Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - 26 agustos 1922
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 12:01 am    ileti konusu: 26 agustos 1922 Alıntıyla Cevap Gönder

Su kopan firtina Türk ordusudur Ya Rabbi
Senin ugrunda ölen ordu budur Ya Rabbi

Tá ki yükselsin ezanlarla müeyyed namin,
Galib et cünkü bu son ordusudur Islamin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
freeman
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 12:09 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Malazgirt Marşı

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma
Gün doğmadan evvel iklîm-i Rum'a
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler
Ya Allah...Bismillah... Allahuekber

Önde yalın kılıç Türkmen Başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Budur, Peygamberin övdüğü Türkler...

Türk, Ulu Tanrı'nın soylu gözdesi
Malazgirt Bizans'ın Türk'e secdesi
Bu ses insanlığa Hakk'ın müjdesi

Bu seste birleşir bütün yürekler...
Ya Allah...Bismillah... Allahuekber!..

Nağramızdır bu gün gök gürültüsü,
Kanımızdır bugün yerin örtüsü
Gazi atlarımın nal parıltısı

Kılıçlarımızdır çakan şimşekler...
Ya Allah...Bismillah... Allahuekber!..

Yiğitler kan döker, bayrak solmaya,
Anadolu başlar, vatan olmaya...
Kızılelma'ya hey... Kızılelma'ya!!!

En güzel marşını vurmadan mehter

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
freeman
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 12:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Malazgirt Zaferi
Savaş, Büyük Selçuklu İmparatorluğu ile Bizans imparatorluğu arasında meydana gelmiştir. Selçuklu Türklerinin hakanı Sultan Alparslan, Bizanslıların imparatoru ise Romen Diojen idi.

Bizans imparatoru, Türkleri Anadolu'dan çıkarmak ve Türk illerini ele geçirmek amacıyla ikiyüz bin kişilik büyük bir ordu ile Doğu Anadolu'ya doğru ilerledi. Bunu haber alan Büyük Selçuklu Hükümdârı Sultan Alparslan, Türk ülkelerini Bizanslıların saldırısına karşı korumak için ordusu ile Doğu Anadolu'ya hareket etti. İki ordu Malazgirt'te karşı karşıya geldi.

Alparslan, kan dökülmesini önlemek için savaş başlamadan önce Bizans imparatoruna elçiler göndererek barış teklif etti. Ancak ordusunun büyüklüğüne güvenen ve savaşı kazanacağına kesin olarak inanan imparator barış teklifini kabul etmedi. Artık savaş kaçınılmaz olmuştu.

Bizans ordusu ikiyüz bin kişi, Türk ordusu ise ellidört bin kişi idi. Türkler, her türlü tedbiri aldı ve savaş için bütün hazırlıkları tamamladı. Tarih, 26 Ağustos 1071 Cuma günü idi. Alparslan ve ordusu hep birlikte Cuma namazını kıldılar.

Cuma namazından sonra Sultan Alparslan, ordusuna şöyle hitap etti:

-«Kumandanlarım, askerlerim! Biz ne kadar az olursak olalım, onlar ne kadar çok olursa olsunlar, daha fazla bekleyemeyiz. Bütün müslümanların minberlerde bizim için dua ettiği şu saatlerde kendimi düşman üzerine atmak istiyorum. Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya şehit olur cennete girerim.»

Büyük bir inançla söylenen bu heyecanlı sözlere askerler hep bir ağızdan;

«Ey Yüce Sultan! Her zaman senin emrinde ve seninle olacağız, nereye gidersen oraya gideceğiz.» diye haykırdılar.

Sultanın üzerinde beyaz bir elbise vardı. Düşmana hücüm etmeden önce son söz olarak askerlerine şunları söyledi:

-«İşte şehitlik kefenim, savaş meydanında ölürsem beni bu elbise ile gömersiniz.» Bundan sonra Türk Ordusu hücüma geçti. Cuma günü öğleden sonra başlayan savaş akşam üzeri sona erdi. Tarihin en büyük meydan savaşlarından biri olan Malazgirt savaşı Türk ordusunun kesin galibiyeti ile sonuçlandı.

Büyük komutan Alparslanın üstün savaş taktiği, ve Türk Askerinin cesaret ve kahramanlığı sayesinde elli dört bin kişilik Türk ordusu, kendisinden kat kat fazla olan Bizan ordusunu birkaç saat içinde kesin bir yenilgiye uğratmış ve büyük bir zafer kazanmıştı. Bu savaşta Bizans imparatoru Romen Diojen de esir alınmıştı. İmparator, savaşın galibi Büyük Türk hakanı Alparslan'ın huzuruna çıkarıldı. Alparslan imparatora çok iyi davrandı.

Sultan Alparslan, imparator Diojene:

-"Zaferi sen kazansaydın bana ne yapardın?" diye sordu. Diojen:

- Bir fırın hazırlatıp sana çok kötü davranacaktım" diye cevap verdi.Esir imparator, bu sözleri ile eline fırsat geçseydi ne kadar acımasız hareket edeceğini söylemekten çekinmemişti.

Buna karşı bu büyük zaferin Muzaffer komutanı Sultan Alparslan, Diojeni affetti ve yanına muhafızlar vererek onu memleketine gönderdi. Alparslan bu davranışı ile insanlığa çok önemli bir ahlâk dersi vermiş, Türk milletinin sahip olduğu üstün özellikleri göstermiştir.

Anadolu kapılarını Türk milletine açan Malazgirt zaferi, dünya tarihinin en önemli olaylarından biridir. Bu zafer, hem Türk ülkelerini düşman tehlikesinden kurtarmış, hem de Anadolu topraklarının ebediyyen Türk ve İslâm ülkesi olmasını sağlamıştır.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 12:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Euzü billah, euzü billah
Hüdaya sükr-i bihad, la ilahe ilallahül-Melikül-Hakkul-Mübin,
Muhammedün Rasulullahi sadiku'l-va'dil-emin.
ALLAH ALLAH,
Celilül-Cebbar, Muinüs-Settar, Halikul-leyli ven-nehar, dayezal, Zül Celal, birdir ALLAH,
Anin birligine, Resulu Enbiya Peygamberimiz Efendimiz Cenabi Ahmedü Mahmudu Muhammed Mustafa,
al-i evladi Resul-i Mücteba imdadi ruhaniyetine,
piran, mürsidin, asikin,vasilin hamele-i Kuran,
ehli iman ervahina,
bilcümle Atalarimizin avdü inayetine,
bilcümle iehli islamin necat ve saadet ve selametine,
pirler, erenler, ücler,yediler,kirklar, göcenler demine devranina, Hú diyelim Hú.....

Eli kan, kilici kan, sinesi üryan, cigeri püryan, meydani sehadette ALLAH yoluna revan, gaziyanu sühedaya Cemali Hakk görünür ayan,
kahrimiz, gazabimiz düsmana ziyan, adüvden korkmadik, korkmayiz hicbir zaman, Kuran-da zafer vadediyor HZ.YEZDAN.

Ugrun acik olsun, ey serdari mücahid, HÜDA kilicini keskin eylesin, ömrünü gün gibi medid...

Fahr-i alemi hosnud eylesin, HAKK gazayi ekberin etsin mübarek ve said...

"Nasrun minallahi ve fethun karib, ve bessiril müminin,
Ya Muhammed, ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ".

bütün Sehitlerimizin ruhlari sad olsun,
ALLAH bize onlara layik olmayi nasip etsin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 12:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bismil ilahil halikil ekber

La ilahe illallahül aziymül haliym,
la ilahe illallahü rabbül arsil aziym,
la ilahe illallahü rabbüs semavati ve rabbül ardi ve rabbül arsil keriym.

cuma günü münasebetiyle. bol bol peygamberimize salatü selam edelim.

Cezallahü anna Muhammeden ma hüve ehlüh.

Allahümme salli ala ruhi seyyidina muhammedin fil ervah.
Allahümme salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil ecsád.
Allahümme salli ala kabri seyyidina Muhammedin fil kubur.
Allahümme eblig ruha seyyidina Muhammedin minni tehiyyeten ve salaten ve selámá.
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 3:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaslar tarih bundan daha kutlu ama bir o kadarda aci günler göstermemistir YÜCE TÜRK MiLLETiNE,

BÜYÜK ÖNDER GAZi MUSTAFA KEMAL benim bu mesaji yazdigim su dakikalarda,
büyük taarruzu topcu atesiyle baslatmistir, bundan 83 yil önce tam 26 agustos 1922 saat 5:30'da.
ne muhtesem taarruzdur o, ne büyük bir savastir o, ne mübarek bir gazadir o.
Nice savaslarda dügünlerde gibi, ölümlerle eglenen Türk milleti, böyle kutlu bir dava yolunda,
böyle mukaddes bir sebep ile, vallahi bir ikinci savas yasamamisdir.

Kimimizin dedesi, kimimizin büyükbabasi sehit veya gazi olmuslardir.

Cenabi ALLAH daha yüce bir irk yaratmadi bu dünyada, daha kutlu bir yol göstermedi, bu yoldan gayri.

Bu dakikalarda nasil bir duygu seli icinde oldugumu tasavvur edebilirsiniz. Bizi en iyi biz anlariz.

ALLAH peygamberimizin ümmetine, bu yüce milletin asil evlatlarina, bu yüce davanin neferlerine,
bu büyük irka daha nice serefler nasip eylesin.

Türk'lükte 2 büyük mertebeden biri olan, sehitlik veya gazilik rütbelerine cümlemizi nail eylesin. amin.

Yüce Türk'ün tarihinde en cok sehit verilen en cok gazi olunan günler iste bu günlerdir.
bu imkanla, agustos ayina tekamül eden nice savaslarimizi hep birlikte yad edelim.
sehitlerimizi duyar gibi oluyorum, sehitlerimizi görür gibi oluyorum.

Saltuk Bugra Han'dan, Karahanli Alp Tekin'e
Alparslan'dan, Gazi Mustafa Kemal'e kadar,
adini bile tasavvur edemeyecegim, bilcümle sehitlerimize Hakk Teala'dan rahmet niyaz ediyorum.
Cenabi Ahmed'i Mahmud'un baslattigi cihad yoluna bas koyan bu yüce Milletin evlatlarina,
Cenabi ALLAH birdaha kara günler yasatmasin diye niyaz ediyorum.
ALLAH her daim TÜRK milletine yardim etmistir. TÜRK cihadi ekberle vazifelendirilmistir, kavmi neciblige layik görülmüstür,
bu mukaddes yolda insallah hepimiz üzerimize düseni yapmaya muvaffak oluruz.

Kalbinde iman, elinde Kuran, gönlünde Turan olanlara selam olsun.
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 9:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun bu günleri atalarımıza borçluyuz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 7:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

26 agustosun son saatlerindeyiz. tarihini yad eden ülküdaslarda bayagi azalma görüntüsü var,
daha hangi degerlerimizi yitirecegiz bakalim.

Allah'a emanet olun.
asil_kan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 120

İletiTarih: Cum Ağu 26, 2005 9:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

UNUTMAK TÜKENMEKTİR!!!

kahraman şehitlerimizi unutmayalım ve unutturmayalım..

size bir önerim olacak; haydi kalkın bilgisayarınızın başından ve abdest alın.. gidip kahraman şehitlerimize bir yasin okuyun.. bunu yapmak zor geliyorsa hiç olmazsa bir ayetel kürsü gönderin bizim için can verenlere..

haydi !!!

bayrağımın hakkı için kalk !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Cmt Ağu 27, 2005 12:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

“Biz bid’at nedir bilmeyiz!”
27 Ağustos 2005 Cumartesi
Dün, yıl dönümü münasebetiyle Malazgirt Savaşı’ndan bahsetmiştim. Bugün de bu savaşın kahraman komutanı, Sultan Alparslan’dan bahsetmek istiyorum... Sultan Alparslan Türk milletinin en büyük kahramanlarındandır. İyi bir tahsil gördü, sayısız zafer kazanarak mertliği ve iyi kumandanlığı ile ün saldı.
Büyük bir devlet adamı olarak tarihe adı geçen Nizamülmülk’ü vezir tayin etti. Başına buyruk beylerle mücadeleye girişen Alparslan, hepsini bir bayrak altına toplamayı başardı. Böylece Selçuklu Devleti kuvvetlendi.
Alparslan, dinine bağlı ihlaslı bir Müslümandı. 26 Ağustos Cuma günü askerlerini toplayan Alparslan atından inerek secdeye vardı ve; “Ya Rabbi! Seni kendime vekil yapıyor; azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum. Ya Rabbi! Niyetim halistir; bana yardım et; sözlerimde hilaf varsa beni kahret!” diye dua etti.
Kahramanlığı ve yiğitliği yanında çok da merhametliydi. Adaletten ayrılmazdı. Malazgirt meydanındaki mücâdeleden yenik çıkan İmparator, Sultan’ın huzuruna getirildiğinde, utancından başını kaldıramıyordu. Sultan Alparslan, onu nezâketle kabul edip oturttu, gönlünü aldı. Diojen, muhârebe öncesi muazzam ordusunun Türkleri muhakkak yeneceğine inandığını îtirâf etti. Sultan Alparslan; “Eğer zafer sizin olsaydı, bana ne yapardın?” diye sordu. Diojen öldürteceğini söyledi. Alparslan; “Benim size ne yapacağımı düşünüyorsunuz?” diye sordu. “Ya öldürtürsünüz, yâhut İslâm memleketlerinde bir esir gibi dolaştırır, süründürürsünüz. Belki de... Fakat onu düşünmek bile istemiyorum; mümkün görmüyorum, ama... Belki de, affedersiniz. Çünkü sen Müslümansın!” dedi. Alparslan yenilgiye uğramış bir insanı daha da küçük düşürmek istemedi. Hiç ümid etmediği şekilde onu affetti.
Sultan Alparslan, Malazgirt zaferinden sonra 1072 senesinde çok sayıda atlı ile Maveraünnehr’e doğru sefere çıktı. Türkleri bir bayrak altında toplamak istiyordu. Ordunun başında Buhara’ya yaklaştı. Amuderya Nehri üzerinde bulunan Hana Kalesini muhasara etti. Kale komutanı, Batıni fırkasına mensup Yusuf el-Harezmi, kalenin fazla dayanamayacağını anladı ve teslim olacağını bildirdi.
Hain Yusuf, Alparslan’ın huzuruna çıkarıldığı sırada Sultan’a hücum edip, hançer ile yaraladı. Yusuf’u derhal öldürdüler. Fakat Sultan Alparslan da aldığı yaralardan kurtulamadı. Dördüncü günü, 25 Ekim 1072 tarihinde; “Her ne zaman düşman üzerine azmetsem, Allahü tealaya sığınır, O’ndan yardım isterdim. Dün bir tepe üzerine çıktığımda, askerimin çokluğundan, ordumun büyüklüğünden bana, ayağımın altındaki dağ sallanıyor gibi geldi. “Ben, dünyanın hükümdarıyım. Bana kim galip gelebilir?” diye bir düşünce kalbime geldi. İşte bunun neticesi olarak, cenab-ı Hak, aciz bir kulu ile beni cezalandırdı. Kalbimden geçen bu düşünceden ve daha önce işlemiş olduğum hata ve kusurlarımdan dolayı Allahü tealadan af diliyor, tövbe ediyorum. La ilahe illallah Muhammedün resulullah!...” diyerek şehid oldu. Tahran yakınlarındaki Rey şehrine defnedildi.
Sultan Alparslan saltanatı müddetince İslam dinine hizmet etti. İslamiyeti içten yıkmaya çalışan gizli düşmanlara ve Batıni hareketlerine karşı çok hassastı. Hatta bir defasında; “Kaç defa söyledim. Biz, bu ülkeleri Allahü tealanın izniyle silah kuvveti ile aldık. Temiz Müslümanlarız, bid’at nedir bilmeyiz. Bu sebepledir ki, Allahü teala, halis Türkleri aziz kıldı” demişti.

MEHMED ORUÇ
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 3:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2071 Kızıl Elma

Köklü değerlerimiz, ”Vatan, Millet, Sakarya” denerek bazı şom ağızlarca alay mevzuu yapılır. Ya böyle denir veya “vatan millet-edebiyatı” diye sözde küçümseme edaları gösterilir.
Ortaya yeni övünme sebepleri koymadan sırf geçmişe dayanmak tabiatiyle eksiktir. Ancak bunları toptan reddetmek de dostluk değil. Vatan’la alay ederek bu kavramı yok etmek, dünya vatandaşlığını ön plana çıkartmak, milletle alay ederek alt kimlikleri, ulusları ön plana almak, Sakarya ile alay ederek Anadolu’yu yüz üstü sürünmeye mahkum kılmak kötülüklerin en büyüğü.
Hedef basittir...
Vatansız, milletsiz ve Sakarya’sız kalmamız.
Bu sinsi bir idealdir.
Elbette böyle konuşan herkes bu fikirde değil. Ama gafiller, hainlerin maşasıdır. Mesele öylesine yozlaştı, kıymetler öylesine aşındırıldı ki “vatan ve millet” dediğinizde bazı ablak yüzleri neş’e bürümektedir. Onlar için bu kelimeler Temel fıkrasına eş olmuştur. Eğer bu topraklarda her sene binlerce genç İslamiyet’ten çıkarak din değiştiriyorsa, binlerce genç vatan aşkından kopuyorsa, millet, medya öncülüğünde sür’atle dejenerasyona gidiyorsa bahsettiğimiz ve benzeri ince çalışmaların rolü büyüktür.
Onun için hem vatan, hem millet, hem Sakarya...
Ve hem de...
Ağustos diyoruz.
Ağustos ayı, Türkün fetih ve diriliş ayıdır.
1071 Büyük Fetihtir. Anadolu kapıları bu fetihle ebediyyen Türk’e açılmıştır. Devlet-i ebed müddet mayası 1071’le Sakarya’ya çalınmıştır. 1922 İse diriliştir. Emperyalistler, Sevr tasallutu içindeyken, işte o alay konusu yapılmak istenen millet, her türlüğü yokluğa rağmen Malazgirt’ten Sakarya’ya, Tuna’dan Yemen’e bu mübarek vatan topraklarının her karışında ter dökmüş, devleti ebed müddet fikrinin devamı için on binlerce şehid ve on binlerce gazi vermiştir. Toprağı sıksan şüheda fışkıracağı tesbiti sadece bir şair teşbihi değil, hakikatin tâ kendisidir.
Eğer bunlar hamasetse yaşasın hamaset.
26 Ağustos 1071 Cuma...
26 Ağustos 2005 Cuma...
Bu ne muhteşem tarih. Bir düşününüz, 1000 Yıl aynı topraklarda vatanım diye yaşıyorsunuz.
Öyleyse... 2071 Hedefiniz nedir? 1453, 1071’i tamamlayıcı unsurdur.
2071’e gelince; bu tarih, Türkün tekrar cihan devleti rüyasının gerçekleşme takvimi, Sakarya’nın ayağa kalkma zamanı olmalıdır...
Öyleyse:
Okullarda genç kalblere bu aşkı yerleştirmeyen milli eğitim müfredatı neye yarar. Bu aşkın peşindeki müfredat da öğretmen de bakan da baş tâcımızdır.

Rahim ER
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 2:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tarihimize mal olmuş böyle büyük günlerde kenetlenip tek vücud olmalıyız ülkücü gençlige yakısanda budur zaten.unutmamak yaşamak yaşatmak...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız