Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk gençliğine Avrupa ajandası
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 4:03 am    ileti konusu: Türk gençliğine Avrupa ajandası Alıntıyla Cevap Gönder

Belki pesin hüküm benimkisi ama.....Buda baskabir yol..
Gencligin kafasini bulandiracaklar sanirim.. Bekleyip görecegiz... ab yi süsleyip gencleri kanalize edecekler diye tahmin ediyorum..

Bu ajandalardan elinize gecerse mutlaka okuyup bizi de bilgilendirin.

Kaynak; Aksam Gazetesi...

Türk gençliğine Avrupa ajandası
AVRUPA Birliği hakkında liseli gençlere bilgi vermek amacıyla 50 bin ‘Avrupa Ajandası’ hazırlandı. Ajandanın tanıtımı amacıyla Kabataş Anadolu Lisesi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Uğur Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “AB’ye girmenin Türkiye’nin Cumhuriyet’in kurulmasından sonra gerçekleştirmek istediği en önemli projelerden biri olduğunu” söyledi. Yücel, Uğur Dershaneleri, ARI Toplumsal Katılım ve Gelişim Vakfı, merkezi Brüksel’de bulunan Generation Europe Vakfı işbirliği ve Coca Cola’nın sponsorluğunda 50 bin ajanda hazırlandığını belirtti. Proje Direktörü Elif Demircan’ın verdiği bilgiye göre, ajandanın içeriğinde AB’yi tanıtıcı bilgiler, eğitim, kariyer, kültür, gezi, müzik, spor ve dünyada tartışılan sosyal olaylar yer alıyor.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
akustik26
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 2:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işin içinde arı grubu varsa o ajandada aklı basında doğru dürüst bişey yoktur adamlar arı gibi calısıp nifat tohumları ekiyorlar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu ajandayi bulup bir okumak lazim.Ileride belki lazim olur.Cocuklarimizi uyuturken masal diye anlatiriz.baska bir ise yaramaz cünkü.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 5:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bu bir peşin hüküm değil ama bunlar önce ufak tefek şeyleri kullanarak insanlarımızı azar azar kendi etki alanlarının içine çekmeye çalışıyorlar....

ve bunun küçük birer detay olduğunu düşünmemiziistiyorlar...

halbuki unutulmamalıdır ki şeytan detaylarda gizlidir...
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 12:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Avrupa Ajandası'nın ilk sayfasında yer alan anketlerin değerlendirilmesi yoluyla gerçekleştirilen “Türk gençliğinin Avrupa Birliği’ne bakışı” anketinin öne çıkan bulguları şu şekilde:

· Ankete katılanların %70.5’i Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyor. Türkiye’nin AB üyeliğine hayır diyenlerin oranı ise %16.
· Ankete katılan 15-18 yaş arası lise gençliğinin sadece %7,5’i AB konusunda çok bilgili olduğunu ifade etmekte. Geriye kalan %92.5 ise ya az bilgili ya da bilgisiz olduğunu belirtiyor.
· “Fırsatınız olsa herhangi bir AB ülkesinde yaşamak ister misiniz?” Sorusuna ankete katılanların verdiği cevap ise şöyle: %71 herhangi bir AB ülkesinde yaşamak istiyor. Hayır diyenlerin oranı ise %28.
· Ankete katılan gençlerin AB hakkındaki bilgi kaynaklarına ilişkin verdikleri cevapta ise televizyon %92 ile gençlerin AB ile ilgili olarak en fazla bilgi edindikleri kaynak olarak ortaya çıkmakta. Televizyondan sonra ise %77 ile gazeteler geliyor. Öğretmenlerden ve okuldaki derslerden bilgi aldığını ifade edenler ise %32’de kalıyor.

Avrupa Ajandası, “AB nedir?”, “AB Hakkında Ayrıntılı Bilgi Nereden Elde edilebilir?” gibi sorulara cevap vermek; başta AB olmak üzere çevreden astronomiye çeşitli ilgi çekici konularda ilk ve orta öğrenim gençliğine kolaylık sağlamak amacıyla hazırlanan bir öğrenci ajandasıdır. Ajanda aynı zamanda AB üyesi ve üye adayı ülke gençleri arasındaki iletişimi arttırmak gibi bir amaca hizmet etmektedir. Ajanda, 1995 yılında geleceğin karar alıcıları olacak olan gençler için ortak bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuş Generation Europe Vakfı tarafından Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, Birleşik Krallık ve geçen sene de Türkiye olmak üzere toplam 17 ülkede yayınlanmış.

Türkiye’nin AB’ye tam üyelik yolunda en büyük avantajlarından biri de genç nüfusudur. Gençliğin dinamizmine ve potansiyel gücüne çok inanan ARI Hareketi, bünyesinde faaliyet gösteren Toplumsal katılım ve Gelişim Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği Avrupa Ajandası Projesi ve bu proje kapsamında gerçekleştirdiği gençlik Anketi ile hem gençlere karşı bir toplumsal sorumluluğu yerine getirdiğini, hem de Türkiye’nin AB’ye tam üyelik yolunda yapılan çalışmalara büyük bir katkı yaptığını inandığını belirtiyor.
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 1:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sahip olduğu üniversitenin açılışına RTE nin katıldığı birisinden ancak bu beklenirdi zaten şaşırmamak lazım.

Saygılarımla.
ahmethoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 9:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KARDEŞLERİM NEDEN AB YE GİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ BİLEN VARDI...
AB YE GİRİNCE BİR SÖMÜRGE OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM BEN VE HAKLI OLDĞ KANISINDAYIM
NEDEN BÖYLE GURURUMUZU AYAKLAR ALTINA ALARAK UĞRAŞIYORUZ.
LANET OLSUN BÖYLE FİKRE.. YAŞASIN TÜRK BİRLİĞİ YAŞASIN TURAN
LANET OLSUN ÖRÜMCEK BEYİNLİ GERİ ZEKALI AYDINLARA
YAŞASIN ÜLKÜCÜ HAREKET
VE SONUNDA TURAN KURULUR ELBET OTAĞIMIZA BOYUN EĞER AB
DİZ ÇÖKER TÜRK ÜN ÖNÜNDE
YERDE PASPAS OLUR HAİNLER
VE TÜRK ÇİĞNER CEZA VERİR ALLAH IN İZNİYLE
VE SONUNDA CİHAN BİZİM OLUR HERZAMAN Kİ GİBİ
DÜNYANIN DENGESİ DİR BU SÜREKLİ BİR TARAF YÜKSELİR DİĞER TARAF ÇÖKER ŞİMDİ SIRA DÜNYADA ÇÖKECEK ŞİMDİ SIRA TÜRK TE YÜKSELECEK
ÖĞRENCİSİ OLDĞM SINIFTAKİ VATAN HAİNLERİ SİZDEN YAKINDIR HESAP SORACAĞIZ CEZA VERCEĞİZ

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR...
izmirli_35
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 10:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleyküm kardeşlerim,

İşte başlıyoruz ülküdaşlarım...Hani müzakerelere başlama kararı almıştık ya çok değerli ab ile..!!!!
Önce fazla yüklenmeyecekler hafif hafif başlıyacaklar çürütmeye bizi..zaten belli oranda çürütmüşlerdi

Bu ajanda olayı basit bir ilk adımmış...Neymiş efendim,gençlerimiz avrupanın kültürünü,sosyal yapısını,eğitimini öğrenecekmiş...

Ya bu domuz eti yiyen,ar damarı olmayan insanların kültüründen,sanatından bana ne....Ne öğrenicem ben bu adamlardan..., karıya kıza nasıl sarkıntılık yapılır,fuhuş nasıl yapılır,aile düzeni nasıl iflas ettirilir,müslüman nasıl ezilir,emperyalizm nasıl uygulanır..vs..bunlarımı..???

Allah(c.c) aşkına bir kardeşim söylesin bana..Bunlar değilmi engizisyon mahkemelerinde diri diri insanları yakan,bunlar değil mi haçlı adı altında gövde üstünde baş bırakmayan....ya hadi yaa ben bunlardan bir zerre bile öğrenmem kardeşlerim.. ama bunlara benim atalarım çok şey öğretmiş

Çok basit bir örnek size ilk aklıma gelen; İspanya liginin DEPORTİVO takımının maçlarına dikkat edin kardeşlerim,her maç kale arkası tribününde TÜRK BAYRAĞI asılıdır..bunu asanlarda ispanyol seyircilerdir...Çünkü bu insanların OSMANLI DEVLETİNDEN dolayı yüzyıllardır TÜRK milletine sempatileri vardır.....İşte sorarım size hangimiz bir avrupa devletinin bayrağını sırf onlara değer verdiğimiz için tribünlere asıyoruz?? HİÇBİRİMİZ çünkü bu avrupanın değer verilecek birşeyi YOKTUR..!!!!!

---------------------------------------------------------------------
Biz Tanrının kırbacıyız,Tanrı cezalandırmak istediği kavimlere BİZİ gönderir..!!! ATİLLA
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 2:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Gönüldaşlarım;
ABD, Irak'ı işgal ettiğnde bir peşin hükümde ben yürütmüştüm ve düşünmüştüm ki;

Emperyalist ülkelerin bir adet ve stratejileri gereği yaptıkları ilk şey işgal ettikleri yerlere ait tüm kültürü yozlaştırmak, bozmak ve kendi kültürlerinde asimile etmektir.
Yirmibeş yıl kadar sonra ömrü olanlar görecektir ki; Iraklı gençlerin ellerinde cola, çikolata ve basketbol, beyzbol oynuyor ve dedelerini hakir ve gerici olarak telakki ediyorlar.
Bugün Vuslatım Kardeşimin söz ettiği olay Türkiyemiz içinde geçerlidir. Maalesef çok kültürlülük, dialog, medeniyetler buluşması sonuçta kültürmüzü başka kültürlerde asimile olma tehlikesi ile karşı karşıya bırakmıştır.
Ülkücü hareket ve dava adamlarımızın çırpınması bu yüzdendir. Yozşlaşanları, milliyetçiliği ülkeyi çok sevme düşüncesi ile karıştıranlarla mücadele burada başlamaktadır.
Asıl kültürümüze sahip çıkma düşünce ve amelleri bunun için önemlidir.
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 4:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Medeniyeti, temizliği, kültürü, hatta insan haklarını Türk'lerden öğrenenler bizlere ne öğretebilir ki...
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 8:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İŞTE MODERN VE İLERİ AVRUPA BİRLİĞİ
ülküdaşlarım sizlerede şunu anlatmak isterim ortaçağda iskoç kralları için lazımlıklar olurmuş ve günün yaklaşık3-4 saatinde ülkeyi oturdukları lazımlıktan yönetirlermiş......

vallaha daha önce anlatıp anlatmadığımı hatırlayamıyorum ama son iletiyi atan ergenekon81 kardeşimin yazdıklarıyla alakalı bir hikayedir....
mohaç meydan savaşı yapılacağı sırada türk askerleri tuna nehrini henüz geçmişlerdi ve abdest alıyorlardı.....
allah yolunda savaşan civanmert askerlerimiz abdestlerini müteakiben misvak ile dişlerini temizlemeye başlamışlar....
askerimizin bir kısmı misvak kullanmış kimiside eliyle ağzını temizlemiştir...
uzaktan avusturya ordusuna tabii olan bir casus askerlerimizin bu durumunu görmüş ve dehşet içinde koşmaya başlamıştır...
komutanının yanına vardığında beti benzi solmuş ve bembeyaz bir surat ile anlatmaya başlamış...
komutanına heyecanla şu komik ve düşündürücü sözleri söylemiştir:EFENDİM TÜRKLER DİŞLERİNİ BİLİYORLAR SANIRIM BİZİ YİYECEKLER....

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.....
hafiz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cmt Ekm 22, 2005 9:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok doğru söylemişsin ahmet hoca.gün gelir hesap döner.bu soysuzların ipleri çekilir.
ALLAH yar ve yardımcınız olsun....

Ey koca şark! Ey ebedi meskenet!
Sen de kımıldanmaya bir niyet et.
Korkuyorum, Garbın elinden yarın,
Kalmayacak çekmediğin mel'anet.

Mehmet Akif Ersoy
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Gok
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Cmt Ekm 22, 2005 6:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2 yıl önce o ajandadan ben almıştım içinde avrupaya özendirici şeyler var ab şöyle ab böyle o sadece gençleri köreltir fazla söze hacet yok her sene dağıtıyorlar özllikle güneydoğuya o ajandada bi anket var ab ile ilgili herkes abye evet derken ben hayır demıstım mıllet bana hiç bir şey bilmiyen bir faşist gibi bakmıştı ama herkesın aklı başına mutlaka gelecektir 2 yıl once ben lise 3 e giderken bunları görmüştüm ya bu hükümet bunlar hiç bir zaman göremedi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Ekm 22, 2005 7:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

avrupalılar müslüman TÜRK milletiyle ilk karşılaştıklarında büyük bozgunlara uğramış ve islamı benimsemiş TÜRKLERİ hristyan yapamadıkları gibi neredeyse onlar müslüman olacak duruma gelmişlerdir....
bırakın TÜRKLERİ yok etmeyi onlar yok olacak duruma gelmişlerdir(tabii ki bizim bahsettiğimiz yok etmek kıyım değil ama avrupalıların amacı buydu).....
DEVLET-İ ALİYYE-İ OSMANİYE 3 kıtaya yayılmış ve askeri,dini,ilim alanında önder olmuştur.....
önünde hiçbir güç duramıyordur...ancak bu gücünü nereden aldığı önceleri fark edilememiştir....
daha sonra ise avrupalılar bunun iman gücü ve vatansevgisi olduğunu anlamışlardır yanlış yönetimlerin ve iç-dış mihrakların çalışmaları sonucu geriye düşen osmanlıyı bitirmek için elbirliğiyle dini ve vatani duyguları asimile etme politikasına yönelmişlerdir......
ve bunu başarıyla uygulamışlardır yıkılmak üzere olan bir devletin yıkıntılarının altından bir ayyıldız çıktı TÜRKİYE CUMHURİYETİ......
ama bu avrupalılar için kötü haberdi zira millet milli şuur ve imanını kaybetmediğini göstermiş ve devletini kurmuştu ....
avrupalılar ise vazgeçmedi ve bu misyonerlik faaliyetlerine asimilasyon programlarına bir kılıf arıyorlardı 2.dünya savaşı bunu geciktirir gibi oldu ama bu kılıfı sonunda buldular....
AVRUPA BİRLİĞİ.....
ab yalanı altında ajandayla kitaplarla,çeşitli yazılarla,tv-radyo ile milleti zehirleyip milli ve dini duygulardan yoksun bırakmayı amaçlayan ab her yolu denemektedir....
onlara bu oyunlarını başındaki önderlerle hep engel olan TÜRK milletinin başında şuanda bir lider değil bir kukla vardır ve sonumuz karanlıktır tek çıkış yolu vardır o da büyük ATATÜRK'ün dediği bir sözle özetlenebilir....

MİLLETİ YİNE MİLLETİN AZİM VE İRADESİ KURTARACAKTIR....
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız