Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Başbakan Türk mü ?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 9 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Erol_21
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 10:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:
Rte ye gelince,ben ne rte nin ne de abdullah efendinin Türk olduğuna inanmıyorum.Damarlarında zerre kadar TÜRK kanı bulunan bir insan,bu işleri yapmaz.Bana isterlerse soy ağaçlarını getirsinler.Yine de inanmam.
Ben Bunları Kendi Kafama Göre Yazmadım Dikkat Ederseniz 'KAYNAK:İSTİHPARAT' Diye YAzıyor Bu Arada Laz _08 Denilen Arkadaşı Yakinen Tanırım ve Emin Olun O Kişinin Ailesi Gibi Milliyetçi Aile Görmedim ve Kendileri Artvinlidirler ve Onların Ocağa Yapmış Oldukları Yardımı Ben İyi Bilirim Şimdi Diyeceksinizki Ailesi Ayrı O Ayrı Ama Onun Demek İstediği Trabzon'da ve Rize'de Çok Rum Olmasıdır Bakın Karadeniz'de Laz Çok Az Vardır Aslen Laz İlçe Sayısı 6'yı Geçmez(Karadenizliler'de Bilir) Laz_08 Kardeşimiz Recep T. E. Eleştirmek İstemiş Ancak Yanlış Anlaşılmıştır Yanlış Anlaşılmalardan Dolayı Kendisi Yerine Özür Dilerim Allaha Emanet Olun Kardeşlerim
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 10:32 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tayyip Erdogan gürcü kökenlidir benim bildigim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 10:58 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BUNLAR BAKIN NE DIYOR TAYIP VE ESI ICIN !!!

Tayyip Erdoğan ‘eşim Siirtli Arap’ diyor oysa Tilo Arap değil Kürt
Mewla Benavî

İSVEÇ, 29/4 2005 — Türk Başbakanı bir kahvaltı toplantısında Türk gazetecilerinin topları ile biraraya geldi ve çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Tayyip Erdoğan kendisinin Rize’li olduğunu eşinin Siirt’li Arap olduğunu söyledi. Rize’de yaşayan insanların bir kökeni vardır, ait oldukları millet ve milletler vardır. Tayyip Erdoğan’ın ait olduğu milletin’de bir adı olmalı. Ama Tayiip Erdoğan kendi kökeninden söz etmediği gibi eşinin kökenini de “yumuşatmaya” çalıştı. Tayyip Erdoğan’ın eşinin Tilo’lu olduğu söyleniyor. Tilo Siirt’li değildir. Tilo’ulu hiçbir zaman ‘Siirt’liyim’ demez.

Siirt’in merkezinde yaşayan ve Siirt’li Arap olarak anılanlar Ristaqi’dirler. Çok geç müslüman oldukları söyleniyor ve eskiden Mesihi (Hırıstiyan) idiler.

Siirt’in merkezinde Hırıstiyanlığın bütün bayramları zamanında ve eski formları ile kutlanır. Noel ve Paskalya mükemmel bir şekilde, ama irili, ufaklı bütün Hırıstiyan bayramları kutlanır. Tilo’lular bu bayramları kutlamaz. Siirt’li Araplar’dan seyda çıkmaz. Çıksa bile kuraldışıdır. Ama Tilo seyda ve Sünnetçi memeleketidir, medreselerin merkeziydi.

Tilo’lu seydalar Kürt’çe ders verirler ve çok düzgün Kürt’çe konuşurlar. Tilo’luların hemen hemen tümü Kürt’çe bilir ve Kürt’çeyi düzgün telaffüz eder. Siirt’li Araplar’da bu istisnadır. Siirt’li Arap Kürtçe’yi yabancı bir dil gibi konuşur ve hiçbir zaman düzgün talaffüz edemez.

Tilolular’ın bir kısmının sünnetçi olması Kürt olduklarını gösteriyor. Kürtler’de erkek çocukları sünnet etmek İslam’dan önce vardır. Zaten Kur’anda çocukların sünnet edilmesi ile ilgili bir emir yok. Hadisler’de var. Sünnet kelimesi de sünnet etmenin Sünnet olmasından geliyor. Yani İslama göre erkek çocukları sünnet etmek hayırlı bir iştir. Oysa Kürtler’de erkek çocukları sünnet etmek farzdır. Bütün erkek çocukların sünnet edilmesi şarttır. Kürtler’de Kirvelik bir müessesedir, kurumdur. Tilo’lu Kürtler’in bir kısmının Sünnetçi olması eski kökenlerini gösteriyor. Sünnetçi dini ve toplumsal bir görevi yerine getiriyor.

Tilo’daki önemli ailelerin tümü, akrabaları olan Kürt aşiretlerini bilir ve onlar ile ilşki içerisindeler. Tilo’da yaşayanların Şirnex, Dêrika Çiyayê Mazî, Kürdistan’ın güneyindeki Kürt aşiretleri ve diğer Kürt aşiretleri ile akrabalıkları vardır, akrabalığa dayalı ilişkileri vardır.

Tilo’ların diğer Kürtler gibi Zerdûştî veya Êzdî dinine mensup olmaları ve özellikle Pîr Kastına mensup olmaları büyük bir ihtimaldır. Pîr Kastı din değiştiriken Pîr’lik görevi ve özelliğini İslam Dini liderliğinde sürdürmüştür. Yani Pîr Şeyx ve Mela olmuştur. Kürt Şeyx ve Mela’larının birbirine yakınlığı veya akrabalığı da Kast Sisiteminin devamı olmalıdır.

KAYNAK :http://www.kerkuk-kurdistan.com/nuceyek.asp?ser=3&cep=1&nnimre=4638
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Erol_21
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 12:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kurtoğlu1919'a Teşekkür Ederiz Bizi Dahada Aydınlattığı İçin Şimdi Arkdaşalarımızıda Daha İyi Anlamışlardır
Allaha Emanet Olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 12:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kökeni ne olursa olsun hiç dert değil.Bir Türk korkak olmaz bir defa.Onun bunun kanatlarının altına sığınmayı düşünmez.Hele uşak; hiç ama hiç olmaz.Rte ile abdullah efendinin ne olduklarını anlamak için,neleri yaptıklarına bakmak lazım.Eğer bu davranışlar bir Türk'e yakışıyorsa,bunu içine sindiren bir Türk varsa ona söyleyeceğim bir şey yok.
Ben olaya parti ya da siyaset açısından hiç bakmıyorum.Adamlar neler yapıyor onları izliyorum.Dün tv de gözüm hep üzerindeydi.Göğüslerimizi kabartan birliklerimiz geçerken,adam,donuk,on karış suratla trene bakar gibi bakıyordu.Ordumuzla hiç iftihar etmediği her halinden belliydi.
Hoş onun ne ile iftihar ettiğini de anlayabilmiş değilim ya.O birlikler,o sancaklar geçerken biz yerimizde duramadık.Onlarla iftihar ettik.Göğsümüz kabardı.Zaten bildiğimiz gücümüzün bir kez daha farkına vardık.Yabancı protokolü de izledim sık sık.Onlar bile bizim başbakandan daha dikkatle izliyorlardı.Ordusuna güvenmeyen bir başbakan,masada onun gücünü arkasına alarak direnmeyen teslim olan bir adam,her kararı ülke aleyhine,ülkenin geleceğini takır takır satıyor.Tesislerini,dağlarını taşlarını,ne varsa satıyor.Bu adamın kütüğünde Türk yazsa ne olur yazmasa ne olur?Milletinin dertleriyle zerre kadar alakadar değil.Asgari ücretle geçinmeye çalışanlar umurunda değil.Ezilen memur,mahvolan işçi umurunda değil.Tarım bitmiş köylü perişan umurunda değil.Esnaf yokolmanın eşiğinde,işsizlik,ahlaksızlık,asayişsizlik almış yürümüş umurunda değil.Bizim dertlerimizle dertlenmeyen adamlar,bizden değildir bu kadar açık.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 12:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Kadir 21

Adam zaten ordunun düşmanı değilmiydi bundan 2-3 sene önce. Bunların yetiştikleri her medresede şanlı Türk Ordusu'na düşmanlık aşılanmıyor mu ? Daha nasıl iftiharla baksın Ordumuzun resm-i geçidine. Yetkilerini kısa kısa AB emirleri doğrultusunda askeri her oluşumu bozmak içlerine ajanlar sokmaya çalışmak bunların hedefi ve emelleri değil mi ? Her Yüksek Askeri Şura da ordudan azledinlere şerh koymadılar mı ? ABD soytarıları bir oldu bitti ile Türk Askerini Başına çuval geçirdiğinde nota verecekmisiniz sorusuna Bu müzik notasına benzemez diyen bu değil miydi ?

Örnek çok artık takke düştü kel göründü !

Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 12:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KADIR AGBIM

ALLAH RIZA ICIN BUGÜN;KI MILLIYET;I BIR AC;TA AGBIM

http://www.milliyet.com.tr/2005/08/31/index.html

BIR BASLIK VAR "En zengin 100 Türk..."

MAALESEF KOPYA EDILEMIYOR YOKSA YAYINLACAK:TIM

ELLERIN;DEN ÖPER;IM AGBI
SAYGILAR SEVGILER
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 2:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşim DOLGAN,
Eksik bıraktıklarımı da sen tamamlamışsın.Sağolasın.Saygılarımla.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 3:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurtoglu1919;
listeyi inceledim.Pek çoğunu tanıyorum.Çoğu müteahhitlikten gelme adamlar.Bu ülkede ihaleler nasıl yürüyor ,şu fakir iyi kötü bilir.Benim hayretimin sebebi ülker'in sıralamada nasıl bu kadar önlere geçtiği.Yıllardır piyasada olan ve mason ya da rotary olduklarını kesin bildiğimiz adamları ülker nasıl geçti sıralamada?Bana en ilginç gelen bu oldu?Demek inançlı kadrolar da ticareti ve para kazanmayı öğrenmişler.))))
Ne diyeyim be aslan kardaşım.Bu habere ne denilir?Nasıl yorum yapılır?İki kelime yazsak servet düşmanı derler.Ama şu kadarını söylemeden geçemiyeceğim.Bu adamların bir tanesi bile devlet imkanlarını kullanmadan bu noktaya gelmiş adamlar değildir.Sana o bedava,düşük faizli krediler verilse,en büyük iş yaptığın kesim devlet olursa bu sayede pazar aramak durumunda kalmazsan,sıkıştığında borçların da ertelenirse,beş parasız; devlet işletmelerini taksitle alırsan,sen de herhangi biri de bu listeye 101.olarak girer.Tabii ahmak değilse,biraz işten anlıyorsa.Bu harika çocukların çoğunu tanıyoruz.Ama veliaht ülker fena atak yapmış.rte Allah korusun bir on yıl daha kalırsa,koç ve sabancı bile nal toplarlar,bunun arkasında.Ne diyeyim be kardaşım.69.999.900 kişi, bu yüz kişiye çalışmışız.Artık abd deki ortam da oluşmuş.Sonunda 100 holding oluşturmayı başardılar.Bundan sonra alın teriyle iktidar zor alınır bu ülkede.Hayırlısı olsun.İşimiz Allah' cc ye kaldı.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 3:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurtoglu1919, Kerkuk-Kurdistan sitesinde yayinlanan yaziyi paylastiginiz icin tesekkur ederim. Ancak, o sitede yayinlananlari cok guvenmemek lazim - genelde herkezi Kurt yapma egilimleri oldugu gibi, ayni zamanda haberleri yada gercekleri kendi istekleri dogrultusunda degistirmektedir. Son zamanlarda akla gelen en muhim ornek, Hikmet Fidan cinayetinin Hizbullah tarafindan yapildigini soylemeleridir. Halbuki, herkez - sozde "aydin" Kurt cevresi ve Fidan'in oglu Zinnar dahil - o cinayetin PKK tarafindan yapildigini bilmektedir.

Batman, Siirt dolaylarinda bir cok karisik ilcelerde vardir. Diyarbakir'dayken tanistigim bir Turk askeri Mardin-Mazidagliydi, etnik kokeni Arapti ama cok milliyetci bir insandi. Fakat Kurt internet sayfalarini bakarsan, Mazidag'da Kurtlerin de yasadigini de ogrenirsin, ve DEHAP oradan bir pay oy aliyor.

Baska tanidigim bir asker de Batman-Kozluk'lu idi. Kozluk'ta karisik ilcedir. Ve Batman-Hasankeyf'e gidersen, gorursun ki oradaki cocuklar bile Turkce, Arapca, ve Kurtce'yi de iyi de derecede konusmaktadir. Bu da karisikligin bir gostergesidir.

Sonuc olarak, Siirt karisik bir ildir, Tilo de karisik bir ilce olabilir. Kerkuk-Kurdistan'in sozune guvenmem bu konuda. Eger Emine Hanim kendisine Arap kokenli diyorsa, muhtemelen oyledir.

Ama noktayi koyacak olursak, butun bu arastirmalar biraz gereksiz, cunku onemli olan davranistir. Erdogan ya Turkun menfaatine calisiyor, yada calismiyor. Turkun menfaatine calismadiktan sonra, Erdogan'in Kurt kokenli, Arap kokenli, yada Turk kokenli olmasi cok farketmiyor.
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 3:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdasim SEVGIHAN Hanim

benim söyle bir alsikanligim var her taraf,tan bilgi belge bulup,ta gerceklere varmam da yarar,lidir diye düsünmekte,yim

elbet ki onlara güvenmem cünkü sizin demis oldugunuz gibi onlar her olaya kendilerin lehine bizim de aleyehimize göstermekte dirler !!!

ancak bazi konulara belki bilmedik lerimizi ve süphlerimizi arti yerlerde teyit ara maktiyiz

size buradan Saygilar Sevgiler
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 3:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurtoglu1919 Abicim, evvel notum Kerkuk-Kurdistan sitesine yonelik bir elestirisiydi, o siteyi tanimayan ulkudaslarimi aydinlatmak icin yazdigim bir seydi, size yonelik bir elestirim yoktu.

Hatta sizin yaptiginizi kutlarim, elbette her tarafi okuyacaksiniz ondan sonra dogrulari tespit edeceksiniz. Bende Kurt/Kurtcu siteleri bu sebepten bazen okumaktayim. Hatta ne derler, dusmanini dostundan yakin bile tutacaksin demisler...Bu herifler ne yapiyor, ne dusunuyorlar bilmek lazim.

Saygi ve sevgilerimle...
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 4:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÜLKÜDASIM KADIR AGBIM

.Bundan sonra alın teriyle iktidar zor alınır bu ülkede.Hayırlısı olsun.İşimiz Allah' cc ye kaldı.

BU SÖZÜN KISMEN DOGRU DUR ;AMA SUNA INAN KI PARA ELBETT KI ARAC AMA BAZEN DE DÜSMAN !!!

SIMDI BEN BUNU IDDIA EDIYORUM;KI YINE BASARABILIRIZ
AKLIM;DA ÖYLE BIR FIKIRLER VAR KI BUNLARIN TOPU TÜFE SILIP GELDIK;LERI YERE GÖNDEREBILIRIZ !!!

KESKE SANA KAFAM DAKI LERI ANLATA BILSEM !!!

SAYGILAR SEVGILER

NOT: AGBIM BU ARADA HABERIN OLSUN BENIM INTERNET SUNUCU DEGISECEK -BÖYLELIK;LE IP NR. DGISMIS OLACAK -BELKI TEKRAR SORUN CIKABILIR DIYE HABERIN OLSUN !!!

AGBIM

En son kurtoglu1919 tarafından Çar Ağu 31, 2005 9:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Çar Ağu 31, 2005 6:54 pm    ileti konusu: Re: Başbakan Türk mü ? Alıntıyla Cevap Gönder

"Erol_21 DEMİŞ Kİ:

`'SOYDUR ÇEKER. BOKTUR KOKAR'' demiş atalarımız. Bahçemize köpek alırken bile soyunu araştırıyoruz da bizi yönetecek kişileri seçerken neden soylarına dikkat etmiyoruz? Türk olmayanlara, Türklüğü bir övünç meselesi olarak görmeyenlere neden devlet yönetimini teslim ediyoruz? Başbuğ Atatürk '' muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalınmasın '' "Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır. Doğuşumdaki tek olağanüstülük, Türk olarak dünyaya gelmemdir." demişti.

daha söylenicek ne var ki ağzına sağlık bu arada ben daha önce bu konuyu açmıştım ve sağolsun arkadaşların ortaya döktüğü sonuç aynen şudu TAYYİP RUM.............
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız