Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 27. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uchilal_19 demiş ki:
hakan-kurt bizim neyi savunduğumuzu ancak müslümanlar anlayabilir,gerçek müslümanlardan söz ediyorum...
isevi müslüman veya tahrif edilmek istenen islamı karıştırmak için abd'nin yetiştirdiği cahil cüheyla takımının ortaya attığı sahte islamdan değil....
bence sen hiç çırpınma bak hala inandığın akımı burada rezil etmiyorum...
ama şunu unutma ki bunu yaparım emin ol bir daha cemaatinin yüzüne dahi bakamazsın değil burada nutuk atmak...
herkes istediğine inanabilir ama övemezsin ve bize empoze edemezsin senin o pek sevdiğin nursi'ni ve fettullah'ı senden bile iyi tanıyorum o yüzden uzatmanı tavsiye etmem sen burayı karıştıramayacaksın ALLAH şahidim olsun bütün inananlar sizlere karşı birleşir...
dinimizi imanımızı birkaç abd uşağına kaptırmayız....
sizede tavsiyem yaptığın tahrifattan ALLAH'a sığınınız ALLAH'ın merhameti boldur,sizi dahi affedecek kadar yücedir....

Bak kardeşim, Burada kimseye hakaret etmiyor kimseyide tahrik etmemeye çalışıyorum. Burayı karıştımak gibi bri amacım olsa bazen bu forumda gördüğüm komunistler gib yapar bir kaç slogan yazar hakaret eder sonrada çeker giderdim. Sizi incitmeden ve hakaret etmeden görüşlerimi açıklıyorum. Buna karşılık senin yaptığın gibi imanım bile sorgulanıyor bazı üyeler tarafından.

FG dinimizde tahrifat yaparsa ona önce ben karşı çıkarım. Şimdiye kadar islama aykırı ne hareketini gördünüz. Türk ve müslümanım,Allah şükür ibadetlerimide elimden geldiğince yerine getiririm. imanımın sorgulanmasında bana çok ağır geliyor ama karşılığında ne senin imanını sorgularım nede sana hakaret ederim. Bu islami terbiyemin gereğidir.

drmfk bey ile daha öncede tartıştık gayet güzle bir şekilde bildiklerini yazıyor fikir alışverişinde bulunuyor. Bence üslup tehdit etmeten ziyade bu şekilde olmalı.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herneyse arkadaşım cevap bekliyorum senden cevap verde bu konuyu kapatayım....
cevap cevap.....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

son yazdığım iletiyide oku va eski yorumlarla unutturmaya çalışmayın lütfen ben basit bir soru sordum hemde çok basit...
ama ALLAH'ıma bin şükür olsunki onun muhteşem kitabı her türlü tahrifatı savacak nitelikteki her bir sayfasında başka bir ışık taşıyor.....
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Sayın drmfk, sizin referansınız nedir tam olarak anlayamadım. Dİyanet referansımız değildir. İlahiyatçılar referansımız değildir diyorsunuz. Sizin referansınız imam rabbaninin mektubumu sadece. Mektubuda tavsiyen üzerine bulup güzel bir inceliyeceğim. Okuduktan sonra görüşlerimi yazarım inşallah.

Bizim referansımız, İmam-ı Maturudi,Ebul Hasen Eşari,İmam-ı Rabbani, Seyyid Abdulkadir Geylani, Seyyid Taha-i Hakkari,İmam-ı Gazali, Seyyid Abdulhakim Arvasi, Merhum Şeyhul İslam Mustafa Sabri Efendi,Merhum Ahmed Davudoğlu,Merhum Necip Fazıl,Merhum Seyyid Ahmed Arvasi, merhum Ahmed Mekki Efendi,... ve daha nice isimlerini saymadığımız ehl-i sünnet ulemalarıdır.Ki onlar Resulullah Efendimizden bu güne kadar temiz ve pak olan akaidi bizlere ulaştıran büyük alimlerdir. Bu arada fg'nin tescilli mason ve dinde reform yanlısı abduh ve efgani hakkındaki görüşlerini tetkik ederseniz faideli olacaktır.
Diyalog kelimesine lugati içerdiği mana itibariyle değil, bugün papalık misyonunun yüklediği manaya karşıyız. Ve REsulullah Efendimizin tebliğ metodunun diyalog gibi sunulmasına karşıyız.

Alıntı:
Yunus Emre, "gel kim olurson ol gel" diyerek hangi inançtan olursa olsun herkesi çağırırken dine aykırı, reformcu bir hareket mi yapmış oluyor.

Bu ifade Yunus Emreye değil Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerine izafe edilir ya, hoş onada ait değildir. Mevlananın hiç bir eserinde rastlanmamış olan, ancak islam dinini felsefi bir akımmış gibi gösterme gayretlerinin bir ürünüdür.Bilginize...

Alıntı:
Bunu STV de bir çok kere açıkladılar ingilizce çeviride yapılan zorlama anlam çıkarma olarak ifade edildi doğrusu "bu misyonun bir tarafı olmak üzere burada bulunuyoruz"

Bakın bundan haberimiz yoktu. Hoş buda diyalogmasalını temize çıkaracak bir sebep değildir ya, yapılanlar ortadayken...
Ancak en azından kendini aklama adına bir girişim olarak değerlendirilebilir, bu bile bir hayli başarı sayılır.

Bu arada sizden ricam yukarıda ismini zikrettiğim Ulema ile sakın fg'yi karşılaştırma gafletine düşmeyin.MazAllah çok büyük bir hataya düşmüş olursunuz.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahu ben anlayamıyorum seni hakan-kurt benim sorduğum soru o kadar basitki demekki nurculuk çok kolay ve mesneti olmayan bir akımmış....
bu kadar kolay olacağını sanmamıştım şahsen yahu bu sorunun nesine cvp veremiyorsunuz ALLAH aşkına....

peki biz dinimizi anlatırken neden kelime-in tevhidin 2. kısmını yani muhammed allahın resulüdür.bölümünü söylememize gerek yok muş????????????....
KALDIKİ İMANIN 6 ŞARTINDANDIR BİRİ ALLAHIN PEYGAMBERİNE İMANDIR.....

bu kadar basit işte....
bir cevap verinde nurculuğun tüm foyası dökülsün,ama eğer cevap vermeyecekseniz size söz veriyorum bu konuyu hiç uzatmadan kapatacağım ve başka ileti yazmayacağım....
MÜSLÜMAN TÜRK SÖZÜ.....
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İfadenin aslı şu şekildedir : Fethullah Gülen Hocaefendi, Küresel Barışa Doğru adlı eseri Sh.131'de, şu cümleleri sarfetmektedir:

Alıntı:
”Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve islah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümüne, yani 'Muhammed Allah'ın Resulüdür' kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselere de merhamet nazarıyla bakılmalıdır...'”

Şimdi burda “Muhammed Allah’ın Resulü’dür hükmüne inanmak şart değil” diye bir ibare varmı ? Dikkat edilirse, Hocaefendi 'merhamet' nazarı ile bakılmalıdır, diyor ama ehl-i necattır (kurtulan zümredendir) demiyor. Allaha eş ve ortak koşmayan ama peygaberimizdende haberi olmayan kişilerin cehennemlik olduğuna dair bir kural varmı dinimizde.

Kays b. Sa'd'ın (r.a.) rivayetinde İbn Ebu Leyla şöyle nakletmiştir:
Alıntı:
Kays b. Sa'd ile Sehl b. Huneyf, Kadisiyye'de bulunurlarken yanlarından bir cenaze geçti. Bunlar ayağa kalktılar. Kendilerine; bu cenaze, bu yer halkından (yani zımmilerden) dır, denildiğinde Kays ile Sehl de: Resulüllah'ın (a.s.) yanından bir cenaze geçmişti. Allah Resulü, ayağa kalktı. Bunun bir Yahudi cenazesi olduğu kendisine bildirildiğinde: "Bu da bir insan değil mi?" buyurdu.

Peygamberimiz Mekkede medinede müşrikleri islama davet ederken şunu söylüyordu. "Kulu lailahe illelah tuflihu" yani "Allahtan başka ilah yoktur deyin kurtulun".
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ekm 24, 2005 11:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_Kurt demiş ki:
İfadenin aslı şu şekildedir : Fethullah Gülen Hocaefendi, Küresel Barışa Doğru adlı eseri Sh.131'de, şu cümleleri sarfetmektedir:

Alıntı:
”Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve islah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümüne, yani 'Muhammed Allah'ın Resulüdür' kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselere de merhamet nazarıyla bakılmalıdır...'”

Şimdi burda “Muhammed Allah’ın Resulü’dür hükmüne inanmak şart değil” diye bir ibare varmı ? Dikkat edilirse, Hocaefendi 'merhamet' nazarı ile bakılmalıdır, diyor ama ehl-i necattır (kurtulan zümredendir) demiyor. Allaha eş ve ortak koşmayan ama peygaberimizdende haberi olmayan kişilerin cehennemlik olduğuna dair bir kural varmı dinimizde.

Muhterem çok masum gibi görünen bu ifade Allah Muhafaza dinden çıkmaya kadar götürecek kadar tehlikelidir. Delillerini zikredeceğiz.

Allah’ın rahmeti, dünyada herkesedir. Ahirette, gayri müslimlere zerresi yoktur. Allahü teâlâ, (Rahmetim her şeyi kaplamıştır) dedikten sonra, (Rahmetim, benden korkup, haramdan kaçan, zekatını veren ve Kur'ana inananlar içindir) buyuruyor. Daha sonra da resule iman edip uymamızı emrediyor. (Araf 156-158)

Resulullaha inanmayan Müslüman olamaz, Cennete giremez.

Kur’an-ı kerim baştan sona kadar Muhammed aleyhisselama iman edip uymayı emrediyor, uymayan Müslüman olamaz, kâfir olur buyuruyor. İşte bazı âyet-i kerime mealleri:

(Allah’a ve Resulüne itaat edin!) [Enfal 20]

(Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!) [Nur 54]

(Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.) [Ahzab 71]

(Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]

(De ki, “Allah’a ve Peygambere itaat edin! Eğer [uymayıp] yüz çevirirlerse, [kâfir olurlar] Elbette Allah kâfirleri sevmez.) [Al-i İmran 32]

(Allah ile resullerinin arasında farklı bir yol tutmak isteyenler kâfirdir.) [Nisa 150,151]

(Biz her peygamberi kendisine itaat edilsin diye gönderdik.) [Nisa 64]

(Allah ve Resulüne itaat eden Cennete, isyan eden Cehenneme gider.) [Nisa 13,14]

(Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.) [Feth 13]

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.) [Ahzab 36]

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, bilsin ki, Allah’ın azabı çok şiddetlidir.) [Enfal 13]

(Aralarında hüküm verilmek üzere Allah’a ve Peygambere çağırıldıkları vakit: Müminler, “İşittik, itaat ettik” derler, işte kurtuluşa erenler bunlardır.) [Nur 51]

(Allah ve Resulü, bir işte hüküm verince, artık inanmış kadın ve erkeğe, o işi kendi isteğine göre, tercih, seçme hakkı kalmaz.) [Ahzab 36]

(O Peygamber, güzel, temiz şeyleri helal, çirkin, pis şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

(Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]

(O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada eleştiri gelmeden açıklama yapalım verdiğimiz nakiller,(ayet) nakilleri birebir meal değildir. Mealin içerdiği Ehl-i sünnet alimlerinin bildirdiği kısa ve öz cümlelerdir.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işte bende bu sözü bekliyordum nurcuların benim soruma %90 verdikleri cevaptır bu....
ya bismillah...önce sana diğer kitaplarından alıntılar daha yapayım zira ben hepsini okudum......

hoşgörü ve diyalog isimli kitap(herhalde kitap denebilir)241.sf.
kuran devamla ALLAH'ı bırakıpta bazılarımız bazılarımızı rab edinmesin diyor.dikkat ediniz burada muhammedür resulullah yoktur...

17,04,2000 tarihli zaman gazetesi AHMET ŞAHİN:
mühim olan kelime-i tevhid inancıdır.HZ.MUHAMMED'i kabul ve tasdik etmek şart olmayıp(dikkat edin imanın şartlarından biri budur)bir kemal mertebesidir....

1-evet evvela senin Şimdi burda “Muhammed Allah’ın Resulü’dür hükmüne inanmak şart değil” diye bir ibare varmı ? sözünü burada ayaklarımın altına almış ve öyle dendiğini ispatlamış bulunuyorum bunun yalan olduğu ortaya çıktığına göre;
2-eee efendiler siz böyle diyorsunuzda bakalım ALEMLERİN TEK RABBİ OLAN YÜCE ALLAH SİZE NE CEVAP VERİYOR...
Al-i İmran Suresi 31.Ayet:
De ki:Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.
Yine aynı Sure 32.Ayet:
Deki:Allah ve peygamberine itaat edin.Eğer yüz çevirirlerse muhakkakki Allah kafirleri sevmez.(Burada Ahmet Şahin ve F.Gülene hükmü ben değil ALLAH VERİYOR ZATEN)
NEYSE DEVAM EDELİM....
Ahzap Suresi 56.57. Ayet:
Allah ve melekleri peygambere çok salavat getirirler.Ey müminler sizde ona salavat getirin ve tam bir teslimiyet ileselam verin.ALLAH VE RESULÜNÜ İNCİTENLERE ALLAH,DÜNYADA VE AHİRETTE LANET ETMİŞ VE ONLAR İÇİN HORLAYICI BİR AZAP HAZIRLAMIŞTIR.

(YANİ BIRAKIN İNKARI TEVHİDDEN ÇIKARMAYI,ŞART DEĞİLDİR DEMEYİ,ALLAH (C.C.)İNCİTENİ BİLE AFFETMİYOR,İNCİTENİ BİLE....

Nur suresi 62.Ayet:
Müminler ancak Allah'a ve peygamberine inanmış kimselerdir.

Fatır Suresi 35.Ayet:
Eğer seni yalanlamış olurlarsa,senden önceki peygamberlerde yalanlanmış,inkar edilmiş olur.
bunlar yaptığınız tevhid cinayetine yönelik ALLAH'ın hükmüdür...
BİTMEDİ DAHASI VAR...
işte papa ve patrik dostluğuna ALLAH'ın cevabı:

Al-i İmran Suresi 28.Ayet:
Müminler ALLAH'ı bırakıpta kafirleri dost edinmesinler.Kim böyle yaparsa ALLAH katında yaraşır birşey yapmış olmaz.

Maide Suresi 51.Ayet:
Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Nisa Suresi 144.Ayet:
Ey iman edenler!Müminleri bırakıpta kafirleri dost edinmeyin.ALLAH'ın aleyhinize apaçık ferman vermesini mi istersiniz?

EVET CEVAP VER HADİ ALLAH'IN ALEYHİNİZE APAÇIK FERMAN VERMESİNİ Mİ İSTERSİNİZ?
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:22 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAKAN_KURT BU YAZILANLARI OKU SONRA NASIL BIR ADAMIN YOLUNDAN GIDEN DIGER BIR SAHSIYETSIZIN YOLUNDAN GITTIGINI ANLA ASLANIM:

Said-i Nursi kimdir?
1877 yýlýnda Bitlis'in Hizan ilçesine baðlý Nurs köyünde doðan ve 24 mart 1960 tarihinde ölen ve bidayette Saidi Kürdi diye anýlan bir þahsýn esas gayesi, Türklüðü tahrif ederek ayrý bir Kürt devleti kurmaktýr. Nitekim yaþamý boyunca bu amacýný gerçekleþtirmek için etkinlik göstermiþtir.

Doðduðu bölgeden Ýstanbul'a gelen Said-i Kürdi, 31 Mart ayaklanmasýna katýlmýþ, Milli mücadele döneminde Kürt Teali Cemiyeti kurucularý arasýnda yer almýþtýr.

(kaynak Marmara Brifingi: Orgeneral turgut Sunalp, Korgeneral Abdurrahman Ergeç, Tümgeneral Recai Engin, Tümgeneral, Memduh Ünlütürk, Tümgeneral Fazýl Polat, Kur. Alb. Fikret Küpeli...) Bu zamandan 1950'ye kadar risaleleri yaymaya ve cemaatini büyütmeye devam etmiþtir.

1950 sonrasýnda yazmýþ olduðu risalelere dayanan cemaatini iyice güçlendirmiþ ve bu dönemki DP hükümeti le iþbirliðine girmiþtir. Atatürk'ün baþlatýýðý toprak reformunu yarýda býrakarak bölgesinin aðalara ve þeyhlerin elinde kalmasýnda büyük pay sahibi olan Said-i Nursi zamanýn iktidarý Adnan Menderes tarafýndan eli öpülerek el üstünde tutulmuþtur.

1960 ihtilaliyle birlikte Adnan Menderes ve diðerleri asýlmýþtýr. Said-i Nursi'nin cesedi de Ýhtilal subaylarý tarafýndan ortadan kaldýrýlmýþtýr.

31 Mart Ayaklanmasý
Halkýn temsil edildiði parlamentonun kaldýrýlarak, Padiþahýn mutlak egemenliðinin geri getirilmesi için çýkan ve sloganý: "Halk burada çoban nerede?!" olan bu ayaklanma Mustafa Kemal Atatürk'ün komuta ettiði Yýldýrým Ordularý tarafýndan bastýrýlmýþtýr.

Bu ayaklanmada önemli rol oynayan Volkan gazetesi'nde de yazýlarý çýkan Said-i Kürdi Isparta'ya sürülmüþtür.

Kürt Teali Cemiyeti
1. Dünya savaþýnda yenilince yurd emperyalistler tarafýndan daha önce yapýlmýþ anlaþmaya uygun olarak iþgale baþlandý. Ülkenin her yerinde Yunan ayrýlýkçýsý, Ermeni ayrýlýkçýsý Kürt ayrýlýkçýsý cemiyetler türemeye baþladý.

Isparta'daki sürgünden memleketine dönen Said-i Kürdi yine Ýngilizlerin iþgal planýna uygun olarak Doðu'da ve güneydoðuda Ýngiliz hükümeti destekli bir Kürdistan kurulmasý amacýyla "Kürt Teali Cemiyeti" kurucularý arasýnda yerini aldý.(kaynak: Marmara brifingi, 1971)

Bir yandan iþgalcilerle mücadele eden Ankara hükümeti bir yandan da Ýngiliz destekli gerici isyanlarý bastýrmakta baþarýlý olunca Said-i Kürdi bu sefer M. Kemal'le görüþmek için Ankara'ya gitti. Amacýn þeriat devleti kurmak olmadýðýný, ulusal temele dayanan devlet kurmak olduðunu anlayýnca bundan vazgeçti.

Bugün dahi Nurculukta cuma namazý kýlýnmasý farz kabul edilmez. Çünkü Said-i Kürdi'nin anlayýþýna göre ülke hala "müslüman" deðildir. "Dar-ül harp"tir. Yani þeriatý getirmek için savaþýlmasý geren topraklardýr.

Bu anlayýþa uygun olarak çýkan ve arkasýnda Ýngiliz desteði olduðu resmi belgelerle kanýtlanmýþ olan Þeyh Sait isyanýna katýldýðý için Ýstiklal Mahkemesince yargýlandý ve birçok ilde sürgün yaþadý. Ýngiliz destekli baðýmsýz Kürdistan isteyen bu ayaklanma birçok þehrin yýkýmýna, ordunun büyük ölçüde kayýp vermesine ve misak-ý Milli sýnýrlarýmýz içinde olan Musul ve Kerkük'ün Ýngilizlere kalmasý ile sonuçlandý.

Nur cemaati'nde Atatürk'ün "Öküz aleyhisselam", "Beton Kemal", "Deccal" gibi isimlerle anýlmasýnýnn arkasýnda bu þeriatçý ayaklanmalarýn uðradýðý hezimetler yatmaktadýr.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ve sizin mutlak küfre karşı aynı cephede yer alalım dediğiniz hristyan ve yahudilerle ittifak yapmaya devam edin.ALLAH ne diyor müşrikler için bakınız...umulurki ibret alırsınız ve yaptığınızın vebalinden ALLAH'a sığınırsınız...

Tevbe Suresi 28.Ayet:
Ey İman edenler'müşrükler ancak bir necis(pislik)tir.
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:33 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_Kurt demiş ki:
Dikkat edilirse, Hocaefendi 'merhamet' nazarı ile bakılmalıdır, diyor ama ehl-i necattır (kurtulan zümredendir) demiyor. Allaha eş ve ortak koşmayan ama peygaberimizdende haberi olmayan kişilerin cehennemlik olduğuna dair bir kural varmı dinimizde.

İmam-ı Rabbani Hazretleri 259. mektubunda buyuruyor ki,Dağda yetişip, hiçbir din duymayıp,puta tapan müşrikler,cennete ve cehenneme girmeyecekler, hesap yapılırken, zulümleri kadar azap çekeceklerdir.Sonra hayvanlar gibi yok edileceklerdir. Küçük iken ölen kafir çocukları ve peygamberlerden haberi olmayanlarda böyle olacaklardır buyuruyor.
Ancak bunlarla kitaplı kafileri karıştırmayınız.Hangi kitaplı kafir islam dinini duymamıştır.Dinlerinin temeli Resulullah Efendimiz geldikten sonra O'na düşmanlık beslemekle ayakta kalmakta.Azıcık aklı selim olunuz efendi, Allah-u Teala aşkına...

Bu konuda Abdulhakim Arvasi Hazretleride şöyle buyuruyor:

Bunlar islam dinini,cenneti, cehennemi, işittikten sonra, merak etmez,öğrenmez ise,inad edip inanmazsa,o zaman azap göreceklerdir.

Yine belirteyim ki, Hem İmam-ı Rabbani Hazretleri hemde Abdulhakim Arvasi Hazretleri sözleri dinde senet kabul edilen alimlerimizdir. Allah-u Teala bizleri onların şefaatlerine nail eylesin.

Selametle..
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drmfk demiş ki:
Bizim referansımız, İmam-ı Maturudi,Ebul Hasen Eşari,İmam-ı Rabbani, Seyyid Abdulkadir Geylani, Seyyid Taha-i Hakkari,İmam-ı Gazali, Seyyid Abdulhakim Arvasi, Merhum Şeyhul İslam Mustafa Sabri Efendi,Merhum Ahmed Davudoğlu,Merhum Necip Fazıl,Merhum Seyyid Ahmed Arvasi, merhum Ahmed Mekki Efendi,... ve daha nice isimlerini saymadığımız ehl-i sünnet ulemalarıdır.Ki onlar Resulullah Efendimizden bu güne kadar temiz ve pak olan akaidi bizlere ulaştıran büyük alimlerdir.

Ehli Sünnet imamlarını saymışsın. Güzelde bu imamlardan kaçı gayri müslimler ile diyalog kurmayın, onlar ile ilişkde bulunmayın diye bir kaide koymuştur ortaya. Böyle bir görüş varsa gerçekten okumak isterim.

Ayrıca bu günkü ilahiyatçılarımızda ehli sünnet inancına sahipken bunca ilahiyatçı bu sapmanın farkında değilde siz mi farkındasınız.

drmfk demiş ki:
Bu arada fg'nin tescilli mason ve dinde reform yanlısı abduh ve efgani hakkındaki görüşlerini tetkik ederseniz faideli olacaktır.

Ben bu konu hakkıda bir şey bilmiyorum. Bu isimleri FG nin sitesindede aradım bir şey bulamadım. Elinizde bir bilgi varsa verirseniz okuyabilirim.

Alıntı:
Alıntı:
Yunus Emre, "gel kim olurson ol gel" diyerek hangi inançtan olursa olsun herkesi çağırırken dine aykırı, reformcu bir hareket mi yapmış oluyor.
Bu ifade Yunus Emreye değil Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerine izafe edilir ya, hoş onada ait değildir. Mevlananın hiç bir eserinde rastlanmamış olan, ancak islam dinini felsefi bir akımmış gibi gösterme gayretlerinin bir ürünüdür.Bilginize...

Yunus Emre hazretlerinin, “Yaratılmışı hoş gördük, Yaratandan ötürü” diyerek yetmiş iki millete aynı gözle bakması, dinimize aykırı değildir. Bir hadis-i şerifte, (İnsanlar [insan olarak] bir tarağın dişleri gibi eşittir) buyurulmuştur. (İbni Lâl)

Mevlananın bir ayagım merkezde diğer ayağım 72 milletie birlikte ifadesi kitaplaırında geçmiyor mu?
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 12:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAKAN_KURT BU YAZILANLARI OKU SONRA NASIL BIR ADAMIN YOLUNDAN GIDEN DIGER BIR SAHSIYETSIZIN YOLUNDAN GITTIGINI ANLA ASLANIM:

Said-i Nursi kimdir?
1877 yýlýnda Bitlis'in Hizan ilçesine baðlý Nurs köyünde doðan ve 24 mart 1960 tarihinde ölen ve bidayette Saidi Kürdi diye anýlan bir þahsýn esas gayesi, Türklüðü tahrif ederek ayrý bir Kürt devleti kurmaktýr. Nitekim yaþamý boyunca bu amacýný gerçekleþtirmek için etkinlik göstermiþtir.

Doðduðu bölgeden Ýstanbul'a gelen Said-i Kürdi, 31 Mart ayaklanmasýna katýlmýþ, Milli mücadele döneminde Kürt Teali Cemiyeti kurucularý arasýnda yer almýþtýr.

(kaynak Marmara Brifingi: Orgeneral turgut Sunalp, Korgeneral Abdurrahman Ergeç, Tümgeneral Recai Engin, Tümgeneral, Memduh Ünlütürk, Tümgeneral Fazýl Polat, Kur. Alb. Fikret Küpeli...) Bu zamandan 1950'ye kadar risaleleri yaymaya ve cemaatini büyütmeye devam etmiþtir.

1950 sonrasýnda yazmýþ olduðu risalelere dayanan cemaatini iyice güçlendirmiþ ve bu dönemki DP hükümeti le iþbirliðine girmiþtir. Atatürk'ün baþlatýýðý toprak reformunu yarýda býrakarak bölgesinin aðalara ve þeyhlerin elinde kalmasýnda büyük pay sahibi olan Said-i Nursi zamanýn iktidarý Adnan Menderes tarafýndan eli öpülerek el üstünde tutulmuþtur.

1960 ihtilaliyle birlikte Adnan Menderes ve diðerleri asýlmýþtýr. Said-i Nursi'nin cesedi de Ýhtilal subaylarý tarafýndan ortadan kaldýrýlmýþtýr.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 27. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız