Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 32. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Pts Ekm 31, 2005 7:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamun aleyküm yazıları okudum kimisi cemaatin yanındaymış hissi uyandırdı bende.arkadaşlar ben geçen yıl amcamın oğlunun zoruyla 1 yıl üniversiteye hazırlık içiğn cemaatin yurtlarında kaldım orda ne çektiğimi ben bilirim.arkadaşlar bir türk olarak orda sanki gurbetteydim ecnebi bir memleketteydim sanki.bakın arkadaşlar yurtta benim gibi 3 4 ülkücü daha vardı biz orda 2.sınıf vatndaş gibiydik.türk milliyetçilerini kabul edemiyolar türk deyince sinirleri bozuluyodu.onlar için kim 2 rekat namaz kılarsa o muhteşem bir insandır gerisi yalan.tabiiki namazımızı kılacaz o zaten görevimiz.sabahları odaların kapılarına vurarak müslüman değilmisiniz diye bağırırlar sonra haftanın belirli günlerinde her odanın abileri odaları toplar istişare adı altında ilk önce said nursinin risalelerinden okumaya başlarlar daha sonra asıl amaçları cemaatin lideri olan fettullah gülen in vaazları dinlettirilir.orda hiç bir ulusal bayram kutlanılmaz.geçen yıl bayrak yakılma olaylarında odalara türk bayrakları asmıştık yurttaki pkk yandaşları biz yokken bayrakları indirdiler ve arkamızdan laflar söylediler tabii biz ilk önce onları bi uyardık onlar devam edince bi arkadaş yurt müdürüne söyledi olanlarısonra kabak bizim bvaşımıza patladı hoşgörü diyalog adı altında bizlere kızdılar yanlış yapmışız yurdu germişiz.biz sonra durumu velilerimize aksettirdik durumu velilerimiz yurda gelince tabi durumlar değişti bunlar iki yüzlü insanlar bunlar türk milliyetçöilerini sevmezler.geçenlerde bunların lideri türkiyede yükselen milliyetçiliği dip dalgasını silecemdedi bunlar abd nin uşağı gazetelerinde ermeni milliyetçisi etyen mahçupyan yazıyo ermenilerin türklere yaptıkları katliamları unuttular karabağın işgalini unuttular köşe yazılarında ülküğcülere sürekli sataşıyolar .arkadaşlar gözümüzü açalım bunların oyunlarına alat olmayalım çünkü bunlar türkün menfaatlerini düşünmezler bunlar yavbancılarla diyalog adı altında ülkeyi pazarlıyolar biraz dikkat lütfen.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Sal Kas 01, 2005 12:41 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zaman Gazetesi kurucularından Veren İşçi Partisi'ne katılıyor

Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nın kurucu Başkanı, Zaman Gazetesi kurucusu ve eski yöneticisi, Samanyolu televizyonu kurucusu ve Yönetim Kuruul üyesi Nurettin Veren İşçi Partisi’ne katılıyor.

İşçi Partisi’nden yapılan açıklamada, Veren’in Fethullah Gülen’in 35 yıldır en yakınındaki kişilerden biri olduğu öne sürüldü. Katılımın yarın İP İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleşeceği bildirildi. (ANKA)

BU NE YAMAN ÇELİŞKİDİR YA RAB...

Bu kokuşmuş düzende daha nelere şahit olacağız. Kimin eli kimin cebinde belli değil. İşte sevgili ülküdaşlar bir süre önce şovlarla kendini medyaya taşıyan, Milli Devlet Milli Hükümet sloganlarıyla halkın milliyetçilik duygularını sömürmeye çalışan, Vatan Nöbetindeyiz gibi sahte gösterilerle Vatan Savunmasına soyunan bir partinin geldiği aşamaya bakın hele.
Bu da gösteriyor ki Milletini ve Milliyetini düşünen tek parti MHP dir. Başka adres aramak abesle iştigaldir.

Saygılarımla.
mkayhan33
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 74

İletiTarih: Sal Kas 01, 2005 1:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÖZELİME MESAJ ATAN BİR KARDEŞİM DEMİŞ Kİ" SEN ONLARI ELEŞTİRİRKEN HİÇ Mİ GÖRMEDİN YABANCI ÖĞRENCİLERİN İSTİKLAL MARŞINI OKUMASINI " ELBET GÖRDÜM VE ÇOK TA DUYGULANDI NEDEN O ÖĞRENCİLERİN BAŞINDA BADEM BIYIKLI NUR TALEBELERİ VARDA HİLAL BIYIKLI ÜLKÜCÜLER YOK DİYE.KISKANMADIM GIPTA ETTİM.BU EKSİKLİĞİMİZİN SUÇUNUDA ONLARA YÜKLEMİYORUM.KENDİMİZE CEZALAR KESİYORUM.AMA SADECEİSTİKLAL MARŞI OKUTUYOR DİYEDE TURAN CI YAPIP ÇIKMAYALIM.EL İNSAF DERKEN SİZE DE EL İNSAF YANİ .LÜTFEN DİNLERARASI DİYALOG VE HOŞGÖRÜ TOPLANTILARINI BİRAZ FERASET GÖZÜYLE İNCELEYİN .
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Bugu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Sal Kas 01, 2005 1:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Nurcular pisliktir" galiba boyle yazilmasi gerek:) onceki yazi silinmish ama hich de forum kurallarina karshi gelmiyordu neyse, eyvallah bana izin.
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Sal Kas 01, 2005 5:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zaman gazetesinde, Şahin Alpay’ın “Orhan Pamuk’a saygı borçluyuz” başlıklı yazısı yayınlandıktan sonra iki yazı yazdık, en az yirmiiki yazı daha yazılması gerektiğini düşünüyoruz.
Böyle bir hezeyan karşısında, böyle bir iftira ve iftiracıyı alkışlama ahlaksızlığı karşısında eğer susarsak, eğer susarsanız, yarın hesap gününde dedelerimizin elleri yakamızda olacaktır.
Ben şahsen Erzurumlu olarak, Erzurum’un milli kahramanı Nene Hatun’un sert, derin ve anlamlı bakışları karşısında eziliyorum. Fotoğrefına her baktığımda, Zaman gazetesindeki, “iftiracıya saygı ve teşekkür borçlu olduğumuzu” söyleyen o malum yazı geliyor aklıma. Nene Hatun’un; “Ermeniler anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getirdiler, hayatımızı zehir ettiler, gözümüzün önünde sevdiklerimizi diri diri yaktılar. Her şeye rağmen vatanımızı müdafa ettik. Bizden sonra, günün birinde bir iftiracı, Ermenilerin işledikleri cinayetleri ters çevirip, bizim üzerimize yıkmaya kalktı, peki siz ne yaptınız? İftiracıya ve onu alkışlayanlara karşı tepkiniz ne oldu? Hiç değilse kaşlarınızı çatacak, suratınızı asacak kadar bizim değerimiz yok muydu yanınızda” sözlerini duyar gibiyim.
Ceddimiz, Milli Şairimiz Mehmet Akif’in;
“Yumuşak başlı isem kim demiş koyunum
Kesilir fakat çekmeye gelmez boynum” şeklindeki karakter tesbitinin arkasında durmak, esas bu özelliğe sahip çıkmak için de müfteri alkışlarını protesto etmek borcundayız.
Aziz milletimize, bu arada Zaman gazetesi okurlarına da çok içten, çok samimi olarak soruyorum; sizler Milli Şairimizin şu mısralarına katılıyor musunuz:
“Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem
Biri ecdadıma saldırdı mı hatta boğarım
Boğamazsın ki, hiç olmazsa yanımdan kovarım.”
Katılıyorsanız, Zaman gazetesinin “... saygı ve teşekkür borçluyuz” dediği Pamukçuzade’nin “Türkler bir milyon Ermeni’yi otuz bin Kürt’ü katletmiştir” yollu sözleri apaçık bir saldırı değil midir? Bir iftira değil midir? Dünyanın en adaletli bir milletini katillikle suçlamak değil midir? Peki Zaman gazetesinin yaptığı, ecdadımıza saldıranın sırtını sıvazlamaktan, devam et arkandayım demekten başka bir şey midir? Bu apaçık bir zulüm değil midir?
Hani siz, zulmü alkışlamayacak zalimi asla sevmeyecektiniz. Hani siz, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemeyecektiniz. Hani siz, biri ecdadınıza saldırınca, iftira edince, iftira edenin sırtını sıvazlayınca arslan kesilecektiniz, hiç olmazsa yanınızdan kovacak, aynı mecliste, aynı masada oturmayacaktınız!
Hiç kimse kusura bakmasın ve hiç kimse ecdadımıza çirkin saldırı karşısında, bu saldırıyı meşrulaştırma çabaları karşısında susmamızı beklemesin.
Hiç kimse “hizmet” söylemlerinin arkasına sığınarak bu vatanın, bu milletin can düşmanları ile el sıkışmalarını, sarmaşdolaş vaziyetlerini yutacağımızı, sineye çekeceğimizi beklemesin.
Bugün dedelerinin izzetine, şahsiyetine, haysiyetine sahip çıkamayanlar, yarın çocuklarının ve torunlarının izzetini, şahsiyetini, haysiyetini de koruyup dava edemezler.
Dün otuz bin insanın katilinin adil yargılanmadığına, mahkeme sırasında kötü muamele gördüğüne, dolaysıyla yeniden yargılanması gerektiğine dair yazılar yayınlayacaksınız, bugün iftiracılara kucak açacaksınız, sonra da dönüp “Zaman hizmetin gazetesi” diye yutturacaksınız. Yok öyle yağma.
ergenekon18
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 237

İletiTarih: Çar Kas 23, 2005 12:43 am    ileti konusu: ''Fethullah Gülen'in falakasından geçmeyen yok'' Alıntıyla Cevap Gönder

Birkaç hafta önce xxxx Partisi’ne katılan Nurettin Veren, 35 yıllık yol arkadaşını anlattı

''Fethullah Gülen'in falakasından geçmeyen yok''

İzmir doğumlu olan Nurettin Veren, meslek lisesi öğrencisiyken, 16 yaşında Fethullah Gülen ile tanıştı. Makine mühendisliği mezunu. Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Kurucu Başkanı. Zaman Gazetesi Kurucusu ve eski genel müdürü, aynı zamanda Samanyolu TV kurucusu, eski yönetim kurulu üyesi ve ortağı. Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Moğolistan, Arnavutluk ve Romanya'da açılan okulların, üniversitelerin kurucu başkanı.

Nurettin Veren

●Cemaate bağış yapan işadamlarına, benimle irtibatlarını kesmeleri için yemin ettirildi

●ABD’ye Vatikan’ın desteğiyle gitti, tepkiden çekindiği için hastalığı uydurdu

●Yanında kalanların çoğu ondan dayak yemiştir, biliyorum çünkü falakanın bir ucundan da ben tutuyordum

●Yıllarca ütüsüz pantolon giyerken, şimdi tavşan tüyünden iç çamaşır kullanıyor

●Şömine demiriyle bana vurmaya kalktı. Kendimi sakınmasaydım, ölebilirdim

●Karımı ve çocuklarımı benden uzaklaştırdı. Gülen, insanı inleterek öldürüyor

Yaklaşık 35 yıllık Fethullahçı, henüz birkaç haftalık İşçi Partili Nurettin Veren’le Gülen’in tanışıklığı, İzmir Kestanepazarı Camii’nde bir Cuma namazı sonrasına dayanıyor. O günlerde Nurettin Veren henüz 16 yaşında bir lise öğrencisi, Fethullah Gülen ise 26 yaşında genç bir vaiz. Genç vaizle lise öğrencisinin yol arkadaşlığı, Gülen’in tahta kulübesinde başlamış.

Cami yaptırmak yerine fakir talebe okutmak; vatansever, dindar, aydın gençler yetiştirmek için evler, yurtlar, okullar hazırlamak fikrini; Nurettin Veren’in deyimiyle ‘saf Anadolu insanına’ birlikte anlattılar.

Milletin ve devletin desteğiyle, Türkiye’de ve Türki cumhuriyetlerde çığ gibi büyüdüler. Ama bu başarı, birilerinin iştahını kabarttı. Nurettin Veren’e göre, devlet-millet işbirliğiyle ortaya konulan bu milli servet, bazı siyasilerin ve gizli merkezlerin çıkarlarına alet edildi, hedeften saptırıldı.

Nurettin Veren, 35 yıl boyunca Fethullah Gülen’le birlikte yürüdü. Cemaatin etkinliği altında olduğu bilinen Samanyolu TV, Zaman gazetesi, FEM Dershaneleri ve beş üniversitenin kuruculuğunu yaptı. Ancak beş yıl önce Fethullah Gülen’le yolları ayrıldı. Veren’in hikâyesi, aslında bundan sonra başlıyor. 35 yıl boyunca Gülen ve cemaatine hizmet eden Nurettin Veren, şimdi Fethullah Gülen tarafından ‘hain’ ilan edildiğini ve kendisini ‘öldürtmek isteğini’ iddia ediyor. Oysa Gülen de, Veren’in Amerika’ya kendisini öldürmek üzere geldiği konusunda ısrarlı. 35 yıllık dostluk, bugün yerini düşmanlığa bırakmış durumda. Nurettin Veren, dışlandı. Enteresan olan, Cumhuriyet savcılarının, her iki tarafın da iddialarını suç duyurusu olarak kabul etmemesi.

1 Kasım tarihi itibarıyla xxxx Partisi’nin üyesi olan Nurettin Veren, geçmişi ve bugünüyle ilginç bir portre. Veren, Samanyolu TV’deki tecrübesini artık Ulusal Kanal’da kullanacak. Bu arada, Gülen Cemaati hakkında konuşmaya devam edecek.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
hakanarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 2:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aşağıdaki mektup hakkında ne düşünüyorsunuz?

-------------------------------------------------
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi

Tarih: 09/01/1997 Sayı: Özel

Çok Muhterem Fethullah GÜLEN Hocaefendi Hazretleri'ne,

Efendi Hazretleri,

Zat-ı âliniz, milletimizin hayatında çok yararlı hizmetlerin yapılmasını sağlamış bulunmaktasınız.

Yetiştirmiş olduğunuz ilim, irfan ve fazilet erbabı kadrolarla milletimizin muhtaç bulunduğu geniş bir eğitim seferberliğini telkinlerinizle başlatmış ve başarı ile devamını temin etmiş bulunmaktasınız. Toplumların her alanda kalkınmalarının temel şartı olan manevî uyanışın ve yükselişin öncülüğünü yapmış bulunmaktasınız.

Barışı, hoşgörüyü ve kardeşliği esas alan öze dönüşü, uzay çağına yükselişi başlatmış durumdasınız. Kanada'dan Yakutistan'a, Moğolistan'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar her yerde açılmış bulunan okullar ve üniversiteler millî kültürümüzün ve millî, manevî değerlerimizin bütün insanlığa yöneldiğini göstermektedir. Faziletli hayatınız, hiçbir maddî menfaate tamah göstermeyen karakteriniz size karşı halkımızda büyük bir güven uyandırmıştır. Yalnız Allah rızasını hedef alan gayretleriniz, birkaç yüzyıldan beri kaybettiğimiz eski dünyamızı yeniden fetih mahiyetindedir.

Susurluk olayı bahane edilerek zat-ı âlinizin temiz isminin gölgelenmek istenmesi çok üzücü olmuştur. Fakat hem milletimiz sizi tanıyor, hem de dünya sizi tanıyor. Kötü niyetlilerin bir şey yapmaları mümkün değildir.

Nazik teşekkür mektubunuza çok teşekkürler ediyorum. Gerçeği söylemek bizim vazifemizdir. Sözü edilen beyanat, doğruyu küçük bir ölçüde kamuoyu önünde açıklamaktan ibarettir.

Cenabı Hak'tan size sağlıklar ve hayırlı uzun ömürler ihsan etmesini ve böylece başlatmış olduğunuz güzel gelişmelerin tamamlanmasını niyaz ediyorum.

Mahsus selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Alparslan TÜRKEŞ
TCPOWER
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

FET HOCA TAKİMİNİN VE BUNUN GİBİLERİN ULKE BİRLİGİ UMRUNDA DEGİL

ONLAR İCİN ONEMLİ OLAN BİR KARİS TOPRAK OLSUN AMA YETERKİ DİNİMİZİ YASAYALIM DUSUNCESI VAR BUNLARDA BU TIP INSANLAR ARAP SEMPATIZANI VE ARAP MILLIYETCISI

BIZLER TURK OGLU TURKUZ

İSTERSE BASİMİZDA İNGİLİZ OLSUN YUNAN OLSUN BİZ DİNİMİZİ YASAYALIMDA BUNLAR ULKE İCİNDE SIRF ZARAR

KURTULUS SAVASINDA SAFKAN TURKLER SAVASIRKEN BUNLAR DUSMAN KUVVETLERIYLE TOPRAK PAZARLIGI YAPIYORLARDI

ZATEN ATATURK GERCEGI HEP GORDU

TURKUN TURKTEN BASKA DOSTU YOKTUR
cagin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DİNCİLİK VE SİYASİ ÜMMETÇİLİK TÜRKLÜĞÜ İKİNCİ PLANA İTMEK VEYA VAR SAYMAMAK OLDUĞUNDAN MİLLİYETÇİLİĞE AYKIRI YADA DÜŞMANDIR... ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN
TCPOWER
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ewt cagin arkadasa katiliyorum

İLK BASTA TÜRKCÜLÜK

VE TÜRKLÜGÜN CIKARLARİ
tofu-x
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 38

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim bu başlık yeni dikkatimi çekti.aslında cevap yazmam gereken yerler 3. 4. sayfalar ama buraya yazayım dedim.said nursi hakkında herhes ağzına geleni sölemiş,(kürt tü vatan haini idi k.tç.cemiyetinde idi asla vatana yardım etmedi vs.) said nursi vatan haini ise ben de vatan hainiyim ve forumdan atarsanızda atın çünkü burama kadar geldi.ben ne nurcuyum ne de bi tarikattayım ben sadece davamımı(türk-islam) savunanı savunuyorum.ve sağolun onu savunanları vatan haini ilan ettiniz.onun hakkında iyi düşünenler kürtler ve dini kullanlardır dediniz.adamın hakkında okuduğumuz her iyi şeyi fetocular yazdı dediniz. ben bu tip tarikatları sevmem çünkü orda peygaberimiz yerine başka insanları koyarlar ama koymanlarda var olduğunu bildireyim.said nursi k.t. cemiyetine üye dediniz.k.t cemiyeti ingiliz desteklidir bilirsiniz.cemiyetin üyeleri said nursi ye gel bize katıl dediklerinde gayet sert bir cevap almışlardır ve vatanın bütünlüğüne karşı olan her grubun karşısında olacağını söylemiştir.(siz inanmayın bunu da dini kullanlar söyledi)ruslara esir düştü 37 kilo oldu işkenceler sayesinde tek bir kelime etmedi. Atatürk milli mücadele zamanında İstanbul Hükümetinin fetvasına karşılık milli mücadaleyi savunan fetva vermiş olan said nursi için şu sözleri sarfetmiş:
Bu kahraman Hoca bize lazımdır
Atamızın bu sözlerine karşılık oda şu cevabı vermiş
Ben tehlikeli yerde mücadele etmek isterim. Siper arkasında mücahede hoşuma gitmiyor. Burasını daha tehlikeli görüyorum. Buradaki vazifem henüz tamam olmamıştır. Tehlikeyi bertaraf edince inşaallah oraya geleceğim.(istanbuldadır. bunuda ben söyledim inanmayın siz)

sonra geri dönerken Atatürk tarafından tekrar ankaraya çağrılmış ve mecliste resmi törenle karşılanmıştır.(Buda yalandır inanmamaya devam edin)
ama ankarada bir takım şeyleri yanlış görmüştür(dinidir.bazı vekillerin dinle alakasını olmadığını görmüştür)ve tartışmalardan sonra ayrılmıştır.bencede normaldir herhese tamamiyle uygun şeyler olmayabilir.eğer bunu bir başkaldırı gibi görürseniz sayın M.A.RSOY 'da bazı fikirler kendisine uymamıştır ve ülkemizden ayrılmışıtır.
sizin gene fikirleriniz değişmeyecek önemli değil zaten kimin ne olduğu belli. ve ben bunların ne olduğu okudum ve gerçekten ülkücülüğü yaşayan birinden öğrendim iddia ediyorum hepimizden daha iyi ülkücüm şimdi sen bizim nasıl ülkücü olduğumuzu nerden bileceksin gibi laflar etceksiniz ben sizin sözlerinizi okuyyarak konuştum eylemlerinizi farklı ise siz zaten ülkücü olamasınız bilirsinizki ülkücü dediğini yapar. ama burdan nasıl said nursi nasıl karalayanları kınıyorsam hem onun adını kullanları hemde dinizmizi istismar edenleride aynı ölçüde kınıyorum.

BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP HAİNLİK EDENLER
EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU YERLER.
aslanderen40
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 133

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 4:32 pm    ileti konusu: son nokta Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sizlere Arslan Bulut Beyin 27.01.2006 tarihli yazısını göndermekistiyorumeminimki okuyanlar vardırama okumayanların okumasını okuyanlarında tekrar altını çize çize okumasını istirham ediyorum saygılarımla:

Said-i Nursi''den Gülen''e; Diyaloğun sonu Hıristiyanlık!

Engin Ardıç, meseleyi "Meleklerin cinsiyetini tartışmak" zannetse de son zamanlarda Türkiye''de olup bitenler, sadece Türklerin değil, bütün insanlığın geleceği ile ilgilidir. Çünkü bu tartışmalar, bilimsel zihniyetin nasıl inşa edilebileceği ile ilgilidir.

Türkler gibi tarih yapan bir milletin dini anlayışında operasyon yapılıyor, hatta Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk''ün belirttiği gibi, "Anadolu topraklarında 1000 yıldan fazla yaşanan İslam, ''Ilımlı İslam'' haline getirilmek isteniyor, namaz Hıristiyanlaştırılıyor, cami kiliseleştiriliyor. Bunu, küresel güçlerle Hıristiyan güçler planlıyor."
Öztürk, 1500 yıldır ilk defa, karma namazın Türkiye''de görüldüğünü belirterek, ''''Bunun, dini öğeleri kullanarak iktidar olmuş bir parti döneminde yapılması ve parti danışmalarından birisinin eşinin de burada yer alması önemlidir'''' diyor.

Ertuğrul Özkök ise yazısında bu defa önemli bir tespit yapmış. Fakat bu tespiti olumlu bir gelişmeymiş gibi sunuyor.

"İslami Kalvinizmi, yani Protestanlarınkine benzer İslami zihniyet reformunu hazırlayan ana damarlar nedir?" diye sorduktan sonra Avrupa İstikrar Girişimi''nin raporunda yer verilen Hakan Yavuz''un görüşlerinden alıntı yapıyor.
Yavuz, ilk ana damarın, Anadolu''daki "Sufilik" akımı olduğunu belirtiyor. Yavuz, Türkiye''de yani cumhuriyet döneminde ise İslami reformu, Said-i Nursi''nin başlattığını belirtiyor.

Özkök, "Türkiye''deki ''İslami Kalvinistlerin'' sayısı kaçtır?" diye sorduktan sonra "Eğer bunu Türkiye''deki Nurcuların sayısıyla ölçeceksek, raporun verdiği rakam şu: Nur hareketinin Türkiye''de tahmin edilen taraftarının sayısı 5-6 milyon" cevabını veriyor.
Özkök, kendisi soruyor:
"Türk ekonomisinin yeni motor zihniyetini oluşturan bu ''Kalvinist Müslüman'' veya ''Protestan Müslüman'' hareketinin fikri lideri kimdir?"
Yine kendisi cevap veriyor:
"Bana göre ''Kalvinist Müslüman'' hareketin lideri Fethullah Gülen''dir."
Çok doğru! İşte biz de bunu diyorduk.
Hakan Yavuz''un sufilik ve Saidi Nursi ile ilgili tespitleri de doğrudur!

Özkök, "Rahmetli Prof. Sabri Ülgener''in kitaplarını yeniden ve daha dikkatle okuma zamanı geldi" diyor ya, Ülgener, "İktisadi Çözülmenin Ahlak ve Zihniyet Dünyası kitabında, tasavvuf ve mistizmin Osmanlı''yı nasıl çökerttiğini ortaya koyuyor. Yani Fethullah Gülen düşüncesinin Türkiye''yi çökerteceğinin dayanaklarını Ülgener''de bulabilirsiniz.
"Türk Weberi" denilen Ülgener bir iktisat profesörüydü, babası ise bir tasavvufçuydu. Ancak ona göre, Türk kozmolojisinin ürünü olan "Alp" karakteri "eren"leşince, "İnsan-ı Kamil olmak" dünyadan el etek çekip Tanrılaşmak gibi uygulanınca Osmanlı orada çökmüştü.

Yümni Sezen''in "Dinlerarası Diyalog İhaneti" kitabında anlattığı gibi, Saidi Nursi,1950''de Roma''ya, Papa 12.Pius''a Risale-i Nur Külliyatı''nı gönderdi. Saidi Nursi, Nur talebelerinin askere katılmak yerine Kur''an çalışarak zamanlarını değerlendirmelerini istiyordu. (Yakında ''insani redçiyiz'' diye ortaya çıkarlarsa şaşırmayın) Ve Nursi''ye göre, çağın mütecaviz dinsizliğine karşı Hıristiyanlarla ittifak sağlanabilirdi! Şöyle diyordu: "İman ehli, değil Müslüman kardeşleriyle, Hıristiyanların dindar ruhanileriyle de ittifak etmek, ihtilafları nazara almamak, niza etmemek gerekir."
Tıpkı bugünkü gibi değil mi?
Ona göre, Müslümanlık-Hıristiyanlık ittifakını bozmaya çalışan komünistlere karşı üç zümre, Nurcular, Hıristiyan Ruhaniler ve Misyonerler uyanık olmalıdır. (Emirdağ Lahikası, 1, 1712)
OPUS DEI cemaatinin kullandığı "hoşgörü" ve "diyalog" sloganları ile ortaya çıkan Fethullah Gülen''in, üstadının izinden gittiği çok açıktır.
Thomas Michel diyor ki, "Papa John Paul ve S. Nursi''nin fikirlerini mukayese ettiğim zaman şok edici benzerlikler görüyorum."
Fethullah Gülen de biliyorsunuz Papa''ya "Dinlerarası diyalog misyonunun takipçisi olduğunu "Rabbin aciz kulu" imzalı bir mektubu Papa''ya bizzat vererek ilan etmiştir!

Ertuğrul Özkök, Sabri Ülgener''i okusun tabii ama, önce Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocalarından Doç. Dr. Sönmez Kutlu''nun "İmam Matüridi ve Maturidilik" kitabını okusun. Görecektir ki, Kayseri''de "İslami Protestanlık" gibi gösterilen iktisadi gelişmenin ana kaynağı, Türklerin genlerinde bulunan Maturidi felsefesedir.

Zaten, Protestanlık veya Kalvinizm, Maturidi''de billurlaşan, ama binyıllar öncesinden var olan Türk kozmolojisinin kötü bir taklididir.

Bizim yapacağımız iş, Maturidi''nin İslam anlayışını öğrenmek ve o kanaldan Türk kozmolojisini, yani kendimizi tanımaktır. Biz kendimizi tanımadığımız için, Türk kozmolojisinin taklidi olan ama esasen Zerdüşt ve Hermes''e dayanan ve ahlakı hiçe saydığı için emperyalistleşen Protestanlıktan, Kalvinistlikten medet umanlar, zavallı kitleleri peşinden sürükleyebiliyor!
Bizim aydınlarımız artık bu gerçeği görmek zorundadır.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM ICQ
bilg-muh-reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim bugun başım secdeye gelmişse bu önce Allahın sonra Nurcuların sayesindedir.Nurculara laf eden burdaki bütün arkadaşları dini bütün olmayan kişiler olarak yorumluyorum ve şiddetle kınıyorum.Nurculuk Milliyetçiliğe karşı değil aksine içiçedir.
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hiçbir tarikat yada zümreye ait olmadığım gibi, onların gerçeklerinden de şüpheliyim.

Güzel Dinimi öğrenmek ve yaşamak için, neden üçüncü bir şahsa ihtiyaç duyayım ki...

Bir elimde Yaradan'ın lutfu Kuran, bir elimde Peygamber efendimin hadisleri varken
ve çok şükür gözlerim görüyor, okuduğumu anlayabiliyorken,
takıldığım yeri, istediğim müftüye sorabiliyorken,

neden tarikat yada cemaate katılayım ki...

Beni ikna edip yanınıza çekebilir misiniz...

Elhamdülilah Müslümanım...
Dinimin bütünlüğünü takdir edecek yalnızca Yüce Yaradan'ımdır...

En son gelibolulu tarafından Çar Şub 01, 2006 5:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 32. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız