Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - BÜTÜN KÜRT GENÇLERİNE
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
mehmetkaratas
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Tem 22, 2005 8:45 pm    ileti konusu: BÜTÜN KÜRT GENÇLERİNE Alıntıyla Cevap Gönder

KUSARA BAKMAYIN FORUMLARA YAZMAMA İZİN VERİLMEDİ BEN DE BU FORMA YAZDIM Sevgili gençler,

İsterseniz yazımıza ‘acaba yurdumuzun kıymetini biliyormuyuz’ sorusu ile başlayalım.

Köklü ve mühteşem zengin kültürü, genç nufusu, yer altı ve yer üstü kaynakları, dağları,denizleri,sahilleri ve boğazları ile büyük bir ülke Türkiye…Güzel havası, bir mevsimde yaşanan dört ayrı iklimi. Tarihi birikimi, dini ve milli çok değerli sanat eserleri, müzeleri ve kütüphaneleri ile zengin bir ülke. Ana kucağı kadar sıcak,bir sevgili kadar çekici ve güzel, halkı ve nimetleriyle değerli ve mübarek bir vatan. Gezmeye-görmeye değer, sevmeye hatta aşık olmaya değer bir vatan. Kan ve can vermeye değer güzel bir vatan.Gençliğimiz, bir açık hava müzesini andıran zengin ve tarihi eserlerle dolu güzel vatanımızı her fırsatta gezip görmeli ve tanımalıdırlar.Onu canları gibi sevmeli ve muhafazası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıdırlar.Doğusundan batısına,güneyinden kuzeyine gezip görmeye, aşık olmaya değer güzel bir Vatanın sahipleriyiz.
Vatanı bizlere miras olrak bırakan onun yoluna can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmadan gezmelidir. İstiklal Marşımızın Şairi merhum Mehmet Akif’imizin dediği gibi, vatanımızı gezerken her karış toprağının şehit kanı ile sulanmış olduğu unutulmamalı ve Atalarımız daima minnet ve rahmetle anılmalıdır.

Bastığın yerleri toprak diyerek gecme tanı,
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen sehit oğlusun yazıktır incitme atanı,
Verme dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Gençler üstünde günlük hayatımızı devam ettirdiğimiz, ekip biçtiğimiz, üzerinde yuvalar kurduğumuz ve rızkımızı temin ettığimiz toprağı , Aşık Veysel ne güzel tanımlamıştır. Sadık bir dost ve salt rızık hazinesi olarak düşünmüş toprağı. Nasıl da güzel söylemiş o şiirin iki dörtlüğünü buraya alıyorum:
Koyun verdi kuzu verdi süt verdi
Yemek verdi ekmek verdi et verdi
Kazma ile döğmeyince kıt verdi
Benim sadık yarim kara topraktır
Karnın yardım kazmayinan belinen
Yuzun yırttım tırnağinan elinen
Yine beni karşıladı gülünen
Benim sadık yarim kara topraktır .

Sevgili gençler,

Size ait olmayan herhangi bir toprağı ekebilirmisiniz? Üzerinde evler-yuvalar yapabilirmisiniz? Süt almak için koyun ve kuzularınızı otarabilirmisiniz? Size ait olmayan gül bahçesinden gül koparabilirmisiniz? Elbetteki bu sorulara evet demeniz mümkün değildir.

Evet diyebilmek için o toprağın size ait olması lazımdır. İşte o toprağa ‘Vatan topraği’ denir.Çünü ‘Vatan’ bizimdir. Vatan topraktır, rızıktır,süttür.Vatan, güldür,çiçektir,sevgidir..Vatan,kandır,candır,çiledir. Vatan,mükaddestir, mübarektir,değerlidir.Vatan, yurttur, terdir emektir.Vatan,annedir,babadır,sevgilidir… Akifin ‘toprağı’ ile, Aşığın’kara torağını’ birlikte düşünmelisiniz . Her ikisinin ifadesini birleştirirseniz o zaman ‘Vatan’a salt bir toprak parçası olarak bakmayıp, manevi bir anlam kazandırarak ‘Cennet Vatan’ olarak bakarsınız. İşte uğruna kan ve can vermeye değer Vatan toprağı işte O topraktır.

Hani fıkra ya bu anlatırlar:Komutan, bir gün, Anadolu çocuğu olan asker Mehmed’e sorar:

- Mehmet,oğlum, söyle bakalım , Vatan nedir ?
- Mehmet cevap verir ,Vatan, benim ANAMDIR, komutanım der.
- Komutan daha sonra diğer bir askere dönerek ayni soruyu ona da sorar:
- Sen söyle bakalım oğlum,Vatan nedir?
- Bu ikincisi cevap verir:
- Komutanım Vatan ’Mehmed’in anasıdır’ der.

Bizim milletimiz Vatanı anaya benzetmış ve Ona Anavatan demiştir.Kendi milletinin kültürünü ve değer yargılarını bilenler vatanlarına hep Cennet Vatan veya Anavatan ( Anne Vatan) olarak bakmışlardır. Korumuşlar uğruna can ve kanlarını vermişlerdir. Fıkradaki Anadolu çocuğu Mehmet gibi binlerce rutbeli veya rutbesiz mehmetler tarih boyu, bu vatanı korumuşlar,bu vatanın çilesini çekmişlerdir . Vatanlarını anaları olarak bilen O Mehmetlerdir ki,yeri gelince vatanları uğruna kanlarını ve canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir. Onlara binlerce selam olsun ve ruhları şad olsun. Ancak, Kendisine yabancı, milli ve manevi değerlerden uzak, kendi milletinin değer yargılarını tanımayanlar,Vatanı sadece kendisinden menfatlanacak toprak parçası olarak görürler. Böylelerinin Gözleri dışardadır, sadece maddeyi düşünürler, milleti ve memleketi ile ilgili kaygıları yoktur.Vatanı, sadece Mehmed’ın anası olarak düşünürler. Rant ve menfaat olduğu zaman her yerde ve her zaman O vatanın nimetlerinden yararlanırlar. Ancak külfete , sorumluluğa,O Vatan için fedakarlık yapmaya gelince kaytarıp keyiflerine bakarlar. Çünü böylelerine göre Vatan nasılsa Mehmed’in anasıdır.

Değerli gençler,sizler bu gayesiz tiplerden uzak hepiniz birer ‚Mehmet’ olmalısınız. Nerede olursanız olun ve ne olursanız olun Vatanınızla,milletiniz ve devletinizle bağlarınızı kesmemelisiniz..Vatana , Millete ve Devlete olan sevginiz hangi şartlarda olursa olsun asla yitirmemelisiniz. Ümitsizliğe ve bezginliğe düşmemelisiniz. Aşağılık duygusuna kapılmamalısınız. Evet Geçmişinizi biliniz, eleştirilerinizi yapınız ama geçmişe saplanıp kalmayınız. Geçmiş olaylardan müsbet veya menfi ibret almalısınız, ancak yükselmek ve gelişmek için daima geleceğe ve ileriye bakmalısınız. Moda deyimi ile Çağı ve zamanı yakalamak için ileriye koşunuz, hatta koşmak yetmez uzun atlamayı deneyınız. Zamanı kuşanınız çok çalışınız. Şunu asla unutmayınız ki, Vatan sizlerden hizmet beklemektedir. Geçmiş yılların noksanını da sizler dolduracaksınız ve o noksanları sizler telafi edeceksiniz. Zira geçmişten günümüze kadar gelen birçok ihmallerimiz var. O noksanları ancak koşarak ve atlama yaparak sizler doldurabilirsiniz.

Sevgili Peygamberimiz ( S.A.V ) bize ’’İki günü müsavi olan aldanmıştır’’ derken, çağlar ötesinden işte o kutlu ve uğurlu koşuya işaret buyurmuşlardı.

Sevgili gençler, bu yazdıklarıma, Vatan’ı Mehmed’in anası’ olarak düşünen sorumsuz ve kaygısızların, hayatı ciddiye almayan omurgasızların kulak asmayacaklarını da biliyorum. Çünkü ekilen tohum ancak verimli toprakta biter. Aşık Veysel’ın Sadık yarı kara topraktı, benim sadık dostlarım ise, geleceğin ümidi olan sizlersiniz. Ben sözümü geleceğin ümitleri olarak gördüğüm dostlarıma söylüyorum. İster kara toprak olsun ister siz olun ne farkeder ki. Bizler veya toprak, biz topraktan, toprak bizden değil mi? Topraktan yaratıldık, Ondan besleniyoruz ve toprağa gireceğiz. Önemli olan verimli ve faydalı olmak ha biz ha toprak. Üretmeyen tembel insanla verimsiz kır ve çorak toprak arasında ne fark vadır ki…Merhum Necip Fazıl üstadımız’ın dediği gibi, biz ekin saçalım,bitmezse Toprak utansın.

Yazımı, Üstad Necip Fazıl (Rahmetüllahi Aleyh) ın, Toprak ve İnsan sentezini yaptığı şu müthiş şiiri ile bitirelim: şöyle haykırır Merhum Üstad:

UTANSIN !

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın.
Eski çınar simdi Noel ağacı;
Dallarda iğreti yaprak utansın!
Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!
Ölümden ilerde varis dediğin,
Geride ne varsa, bırak utansın!
Ey bin bir tanede solmayan tek renk,
Bayraklaşamiyorsan bayrak utansın ! ’’

Haydi varmısınız birlikte uzun bir koşuya ’’benim sadık dostlarım’’ dünya güzeli gençler… Birlikte, utanmaycak yarınlara doğru koşmaya… Barış, esenlik ve mutluluk dolu yarınlara… (CİHAN BU)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
ceyhanli
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 174

İletiTarih: Cmt Tem 23, 2005 2:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozur dileyerek bir hususu belirtmek istiyorum,
istiklal marsindan yazdigin kitanin bir ince noktasi var, onu bir hatirlatmak istiyorum, ozellikle genc kardeslerimizden gelen bu tip sorulara tanik olmustum.

"verme dunyalari alsanda bu cennet vatani"

bu misrada virgulun kullanildigi yer onemlidir.
virgulu bazi kardeslerimiz dunyalari kelimesinin arkasina yazinca, cumlenin anlami tamamen degisiyor.
aslinda verme kelimsi, tek basina bir cumledir ve virgul verme kelimesinin ardina konmalidir. ondan sonra tekrar alsanda kelimesinin ardina bir virgul daha konmalidir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 54

İletiTarih: Cmt Tem 23, 2005 7:06 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mehmet abicim ne kadar güzel konuştun yerden göğe kadar haklısın Vatan ve Devlet bizim herşeyimiz her ne kadar devletin yanlışları çok büyük olsa da bizim üzerimize düşen "devletin malı deniz yemeyen keriz" felsefesini ortadan kaldırmaktır Bugün birileri vergi kaçırıyor seni beni doyuruyorsa bil ki bi yerlerde muhtaç analarımızın babalarımızın kardeşlerimizin rızkından çalıyodur
Bu dünyada ne kadar yaşadığımız önemli değil önemli olan yaşamın kalitesi neler yaptığımız Her gece yattığımızda "Ben bugün vatanım için, milletim için ne yaptım" diyebilmeliyiz En azından bir insanı mutlu edebiliriz Bana göre en büyük sevap bir insanı mutlu etmek ve onun duasını almaktır İnsanlara her zaman iyimser yaklaşmalıyız Her insan bir hayat demektir Maddiyatı ve maneviyatı birarada tutabilirsek çok faydalı işler yapabiliriz Biz ki insanı insan olduğu için sevenlerdeniz bizde dil,din,ırk ayrımı yoktur Ama vatanımızi kardeşlerimizi sırtımızdan vuranlar mutlaka cezalarını çekicektir ya burda ya öbür dünyada Biz davamızı bilelim Allah yolundan şaşmayalım Saygılar ülküdaşlarım..
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Cmt Tem 23, 2005 8:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mehmetkarataş Beyefendi elinize, gönlünüze sağlık, vatanımızı güzel anlatmış ve yerinde de güzel nasihatlar vermişsin.
İşte bu vatanı ve vatanda yaşayan tüm insanları ilgilendiren bu yazı keşke çok insanın eline geçse. Bugün vatana gadr edenler, satanlar bilseler ki; hür yaşamak, AB ve veya diğer her türlü yaşamaktan daha iyidir. Birinci sınıf vatandaşlıktan ikinci veya daha gerilerde sayılacak vatandaşlık belki de kölelikten daha iyidir.
Sağolasın.
Siteye yakışır bir yazı ve hep böyle uyarıcı fikir ve yazılara ihtiyaç var.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Cmt Tem 23, 2005 9:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında bu ülkede öyle savundukları gibi ayrım yok bunu kendileride biliyorlar.Bügün bu etnik kökende olan insanlar yeri gelmiş bu ülkenin başbakanlığınıda,cumhurbaşkanlığınıda yapmışlardır.Benimle birlikte aynı sınıflarda aynı hocalardan eğitim alıp benim güzel ülkenim her türlü nimetlerinden benden bile fazla yararlanabiliyorlar.
Ve yapılan istatistk oranlarına göre en çok okur yazar oranına ülke genelinde Tunceli sahip.Bu ülkede onları kayırıyorlaşmış süsü verilmesi onlarda biliyorlarki bu ülke üzerinde gizli ve siyasi amelleri olanların bir planıdır.
Bizler burada bazen formda bu konu üzerinde sert tartışmalara sebebiyet verdik.Amacımız bu ülkede yaşanan oyunun aslında bir kürt Türk olayından ziyade bunu bahane edrek güzel ülkemi zayıflatmak parçalamak isteyen dış mihrakların varlığını uyanık olmamızı anlatmaktı.Bu oyuna alet olmayan fakat kürt kçkenli kardeşlerimiz olduğunu bi nebzede olsa dil getirmekti.
Ben şunuda zannımca savunuyorumki nedir:
Şöyleki tam manasıyla islama sadık olan bu etnik kökende insanlar bu oyuna alet olmamaktadır.Böylelerindende korkmamak gerekir.Ama alevi olupta bu kökenden insanlar vatan için millet için oldukça tehlikelidirler.Okullarda dikkat edin bizlerin hep karşısında bu mezhebe mensup kişiler var.
ergenekon63
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Pzr Tem 24, 2005 7:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben ce bu konuda bizim de biraz suçumuz war doğuda kürt olop pkklı olmayanlardan bahsedecem.bu adamlar batıya gidip çalışmak istediklerinde batılılar bu tür kürtlere de pkklı gözüyle bakıyorlar tabii batıda bu damgayı yiyen bi kürtün ülkücü olması beklenemez.aslında pkk kürleri de avlamakta kürtlerde bunun farkında ama damgayı yedikleri için geri dönememektedir.bu memleket herşeyiyle bir bütündür bölünemez.bölemezler
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
1PO_Bozkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Pts Tem 25, 2005 9:38 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mus25:
farkindamisin türk olan alevi de var !!!yani sen vatanini herseydendaha cok seven türklere hakaret ediyorsun!!!!önce türk sonra müslümanlik!!!!atalarimizin dini müslümanlik degildi!!!türk =türk =alevi =sunni

ergenekon63 sana tam katiliyorum
birde bazilarimizin untutu bir sey var !!!korede kibrisda sehit ve gazi olan cok kürt var bu vatan icin kanini veren cok kisi var!!!
bide bizim genelkurmay güney doguda halklan bütünlesmek isterken bazi arkadaslar tutumalriyla bunu baltaliyorlar!!!! inanmayanlar gitsin TSk nin sayfasina ve bizim ordunun haklla bütünlesme programlarina baksin!!!

asil ayrim yapan pkk lidir!!!ister kürt ister türk olsun ayrim yapan bölücüden baska bir sey degildir!!!!

ve unutmayinki kürdü türke kirdiran araplardir!!! kardesi kardese düsman eden yine hayin araplardir!!! sürye pkk kurdu ve bize karsi kürtleri kirdirdi!!!hepsi hatay icin yada daha fazlasi icin!!! bu araplarin tahrihte bize karis oynadiklari ikinci ihanetdir belki de daha fazladir!!1 dünya savasinda bizim atalarimiz kürtlerlen birlikde cephede savasirken araplar bizi arkadan vurdular!!! benim büyük dedem arabin kürsunuyla sehit oldu!!! kani yerde kaldi!!! ve bizim sehitlerin kani da yerde kaldi ve kemikleri sizliyordur mezarda !!! biz bu hesabi sormasak arablardan hanki sehit hurunu bula bilirki!!! bana söyleyin!!! son 20 senede en az 30000 sehitimiz var onlar nasil kara toprakta rahat etsinler biz bunun hesabini araplardan sormasak!!! niye biz ordumuzu sürye ye yolamiyoruz ve son 20 senenin faturasini sormuyoruz bu araplardan ????? niye ????

en son eklemek istedigim bir siir var:

bazilariniz belki sevmeyecek cünkü ahmet kayadan ama ne kadar onun yanilisi varsa bu konuda hakli bence ben ona katiliyorum bu konuda!!!!!!!!!

Sanma Şiiri:

Ey torunlar
Bize sordunuz mu biz kimleriz
Alevi Sünni
Kürt Türk
Kardeşçe yatan elleriz

Sanmayın ki yeryuzunde kalanlarımız düşman olacak
Sanmayın ki bu vatan için ölen bizler ayrı ayrı
Toprak olacak
Bizler bu topraklar için şimdi burdayız
Sanmayın ki birer faniyiz
Acıdayız kordayız
Sizler böyle davrandıkça
Bizler burda zordayız
Kavga devam ederse
Bir gün yine ordayız
Bir gün sizde gelip buradan bir görseniz
Ülkeyi dört bir koldan sevgiyle örtseniz
Bizler işte o zaman huzur ile uyuruz

Bunları her kesim ile paylaşır dururum
Şarapneller patlarken gözlerimin önünde
Ayrım yoktur ülkemin yarınında dününde
Vatan için seve seve canımızı verdikte
Kahrolan yine biziz halimizi gördükçe
Sanmayın ki rahat uyuruz bu kavgalar sürdükçe

İstemem mezarda ne bir anıt ne bir taş
Sizler birlikte olun vatan için hemi kardeş
Neden böyle ağlarız bilirmisiniz mezarda
Sizleri böyle gördükçe yaralarımız azarda
Yine destanlar yazarız yattığımız mezarda

Alevi Sunni nedir
Nereden çıktı bu kavga
Sevmesini bilseniz inan biter bu dava
Vatanıma zarardır puslu ürkek bu hava

Bizler yine birliğiz
Barışta hem savaşta
Kopartmak istiyorlar sizi bu yarışta

Kürt Türk
Alevi Sunni
Bu ütopyada bu mezarlar seçilmez
Birlik olup haykırdık
Bütün dünya duysun diye

Cesetlerimiz geçilir de
Çanakkale geçilmez
Bizler birlikte öldük
Sizler neden kavgada

O gün birlik tohumları ektik
Bu gün neden biçilmez

Sizler Birlik oldukça
Çanakkale'ler değil
Edirne'den Ardahan'a
Ülkemin bir karış toprağı geçilmez
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Pts Tem 25, 2005 10:24 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hadi ya çok şaşırdım... Bı ahmet kaya şuursuzunun şiiri mi?
Gerçi o güzel takiyecidir zamana ve ortama göre bişeyler yapardı.
Yine de şiir fena değilmiş...
BİR YOLCUYA
( Bu şiir Gelibolu yamaçlarında yazıldı.).

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın,
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,
Gördüğüm bu tümsek, Anadolu’nda,
İstiklal uğrunda, namus yolunda,
Can veren Mehmed’in yattığı yerdir.

Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmed’in düşmanı boğuldu sele,
Mübarek kanını kattığı yerdir.

Düşün ki, hasrolan kan, kemik, etin
Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin,
Bir harbin sonunda, bütün milletin,
Hürriyet zevkini tattığı yerdir.
NECMETTİN HALİL ONAN
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Pts Tem 25, 2005 10:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

farkindamisin türk olan alevi de var !!!yani sen vatanini herseydendaha cok seven türklere hakaret ediyorsun!!!!önce türk sonra müslümanlik!!!!atalarimizin dini müslümanlik degildi!!!türk =türk =alevi =sunni

KARDEŞ İYİSİN HOŞSUNDA YANLIŞSIN.TÜRK ALEVİLERİ BEN İNKAR ETMEDİM AMA ONLARIN MİLLİYETÇİ OLDUKALARINIDA GÖRMEDİM.ÜNİVERSİTELERDE HEP ÜLKÜCÜLERİN KARŞISINDA KİMLİK OLARAK ALEVİ OLANLAR VAR.BUNU KİME SORARSAN SOR HEP AYNI CEVABI ALIRSIN.
VATANINI SEVEN ALEVİLER DİYORSUN.HANGİ VATAN SEVERLER PKK NIN BAŞTA SAVUNUCULARI YANDAŞLARI ONLAR.NERDE BİR EYLEM OLSA HEMEN HEPSİ ORDA.BAK ÜLKÜDAŞ BEN KİMSEYİ YARGILAMIYORUM AMA BUNU SANA AÇIK YÜREKLİLİKLE SÖYLÜYORUM ONLARDAN VATANINI MİLLETİNİ SEVEN BİRİ ÇIKMAZ.AMAÇLARINA TERS.YALNIZ ŞUDA VAR GERÇEK ALEVİLİĞİ YAŞAYANLAR İÇİN DEĞİLDİ BU SÖZLERİM.
UrunguHan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Tem 25, 2005 12:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

AHMET YESEVi'NiN DERGAHI'NDA YOGRULMUSUM
DEDE KORKUT MASALLARINDA UYUMUSUM
TÜRK,TÜRKMEN,YÖRÜK DiYE YÜRÜMÜSÜM
YUNUS'UN DERGAHINDA DiNLENMiSiM

OGUZ'UN YiRMiDÖRT BOYUYUM
YERYÜZÜNÜN EN SANLI SOYUYUM
ALEVi, SÜNNi, KIZILBAS BEN BUYUM
MiLLETLERiN EN BÜYÜK BASBUGUYUM

ÖZ KARDESLER OLMAZ DARGIN
DARGIN OLURSA DÜSERiZ YORGUN
YORGUN DÜSERSE OLUR VURGUN
OLURSA VURGUN KIRILIR KOLUN

GELiN GARDASLAR BiR OLALIM
AY YILDIZI EN TEPEYE DiKELiM
BiR OLUP SOYUMUZU SEVELiM
TÜRKE TÜRKTEN BASKA DOSTU YOK
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM ICQ
MUKANBALKES
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Pts Tem 25, 2005 11:08 pm    ileti konusu: Re: BÜTÜN KÜRT GENÇLERİNE Alıntıyla Cevap Gönder

cumhuriyet kurulduktan sonra atatürk kürtleri kurucu millet olarak kuruluş savaşında verdikleri mücadeleden ötürü anayasaya almıştır.fakat ne yazık ki şeyh sait atatürk ilke ve inkılaplarına karşı çıkmış ve kürtlerle ayaklanma başlatmıştır.ve atatürke eleştiriler gelmiştir.bu isyanı geç bastırdı diye.amaçları atatürkü ezmek.fakat ayaklanma 3 ayda bastırılmıştır.ve kürtler yaptıları bu ihaneeteen ötürü kurucu milletliketn çıkarılmıştır.diyarbakır belediye başkanı osman baydemir kürtler kurucu milletti atatürk zamanında diyerek yersiz ve gereksiz ithamda bulunmuştur.olayın aslı anlattığım gibidir.burdan kürtlere sesleniyorum.ayrılmayın bir olalım gireceksek ab'beraber girelim.varsa getireceği nimetlerden beraber faydalananım.dağ başında bayrak asıp kürdistan demek karın doyurmaz.ingiliz uşağı olup türklerle savaşacağınıza beraber olalım.unutulmasın.biz peygaberden müjde alacak kadar iyi bir ırkız.bizle er meydanında kimse başa çıkamaz bu saçmalıktan vazgeçin.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız