Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Iste hainler.
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 10 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 2:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fikir ve yorumda tam manasıyla ehli olmadığınız konularda yorum yapmanız sizlerin ne kadar cahil ve bilgisiz olduğunuz ve buradaki amacınızı belirtir niteliktedir.Ordu bu ülkenin en kutsal müesseselerindendir bu şekilde ordu adına konuşmak yanlıştır.Ülkenin başında peydahlanan belaların başında elbetteki pkk olayı gelmektedir.Bunun gerekli çözümleri alınamadığından ve yufka yürekli olunduğundan bu baş belası olay bu zamanlara kadar ulaşmış ve bir numaralı olay olarak karşımıza çıkmıştır.
Şimdi burada bu konuların detayına inmek istemiyorum.Gelelim irtica meselesine:
İslam bir yaşam biçimidir.Bunu benimseyenler için bu dünyada ve ahirette felah ve rahmet vardır.Bu ülke nufusununda yaklaşık ½75 de müslümandır.Böyle bir durumda İslam bir devletin en kutsal birimlerinden olan bir birimin en önemli sorunlarından biri olamaz.Bu düpedüz 1980 li yıllarda ülkeyi Sovyetlere yamamaya çalışan Leninci kominist mihrakların kuru gürültüsünden başka bir şey değildir.Kaldı ki bu otağda bulunanların hiç birinin; gerçek manada kendini Türk İslam milliyetçisi hissedenlerin, bir endişesi olduğunu düşünmüyorum.İslam bir kürt dini değildir ve irticada bir kürt sorunu değildir.İslam evrensel ve son dindir.Şahsım olarak inançlarıma bağlı bununla birlikte adet örf geleneklerini benliğinde yaşamaya çalışan bir Türk İslam neferiyim ben irtica diye bir kavramı tanımıyor ve bilmiyorum.Bu bir spekülasyondur iftiradır.Kaldıki ben sizlerden çok severim Başbuğ Atatürk’ü ve hiçbir zaman sizler gibi onun arkasına saklanarak zehirli düşüncelerimi şırınga etmedim,
Mustafa Kemal bu ülkenin yetiştirmiş olduğu son kahraman,son liderdir.Keşke yaşasaydıda onu bu şekilde karalayanlara,arkasına sığınıp kirli düşüncelerini insanlara empoze etmeye çalışan,iki yüzlü mihraklara iki kelime söyleyebilseydi:
O zaman bu şekilde onun arkasına saklanma cesaretini kendilerinde bulabileceklermiydi.Sanmam bunlar etek giymiş erkek müsvettelerinden başka bir şey değillerdir.
Sizlerin bu konuda fikir birliği etmişçesine bu konuların tartışılmasını istemesi ve ortaya atması bana pek mantıklı gelmedi.Kaldı ki bu otağda bir sürü kardeşimiz bu konular yüzünden yara aldı kırıldı üzüldü.Bu konuyu çok merak ediyorsan forumlar bölümüne bak buradakilerin hepsinin ortak fikrine nail olabilirsin.Farklı konular konuşmak isterseniz farklı fikirlerden bahsetmek isterseniz ben her zaman böyle bir tartışmaya açığım.Bizler ırkçı değiliz.Kim kendini Türk gibi hissediyor ve onun gibi davranıyorsa o bizim kardeşimizdir.İster dinci olsun ister kürt olsun.Yeter ki ‘’NE MUTLU TÜRK’ÜM ‘’ DEMEYİ KENDİNE YAKIŞTIRSIN ONUR DUYSUN GURUR DUYSUN.İnsanlar inançlarından dolayı örtünüyorsa bunun adına irtica denmez bunun adına teslimiyet denir.Bunun altında kimseler herhangi bir şey arayamazlar.
Şimdi sizler ne o sen demi onlardansın gibi hitamlarda bulunursunuz.Şöyle ki eğer ‘ŞERİATI BENLİĞİNDE YAŞAMAK ONUN HÜKÜMLERİYLE HAREKET ETMEK’irticaysa ben irticacıyım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 3:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir Ülkücü olarak ben seriatci degilim demek mümkün degildir. Günlük yasantimizda zaten yasiyoruz.

Seriat; Islam hukukudur.

Günlük yasantimizda Islam hukuna göre davraniyor isek seriati yasamiyoruz da ne yapiyoruz? Hanimlar basini örtüyorsa, Allah (c.c.) rizasi icin gücsüze yardim ediliyorsa, namaz kiliniyorsa, bu gibi güzelliklerle hayatimizi düzenliyorsak evet seriati yasiyoruz demektir.

Seriati bulundugu yerden alip, düsman gibi göstermek ise bölücülerin yaptigi ihanettir. Bu ülkede arap milliyetciligini seriat zannedecek gizli düsmanlar da mevcuttur. Iran´a bel baglayan gönlüllü casuslar da mevcuttur. Onlarin ki seriata göre yasamak degil, bu vatana ihanettir. Kizil komunistlerin verdigi zarar kadar ve hatta daha da zararli yesil komunistler de var. Bunlari ise ayirt etmek gerekir. Onlar seriati istiyoruz görünseler de hakikatte kendileri ile celisir ve seriata karsi gelir durumdalar.

Islam hukukunda vatana ihanet olur mu? Her kisi basina polis dikemeyeceginize göre gönüllere Allah (c.c.) sevgisini yerlestirmek en güzel cözümdür. Gönlünde Allah (c.c.) sevgisi olan ise vatanina isyan bayragi acamaz... Tam aksi herkesten önce göreve kosar.

Bizler Türk Islam Ülkücüsüyüz....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
pba2000
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 5:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜM VATAN DÜŞMANLARININ SONU BUNDAN ÖNCEKİ VATANSIZLARINKİ GİBİ OLACAKTIR AMA KİMSE BU KÖPEKLEŞENLERİ UNUTMASIN ÇÜNKÜ KÖPEKLER HERZAMAN BİR SAHİP BULMAYA VE ONLARA YALTAKLANMAYA DOĞUŞTAN HAZIRDIRLAR ÖNEMLİ OLAN ASİL BİR BOZKURT GİBİ DURABİLMEKTİR
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Pts Oca 23, 2006 12:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleyküm ülküdaslarim

Mus25 kardesim demissinki:

Ordu bu ülkenin en kutsal müesseselerindendir bu şekilde ordu adına konuşmak yanlıştır.

_kendim kardesimin yazisini bir daha oku lütfen ben orada ordumuzu kötüleyen bir söz göremiyorum.

Ikinci konu, ben sizin kadar bu konularda bilgili olmayabilirim, fakat bildigim birsey var:

Cemalettin Kaplan bir kitabinda Atatürk hakkinda annesi Zübeyde Hanim babasi ise kim oldugu tam belli degildir seklinde yaziyor. Kaplan arkasinda da büyük bir kitleyi sürüklüyor. Hizbullahin gectigimiz senelerde bir cok terör eylemleri ortaya cikti, gömdükleri cesetler ortaya cikartildi.
Erbakan kendisi direk Atatürk karsiti oldugunu belirtmesede erbakancilarin hemen hemen hepsi Atatürk karsiti. Fethullahcilar da ayni sekilde Atatürk ve Türkiye düsmani.

Bunlari inkar edemeyiz herhalde.

Birde, Devletim bu kisilere karsi ise demek ki bu kisilerin isledigi bir suc var.

Allah milletimize zeval vermesin.
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Oca 23, 2006 12:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birsey daha ilave edeyim bu gibi teskilatlar bence su an tehlike gibi görünmesede ileride Türkiye icin asil en büyük tehlikedir. Sessiz ve hizli bir sekilde teskilattlaniyorlar gücleri gittikce artiyor. Büyük bir toplulugu arkalarina almis durumdalar. Kuran kurslarinda, medreselerde alt yapiyi hazirliyorlar. Yurtdisinda Diyanete bagli camileri gezerek kendilerine üye toplamaya calisiyorlar. Diyanet, cünkü oranin cemaati tarafsiz, tarafsiz cemaatide kendi yönüne cekmesi daha kolay olur.
murat_evlice
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 5:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Taze Ulusalcı Perinçek'ten İlginç İddia

Düne kadar Türkiye’deki etnik bölücülüğü destekleyen, hatta PKK’nın en kanlı eylemlerini yaptığı günlerde bölücü başına gül sunan Perinçek’ten, Devlet Bahçeli hakkında akıllara zarar iddia.
Perinçek'i ciddiye almak mümkün değil. Ama buradaki hesabın ne olduğunu orataya çıkartmakta fayda var. ABD ve AB emperyalizminin kukla olarak kullandığı PKK'yı bir dönem destekleyen, Türk askerine kurşun sıkan teröristlerin ellerini sıkan Doğu Perinçek değil miydi? Nasıl bir milliyetçilik anlayışı canilerle aynı karede bulunmayı gerektirir ki? Doğu Perinçek gerçekten bu ülkeye hizmet etmek istiyorsa, geçmişte hizmet ettiği efendilerini açıklamalı, Türk milletinden kullunaıldığı için özür dilemeli ve Türk milletine zarar vermemek için köşesine çekilmeli. Ayrıca bu ülke için canını vermekten çekinmeyen Ülkücülerin adını ağzına alırken bir kaç defa düşünmelidir.

Ülkücülerin vatan sevgisi konjonktürel değildir, imanı bir meselidir. Eğer Perinçek, bu dönemde MHP'nin önünü kesmek için birileri tarafından konumlandırılmış ise, yanlış tercih! Türk milletnin hafızası yok değildir, sadece kin tutmaz: Ak ile karayı, samimi ile riyakarı ayıracak engin bir sağduyuya sahiptir.

"Fabrikatör" olarak nitelendirilen Doğu Perinçek'in ön önemli marifeti bir doğruyu, yanına on yalan katara yutturrmaya çalışmasıdır. Burda da aynısı yapmıştır. Türkiye'nin bölünmek istendiği doğrudur, geri kalan söyledikleri ise külliyen yalan vesselam. Şüphesiz yüce Türk milleti bunu da ayırt ededecek ferasete sahiptir. (m. ziya varol)

İşte Doğu Perinçek'in açıklamaları:

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "CIA ve FBI başkanlarının, ABD'nin senaryosunu yazdığı federasyon planının ön hazırlıklarını yapmak amacıyla Türkiye'ye geldiklerini" öne sürdü.

Perinçek, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CIA ve FBI başkanlarının Türkiye'ye ziyaretlerine değindi. Ziyaretin, "ABD'nin senaryosunu yazdığı federasyon planının ön hazırlıklarını yapmak" amacıyla gerçekleştirildiğini savunan Perinçek, bu konuda "Devlet Bahçeli-Şenkal Atasagun ikilisine özel bir görev verildiği" iddiasında bulundu. Perinçek, "ABD, Türkiye'de milliyetçi muhalefeti kırmak ve milli güçleri bölmek amacıyla bu ikiliye federasyon planını yürütmek için özel bir görev vermiştir" dedi.

Doğu Perinçek, "Türkiye için federasyonun büyük tuzak, ülkenin parçalanması planı olduğunu" da söyledi.

Perinçek, bir soru üzerine, AKP'nin inişe geçtiğini, yıprandığını ve karşısında büyük bir ulusal cereyan oluştuğunu savunarak, "ABD, federasyon planını AKP ile uygulamasının mümkün olmadığını bilmektedir. Şimdi AKP karşında oluşan ulusal hareketi bölecek, yeni bir hinoğluhinlik hazırlanmıştır" dedi.

Dünkü bölücü başının yardakçıları bügün Türk Milliyetçilerinin son kalesiMHP"yi çekememekte,meyve veren ağacı taşlamaktadırlar.Aklınızı başınıza alın bu millet bir gün kendi değerlerini sömürenlerden hesap soracaktır.İnsanlar önce geçmişden arınsınlar sonra milliyetçilerle boy ölçüşsünler.herşeyden önce yukarıdaki resimlerin açıklamasını yapsınlar.

Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 6:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım ben size ordu hakkında yanlış şeyler söylüyorsunuz demedim yalnızca ordu bu milletin kutsal müesseselerinden biri bunlar hakkında onların ağzıymış gibi konuşmak yanlış olur demek istemiştim.Bu konuda yanlış anlaşılma olmuş.Bilgi ölçülür bir kavram değildir ve ben hiçbir zaman bilgili olduğumu iddaa etmedim.Sadece bazı konularda konunun uzmanı olmadan yeterli birikime sahip olmadan yapılacak yorumların kişiyi yanlışa düşüreceğini ima etmek istemiştim.
Bu ülke her türlü kalleşliğe açık bir konuma sahip olduğundan içte ve dışta düşmanları mevcuttur.Karases lakaplı Cemalettin kaplanın nasıl bir zihniyette olduğunu az çok biliyoruz.Bu konuda haklısın ama bu tüm inanan inançlı kişilerin bu insanla aynı kefeye konulması gerçeğini ortaya koymaz.Bu ülkede demokrasi olduğunu iddaa edenler irtica kispeti altında demokrasi ve insanlık suçu işlemişlerdir.Gerçek manada İslam a teslim olmuş Müslüman vatanına,milletine ihanet etmez.Eğer böyle bir zihniyet İslamiyet te yer bulmuş olsa idi bu din çok kısa sürede Dünyaya hakim olamaz insanlığa ışık tutamazdı.Osmanlı uzun yıllar yönetim şekli olarak Şeriat ı benimsemiş içinde kendinden olmayan milletleri İslam ın vermiş olduğu inanç esası itibariyle barındırmıştır.Bundan hiçbir zaman gerçek manada şikayet olmamış herkes refah ve mutluluk içerisinde yaşamını sürdürmüştür.Taki İslamiyet i beyin olarak kavrayamayan şeytanın esiri zevk fukarası devlet başkanları başa geçene kadar bu şekilde sürmüştür.
Kardeşim ameller niyetlere göredir.İslamı,Kuran ı tam manasıyla bilmeyen onu benimsemeyen kişi onun hükümlerinden kuramlarından rahatsız olur.Şunu unutmamak lazım İslam sadece ,İslam ın şartlarını yerine getirmek demek değildir.İslam başlı başına bütünüyle bir yaşam biçimidir.Bunu ya tümüyle kabullenirsin yada kabullenmezsin o da kul ile Allah arasında ki olaydır.
Hizbullah demişsin bunu belki sen bilmiyor olabilirsin fakat buradaki arkadaşların çoğu hizbullahın kurulma amaçlarını çok iyi bilmektedir.Hizbullah İslam i bir terörden ziyade farklı amaçlar için kurulmuş daha sonra varlığından rahatsızlık duyularak ortadan kaldırılan bir örgüttür.Bunların İslam la alakası yoktur.
Kişilerin ve kurumların yaptıkları kendilerini bağlar bunu tüm insanlığa bununla birlikte inanan insanlara mal etmek kişinin samimiyetten uzak kalıplaşmış fikirlerinin kurbanı olduğu gerçeğini kaçınılmaz kılar.Bu düşüncelerden uzak samimiyet arz eden şahsiyetler bilirler ki irtica olayı farklı bir boyuttur.Bu ülkenin kanayan yarasıdır.Herkesin rahatlıkla girdiği bu ülke vatandaşı olmadığı halde her türlü hakka sahip olanların istediği şekilde giyinme hakkına sahip olduğu bir ülkede kız kardeşlerimiz sırf inançlarından ötürü kapadıkları başları nedeniyle büyük zorluklarla hak ettiği okullara giremiyorlar alınmıyorlar.Bu zihniyetin amacı bellidir.Akıllı bir insan bunu kavrar ve başka fikirlere meyil vermez.Benim için doğru bu gerisi laf…….
Dadas_CcC
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 7:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BU ABDULMELİK FIRAT GAVATIII ERZURUM (HINISLI) ASLEN SOYLARI(SOYLARINA TÜKÜREM) DİYARBAKIRLIYMIS AMA BURAYA YERLESMİŞLER GERCİ HINIS BİZİM İLCEMİZ DAHİ OLSA BİZ ONLARI AYNI TOPRAGIN COCOUKLARI OLARAK SAYMIYORUZ ABDULMELİK FIRAT 87-94 YILLARI ARASINDA HINIS MİLLETVEKİLİYDİ DOGRU YOLDAN HEMDE

^^ERZURUM OVASI BOZKURT YUVASI^^
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 10:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunlari ve bunlar gibilerinin kökunu kaziyacagiz Insallah gelecek seçimlerde !!

Allah Türk'ü korusun

Türk'ün gurbet ellerden yukselen sesi http://gurbetcininsesi.ifrance.com/radyo.html
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Oca 25, 2006 12:28 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mus25 Kardesim,

ordu demek; Atatürk demek, Türkiye demektir.

Atatürkü kabul etmeyenler yada karsiti olanlar yani yukarida saydigim guruplar(kaplancilar, erbakancilar fethullahcilar) , ordumuz tarafindan da Türkiye icin tehdit unsuru olarark kabul ediliyor vatanini seven kisiler tarafindan da Türkiye icin bir tehdit olarak kabul ediliyor.

Bu gibi guruplar sadece Atatürke degil; diyanete, laiklige, Atatürkcü düsünceye de karsilar. Sen bunlari dostmu görüyorsun? Niye savunmaya gectin hemen onu anlayamadim. Ve bizide cahil olarak nitelemis idin ilk yazinda.

Ben yurtdisinda bu grup üyelerinin nasil kendilerine üye aradiklarini, nasil beyin yikadiklarini görüyorum ve duyuyorum. Bu hadiseler eminim Türkiye`de de oluyordur.

Yanimda arkadasimin beynini yikadilar,arakadasimla aramiz acildi, cocuk meslek egitimini yarida keserek Misira ders almaya gitti. Bir günde duydum ki bizim arkadas Türkiye`de hapiste imis.

Aralarinda cuma vaazlarinda Türkiye aleyhine az naralar atilmiyor, az Türkiye kötülenmiyor.

Sen daha niye savunmaya geciyorsun onu anlayamadim.

Biz müslümanliga laf atmadik. Hepimiz Müslülmaniz Elhamdürillah.
Ülkücülügün temelinde de müslümanligin sartlarina uygun yasam tarzi yatar.

Bas örtüsü konusunda haklisin, bence devletimizin bir yalnisidir bu konu.
Her müslüman Kadin kapanmasi gerekir, kapali bir bayan da diledigi gibi diledigi yere girebilmesi gerekir.

Allah`a emanet olun kardeslerim.
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Oca 25, 2006 11:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşim,
Senle anlaşamadığımız nokta irtica meselesi:Yoksa diğer saydığın kişilerin düşünceleri hakkında hem fikiriz.Sen yazıları okurken biraz daha tarafsız okursan ne demek istediğimizi çok iyi anlarsın.Amacımız o şahısları savunmak olsa idi onların barındıkları mekanlarda olurduk sizlerle de bu şekilde diyaloglara girmezdim.Savunduğum o şahıslar değil benim karşı olduğum irtica adı altında Müslüman olanlara yapılan haksızlıklar.Kişiler ve kurumlar beni fazla ilgilendirmiyor.Yanlız ortada bir insanlık suçu mevcut bunu da görmemek kişiliksizliktir
baskurtkut
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Çar Oca 25, 2006 1:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tüm iletileri okudum, gördüm ki ülkücüyüm,milliyetçiyim diyen arkadaşlar herşeyi birbirine karıştırıyorlar.Millet kavramı konuşulurken,siyaset konuşulurken devamlı şekilde din kavramı ortaya atılıyor.Ülkemize zarar verenler,hainler dinci ise hemen bazı arkadaşlar savunmaya geçiyor hatta dahada ileri gidip seriatçıyız diyorlar ve Türk Milliyetçilerinin böyle olması gerektiğini söylüyorlar.Din kişi ile Allah arasında ki iletişim ,inanç sistemidir kimse buna karışamaz,karışmıyorda.Milliyetçilik ise bir sosyolojik olgu,toplumların yönetim biçimlerinde bir olgu. Yıllarca maalesef bu dinciler Ülkücülere milliyetçiliğin zararlarını ,ümmetçi olunması gerektiğini anlata anlata herkesin aklını karıştırdı.Kimi Ülkücüyüm diyor,kimi Türk islamcıyım diyor,kimi sadece islamcıyım diyor, kimide ülkücüyüm şeriatçıyım diyor.Diğer taraftan bunu empoze eden ümmetçiler gizli gizli kürtçülük,çerkezcilik,gürcücülük yaptılar.kendileri mikro milliyetçilik yaptılar,bu ülkenin saf,tertemiz,inançlı milliyetçilerinin kafasını karıştırdılar.Herkesin söylediği basit şeyi bende söylemek zorundayım;Din ve Devlet işlerini birbirine karıştırmayalım.Bazen bazı arkadaşları okurken üzülüyorum.Büyük Turan Ülkesinde her dinden TÜRK var. Arkadaşlar o kadar ileri gidiyorki Türk müslüman olmayınca Türklüğünü sorguluyor,hatta hakarete varan ifadeler yazıyor.Bu sitelerde dini tartışmalar yerine Türk milletini daha mutlu,daha refah,daha ileri nasıl götürebiliriz onu tartışmamız gerekir diyorum naçizane.
Tanrı TÜRKÜ Korusun........
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Oca 25, 2006 7:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardesim Mus25,

ben irtica konusuna deginmedim. Galiba bu konuya baska bir arkadas deginmisti. Bende ona hak vererek altina eklemis idim: Atatürk`e de karsilar diye. Tamam irtica konusunu kaldiriyorum aradan, yalnis anlasilma oldu galiba. Benim düsüncelerim yazdiklarimdan ibaret.

Kusura bakma hakkini helel et.
zbyr86
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Çar Oca 25, 2006 8:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar çok dogru kişileri teşhis etmişsiniz elinize saglık bunları bilip ilerde bunra karşı mücadele vermeliyiz ama mücadelemizi sokakta deil kendimizi çok iyi bir şekilde yetiştirip bu şekilde vermeliyiz bilinçli bir toplum olalım.unutmayın ki böyle pislikler öldürmekle yok olmaz cehaleti yener ve toplumu bilinçlendirirsek ben sahsen inanıyorum ki bizim gibi düşünenlerin sayısı artar yani burda konuştuklarımız burda kalmasın arkadaş grubumuzdada bu konuları yaratıp onlarıda bilinçlendirelim.bölece herkes bizi anlar.bu yüzden lütfen okuyalım gençligimizde kendimizi yetiştirelim.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız