Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 22. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 11:49 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elbette bidost ülküdas haklisin. dogu vilayetlerimizi kaplayan alanda bircok Túrk devleti hüküm sürmüstür veyahutta cogunlugu Túrk olan devletler hüküm sürmüstür. bundan dolayi dogu illerimizin hepsinin kürt oldugunu söylemek hic kimsenin haddi degildir. ismarlama tarih yazilmaya calisilmasina ragmen, basarili olamayacaklardir.

doguda söyle aklima gelen Túrk hakimiyeti mesela, Akkoyunlulardan, Harzemlere, selcuklulardan, ilhanlilara, harzemlerden, memlüklere, ve hatta miladin baslangicindaki Avarlarin akinlarina ve Azeri Oguzlara, Osmanlilardanda Türkiye Cumhuriyetine kadar bircok Türk hakimiyetine ev sahipligi etmistir.

o söyledigin kitabi bulabilirsem, elbette okurum.

saygilar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mirzabey_88
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 25

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 1:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar buradaki çoğu kişi yazılanları okumuyor.Biz sayfalarca yazdık.Başbuğ'un sözünü de yazdık hala neyin mücadelesini veriyorsunuz.Başbuğ diyor ki:
"Ben ne kadar Türk isem, Siz de O kadar Türk'sünüz. Siz ne kadar Kürt iseniz, Ben de O Kadar Kürt'üm..."
Bundan ötesi yok.Bu sözü kabul etmeyen Ülkücülüğünü gözden geçirsin.
Kürtler Orta Asya'dan buraya gelen bir Türk boyudur.Ama zamanla bir kısmı Ermeni,arap,Fars etkisinde kalmıştır.Böylece birilerinin dil olduğunu iddia ettiği Kürt Lehçesi ortaya çıkmıştır.Ben size bi kaç örnek vereyim.Kaşgarlı Mahmut bizim genel adımıza Etrak alt kısım olarakta Kürtlere Ekrat diyor.Kelimelerin benzerliğine bakın.Ayrıca Türkistan Oğuz Devleti'nde bir Kürt bey var.Adı Urungu.Az çok bilgisi olanlar bu ismin Türk adı olduğunu bilir.
PusaT_Kurt demişki:
Alıntı:
Vatan topraklarımı bölmeye çalışan,her gittiği yere huzursuzlukta beraberinde götüren,tinerci,kapkaçcı v.b işlerin yüzde 99'nu yapan kişi benim kardeşim değildir.

Evet onların kardeşimiz olmadığını biz de söylüyoruz.Ama sen genelleme yapıyorsun.Vatanına ihanet eden Kürt de olsa Türk de olsa kardeşimiz değildir.Ama bu vatanı seven Kürtler,Türklüğünü unutmamış Kürtler,kendini Türk gören ama alt kimliği Kürt olan herkes benim kardeşimdir.
Başbuğ'un sözünü tekrar yazıyorum:
"Ben ne kadar Türk isem, Siz de O kadar Türk'sünüz. Siz ne kadar Kürt iseniz, Ben de O Kadar Kürt'üm..."
Bu sözü bilmeden önce ben de Kürtler hakkında kötü şeyler düşünüyordum.Hepsini öldüremeyi falan...Ama hem bu konuda okuduklarım hem de hayatta gördüklerim benim bu düşüncemi değiştirdi.

Alıntı:
Kürtler benim kardeşim felan değildir bu kadar basit.Kürtler artık benim düşmanımdır.

Düşmanını doğru seçmek lazım.Sen bütün Kürtleri düşman sayarak bu davaya hizmet etmiş Ziya Gökalp,Mehmet Ali Ağca,Haluk Kırcı gibi büyüklerimizi de düşman sayıyorsun.Benim düşmanım belli:Bu vatana ihanet edenler.Kürtlerden ise PKKlılar.Hiçbir topluluk tamamen düşmanım değil benim.Ve son ir söz daha:
''Düşmanlarından nefret etme.Bu karar yeteneğini yok eder''
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 1:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mirzabey sende yazilanlari iyi okumamissin daha bu yazinin birkac sayfa gerisinde bir kardes yine böyle senin gibi ziya gökalp kürt dedi bende bir iki tane cevap yazdim. simdi sende aynisini yapiyorsun.

Haluk Kirci benim belli basli reis saydigim insandir, yakalanmadan öncede konusma imkanimiz olmustur. ondan daha Túrk göremezsin kolay beri. bize simdi onlar kürt diye gösterme Allah'ini seversen. canim kardesim yapma böyle.

o dedigin URUNGU kitabesinde ALP URUNGU diye geciyor ve en eski bulunan Türk yazitidir. ORHUN kitabelerinden dahada eskidir. Göktürklerin ilk yillari olarak kabul edilir.

Basbug'un o sözü ne manada söyledigi bellidir.

selamlar, saygilar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mirzabey_88
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 2:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merak etme ilk sayfadan beri okuyor ve cevap yazıyorum.Diğer üyeliğimde kursad88.Sorun çıktığı için bunu kullanıyorum
Başta şunu söyleyeyim ben o insanların Türk olmadığını söylemedim.Onlar kanında Kürtlük olan ama kendilerini tamamen Türk olarak gören büyüklerimizdir.Ziya Gökalp'i araştırırsan onun ilk zamanlarda Kürtçülük yaptığını ama sonra doğru yolu bularak Turancı olduğunu görürsün.Bu ayıp bişey değil nitekim Cemil Meriç ve Üstad Necip Fazıl gibi büyüklerde bir zamanlar hata yapmış fakat sonra doğru yola bizden iyi sarılmıştır.
Haluk Kırcı'yı tanıyorsan onun Kürt asıllı olduğunu biliyorsundur.Beni bahsettiğim kardeş dediğim insanlar da onun gibi Kürt asıllı olup bu ülkeyi sevenlerdir.
Sen de hak verirsinki aynı ismi birçok insan taşıyabilir.İlk yazıtlarda geçenin adı da Urungu,Atsız'a göre Kür Şad'ın oğlu da Urungu,biçok Türk'ün adı Urungu.Benim bahsettiğim Kürt beyin adı da Urungu...

Başbuğ'un sözünü tartışmak da bana düşmez.Eminimki sen de kendinde bu hakkı görmüyorsun.Sonuçta siyasal konjüktür hala o söze bağlı kalmamızı gerektiriyor.aynı şeyler o zaman yokmuydu.Türkiye kuruluşundan beri Kürtçülerle uğraşıyor.Dğişen bişey olmadığına göre söz da geçerliliğini yitirmemiş demektir.
Ben şu anda okuduğum Doğu Anadolu Gerçeği/Seyyid Ahmed Arvasi'den çok güzel bir alıntı yapıyorum:
''Soru:Siz Türk'ün milliyetçilik yapmasını, doğal bir hak olarak kabul ediyorsunuz da neden ''Kürt Ulusu''nun bağımsızlıkm isteklerine karşı çıkıyorsunuz, onların asimile edilmesine ses çıkarmıyorsunuz?Bu çelişkinin farkında değil misiniz?
Cevap:
Biz hiçbir milletin bağımsızlık mücadelesine karşı çıkmayız, hatta destekleriz.Ancak, şu noktayı asla unutmayınız ki biz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan halkı yabancı bilmemekte, tamamen Türk ve Oğuz olarak tanımaktayız.Böyle olunca , emperyalist oyunlara kapılarak onların bizden koparılmasına göz yumamayız.Aksine biz, Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzda yaşayan Türk çocuklarının, yabancı kültürler tarafından asimile edilmesine izin vermemek kararındayız.Çünkü yabancılarca asimile edilmek istenen kitle bizzat Türkmen ve Oğuz çocuklarıdır.Yazık ki emperyalizmin propagandalarına sizin gibi pek çok vatan çocuğu da inanmış gözüküyor''

Bu davanın fikir babalarından, Efendimiz'in soyundan gelen ,kendiniz Türk-İslam Ülküsüne adamış, ayrıca Üstad'ın mürşidi Abdülhakim Arvasi Hazretlerinin oğlu Seyyid Ahmed Arvasi böyle diyor.Bundan sonra bize bişey demek düşmez.Başbuğ'un da sözü ortada.Eğer Kürtleri bizden ayrı görüyorsak onların bağımsızlık mücadelesine saygı duymalıyız.Ama onlar bizden ayrı değil.sadece Ermeni Apo,soysuz Zana onları temsil etmiyor.

Saygılar bizden!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bidost
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 280

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 2:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

peki miraz bey bey o zaman biz tarihimizi kabul etmiyoruz bu anlamamı geliyor aşağıdaki tarihsel neler çekilmiş ona göre konuşmak gerektiği inancındayım

Yavuz Sultan Selim’in Muş’ta yaptırdığı bir çeşmenin üzerinde yazdırdığı şu satırlar

Kürde fırsat verme yarab!
Dehre sultan olmasın!
Ayağını çarık sıksın!
Asla iflah olmasın!
Vur sopayı al haracı,

Karnı bile doymasın!
Ol çeşmeden gâvur içsin, Rum içsin

Kürde nasip olmasın!

o zaman tarihi kabullenmemek gerekiyor
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 3:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mirzabey(Kursad88) ülküdasim, tamam sende haklisin deyip kapatiyorum, aramizda fikirlerimizi kac kez sunduk bu mevzu üzerine. artik tartisma boyutu, fikir alis veris boyutu derken birde münazara boyutu cikti bu isin.

münazara olarak en iyi islenecek baslik bence bu degil, daha bircok konular var. sana sevgilerimi ve saygilarimi sunuyorum ülküdasim.
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 3:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anlamadigim husus su var, senin daha önce basbug'un sözünü yazipta o senden ispat isteyen sahis, kod ismi mavi-kurt olan sahis, yazisinin birinde Ramiz Ongun'u destekledigini ve Sayin liderimize muhalefetini bu kadar acik belirttikten sonra bu sitede kalabilmesini dogru bulmuyorum.

yöneticiler belkide görmemisler diyerek, bu vesile ile hatirlatmak istedim.

saygilar.
can_dadas
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 19

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 4:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gardaş bu bence çok saçma bir şey.

nasıl Türk=kürt olabilir.bunu aklım almıyor.
atamızın da dediği türkiye türklerin dir.

ama en iyi kürt ölü kürtttür fikrine katılmıyorum.onların da insanlık payı var.ne olursa olsun insan.fakat bu vatan Türklerindir.
allah Türkleri korusun.
allaha emanet olun..

saygılar selamlar..

küçük bozkurt..!

BAŞBUĞUM İZİNDEYİZ...!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mirzabey_88
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Ağu 20, 2005 1:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eyvallah bozkurt_1977 Ülküdaşım herkesin kendince haklı olduğu noktalar var.Açık konuşayım ben kendimi bu konuda hüküm vermeye yetkili görmüyorum.Sadece okuduklarımdan çıkarttığım anlamı savunmaya çalıştım.Özellikle S.Ahmed Arvasi'nin kitabını okumanızı tavsiye ederim.aslında Yavuz konusunda da cevabım var ama konu kapansın diye yazmıyorum.İsteyen olursa özel olarak forum dışında bu konuyu konuşabiliriz.

Saygılar!!!!
BORAHAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 38

İletiTarih: Cmt Ağu 20, 2005 2:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BASBUG TURKESIN DEDIGI GIBI TARIHTEN YUZLERCE TOPULUK SILINMISITIR. KURTTLER 1 KERE DAHI MILLET SAFINA VARAMAMISTIR. bIZANSIN, ROMANIN, ARAPLARIN ICINDE YASAMIS, SONRA MALUM SELCUKLU, OSMALI. YANI KURT DIYE BIRSEY YOKTUR. SCIENCE TARIHCILERI SIMDI KENDILERINE KURT DIYENLENLERIN DNA'INE BAKILDIGINDA YA TURK, ARAP CIKIYOR DIYOR.
OXFORD UNIVERSITESININ KUTUPHANESINDEN RESARRCH BOLUMUNDEN BULABILIRSIN.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kurt_ata
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 166

İletiTarih: Pzr Ağu 21, 2005 9:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir yılı aşkındır üyeyüm bu siteye ve üye olduğum günden beri tartışılan bir mesele bu türk-kürt sorunu..

bence bu kimin ne gönderdiği karışmış bayağı cevap yollanmış başlığın kapatılıp yeniden bir başlık açılmasını talep ediyorum.. çünkü takip etmeye kalkışsak az değil yani 22 sayfa ileti gönderilmiş, çok zor olur, siteye yeni gelen biri iyice inceleyemez..

bence şahsi kavgalardan uzak yeni bir başlık açılmalı ve bu başlıkta silinmeli..

selam ve saygılarımla..
eyvallah..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mirzabey_88
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Ağu 21, 2005 9:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gerçekten bişeyler öğrenmek isteyen baştan sona okur.Açıkçası ben burada birçok araştırmamın sonucunu yazdım.yazdıklarımın en fazla yarısı kendi orjinal fikrimdir ben okuduklarımı gördüklerimi yazdım çoğunlukla.Özellikle Arvasi Hazretlerinin o soruya cevabı bence herşeyi açıklar.Sayfa 21de
asil_kan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 120

İletiTarih: Pzr Ağu 21, 2005 11:07 pm    ileti konusu: s.a. Alıntıyla Cevap Gönder

mirzabey_88, kardeşim herkes senin dediğin kadar hevesli olmayabilir öğrenmeye.. biz herkese birşeyler öğretmekle bir şeyler anlatmakla mükellefiz..

o zaman şöyle bir şey yapılsa nasıl olur mirzabey_88 kardeşim; sitenin ayrı bir bölümüne kürtlerle ilgili senin ve diğer ülküdaşlarımın yapmış olduğu araştırmaları içeren kapsamlı ve tatmin edici bir dosya oluşturulsa iyi olmaz mı? hem isteyen herkes ordan en kısa sürede en doğru bilgiye ulaşır.. biz tabiki yine tartışırız hassas noktaları kendi aramızda ama kürtlerle ilgili, geçmişten günümüze kürtleri ve yaşanan sorunları anlatan bir dosya oluşturursa sayın site yöneticileri sencede daha iyi olmaz mı?

ADAMIN ADMI DEĞİL DAVAMIZIN ADAMIYIZ !!!

REİS

www.ocak.org.tr
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurt_ata
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 166

İletiTarih: Pzr Ağu 21, 2005 11:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eyvallah asil_kan gardaş.. doğru söylüyorsun vesselam..
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 22. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız