Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Sitedeki kardeşlerimden özür dilerim..
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Kas 21, 2005 8:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:
Sorum gerçekten adınızdan dolayı idi. Şahsen "Kağan" olarak adınızı girseydiniz daha iyi olurdu; sizin bileceğiniz iş.

Görüşlerimizin yine de pek aynı olduğunu sanmıyorum; aynı olmasını beklemiyorum da.Çünkü ne yazık ki ülkücü kesimin büyük bir çoğunluğu, kürdleri özümsemekte, yaptıkarı ateş dansını büyük hayranlıkla izlemektedir. Onların kürdleştirme çabaları, devlete isyanları, görülmemiş küstahlıkları hala hoş görülmekte, ses çıkarılmamaktadır. Bu, tüm ülkücülerin -istisna olabilir- böyle düşündüğünü gösterir. Umarım istisnalardansınızdır.

Ayrıca... Saygılı ve seviyeli konuşmanızdan dolayı size bir teşekkür borçluyum. Umarım tartışmalarımız daha uzun, yararlı ve saygılı devam eder.

Esen kalın

Değerli Kardeşim,
Bende sizin seviyenizden ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim...
İlk önce şunu belirteyim..
Sizinle pek aynı düşüncede olduğumuzu sanmıyorum diyorsunuz..
Benim bu sitedeki üyeliğim henüz bir yıl bile olmamıştır..
Benim düşünceme göre ''ÜLKÜCÜLÜK'' bir hayat boyu devam edecek bir olgudur...
Belkide son nefesimizi verirken bile ...
Acaba tam olarak ''ÜLKÜCÜ ''olabildikmi..diye kendi kendimizi sorgulayacağız...
Neticede bende ''ÜLKÜCÜ''olmaya çalışan bir kulum...
Zaten tüm insanların birebir aynı düşüncelerde olması düşünülemez..
Bu insanın doğasına aykırıdır....
Benim daha önceki yazılarımda da değindiğim bir konu ufak tefek düşünce farklılıklarından dolayı asla ve asla bir birimizi kırmamalıyız...
Bizim ortak değerlerimiz..
Vatan,Bayrak;Ülke;Millet,Din ve bunlara bağlı olan Örf Ve Adetlerimiz olmalıdır..
Geriye kalan, bölgeler arasındaki yaşamsal farklılıklar,düşünce farklılıkları bu tencerenin ....tuzu biberidir...
Ayrıca benim daha önceki yazılarımı da dikkatlice okursanız..
Sizinle aynı fikirde olduğum bir çok yazıma rastlarsınız..
Örnek olarak TÜRK milletinin 'kürtleştirilmesi'konusunda size katılıyorum...
Gerek TV dizileri...gerekse sosyal yaşamdaki değişimler..kürt ve arap adetlerine benzemiştir...
Ben batı bölgelerinde çocukken hiç nevruz adeti yoktu örneğin..
Ama maalesef bu adet türklerede gelmiş..
nevruz da ateşler yakarak ...kürtler gibi çığlık atarak ateş üzerinden atlamaya başlamışlardır..
Ama bu değişimleri yaşarken ....
Ateşten atlayan..TÜRK gençleri...
TÜRK Örf ve Adetlerini unutup....
Otobüslerde uyuma taklidi yaparak..
Yaşlılara ve büyüklere yer verme adetlerini unutmuşlardır...
Benim de gözlemlediğim ne yazık ki..sizinle aynıdır..
TÜRK milleti hızla kürtleştirilmektedir...
İşte sorun bu...iş burada başlıyor...
Buna nasıl karşı koyup ...
Neler yapabileceğimizi...
Burada hep beraber birbirimizi kırmadan...
Büyüğümüzle ,küçüğümüzle hep beraber araştırıp..
Konuşacağız...
Benim buradan yaptığım bir öneri vardı...
Ne oldu bilmiyorum..
Maalesef ''KADIN'' kollarımız biraz zayıf...
Gördüğüm kadarı ile ...
Bir an önce ..
ilerde ANNE olacak..
TÜRK milletine hayırlı evlatlar yetiştirecek olan....
''ASENA'' 'lar bu işin içine girsinler....
Bakınız benim bulunduğum yerde ...
Fg hoca nın bayanları her yerdeler..
ARI gibi çalışıyorlar...
Ve bu çalışmalarının sonucunu da gördünüz...
RTE iktidarda...
Artık birbirimizle olan...ufak tefek fikir ayrılıklarını..bir kenara bırakıp..
Birbirimize dört elle sarılmalıyız...
Yoksa bir başkası olmayan ''ÜLKEMİZ''yok olmak üzere..
Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Sal Kas 22, 2005 12:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:

Ülkü ocaklarının da... MHP'nin ve Bahçeli'nin de... gelişen olaylar hakkında bir tane bile doğru ve etkili tavrını görmedim ! Göremedim ! Çok boşladık... Çok yanlışlar yaptık... Çok göz yumduk... Çok içimize çektik... Az önce İngiltereden bir arkadaş dedi : " Türkiye'de neler oluyor böyle ! Her gün bir şehid diye..." olayları biraz anlattım... dedi ki: "ülkücüler bu olaylara nasıl tavır koyuyor! Neler yapıyor, onlar susuyor mu ?.." Bu soruya da cevap veremedim, cevabı da eminim kendisi de biliyor... Ben bu soruya : "Evet ! Kürdlerin başkaldırılarına, kudurmalarına Ülkücüler göz yumabilir miydi? Ocaklar seferber oldu... Basın-yayın olarak, kültür olarak ve etkin olarak her yönden seslerini kestirdiler !!! " demeyi isterdim...

Yuvarlak konusmalarla bir yere varamayiz. Eksiklik noktasinda belki hakli olabileceginiz yerler olmustur. Ama bikkinliga ve ümidsizlige düsürücü tartismalardan ve gereksiz yorulmalardan uzak durmakta fayda vardir.

Sizin yapilmadi dediginiz cogu olabilirlik noktasinda akla gelen seylerin yapilmamasini ben HEYECANIN KONTROL ALTINA ALINMASI OLARAK GÖRÜYORUM... Birileri heyecanlanacak ve saman alevi gibi yanip kaybolacak diye hicbir sey risk edilmemeli. Bir bayrak olayinda Liderin yumrugu masaya vurulmasi istendi. Lider sagduyu cagrilari yapti. Buna ragmen 40 000 000 kisi yürüdü? Lider masaya yumrugunu vursaydi kan gövdeyi götürürdü. BUNDA KIMIN CIKARI OLABILIR?

KESINLIKLE ÜSTÜNÜZE ALINMAYINIZ. Yukarida fikir beyan etmissiniz. Bunun karsisina inandigim fikirler ile cikmaya calisacagim.

Hazmedemeyenler sadece genel baskan diyor, bir türlü liderimiz diyemiyorlar. Hakikatte Ülkücü olanlar MHP genel baskani koltugunda oturanin liderimiz oldugu noktasinda tereddüt yasamamasi gerekir.

Aciklayalim;

Ülkü Ocaklari genel baskani lider tarafindan atanir. Ülkü Ocaklari genel baskaninin eksigini veya yanlisini görmüs olanlar lidere durumu rapor eder ve lider de konu hakkinda calismalarini yapar. Ülkü Ocaklari genel baskanini sagda solda veya buralarda elestirmek, Istanbul´un fethi sirasinda bizans papazlarinin istahli tartismalari gibidir. Neticede tilkinin kuyrugu degdi mi degmedi mi tartismalari bize birsey kazandirmayacaktir. Sikayeti olan MHP liderine durumu rapor eder. Ve sonucu bekler. Ha illa bir degisiklik yapilmasi gerekli midir? Bu konuda teferruatli bilgi ve belgeler liderin elinde oldugu icin daha saglikli karar verir. Aksi durumda israrin altinda baska seyler aramak ve hatta cok sey bulmak mümkündür. Ülkü Ocaklari genel baskani hiyerarsik düzende bizim komutanimizdir ve emirleri harfiyen yerine getirilir. Ülkücü Hareketi bir adim ileri götürecem derken bu yapinin korunmasina önemle dikkat edilmeli, mesru imkanlar dahilinde kalinmalidir. Ülkücülük illa aykirilik degildir. Ya da herseyi cok dogru biliyorum cünkü Ülkücüyüm gibi havalara kimse kapilmasin.

Teskilat ve Lider

Teskilatta fikrimize ugun olmayan ne var ise uygun hale getirilmeli, eger bu kendi cabamizla olmuyor ise mutlak bir üst makama müracat edilmelidir. Bir üst makamin durumu incelemesi ve gerekli adimlari atmasi icin zaman verilmeli ve konu takip edilmelidir. Bu kouda gerekli bilgi ve belgelerin temiminde yardim saglanmali, kulaktan dolma olmayan ve saglam delillere dayali bu bilgi ve belgeler isiginda ideal teskilat yapisina ulasilmalidir.

Teskilat secimleri, faaliyetleri ve her türlü gerekli yardimlar noktasinda üzerine düseni yapmaktan cekinmeyen Ülkücüler olarak disaridan gelebilecek tehdit ve dayatmalara karsi cansiperane davranmali, bölücü akimlara meydan verilmemeli.

Nedir bu bölücü akimlar. Efendim bu mu Ülkücülük, hicbirsey yapilmiyor.

Bu kesinlikle bize bulastirilan bir hastaliktir. Söyle düsünün Türk siyasi arenasinda artik hicbir siyasetciye güven kalmamistir. Bunun sebebi Türk düsmanlari tarafindan kendi amaclarina hizmet etmeyecek olanlarin hakkinda ( yani bizlerin ) iftiralar ile karalama kampanyasi düzenlenmistir. Bunun yaninda yanlarina aldiklari SAHSI MENFAATLERINI MÜSTEVLILERIN SIYASI EMELLERI ILE TEVHID EDENLERin ise zamanla ihanetleri gün isigina cikmistir. Bunlari bir potada birlestirirseniz SIYASETCILERE GÜVENILMEZ manzarasi ortaya cikar ve cok dogru gibi görülse de pek de dogru degildir. Burda sorulmasi gereken HANGI SIYASETCILERE GÜVENILMEZ sorusu olmalidir. Ülkücü bunu sormak zorundadir. Ülkücü sap ile samani ayirmak zorundadir.

Iktidar döneminde sahsi isleri hal olmayanlar feryat etti Ülkücülük kalmadi diye. Kendi gördüklerimden pay biciyorum. Iktidar olmamiza sebep olan (!) verdigi oy ile Ülkücü olan (!) cok kisi ile tartistim. Bir kez oy verdim bir daha vermem diyor bizim hizli Ülkücü (!)
-Niye
-Olmus isime imza atmadilar
-Is olmus ise imzaya ne gerek var?
-Onlar engel oldular?
-Niye engel oldular?
-Bilmiyorum

Bu kadar basit. Her nasil olmussa bir kere oy vermis onun diyetini istiyor. Oy verdigi icin de Ülkücü olmus ve herseyin kendisi icin olmasini bekliyor. Olmayinca basiyor feryadi.

Daha sonra secim karari ve liderine itaatten uzak kitleler ve secimin kaybi. Simdi hatalarini anlamis HAY ELIME, NASIL akpye OY VERDIM diye sizlaniyor ve bunlari söylerken de israrla ÜLKÜCÜYÜM diye haykiriyor.

Kendine gel efendi. akpye oy vereceksin Ülkücü olacaksin bu ne tezattir?

Ülkücüyüm diyor ya kendince careler ariyor. Efendim apo asilmadi, Ecevit´in karsisinda suskun kaldi ve saire... Bu is böyle olmayacak, lider degismeli.

-Yerine kim gelecek?
-ramiz ongun.
-Türkessiz Türk milliyetciligi israrindan sabikali...
-Olsun o iyi
-Neden iyi?
-Güzel konusuyor

-Yerine kim gelecek?
-namik kelam zeybek
-Niye
-Tecrübeli
-Gecmisde niye Basbug´un yaninda degildi?
-Hangisi yanindaydi ki?

Ve saire, ve saire....

Secimde üstüne düseni yapmiyor, iktidardan oluyoruz. Hala konusuyor. Nasil oluyorsa hep hakli. Liderinin ardindan gelenler ise ADAMIN ADAMI. Efendi ilk önce ÜLKÜCÜ OLARAK GÖREVINI YAPACAK VE BEKLEYECEKSIN. Bunun adi TEVEKKÜLDÜR. Tevekkülde bile yapman gerekeni bilemiyorsan Lidere, teskilata söyleyecek sözün yoktur.

Hangi bilgi ve belgeye göre ortaya cikip dil uzatiyorsun? Ben söyleyeyim. akp ile yapilan gizli görüsmelerde üzerinde mutabakata varilan ihanet senaryolarina. Eger Ülkücü isen bu oyunlari nasil görmezsin? Görmüyorsun nasil Ülkücüsün?

Lider ne diyor; memleket cok cetin sartlar altinda. Ve bu durumda MHP hiz kaybetmemeli. Bütün hirs ve kavgalari bir yana birakip birlik yapma zamanidir. Erteleyin bir süre bunlari. Dikkat edin ERTELEYIN diyor, unutun demiyor. Tutturmuslar kotuk sevdalisi diye camur atiyorlar. Madem siz koltuk sevdalisi degil, ADAMIN ADAMI DEGILSINIZ nedir bu aceleniz? Ben soruyorum; bu yaptiginiz koltuk sevdasi degil mi? Ortada bir rant mi var? Eger varsa sizin de amaciniz o ranta muktedir olmak... Eger böyle birsey varsa buna en az ihtiyaci olan Liderimiz sn. Dr. Devlet Bahceli beydir. Yeterince zengindir. Lakin ögrenci iken aldigi apartman katinda kaliyor. Sorulan sorulari MILLETIM GIBI YASAMAM GEREKIR seklinde cevapliyor.

Simdi tekrar sormak istiyorum. Siz Ülkücüleri APTAL MI SANIYORSUNUZ?

Ülkücü olmak; tabandan tavana kadar meseleye hakim olmaktir. Bunun da yolu kendini yetistirmekten gecer. Oturdugun yerde meselelere hakim olamaz ve hatta sagdan soldan gelen oltalara yem olursun. Bu oltalarin ucunda, misyonerler, zararli siyasi akimlar, rantcilar, mafya ve bölücüler olabilir. Hatta bunlari daha da cogaltmak mümkün.

Balik hafizan var ise bu oltalara takilirsin.

Ocaga ve il veya ilce teskilatlarina ugrama, arama, sorma, her yerde elestir. Bunun sonucunda demoralize ol. Demoralize et. Ondan sonra haykir. Ülkücüler uyumasin. Titresin kendine gelsin.

Herkes kendinden baslamali.

Fikir meydanda, teskilatlarimiz hemen yanibasimizda, Lider görevinin basinda. Sen görmüyorsun diye birseyler yapilmiyor mu? Bu devekusu icgüdüsü degil de nedir? Ben görmüyorum demekki yok.

Ya da ben görmüyorum. Bensiz olamayacagina göre herhalde yapilmiyordur. Bu ego degil de nedir?

Bu konuda bana kizanlar olabilir. Yazimdan etkilenip belki bana tavir koymak isteyenler cikabilir? Ülkücü dosdogru olandir. Dosdogru olmak icin cabalayandir.

Bunlari can-i gönülden düsündügüm icin yazdim. Eksik veya yanlisim var ise kendimi gelistirme noktasinda elestirilere hazirim.

Yalniz FIKIR-LIDER VE TESKILATIN ulu orta elestirilmesinin savunulmasi itibar görmeyecektir.

Ülkücü sir saklamasini bilmektir. Basbug bunu israrla isterdi.

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin...
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Kas 22, 2005 12:48 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:
Çok güzel demişsiniz... Katılmamak mümkün değil.

Böyle bir ortamda, bu kargaşada fiilî olarak ülkücü bir mücadelenin başlamamasının nedeni olabilir. Bu durumumuz için ne kadar iyi olur ne kadar kötü olur bu tartışmaya açık gerçekten... Bunu geçebiliriz...

Peki madem uyumuyoruz... Fiilî bir mücadele de riskli... Başka bir imkanımız yok mu ? Halkın bu gelişen olaylar karşısında eli kolu bağlı, yönünü tamamen avrupaya dönmüş bir biçimde beklemeye hakkı var mı ?

Neden basın-yayınca, ocakça, kültürel, görüşsel bir etkinlik gösterilmiyor ! Biz avrupayı istemiyoruz! Neden Avrupaya HAYIR kampanyası oluşturmuyoruz! Neden bir yiğit çıkıp da Kürdlere ağzının payını veremiyor! Neden kültürel bir Türklük gösterisi yapılmıyor! Neden kürdlerin bu azmaları karşısında milletimizin kaynayan kanını eyleme, yazıya, düşünceye döktüremiyoruz! Neden hep susuyoruz !

Lütfen bana sustuğumuzu söylemeyin...

Yapildi, yapiliyor ve yapilmaya devam edilecek
Bu dediklerinizin hepsi yapiliyor. Arastirip bulmak size kalmis.

Fiili mücadele, görevliler tarafindan yürütülüyor. Iktidar olunca ceki düzen verilecek, ihmali ve eksigi olanlar konusunda calisma yapilacaktir.

Halki bilinclendirme noktasinda hergün hokkabazlik yapacak degiliz. Anlatiyor ve gerekli calismalari yapiyoruz.

Bizi burda en cok üzen bizden görünüp te bizi milletin icinde haksiz yere elestiren daha da kötüsü iftira atanlardir.

Dista hainlerle, icte münafiklarla ugrasiyoruz. Ve buna ragmen yol katediyoruz. Ve buna ragmen IKTIDARIN TEK ALTERNATIFIYIZ.

Hicbirsey kendiliginden olmuyor.

Saygilarimla...
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Sal Kas 22, 2005 8:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülkücü düşünceye sahip bir kısım eski arkadaşlarımızda sanki çok kötü bir yoldaymışta uyanmışlar gibi eski düşünce ve davranışlarından dolayı kendilerini suçluyorlar.
Haklılar; çünkü Ülkücülükte korkalık yoktur.
Ülkücülükte; vatan düşmanlara taviz yoktur.
Ülkücülükte ; şahsi getirim ve rant hesabı olamaz
Ülkücülükte; kişiler yoktur, dava vardır
Ülkücülükte; para almaz, cebinden ödersin
Ülkücülükte; hainlerden aferin alma yerine hep eleştirilmek ve vatanı savunmak vardır
Ülkücülükte; kelle koltuktadır
Vesselam
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
umay_kagan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 170

İletiTarih: Çar Kas 23, 2005 5:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yuvarlak konuşma mı ?...

Ben diyorum ki : Kürdler azdı... Kürdler devlet kuruyor... Kürdler Türk'ü eziyor...Her yanda Kürd kültürü yayılmaya çalışılıyor.. Türkleşmiş kürdler yandaşlığa alınıyor... Kürdler, her gün bir şehidimizi al bayrağa sarılı gönderiyor... Yurtdışındaymışsın... Heralde yaşadığın yerde kürd yok ! Çünkü yurtdışında konuştuğum çoğu ülküdaş kendilerine saldıran kürd çetelerden, ocaklarını yakmalarından, darb ve katilliklerinden şikayet ediyor...

Lafı eveleyip gevelemeyi sevmem... Dediğim açık: ÜLKÜCÜLER UYUYOR ! Bana birsürü şey saymışsınız; bunların değeri yok.. İnanın ki yok ! Bu, vatan hainlerinin coşması yanında ufacık bir misilleme olarak kalıyor.. Lütfen... Kendinizi kandırmayın...

Türkçüler, Türk Milliyetçileri... Bu çağda en çok konuşması gerekenler susturuluyor! Kürdistanı kurunca mı aklımız başımıza gelecek !!

Ülkücüleri güzel tanımlıyorsunuz... Ama bunları topluca eyleme geçiremedik mi hiç bir farkımız yoktur, unutmayın...

@kaganos ülküdaş

Dediklerini okudum... Haklısın...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et ICQ
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Kas 23, 2005 6:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:

Yurtdışındaymışsın... Heralde yaşadığın yerde kürd yok ! Çünkü yurtdışında konuştuğum çoğu ülküdaş kendilerine saldıran kürd çetelerden, ocaklarını yakmalarından, darb ve katilliklerinden şikayet ediyor...

Yanan teskilatlar konusunda bilgimiz vardir. Neticede bagli bulundugum teskilati da yaktilar. Durup duruken yakmadilar herhalde. Onlar icin tehlikeli birseyler yapmisiz demekki. Demekki canlarini yakmisiz.

Arif olan anlar.

Uyuyan yok. Anlamamaktaki israrinizi ben de anlamiyorum.
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Çar Kas 23, 2005 6:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bazen susmak da erdemdir bence... Kendini kürt diye addeden kesimin yaptıklarının, yakılan yıkılan ocaklarımızın, Şehidlerimiz'in hesabını, sanırım değil bir Ülküdaş, aklı başında olan herkes yapabilir. Ancak esas olan, cevabı gerektiği gibi vermektir. Evet, bunların kökünü kazımak, "Ya Allah" deyip ayaklanmak, sindirmek, belki de şu an gösterilen mücadele örneğinden daha kolay bir uygulama olacaktır... Ancak bu tür girişimler, Ülkücü Camiayı ve Türk Milliyetçileri'ni, güvenlik güçlerimizle karşı karşıya getirmekten başka bir sonuç doğurmayacaktır... Çünkü maalesef ki ülkemizde hala yasalar(!) yürürlüğünü koruyor...

İşte karşı karşıya kalınan bu durumda,Hareketimiz'in Lideri Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ'nin, "bilgisayar başında, kitap başında Ülküdaşlar" yaklaşımı daha net anlaşılıyor, daha iyi analiz edilebiliniyor.

Bu soysuzların gün geçtikçe artan ve son zamanlarda ayyuka çıkan saygısızlıkları, kişiliksizlikleri, ihanetleri için alınacak yegane önlem ise, Aldatma ve Kandırma Partisini safdışı etmektir. Haine verilecek en güzel cevap seçim sandığında gizlidir...

Belki bedel ödeyeceğiz ama, biraz daha bekleyelim Ülküdaşlar, sabır çekelim... Az kaldı az... Yanlış anlamışsam meselenin özünü, beni uyarın lütfen...

Kalkın Ey Felah-ı Vatan Dediler, Kalktık;
Herkes Oturdu Da, Biz Ayakta Kaldık...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Per Kas 24, 2005 1:26 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cCc_OzguR_cCc demiş ki:

Bu soysuzların gün geçtikçe artan ve son zamanlarda ayyuka çıkan saygısızlıkları, kişiliksizlikleri, ihanetleri için alınacak yegane önlem ise, Aldatma ve Kandırma Partisini safdışı etmektir. Haine verilecek en güzel cevap seçim sandığında gizlidir...

Belki bedel ödeyeceğiz ama, biraz daha bekleyelim Ülküdaşlar, sabır çekelim... Az kaldı az... Yanlış anlamışsam meselenin özünü, beni uyarın lütfen...

Herkes Oturdu Da, Biz Ayakta Kaldık...

Meseleyi tam özünden yakalamissiniz.

Birileri saman alevi gibi yanip sönecek diye bu Kutlu Davayi, Kutlu Davanin Erlerini ve ardindakileri riske atamayiz. Bu Cennet Vatani, yüce Türk Milletini riske atamayiz.

HEYECANLARIMIZI KONTROL ALTINA ALABILMELIYIZ.

Yapacagimiz ilk sey bir an önce Iktidar olup görev almaktir. Görevli olarak her türlü ihaneti gögüsleriz.

Ha görüldü ki ANADOLU YENIDEN FETHEDILMESI GEREKIR, BU YOLDA GERI DURAN NAMERTDIR. Bunun da zamanini ve seklini lider belirler. Hem lider sececegiz, hem ardindan gitmeyecegiz. Bu ne tezattir? Bu nasil Ülkücülüktür?

Lider de zaten aynisini diyor;

Herkes Oturdu Da, Biz Ayakta Kaldık.

Yine camii duvarinda satilacagiz.
Koparmaya kiyamadigimiz güller tarafindan vurgun yiyecegiz.

Ülkücü Ülkücünün öz kardesidir. Insan kardesini canindan aziz bilir.
umay_kagan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 170

İletiTarih: Pts Kas 28, 2005 5:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Yanan teskilatlar konusunda bilgimiz vardir. Neticede bagli bulundugum teskilati da yaktilar. Durup duruken yakmadilar herhalde. Onlar icin tehlikeli birseyler yapmisiz demekki. Demekki canlarini yakmisiz.

Arif olan anlar.

İnanamıyorum... Vallahi diyecek birşey bulamadım...

Benim dediklerime bakın, oluşan olaylara bakın; bir de sizin tavrınıza...

" demek ki tehlikeli birşey yapmışız da ocaklarımızı yakmışlar ! "

" susmak erdemdir aslında ..."

Ben diyecek birşey bulamıyorum gerçekten... Tarihimize bakın, özümüze bakın ve bir daha düşünün diyorum yalnızca...

Biz bu muyduk ?...

Tanrı Türk'ü UYANDIRSIN !...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et ICQ
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Pts Kas 28, 2005 8:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:
Alıntı:

Arif olan anlar.

İnanamıyorum... Vallahi diyecek birşey bulamadım...

Benim dediklerime bakın, oluşan olaylara bakın; bir de sizin tavrınıza...

" demek ki tehlikeli birşey yapmışız da ocaklarımızı yakmışlar ! "

" susmak erdemdir aslında ..."

Ben diyecek birşey bulamıyorum gerçekten... Tarihimize bakın, özümüze bakın ve bir daha düşünün diyorum yalnızca...

Biz bu muyduk ?...

Tanrı Türk'ü UYANDIRSIN !...

Anlasildi ayrinti istiyorsun... Dipnot seklinde gecelim.

Olay söyle gelisti.

Türkleri taciz ettiler. Bir festival sirasinda 30 kisi ile üzerimize saldirdilar. Daha önceden önlemimizi aldigimiz icin güzel bir meydan dayagi cektik. Bölge sorumlulari 2 aydan fazla hastanede kaldi. Yanlarinda yaklasik 10 kisi de kavgayi yarali terketti. Bizde zarar yoktu. Gaflette bulundugumuz bir sirada teskilatimizi yaktilar. Malesef yakani elimizden kacirdik. Daha sonra yakalandi ve hapsi boyladi.

Daha sonra 2 sene süreyle bu kavga devam etti. Pasifize ettigimizden su an hicbir sekilde sesleri cikmiyor. Lakin alman spd partisinin acik destegi devam ediyor. Bu konuda da lobi faaliyetlerimiz devam ediyor.

Bunlari mi duymak istiyordun? Kisi yaptiklari ile övünmezden hareketle bunlari yazmamaya özen gösterdik.
bozkurt_aydin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Cum Arl 02, 2005 12:49 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim demiş ki:
Kim demis uyudugumuzu.

Yurdun her yerine bakin neler oluyor. Ülkücü genclik ve Ülkücü Hareketi bir de ocakta görün.

Sn. genel baskanimiz Harun Öztürk beyin verdigi bir ivme ile bugün üniversitelerde Ülkücü Hareket yasanmasi gerektigi gibi yasanir oldu. Üst düzey kurum ve kuruluslarda gerekli girisimlerin yapilmasi ve Ülkücü hareketin oralara tasinmasi konusunda cok cok güzel yol katedildi. Selcuk Üniversitesine girisi engellenen Reisimiz buna bir örnektir. Ancak yasaklar ile durdurabilmeyi umuyorlar.

Özellikle güney kiyilarimizda daha dillendirilmemis bir silahli mücadele vardir. Özellikle Mersin bölgesinden katilanlar bunu teyid edecektir.

Ankara, Mamak bölgesinde kendi sahid oldugum mücadele ve havaya ates edilse bile hic susmayan silahlar vardir.

Bu savas öncesi taciz atesleri gibidir. ve cok tehlikelidir.

Allah (c.c.) razi olsun liderimiz bunun cok iyi bilincinde. Dün oldugu gibi bu gün de satilmayalim diye bizleri koruyor. Dün analar, bacilar agladi bugün aglamasin Ülkücüler iktidar olup yasasinlar istiyor. TERÖR GÖRVLILER TARAFINDAN DURDURULMALI diyor. Dogrusu bu degil mi?

Bugün girisilecek bir silahli catisma kimlerin ekmegine yag calacaktir? Hainlerin istedigi bizim catismamiz degil midir? Öyleyse su an yapilan onlarin EZBERINI BOZMAK degil de nedir?

Basbug yillarca cirpindi. Bize anlatmaya calisti. Yillar sonra bakiyoruz ki hakikaten bu emanete sadik kalanlar ve bu yolda kendini gercekten yetistiren TÜRK GIBI TÜRK, MÜSLÜMAN GIBI MÜSLÜMAN ÜLKÜCÜ YIGITLER kadar, davayi teröre karsi reaksiyon zannetmekten öte gidemeyen, aksiyon noktasinda silahi tek care görenler de var. Bunlarin bile yanina ugramayanlar dahi var.

SILAH UNUTULMAMALI, GÜN GELIR KULLANIRIZ. Lakin 1980 öncesi sanli mücadele verilmis ve daha sonrasi iktidar olamadan dis kaynakli ihtilal, bizi darmadagin etmis ve silindir gibi ezmistir. Hakka yönü dogru bu KUTLU DAVA Allah´in (c.c.) izni ve yüce Basbug´un saglam karakteri ve Ülkücü yigitlerin büyük cabasi ile bugüne gelmis ve bir anlamda "NERDE KALMISTIK" demistir. Bugün pkk ile girilecek bir silahli mücadelede bizler yine satilacagiz. Hem de camii duvarinda soysuzlar tarafindan. Bizler yine satilacagiz hem de koparmaya kiyamadigimiz güller tarafindan. Ve binlerce ana, baba, yar, es, nisanli, evlat vs. cigerlerine saplanan ihanet ile kahrolacaktir. Peki bundan korkuyor muyuz; hayir. Peki niye böyle düsünüyoruz. Ülkücüler her daim ülke kaderinde önde olmali. Bugün görevli olanlar teröre dur demeli. Yani su an icin MHP veya Ülkücüler sokaga inmemeli. 2006 yili beklenmeli. Bir ic savas oyunu oynaniyor ve sabrimiz deneniyor. SIMDILIK buna sabir göstermek onlarin EZBERINI bozacaktir. Bu senaryosunu kendimiz yazmadigimiz hicbir tiyatroda rol almamaktir.

Elimiz bos mu duracagiz. Hayir, bilinclenecegiz, bilinclendirecegiz. Bütün ihanetleri görüp gösterecegiz. Ve 2006 yilinda, LIDERIMIZE VERDIGIMIZ SÖZÜ TUTACAGIZ. HERKES 99 OY KAZANACAK MHP ICIN. Partimizi iktidar yapacagiz.

Iste o zaman senaryoyu yazmaya baslayacagiz. Daha dogrusu simdiden yazili bekleyen senaryoyu sahneleyecegiz. Onlar bizim tiyatromuzda bizim amaclarimiza hizmet eder hale gelecekler. Buraya kadar anlattiklarim bir uyutmaca mi yoksa hayal mi? Bunun takdiri sizin. Yalniz ben Vuslat olarak buna inaniyorum. Bunun Ülkücü durus oldugunu zannediyorum.

Ülkücü durus; Ülkücü olabilmektir
Ülkücü durus; FIKIR, LIDER, TESKILAT güzelligidir.
Ülkücü durus; her an göreve hazir olma, asla simarikliga ve taskinliga meydan vermemekdir.
Ülkücü durus; "BEN´I" asip "BIZ" olmaktir.
Ülkücü durus; ziftin icinden kara sinekleri farkedip, bertaraf etmektir.
Ülkücü durus; Devletin bütün kurum ve kuruluslarinin islemesinin devamini saglamak noktasinda üzerine düseni yapmaktir.
Ülkücü durus; Üniversitelere daha cok sahip cikmaktir
Ülkücü durus; IMAN ERLERI yetistirmektir.
Ülkücü durus; Bu güzel ülke icin, bu nazli Bayrak icin, bu asil Millet icin, Allah (c.c.) icin, Muhammed (sav) icin yasayabilmektir.

Saygilarimla...

[quote="Vuslatim"]Kim demis uyudugumuzu.

belki biraz gec oldu bu cevap ama ancak yeni okuya bildim.... once hangisine cevap vermeliyim gercekten sasiriyorum.... Guzel seyler yazmissiniz fakat bence gerceklerle hic mi hic bagdasmiyor.. nedenlerine gelince soyle sıralıyabiliriz sanirim...
birinci 2006 bekleyelim ve de baskanimiza verdigimiz sozu tutalim demissiniz!! oncelikle sunu soyleyeyim ben kendi adima boyle bir sozvermedim. (99 oyu kastediyorum) .. Cunku 9 oya karsilik bana verilen hic bir soz tutulmadi!!! ve yine ben suan 99 oyu nasil bulacagim.. bulacagim 99 kisiden her birinin 18 nisandaki 9 kisiden biri olmasi gerekli ki bu da cok zor... neden 18 nisandaki kisilerden biri olmamali galiba tahmin ediyorsunuzdur... Cunku biz 9 nisandan once verdigimiz hic bir sozu 3 kasım a kadar tutamadık.... malesef ben de cok uzuluyorum ama gercek bu !!!
ikinci ve asıl mevzuya donersem .... evet terorle silahli mucadele bu konuda devletce gorevlendirilen kolluk guclerine duser ama bu demek degildir ki fikir yonundeki mucadele de devletin gorev verdiklerine duser... soruyorum ne yapılıyor ulku ocaklarında babam tarafindan 5 yasında ocaga goturuldum ki iyi bi ulkucu olmaya calisayim ( haddime degil ulkucu olmak ancak ıyı bir ulkucu olmaya calismak bana duseni...)
ve dort senedir universite okudugum icin memleketim disindayim... ve ben son 4 senedir bu sehirde ve de universitemde yapılan bir kac kucuk vede basarisiz organizasyondan baska hic ama hic bir faliyet olmamistir...
sahsim ve arkadaslarim adina sunu soyleyim maddi vede manevi gerekli her turlu destegi vermemize ragmen hic bir sey yapılmamistir.. yazıyı cok uzatmak istemiyorum ama ocaktan kovulmak dair hersey basimiza gelmistir.. kardesimiz dedigimiz ulkudaslarimiz bizi dovmek icin kapılarda beklemistiler...
neyse ki cok sukur onlarda yaptıklari yanlisi gecde olsa anlamistir ve de ayrilik gayrilik cok kısa surmustur...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Arl 02, 2005 1:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_aydin.. Ülküdasim. Var benim cahilligime ver.

Bardagin kimisi dolu tarafini kimisi bos tarafini görür. Biz elimizden geldigince iki tarafi da görmeye ve tedbirimizi almaya calisiyoruz. Sizin gördügünüz cogu eksiklik bizim de malumumuzdur. Yalniz ne yapmali, birakip vaz mi gecmeli?

Inadina MHP,
Inadina Ülkücü Hareket.

Baska caresi olan varsa söylesin.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum Arl 02, 2005 3:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen Vuslatim dogru dersin!

Inadina MHP,
Inadina Ülkücü Hareket!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum Arl 02, 2005 3:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umay_kagan demiş ki:
Ben diyorum ki : Kürdler azdı... Kürdler devlet kuruyor... Kürdler Türk'ü eziyor...Her yanda Kürd kültürü yayılmaya çalışılıyor.. Türkleşmiş kürdler yandaşlığa alınıyor... Kürdler, her gün bir şehidimizi al bayrağa sarılı gönderiyor... Yurtdışındaymışsın... Heralde yaşadığın yerde kürd yok ! Çünkü yurtdışında konuştuğum çoğu ülküdaş kendilerine saldıran kürd çetelerden, ocaklarını yakmalarından, darb ve katilliklerinden şikayet ediyor...

Lafı eveleyip gevelemeyi sevmem... Dediğim açık: ÜLKÜCÜLER UYUYOR ! Bana birsürü şey saymışsınız; bunların değeri yok.. İnanın ki yok ! Bu, vatan hainlerinin coşması yanında ufacık bir misilleme olarak kalıyor.. Lütfen... Kendinizi kandırmayın...

Kardes yukarida yazdiklarinin kürtlerle alakali ilk kismi dogru haklisin. Durum maalesef böyle. Ama Ülkücüler uyuyor dersen bu yanlis olur! Ülkücüler hicbir zaman uyumadi uyumaz ve uyumuyor!

Yurtdisindaki kürtlerin / bölücü kürtlerin ülkücülere saldirilari biraz abartilmis sanirim. Nerde Türk varsa orda kürtte vardir. Yani bulundugumuz yerde kürtlerin olmamasi biraz imkansiz. Evet bunlarin coguda bölücü kürtlerdir bu dogru. Fakat biz ülkücülere pek saldirdiklarida yok o kadar! Evet bir ara ocak yakmalar oluyordu ama bizde susmadik herhalde, karsiligini verdik! Hicbir saldiri cevapsiz kalmaz, kalmiyorda zaten! Dedigim gibi sana anlatilan biraz abartilmis olmali.

Ama ülkücülerin durusu pasif olarak görülemez görülmemeli.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız