Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Sultan Vahideddin Han.
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Tem 26, 2005 8:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ceyhanli demiş ki;
Alıntı:

ben kendim bile burada cok zaman dislandigim icin ve bana vurulan laflara maruz kaldigim icin, kimseyi haksiz yere suclamak istemiyorum.

ben o kadar konunist bolucu mason kizil-dinci dururken, ufacik bakis farkimiz var diye, birbirimizle ayrik otlari misali olmayi, hazmedemiyorum.

beni anladigin umidi ile...selamlar kardasim..

ceyhanli,ben yazılarımda iki şekilde cevap veriyorum.Birincisi forum yöneticisi olarak,ikincisi kadir21 olarak.
Forum yöneticisi olarak seni daha önce siteden attım.Tekrar geldin.Beni iyi tanıdığın belli ki,ikinci gelişinde kimliğini saklamadın.Biliyorsun ki,sen bu kafa yapısında olduğun sürece buraya bin kez değişik adla gelsin,seni yine bulur çıkarırım.Sevgihana verdiğim cevaplar kadir21 olarak verdiğim cevaplardır.Sana ise genellikle forum yöneticisi olarak cevap veriyorum.Biliyorum ki sen burada bir şeyler yapmaya çalışıyorsun.Bunun kendin de farkındasın.Sana ayrık otu diye hitap etmemiş olmama rağmen eğer sen üzerine alınıyorsan gocunduğun birşeyler de var muhakkak.Siteye ilk gelişindeki tarzını bırakıp çizdiğin zikzaklar,ve düştüğün çelişkiler de ortada.Bir yazı bir yazını tutmuyor.Forumları şiir bahçesine çevirdin.Ayrıca özelden yaptığın işlerden,kurmaya çalıştığın ilişkilerden de haberdarım.
Hollandadan bağlanıyor görünüyorsun.Bu da sahte.İstersem ben buraya angoladan bağlanıyor gösteririm kendimi.Kısaca ne çevirmeye çalıştığını,açtığın başlıklardan,başvurduğun yerlerden,ilişki kurmaya çalıştığın insanlardan,kinayelerinden biliyorum.Sen neyi istiyorsan içine sindir.Neyi istemiyorsan içine sindirme.Sende bir şey yok ceyhanli.Ne bir fikrin var,ne de bir ağırlığın.Seni izliyorum,Senin neler yaptığına bakıyorum.Bu gidişatın,bu tarzın devam ettiği taktirde,kadir21 olarak değil,forum yöneticisi olarak seni atmam pek uzak bir zaman değil.Senin bu kadar lüzumsuz ard niyetli lafına karşı,sana şu beyiti gönderiyorum.Sen şiire meraklısın anlarsın.
"GÖKTEN NAZİRE İNDİ SİHAM-KAZASI'NA
NEF'İ DİLİYLE UĞRADI HAKK'IN BELASINA"
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ceyhanli
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 174

İletiTarih: Sal Tem 26, 2005 8:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir kardas sen benle ancak bu platformda, bu sanal alemde konusabilirsin, burda yoneticisin...

ben ozelde neler ceviriyormusum..? anlat herkes bilsin..

sen aklinca bana atiflarda bulunuyorsun, ben sana gecen dedim, hic orali olmadin kardas.

sen soyle teskilatini, hangi sehirdesin nerdesin, ben seni arayayim benim teskilatimdan. atilla abi sana meshur el-ense hareketini demekki cekmemis hic....

kardas forumlara baktimda sen ikili surtusmeyi, seven birisin, dedigin gibi ben daha cok siiri seviyorum.

sen bu davayi benden fazla guttugunu falanmi saniyorsun..?
kardas yasin benden buyuk olabilir ama icraatlarimizda kesin bir klas farki var, buna emin olabilirsin, senin kendinle bir derdin var gibi...komplekslimisin..?

daha once soyledigim gibi, sen burda yoneticisin, burda...sadece burda...disarida ben seninle degil, senin baskaninla konusurum...sonra o senle konusur.

bu gercegi okuyacan, duyacan, bilecen....aklina yerlestirecen.

selamlar kardas.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
ceyhanli
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 26, 2005 9:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ikili tartisma yaratip, kendinide benide burda, genclerin onunde gulunc duruma dusuruyorsun. bizmi simdi genclere birseyler verecegiz..?

ben senin atiflarini gormemezlikten geldim.

ben yazdigim iletilerimde hic bir sey senle alakali degildi. sen bu ikili surtusmeden gercekten, hoslaniyorsun gibi.
daha oncede yapmissin bunu.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
ceyhanli
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 26, 2005 9:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu ileti yönetici tarafından silinmiştir.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Tem 26, 2005 10:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yeterinden fazla konuştun.Aslında bir kere atılmış üyenin ilinci kez konuşmaya hiç hakkı yoktur.İlk iletindeki suçun sabittir.
Yazdıklarının arkasında durmayacak kadar bukalemun tipi adamlara bu davada yer yoktur.Bir forumun yöneticisiyle tartışmaya girersen sonuçlarına da katlanırsın.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 5:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki;
Alıntı:
ceyhanli demiş ki:

ben o kadar konunist bolucu mason kizil-dinci dururken, ufacik bakis farkimiz var diye, birbirimizle ayrik otlari misali olmayi, hazmedemiyorum.

Aynen oyle! Bunu hepimize, kendim dahil, hatirlattiginiz icin cok tesekkur ederim!

ayrık otu lafının kimler için kullanıldığını okur da ona göre yorum yaparsanız,daha isabetli olur.Ayrık otu hitabı,farklı görüşte olan insanlar için değil,ilgili yazıda ne yapmaya çalıştığı açıklanan insanlar için kullanılmıştır.Burada bir şeyler oluyor adlı başlığı okuyun.Size bir şey daha hatırlatırım.Burası özgür tartişma platformu değil,aynı görüşten olan insanların buluştuğu,fikir alışverişi yaptığı bir platformdur.Bu görüş de Türk-müslüman ülküsüdür.9 ışık'a gönül vermiş insanların buluştuğu,fikir alışverişi yaptığı bir alandır.Demokrasi adına,ülkücülükle bağdaşmayan fikir ve duyguların gelişigüzel açıklandığı bir platform değildir..Burada yazacak üye,bu şartları peşin olarak kabul etmiş sayılır.Bu davanın önderlerine,bu dava için çalışmış lişilere(sapmışlar ,yolunu şaşırmışlar hariç),bu davayı manen beslemiş kişilere,dava adına ,demokrasi ve hür tartışma adına dil uzatmak,yeni bir takım kavramlar icat etmek,gelişigüzel partiyi ve teşkilatları eleştirmek mümkün değildir..Burada, isteyen istediği şeyi yazamaz.Bu tip insanlar için iki yol vardır.Ya düşüncelerine uygun bir site bulup orada yazar burayı terkederler,ya da düşüncelerine uygun site yoksa,kendi sitelerini açarlar orada yazarlar.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 7:34 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burada konu Vahdettin Han'ın hain ve işbirlikçi olup olmadığıdır.Olmadığını iddia edenlerin elinde,tarihçileri bilmiyorum ama fazla bir şey yok.Sadece bazı hatıralar var.Hain olduğunu iddia edenlerin elinde de nutuktan başka bir şey yok.Önce nutuk nedir ona bakalım.Nutuk,ana hatlarıyla bir yüksek mahkemenin içtihat kararlarına benziyor.Bu işlere girdiğinden beri,kafasındaki model Cumhuriyet olan Atatürk'ün,büyük mücadeleler sonunda amacına ulaşarak kurduğu ve bizim iftihar vesilemiz olan Türkiye Cumhuriyetinin ilanının gerekçeli kararından başka bir şey değildir nutuk.Ve en son kısmındaki,okuduğumuz zaman coştuğumuz,gençliğe söylev kısmı;nutuk'un en vurucu bölümüdür.Ve o son bölüm,herşeyin bir icmali ve özüdür.Bu yanlız Osmanlı'nın değil,4000 yılı aşkın Türk tarihi'nin ve kaderinin de bir özetidir.Bu bölüme gelinceye kadar yazılan herşey gerekçe,bu hitap ise karardır.Bunun için ben nutuk'a bir gerekçeli karar olarak bakıyorum.Nutukta dikkatimi çeken en büyük şeylerden birisi,19 mayıs tarihinin esas alınmasıdır.Bu yeni Türk devleti için bir doğum tarihidir şüphesiz.Ama ben cumhuriyetten 4 yıl sonra yazılmış bu eserin,giriş bölümü kısmındaki,ülkenin o gün içinde bulunduğu manzaranın çok sınırlı anlatıldığını düşünüyorum.Ve diyorum ki,o herşeyi yaşadı,gördü geçirdi.Keşke o manzaraya nasıl geldiğimizi,o hallere nasıl düştüğümüzü de ekleseydi.Bunu en yetkili ağızdan duymak,bizim geleceğe doğru atacağımız adımlarda,bize mükemmel bir el kitabı olur,ve bugün ülkeye ihanet eden insanlara karşı bize kılavuzluk ederdi.
Ben de kişisel olarak vahdettinin asla hain olmadığını ve ülkeye ihanet etmediğini söylüyorum.Burada resmi tarihin ısrarla,Vahdettin'in ingiliz zırhlısına binerek ülkeyi terketmesini kanıt olarak göstermesine karşılık,geçmişte aynı işi alman zırhlısına binerek yapanlara toz kondurulmamasını,ve şehir meydanlarına,stadyumlara,bulvarlara isimlerinin verilmesini bir çifte standart olarak görüyor ve kınıyorum.Üstelik Atatürk'ün ülkeyi bunların batırdığını açık olarak söylemiş olmasına rağmen.O zaman bu tarihin tarfsızlığından söz edilemez.Bu resmi bir tarihtir,bilim ve tarafsızlıktan uzaktır ve de yanlıdır.
İttihatçıların yaptıklarını Türk tarih kurumunun yayınlarından öğrenebilirsiniz.Hele bazı iddialar var ki,belge yakmak falan gibi.Tam bir gülünecek olaydır.Vahdettin belge yakmış.Bırakın Allahaşkına bu çocukça fikirleri.Ben belge yakacaksam,şeytana bile göstermem.
Görevlendirme kararına gelince.Mondrostan sonra,bütün subaylar Istanbula çağrıldı.Bu mütarekenin emridir.Burada hepsi de göz altındaydı.Hatta,bazı taşkınlık olayları ile bunlara suikastlar düzenlenmesi büyük ihtimal dahilindeydi.İçlerinde başarılı Çanakkale savunmasının değerli komutanı Atatürk de vardı.Bunlar resmen korunmuşlardır.Anadoluya teker teker geçirilmişlerdir.Atatürk Vahdettin beni görevlendirmedi diyor mu?Sadece bu görevlendirme hakkında şüpheli olduğunu,bazı planların olabileceğini söylüyor.Ne yapacaktı Vahdettin?Eline yazılı emir mi verecekti git bu ülkeyi kurtar diye?Yanındaymış gibi bazıları,mesela sevgihan diyor ki,şu kadar altın verilmedi bu kadar verildi.İnsaf.İşgal altındasın.Senin hazinen işgal altında değil mi?Makbuz karşılığı paramı verilecekti yani al şunu da ülkeyi kurtar,silah al falan diye?Bakın olayları bilmeyenler var.Osmanlı ateşkes imzaladı ama teslim olmadı.Enverin kaçarken verdiği talimatlar var.Teşkilat-ı mahsusa dağıtılmadı.Anadoluda silah depolanmaya başlandı.Üçüncü ordu dimdik yerinde duruyor.Ülke sıfır değildi beyler.Birşeyler hazırlanıyordu.Yoktan varedilimiş gibi herşey konuşulmasın.Paramızın bile değeri hala yüksekti.O gün işgal şartlarında,antlaşma gereği göz altında bulunan bir subay,yetkisiz kalkıp elini kolunu sllayarak samsuna gidemez.Benim inancım o ki,bu işi yapabilecek tek adam olarak o seçildi ve görevlendirildi.Hem de cumhuriyetçi olduğu bilindiği halde.Ama arada bir damat ferit var.Burada birşeyler döndü.Bence meselenin düğüm noktası damat ferit.Bunun iyi incelenmesi lazım.Ben bu konu hakkında yeterli araştırma yapamadım.Ama iddia ediyorum,damat ferit çözülürse,bu olayların sebebi daha iyi ortaya çıkacak.Yanlız şu kadarını söyleyeyim resmi tarihin,onunla ilgili görüşlerine de şüpheyle bakıyorum.Meselenin düğüm noktası bu şahıstır.
Son olarak istediğim tek şey var.Vatan hainliği çok ciddi bir ithamdır.Bunu ispatlayan bir belge olmadıkça kabul edilemez.Eğer hainse,yargılanmalı ve asılmalıydı.Bu yapılmamıştır.İzmir suikastında da bazı komutanlar suçlandı ve tutuklandı.Bunlar da beraat ettiler.Cumhuriyetin tozu dumanı içinde,gene de kansız bir hareket olduğu için şükretmek lazımdır.Dünyada bir cumhuriyet yoktur ki,kardeş kanı akmadan kurulsun.O bakımdan Atatürkü ayrıca takdir ve tebrik ediyorum.Olayları o günün toz toprak fırtınaları arasında değerlendirmek gerekir.Ayrıca Atatürk'ün osmanlı hakkında söylediğİ o sözlere inanmıyorum.bu nutuk'un orjinal ,Atatürkün EL YAZISIYLA OLAN SURETİNİ GÖRMEDİKÇE BU SÖZLERE İNANMAM MÜMKÜN DEĞİLDİR.Bu sözlerin eğer aslı varsa,bunların,içtihat kararına bir gerekçe olarak söylenildiğini düşünüyorum.Çünkü söylenen osmanlının bir bölüm tarihi değil,600 senelik tam bölümünü kapsıyor.Velhasıl sorularla dolu bir muamma herşey.Bu işin aydınlanması sanırım bir yüzyıl daha zaman alacak .
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 10:38 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Necip Fazıl Kısakürek’in yasaklı kitabı “Vatan Haini Değil-Büyük Vatan Dostu Vahidüddin” yeniden basılıyor.
Bu kitap nedeniyle Kısakürek, 1983 yılında hapse girecekken 79 yaşında vefat etmişti. Vahdettin’i savunduğu için mahkûm olarak ölen Kısakürek’in söz konusu kitabı, hâlâ yasaklılar listesinde. Kısakürek’in oğlu ve Büyük Doğu Yayınları’nın sahibi Mehmet Kısakürek, kitabı bedeli ne olursa olsun basacağını söylüyor.

“Vatan Haini Değil-Büyük Vatan Dostu Vahidüddin” isimli kitabı Kısakürek, 1968 yılında yayınlamıştı. Kitap daha önce araştırma dizisi olarak Bugün gazetesinde yayınlandı. Birinci baskısı tükenmek üzereyken toplatıldı ve hakkında takibat başlatıldı. Kitabı incelemek üzere bir bilirkişi oluşturuldu. Bilirkişi, ‘Kitapta söylenenler hayal ürünüdür, ama herhangi bir suç unsuru yoktur.’ diye rapor verdi. Ankara, ikinci bir bilirkişi heyeti tayin etti. Bu heyetten de benzer bir rapor çıkınca, Kısakürek 1971’de beraat etti. 1972 yılında beraat kararı Yargıtay tarafından temyiz edildi. 1973’te mahkumiyet kararı çıktı. 1974’te Af Kanunu, olayı askıya aldı. 1975 yılında kitap yeniden basıldı. Yine takibat başlatıldı. 1976’da, üçüncü baskı yapıldı. 1977’de yeniden toplatma kararı alındı ve takibata geçildi. 1979’da üçüncü kez bir bilirkişi heyeti oluşturuldu. 1980 yılında dördüncü bir bilirkişi teşkil edildi. Heyetler, kitapta suç unsuru bulunmadığı yönünde rapor verdi.

12 Eylül darbesinden sonra Necip Fazıl ile ilgili mahkumiyet kararı 1982 yılında Yargıtay tarafından onandı. Fakat, kararın infazı 4 ay tehir edildi. Aynı yıl içerisinde Adli Tıp Kurumu, Necip Fazıl’ın Anayasa’da öngörülen cezanın affı şartlarını haiz olduğu yönünde dönemin Milli Güvenlik Konseyi Başkanı Kenan Evren’e bir rapor verdi. Ancak Evren, Necip Fazıl’ı affetmedi; Atatürk’ün hatırasına neşren hakaret edildiği gerekçesi ile verilen cezasın infazı yönünde talimat verdi.

Necip Fazıl, 1983 yılında hapse girmesine az bir zaman kala vefat etti. Deyim yerinde ise son padişah Vahdettin’i savunduğu için mahkûm olarak öldü. Kısakürek’in kitabı, hâlâ yasaklılar listesinde bulunuyor.

Necip Fazıl’ın oğlu Mehmet Kısakürek, babasının tartışmalı kitabını yeniden basmaya hazırlanıyor. “Bedeli her ne olursa olsun, kitabı yayınlayacağım.” diyen Kısakürek, Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde hâlâ kitap yasaklamalarından söz edilmesinin hata olduğunu söylüyor.

Kurtuluş Savaşı’nı Vahdettin’in başlattığını anlatıyor

Necip Fazıl, 'Vatan Haini Değil-Vatan Dostu Vahidüddin' adlı kitabında, resmi tarih tezinin aksine Kurtuluş Savaşı'nı, Sultan Vahdettin'in başlattığını yazıyor. Yaklaşık 300 sayfa olan eserde, Sultan Vahdettin'in, Mustafa Kemal Atatürk'e yüklü miktarda para yardımı yaparak Anadolu'ya gönderdiği anlatılıyor. Vahdettin'in, Anadolu'da başlayan kurtuluş hareketinin başarıya ulaşması için İstanbul'da ulemayı toplayarak nasıl dua ettirdiği de kitapta ayrıntılarıyla yer alıyor.

Bu kitap geçmişe ışık tutacaktır.Kapalı kapılar ardındaki gerçekler Üstadın kalemiyle huzura ve aydınlığa kavuşacaktır.Bizlere düşen görev bu kitabı alıp okumak ve bu tartışılan konu hakkında yorum yapmadan önce bir kez daha düşünmek olamalı.Tarihi yargılamak bu kadar kolay olmamalı bence.O zamanın şartları göz önünde bulundurularak ve şahsi kaanatım biz onların yerinde olsaydık ne yapardık diye düşünerek hareket ve söylemlerde bulunmak bizlere ışık tutacaktır.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 11:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 1:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 3:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vahddettin için vatan haini deyip kesitirip atamasak da vatan dostu tanımlaması da fazla iyimser bir yaklaşım olacaktır.
Atatürk Nutuk'da yer almayan anılarında, Vahdettin'in veliahtlıktan padişahlığa geçtikten sonraki 'değişimi'ni söyle tanımlıyor. 'Hacı zannetiğimiz kişinin koltuk altından haçı çıkmıştı.'
Atatürk'ün ağzından, 'o günün' adamı Vahdettin için 'o günün' şartlarında yazılmış anısını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

www.stratejitr.com/vahdettin.pdf
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 3:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:

ayrık otu lafının kimler için kullanıldığını okur da ona göre yorum yaparsanız,daha isabetli olur.Ayrık otu hitabı,farklı görüşte olan insanlar için değil,ilgili yazıda ne yapmaya çalıştığı açıklanan insanlar için kullanılmıştır.Burada bir şeyler oluyor adlı başlığı okuyun.Size bir şey daha hatırlatırım.Burası özgür tartişma platformu değil,aynı görüşten olan insanların buluştuğu,fikir alışverişi yaptığı bir platformdur.Bu görüş de Türk-müslüman ülküsüdür.9 ışık'a gönül vermiş insanların buluştuğu,fikir alışverişi yaptığı bir alandır.Demokrasi adına,ülkücülükle bağdaşmayan fikir ve duyguların gelişigüzel açıklandığı bir platform değildir..Burada yazacak üye,bu şartları peşin olarak kabul etmiş sayılır.Bu davanın önderlerine,bu dava için çalışmış lişilere(sapmışlar ,yolunu şaşırmışlar hariç),bu davayı manen beslemiş kişilere,dava adına ,demokrasi ve hür tartışma adına dil uzatmak,yeni bir takım kavramlar icat etmek,gelişigüzel partiyi ve teşkilatları eleştirmek mümkün değildir..Burada, isteyen istediği şeyi yazamaz.Bu tip insanlar için iki yol vardır.Ya düşüncelerine uygun bir site bulup orada yazar burayı terkederler,ya da düşüncelerine uygun site yoksa,kendi sitelerini açarlar orada yazarlar.

Kadir Bey, Siz forum yoneticisi olarak gorevinizi yapmaya devam ediniz, hakaret eden ve dengesiz davranan kisileri uyarin baska neler yapmaniz gerekiyorsa yapiniz - ben hic bir zaman size bu hussuslarda karismadim. Forum kurallarina aykiri da davranmadim, her zaman forum uyelere saygiyle davrandim. Kisaca - su anda bana tehdit edercesine konusmana pek anlam vermedim, ben her zaman kisisel polemiklerden uzak durmaya calisan biriyim. Benim hic bir alakam olmadigim bir tartismanin icine de sokma beni.

Ayrica, benim her uyenin her notunu okuyacak vaktim yok. Belirli konuda haberler ve forum notlari okuyorum. Maksadim hem ogrenmek hemde fikir alisverisinde bulunmak. Alinti yaptigim cumleye katildigimi yazmistim - ki bence Ulkuculerin ve vatanseverlerin birlikte olmasi son derecede onemli bir sey - bu benim Ceyhanlinin her notuna, her davranisa katilip "taraf tuttugum" anlamina da gelmez. Ceyhanlinin bu forumdaki gecmisi ise, o konu hakkinda hic bilgim yok. Dedigim gibi, ben burada kisileri degil, konulari takip ediyorum. Ben orada sadece dusunce olarak ele aldigim bir cumle'ye destek verdim, ki o cumleyi genel manada dusunuyordum. Tartismanizla veya sahsiyetinizle ilgili bir yorum yapmaya calismiyordum, eger bu konuda yanlis anlasildiysam, ozur dilerim. Zannederim siz daha ozel tartisirken, benim genel dusunmem lafimi biraz yersiz kildi - ben ve niyetim yanlis anlasildi. Ben asla senin forum yonetici olarak gorevine karismam, yerim degildir zaten.

-

Ayrica, ben yazi yazdigim zaman, hele Vahdettin gibi hassas konu hakkinda, kaynaklarimi gosteriyorum. Ben rastegele konusan biri degilim...Ben "Vahdettin evraklarini yakmis" diye yazdigim zaman, bunu kafamdan uydurmuyorum. Kaynagi, Murat Bardakci'nin "Sahbaba" adli eser. Ben butun dusuncelerimin nedenlerini ve kaynaklarini acikladim, ki kaynak olarak sadece Nutugu kullanmiyorum. Burada gelisi guzel konusmuyorum, forumun hic bir kurallina aykiri da davranmadim. Acikcasi, sizden boyle bir elestiri beklemiyordum, sozleriniz beni uzdu ve incitti...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 4:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan hanım,
ben kesinlikle sizi tehdit etmedim.yukarıda da yazdım.Ben bugüne kadar sizinle kadir21 olarak konuştum.ama ceyhanlinin ne yapmaya çalıştığı çok açık.bu gibi insanların neler yapmaya çalıştığına dair bir örneği de az sonra vereceğim başlığı okursanız hak vereceksiniz.ayrık otu lafından alınan insan için bu sözleri sarfederken,galiba biraz maksadı aştım ceyhanlıyı haklı görmenize ettiğim sitem,galiba yanlış anlaşıldı.Nitekim dün gereği yapıldı zaten..Hoşgörü bekliyorum sizden.murat bardak çıyı ben de iyi bulurum.Ben yanılabileceğimi bu forumlarda başlarda çok söyledim.Bunlar benim kişisel görüşlerimdir.Teşkilatlarımızla alakası yoktur.Ben de teşkilatın sözcüsü değilim.Ama beni rahatsız eden bir şey var.Kendine önemli adam süsü veren bazı akılsızlar bu hareketin içine fitne tohumlarını serpiyor.Böyle insanlar soldan da var sağdan da maalesef.insan olduğu gibi görünmelidir.Burada bu işe kalkışan herkes kadir21 i hedef seçiyor ve saldırıyor.Ondan sonra da kişisel tartışma deyip çıkıyor.Ben de bunun böyle olmadığına dair küçük bir örneği biraz sonra vereceğim.vahdettin konusuna gelince,bir asgari müşterekte ittifak halindeyiz.Böyle olmasa dahi dinleriz.Yeter ki ecdadımıza küfredilmesin.BİZ ANCAK TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜ,YA DA MHP Yİ YANLIŞ ANLATACAK DÜŞÜNCELERE MÜDAHALE EDERİZ.bURASI TEKKEYE DÖNMÜŞ DİYEN VE BURUN KIVIRAN İNSANLAR BURADA KİMLERLE BOĞUŞTUĞUMUZA İYİ BAKSINLAR.KİMLERİ YASAKLADIĞIMIZI ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYUP SÖYLESİNLER.SAYGILARIMLA.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 4:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir Bey, Notunuz icin cok tesekkur ederim, beni rahatlatti. Evet, yanlis anlasma olmus, bende boyle bir yanlis anlasmanin bir daha olmamasi icin daha dikkatli olmaya calisacagim.

Gorevinizin onemini ve de durumunu taktir edebiliyorum, halklisiniz Ulkuculugu yanlis gostermeye calisan, farkli emelleri olan insanlar mevcuttur, bunlara karsi mucadele etmekte cok onemli. Bu hussusta verdiginiz mudahele ve gayretlerinizden dolayida size tesekkur ederim.

Saygi ve sevgilerimle...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız