Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 19. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
asil_kan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 120

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 4:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili ülküdaşlarım, sizlere sözünün üstüne söz söylenmeyecek bir kişinin, peygamber efendimizin sözünü hatırlatmak isterim:

''Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem'in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin
da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadir. Allah yaninda
en kiymetli olaniniz O'ndan en cok korkaninizdir.''

lütfen birbirimizi kıracak sözler söylemekten kaçınıp yapıcı olmaya bakalım.. zira daha geçen gün erciyese iştirak eden on binlerce kürt ülküdaşımız diğer kardeşlerimizle birlikte birlik beraberlik mesajı verirken bizim burda kürtleri alıp bir köşeye koymamız yanlış olur.. ziya gökalp in de bir kürt vatandaşı olduğunu ve daha nice ziya gökalp lerin davamıza hizmet ettiğini hatırlatırım.. bu ülke hepimizin.. vatanı nı milletini seven, bayrağına sahip çıkan herkes bizim kardeşimizdir..

yalnız şunuda unutmamak gerekir ki bu vatana ihanet edenlerin etnik kökeni beni ilgilendirmez.. ÇAKAL ÇAKALDIR..

''İNTİKAM GECİKEBİLİR,ASLA YAŞLANMAZ..AL BAYRAĞIM ÜZERİNE AND OLSUN Kİ BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ YİYİPTE İHANET EDENLER KURŞUNUNUDA YİYECEKLERDİR''
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ziya Gokalp'e Kurt demissiniz ama, Ziya Gokalp kendisine Kurt olarak gormuyordu, Diyabarkir dolaylarinda yasayan halka da Kurt olarak gormuyordu. Yazilarinda, Diyarbakir'da konusulan Kurtce'ye "Turklerin Kurtcesi" olarak nitelendirmistir.

Bu Kurt kavraminin ne kadar cok degisken oldugunu gostermektedir. Kurtluk bir irk olmaktan ziyade, bir kulturel yada toplumsal bir sinirlandirmadir...insanlarin kendilerine bakis acisina bagli olan bir seydir.

Ben Kurtlerin bir wep sayfasinda bile birinin boyle bir cumle yazdigini okudum: "Sehire inen Kurtler kulturlerini kaybediyorlar, Turk oluyorlar." Yazi birnevi Kurtlugu dag yasantisina bagliyordu. Ki bunu yazan Turk degildi, Kurttu...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 6:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asil_kan yazdiklarina aynen katiliyorum.
Allah razi olsun ülküdasim.

anlamadigim tek nokta su, Ziya Gökalp Kürt degil, Türk'tü.

selamlar saygilar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
asil_kan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 120

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 8:01 pm    ileti konusu: ziya gökalp hakkında Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_1977 demiş ki:

anlamadigim tek nokta su, Ziya Gökalp Kürt degil, Türk'tü.

selamlar saygilar.

aşağıda ki satırlar büyük ülkü devi ziya gökalp e aittir;

''BEN TURK OLMAZSAMDA, TURKUN DOSTUYUM.
SIZ TURK OLSANIZDA, TURKUN DUSMANISINIZ''

selam ve saygılarımla..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haklisin ülküdasim, bu sözleri bir soysuza cevaben söylemistir ama bu sözü yinede Ziya Gökalp'in seceresini belirtmez.
Bu sadece ona yapilan yakistirmalara cevaben, birkisiye verdigi cevaptir.

aslende Türk ama sonucta böyle hizmetleri dokunan insan, kendinide Türk sayan bir insana biz Kürt'tü deme hakkina sahip degiliz. Kürt asilli olsa bile bu hakka sahip degiliz ama o Türk'tü.

saygilar.
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 8:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ZİYA GÖKALP TÜRK OĞLU TÜRKTÜR.DİYARBAKIR ŞEHRİ ÜSTADIN YAŞADIĞI DÖNEMDE BÜYÜK ORANDA TÜRK'TÜ.ZİYA GÖKALP'E KÜRT DİYENLER,GİRESUNLU TOPAL OSMAN AĞA'YA DA LAZ,ATATÜRK'E DE ARNAVUT DİYEN ZİHNİYETTİR.KENDİSİ TÜRK OĞLU TÜRKTÜR...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 8:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ziya Gökalp, ilginc bir insandir.
onun sevenide sevmeyenide haddinden fazladir.
birkac örnek vereyim.

islamci kesim onu söyle suclar ve topu yahudiye atar, anlatayim biraz.

1875 dogumlu Ziya Gökalp ilk ilhamini bir ara diyarbakir'a gelen, Ittihat ve Terakki'nin kurucularindan ve ilk materyalizm savunucularindan, Abdullah Cevdet'ten almistir, derler.
Moiz kohen isimli yahudinin onu hoparlör olarak kullandigini söylerler, derler.
Ziya Gökalp'i suclayan onun yadigini söyledikleri siir ve sözler gösterirler, bir iki tane söyleyeyim.

bir dörtlük;

vaiz bana muhabbeti serh eyle
ben aramam, seytan nedir melek ne?
erenlerin esrarindan söz söyle
seven kimdir, sevilen ne, sevmek ne?

bir baska dörtlük;

beni cennet vaadiyle avutma
o kalbimdir, cünkü sevgi ilidir
cehennemin azabi ile korkutma
korku nedir bilmez, gönlüm delidir.

mesela ittihatcilardan ömer Naci'ye su sözleri söyledigini iddia ederler, derler gülüm hep derler;

"sözleri Kuran'di, gözleri mirac
halk onun tanrisi, o halka yalavac"

derler.

hatta dinciler Túrkce ezan fikrinide Ziya Gökalp'in cikardigini söylerler. derler.

ayakkabi ile camiye girmeyi, camide Müziklerin calinmasi fikrini öne sürdügünüde söylerler. derler.

su sözü söylemis olan Fransiz sosyologundan ilham aldigini ve ondan ders aldiginida söylerler, Emile Durkheim, sözü: "Tanri'nin cemiyetten baska dostu yoktur."

derler, yakistirirlar, derler.

hatta ilham aldigi insanlara baska yahudi isimleride katarlar mesela, Leon Kahum, Arminius Vambery ve Lymley Davids gibi.

derler yakistirirlar.

bu suclamalari nedense ona ilk yapan, bu müslüman Türk devleti olan Türkiye'den bir müslüman degildir, tá Amerika'dan Müslüman oldugunu söyleyen bir hanim cikar ve iddialarda bulunur. Meryem Cemile isimli amerikali Múslüman oldugunu Söyleyen bu hanimda der, hep derler, yakistirirlar derler.

yahudi olan Lazaro Franko 1915 yilinda Istanbul'da Türk ocagina, kuruldugu siralar 200 bin dolar verdiginide, söylemekle kalmaz, bu parayi Ziya Gökalp araciligi ile verdiklerini iddia ederler, derler, yakistirirlar derler.

Lazaro Franko'nun ankara'daki Türk ocaginda uzun süreler resminin asili kalmasinida Zioya Gökalp saglamistir, derler, hep derler.

hatta Niyazi yildirim gencosmanoglu'na su sözleri söylemesine bile Ziya Gökalp sebebdir; "Dünyada en büyük irk, Türk irki, Cin sarayini basmistir kirki.
islamci kesim ona bunlari der. derler.

yahudi tabi bu firsattan istifade, evet romayida biz yaktik der ve ona sahiplenir, yahudi bu, reklami yapiliyor deyip sevinir ve hoplar. derler.
Kürtler bile yeri gelir övünür, evet o bir kürttü derler, derler.
Türkcüler onu yere göge sigdiramaz. derler.
Ülkücüler desen, cogunluk sever, kimisi sevmez, kimisi yorum bile yapmaz. derler.

en son olarakta Atatürk'ün onun icin sarf ettigi malumunuz olan sözler vardir.

derler babam derler.

yorum size kalmis ülküdaslarim.
asil_kan kardesim sende diyebilirsin tabi istedigini. Ziya Gökalp kendini savunabilecek konumda degil, tabi hepimiz istedigimizi deriz.

saygilar.
usak83
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 9:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt1977 bu konuyla ne alakasi var?yahudi meselesi bu konu da yeryok dur.türk -kürt meselesini sohbet ediliyor
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 9:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım, birisi Ziya Gökalp hakkında gereksiz bir polemik başlatmış ve bozkurt1977 kardeşim de 'son nokta' mahiyetinde bir yazı yazmış.
18. sayfanın sonlarına doğru bulabilirsin olayın kaynağını...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 9:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Usak 83 kardesim, bu mesele buraya nerden geldi, yukaridaki yazilarin hepsini okursan görebilirsin.
asil_kan isimli kardesim bir yazi yazmis, bende ona katildigimi söyledim ve katilmadigim sadece bir sözü vardi onuda belirttim, o sözde bununla alakali idi. haklisin bu forum sayfasi Türk-Kúrt basligini tasiyor.

bu konuyla ilgili yorumumuda söyleyeyim, o zaman. kizmayasin.

Türklerin Kürtlerle kardes olmasina her Türk ve Kürt, sahsi olarak cevap verir diye düsünüyorum. ben Kúrtlerin ayri bir unsur olduklarina inanmiyorum. bunu tarihi seylerle anlatmaya kalkarsam, bu sitenin hacmi yetmez. söz gelimi yani, elbette sitenin hacmi yeter.

tek deginmek istedigim husus su bebek katili teröre destek veren Kürtler sunu biliyorlarmi;

kurulmak istenen Kürdistan dedikleri bagimsiz devlet, Türkiye'den istedikleri topraklar milimi milimine Büyük Israil'in Türkiye'den istedigi toprakla tipatip uyusuyor. bunu biliyorlarsa aptallar demektir, bilmiyorlarsa yine aptallar demektir, nasil bilmezler? bilirler ise, nasil bölücülük yaparlar madem biliyorlar.

adam akilli vatandasligini yapan Kürtler benim öz kardasimdir.
onlari attigim, sattigim yok.

benim fikrimide ögrendin.

saygilar.
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 9:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muhteremler;
Bu konunun oldukça su götürür olduğunu düşündüğüm için uzunca bir müddettir takip etmeme rağmen yorum yapmamıştım.
Milleti oluşturan temel etmenlerin;Dil,din,vatan birliği ve kan bağı olduğu düşünülürse ve bu temel etmenlerden özellikle kan bağının olmasının tesbiti oldukça güç olduğundan otomatik olarak millet kavramının dil,din ve vatan birlikteliğine oturtulması zorunluluğu doğuyor.Dediğim gibi bu bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk halini alıyor.Kan bağı ise bri noktada irkilitleniyor ve bu kilidin açılması için hissiyatlar devreye giriyor.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok veciz ifadesiyle "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözü bu kilidi açacak yegane yol olarak karşımıza çıkıyor.
Bu noktadan hareketle "Ne mutlu Türk'üm diyene" prensibine bağlı,kendini Türk olarak hisseden bu vatanı,devleti aşk derecesinde seven kürdler elbette bizim kardeşlerimizdirler.
İşin başka bir boyutu da bu şekilde düşünen kürdler kendilerini hiç bir zaman kürd olarak nitelememiş aksine kendini kürd olarak öne çıkarıp farklıyız diyenlerle her zaman mücadele etmişlerdir.Buna sanırım tüm arkadaşlarım kanidirler.
Çevremizde illaki kürdlerin yoğunlukla yaşadığı vatan topraklarından dava içinde arkadaşları olan ülküdaşlarım mevcuddur. Bu arkadaşlarımız sanırım hiç tereddüt etmeden
bu fikrimi onaylayacak ve bana hak vereceklerdir.
Olayın diğer bir yönüde bir takım bilimsel verilere dayanan çalışmalar sonucu ortaya konmuştur ki;kürd diye tariflenen taifenin çok büyük bir kısmının köken olarak zaten bizlerle aynı millettin evladları oldukları meydandadır.Bu gerçeği de göz ardı etmemek gerektiği kanısındayım.
Tüm bunlara mukabil eğer vatana ve Necip Türk Milletine ihanet eden veya ihanet edenlere maşa olanlar nesebi kime dayanırsa dayansın asla bu milletin evladları olamazlar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 10:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DRMFK ülküdasim, sen hep az ve öz konusuyorsun, bende bircok kez oldugu gibi yine sana katiliyorum, tamami ile katiliyorum.

Allah razi olsun.

bana kizan usak 83 isimli kardesim diyordu ya, yahudi meselesinin bu baslikta yeri yok, burasi Türk-Kürt mevzusunu konustugumuz yer.

ben diyorumki yahudinin bu mevzu ile cok alakasi var en azindan bölücü sempatizani olan veyahutta kökten bölücú olan Kúrtler, yahudi oyununa düsmüslerdir. yukaridada kisaca söyledim.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 10:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

israilin kuzeydeki kürtlere askeri eğitim vermesi,Siyonistlerin kürtleri akraba ilan etmeleri ve bu yönde sahte tarih oluşturmaları, onları vaad edilmiş topraklara ulaşmada bir maşa olarak gördüklerini gösteriyor.Yani israilin bu konuyla oldukça yakından alakası var..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 15, 2005 10:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razi olsun Alper Tunga kardesim.

bunlari bütün insanlarimiza anlatmaliyiz.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 19. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız