Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 29. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ertuprul Özkök'e verilen röportaj:

Özkök:Bu biraz aşırı alçakgönüllüğünün ifadesi mi yoksa?

FG:Hep kendimi öyle kabul baktım. Hiç farklı konuşmadım. Herkes gibi bilgi imanı açısından Allah'a layık olmaya çalıştım. Acaba ben bunlarla kurtulabilir miyim endişesini taşımışımdır. Fakat peygamberin verdiği bu ölçüyle bir kimse hayatında bir kere ''La İlahe İllallah'' demişse, cennete gireceğine inanmışımdır.

Yeterlimi ehl-i necat dediğine delil olarak bilemiyorum artık!!!

HÜrriyet 26,01,1995
Selametle...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 217

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen benim yazdıklarıma cevap ver önce ondan sonra ben sana herşeyi kanıtlarım sen önce lafı değiştirme söylediklerinin hepsinin yalan olduğunu sana kanıtladı oku sonra konuş ben sorularıma cevap istiyorum okadar cevap vermek zorundasın sana okumak için istediğin kadar mühlet veriyorum ben buradayım....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:09 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

17,04,2000 tarihli zaman gazetesi AHMET ŞAHİN:
mühim olan kelime-i tevhid inancıdır.HZ.MUHAMMED'i kabul ve tasdik etmek şart olmayıp(dikkat edin imanın şartlarından biri budur)bir kemal mertebesidir....

1-evet evvela senin Şimdi burda “Muhammed Allah’ın Resulü’dür hükmüne inanmak şart değil” diye bir ibare varmı ? sözünü burada ayaklarımın altına almış ve öyle dendiğini ispatlamış bulunuyorum bunun yalan olduğu ortaya çıktığına göre;
2-eee efendiler siz böyle diyorsunuzda bakalım ALEMLERİN TEK RABBİ OLAN YÜCE ALLAH SİZE NE CEVAP VERİYOR...
Al-i İmran Suresi 31.Ayet:
De ki:Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.
Yine aynı Sure 32.Ayet:
Deki:Allah ve peygamberine itaat edin.Eğer yüz çevirirlerse muhakkakki Allah kafirleri sevmez.(Burada Ahmet Şahin ve F.Gülene hükmü ben değil ALLAH VERİYOR ZATEN)
NEYSE DEVAM EDELİM....
Ahzap Suresi 56.57. Ayet:
Allah ve melekleri peygambere çok salavat getirirler.Ey müminler sizde ona salavat getirin ve tam bir teslimiyet ileselam verin.ALLAH VE RESULÜNÜ İNCİTENLERE ALLAH,DÜNYADA VE AHİRETTE LANET ETMİŞ VE ONLAR İÇİN HORLAYICI BİR AZAP HAZIRLAMIŞTIR.

(YANİ BIRAKIN İNKARI TEVHİDDEN ÇIKARMAYI,ŞART DEĞİLDİR DEMEYİ,ALLAH (C.C.)İNCİTENİ BİLE AFFETMİYOR,İNCİTENİ BİLE....

Nur suresi 62.Ayet:
Müminler ancak Allah'a ve peygamberine inanmış kimselerdir.

Fatır Suresi 35.Ayet:
Eğer seni yalanlamış olurlarsa,senden önceki peygamberlerde yalanlanmış,inkar edilmiş olur.
bunlar yaptığınız tevhid cinayetine yönelik ALLAH'ın hükmüdür...
BİTMEDİ DAHASI VAR...
işte papa ve patrik dostluğuna ALLAH'ın cevabı:

Al-i İmran Suresi 28.Ayet:
Müminler ALLAH'ı bırakıpta kafirleri dost edinmesinler.Kim böyle yaparsa ALLAH katında yaraşır birşey yapmış olmaz.

Maide Suresi 51.Ayet:
Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Nisa Suresi 144.Ayet:
Ey iman edenler!Müminleri bırakıpta kafirleri dost edinmeyin.ALLAH'ın aleyhinize apaçık ferman vermesini mi istersiniz?

EVET CEVAP VER HADİ ALLAH'IN ALEYHİNİZE APAÇIK FERMAN VERMESİNİ Mİ İSTERSİNİZ?
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:10 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şimdi sende bana aksini kanıtla ben de yazmayı bırakıyorum hadi bakalım ALLAH'ın ayetlerinin aksi nasıl olur bilemem ama...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynı röportajdan başka bir alıntı:

ÖZKÖK:Tekrar dinde reform konusuna dönmek istiyorum. Bu çok tartışılan bir konu.

FG:Eskiden bir kısım kişilerin yorumla ilgili düşünceleri olmuştur. Bunlar kimilerince reform olarak değerlendirilmiş olabilir. Ama bazıları da buna içtihat olarak baktı. Yorumu yapanları da müçtehit olarak görmüşlerdir. Reformda şekli bozulan bir şeyi eski haline getirme kaidesi vardır. İçtihatta ise esnekliği sonuna kadar kullanma, o kapıyı açık bırakma, ağzına kadar ve çağların ihtiyacını karşılama.

ÖZKÖK:Geçmişte bunun örnekleri var mı?

FG:Mesela Cemaleddin Afgani reformistti. Ama bizim Hayreddin Bey Hoca'mıza sorarsanız, o da der ki; belki Muhammed Abduh da, hatta belki Abdulvahap da birer müçtehitti. Bu açıdan da ben reformist hiç değilim. Ama reformistlerin yerine konacak müçtehitlerin kendine göre ağır şartları vardır. Bu bir kabiliyet, istidat, hatta bir deha meselesi. Yani bizim boyumuzu aşan bir şeydir. Ben düz bir Müslüman'ım.

Burada fg'nin kendi ifadesiyle hem karamanın hemde kendisinin foyaları ortaya çıkıyor. Bilinen reformistleri nasılda içtihat seviyesine getiriyorlar.
Halbuk İmam-ı Gazzali Hazretleri konunun sınırını net olarak çizmişler. Bu zamandan sonra artık mutlak müçtehit yetişmeyecektir,zira ihtiyaçta yoktur prensibiyle...

Eeee,malumunuzdur fg bu nedenle olsa gerem İmam Hazretlerini ara ara eleştirmiştir.

Selametle...
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:13 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="ergenekon18"]uchilal üküdasim ben baslik acamiyorum bana yardimci olabilir misin nereden acmam gerekiyor[/quote]

ülküdaşım henüz yazma iznin yoktur....
yazma izni olan birinden rica et o başlığı atsın sen yazıyı ekle bende henüz başlık açamıyorum yoksa yardımcı olurdum...
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drmfk ülküdaşım benim söylediklerime cevap versin ....

bir cevap versinde görelim bakalım ALLAH'ın ayetine doğru derse nurculuk yanlış diye kabul edecek yok yanlış derse bu seferde islamdan çıkacak...

versin kararını...
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uchilal_19 demiş ki:
ayrıca hayır ben bunun yalan olduğunu yazımda kanıtladım sadece merhamet nazarıyla bakın demiyor...

ve sadece onu dese bile alın işte bir ayet daha ne söyleseniz batacaksınız hakan-kurt

MÜMTEHİNE SURESİ 1.AYET:

EY İMAN EDENLER!BENİMDE DÜŞMANIM ,SİZİNDE DÜŞMANINIZ OLANLARI DOST EDİNMEYİN,ONLAR SİZE GELEN GERÇEĞİ İNKAR ETMİŞKEN,ONLARA SEVGİMİ GÖSTERİYORSUNUZ?

BUNADA CEVAP VERİN ÖNCEKİLEREDE....

İŞTE AL MERHAMET YALANINI ALLAH AYAKLARININ ALTINA ALIYOR...

Alıntı:
"Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez."(Maide,51)

Merhum Elmalı Hamdi Yazır bu Ayeti Kerime için bakın Tefsirinde ne diyor:

'Yahudi ve hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onlara velî olmayınız değil, onları velî tutmayınız, itimat edip de yâr tanımayınız, yardaklık etmeyiniz. Velâyetlerine, hükümlerine yardımlarına müracaat etmek, mühim işlerin başına getirmek şöyle dursun, onlara gerçek bir dost gibi tam bir samimiyetle itimat edip de kendinizi kaptırmayınız. Özetle onları dost olur sanıp da yakın dostlarınız gibi sıkı fıkı beraberliklere dalmayınız, tuzaklarına düşmeyiniz, isteklerine iştirak etmeyiniz. Görülüyor ki 'Yahudiler ve hıristiyanlara dostlar olmayınız' buyurulmamış, 'Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyiniz' buyurulmuştur. Çünkü 'Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez.' (Mümtehine, 60/ buyurulmuştur. Şu halde müminler yahudi ve hıristiyanlara iyilik etmekten,dostluk yapmaktan, onlara âmir olmaktan yasaklanmış ve men edilmiş değil, onları dost edinmekten, yardaklık etmekten yasaklanmışlardır.'

Görülüyor ki 'Yahudiler ve hıristiyanlara dostlar olmayınız' buyurulmamış, 'Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyiniz' buyurulmuştur.

'Dost edinmek' ile 'Tebliğ niyetli dost olmak' arasındaki Farka VURGU yapıyor,

1-) Haram olan "Dost edinmek" : Onlara her türlü sırrınızı paylaşmak , sıkı-fıkı bir ilişki içinde olmak , onlardan gelen her habere hemen itimat etmek ve onlara yardaklık etmek yasaklanırken ,

2-) Helal olan "Dost olmak" : İslamı temsil ve tebliğ noktasında Diyalog kurmak , onlara adaletle hükmetmek , iyilik yapmak olarak sıralayabiliriz.

Şayet , bu hususu böyle anlamamış olursak , bazı Ayeti Kerimler arasında -haşa- çelişki meydana gelmiş olur...

Alıntı:
Maide 5: '. Kendilerine kitap verilenlerin yiyecekleri size helal olduğu gibi,............ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden namuslu hür kadınlar, zina etmeksizin, gizli dost tutmaksızın, namuslu bir şekilde mehirlerini ödediğiniz takdirde, size helâldir.'

Yani, Ayeti Kerime ile , EHL-İ KİTAB tan kız almak ve onların yediğinden yemek yemek Helaldir. Şimdi şayet (Maide:51) de geçen Dost edinmeyi, Elmalı ve diğer tefsirciler gibi anlamaz ve HER KAFİRİ DÜŞMAN addedersek, o zaman Kuran-ı Kerim hem Kafir Ehl-i Kitabın kızını bir eş olarak almaya ruhsat verirken, hemde Düşman olmayı öğütlemiş olurki, o zaman -haşa-Kuranı çeliştirmiş oluruz. Doğrusu Elmalı merhumun dediği gibidir.

Alıntı:
Ayrıca: "Allah, sizinle din uğrunda savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve onlara adil davranmanızı yasaklamaz." (Mümtehine, 8,9,)

Alıntı:
"Zulmedenleri hariç, ehl-i kitap ile en güzel olan şeklin dışında bir tarzda mücadele etmeyin ve onlara şöyle deyin: Biz, hem bize indirilen kitaba, hem size indirilen kitaba iman ettik. Bizim İlahımız da sizin İlahınız da bir ve aynı İlahtır ve biz O'na gönülden teslim olduk." (Ankebut, 46)

Alıntı:
De ki: "Ey ehl-i kitap, sizinle bizim aramızda aynı olan bir kelimeye gelin: Allah'tan başkasına ibadet etmeyelim ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım; Allah'ı bırakıp da, kimimiz kimimizi rabler de edinmesin." (Âl-i İmrân, 64)

gibi Ayeti Kerimlerde buna işaret etmektedir.
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neyse kardeşler. Bu günlük bu kadar, Benim çıkmam lazım yarım zamanım oldukça cevap yazmaya çalışacağım.
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hayır mümtehine suresindeki ayet adaletli olunuz diyor sadece onların elini eteğini öğünüz demiyor bu bir..

madem senin o f.gülen hocan tebliğ niyetli dost oluyormuş ta neden biz kelime-i tevhidden hz.muhammedi atıyoruzda onlar credo'dan hz. isayı atmıyorlar bu iki...

ayrıca peygamberi tevhidden atmıyoruz dediniz bunun yalan olduğuda ortaya çıktı hakan-kurt...
yalan olduğu ortaya çıktı çıkmasınada buna açıklama yapamıyorsun bakıyorum hani nurculuk onlara yalnızca merhamet nazarıyla bakalım diyordu.....
ama ahmet şahin peygambere iman şart değil bir kemal mertebesi diyor....
bunu açıklasana...
Nisa Suresi 144.Ayet:
Ey iman edenler!Müminleri bırakıpta kafirleri dost edinmeyin.ALLAH'ın aleyhinize apaçık ferman vermesini mi istersiniz?
yahu ALLAH daha ne desin size sen bunun tefsirini yazda görelim...
ankebut46.ayette papanın elini eteğini mi öpün diyor.
patriklere papalara hazret diyerek yalakalık mı yapın diyor önce kuranı iyice okuda konuş bütün nurculara aynı 3-4 ayeti ezbverletip tek onları söylüyorsunuz ama o ayetlerdede ALLAH size diyalog kurun demiyor işte ama bunca ayetinde onları dost edinmeyin diyor...
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:30 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çalış ayrıca ben sadece müslümanlarla kardeşim islam bunu emreder...
yaz bakalım bende ALLAH bana soluk alma irfanı verdikçe kafirlere karşı savaşacağım
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

islamın neresinde papa eli öpün diyor?
nerde onlara hazret deyin diyormuş sende onu söyle bakalım ...
bu ülkeyi hristyanlaştıramazsınız....
bunu böylece bilin
uchilal_19
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yazdığın ayetlerin hiçbirinde ateizme karşı birlikte mücadele edin yazmıyor ama ..
hatta hiçbirşeye karşı birlikte mücadele edin yazmıyor...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ekm 25, 2005 1:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu ehl-i necat meselesine nasıl cevap vereceğinizi merak etmekteyim muhterem.
Cevaplar öyle giderseniz bizide meraktan kurtarmış olursunuz.Kesin bununda bir tevili vardır size göre...
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 29. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız