Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 25. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 5:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="kursad88"][quote="gurbat"]
Birde RTE hakkındaki yazılarıda gülerek okudum geçtim. Çükü 4-5 sene önce memleketin ne durumda olduğu ve şimdi nerelere geldiğini, görme işitme engelliler dahil herkese malum.
[/quote]

Evet doğru yazmışsın tayyipin yaptıklarını sağır sultan duydu.Kıbrıs davasındaki başarılı(!) hamlelerini,Kerkükteki öz kardeşlerimize verdiği desteği(!)...
Ekonomide Kemal Derviş'in programıyla bir başaraı sağladılar ama bunda akplilerin hiç bir katkısı yok.Üstüne üstlük bu geçici düzelmeyi de mahvederek yeni bir ekonomik krize yol açıyorlar.Günü kurtarmak adına Türkiye'nin dev kuruluşları peşkeş çekiliyor.Peki yarın ne olacak?Korkarım çok büyük bir kriz kapımızda.
Eğitim ise zaten bitmiş durumda.Kimseye söz geçiremeyen bir bakanla ancak bu kadar oluyor.İlköğretim müfredatının içine ettiler resmen.
Sakal_ı Şerif olayını yazmaya bile gerek duymuyorum.
Aslında her konuda yaptıkları yanlışlar bariz ama Başbakanın tek bir sözü bunların hepsini geride bırakıyor:
''Ben Türkiye'yi pazarlamakla mükellefim!''
İşinizi çok iyi yapıyorsunuz sayın başbakanım.Türkiye'yi çok iyi pazarlıyorsunuz.Ama merak ediyorum bunun sorumluluğunu vicdanınız kaldırabilecek mi????
''Fatih İstanbul'u aldığında zindanlarda yaşlı bir adam bulunup Hz.FAtih'in huzuruna getirilir.Adam kahindir.Bizans imparatoru bu adama İstanbul'un alınıp alınmayacağını sorduğunda adam İstanbul'u Fatih'in alacağını söylediği için hapse atılmıştır.Fatih de sorar adama aldığım bu topraklar kaybedilecek mi?Adam cevap verir.Bu topraklar asker gücüyle alınamayacak ama öyle biri gelecek ki buraları yabancılara satacak.Bunu duyan Fatih kızar ve bir beddua eder:
''Benim askerlerimin kanını dökerek aldığım bu toprakları yabancıya satanlar Allah'tan cezasını bulsunlar''

Allah sonumuzu hayır etsin...[/quote]

allah razı olsun ülküdaşım yazın ve fatih hakkındaki olay çok güzel ve anlamlıymış....

bu satıcıyı beklemeye gerek kalmadı o satıcı zaten geldi...
rte ye hayırlı işler sallandırılacağı gün yakındır....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar, emin olmadığımız şeylerde çok büyük vebali olan ifadeler kullanmak çok tehlikeli. Arkadaşın biri kurandan ayetleri inkar ettiğini vs ifade etmiş. Böyle bir şey olmadığını aşağı yukarı herkes bilir.

Tarzını fikirlerini sevmeyebilirsiniz. Ama kulaktan dolma yalan yanlış bilgiler ile insanları karalamak hem cahillik ifadesi hemde dinimizce büyük vebali olan iftiradır. Kurandan ayetleri inkar etmek kafir olmak demektir. Bunu birine söyleyen insan ya kendisi kafir olmuştur yada itham ettiği kişi kafirdir. Böyle tehlikeli ifadelerden kaçınmak lazım.

Hayırlı ramazanlar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o zaman tehlikesiz arkadaşım bahsettiğim adresleri ziyaret ediniz.....
1-ben kimseye kafir demedim
2-buraya yazdıklarıma nereden ulaşacağınızı yazdım....
3-bu yazılar ülkücü sitedendir....

benim fikrimde okumadan tümünü okumadan yorum yapmak tehlikelidir....

kafir demem ben kafire bile neden biliyormusun?
size bir söz söyleyeyim belki kim demiş hatırlarsınız.....

SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANADIR.....

TÜM ÜLKÜDAŞLARIMIZA HAYIRLI RAMAZANLAR......
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_Kurt demiş ki:
Arkadaşlar, emin olmadığımız şeylerde çok büyük vebali olan ifadeler kullanmak çok tehlikeli. Arkadaşın biri kurandan ayetleri inkar ettiğini vs ifade etmiş. Böyle bir şey olmadığını aşağı yukarı herkes bilir.

Muhterem;
Kendi adıma ifade edeyim ki, ayet inkarcısı olduğu hakkında fikir beyan etmedim. Edilen ifadeyide gözden kaçırmışım zannnedersem. Ancak şunu biliyoruz ki, ayeti kerimeye kendi reyi ile hüküm veren ehl-i sünnetin kutlu yolundan çıkmış olacaktır. Şu iddiayı defaatle zikretmişimdir. Şayet kullandığı cümlelerin ne manaya geldiğini biliyor ise, fg bu kutlu yoldan ayrılanlardan olmuştur. Bu iddiamdada ısrarlıyım. İnşaAllah bu cümleleri yanlışlıkla söylemiştirde(buna pek ihtimal vermiyorum ya) bu kötü duruma düşmemiştir.
Zaten azıcık aklı selim düşünen bir insan İslam adına konuşuyorsa kalkıpta şu ayeti inkar ediyorum demez, diyemez. Zira Edip Yüksel şarlatanı gibi ortada kalıverir.

Özellikle diyalog hakkında ki cümleleri ve papaya yazmış olduğu mektupta belirtmiş olduğu papalık misyonunun bir parçası ifadesi, iddialarımızı destekler niteliktedir.Kullanabileceğim hüsnü zannın azamisini kullandığımda ancak fg'ye din cahili diyebiliyorum. Cuk diye oturan ifadesi ise bize göre ehl-i sünnet çizgisinden ayrıldığıdır.
Umarım beni anlamışsınızdır.

Selametle...
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayır drmfk ülküdaşım o benden bahsetmeye çalışıyor....
ama ben yazdıklarımı okuyun diyorum....
yazdıklarımın menşeinide bildirdim,kimseye kafirsin-dindarsın(bir arkadaş gibi müminsin/müslümansın)demedim.....
katılmıyorsan hakan-kurt kardeşim yazdığım kaynağa git....
aksi belge göster yok gösteremem diyorsan o zaman menşei belirtilmiş bir bilgiyi başkasının şahsi bilgisi gibi gösterim konuşmayın lütfen....
dikkatinizden kaçmış olduğunu düşünüyor saygılarımı sunuyorum selametle kalınız ülküdaşlarım...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pzr Ekm 23, 2005 11:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tamam uçhilal_19 kardeşim;
Anlaşıldı mesele, ancak hakan beyle biz bu konu üzerine bayağı bir tartıştığımız için kurduğumuz cümleler yanlış anlaşılmış olabilir düşüncesiyle hareket ettik, açıklama getirdik.
Cümlelerinizi okudum ancak burada delillendirebilirseniz memnun oluruz. Yoksa bu tip cümleleri kurmamak gerekir diye düşünüyorum.

Selametle...
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 12:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uchilal_19 demiş ki:
1-peki sevgili arkadaşım anlatırmısın pek sn. fethullah gülen neden acaba adının içinde "M" harfi geçmediği halde adının başına "M" koyuyor....1-CEVAP:BEN MESİHİM DEMEYE ÇALIŞIYOR....

CEVAP: İlk ismi Muhammed Olduğu için.

uchilal_19 demiş ki:
2-nasıl oluyorda baba-oğul-kutsal ruh inancına dayanan hristyanlık inancıyla,ALLAH birdir diyen bir müslüman(yanlış anlama ben burada senin gibilerden değil müslümanlardan söz ediyorum)amentüde bir olabiliyor.....
2-CEVAP:HRİSTYANLIKLA İSLAMI KARIŞTIRMAK İSTEYEN BİRİNİN SÖYLEYECEĞİ DOĞAL BİR SÖZ BU.....

CEVAP:Bu ifade biraz maksadını aşan bir ifade olmuş ama Allaha kitaplara melekler ahiret gününe inanıyoruz demek istmiş. Kendi ağzından açıklamaları burada:
Gazeteci-Yazar Ahmet Şahin'in "Ehl-i Kitapla Âmentüde İttifakımız Var" Cümlesi Ne Anlama Geliyor?
http://tr.fgulen.com/a.page/multimedya/kara.propaganda/a13116.html

uchilal_19 demiş ki:
3-feth.gülen şakirdi AHMET ŞAHİN bir müslüman olarak nasıl oluyorda papanın elini öpebiliyor....
3-CEVAP:MÜSLÜMAN BİRİSİ BUNU YAPAMAZ....

CEVAP: AHMET ŞAHİN papa ile hayasıtnda karşılaşmamıştır.

uchilal_19 demiş ki:
4-fethullah gülenin diyalog toplantıları için cardinal rozzano ne diyor fethullah gülen ne diyor......
4-CEVAP:ROZZANO HRİSTYAN OLMAYANLARI KİLİSEYE KAZANDIRMA MİSYONUNUN BİR PARÇASI,FETHULLAH GÜLEN İSE MUTLAK KÜFRE KARŞI KOYMA ÇABASI.......

Batıya dinimizi anlatma çabası. Bu Diyalog kurulmuş ve islama bakışlar çok müspet olarak değişmiş birçok kişi ile yapılan röportajlar STV nin sitesinde bullunuyor. Bu insanlar kendileri hristiyan olmalarına rağmen jerry fallwel gibi islam düşmanı bir papaza karşı islamı savunuyorlar.

uchilal_19 demiş ki:
5-ve son olarak şakirdi olduğunuz belli olan fethullah gülenin mutlak küfre(ateizm)karşı birlik oluyoruzonun içindir bu dostluğumuz sözüne ALLAH'ın kitabı KURAN-I KERİM'den tokat gibi bir cevap veriyor....MAİDE SURESİ 51.AYET.....
5-CEVAP:EY İMAN EDENLER,YAHUDİLERİ VE HRİSTYANLARI DOST EDİNMEYİN ZİRA ONLAR BİRBİRİNİN DOSTUDURLAR (BİRBİRİNİN TARAFINI TUTARLAR).İÇİNİZDEN ONLARI DOST TUTANLAR,ONLARDANDIR.ŞÜPHESİZ ALLAH ZALİMLER TOPLULUĞUNA YOL GÖSTERMEZ.....

İslamiyeti eksiği gediği açıklamayadığı nokta yoktur. Hiç bir meselede zaafı yoktur. Bu yüzden diyalogdanda korkmamamız gerekir.

Kuran gayri müslimler ile diyalogu yasaklamaz. Yasaklar diyen bilemden gafilce hareket ediyor demektir. Hatta

Alıntı:
“İçlerinden zulmedenleri bir yana, ehl-i kitapla ancak, en güzel yoldan mücadele edin ve deyin ki: 'Bize indirilene de, size indirilene de iman ettik. Bizim ilâhımız da, sizin ilâhınız da birdir ve biz O'na teslim olmuşuzdur.' (Ankebut,46)

Ayetinde olduğu gibi ne şekilde mukabele edilmesi gerektiğini anlatır.

Alıntı:
“Allah, sizinle din uğrunda savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve onlara adil davranmanızı yasaklamaz.” (Mümtehine, 8)

Gerçekte diyalog faaliyetleri sonucundan hristiyan olan yoktur ama islamiyeti tanıyan islama sıcak bakan vede müslüman olanların sayısı çoktur. Bir çok örnek gösterebilirim. Hristiyanlığa geçiliyor diye itham edenler bir tane örnek göstersinlerde görelim.

BU gün diyalog faaliyetlerine onalrca ilahiyat profesörü katılıyor.

Diyanet işleri başkanlığı bu faaliyetleri yapıyor ve destekliyor.

Diyaloğa açıkça karşı çıkan ilahiyat profesörü varmı? Varsa kaçtane görüşleri nelerdir.

Dinlerarası Diyalog Gayretlerinin Misyonerlik Faaliyetlerinin Önünü Açması Mümkün müdür?

http://tr.fgulen.com/a.page/multimedya/televizyon.haberleri/a13199.html

( İlahiyat profesörleri ve diyanet yetkililerinin görüşleri izlemeni tavsiye ederim)

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nun Dinlerarası Diyalog Çalışmalarına Bakışı

http://tr.fgulen.com/a.page/multimedya/kara.propaganda/a13230.html

Bence suizan etmektense, birbirimizi birazdaha iyi anlamaya gayret etmek lazım.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 12:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gönüldaşım yukarıdada belirttiğim gibi ben bunları bir siteden almıştım ve ben doğru olduğunu düşünüyorum evet ama kimseyi itham etmiyorum elbette ayrıca dediğim gibi kendi şahsi düşüncelerim değil bu yazılar.....

linke ulaşılacak adres:www.otuken.org..........
sitenin direkt adresi ise: http://fethullahgulen.belgeleri.com/include.php?path=start.php
dir....
bu bir belgeseldir....
ve görüntülerle birlikte gazete dergi yazıları tarih ve sayıları bulunuyor....
bilgilerinize muhterem ülküdaşlarım allah yar ve yardımcınız olsun....
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 12:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
BU gün diyalog faaliyetlerine onalrca ilahiyat profesörü katılıyor.

Diyanet işleri başkanlığı bu faaliyetleri yapıyor ve destekliyor.

Diyaloğa açıkça karşı çıkan ilahiyat profesörü varmı? Varsa kaçtane görüşleri nelerdir.

Dinlerarası Diyalog Gayretlerinin Misyonerlik Faaliyetlerinin Önünü Açması Mümkün müdür?

Diyanet İşleri başkanlığı referansımız değildir. Hele hele onlarca ilahiyat profesörü ise hiç değildir.
Bunun yanısıra diyalog gibi hoş ve nezih bir ifadenin kullanılması olayın masum olduğu anlamını taşıyor demek saflık olacaktır.Zira Papa altıncı poul cenapları tarafından başlatılan dinler arası diyalog misyonu ile diyalog kelimesi arasında dağlar kadar fark vardır. Ve fg bu misyonun parçası olduğunu bizzat papaya yazdığı mektupta ifade ediyor zaten. Bizim şiddetle yanında olmadığımızı belirttiğimiz ve karşı çıktığımız hadise budur. Yoksa diyalog kelimesi ile bir sorunumuz yoktur.
Sizin o cuhela sınıfının katmerlisi olan ilahiyat prof.larınıza karşın İmam-ı Rabbani(K:S) hazretlerinin mektubu kafi olacaktır. Kalkıp İmam Hazretlerinide eleştirirseniz konuşacak hiçbirşey kalmamış olacaktır.Daha önce Özbeken kardeşim İmamı Rabbani'de hatay davasına karşıydı konu başlığında) mektubu yayınlamıştı ben tekrar yayınlamaya gerek duymuyorum.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 12:41 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen sadece yalan söylüyorsun ilk adı muhammed falan değil anlaşılan yalanında ısrar edip bu belgeseli izlemeyeceksin anlaşıldı....
inancında o kadar inatçısınki aksi görüşlerin belirtildiği bir siteye bile giremiyorsun korkundan.....
çünkü açıklamaların mesnetsiz......
evet papanın elini öpmüştür,öpecektir,çünkü onun mürididir....
ben sana belge gösteriyorum sen laf salatası yapıyorsun....
belgesiz olan hiçbir bilgi bilgi değildir,tezdir......
tezlerle vakit kaybetme belgeleri gör....
ondan sonra konuş....
ama görünce fethullahçılıktan çıkarım diye korkuyorsan o başka ben senin gibi konuşmuyorum bana hocanın taraflı adreslerini yazma kim kendine kendi sitesinde kötü der ki,kim bu kadar aptal olabilir....
sen bana yazıyorsun hocanın sitesini.....
ben sana yazıyorum bağımsız ve tarafsız bir site...
farkımız bu bırak maval okumayı...

ayrıca drmfk ülşküdaşımada katılıyorum bana kuran-ı kerimi iyice açtırma açarsam bir daha yazacak yüzün olmaz...ona göre.....

ben kuran-ı senin şakirdi olduğun zevat gibi kafama göre yorumlamıyorum...
ayrıca tevrat'ı ve incilide okudum-kuran-ı kerimide bana bunları anlatma aklınca her birine bir cevap verdiğini sanıyorsun ama saçmalamaktan öteye geçmiyor yazdıkların ben yine söylüyorum o sitedeki bekgeseli izle öyle yorum yap ben senin hocanın sitesine de girdim(taraflı ama),sende dediğimi yap....
saygılarımla.....

ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARIN YOLUNDAN ÇIKMASINA VE ÇIKARILMASINA MÜSAADE ETMESİN.....
ALLAH HİDAYETİNİ BİZLERDEN EKSİK ETMESİN.....
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 12:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uchilal_19 demiş ki:
sen sadece yalan söylüyorsun ilk adı muhammed falan değil anlaşılan yalanında ısrar edip bu belgeseli izlemeyeceksin anlaşıldı....

Cevap: Linklere bak
http://www.antoloji.com/siir/siir/siir_SQL.asp?id=9372
http://siir.ihya.org/?t2=siirler&g=960258337&sn=1272
daha fazla açıklamaya gerek yok sanırım.

uchilal_19 demiş ki:
inancında o kadar inatçısınki aksi görüşlerin belirtildiği bir siteye bile giremiyorsun korkundan.....
çünkü açıklamaların mesnetsiz......
evet papanın elini öpmüştür,öpecektir,çünkü onun mürididir....
ben sana belge gösteriyorum sen laf salatası yapıyorsun....

Bak kardeşim ben o belgeseli bir çok kere izledim. Başında berine kim tarafından ne maksatla hazırlandığını bilirim. İzlemediğimi nereden çıkardın anlamadım.

"Ahmet Şahin" Papayı ziyarete giden gurubun içinde değidi. Hala bunu savunup iyice yanlışta ısrar etme. Senin bahsettiğin kişi ilhann işbilendir. Oda elini sıkarken eğilmiştir ama öpmemiştir. Ama hata etmiştir.

Ayrıca belge diye neyi gösterdin anlamadım.

uchilal_19 demiş ki:
belgesiz olan hiçbir bilgi bilgi değildir,tezdir......
tezlerle vakit kaybetme belgeleri gör....ondan sonra konuş....
ama görünce fethullahçılıktan çıkarım diye korkuyorsan o başka ben senin gibi konuşmuyorum bana hocanın taraflı adreslerini yazma kim kendine kendi sitesinde kötü der ki,kim bu kadar aptal olabilir....
sen bana yazıyorsun hocanın sitesini.....
ben sana yazıyorum bağımsız ve tarafsız bir site...
farkımız bu bırak maval okumayı...

Karalama amaçlı hazırlanmış, birazcık bilgisi olan kişinin bunun ne kadar taraflı ve karalama amaçlı olduğunu anlayabilecek, üstünde kim tarafında hazırlandığı bile yazmayan bir site hangi kritere göre tarafsız oluyor bunuda anlamış değilim.

Ben verdiğim yazı ve görüntülerin linklerini bilinmeyen bir domain altında yayınlasam acaba tarafsız bir siteden belgemi göstermiş olacağım. Bunu mantığı varmı?

uchilal_19 demiş ki:
ayrıca drmfk ülşküdaşımada katılıyorum bana kuran-ı kerimi iyice açtırma açarsam bir daha yazacak yüzün olmaz...ona göre.....

"kuran-ı kerimi iyice açtırma" diye tehditi ilk defa duydum epeyde güldüm. Kardeşim, Eğer biş şey biliyorsan bizede öğrette bizde bilelim. mütaala edelim. Bu gün Prof Dr Davut Akyüz ve Prof Dr. Hayretin Karamanın diyalogu ayetler ve hadisler ile açıkladıkları kitapları var. Sende bi tehditvari derin ilminle ortaya bir kitap koy bari.

uchilal_19 demiş ki:
ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARIN YOLUNDAN ÇIKMASINA VE ÇIKARILMASINA MÜSAADE ETMESİN..... ALLAH HİDAYETİNİ BİZLERDEN EKSİK ETMESİN.....

Bu güzel duaya da amin diyorum.

Selamlar Allah Selamet versin.
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 3:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_Kurt demiş ki:
Bu gün Prof Dr Davut Akyüz ve Prof Dr. Hayretin Karamanın diyalogu ayetler ve hadisler ile açıkladıkları kitapları var.

Muhterem neden hep kaynaklarınız dinde reformcu bir takım kendini bilmezler olur anlamıyorum. İsterseniz Merhum Ahmed Davudoğlu Hocamın(ki karaman efendininde hocasıdır) karaman hakkında ki yazılarını okuma fırsatınız olsaydı.Dini tamir davasında din tahripçileri isimli eserini şiddetle tavsiye ederim. Bu arada Merhum Ahmed Davudoğlu Mustafa Sabri Efendinin talebesidir. Mustafa Sabri Efendi ise son Dönem Osmanlı şeyhülislamlarından, selahiyetli bir din alimidir. Ezher Üni. de dahi abduhlara, efganilere, teymiyye zihniyetine karşı vermiş olduğu şanlı mücadele ehl-i sünnet akaidi alimleri tarafından ayakta alkışlanmıştır. Bu arada Ahmed Davudoğlu karamanın hocasıydı dediysek sakın yanılmayasınız. Sadece mektepten hocasıdır. Yoksa karaman ondan ne ilm, nede feyz alabilme nasipliliğine erişmiştir.
Tekrar yazıyorum Özbeken üstadın nakletmiş oldukları mektubatı Rabbaniden bir demek var sitemizde okuyunuz. İmam Hazretleri ne buyurmuşlar görecek ve belki tevbe edeceksiniz.

Selametle...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 3:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada karaman gibi reformcu düzenbazların açıklamaları İslam Alimlerinin yanında kayda alınmaz bilesiniz...
fatihidilli
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 4:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HER NEKADAR GARDAŞLAR YAZIP .FİKİRLERİNİ BEYAN ETME NEZAKETİNDE BULUNMUŞLARSA DA BEN FARKLI DÜŞÜNÜYORUM. GÖRÜNTÜ ÇOK YUMUŞAK İSEDE HOCA EFENDİNİN BİZLERDE ÇOK FARKLI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ZANNETMİYORUM. İTİKADI KONUSUNDA ŞÜPHEM YOK. BİZLERE RAHATSIZLIK VEREN HUSUSLARIN KÜÇÜK AZINLIĞIN GÖRÜŞLERİ OLDUĞU KANAATİNDEYIM. TÜRK BAYRAĞININ ADINI DUYMADIĞIMIZ ÜLKELERDE DALGALANMASINA VESİLE OLDUĞUNU ZATEN GÖRÜYORUZ.TEVAZUU ALENEN ORTADA. TÜM GARDAŞLARA SELAMLAR....
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 25. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız