Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 18. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
FatihBozkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 1:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pusaT_KurT sana tamamen katiliyorum! TÜRKÜN TÜRKTEN BASKA DOSTU YOKTUR!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Erboga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 3:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni baslik acamadigim icin buraya yazmak zorunda kaldim;abd askerlerleri irakta cami taramis 15 ölu 7 yarali.Hadi bakalim dunya simdide ac ceneni,simdide konus.Hadi abd simdide istemiyerek oldu ozur dile.Kendi sonunuzu kendiniz hazirliyorsunuz serefsizler.Allah belanizi versin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 4:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erboga demiş ki:
Yeni baslik acamadigim icin buraya yazmak zorunda kaldim;abd askerlerleri irakta cami taramis 15 ölu 7 yarali.Hadi bakalim dunya simdide ac ceneni,simdide konus.Hadi abd simdide istemiyerek oldu ozur dile.Kendi sonunuzu kendiniz hazirliyorsunuz serefsizler.Allah belanizi versin.

ÜlKÜDASIM

Bana mail adresime gönder Baslik Ben SENIN Yerine atigim,tamam mi !!!
dattelbaum2004@yahoo.de

saygilar

NOT: Diger Arkadaslar icinde gecerli yalniz !!!Lüften daha ayni KONU bir benzer yada ayni baslik la atilmisa oraya gönderin yoksa kalem Grubundan bir ÜLKÜDAS,A gönderin !!!

En son kurtoglu1919 tarafından Pzr Ağu 14, 2005 7:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 4:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mavi_kurt demiş ki:
kursad88 demiş ki:
1-Ben bir Ülkücü olarak Ülkücü olduğunu iddia edip Başbuğ'un fikrine yada İslam anlayışına ters yazı yazan herkese hesap sorma hakkını kendimde görüyorum.Eğer bende aynısını yaparsam sen de bana hesap sorarsın.Benim o soruyu sormamın nedeni senin oradaki ırkçı yaklaşımındı.''Kürtler kardeşim olamaz'' demek o zümrenin her ferdiini dışlamak demektir.Bu da ırkçılıktır.yani davamıza ters düşer.Bu yüzden bu hakkı kendimde buldum!
2-Ben sana bütün Kürtleri dışlamanın yanlışlığını gösterdim ve senden olumlu yada olumsuz cevap bekledim.Sen hala ilk soruya takılı kalmışsın
3-O zaman o yazıyı niye ekledin.Bizim bunları bilmediğimizi merak etme ben o yazıyı birinci kaynaktan defalarca okudum.Acaba sen ''Doktrin''i yada ''Yeni Ufuklara Doğru''yu hiç okudun mu?Yoksa bazıları gibi kopyala-yapıştırcı mısın?
4-Ben hiçbirşeyi çarpıtmıyorum.Sadece önemli yerleri kalın yazarak dikkatini çekmek istedim.Yazımda hiçbir yanlışlık görmüyorum.''Müslüman Müslüman'ın kardeşidir''.Veda Hutbesinde ''Müslüman Müslümanın din kardeşidir'' demiyor ''kardeşidir'' diyor.Eğer ensar-muhacir ilişkisini incelersen onun nasıl bir kardeşlik olduğunu anlarsın.Belki onlar gibi olamayız ama hedeflenen odur!
5-Bi kere bu sözü ispatlamak benim görevim değil bunu bilmek senin görevin.Ama için rahat olsun araştıracağım.Tam kaynak göstereceğim.Ben bu sözü birçok kez okudum ve bir çok güvenilir kişiden duydum.Bana komunist benzetmesi de yapamazsın.Ben sana ''Ülkücü değilsin'' demedim.Sen de bana komunist benzetmesi yapamazsın.Bu yazını neresini kesiyim de yazıyım ben.Tam olarak söz bu.Anlayış belli.Anladığım kadarıyla bu konuda çok okumamışsın.Duygusal hareket ediyorsun.Merak etme seninle aynı hisleri hatta daha fazlasını ben de taşıyorum.O itler duyduğum kinin sınırı yok.Ama bu arada masum Kürtlerin hıyanet suçlamasıyla yaftalanmasını istemiyorum!Bizim adalet anlayışımız bu olmalı.
Ayrıca ''Orta Asyalı Bir Türk Boyu:Kürtler'' kitabı da bi çok şeyi açıklıyor.Kaynağa güvenmen için yazayım kitap ''Ocak Yayınları''ndan
6-Eğer yaptığın şeyler benim davamı ilgilendiriyorsa ne yapacağını söylerim.Ben senin o yazıdan sonra efendice susup kabulleneceğini sanmıştım ama sen kopartmak istiyorsun anlaşılan.Benim amacım biriyle tartışmak değil.Orada gördüğüm yanlışlığı düzeltmek istedim.Sen işi kişisel çatışmaya dönüştürmeye götürüyorsun.Benim senin şahsınla bi derdim yok ama yazdığın şeyler yanlış.Bu davaya hizmet vermiş Kürtleri de tekrar hatırlatıyorum.Onlarda mı kardeşin değil?Bence bu tür şeyler yazarken genelleme yapma birçok masumun günahını alırsın!Bunun vebali de ağırdır.Tıpkı ''Kürtler kardeşim olamaz'' ya da ''Araplar kardeşim olamaz'' gibi.Çünkü eğer Müslümansan bütün Müslümanlar kardeşindir.Din kardeşi demek kardeş demektir.

Son olarak:
Mantıklı sorular sormadığın yada makul cevaplar vermediğin sürece ben de sana cevap yazmayacağım.Bu sitede kişisel tartışmalara girmek istemiyorum.Başbuğ'un fikrini yazdım kendi düşüncemi de yazdım.Kimseye zorla kabul ettirecek kimseyi tam Ülkücü yapacak halim yok.
PKK itlerinden en az mavi_kurt kadar ben de nefret ediyorum.Hatta genel olarak Kürtlere karşı da bi antipatim var ama bütün Kürtleri düşman ilan edecek kadar yada hiçbir kürt kardeşim olamaz diyecek derecede ileri değil.Çünkü ben Faşizme karşı savaşmaya yemin ettim ve son nefesime kadar savaşacağım.Vatanına,dinine bağlı her Kürt kardeşimdir.Diğerleri ise en büyük düşmanım.Ötesi yok!
Yani benim içinde Türk ibaresi her zaman Türkiye'den önce gelir.Hiçbir zaman bir Kürt'ü Türk' e eş tutmam.Öncelik hep Türk'ündür.Sonra diğer Müslümanlar gelir.Bu sıralamada da Kürtler en sondadır.Yani başta Müslüman-Türk sonra diğer Müslümanlar sonra diğer Türkler ondan sonra da Müslüman-Kürtler gelir...

1-benim ülkücü anlayışına ters bir yazı yazdıgımı nereden cıkarttın bu iddeanı kanıtlaman gerekir bekliyorum...
evet kürtler kardeşim olamaz onları kardeş benimsemek gibide bir zorunlulugum yok ama dikkatını çekerim onları dusman olarakta görmuyorum nasıl israil ogulları benım kardeşim olamazsa kürtlerde olamaz en fazla arkadaşım olabilirler ama kendilerini sevmedigim için öyle arkadaşlarda edinmiyorum faşizm kendı mılletın harıcınde herkesi yok etme anlayışıdır ben kımseyı yok edecegim yada edelim demiyorum sadece onlardan kendıme dost istemedıgımı soyluyorum kelimelerimi ıyı anlarsan sevinirim
2- ilk sorun ne onuda anlamadım öncekı yazılarında sorularım demiştin o soruları bana göster dedim onlarda yok bütün kürtleri dıslamak sana göre yanlış bana göre benim kardeşim olabilecek tek millet vardır onlarda türklerdir
3-okumadıgım ve benımsemedigim hiç bir seyi ne yazarım nede soylerım ve sana şunu söyluyorum okumak yetmez anlamakta lazım virgullere vurgulara ıyı bakarsan yazıda nelerın ön plana cıktıgını daha rahat anlayabılırsın
4-evet orada ben din kardeşidir söylemini kafamdan atmadım seyyid abdulhakim arvasi,kenan rıfai,süleyman hilmi tunahan,bediüzzaman said nursi,ali haydar efendi,seyyid abdulhakim hüseyni, mehmet zahid kotku gibi maneviyat dünyamıza iz bırakan insanların kitablarından ve yazılarından söyledim kardeşlik ayrı şey din kardeşligi ayrı şeydir
5-evet verdigin bilgiler için teşekkür ederim ben biraz okuma ozurluyum başbugun o sözunu hiç duymadım onun için senden kaynak ve tam metni istiyorum bide anlayamadım sen benım yazılarımı acaba başkaları ile mi karıştırıyorsun ben kürtleri ihanetle suçlamadım keselimde demedim sadece kardeşim olamazlar dedim kelimeleri dıkkatli okumanı tavsıye edıyorum ilgin için teşekkurler
6-kişisel tartışma gibi algılama olayı sadece farklı göruslerımızı konusuyoruz isteyen herkeste bu konusmaya katılabılır ayrıca bu yazıları okuyan herkesın bir fikir sahıbı olacagını dusunuyorum bana yazıp yazmaman o kadar önemlı degıl ama bundan sonrakı yazılarında yazdıgın şeyleri cok boyutlu dusunmeni tavsiye ederim
selametle

Konu çok uzadı.Yavaş yavaş kapatalım.Dikkat edersen 1. maddede açıklamışım hangi lafının davaya aykırı olduğunu anlaşılan iyi okumuyorsun.İyi bak:
Alıntı:
''Kürtler kardeşim olamaz'' demek o zümrenin her ferdiini dışlamak demektir.Bu da ırkçılıktır.yani davamıza ters düşer

Tamammı?

Alıntı:
acaba başkaları ile mi karıştırıyorsun

İlk yazımı sadece sana yazmadım zaten.Sen demedim,siz dedim.Orada bi kaç kişi benzer şeyler yazmıştı.Hepinize birden yazdım ilk yazıyı.Ama bi tek sen tepki verdin.Bu konuyu ilk sayfadan itibaren okumanı tavsiye ederim.O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.
Ben bu tartışmayı bitiriyorum çünkü senin inadın belli.Asla kabul etmeyeceksin.Yazılarımı da tam okumuyorsun.Sürekli aynı şeyleri yazıp duruyorsun.Boşu boşuna uğraşmayalım.Çünkü tartışmanın amacı bilgi alış-verişi olmalıdır.Sen ise sunduğum bilgiye inanmıyor kaynak istiyorsun.Beni sana yalan borcum yok.İnanıp inanmamak senin elinde.Eğer yalansa ben cezamı çekerim ahirette.Eğer gerçekse de sen beni yalancılıkla itham ediyorsan sen çekersin cezanı.
Bu konu benim için kapandı burada ben fikrim de bi yanlışlık olmadığı için rahatım.Vatanını seven her Müslüman-Kürt tıpkı diğer Müslümanlar ve tüm Türkler gibi kardeşimdir.Senin kardeşin değilse sen bilirsin...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 4:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada bu yazıyı biraz önce üye olduğum bir Özbek forumunda gördüm.Forumun adını da vereyim:
http://www.forum.uz

Yazıyı yazan üyenin adı Turk:
Alıntı:
Merhaba

Adım Metin. 26 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Dijital baskı teknisyeniyim. Kürt bir babadan ve Anadolu Türkmeni bir anadan doğma, Turan fikrinin müptelası bir bozkurt addediyorum kendimi. Anarşizmi benimsemiş olmama rağmen, Türklüğe aşığım. Yakın zamanda Rusça öğrenmeye başladım ve aynı zamanda diğer Türk lehçelerini okuyarak Türkçemi olgunlaştırmaya çalışıyorum. Bu forumu da Türki dillerle ilgili internette arama yaparken buldum. Aşikar, öğreneceğim çok şey var. Bilahere, efendim.

Hürmetle

http://www.forum.uz/showthread.php?t=22440&page=4

tam adres de bu.Kimseye cevap olsun diye yazmadım.Herkes için yazdım
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 5:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kutluganmıdır nedir.Alparslan türkeşi eleştirme cesaretini kendinde bulan kansız tabiki Devlet bahçeliyi sevmiyecek ve başbuğun arkasından fırıldaklar ceviren zeybeği sevecek.lan çakalş hangi siteden geldin.it soyu.

gelelim kürt konsuna.madem kürtler bizim kardeşimiz neden pkk onları hedef alıyor.ve bize karşı kolayca kullanıyor.neden kürtler pkk olsun dehap olsun ve niceleri.bunlara büüyk ölçüde destek veriyor.tabi onlar bizim kardeşimiz ya kardeşler arasında olur böyle şeyler.güldürmeyin beni.

adamın biride cıkmış kürtlerin yanlışlarını ortaya cıkarıyoruz onların ihanetlerini anlatıyoruz diye ülküdaşlarımın üyeliklerinin iptalini istemiş.burda 20 binin üstünde üye var.20 bin üyenin üyeliği iptal oloması gerekir.sen daha dün gelmişsin.bizimi kovacaksın lan cakal.biz senin gibilerin üyeliğini silip sizi şutluyoruz.cok cabuk ne mal olduğunu belli ettin.teşekkür ederim.

veşunuda söyliyim.ben daha önceki yazılarımda da belirttim.yine belirtiyim.kürt cok cok az bir bölümünü ayırıyorum onlara sözüm yok.onlar bölücülük faaliyetinde bulunmuyorlar eyvallah ama...

şuda var.biz bu vatanın ekmeğini yiyip te ihanet eden her kim olursa olsun.ister kürt ister laz ister cerkez ister ermeni ister rum...hepsinin kanı bize helaldir.bu töreyi biz koymadık.ihanetin bedelinin ölüm olduğu yasasını atalarımız koydu bizde uygularız.bu faşistlik değildir.vatanseverliktir.faşistlik aynı ırktan değiliz diye diğer ırkları katletmektir.ama biz ihanet edenleri katletmekten bahsediyoruz.bunu iyi anlayın.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 6:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sözün eğer banaysa turk_neferi ben de aynı şeyleri düşünüyorum zaten.Hıyanetin cezası ölümdür.Bölücülük yapan hatta yapmamışsa bile aklından geçirenin kanı bize helaldir.Benim demek istediğim masumları suçlamayalım.Onun dışındakilere Hitler'in yaptığını yapsak az gelir
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GENÇ VE HEYECANLI ÜLKÜDAŞLARIMA !

Evinin bahçesinde meyve ağaçların var. Bunlardan birinin meyvelerinin bir kısmı kurtlandı diye;
a- Kurtlu olanları toplayıp imha ederim,
b- Zirai mücadele ile diğerlerine de sirayet etmeden önlerim,
c- Ağacı kökünden keserim. Artık meyve yemesemde olur.

Hepimiz iyiyi-kötüyü, güzeli-çirkini, haini-hain olmayanı ayırabilecek şuura sahibiz sanıyorum. Yüce Allah bizlere muhakeme yeteneği lutfetmiş. Biraz kafa yormak, yada olaylara at gözlükleri olmadan bakmak daha iyi olur kanaatindeyim.

Gerçi bu bakış açılarının gerçek sorumlusu o eşkiya bozuntularıdır. Amaçları da bizleri birbirimize düşürmektir. Oyuna gelmeyelim. Hedeflerimizi ve düşmanlarımızı iyi belirleyelim. İçlerine girip onlara da, şerefsizlerin gerçek yüzlerini anlatalım. Dışlamak olmaz. Kazanmak başarıdır. Hatta kazanamasakta şerefsizlere kazandırmamak ta başarıdır.

Benimle bu ülkede yaşayan, aynı sevinci ve aynı kederi paylaşan herkes benim kardeşimdir...
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Cmt Ağu 13, 2005 8:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleyküm...

Artık günlük yaşamımızın geleneksel bir muhabbeti olan kürt konusunda çevremden aldığım izlenimlerde genel izlenim şu;

Kürtler genelde kötü insanlar.Ama çok iyileride var.İyileri aralarından sıyırarak hepsini temizlemek gerekir...

Ama şöyle bir atasözü vardı sanırsam;kurunun yanında yaşta yanar diye...Atalarımız bu sözü boşa söylememiş heralde...

ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN İNŞALLAH...

ALLAHA EMANET...
KIBRISfatihi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pzr Ağu 14, 2005 9:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biliyorsunuz Kürtler Tayyip amcamız sayesinde "Kürt Sorunu" diye özel bir statüye kavuştular. Bizim ülkücü olarak buna "dur" dememiz gerekirken siz "kürt kardeşimdir" derseniz, iktidarın yolundan gitmiş bulunursunuz. Kürtlerden bir kısmını dostumuz, bir kısmını düşman olarak kabul etsek bile, bence bunu kendimize saklayalım. Kritik günlerde kardeşlik tartışması aleyhimize işler.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pzr Ağu 14, 2005 9:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Ama şöyle bir atasözü vardı sanırsam;kurunun yanında yaşta yanar diye...Atalarımız bu sözü boşa söylememiş heralde...

Tabii yaş ve kuru arasındaki o ince (hatta neredeyse görünmez) çizgiyi de iyi ayırt etmek gerekir diye düşünüyorum..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 12:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İki kardeşim burada birbirleriyle bir tartışma tutturmuşlar ne efendim kardeşimizmiş değilmiş vs. vs.
Bu başlıktaki tartışmalar bitmez, ama şunu söyleyim
Efendiler kardeşinizi iyi seçiniz,
Partide bulunan kürt kökenli insanlar zaten kendilerini Türk kabul ederler, ve biz öyle kabul ederiz. Bunları öne sürerek bu mesele hallolmaz. Siz hiç Türk milliyetçiliğine oy veren, kendini bu yola ve davaya adamış bir kürte rastladınız mı? Hangi kürt oyunu mhp ye verdi parti görevlileri ve yakınları dışında.
Ben böyle bir şeye rastlamadım. Çoğunluğu sistem ve devlet antipatisine sahip insanlar, evi var arabası var zengin pek çok kürt işadamı biliyorum. Oylarını dehapa verdiklerini de biliyorum Açıkça da söylüyorlar.
İstanbul'daki olayı gördünüz, polis panzerinin nasıl cayır cayır yandığını. Ne içindeki polise acır ne de ekmeğini yediği devlete. Ve bunlar hep aramızda yaşıyor. Allah muhafaza bir savaş çıksa arkamızdan vurulmayacağımıza kim emin olabilir?
Bugüne kadar ne bir kürde kız verdik ne de aldık. Açıkça söylüyorum. Çoğumuz da böyledir. Verenleri tanıyorum. Aile içi mahremdir ama ne huzur var ne dirlik. Kardeşimiz diyenler yarın birgün bir kürtle oğullarını ya da kızlarını evlenme yoluna gideceklermi acaba. Ya da böyle bir seçenek sunulsa hangisini tercih ederlerdi?
Samimi olun arkadaşlar, elbette hepimizin selam sabah verdiği herkes bizden değil, iyi insan da olabilirler, zaten herkesi içine katmıyoruz, ama ekseriyetin vaziyeti bu. Vatandaşlık görevini yapanlar amenna onlar da bu devlete aitler, ama kardeşlik başka konu. Bu çok içtenlik ister.
Rahmetli Başbuğ'un siyaseten söylenmiş sözlerini yazmakla bitmez bu mevzuu. Elbet O'nun sözleri çok önemli, ama daha da önemlisi bizim görüp geçirdiklerimiz, memleketimizin görüp geçirdikleri. Şüphesiz o da bunları görüp geçirdi. Sadece açığa vurmadı. Uygun olanı da buydu.
Selametle..
mavi_kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 2:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ulkucu_reis seninle birlikte bu tartısmaya katılan tartışmacı sayısı 3 oldu
söylemlerın dorudur zaten yazıları ukuduysan aynı noktaya geldıgımızı görursun
kursad88 ben hala metnın gercegını ıstıyorum eger yoksa dedıgın gıbı sana ınanmak zorunda degılım onun ıcınde ınanmıyorum
selametle
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
asil_kanka
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 4:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eger araştırmışsanaız kürt diye bi ırk yoktur kürtler türklerin araplaşmış halidir onun icin böyle tartışmalara girmemizin herhangi bi yararı olmadıgı gibi amerika ve diger siyonist güçlerin işine yarıyor benim bi kürt arkadaşım var diger türk arkadaşlarımdan bana daha yakın sizin milliyetçilik anlayışınız kafatası ülkücülüğü ise buna karşıyım bana göre TC sınırları içerisinde yaşayan ve ben TC vatandaşıyım deyip bu vatan için çalışan herkes kardeşimizdir
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 18. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız