, PKK yandasi olup, boluculuk yapanlar veya Turkiye hukumetine dusmanlik besleyen insanlardir...

Bu gibi insanlar icin "Kurt Turkmudur degilmidir" diye tartismak bosuna bir emek. Onlar zaten kendilerini Turklukten cikartmislardir, Kurtler kanda Turk olsalar dahi (ki bu tartisilir).

Sonuc olarak, Ziya Gokalp'in dedigi gibi, (kendi sozlerimle dusunceyi ozetliyorum, su an kitabi onumde degil): "kan'da Turk olmayip fakat Turk milletine son derecede bagli ve hizmet eden insanlari "hayir Turk degilsiniz" demek yanlistir. Yapabilecegimiz tek sey, kendisini Turk diyen herkezi Turk olarak kabul edip, ancak ihanet ederlerse gerekli cezalarda bulunmaktir." Yani, kendini Turk olarak goren Kurdu Turk olarak kabul edeceksin, ihanet etmedigi taktirde.

Ziya Gokalp Diyarbakirli diye de ona "Kurt" diyerek saldiranlarda olmustur. Gokalp'in bu saldiralara olan cevabi da cok anlamlidir:

BEN TURK OLMAZSAMDA, TURKUN DOSTUYUM.
SIZ TURK OLSANIZDA, TURKUN DUSMANISINIZ.

Saygi ve sevgilerimle arz ederim...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız