Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ÜLKÜCÜ HASSASIYETE DAVET
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pzr Arl 18, 2005 3:56 pm    ileti konusu: ÜLKÜCÜ HASSASIYETE DAVET Alıntıyla Cevap Gönder

Sitemizi ziyaret eden üye veya ziyaretci büyüklerimiz, sohbetlerimizdeki yanlislarimizdan rahatsiz olmuslardir. Özel ileti yoluyla bizlere bu konudaki hassasiyetlerini bildirmisler, Ülküdaslarimizin dikkatine sunmamizi istemislerdir.

Ülküdaslar.

Ülkücülük bilinci ile hareket etmemiz gerekmektedir. Bunlardan ilki kesinlikle bize yakismayacak küfür iceren kelimelerden uzak durmak ile mümkündür. Sitemizi ziyeret eden cok müstesna büyüklerimiz vardir. Bu gibi küfürlü kelimelerden oldukca rahatsiz olmuslardir. Örnek olarak;

Alıntı:
Biraz önce unutmuşum.
Ayrıca sizden iki mesele hakında ricam olacak.
Bir; hiç bir özelliği bile olmayan insanların ağzına bile yakıştırmadığımız"şerefsiz" sözü, forumda, adeta Ülküdaşlarımızın(?) ağzında sakız oldu...Yediden yetmişe, herkes bu kelimeyi telaffuz ediyor.
Yabancılar (bizi tanımayanlar ve tanımak isteyenler) ne derler buna, bunu bilemiyorum. Bildiğim şey; Cenab-ı HAKK'ın bundan asla memnun olmadığıdır.
Bu insanlar, illa hakaret etmek zorunda iseler, bunun yerine başka sözcükler ikame edebilirler.
Mesela; Beyinsiz, ruhsuz, talihsiz, vicdansız, vatansız, milliyetsiz...gibi.
Hay-ALLAH'ım biz ne yaparız, bu insanlarla.
Türk-İslam Davası...Vatan Millet Ülküsü....Dünya Ahiret Dosttluğu...
Evet, Vuslat Bey, işimiz hakikaten de çok zor bizim.
Bizi, sizi...bu kardeşlerimiz gerçekten de çok uğraştıracaklardır

Diger bir konu ise; alintilarimizin kaynaginin mutlaka belirtilmesi. Büyüklerimiz beslendigimiz kaynaklar hakkinda bizlerden daha bilgilidirler. Kaynaklarin dogru, eksik ve hatta yanlis olmasi yönünde keskin tesbitlere sahiptirler. Bu konuda yardimci olmaniz ve alintilarinizin kaynagini mutlaka belirtmeniz VECIBE olarak bizlere ögretilmektedir. Bu konuda da hassasiyet bekliyoruz.

S. Abdülhakim Arvasi Hz. " sözlerin büyügü, büyüklerin sözüdür " diye ögütlemislerdir. Diger bir ögüdü ise " Su şifadır, ancak kirli borudan gelen sudan şifa umulmaz " buyurmuslardir.

Bu yüzden basta kendimizi, sonra tüm Ülküdaslarimizi bu konuda hassasiyete davet ediyoruz.

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin.

Saygilarimla...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
holigan07
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 14

İletiTarih: Pzr Arl 18, 2005 8:59 pm    ileti konusu: Selamunaleyküm Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşimiz bize bildirmiş ne mutlu.

Benimde belirtmek istediğim bir konu var.

Bir davaya, Bir Dine, herhangi birşeye inanıyorsak ona göre davranmalıyız.Herşeyimizle o olmalıyız.Sadece sözde ÜLKÜCÜLER olduk çıktık.Çok şükür, çok iyi davamızı yaşayan insanlarda var.

Ülkücüyüm diyen bir insan gidip yabancı müzik dinlememli.Dinliyor olsa bile bunu sempatizan olarak, hayat tarzı gibi yansıtarak,telefonlarına zil sesi yaparak alet olmamalı.

Dilini kullanırken dikkatli olmalı.Bakmayın bu ülkede "35 aşama" diyeceği yerde "35 chapter" var diyen bir başbakan var ama.Bizim çok güzel kelimelerimiz var."OK" diye birbirine yazı yazan,msj atan arkadaşlar var.Bunun kısa oldugunu söylüyorlar.Gerçekten samimi olsalar yerine "TMM" gibi yine kısa ve Türkçe olan bir kelime kullanabilirler.Bide objektif subjektif,Flaş gibi kelimeler basında ve kendini aydın sayan bir çok VATANSEVER şahısın ağzında zikrediliyor.Bunlara karşıda uyanık olmak gerek.

Bir mal alırken gidip Migrostan,BİMden almak yerine başka Türk olan yerlerden almalıyız.Ülke Milliyetçilerin sırtında ancak böyle yükselir.

Yok gençmiş,büyüyünce yaparmış şeklinde kendini dini konularda savunan kişilerle karşılaşıyoruz.Böyle birşey yok arkadaşım.Olamaz böyle bir emri varmı Allah-ü Teala'nın.

Ha ben bunları derken demiyorum ki kendinizi soyutlayın.Herşeyi öğrenin,yabancı diller öğrenin,bilimsel gelişmeleri öğrenin ama kendi değerlerinize sahip çıkarak.Kendi yararınız için kullanarak.

Tasavvuf müziği kaç kişi kendi çabalayıp dinledi aceba?ülkücüyüm deyip ocaklarda iddaa denen mavrayı oynayan kişiler gördüm ben.Aşık olmayı iki günlük cinsi duygularını tatmin etmek sayan birçok ülkücü arkadaşlarımız var.Ben duyduklarımı değil gördüklerimi paylaşıyorum.Sonra bozuk bir nesil doğuyor.YENi ÜLKÜCÜLER bunlar...
Batı kültürünü kendi kültürleriyle sentezleyen ahmaklar.Yok sentez yok dinler kardeşliği bilmem medeniyetler buluşması diyerek nağra atanlara inanan kardeşlerimiz.

Ama gerçek olan birşey var.Hepsi bizim kardeşlerimiz.Biz bir Camii yiz.Helamızda var, Merdivenimizde, Halımızda, dış bahçemizde,minberimizde var,kubbemizde...

Ama ben diyorum ki-EMiNiM ki benim gibi düşünen birçok arkadaşımız, kardeşimiz vardır- herşeyimizler samimi olalım.Önce müslümanız.Ama gerçek müslümana karşı sadece.Herkeste bireysel olarak güzel huylar,erdemli davranışlar olabilir DİNİMİZ ise bunları bütünler.Tam bir insan olmamıza yardım eder.

Televizyonlarımızda iNGİLİZCE,FRANSIZCA,VS.VS.. ŞARKLILAR SÖYLENECEĞİNE ONLARIN VİDYOLARI YAYINLANACAĞINA,KÜRTÇE ŞARKI TÜRKÜLER HÜSNİYETLE OKUNMASI DAHA KABUL EDİLİR OLMALIDIR.BİRİSİ ECNEBİ TOHUMU BİRİSİ BİZİM ÖZ KARDAŞIMIZ.MÜSLÜMAN KARDAŞIMIZ.GERÇEKTEN SAMİMİ BİR MÜSLÜMANSA TABİKİ.

ELHAMDÜRİLLAH MÜSLİMANIZ,ELHAMDÜRİLLAH TÜRKÜZ.

BİZ TÜRK DEĞİLİZ SADECE TÜRKMENİZ.!!!

ALLAHA EMANET OLUN.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
baskurtkut
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 2:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Elbette biz Milliyetçiler fikrimizle,davranışlarımızla göstermeliyiz farklılığımızı.Bir Ülkücüye,Milliyetçiye küfür,kaba söz yakışmaz.Nasıl bizim Milletimize saygı istiyorsak,bizde diğerlerine karşı bize karşı kötü hisleri davranışları yoksa saygı göstermeliyiz.Bu kendi Milletimiz içinde de geçerlidir, başka siyasi fikirlere tahammüllü olmalıyız,şunu da bilmeliyiz ki başka siyasi görüşte olup bizler gibi bu ülkeyi ve Büyük Türk Milletini sevenler var.Belirli bir noktadan sonra sen ben değil Biz varız o da Büyük Türk Milletidir........Tanrı Türkü Korusun
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 4:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

baskurtkut yazının bir kısmına katılıyorum. Ancak ''şunu da bilmeliyiz ki başka siyasi görüşte olup bizler gibi bu ülkeyi ve Büyük Türk Milletini sevenler var'' sözüne katılmıyorum. Kaldı ki vatan millet söylemleriyle ülkenin başına geçenlerin, -satma- başarılarını hep birlikte gördük. Onların görüşleridir tamam. Ama beğenmediğim, tasvip etmediğim görüş ve uygulamalara da saygı duymam. Bu onlara küfür etmemi gerektirmez elbette. Lakin uygun üslup ile tavrımı ortaya koymak, hatta onları protesto etmek en doğal hakkımdır.

Küfür, aciz insanların sarıldığı bir zayıflık ifadesidir. Günlük yaşamımıza bazen istemeden giriveren, bazende sistemli biçimde yerleştirilen o kadar çok uygunsuz söz var ki... Kötü olansa; bu sözlerin, normal şeyler olduğu kanısına kapılmamızdır. Bazen şaka yapmak için, bazen birini küçük düşürmek için, bazen de sırf canımız istediği için küfür ediyoruz.
Küfürün sonuçları hepimizin malumu. O yüzden dinimiz kötü sözü yasaklamış ve günah olarak bildirmiştir.
Akıllı insan; küfür etmeden, karşısındakini lafla yenebilendir...
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 7:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duygularımıza yenilip ağzımızdan kötü sözler çıkabiliyor bundan sonra daha dikkatli olup bu yanlışlara düşmeyiz.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız