Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AVRUPA´DAKI TÜRKLER
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
_Asena_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Çar Ekm 19, 2005 6:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BILGIN DENEN O ARKADASI BIR KAC GÜNLÜGÜNE BURAYA DAVET EDIYORUM IZNINIZLE; GELSIN GÖRSÜN SONRA YAZSIN GÖRÜSLERINI; FIKRINI ILK GÜNDEN DEGISTIRECEGI KESIN.

BENIM SÖYLIYECEGIM BUKADAR!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Ekm 19, 2005 7:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

_Asena_ demiş ki:
GERCEKTEN KAVGA ETMEK ORTALIGI KARISTIRMAK GIBI BIR NIYETIM YOK; BIRILERINI KIRDIYSAM ÖZÜR DILERIM; AMA SADECE SUNU DEMEK ISTIYORUM; GURBETIN HAVASINI SUYUNU INSANINI TANIMADAN KULAKTAN DOLMA BIRSEYLER YAZILMASIN; GURBETCILER BUKADAR CABUK HARCANMAMALI; BIZ ÜLKEMIZ ICIN COK SEY YAPIYORUZ; BUNUDA HERKES ARTIK BILSIN!

SOKAKTA KÜCÜK KARDESINLE YÜRÜRSÜN HIC BIRSEY YOKKEN FASIST INSANLARIN INANILMAZ HAKARETINE UGRARSIN; GENCINDEN AL YASLISI BÖYLEDIR BUNLARIN. NEDENMI? CÜNKÜ SEN TÜRKSÜN YABANCISIN KARA KASLI KARA GÖZLÜSÜN, HA TABI BIR DE MÜSLÜMAN OLURSAN HERSEY DAHADA ZORLASIR!

BU YÜZDEN BIZIM BURADA NE CEKTIGIMIZI SADECE BIZ GURBETCILER BILIRIZ! BURADA YAZI YAZMAK KOLAY GURBETCILERIN HAKKINDA ATIP TUTMAK KOLAY, GELIN YASAYIN SONRA BU KONUYU TEKRAR KONUSURUZ!

Celiski...

Türkiye´de istisnalar kaideyi bozmaz.
Oysa alman kültüründe istisnalar kaideyi belirler...

Mesele görmek istedigini görme yanlisligidir.

Asena Hanim gercekten dogru yerlere parmak basmis. Yalniz bununla birlikte Türkiye´deki her vatandasimizin ab üzerine baliklama daldigi gibi bir yanlis anlasilma olmasin.

Türkiye´de yasayan insanimiz buraya göre daha rahatlar. Belki maddi kaygilari buraya göre fazla olabilir ama manevi bakimdan doyurucu bir hayat yasamaktadirlar. Hersey kültürümüze göre olgunlasmis.

Burada yasayan insanimiz Türkiye´de görmezden gelinen maneviyat olanaklarina sahip olmak icin büyük gayret gösterip bu ugurda ömür tüketiyor. Camiilerin insa edilmesi, Türk Islam kültür derneklerimizin ( ÜLKÜ OCAKLARI ) acilmasi netice itibari ile buradaki insanimizin gayretlerinin eseridir.

Bir erozyon yasandigi muhakkak. Bu erozyonda avrupada´da yasayan insanimiz batakliga yakin olmasi sebebi ile biraz fazla etkilenmis görülebilir. Ama isin asli Türkiye´mizde de bu erozyonun yasaniyor olmasi. Hakim kültür burada BATIL KÜLTÜR. Buna gögüs germeye calisip genclerimizi bataktan uzak tutmaya calisiyoruz.

Ya Türkiye´miz. Hersey insan gibi insan yetisme noktasinda nimet gibi görülebilirken bu erozyona kapilmak niye? Sebebi gereksiz rahatlik. Bu rahatligin verdigi bosvermislik...

Öyleyse nerede olursak olalim kaybolan her gencimizde vicdan muhasebesi yapip ne yapabiliriz noktasinda kendimizi kamcilamak. Hepsi bizim gencimiz... Bizim insanimiz...

Dogru tekdir. Dogrunun yasanmasi gerekir.

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin...
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 1:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizim YÜce Davamiza inanan Türk-Islam fedailerimiz oldukca benim icim rahat.Bizler canimizi Vatanimiz icin seve seve verebilecek insanlariz.Nerede olursak olalaim,hangi topraklarda yasarsak yasayalim bizler toprak bedenimizi sarincaya kadar Milliyetci Gencleriz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 4:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hersey Vatan Icin
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 6:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bu konunun sonucu baştan bellidir...
avrupada yasayan soydaşlarımız kardaşlarımız türklüğünü unutmuş olsalardı onca türk-islam derneğini neden açsınlar.....
onlarında maruz kaldıkları zorluklar var ama onlarda tıpkı bizler gibi hertürlü zorluğa göğüs gerip ocaklarını açmış ve onlara sahip çıkmışlardır sevgili ülküdaşlarım değinmek istediğim çok çarpıcı bir nokta var....
biz bu ocakları türkiyede ne zorlukla açıp yaşatıyoruz...
birde oradaki ülküdaşlarımızın karşılaştığı zorlukları düşünelim ve yorumlarımızı ona göre yapalım ben oradaki türklere de tıpkı buradakiler gibi sevgi ve saygı gösteriyorum ve onları canı gönülden kutlarım onlar cesaretin sembolü türk milletinin anayurtdışındaki neferleridir...
allah oraları kurandanda gidendende razı olsun...

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN....
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 10:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşlar

Bir Türk'ün nerede yaşadığı hiç önemli değildir onun Türk'lüğünü belirginleştirmesi için. Ne demek gerçek Türk'ler Türkiye'de yaşar. Gerçek Türkler bu gün dünyanın her yerindedir. Azerbaycan'dan tutun Çin'e, Macaristan'dan tutun Irak'a kadar yeryüzünde yaşayan lehçeleri farklı da olsa konuştukları dil Türkçe olan aynı kitaba aynı Allah'a inanan Trüklerdir. Bir de bizler gibi Türkiye'de doğmuş ya da babaları Türkiye de doğmuş daha sonra gurbet'e gitmiş Türkler var.
Ama bu bizim Türklüğümüzü unutmamıza neden olmaz ! Aksine daha fazla Türklüğü ve İslamı yaşamamıza neden olur. Bir kaç aşırı örnek verip de yurt dışında yaşayan Türkleri kötü göstermeye çalışmak abesle iştigaldir çünkü bu örneklerin çok daha fazlası ne yazık ki Türkiyede de mevcuttur. Amaç bu kötü örneklerin düzeltilmesi ve topluma geri kazandırılmasıdır.
Ülkü Ocakları da bunun için vardır ve bu uğurda çalışmaktadır.

Saygılarımla.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 10:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın ülküdaşım dolgan söylediklerinize tamamıyla katılıyorum zaten türklerin bunca yöreye dağılmış olması fetihkar oluşunun,türklüğünü unutmamış olması azimkar oluşunun,bunca çileye göğüs germesi cefakar oluşunun,daima tarihte bayrağı altına aldığı toplumların halen var olmasının sebebide hoşgörülü ve cömert oluşunun bir göstergesidir....

böyle bir milletin ferdi olan her türk bununla gurur duymalı ve dünyanın neresinde olursa olsun kim olduğunu orayada göstermelidir...

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Ekm 20, 2005 11:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sizlerin de böylü düsündügüne cok sevindim.Sizleri cani gönülden desdekliyorum.
_Asena_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Cum Ekm 21, 2005 12:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BÖYLE DÜSÜNDÜGÜNÜZE BENDE COK SEVINDIM, ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN!

BEN BIRAZ SINIRLI BIR YAPIYA SAHIBIM HAKSIZLIK OLDUGUNDA ZEKIYCE SÖZLER YAZAMIYORUM AMA NEDEMEK ISTEDIGIMI YINEDE ANLADIGINIZ ICIN TEKRAR COK TSK EDERIM

BILGILI; KÜLTÜRLÜ INSANLARLA SOHBET ETMEK ISTE BUDUR!
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Cmt Ekm 22, 2005 2:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bulgaristanda okuyorum koklerim burasi fakat ben izmir dogumluyum.Burada ki turklerin turkcesi biraz bozuk yani komik konusuyorlar.(gocmen agzi)benim ve ailemim turkcesi cok duzgun,fakat bg deki bazi soydaslarimizda bozulma var.Bazilari kominizim zamaninda asimile edilmis.Domuz eti yiyen cok var.Milliyetci olanda.Burada 7 milyon insan yasiyor 1.5 milyon turk ve 1.5 cingene var gerisi bulgar.turkce konusan cok insan var .Turkluklerini savunuyorlar ama maneviyatta zayiflama var.Pomak Turkleri en cok dinine bagli olan grup.Bizlere dusen gorev bozulmadan Turklugumuzu yasamak.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
reis269
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 180

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uchilal_19 demiş ki:
Sayın ülküdaşım dolgan söylediklerinize tamamıyla katılıyorum zaten türklerin bunca yöreye dağılmış olması fetihkar oluşunun,türklüğünü unutmamış olması azimkar oluşunun,bunca çileye göğüs germesi cefakar oluşunun,daima tarihte bayrağı altına aldığı toplumların halen var olmasının sebebide hoşgörülü ve cömert oluşunun bir göstergesidir....

böyle bir milletin ferdi olan her türk bununla gurur duymalı ve dünyanın neresinde olursa olsun kim olduğunu orayada göstermelidir...

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

Aynen katılıyorum kardeş.
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türk her nerede olursa olsun Türktür ve öyle de kalacaktir.
Hande__
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Pzr Oca 22, 2006 12:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

'Beş parmağının beşi bir değildir' diye bir laf vardır...
Ben 4 yaşımdan beri Hollanda'da kalıyorum.. (Şu an yaşım 21..)
Türkçe'm bana göre çok düzgün, belki de ailemin bu konuya her zaman önem vermesinden kaynaklanıyordur bu.. Sadece ailem değil, kendim de Türkçe'mizi düzgün kullanmaya çok dikkat ediyorum...

Gurbetçilere laf atanlara diyeceğim birkaç şey var...
Tanımadan konuşmayın lütfen.. Burdaki vatandaşlarımız belki de Türkiye'de yaşayanlardan daha çok önem veriyorlar örf ve adetlerimize..
Birkaç istisna tabii ki de olacaktır..

Türkiye'ye izine geldiğimde ağzım açık kaldı gerçekten... Kızlar yarı çıplak bir vaziyette sokaklarda geziyor, evlenmeden önce ilişkiye girmek bazıları tarafından çok doğal karşılanıyordu, geceleri kızlar o bar benim, bu bar senin hesabı geziyor vs. vs...
Bunlar benim (ve burda yaşayan birçok gurbetçiniz) çok tuhafıma gidiyor.. Evet, ben burda yetiştim ama asla ve ASLA burdakilerine özenmedim.. Ailemden aldığım terbiye ve Allah korkum olduğundan ben hayatta sokakta o şekilde gezemem ve diğer belirttiklerimi yapamam.. Gittikçe dejenere olmaya başlamış bizim milletimiz, üzücü bir durum...
Lüften gurbetçilere laf atmadan önce vatanımızdaki yaşayanlara bakınız...

Hayat şartları bizleri vatanımızdan ayırdı.. Biz istemez miydik kendi yurdumuzda olmayı..?
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Pzr Oca 22, 2006 4:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hande bacimizin agzina saglik. Gercektende anlattigi gibi bir durum var ortada. Hani gurbetcilere laf atanlar, bize alamanci diyenler ilk önce Türkiyemizde ki genclere baksinlar. Laf atilacaksa ilk onlara atilmali! Onlar ki ülkemizde olmalarina ragmen bati hayranligini tasiyip ona göre yasiyorlarsa, yurt disindakilerde de haydi haydi olacakdir! Bu birkere bilinsin. Ama gutbetcilerin cogunlugu diyebilirim örf ve adetlerine dahada cok baglidir, vatanini milletini dahada cok sever ve sayar. Her yerde savunur durur, cünkü adi üstünde gurbetteyiz, yurt disindayiz yabanci ülkedeyiz, elbette vatanimizi savunacagiz ve yeri geldiginde savunma geregini duyacagiz. Elbette savunurken örf ve adetlerimize, kültürümüze bagli olacagiz, vatan millet sevgimiz dahada bir fazlasiyla olacaktir. Biz böyleyiz! Ama izine geldigimde ne yazikki bunlari pek göremiyorum ordaki genclerde! Hepsi icin zaten konusamam ama baya bir cogu öyle AB´ye göre yasiyor AB hayranligi tasiyor bu neyin nesi? Nedir bu bati özentisi???? O zaman hic kimsenin yurt disindaki gurtbetcilere laf atmaya HAKKI yoktur! Biz yeterince burda Türkiyemizi savunuyoruz, Türklügümüzü haykiriyoruz ona göre yasamaya gayret ediyoruz!

Yillar öncesine izine gittigimde, orda rock´cu bir gencle sohbete girdim, dedi ki bana: "sen ülkücüsün dimi?" Hele bir gururlandim ve evet dedim, peki nerden bildin? Cevabi ise, "ya alamancilarin hemen hemen hepsi ülkücü, milliyetci oluyorlar o yüzden" dedi! Buna ne dersiniz? Haliyle bizler vatanimizdan uzakta vatanimiza, bayragimiza, milletimize, dinimize, Türklügümüze dahada bagli oluruz, dahada bir sahip cikariz bu böyledir...

Elbette bu dediklerim ne Türkiyedekilerin nede yurtdisindakilerin hepsi icin gecerli degildir. Ama gurbetcilere, alamanci vs. demekle ön yargili davranmakla yanlis yapiliyor! TÜRK her yerde TÜRKTÜR! ÜLKÜCÜ her yerde ÜLKÜCÜDÜR, bu böyle biline! Ben almanyada yasiyorum da, sanki Türkiye de neyin ne oldugunu, nelerin olup bittigini bilmiyormuyum sanki?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız