Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurtlar Vadisi Irak.
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 12 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Pts Şub 06, 2006 2:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bi filmi gercekden izlemek lazim almanyada vizyonya girdi ilk gün gidecegim
saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
TC-Kurt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 88

İletiTarih: Pts Şub 06, 2006 2:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Su Filmi okadar merak etimki inanirmisiniz 9 Subata günleri saymaya basladim. Isallah bekledigim kadar olur.
muzaffer44
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 9:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bakın arkadaslar konuyu biraz daha açmak istedim. kafama takılan yerlere hemen geliyorum.

1. si dizi geçen sene bitmişken birden bire neden tekrardan başladı.
2. si dizi neden aydın grubunun bir kanalında basladı.
3. sü dizi neden amerika politikalarıyla anlatılmaya başlandı.

ama bakıyorumda izleyenlerde olumlu tepkiler var. o zaman benim içinde sorun yok. bilet bulabilirsem bende gideyim o zaman.....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 9:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kurtlar Vadisi'nde şok diyaloglar

Bugüne kadar çekilmiş en pahalı Türk filmi olan "Kurtlar Vadisi Irak", dua sahneleri ve zikir bölümünün yanı sıra replikleriyle de çok konuşulacak.

10 milyon dolarlık bütçesiyle bugüne kadar çekilmiş en pahalı Türk filmi olan "Kurtlar Vadisi Irak", dua sahneleri ve zikir bölümünün yanı sıra replikleriyle de çok konuşulacak. İşte Vadi’den tartışma yaratacak replikler...

S. W. Marshall: Amacın ne? Oteli havaya uçurmak istiyorsan uçur... Benden alabileceğin bir şey yok.

Polat Alemdar: Senden almak istediğim bir şey yok. Ama senin bana verebileceğin bir şey var.

Polat Alemdar: Bu çuvalı kafana geçiriceğim... Aynı şeyi adamlarına da yapıcağım. Hepiniz birlikte başınızda çuvallarla otelden çıkacaksınız! Gazeteciler resminizi çekecekler... Bu kadarını bana verebilirsin değil mi?

S. W. Marshall: Bu çuvallar senin askerlerinin başına geçirdiğim çuvallar mı?

Polat Alemdar: Hálá başın gövdenin üstündeyken geçir şunu kafana... Yoksa, sana tam uyacak bir ceset torbam da var!

S. W. Marshall: Tamam, bak Türk! Tam 15 yıldır bu bölgedeyim. Türkleri çok iyi tanırım, Övünmeyi severler. Sizin kendi kurallarınız vardır. Değişmez Irak politikalarınız vardır. Her zaman biz istemezsek burada kimse bir şey yapamaz dersiniz. Sana bir şey söyleyeyim mi? Irak politikanızın içine ettik. Yani buna alınmadınız da, başınıza geçen iki çuvala mı alındınız. Neye alındığınızı söyleyeyim. Birleşik devletler son 50 yıldır size para ödüyor. Donunuzun lastiğini bile biz gönderiyoruz. Neden bir şey üretemiyorsunuz? Para diyorsunuz yolluyoruz. Daha fazla istemek için birbirinizi dolandırıyorsunuz. Nasıl unutursunuz komünistlerden sizi kurtarmamız için yalvardığınızı. Alınmanıza şaşmamalı! Çünkü artık size ihtiyacımız yok.

Polat Alemdar: Ben siyasi parti lideri değilim. Diplomat ya da asker de değilim. Aynen senin dediğin gibi ben Türküm. Ve bir Türkün kafasına çuval geçirecek adamın dünyasını başına yıkarım! Şimdi kes sesini ve tak şunu.

Senin gibi bir çocuğum yok

Polat Alemdar: Sen aşağılık bir adamsın...

S. W. Marshall: Hayır, çocukları severim. Çünkü korkusuzlar. Benim gibi onlar da ölmekten korkmuyorlar. Ama büyüdüklerinde korkak oluyorlar, tüm günahkarlar gibi. Aslında bazen merak ediyorum. Tüm çocukları büyümeden öldürsek dünya nasıl bir yer olurdu?

Polat Alemdar: Sen zaten çocuk katilisin! Buradaki 30 çocuğu getirmek için kaç çocuk öldürdün. Ben onları öldürmem. Bunu yapsam ikimizin arasında ne fark kalırdı ki?

S. W. Marshall: Seninle benim aramdaki farkı söyleyeyim. Sen 11 adamını bile feda edemezsin. Bu yüzden oturup ülkenin yok oluşunu izlersin. Oysa ben gerekirse 11 bin adamımı feda ederim. Sen duyguları yüzünden 30 çocuğa kıyamazsın. Oysa ben onların duyguları için onları tek tek öldürürüm. Barışı bozacak herkesi öldürürüm. Tesadüfen burada değilim. Barışı sağlamak için beni Tanrı görevlendirdi. Onu sağlayan Tanrı’nın çocuğudur.

Polat Alemdar: Benim senin gibi bir çocuğum yok...

Polat Alemdar: Bu hayatta en çok yapmak istediğin son şey ne Leyla?

Leyla: Eskiden, sadece tek bir hayalim vardı... Gözlerimi kapayıp yıldızlara bakarken bu topraklarda son nefesimi vermek isterdim... Buydu tek hayalim.

Polat Alemdar: Şimdi?

(Leyla hançerini Polat’a gösterir...)

Leyla: Şimdi tek bir isteğim var. Bu hançeri aşağılık herifin kalbine saplamak... Ancak o zaman anlayabilirim onun da bir kalbi var mı yok mu. O zaman huzur içinde ölebilirim...

Canlı bomba kıyamet alameti

Leyla: Kocam Allah yolunda şehit oldu. Vallahi, onu öldürenleri öldürmek için üstüme bombaları bağlayıp üstlerine üstlerine yürüyüceğim... Baba bana izin ver... Kendimi de onları da öldüreyim.

Şeyh: Leyla, benim böyle bir şeye izin vereceğimi nasıl düşünürsün. Bu kapıyı bilen biri bunu nasıl ister. İslam’ı anlayan, böyle bir hırsa nasıl kapılır?

Leyla: Bundan başka ne yapabilirim ki.

Şeyh: Canlı bomba olmak Allaha bir değil de iki büyük isyan demektir. Birincisi Allahtan umudu keserek kendi canına kıymak. İkincisi de düşmanınla beraber masum kişilere de kıymayı göze alman demektir. Canlı bomba olduğun zaman kaç masumun öleceğini bilebilir misin? Bilemezsin. Onu bilmediğin için de gerçekte şu veya bu kadar masumu değil, sanki bütün insanlığı öldürmüş gibi olursun... Müslümanlara bu fikri aşılayanlar ve onlardan intihar komandosu devşirenler Hasan Sabbah fitnesini hortlatanlardır. Bu bir kıyamet alametidir kızım ve şeytan işidir. Acını anlıyorum kızım ama Müslümanları dünyaya korkunç insanlar gibi gösteren canlı bombalara heves ettiğini görünce üzülüyorum.

Kaynak; internethaber.com
_kendim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 130

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 10:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şeyhin oynadığı sahneleri kesip arap tvlerine yollamak lazım.
Belki bir şimşek çakar kafalarında..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Bozkurt-68
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 348

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 10:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Film daha Viyana'ya gelmedigi icin Birsey söyleyemiyecegim...ama Türkiye'den duyduguma göre Amerikan Karsiti oldugunu ögrendim...Emin degilim,Reklamlardada öyle gözüküyor...Ama Güzel bir Yapim...
Gencbozkurt74
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 19

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 4:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili abilerim size sorum var.

Bu filim almanyada sinemalara girdimi?

Ben almanyada kaliyorumda ondan ordum yani

saygilarimla
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 6:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daha önce belirtildigi gibi 9 Subatta...
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 6:12 am    ileti konusu: ABD'nin Kurtlar Vadisi korkusu Alıntıyla Cevap Gönder

ABD'nin Kurtlar Vadisi korkusu

'Kurtlar Vadisi-Irak' Amerika'nın 'geceyarısı ekspresi' filmi gibi. Amerikan ordusu, Avrupa'daki askerlerinden bu filmi gösteren sinemalardan uzak durmalarını istedi.

Amerikan ordusunun günlük gazetesi "Stars and Stripes"ın manşetten verdiği habere göre Amerikan ordusu yetkilileri, Amerikalı askerlerin film çıkışında "protesto gibi görünen herşeyden uzak durmaları gerektiğini" söyledi.

"FİLM BİZİ AYRIM YAPMAYAN KATİLLER GİBİ GÖSTERİYOR"

Gazeteye göre, Amerikan ordusu, Kurtlar Vadisi-Irak filminde Amerikan askerlerinin "ayrım yapmayan katiller" gibi gösterildiğini belirtti.

Amerikan Ordusu Avrupa sözcüsü Bob Purtiman, uyarının önce Almanya’da bulunan Hohenfels Garnizonuna daha sonra da bütün Avrupa’daki ABD garnizonlarına gönderildiği açıkladı.

Amerikan ordu gazetesi, Kurtlar Vadisi-Irak filminin Türkiye’de bugüne kadar yapılan en yüksek bütçeli filmlerden biri olduğunu ve filmde Amerikan askerlerinin Kuzey Irak’ta düğün sırasında sivillere ateş ederken gösterildiğini belirtti.

Internethaber
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
muzaffer44
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 7:45 am    ileti konusu: Re: ABD'nin Kurtlar Vadisi korkusu Alıntıyla Cevap Gönder

EgE demiş ki:

"FİLM BİZİ AYRIM YAPMAYAN KATİLLER GİBİ GÖSTERİYOR"

Gazeteye göre, Amerikan ordusu, Kurtlar Vadisi-Irak filminde Amerikan askerlerinin "ayrım yapmayan katiller" gibi gösterildiğini belirtti.

değilmisiniz....

EgE demiş ki:
Amerikan ordu gazetesi, Kurtlar Vadisi-Irak filminin Türkiye’de bugüne kadar yapılan en yüksek bütçeli filmlerden biri olduğunu ve filmde Amerikan askerlerinin Kuzey Irak’ta düğün sırasında sivillere ateş ederken gösterildiğini belirtti.

doğru söylüyeni dokuz köyden kovarlar...
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 8:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Olay filmin şaşırtan replikleri

"Kurtlar Vadisi Irak" filmi, sadece ’çuval hadisesi’nin rövanşının alınmasından ibaret değil. Filmde Irak Savaşı ve Ortadoğu sorununa dair çarpıcı sözler yer alı

İlk üç günde elde ettiği 1 milyon seyirci sayısıyla "G.O.R.A"yı geride bırakan "Kurtlar Vadisi Irak" filmi, sadece ’çuval hadisesi’nin rövanşının alınmasından ibaret değil. Filmdeki repliklerde Irak Savaşı ve Ortadoğu sorununa dair çarpıcı sözler yer alıyor.

Türkmenlerin gidecek yeri yok

Türkmen lider: Dağı Kürtlere, çölü Araplara, petrolü de kendilerine ayırdılar. Bizimse gidecek yerimiz dahi yok! Bizi bağımsız olarak yan yana bile getirmiyor. Toplantıları kendi himayesinde yapıyor.

Polat Alemdar: Yakınlarda toplantınız var mı?

Türkmen lider: Var.

Sabır mücadele etmektir

Şeyh: Gelene gidene göz kulak ol, istek ve şikáyetlerin çokluğundan bunalıp usanç gösterme, burası senin benim değil, evsizlerin evidir.

Müezzin: Tamam efendim...

Şeyh: Ya Yusuf... Unutma. Sabır, boyun eğmek değil, sabır mücadele etmektir!

Allah mısın ki

Müslüman direnişçi: Herkesin kafasını teker teker keseceğiz.

Şeyh: Kime özeniyorsunuz? Zalimlere çalışan kuklaları mı taklit edeceksiniz? Peygamberin yapmadığını siz kimden öğrendiniz?

Müslüman direnişçi: Bu adam katillerin uşağı gazeteci. Masum biri değil.

Şeyh: Ne dedin. Sen Allah mısın ki masum olmadığını bileceksin... Siz kendinize bir zalimin yaptığı işi nasıl yakıştırıyorsunuz. Nasıl?

Vuruşma hukuku

(Bu sahneden sonra Şeyh Kerkuki’nin duaları görüntünün üstüne düşer)

Şeyh: ... Ya Rabbi! Sen ki Muhammed Mustafa’ya dahi yenilgi sınavını yaşatansın... Ya Rabbi Ya Rabbi, inandık ve tasdik ettik. Zulmeden biziz Ya Rabbi... Senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik. Biz bize zulmettiğimiz için düşman da şimdi bize zulmediyor... Bizler gafil olduk, günahkár olduk, mahkum olduk, mağlup olduk. Kur’an ve sünnetin hikmetleriyle uyanmadık, sen bizleri düşmanın saldırılarıyla uyandırdın, şimdi de lütfen Ya Rabbi, bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver... Ya Rabbi bize barış dini İslam’ı getiren kutlu Peygamberin hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı (harb) zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma (kıtal) hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi...

Arap erkekleri neden ölüyor?

Sam: İsa Mesih’e inanmayıp cennete gitmeyi düşünenleri anlamıyorum.

Yahudi doktor: Yani sen gidiyorsun ben gidemiyorum. Söylediğin şey bu mu?

Sam: İsa ölürken bu dünyayı size bıraktı. Biz onun tarafından seçildik, onun krallığını kurabilmek için.

Yahudi doktor: Buna bir itirazım yok ama benim halkım, Tanrı ile pazarlık yapabilen tek halktır. Benim bildiğim soyum, cenneti kimseye bırakmaz.

Amerikalı asker: Kocan nerede?

Leyla: Cennette.

Amerikalı asker: Arap erkekleri neden ölüyor biliyor musun? Kadınları yüzünden.

Petrolde hakkımız yok mu

Sam: Benim tek bir gayem var, o da Irak’ı bir tutmak. Siz Türklerle ittifaka devam ettiğiniz sürece, siz de Arap dünyasıyla buna devam ettiğiniz sürece, sizin de bağımsız bir Kürt devleti kurma çabalarınız devam ederse bölgede asla barış olmaz.

Arap lider: Ama bize eşit davranmıyorsunuz. Size göre hepimiz teröristiz. Neden düğündeki insanlar terörist ilan edildiler? Sırf havaya ateş açtıkları için mi?

Sam: Hayır, çünkü terörist ve bombacı yetiştirmeye devam ediyorsunuz.

Türkmen lider: Köylerdeki aileler uydurma bahanelerle sistemli bir biçimde göç etmeye zorlanıyorlar.

Sam: Doğru mu bu Ebu Tarık?

Arap lider: Maalesef doğru. Tabii bunun tek bir nedeni var, petrol. Musul ve Kerkük’teki petrol noktalarından teker teker çıkmaya zorlanıyoruz. Petrol, bu topraklardan çıkan bir değerdir. Bunda hakkımız yok mu?

Babil hesaplaşması

(Sam özel odasında mum yakmış İsa peygamberin önünde diz çökmüş dua ediyor)

Sam: Efendim... Sen yeryüzüne dönmeden önce, kutsal kitapta vaat ettiğin Babil hesaplaşmasını tamamlamamı sağla. Gelecek nesiller Tanrı’nın krallığını inşa edecek kahramanlara minnettarlığını sunarken, dualarında beni anlamaları benim için ne büyük bir şereftir. Aziz Peter Roma’yı terk ettiğinde sen yüce efendimiz ona Quo Vadis demiştin. "Nereye gidiyorsun?" Burası Babil, benim vatanım. Bana nereye gidiyorsun demeyeceksin, sana söz veriyorum. Ben bu topraklarda öleceğim... Kanım vaadedilmiş zamana kadar, yani sen dönene kadar yani vaadedilmiş topraklar bizim olana dek akacak. Vaadedilmiş topraklar bizim olduğunda barış gelecek. Ve barışı sağlayan Tanrı’nın çocuğu olacak!

Kaynak; internethaber.com
ozkan24
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 8:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok güzel msj lar var tabiki anlayana İnsanları biliçlendirdiğiniz için çooook teşekkürler KURTLAR VADİSİ IRAK...
CcCansuCcC
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 8:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Almanyaya henüz gelmedigi icin seyredemedim ama geldigi anda yüzde yüz bakcam
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ceycey3512
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 10:39 am    ileti konusu: kurtlar vadisi TÜRKİYE Alıntıyla Cevap Gönder

Tüm Ülküdaşlarıma sesleniyorum böyle cesur insanlara sahip çıkmak bizlere düşer film yayınlandığından beri amerika uşaklığı yapan bazı basın organları taarruza geçti filmi seyrettim ve hiç garipsemedim çünkü bu filmi bizler yıllardır zaten yaşıyoruz ama bizler ne bu filmi nede bu cesur insanları o uşaklara ve sahiplerine yem etmeyelim haydi şimdi sıra bizde Gece Yarısı Expresini hatırlarsınız şimdi sıra onlara karşı çevireceğimiz KURTLAR VADİSİ TÜRKİYE filmimizde haydi ÜLKÜDAŞLARIM
ALLAHA EMANET
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız