Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - YENİ DECCAL FETHULLAH GÜLEN
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 6. sayfa (Toplam 24 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 5:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

başçavuşun eşşeği yok burda.yazımı okuduktan sonra fetoşu savunacaksın.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 5:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turk_neferi demiş ki:
o kimki ben ona hazreti diye hitap ediyim.

Ben olsam bende Papa'ya "hazretleri" diye hitap etmem. Fakat soz konusu tartisma, Fethullah Gulen'i begenip begenmedigimiz, yada hem fikir olup olmadigimizla alakali degil. Soz konusu tartisma, Fethullah Gulen'in misyonerlik yapip yapmadigi ile alakali. Gulen Papa'ya hazretleri diye hitap etmis olmasi, misyonerlik yapmis oldugunun bir ispadi degil diyorum ben sadece.

Alıntı:
fetoyu savunanlar sadece şu 4 soruma adam gibi,kıvırmadan,mantıklı ve ispatlı bi şekilde cevap verirlerse yazsınlar.

Sordugun sorular onemli sorular, cevap verilmesi gerekiyor. Fethullah Gulen hastaligini gosteriyor ABD'de kalma sebebi olarak; fakat bence bu yeterli bir sebep degil. Altinda baska seyler yatiyor...

Ayrica, vurgulamak isterim ki benim gayem Fethullah Gulen'i savunmak degil, sadece onu suclamak icin kullanilan delilleri sorgulamaktir. Yani burada birisi yargilaniyor, ve o kisi kim olursa olsun, suclu bulunmasi icin de delillerinin dogru, alakali, ve ispat edici olmalidir. Onu misyonerlikle suclayacaksak, bu iddiayi gercekten ispat etmemiz lazim. Kimse Fethullah Gulen'i begenmek zorunda degil, her yaptigini begenmek zorunda degil. Fakat Gulen'i "ihanet" "misyonerlik" gibi agir suclamalarla yargilayacaksak, bu iddialarinin gercekten ispat edilmesi gerektigine inaniyorum.

Ben sahsen olarak Fethullah Gulen hakkinda kararimi vermis bir insan degilim. Onun hakkinda cok olumlu seyler okudum; cemaatinin faydali islerine sahit oldum. Onun hakkindaki olumsuz seyleri de okudum. Bir suru iddianame var, ama nedense aleyhinde hic karar yok. Bir suru CD falan var, ama cogu sahte montaj olduklari gosterildi...Dolayisiyla bir iddiaya inanacaksam, ilk once gercekten ispat edilmesi gerektigine inaniyorum. Sahtekar iddialara da aldanmak istemiyorum. Umarim kendimi anlatabilmissimdir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 5:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

buraya kadarmış sevgihan.cok uğraştım ama senin ne amaçta olduğunu çözemedim.kıvırmadan cevap yaz dedim.kıvırdıkça kıvırdın.şunuda sakın unutma bir cdnin montaj olduğu araştırılırsa ortaya çıkar.ki türk mahkemeleride cahil insanlardan oluşmuyor.onlar montaj cd delil olarak incelemez.bunu sakın unutma.ben fetoyu savunmuyorum diyorsun.ama senden başka kimse savunmuyor.sorduğum 4 soruyu cevapla dedim cevaplayamadım.artık buraya yazı yazma olurmu?başka konularda ki yazılarındada cok dikkatli ol.
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 6:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

papaya rahmet okuyanlar başlığı altında sen hariç bütün ülkücü kardeşlerim kızgınlıkla papaya rahmet okuyanları kınamış.sense bizim papaya yüklenmememiz gerektiğini savunmuşsun.cezasını öteki dünyada cekecekmiş.bi hadisi şerif vardır.o hadisi şerifin özü şudur.dinimize aykırı şeyler yapanları gücünüz yetiyorsa engelleyin.engelleyemiyorsanız,dilinizle karşı cıkın.onada gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğuz edin.
bun hadisi şerife göre biz papaya ne yapsak az.sen sürekli fetonun suçlu olup olmadığını kesin bilmediğini söylüyorsun.daha önceki yazılarındada fetoyu savunmuşsun ama bi ispatta bulunamamışsın.hakkında ispat bulamadığın kişiyi sakın savunma.kulağına küpe olsun bu.ben sana ispat sunuyorum.güvenilir ispat hemde.mahkemelerde kullanılan cdler ve feto hakkında cıkan kitaplar.hadi kitaplara güvenmedin diyelim.ama cdlere güven.çünkü onlar montaj olsaydı mahkeme kullanamazdı.

sen nurcuları seviyorsun.büyük bi olasılıklada nur cemaati mensubusun.bak güzel kardeşim.burda nur cemaatiyle feto kalın bi çi,zgiyle ayırıyoruz.nur cemaatine sonsuz saygımız var.ama fetoya zerre kadar yok.
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 6:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan ne yapmak istediğini anlamış değiliz; CD'ler yalan diyorsun. Nerden biliyorsun yalan olduğunu yoksa sen mi hazırladın?. O CD'deki bilgiler Fetullah gülen'in kitaplarından ve kendi çekmiş oldukları programlardan, konuşmalardan hazırlamışlar. Bak Fetullah gülen ve avanesi bunu inkar etmiyor. Fetullah gülen Papa'ya vermiş olduğu mektubunda "Papa Cenabları" diye hitap ediyor. "Cenab" büyütmek, yüceltmek anlamında kullanılanmaktadır bizde Allah ve Peygamber sav. için kullanılır Cenab-ı Peygamber, Cenab-ı Allah gibi bunu bir kere öğren. Adam Papa Hz.leri diyor. Sen neyi savunoyursun ki, Mektubunda Papalık misyonunun (PISD)' göreve almak istiyorum diyor. Kaldı ki türk_neferi kardaşım sizi nazikçe bir şekildi uyandırmaya çalışıyor ama siz hala o sahte bu sahte diyorsun. al sana bir internet adresi oradan bunları takip et. www.diyalogmasali.com sitesine girersen gerçekleri öğrenirsin

Dinlerarası diyalog bir Vatikan kurumu
Papalık Konseyi Dinlerarası Diyalog Misyonu’nun (PCID) yerli parçaları ve sivil–gönüllü taşeronları, dinlerarası diyalog kurumu ve kavramını, kendi foyaları ortaya çıkmasın diye çarpıttıkları için, işin erbabı olmayan pek çok kimse, dinlerarası diyalog misyonunun künhüne vakıf olamamaktadır. Hatta papalık misyonunun yerli parçaları, tecahül–i arifane biçimde, dinlerarası diyalogun, “Müslümanlar ile Hıristiyanlar, Yahudiler ve diğer din mensupları arasında tanışma, görüşme, konuşma ve beşeri münasebetler kurma olduğu” şeklinde bir kanaati yaygınlaştırmaktadırlar.
Mesele bu bağlamda ele alınınca, “Canım bunda ne var, Müslümanlar diğer inanç sahipleriyle oturup konuşmayacaklar mı, beşeri münasebetler kurmayacaklar mı, kendimizi dünyaya mı kapatacağız…” türünden gerçekte Papalık misyonunun yerli parçalarının toplumumuzun kulağına üfledikleri doğal gibi görünen söylemler ortaya çıkmaktadır.
Halbuki “dinlerarası diyalog misyonu” çok farklı bir projedir; Yüce Allah ve O’nun alemlere rahmet son elçisi Hz. Muhammed’inin ortaya koydukları ölçüler çerçevesinde diğer inanç sahipleri ile münasebetler kurmak, görüşmek, tanışmak ve konuşmak çok farklı bir yöntemdir.
Yüce Allah ve O’nun alemlere rahmet son elçisi Hz. Muhammed’inin ortaya koydukları ölçüler çerçevesinde Türk Milleti’nin diğer inanç sahipleri ile münasebetler kurmak, görüşmek, tanışmak ve konuşmak hususunda tarihte bugüne hiçbir problemi olmamıştır, bugün de yoktur, yarın da olmayacaktır. İspanya’dan sürgün edilen Yahudileri başta olmak üzere, Hıristiyan ve sair azınlıkları en güzel biçimde bağrına basan bu yüce millettir. Tüm gayr–i Müslim azınlıklar, Türk Milletinin bağrında “ana kucağında yaşar” gibi yaşamışlar; can, mal, namus, din ve vicdan emniyeti ve hürriyetini doya doya yaşamışlardır, yaşamaya devam etmektedirler, edecekler de… Bunda hiçbir sıkıntı yoktur, olamaz da.
Dinlerarası diyalog misyonu ise, kesinlikle toplumumuzun İslam inancının tabii gereği olarak tarihten bu tarafa yaşaya geldiği bu beşeri münasebeti ve âdab–ı mübaşereti bağlamda değerlendirilemeyecek açıklıkta farklı bir meseledir.
Kuruluş amacı, teolojik temelleri, sekreteryası, tüm dünyaya kök salmış kurumları ve misyon elemanlarıyla Dinlerarası Diyalog, bir Papalık kurumudur. Bir Papalık Konseyi misyonudur. Bir Vatikan projesidir.
Dolayısıyla bu misyonun bir parçası olmak veya bu projenin taşerpnu olmak, yani bilimsel ifadesiyle Dinlerarası Diyalog Misyoneri olmak farklıdır; gayr–ı Müslim azınlıklarla beşeri münasebetler kurmak, onlarla komşu olmak, onlarla, tanış olmak, onlarla sohbet etmek çok ama çok farklı şeylerdir.
Papalık Konseyi kararları, Vatikan dökümanları ve kardinallerin açıklamaları, bu kurumun hedefini ve boyutlarını anlamak için yeter de artar bile.
Bu dağ gibi belgeler karşısında hiçbir Diyalog misyoneri kendini saklamak ve Papalık misyonunun bir parçası olduğunu örtmek için, Dinlerarası Diyalog’un bir Vatikan projesi olmadığını söylemeleri sadece lâf ü güzaftır. İşte belgeler, işte gerçekler:
II. Vatikan Konsilinde alınan kararlar gereği Papa VI. Paul, 19 Mayıs 1964’te Hıristiyan Olmayanlar Sekreteryası’nı (Secreteriat poun les non–Chrestiens) kurmuştur. 1988’de bu kurum PCID : The Pontifical Council For Interreligious Dialogue (1) adıyla yenilenmiştir… İşte kurum...
Mevta Papa II. Jean Paul’e göre “Dinler arası diyalog, Kilise’nin insanları Kilise’ye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır”(2). İşte kuruluş gayesi…
Papa II. Paul, diyalogun bu gayesinin en temel, en reel ve en doğal bir gerçek olduğuna dikkat çekerek “Diyalog bir ve üç olan Tanrı’nın kendi hayatına dayanır... Böylece diyalog Kilise’nin kurtarıcı misyonunun bir parçasıdır; gerçekten bu bir kurtuluş diyalogudur. Çünkü böyle hakiki bir diyalog bir Hıristiyan için inandığını pratiğe dökmektir, saygı göstermek ve dinlemek suretiyle başkalarına İncil’in mesajını öğretmektir”(3) demektedir.
Papalık’tan el almış yerli Dinlerarası diyalog misyonerleri, bu gerçekler ışığında kendi pozisyonlarını tekrar gözden geçiredursunlar, biz Vatikan belgeleri ışığında gerçekleri anlatmaya devam edelim…
1– Ayrıntılı bilgi için bkz; http://www.sws.ch/WCC–COE/conseil_oecumenique_des_eglises.html; Dialogue and Proclamation: Reflections and Orientations on Interreligious Dialogue and Proclamation of the Gospel of Jesus Christ”, Bulletin No. 77 (1991), Ayrıbasım, Vatican Citiy 1991, sf. 210–219.
2– John Paul II, Redemptoris Missio, Libreria Editrice Vaticana, Roma–1991, s. 55. “55. (REDEMPTORIS MISSIO Encylical Letter of Pope John Paul II On the Permanent Validity of the Church’s Missionary Mandate December 7, 1990; http://www.cin.org / jp2ency/rmissio.html; Fransızca metin için bkz.,http://www.vatican.va/holy_father/j...–missio_fr.html
3– Podgorski, F. R., Towars A Catolic Theolojy of Misyonary Dialogue And Dialogical Mission With Other Religions, Roma–1987, s. 142 vd.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turk_neferi demiş ki:
sorduğum 4 soruyu cevapla dedim cevaplayamadım.

En basta belirteyim, siz "Sevgihan cevapla" demis degilsiniz - ben neden notunuzu ustuleneyim? Sorularinizi "Fethullah Gulen savunuculara" hitap ettiniz. Ben ne Fethullah Gulen'in temsilcisiyim, nede onun cemaatinin temsilcisiyim...ne de buraya gelip Fethullah Gulen hakkinda onu savunmak amacla baslik acmis bir insanim...

Ben sadece onu suclamak icin soylenilen laflari bilimsel bir sekilde sorguluyorum. Ki sorgulayan da aslinda bir tek ben degilim, bir suru baska kisilerde bu konuda dikkatli davranmanizi rica etmis.

Ikincisi, sizin sordugunuz sorunun onemli ve yerinde olan bir soru oldugunu zaten evvel notumda yazdim - Fethullah Gulen hastaligini sebep olarka gosteriyor, ama evvel notumda bunu yeterli bir sebep olarak gormedigimi belirttim zaten. Bunun altinda baska seyler yatiyor dedim zaten. Yani, sorunuzu cevapsiz da birakmadim.

Alıntı:

artık buraya yazı yazma olurmu?başka konularda ki yazılarındada cok dikkatli ol.

Bu forumun kurallarina aykiri bir sey yapmadim, herkez forum kurallarina da uydugu muddetce, istedigi kadar da yazabilir. Eger forum kurallarina aykiri bir sey yapmissam, eminim ki forum yoneticiler bana uyarlardi.

Alıntı:

buraya kadarmış sevgihan.cok uğraştım ama senin ne amaçta olduğunu çözemedim

Benim burada yazmamin tek amaci, bu sahis hakkinda kararsiz oldugum icin, daha ogrenmektir. Ogrenmek, koru korune soylenilenleri kabul etmek demek degil. Ogrenmek esittir sorgulamak, cunku sorgulayarak cikacak olan tartismada neyin ne oldugu belli olur.

Bu forumdaki bazi arkdaslar Fethullah Gulen'i misyonerlikle sucluyor. Iyi, bende basit soru sordum ama, madem adamin gayesi guya misyonerlik, nerde onun Hristyanliga gecirdigi Turkler? Nerde onun dagittigi inciller? Neden onu seven insanlarda misyonerlik yapmiyorlar da, aksisine Amerikalilara Islamiyeti anlatmaya calisiyorlar? Madem Fethullah Gulen misyonerlik yapiyor, neden iddianamesinde irtica (yani asiri Islamcilik) ile suclaniyor? Yani hesap tutmuyor kardes...bir yerde yanlislik var. Ben sadece tezatlari cozmeye calisiyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 6:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ite kurt muamelesi yaparsaniz, sizede insan muamelesi yapilmaz, derler.

aklinizi basiniza devsirin, kardaslar ve bacilar.

her seyi tartismakda iyi degildir.

fethullah gulen iyi veya kotu olabilir ama bu kadarda onun uzerine yazilacak helede bu platformda yazilacak bir insan degildir, bu kesin olan tek sey.

tekrar soyluyorum, aklinizi basiniza devsirin.

Allah cem-i cumlemize selamet versin.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 6:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Turk Neferi, sen benim yazilarimi hic anlamamissin...:(

turk_neferi demiş ki:
sense bizim papaya yüklenmememiz gerektiğini savunmuşsun.

Nerde ben bunu savundum? Olan bitenleri biraz hatirlatayim: Biri gelmis F.G. Papaya hazretleri dedigini kinamis, bunun da F.G.nin misyonerlik yaptiginin bir delili olarak sunmus. Ben de sadece dedim ki, Hazretleri kelimesi sadece din adamlari icin kullanilmiyor, ve TDK'den tanimini koydum. Bu sekilde konusmasi protokoldan dolayi olabilecegini belirtip, bunun F.G.'nin misyonerlik yaptigini ispatlayan bir sey olmadigini soyledim. Biz burada Papa'yi tartismiyorduk - F.G.nin misyoner olup olmadigini tartisiyorduk, ki ben acikca demistim "ben sahsen olarak Papa'ya oyle hitap etmem." Bundan benim Papa'yi savundugumu yada "yuklenmememiz gerektigini" nasil cikarabilirsiniz acaba?

Alıntı:

sen sürekli fetonun suçlu olup olmadığını kesin bilmediğini söylüyorsun.daha önceki yazılarındada fetoyu savunmuşsun ama bi ispatta bulunamamışsın.hakkında ispat bulamadığın kişiyi sakın savunma.

Fethullah Gulen'i savunmak, ve sizin ona karsi soylediginiz seyleri sorgulamak ayri seyler. Bunlari karistirma.

Alıntı:

ama cdlere güven.çünkü onlar montaj olsaydı mahkeme kullanamazdı.

Yargic, iddianamesini savunamak icin herhangi bir seyi mahkemeye "delil" olarak getirebilir. Sanigin avukati ise, yargici veya delilleri hatali gostermek icin de istedigi "delili" mahkemeye sunabilir. Sunulan delillerin dogru olup olmadigini ise, HAKIM karar verir...Yani, mantiksel olarak mahkeme de kullanilmis olmalari, CDlerin sahte olmadigi anlamina gelmez.

Alıntı:

sen nurcuları seviyorsun.büyük bi olasılıklada nur cemaati mensubusun.

Nur cemaatine mensup degilim, Fethullah Gulen cemaatine mensup degilim...hic bir dini cemaatine uye degilim.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gazibaba demiş ki:
Nerden biliyorsun yalan olduğunu yoksa sen mi hazırladın?.

Cok komiksin...:) Ben hazirlamadim...:)))

Benim esim televizyonda bu CDler hakkinda bir program izlemis, F.G.'nin esas konusmalarindan parcalar alinip, esas soylediginin degistirilmis oldugunu gostermislerdi. Yani, esas konusmasi yayinlanmis, ardindan birlestirilmis parcalar yayinlanmis, ki cesitli konusmalarindan olusan kayitta F.G.nin sozleri tamamen saptanmisti. Bu sebepten dolayi ben CDlere supheli gozle bakiyorum.

Verdigin baglantiya bakacagim...
Sagol.
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hicbir cemaat mensubu olmayan sevgihan baci, islam dini zaten cemaattir, tum muslumanlar bir cemaattir.

sevgihan baci bence burda artik herkes gibi sende kes, bu mevzuyu.

Allah her ulkucunun muradini versin.

amin.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_1977 demiş ki:

fethullah gulen iyi veya kotu olabilir ama bu kadarda onun uzerine yazilacak helede bu platformda yazilacak bir insan degildir, bu kesin olan tek sey.

Abi, haklisin, fakat benim icin bu Fethullah Gulen'in gercekten ne oldugunu ogrenmek onemli cunku benim sehrimde Turk toplumu birnevi ikiye ayrilmis durumunda:

Bir grup Fethullah'i sevenler veya onlara yakin hisseden muhafazakar, dindar Turkler; diger grup'ta tamamen Islamdan uzaklasmis, yozlasmis, ve Rotaryan gibi gruplarin etkisinde olan bir grup.

Bir yandan Atlanta'daki Fethullah grubunun calismalarini goruyorum, iyi hizmetler yaptiklarini gordum. Diger taraftan F.G.'ye karsi iddialari biliyorum...ama diger grupta Turklukten coook uzaklasmis, ickili ortamlarinda rahat olmuyorum...hele Islam'a karsi tavirlarindan hoslanmiyorum...

Ne yaparsin ki boyle durumunda. Eger dediklerinizin hepsi dogru ise, tam bir mayin tarlasinin icindeyim...
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_1977 demiş ki:
hicbir cemaat mensubu olmayan sevgihan baci, islam dini zaten cemaattir, tum muslumanlar bir cemaattir.

Ben Islamin icinde olan gruplasmalari kastediyordum...
Hanefi Islam kimligim disinda bir gruplasmam yok demek istedim.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Benim burada yazmamin tek amaci, bu sahis hakkinda kararsiz oldugum icin, daha ogrenmektir.

sevgihan hanım, fg hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, http://www.belgenet.com/dava/gulendava.html adresinden faydalanabilirsiniz.
Eğer 'bu sadece iddianame' derseniz, 'fgnin Türkiye'ye dön(e)mediği' gerçeğini aklınıza getirmenizi isterim.
Saygılar..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Çar Ağu 03, 2005 7:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani sevgihan öyle saçmalıyorsunuz ki;
CD'leri bende izledim ve önüme gelene tavsiye ediyorum. Fg'nin hangi konuşması değiştirilmiş onu bir açıklasana hangi belge değiştirilmiş, orada gösterilenlerin hepsi zaten kitaplarında ve kendi internet sitesinde geçen konular. Kaldı ki F.g'nin kendi hazırlamış olduğu diğer CD'lerde önceki CD'leri doğrular mahiyettedir. Orada Bartelemeos, Turgay şeren, Matroviç, Fetullah güleni savunuyorlar. Hatta o CD'de Papanın Fetullah gülen ve Aladdin Kaya'ya İncil verilme görüntüsü bile var. Lütfen bilinçli olun, bak ben size nasıl kullanıldıklarını anlatan bir yazı gönderdim ama siz herhalde uzun yazıları okumuyorsunuz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 6. sayfa (Toplam 24 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız