Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kürtler Vadisi
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 54

İletiTarih: Sal Arl 27, 2005 10:47 am    ileti konusu: Kürtler Vadisi Alıntıyla Cevap Gönder

Bu yazı başka bir siteden alıntıdır ama gerçek olduğu kesindir
İşte size bir Türk subayının başına gelen olayların akıllardan kolay silinmeyecek çarpıcı öyküsü...

Senaryosu, Kandil�de yazıldı bu oyunun... Kandilin gaz yağı ile aydınlatılan kör bir mağarasında... İçeridekilerin gece olunca ancak silahların mekanizmalarıyla oynayarak vakit geçirebildikleri sıradan bir mağara işte...

Ellerindeki kalemlere kürtçe yazı yazmayı bile öğretemeyecek kadar cahil bir avuç insan... Sayıları 10�u geçmiyor... Onlar, dağın dört bir yanında devriye gezen, zaman zaman gittikleri mezra ve köylerde hakkını aradıklarını iddia ettikleri halka her türlü işkence ve kötü muamele yapıp sonradan �Biz TSK�nın askerleriyiz� diyerek alçaldıkça daha da alçalan, yalanla dolanla ve hainlikle neyin mücadelesini bile verdiklerini bilmeyen bir avuç çapulcu...

Onlar teröristler... Bir diğer adıyla onlar; ismi lazım değil bir terör örgütünün, canları Mehmetçiğin huzur ve barışın korunması adına zaman zaman kullanmak zorunda kaldığı �mermiye� ipotekli günübirlikçiler... Yani bugün olup yarın olmayacak olanlar...

KÜRTLER VADİSİ, KURTLAR VADİSİ'NE BENZEMİYOR

Bomba atmaktan ziyade yiyen, yiyip şehit düşen, şanslıysa gazi olan askerimiz üzerinde, geçtiğimiz günlerde tekmil şeytanların bile akıl erdiremeyeceği bir oyun oynandı... Eski bir PKK�lı olan kitapçı Sefer�in dükkanına atılan bomba dükkandan çok Silahlı Kuvvetler�in kalbinde patladı... Bombanın patladığı sırada tesadüfen orada bulunan iki subay suçlandı ve bu işlerden çok iyi anlayan birilerinin kışkırtmasıyla galeyana gelen halk subayları linç etmek istedi... Aslına bakarsanız ettiler de....

Patlamayla birlikte olay yerine gelen yardımcı kuvvetler kızgın kalabalığın tekme ve yumruklarla ayaklarının altına aldığı iki savunmasız subayı kurtararak güvenli bir yere götürdü...

Şemdinli�de bunlar olurken BHDHABER burada olanların bununla kalmayacağından hareketle bölgeye beni gönderdi... Günlerce Şemdinli, Hakkari (Merkez) ve Yüksekova�yı kapsayan ve bir diğer adı da �Kürtler Vadisi� olan bölgede meydana gelen olayların en doğru ve yansız haberlerini geçmeye çalıştım sizlere...

Ama bir olay vardı ki ; bu bölgede görev yapan basın bunu resmen atlamaya zorlandı... Çünkü haberin yapılması, gazete ve televizyonlarda yayınlanması Kandil de kilerin pişirdiği aşa su katmak gibi bir şey olacaktı... Belki de maskeleri düşecek, yalanları ortaya çıkacaktı... Meslektaşlarım dahil burada yaşayan herkes yaratılan kaos ortamının da etkisiyle terör örgütünden inanılmaz derecede korkuyordu... Hatta konuştuğum bazı sağduyulu vatandaşlar ürkerek de olsa, yarım ağızla da olsa şunun altını açık bir biçimde çiziyordu... �Bacı, aha şimdi devlet burada güçlü olsa ben neden örgütün lafını dinliyem ki? Biz bilmiyik mi burada her şeyi yapanın dağdakiler olduğunu... Aha gör! Kendi adamlarını bile az kalsın kurtaramiydiler... �

Bu açıklama aslında çok şeyinde açıklamasıydı belki de... Ama kim biliyordu ki bunu benimle Haso dayıdan başka?

İŞTE SİZE HERKESTEN SAKLANAN GERÇEK!

Yüreğimde hüzünle dolaştım sokaklarında Şemdinli�nin, Hakkari�nin ve Yüksekova�nın... Pek çok şey oldu da aslında ama ben bir tanesini yazacağım bugün burada... Askerliğin sanıldığı kadar kolay bir meslek olmadığını anlatacağım sizlere... Subay olmakla her şeyin bitmediğini asıl subay olduktan sonra her şeyin başladığını belgeleyeceğim sizlere...

Burası Hakkari�nin gözde ilçelerinden Yüksekova... Bakmayın adının köy adı gibi olduğuna... Hızla kentleşen, kent modelini iyiden iyiye benimsemiş bir yer burası... Çarşısındaki dükkanlardan tutunda cadde üzerindeki evlere kadar mimarisi �geleceğin bir büyük kentiyim� mesajını veriyor adeta... Halkı biraz kuşkulu. Hatta gereğinden fazla kuşkulu... Kadın da olsanız erkekte olsanız yabancıysanız sizi tahlil edene kadar size uzaylıymışsınız gibi bakıyorlar...

İlçede gerginlik hakim... Bir çok parti binasında in cin top oynarken Dehap�ta fark edilir bir hareketlilik var... Sanırsınız ki iktidarda olan AK Parti değil Dehap... Binaya �giriş çıkışlar�da serilik dikkat çekiyor... Ben bunu biraz da şuna benzettim... Hani karıncalar; üzerlerine attığınız ekmek parçacıklarını yuvalarına götürmek için birbirini ezercesine gider gelirler ya... Eh buda onun gibi bir şey...

Örgütün varlığını ve gücünü burada da otomatikman hissedebiliyorsunuz... Yani nereye bakarsanız bakın Şemdinli gibi burada da zafiyetin emareleri görülüyor... Ama bu geçici bir durum... Bunun çok yakın zamanda düzeleceğini ve her şeyin eskisi gibi olacağına inanıyorum... Ya da buna inanmak istiyorum...

Cengiz Topel Caddesi üzerinde biraz yorgun, biraz şaşkın vaziyette yürüyorum... Kaymakamlığı geçtim... Dedim ya bir gözüm Dehap İlçe binası önünde (ne için toplandıklarını bilemediğim) kalabalıkta... Gazeteciler var... Ama kimin gazeteci kimin değil çözemiyorum... İnsanların yüzündeki sert ve sinirli ifade 1 kilometre öteden anlaşılıyor... Arada bir alaycıl gülenleri de var... Sanki içten içe başarılmış bir işin zaferi yansımış yüzlerine... Ama bir çoğu yay gibi gergin... Kuşkulu ve biraz da korkulu... Neye kızgın, neye sinirli ve neden korktuklarını anlamam mümkün değil... Cadde boyunca karmaşık düşünceler içinde ağır ağır yürürken bir anda karnımın acıktığını hissediyorum... Dükkanlara bakıyorum... Her tarafta yabancısı olduğum yemekler... Bölgeye özgü ama İstanbul�dan tanıdık bir yüz ilişiyor gözüme.. �Lahmacun�... Tam ustaya camdan �Bana iki lahmacun yapar mısın?� diyecektim ki;

�ANSIZIN ORTALIK KARIŞIYOR�

O da ne? 25 � 30 yaşlarında üzerinde gri mont olan biri Dehap önünde bekleşen yaklaşık 150 ila 200 kişinin saldırısına uğruyor... Tek hatırlayabildiğim içlerinden birinin kürtçe �Bu da onlardan biri!� diye bağırdığı... Henüz bir şey anlayabilmiş değilim... Kalabalık bir anda tek kişinin üzerine hücum ediyor... Seyrederken bile insanın dayanmakta zorlandığı böyle bir olayda ağızlarından salya akarcasına saldıranların arasında, hatta altında kalan o insanın o an ki durumunu düşünemiyorum bile...

Ortalık ana baba günü... Bağrışmalar, küfürler ve bu arada sloganlar dikkatimi çekiyor... Altlarına aldıkları genç adamın sesini duyamıyorum... Prinaların saldırısı gibi bir şey bu... Öyle bir hal alıyor ki, yerdeki adama vuracaklarına yanlışlıkla birbirlerine vuruyorlar... Aralarında ellerinde resimlerinden bilip tanıdığım kalaşnikof tüfeklerin bulunduğu insanlar var... Arada bir onlarda tüfeğin dipçik denen bölümüyle vuruyorlar genç adama... Eylemi görüyorum, vurduklarını görüyorum ama kalabalık arasında ayaklar altında kalan adamı göremiyorum... Yüzlerce tekme, yüzlerce yumruk ve arada yukarıdan aşağıya büyük bir nefretle inen tüfek dipçikleri...

Gözlerimi kapıyorum... Kaskatı kesilmişim... �Dövülen insanın bu kalabalık arasından sağ çıkması mümkün değil� diyorum kendi kendime... �Ölmüştür, kesin ölmüştür!� diyorum büyük bir kızgınlıkla... Sonra kaldırıyorlar yerden genç adamı... O sırada yoldan geçmekte olan bir taksiyi durduruyorlar... İçindeki yolcuları zorla indirip kanlar içindeki genç adamla birlikte yanına binen üç kişi hızla oradan uzaklaşıyor...

Tüylerim diken diken oluyor... Dövülenin kim olabileceği konusunda tahminler yürütüyorum... Her şey geliyor da dövdüklerinin Türk Silahlı Kuvvetler mensubu olacağı gelmiyor aklıma... Çünkü onların bu şekilde dövülebileceği düşüncesini beynime yakıştıramıyorum... Ama doğru...

SONUNDA ÖĞRENİYORUM

Bir süre sonra dövülenin Efeler Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı�nda görevli bir uzman çavuş olduğunu öğreniyorum... Adının Metin Baltacı olduğunu 31 yaşında olduğunu ve Dehap İlçe Binası�nda yapılacağı bildirilen basın açıklaması için oraya görevli geldiğini öğreniyorum...

Dahası da var... Kalabalık arasından üç kişi tarafından taksiye konduktan sonra ilçe mezarlığına götürüldüğünü ve burada da dövüldüğünü öğreniyorum... Daha sonra dövdükleri uzman çavuşu Dehap İlçe veya Belediye Başkanı�na teslim edip karşılığında gözaltındaki arkadaşlarının serbest bırakılmasını istemeyi amaçladıklarını öğreniyorum...

Öğrenmelerimin sonu gelmiyor... Metin Baltacı adlı çavuşun militanların telefonla konuştukları bir sırada bir fırsatını bulup kaçtığını, korunmak için çaldığı evlerin kapısından içeriye alınmadığını ama bir hayırsever vatandaşın kapısıyla birlikte yüreğini de açmasıyla genç adamın kurtulduğunu öğreniyorum...

Sonrası malum...

Hayırsever aile hemen jandarmayı arıyor ve karşısına çıkan görevliye evlerinde yaralı, hatta kan kaybından ölmek üzere olan bir subayın olduğunu söylüyor...

Sonra gelip alıyorlar üzerinde (belki de) binlerce hainin yumruk ve tekme izinin bulunduğu zavallı Metin Baltacı�yı... İlk müdahale birliğindeki revirde yapılıyor genç çavuşa... Sonra, bir helikopterle Van�daki Askeri Hastane�ye naklediyorlar talihsiz adamı...

Sonrası mı?

Bunlar benim öğrenebildiklerim... Baltacı�nın tedavi aşamasında geçirdiği evreleri bilmiyorum...

BİLMEDİKLERİM DE VAR

Bilmediğim daha bir çok şey var...

Bu işin sonu nereye varacak.... Bilmiyorum...

Ülkemin batısında her şey normal giderken neden doğusunda kin, doğusunda nefret var, bilmiyorum...

38 binin üzerinde şehidin verildiği bu ülkede bir şeyler yapılmak için daha ne bekleniyor, bilmiyorum...

Bu çocuklar bizim çocuklarımız... Subayı,astsubayı, uzmanı ve elbette ki genel tanımı ile Mehmetçik bizim...

Mehmetçik sen, Mehmetçik o, Mehmetçik benim erkek kardeşim... Mehmetçik BİZ... Gerekirse kadınıyla erkeği ile hepimiz...

Biz sırtlarında mermi taşıyan Kara Fatmaların torunları değil miyiz?... Ninelerimizin taşıdığını gerekirse biz de taşımaz mıyız? Yapmaz mıyız bunu? Bu vatan için göğsünü siper eden çocuklarımızın önüne kalkan olmaz mıyız? Biz neyiz bu memlekette? Biz vatanız, biz namus, biz bayrağız....

Biz sağduyu sahibi herkes TÜRKİYE�nin ta kendisiyiz...

Ben gittim gördüm, yaşadım... Bunu anlayabilmek için gazetelerde okumak, televizyonlarda seyretmek yetmiyor... Gezerek bilmenin, okuyarak bilmekten daha büyük bir erdem olduğunu gördüm...

Şairinde dediği gibi okuduğumuz ve seyrettiğimiz haberlerde kelimelerin olduğu kadar kamera görüntülerinin de ne denli kifayetsiz olduğunu gördüm...

En önemlisi:

Türk subayının dövülmemesi gerektiğini gördüm...

Artık bir şeyler yapmak zamanımızın geldiğini sizde düşünüyor musunuz?

"Ben.... Düşünüyorum...."
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Arl 27, 2005 5:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazının kaynağı belli olmamakla birlikte;o civarlarda uzun yıllar bulunmuş bir insan olarak yazılanlara inandım.Yazıda en çok katıldığım şey ise,bu olaylarda devletin gücünün bir türlü kasıtlı olarak gösterilmemesi.Zaten bu azgınlık,bu laçkalıktan kaynaklanıyor.SUBAYLARIN DÖVÜLMESİNE GELİNCE.Bu tam bir rezalet.Bir asker ya da güvenlik görevlisi silahını ne zaman kullanacağını iyi bilmeli,gerekirse de kullanmaktan kaçınmamalıdır.Ne günlere geldik.Devlet memuru ne hallere düşürüldü.Eskiden kolaymıydı bunları yapmak.Ayrıca oraya,tek başına sivil olarak gözlemci göndermek ne kadar büyük tedbirsizlik.Laçkalık her tarafı kaplamış durumda.Orada oyun mu oynanıyor,bir türlü örtülü bir harp mi var?Bu yöneticiler,bunların farkında değil mi?Yoksa tüm bu dikkatsizlik ve tedbirsizlikler,kasıtlı;devleti küçük düşürmek için oyunlar mı?Ben istediğim yeri bombalayacak kadar patlayıcı madde hakkında bilgi sahibiyim.İşim dolayısıyla,ve aldığım askerlik eğitimi ile bu benim işim.Bir yere bu kadar akılsızca sabotaj yapılmaz.Kör cahil,ilkokul mezunu fedai bile bu kadar açık vermez.Bu o çocukların işi değil.Bu bir tertip.Besbelli ki bir tezgah.Fakat neden bu çocukların amirleri,bunlara sahip çıkmıyor.Olay,sanki devlet tarafından yapılmış da ortaya çıkmış gibi,kedi pisliği gibi üzeri örtüldü.Bu ne demek?Niçin devlet,adi bir sabotajcı gibi gösteriliyor?Bu devletin mit'i ne yapıyor?Yıllarca hükümetlere darbe yapılacağını bile haber vermeyen mit,nasıl oluyor da bu gün kuzu kuzu hükümetin emrine girmiş,ortalıktan çekilmiş,arazi olmuş,devletin savunma refleksine yardımcı olmuyor.Yoksa miti cia mı yönetiyor?Devletin bu vatan topraklarında istihbaratı yok mu?Yedek subay okulunda,gizleme ve tahkimat hocamız olan binbaşı;yıllar önce bir harekata nasıl hazırlandığını,bazı ülkelere nasıl sızdığını,neler yaptığını anlatmıştı.Bunlar sır olduğu için yazmıyorum.Bu gün kendi ülkemizde bunu niye yapmıyoruz?İnsanın fena halde canı sıkılıyor.Ne demek ülke topraklarında subayların linç edilmeye kalkışılması,rehin alınması?Neden bunu yapanların ebesi bellenmiyor,gerekli cevap anında verilmiyor?Yahu bu işleri yapmakla görevli insanların hepsi de gebe mi?Nedir bu rezalet?Nedir bu suskunluk?Beyler aklınızı başınıza toplayın,ve görevlerinizi yapın.O koltuklar altınıza fazla geliyorsa,o makamları taşıyamıyorsanız çekilin?Yahu deli etmeyin insanı.Bu işe biz mi el koyacağız,bunu mu bekliyorsunuz?Bu işe milletin el koymasının ne anlama geldiğini bilmiyormusunuz?Bu milleti isyana,ihtilale,ülkeyi de kaosa mı götürmek sonra defolup kaçmak niyetindesiniz.İçinizde gebe olan,rüşvet aldığı için yolsuzluk yaptığı için sesini çıkaramayan görevliler varsa,kafalarına bir tane sıkmayı da mı bilmiyorlar?Böyle herşeyi sineye çekmek,suratlarına tükürülse yarabbi şükür demekle,siz oralarda otursanız ne olacak?Bundan şeref mi duyacaksınız?Hiç mi vatan sevgisi yok yüreğinizde?Sizin ilahınız,madde mi bu kadar?
Bu ülkede yolsuzluk her yerde var?Bu ülkede yolsuzluk yapan;bırak milletvekilini,bakan var,başbakanlar var,cumhurbaşkanları var.Neden hep ordunun dosyaları çıkarılıyor bu 3 yıldır ortaya.Bu ülkede bilmiyorum bu adamların yapıp yapmadıklarını ama,üst düzey bir tek bunlar mı var yolsuzluk yapan?O mesut,o tansu,o bilmem kim nasıl aklanıp elini kolunu sallayarak dolaşıyor.Sistemli bir taarruza uğramıştır bu ülke.Bu pisliğe bulaşanlara buradan sesleniyorum.Yazıktır bu vatana.Satmayın bu güzelim vatanı.Siz geberdikten sonra burada zürriyetiniz yaşamaya devam edecek.
Gelecek kuşaklara bu pisliği bırakmayın.Çekin kafanıza bir tane sıkın.Bunu yapamıyacak kadar onursuzsanız,çekilin o koltuklardan.70 milyon insan,sizin diyetinizi ödemek zorunda değildir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Sal Arl 27, 2005 6:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşim,

O kadar güzel bir yazı ki...
İnan okurken gözlerim yaşardı....
Ne yazık ki...
Ortada hakikaten çok derin dolaplar dönmekte...
Bu kadar olaya ..neden sesini çıkaramayan bu kadar çok insan var..
Aklımıza ...
kötü şeyler geliyor...
Demeki bunlarında korkunç açıkları varki..seslerini çıkaramıyorlar diye düşünüyor insan....

Eğer böyle ise....

Yazıklar olsun....
Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar Arl 28, 2005 3:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yaziyi buraya ekledigin icin tesekkürler ülküdas. Gercekten yazilanlar cok üzücü. Nasil olur böyle birsey yahu? Inanin aklim ermiyor! Bildigim ve inandigim tek sey kesin olarak baya birseylerin döndügüdür, bundan eminim! Nasil olur onca sene bu pkk´nin KÖKÜ kazinamaz?! Öncedende yazmistim yine yaziyorum! Istenilse coktan pkk mkk ve benzeri hicbirsey kalmazdi! Haa belki tek tük terör olaylari yine olabilir misal ispanyadaki gibi ama varya istenilse o tek tük leride bitirir bizim ordumuz! Orduya laf atmiyorum aslada gücsüz gibi göstermek istemiyorum, elbette güclüdür ama bana kalirsa bu iste bir is vardir! Kim ne derse desin hersey ortada, "bu kadarda olmaz artik" denilecek durumlari yasiyoruz senelerden beri ve günden güne halen ve halen.....! Hic sanmiyorumki, illaki birileri vatandasi ordudan sogutmak icin, orduya karsi halkin güvenini yok etmek istedigi bir oyun olsun. Tamam belkide vardir, yapiliyordur buna benzer oyunlar ama ortada olan ve hergün yasanan olaylari kimse görmemezlikten gelemez! Hele hele bu yazidaki anlatilan olaylari hic görmemezlikten gelemeyiz herhalde! Ordumuzda ne oluyor neler dönüyor? MIT kimin icin calisiyor, eger calisiyorsa? Hükümetin ve basbakanin tutumu belli, cumhurbaskani da bes para etmez, ordu pasif ve icinde birseyler dönüyor olan mehmetcigime oluyor, MIT ortalikta yok kime hizmet ettigi belli degil, günden güne vatan millet satiliyor, hergün sehit veriyoruz, TV´lere kürtler doldu tasiyor biz halen kardeslikten bahsediyoruz! Biz kardesiz deyip dururken, hatta bir kürdü savunmak icin öz be öz TÜRK kardesimizi karsimiza alip onu yerden yere vurabiliyoruz! Illaki irkci damgasi yememek icin taviz üzerine taviz veriyoruz! Aman sakin yanlis anlasilmamak icin rahat konusamiyoruz, her lafimizda "kürtler kardesimizdir onlara lafimiz yok bizim lafimiz bölücülere" demek zorunda hissediyoruz kendimizi. Bunun sonu gelmeyecekmi acaba??? Bana ne ya kürtlerden mürtlerden! Beni tek TÜRK´ler ilgilendirir bu saat´den sonra! Biz Türk-kürt kardestir deyip duralim onlar tüm TÜRKIYE´yi ele gecirmis nerdeyse her tasin altindan onlar cikiyor kürtcülük yapiliyor her yerde! Belliki kürtlerin büyük cogunlugu kendisini TÜRK olarak benimsemiyor, benimsemekte istemiyor, biz kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. Belliki bunlarin büyük cogunlugu bölücüdür! Yoksa sirf bölgedeki sakin kürt halkini korkutarak örgüte gecmelerini saglamiyorlar, gönüllü gecis var, gönüllü yardimlar var! Cikiyor tv´ye kürt sanatcilari, Atatürke atam diyor, Türkiyem diyor, iki üc Türklükten bahsediyor bizde yutuyoruz. Kazandigi paralari masa altindan örgüte yolluyor! Programinda 3 saat kürtce sarki söylüyor, kim bilir ne diyor! Kürtce sarki ve türkü okumalarindan rahatsiz oluyorum! En uyuz oldugum kürtce aksaniyla TÜRKÜ okumalari! Bunu mahsusdan yapiyorlar! GICIK oluyorum! Sakin bunlarin sov´larini izledigimi sanmayin, tek tük takip ediyorum bakalim neler ceviriyorlar diye ama bunlarin ne kasetini alirim, ne aldiririm, ne tv´de izlerim nede izletirim, kürt dizileri olsun kürt sovlari olsun asla bakmamda baktirmamda! Bu dünyada en cok nefret ettigim kürtlerdir! YETER artik ya! Sevmiyorum bunlari sevmemmi gerekiyor illaki??? Türk-kürt kardestir lafini duyunca tepen atmaya basliyor! Kardeslik mardeslik tanimiyorum ben! Diger taraftan ermeni kökenli bir vatandasimiz isinde gücünde vatansever Türklügü benimsemis, hatta Türklügü ve Türkiyeyi bile savunabiliyor misal gecen gün TRT´ye cikmisti arastirmaci yazar Levon Panos Dabagyan, adam nasilda Türkiyeyi savunuyor helal olsun dedim. Bu Türkiye ermenisi olan vatandasimiz ermenistana karsi gerekirse savasmaya bile hazir. Ben cok samimi buldum adami. Burda birilerinin illaki yabancilari gözümüzün icine soktugu oyununa düstügüm yok! Yabancilari övmek gibi bir gayretimde yok! Ama adam kendisi diyor, Türkiye´ye yapilan bu suclamalara karsi bizi medyalarda basinda konusturmuyorlar, biz Türkiye ermenileri olarak neyin ne oldugunu biliyoruz Türkiye´ye karsi dis gücler oyun oynuyor bunun farkindayiz diyor, helal olsun adama! Hani bizimkilerde konusuyor ama bunlarida konusturmak lazim! Neyse asil demek istedigim diger yabanci kökenli vatandaslarimiza karsi cok büyük haksizlik yapiyoruz, ZIRT BIRT "Türk-kürt kardestir" deyip durmakla! Ülkemizde bir kürt oyunu dönüyor bu belli, bizde buna alet oluyoruz. Güya onlara sahip cikalim derken digerlerinden oluyoruz farkinda degiliz!!! Kim ne derse desin ben hicbir kürde güvenmiyorum! En güvenilir biri olsa bile, isterse ülkücü olsun yinede gözüm üstünde olur önlemimi alirim takipte tutarim o kürdü. Ne yapacagi belli olmaz bunlarin! Bir TÜRK herzaman uyanik olmali! Bu kime karsi olursa olsun! Ama günümüzde en cok azan kürtler oldugu icin onlara karsi dahada dikkatli olurum! Artik mutlaka birseyler yapilmalidir ülküdaslar! Ah gönül isterdiki o uzman cavusun intikamini teker teker acisini cikararak alabilseydik!!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Arl 28, 2005 10:10 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaşlarım böyle olayların sonu gelmiyo bunu hepimiz biliyoruz bu bikere değil bikaç kere değil hergün oluyor Halkımız doğuda ezilyor bizse lanet hükümet yüzünden birşey yapamıyoruz
Benim bir öğretmen arkadaşım var Hakkarinin bir köyüne öğretmenlik görevini yapmaya gitti ona taktıkları lakap "TÜRKİYELİ" Ne yapabiliriz sokağa dökülmemiz isteniyor bizden istedikleri bu bunları bir kenara bırakalım bu hafta Tempo dergisinden başka bir yazı daha var Sünni direniş lideri adını unuttum falan kişiye soruyorlar Türkiyeden kimleri tanıyorsun Liderleri Atatürk Tayyip erdoğan ve İbrahim Tatlıses diyor Kimdir bunlar diye soruluyor Büyük liderimiz kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk'e islam düşmanı deniliyor hilafeti yıktı Tayyip Erdoğana ise hilafeti tekrar getirecek deniliyor Asıl düşmanımızın kim olduğunu bilmiyorum ama Tayyipin etrafındaki yobaz insanların Atatürk düşmanı şeriat yanlısı kimselerin de seslerini kesmemiz gerektiğini düşünüyorum ama nasıl? Onların çoğu Fethullahçılar şeklinde içimizde bulunmakta kim doğru söylüyor kim yalancı kim bize dost kim vatan haini?
Bedii
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 119

İletiTarih: Çar Arl 28, 2005 6:08 pm    ileti konusu: Çok Çok Teşekkür.... Alıntıyla Cevap Gönder

Türk Subayı, Metin Baltacı'nın maruz kaldığı olayı okurken, hayatımın en büyük ızdırapla dolu dakikalarını yaşadım. Böyle de olsa, tansiyonum bir anda zirve yapmış da olsa; böyle bir hadisyi yaşayan , içinde yer alan birinin kaleminden okumak beni mutlu etti. Hiç olmazsa, Mehmedim'in (Muhammed'imin)çektiği acılarının bir kısmını,(İnsanlığımın en küçük dercesi de olsa....)burada, Ankara'da, evimde çekdim...yaşadım....
Bu olayı bize, intikal ettiren "di-shark" kardeşime çok çok teşekkür ediyorum.
Maalesef, şu anda elimizden herhangi bir şey gelmiyor....Dilimizle de keza öyle ahım-şahım bir şeyler yapamıyoruz...Üzgünüm....Geriye kalp kalıyor....İncinmek...kırılmak...üzülmek...Ahhh keşke buna(Türklük-vatandaşlık- görevinin en zayıf olanına) mecbur olmasaydık!! Evet, kahrolarak ifade ediyorum(şimdilik)buna mecburuz ve de mahkumuz!!
Arkadaşım, Dostttum, Kadir Bey'in ifade ettiği gibi; Rabbim biliyor ya, dişlerimizi sıka sıka; içimize ata ata ağzımızda diş, içimizde göksümüzde yürek diye bir şey kalmadı.
Ne demek yahu....Bir Türk Subayının, bir Türk Vatanında hain günahkar birtakım ... tekmeleri altında kan revan içinde kalmış olması!!! Acaba, bunu, bu vahim olayı bana izah edecek, biraz olsun beni rahatlatacak biri varmıdır, bulabilirmiyiz!!
Hayır...Hiç bir şekilde bu olayın ve benzeri olayların tevilini, tefsirini yapmaz, yapamazsınız!!
Olmuyor....olmuyor...olmuyor vesselam olmuyor....
Düşünüyorum, bana öyle geliyor ki;Tarih boyunca, Türk askeri böyle bir olaya ya hiç maruz kalmadı veya çok az muhatap olmuştur.
Güpegündüz tek kişiyi siz alaçaksınız ortanıza, kolunu bacağını kıraçak ve bu yetmiyecek, onu alıp bir yerlere götürecek ve daha sonra da bir şeyleri kurtarma adına "pazarlık" konusu yapacak ve aranızda top gibi oynayaçaksınız!
Olaçak şey değil.....
Biz bu tür olayları, Milli MÜcadele yıllarında, Kurtuluş Savaşı günlerinde bile görmedik...yaşamadık!!
Çünkü savaşında bir onuru, şavaşmanın da bir şerefi vardır...
Ümit ederim, kanımızı donduran bu hadise- inşallah- yanlıştır....Veya bize eksik yansıtılmıştır.
Tek ümüdimiz ve biricik tesellimiz bu....
Bütün Ülküdaşlarıma selam ve muhabbetler...
Cenab-ı HAK yardımcımız olsun!
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Arl 28, 2005 6:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim hayatta en sevmediğim şey yapmadığım şeylerin yapmışım gibi algılanması yani haksızlığa uğramamdır Benim milletim benim ülkemde haksızlığa uğrarken buna dayanmak çok zor Biz kimseye bişey yapmadık Neden soykırımla suçlanıyoruz neden bizden nefret ediyolar Sorun müslüman olmamız mı? Keşke yapsaydık kesseydik biçseydik O zaman barbarlığımla ırkçılığımla övünürdüm ama yapmadık lanet olsun Hep sırtımızdan vurdular Açıkça söyliyeyim arkamdan vurulana kadar 2 yıl öncesine kadar bende CHP li bir solcuydum ama ne kadar koministi varsa ne kadar solcusu varsa sırtımdan vurdu Yeni insanlar tanıdım ülkemi savunan delikanlı insanlar bana kucak açtılar Hayatın en büyük darbesini yedikten tüm arkadaşlarımı kaybettikten sonra ülküdaşlarımla tanıştım Burdaki sıkı bağı artık kimse koparamaz Bana bir gelene ben bin gelirim Sonuna kadar davamı savunacağım kanımın son damlasına kadar çünkü sizler varsınız ülküdaşlarım birbirimiz için vatanımız için en önemlisi Allah için savaşalım
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Arl 28, 2005 11:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Malum medya,kuşkularımızı haklı çıkaracak şekilde yayınlar yapmaya devam ediyor.Artık işi gücü bıraktık bunları dinliyoruz.Zira düşmanın ne yapmak istediğini ve taktiklerini buradan açıkca görüyoruz.
Dün kanal d denilen kanalda,haberlerin sonuna doğru,sanki çok önemli değilmiş gibi,çok profesyonel bir şekilde,iki subayın yolsuzluktan tutuklandığını haber verdi.Ülkenin tirilyonları çalınırken,bundan hiç söz etmeyen;adi ahlaksız,kravatlı hırsızlara;hortumcu diye yeni ve kibar sıfatlar yakıştıran bu medya,ordu ile ilgili yolsuzluk haberlerini hiç kaçırmıyor.Burada amaç çok açık.Orduyu yıpratmak,subaylara hırsız damgası vurmak,bu ordu da böyle ise biz bittik diye milleti ümitsizliğe düşürmek.Ayrıca üst düzeyde ve yetkili olup da,bir şeylere bulaşanlar varsa;onlara da şantaj yapmak.Küçükten deşifre ediyorlar,ki büyükler varsa kullansınlar.
Ülkedeki yolsuzlukları ve nerelerde neler döndüğünü az çok bilen bir insan olarak,şunu belirtmeyi bu vatana karşı bir görev sayıyorum.Yolsuzluk her tarafta var.Bunu kim yaparsa yapsın,bunu hoş görmek mümkün değil.Kim yapıyorsa ortaya çıkarılsın,hakettikleri cezaya da çarptırılsın.Ama niyet bu değil.Bunu,temiz toplum adına yapıyoruz diye;ülkenin gözbebeği ordumuz yıpratılıyor.Bunu millet adına yapıyor olsalardı,bu gün bu maliye bakanı mecliste olamazdı.İstanbul belediyesini duman eden 5-6 kişi,bu gün dokunulmazlık zırhına bürünüp korumaya alınmazdı.Bu gün geçmişin vergi yüzsüzü ve suçlusu adam,maliye bakanı olarak oradan sağa sola ahkam kesmezdi.Bu dokunulmazlıklar kaldırılır,zanlılar ;gerçeklerin ortaya çıkması adına adliyeye gönderilirlerdi.Bunların hiç birisi yapılmıyor.Ama ordunun harcamaları didik didik ediliyor.Ben maaş falan istemiyorum.Beni fahri,yetkili müfettiş olarak Belediyelerin üzerine salın.Bu belediye başkanlarının çok büyük bir kısmının ve çetelerinin yüzlerce yıl ceza alacak açıklarını bulamazsam,adam değilim.Ülkenin ilk temizlenecek yerleri bu belediyeler.Neden bu konuda bir şey yapılmıyor?Görevi devralan akepeli belediye başkanlarının kaç tanesi,geçmiş dönemin yolsuzlukları için,ilgili yerlere başvurdu?Neden yapmıyorlar?Çünkü yarın indiklerinde,kendilerine de yapılmasın.Niyet temiz toplum falan değil.Niyet,iktidarlarının,ülkeyi götürmek istedikleri uçurumun ve teokratik idarenin ülkedeki tek yetkili karşıtı,bu görevi kanunla yüklenen gözbebeğimiz silahlı kuvvetleri yıpratmaktır.
Tv nin bahsettiği olay olmuştur,ya da iftiradır.Bilemeyiz.Ama iki çok yüksek rutbeli olmayan subayın,bu şekilde teşhiri çok anlamlıdır.Bunu haber yapanlar,kendi patronlarını incelemeye alsalardı,buna neden tepki gösterdiğimi de anlarlardı.
Her zaman söylüyoruz.Bu ülkenin insanları ve eğilimleri ne ise,tüm kurumlardaki görevli ve yetkililer de odur.Mesele toplumun ahlak seviyesidir.Tencere dibin kara,seninki benden kara mantığı,bu işlerde geçerli değildir.Bir şey yapılacak ise,ayni anda herkesin üzerine gidilmeli,hedef seçilmemelidir.
İyi ve başarılı bir yönetici olmanın en büyük şartı,belki de en başta geleni;
inisiyatifini kullanması,sorumluluk alması,olaya gecikmeden ilk müdahaleyi yapmaktır.Yoksa ben herşeyi sorayım,izin verilirse yapayım mantığı,o makamları haketmemiş silik kişilerin düşünceleridir.Bizlere,o uğursuz Bayrak yakma olayına,Mersinde müdahale eden o polis memuru;tezkere sırasında,Mersine gelen o tırları aramaya zorlayan değerli subay gibi,şartların gerektirdiği zamanda,risk alan,olayı doğru değerlendirip müdahale eden yöneticiler lazımdır.Bu iki kahraman Türk evladı,bu büyük milletin değerli iki elemanı olduklarını,yaptıkları davranışlarla göstermişler,ve gözlerimizi yaşartmışlardır.Mesele,en büyük noktada olmak değildir.Bir kale,etraftaki tahkimat ile korunur.Gözetleme kuleleri,etrafını çeviren surlar,önüne kazılmış hendekler,var ise su ile çevirme.Devlet de ancak bu şekilde korunur.Her noktada,zirveye ulaşan tüm yollardaki saldırılar kesilerek,merkez koruma altında bulundurulur.Bu yüzden 1 manga onbaşısından,bir itfaiye çavuşuna,bir zabıta amirine,aklınıza gelen her kurumun en küçük bir biriminin başındaki yetkili,en az bir başbakan kadar bu devletin müdafaa ve savunmasından sorumludur.Hatt-ı müdafaa değil,sath-ı müdafaa.Her alanda,her santimetre karede,devlete yönelen tehdite mukabele.Topyekun savunma.
Biz bu anlayış ile mücadele etmeliyiz.düşmandan koruyacak bir ordu,benim güvenliğimi sağlayacak bir emniyet meselesi değildir.Ordu,bir kaç ay önce bunu açıklamak istedi.Ama sığ kafalı iktidar,ben mi gidip savaşacağım diye işin içinden çıktı.Bu devlete sahip çıkmak,Türk Milletinin her ferdinin görevidir.Bu bir vatan ve namus borcudur.Ama,bu terör estirmek,eline silah alıp,kendi yargılayıp kendi infaz etmesi anlamında değildir.Kör kuruşun boş yere gitmemesi için gösterilen hassasiyetten tutun,vatandaşlık görevlerinin tümünü yapmak bu kapsam içerisindedir.Meselenin aslı;işini iyi yapmaktır.
Şu yukarıdaki başlıkla ilgili gibi görünmeyen söylediğim şeyler,bence işin temel noktalarıdır.Savaşlar sadece sayısal rakamlarla kazanılsaydı,büyük ordular küçük orduları ezer geçerdi.Ama işle böyle olmuyor çok zaman.
Şimdi gelelim,olayın muhatabı;doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımıza.
Onları önce akıllı olmaya davet ediyorum.Bir veya bir kaç ülkenin yedeklemesine güvenip de bir şeye kalkışırlarsa,başları çok büyük belaya girecektir.Güvendikleri güçlerden iki tanesi şu anda bölgede.Ama tüyme hazırlığındalar.Tarihte,72 milleti yutup geçen,bu coğrafyayı kontrol altında tutmak çok güçtür.Bu kurmayı hayal ettikleri,sözde devletçik,ölü doğmuş bir gayri meşru bebektir.Sanmasınlar ki,abd bakacak,memurlarına maaşlarını abd ödeyecek.Bunları kışkırtan hiç bir ülkenin ekonomisi şu anda iyi durumda değildir.Olması da mümkün değildir.Bölgeden abd çekildiğinde,buranı halkı,o işgale kim yardım etmiş ise,onun ebesini belleyecektir.Kürtler,abd yandaşı tutumları ile çoktan bu kara listeye girmişlerdir.Ve Irakta yaptıklarının aturası onlara ödetilecektir.Tarih buna çok tanıktır.Bir yerde kim işgal kuvvetleriyle işbirliği yapmış ise,bunların ipi eninde sonunda çekilecektir.Devlet,şu otuz yıldır,batıyı tamamen bırakmış ve buralara yönelmiştir.Kimsenin fukaralık edebiyatı yapmasına gerek yok.Niyeti içten bir devlete bu ihanet yapılmaz.Hiçbir topluluk yoktur ki,sapıklığa düşüp de bozgunculuğa kalkışsın ve de rahat yüzü görsün.İşte yahudiler.Bunun en güzel örneğidir.Sizi içlerine alan,size iş,aş sağlayan,Batı ve Anadolu insanının devlet otoritesini sağlamak için oraya gönderdiği,asker,subay,öğretmen ve devlet görevlilerine el kaldırmak;o elin kırılmasını gerektirecek bir suçtur.Bu bir olur,iki olur,üç olurr bir bakarsınız ki bu kere,bir başka vatan köşesinde sizin kolunuz bacağınız kırılır.Millet artık sabrı taşma noktasına gelmiştir.Türk milleti,bir sürü olmadığı için,bir ağırlığı bir sabrı vardır.Ama son olaylar artık bunun taşmaya başladığını göstermiştir.Türk milleti,yöneticileri tarfından ilk defa satılmamıştır.İçinden ve arkasından da ilk defa vurulmamıştır.Binlerce yıl ayakta kalması,ne büyük bir millet olduğunu göstermektedir.Cihan'n başa çıkamadığı Türk ile,kendi içindeki hain hiç başa çıkamaz.Artık bundan böyle kardeşlik lafını bırakıyoruz.Kardeş falan yok.Ya Bu ülkenin vatandaşısın,bizimlesin,dostumuzsun;ya da düşmanla işbirlikçilik yapan hasmımız.İş bu noktaya gelmiştir.Mesele kürt bilmem ne meselesi değildir.
Bu ülke ile kim mücadele etmeye kalkışıyorsa,alayı bizim için düşman durumundadır.Bu kadar tahrike dayanmak mümkün değildir.
Ya devlet başa,ya kuzgun leş'e.Bizi yönetenler,daha fazla uyuyacağımızı düşünmesinler.Bizim yüzde onyedimiz,değil bu ülkenin düşmanlarına,cihana yeter.Artık milletin sabrı üzerine kimse deneme yapmaya kalkışmasın.Patlama geliyor.İktidara duyurulur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Arl 30, 2005 11:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşlarım kardeşlerim eğer ki forumdaki yazıları okurken kanınız kaynıyorsa yerinizde duramıyor çaresizliğinizden gözleriniz yaşarıyorsa siz gerçek bir Türksünüz Herkes zamanla diyor zamanla çözülecek ama bu zaman ne zaman gelicek? Belki de gelmiş geçiyor ben harekete geçiyorum Muğla Milasta ikamet ediyorum bir kez olsun ülkü ocağının kapısından içeri giremedim Neden diyeceksiniz günde 5 defa gidiyorum kapalı Yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimiz ne yapıcaklar evimiz kapalı Belki ayda yılda bir geliyolar onuda göremiyorum Teşkilatımız yok Bir ülküdaşla tanışıyorum beni ocaktakilerle tanıştır diyorum o başka birine öbürü başkasına söylüyo kaynıyo gidiyo Önce kendi içimizdeki sorunları halledelim Vatan hainlerinin bu açıklarımızı yakalamasına izin vermeyelim Adanada üni.de okuyorum pis komünistlerin teröristlerin insanları kendi etrafına ne kadar kolay çektiğini gördüm Yalan olduğunu düşünen gelsin karşıma çıksın Kardeşlerimiz kandırılıyor Bir rezalet daha pislikler kardeşlerimizi kız ayağına çekiyolar Doğruyu gösterdiğimiz insandan ilgiyi kesersek zamanla o tarafa kayması doğaldır Çünkü yalnız kalıyo onlarda biraz ilgi gösterince kardeşimizi kaybediyoruz Beni reis bulmadı ben reise gittim ama gel gör ki 3 veya 5 sefer görüştük ülküdaşlarla sonra ne arayan var ne soran Çok yalnızlık çektim eğer ki gerçekleri kavrayamasam bende gitmiştim Bu gerçek ülküdaşlarım ben geç anladım ama sonunda ne tarafın doğru taraf olduğunu anladım Önce kendi içimizdeki bu kopukluğu giderelim
izmirli90
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 9:25 pm    ileti konusu: AB UĞRUNA Alıntıyla Cevap Gönder

HERŞEY DÜN ÜLKEMİZİ KANAYA BULAYANLARIN ARASINA GİRMEK İÇİN.BUNLARIN ARASINA GİRMEMEK İÇİN O KAN İÇİNDE BOĞULMAYI TERCİH EDERİM.UMARIM DİĞER KARDEŞLERİM DE BENİMLE BİRLİKTE AYNI DÜŞÜNCEYİ PAYLAŞIYORLARDIR.BUNLARIN BU KADAR RAHAT HAREKET EDEBİLME,BU KADAR KÜSTAHLAŞABİLME SEBEBİ AB VE ABD NİN G...LERİNİ KALDIRMASI.VE ŞUNU DA SÖYLÜYORUM.ABD KUZEY IRAK TA KÜRTLERİ KIŞKIRTIYOR.ARKANIZDA BİZ VARIZDİYEREK.BU SÖYLENİLENLER TÜRKİYENİN DOĞUSUNA KADAR ULAŞIYOR.BUNLARDA GÜÇ ALIYOR...ABD NİN HEDEFİ BİRKAÇ SENE SONRA TÜRKİYEYLE GERGİNLİK OLURSA(IRAK-İRAN VEYA SURİYE VE TÜRKİYE BENCE PLANLANAN BU)DOĞUDA ZORLUKLA KARŞILAŞMAMASI..VE HALKIN BU KUVVETLERE YARDIM ETMESİ.(METAL FIRTINA KİTABINDA DA YAZILAN BU)BÖYLECE BU BÖLGENİN Bİ DİRENİŞLE KARŞILAŞMAMASI DIR...EĞER ABD BENDEN AKILLIYSA EĞER EMİNİM O ŞEREFSİZLER Bİ GÜN EN ZOR ANIMIZDA YAKALAYIP BÖYLE KALLEŞLİĞİ YAPABİLECEK MEZİYETE SAHİP.İSTEDİKLERİNİ ALAMAYACAKLAR AMA BAŞIMIZ BİR HAYLİ AĞRIYACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR.....ALLAH TÜRKE KUVVET VERSİN....KUVA-İ MİLLİYE NİN KENTİNDEN İZMİRDEN KARDEŞLERİME SELAM OLSUN.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız