Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurtlar Vadisi Irak.
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 10. sayfa (Toplam 12 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 228

İletiTarih: Pts Şub 13, 2006 2:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim karıştırmadığımı söyledim senin ülkücü olduğun belli zaten

Ben sadece bu konudaki rahatsızlığımı söylemek istedim inşallah yanlış anlamazsın.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kemalisthasan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 26

İletiTarih: Pts Şub 13, 2006 6:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eyvallah birader Allah razı olsun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
_gulum_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Pts Şub 13, 2006 7:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben bu filmi daha izleyemedim, almanyada yasiyorum ve bizim kaldigimiz yere daha yeni geldi. insallah en kisa zamanda gitmek nasip olur, fakat giden bir kac arkadasimdan duyduguma göre, irak savasinda yasananlar en mükemmel sekilde hazirlanmis. insallah en kisa zamanda gitmek nasip olur! gora veya buna benzer bir cok filmin, aylar icinde topladigi izleyici sayisi, kurtlar vadisi ilk üc gününde toplamis. böyle bir filme gitmemek bence fazla mantikli olmaz, Hakkinizi Helal edin, ALLAH TEALAya emanet olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder AIM YIM MSNM
sultan-mehmet
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 2:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

film çok güzel ama çok sahnelerin yayınlanmasını istemeyen Erdoğan filmin asıl sahnelerini çıkarttırarak amerikaya bir jest yaptı ve amerikanın k.i si olduğunu herkese gösterdi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Cerit
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 3:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben filmi seyrettim ama amerikalının başına çuvalı geçirtemedi Polat Alemdar. Hiç olmassa çuval sahneside olsaydı daha güzel olacaktı. Yani bir TÜRK olarak göğsümüz kabaracaktı.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 6:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Iraklı'nın gözünden kurtlar vadisine bakış...

Türkmeneli Derneği Genel Başkanı Dr. Aydın Beyatlı, ''Kurtlar Vadisi-Irak'' adlı sinema filminin, Irak'ta yaşanan dramın ancak yüzde 1'ini anlattığını söyledi. Beyatlı, yaptığı açıklamada, Irak Savaşı ile başlayan ve ABD'nin Irak'ı işgaliyle devam eden sürecin, tüm ülkede olduğu gibi Irak'ın kuzeyini de bir ateş topu haline getirdiğini belirtti.
Başta ABD ve müttefikleri olmak üzere hiç kimsenin, bölgede büyük
bir acı yaşamakta olan halkın durumuyla gerçekten ilgilenmediğini
vurgulayan Beyatlı, ''Bölgede tarihin en büyük dramlarından biri
yaşanıyor. Özellikle büyük hesapların döndüğü İrak'ın kuzeyinde en çok
zarar gören, burada yaşayan Türk, Kürt, Arap ve diğer milletler''
dedi.

-''FİLMİN TANITIMI BİLE SOLUKSUZ İZLENİYOR''-

Bölgenin adeta dünyadan tecrit edildiğini, bölgede yaşayan
insanların seslerini uluslararası kamuoyuna duyurmakta zorlandığını
vurgulayan Beyatlı, şunları kaydetti:
''Böyle bir ortamda, bölge insanının sesini bir ölçüde duyurmayı
amaçlayan Kurtlar Vadisi-Irak filmi gösterime girdi. Filmi, Türkiye'de
yaşayan Kuzey Iraklıların çoğu gibi, ben de ilk gün izledim. Güzel bir
film ve içinde hiçbir abartı yok, yaşanan olayları anlatmış. Ancak
film, Irak'ta yaşanan dramın sadece yüzde 1'ini anlatıyor. Irak
genelinde filme büyük bir ilgi var. Irak'ta gösterimi yasak olan
filmin, korsan CD'leri elden ele dolaşıyor. Uydu kanalları ve
Türkmeneli TV'de gösterilen filmin kısa tanıtımları bile soluksuz
izleniyor. Filme Irak'ın kuzeyinde büyük bir ilgi var. Ancak bu
ilginin nedeni, filmin sinemasal kalitesinden çok yaşanan dramı
dünyaya duyuran bir araç olarak görülmesinden.''

Kaynak; Etikhaber.com
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 7:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

“KURTLAR VADİSİ IRAK” YA DEĞİŞEN NE?

Henüz vizyona girmeden, hakkında tartışmaların başladığı “Kurtlar Vadisi Irak” isimli sinema filmi, vizyona girdikten sonra uluslar arası tartışma platformuna taşınmıştır.

“Kurtlar Vadisi Irak” filmi ile ilgili ilk değerlendirmeyi “Çuval Rezaleti Film Olan Tayyip” başlıklı yazı ile yapmıştım. O yazımızda biz filmi izleme imkânı bulamadığımız için daha ziyade Recep Tayyip Erdoğan’ın filmi izleyip, beğenmesi ile alakalı bir yazı yazmıştık...

ABD’nin Süleymaniye’de gerçekleştirdiği ve 11 askerimizin başına çuval geçirdiği eylem karşısında hangi acizlikleri, basiretsizlikleri sergilediği tarihe geçmiş bir kişi olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu filmin içeriğini beğenmesi, bizim tuhafımıza gitmişti.

AKP iktidarı zamanında 11 askerimizin başına çuval geçirilmesi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yaşananlardan sonra çıkıp da bu filmi beğendiğini söylemesi, vurdumduymazlığın hangi boyutlarda olduğunun bir göstergesidir. Kendisini devlet yönetme makamında görmekten ziyade, sinema artisti olarak görmek isteriz.

Türk devletini yönetirken “Kahraman ABD askerlerinin sağ-salim evlerine dönmesi için dua ediyorum” diyeceksin, fakat ABD’nin Irak’ta insanlık dışı vahşetlerini ve kendi iktidarının acziyeti olan çuval hadisesini perdeye taşıyan “Kurtlar Vadisi Irak” isimli filmi için methiyeler dizeceksin...

Türk devletini idare etme makamında, milletimizin onurunu, bağımsızlığı koruyamayan Recep Tayyip Erdoğan da kendini filmde tatmin ettiğine göre, donanım eksikliğinden dolayı iktidarda gerçekleştiremediği icraatlarını ‘Polat Alemdar’ edasında bir sinema filminde gerçekleştirebilir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın özel gösterimle izlemesinden sonra, AKP’li yetkililerin birçoğu da filmi galasında izleyip, övgüler yağdırdılar.

“Kurtlar Vadisi Irak” filminin ana konusunu oluşturan birçok rezalette imzası olanların bu filme övgüleri, “utanma” duygusunun bunlara hiç uğramadığını gösteriyor.

Şu anda Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde gündem olan “Kurtlar Vadisi Irak” filmini ben de izledim.

Geniş bir bütçe ile hazırlanan “Kurtlar Vadisi Irak” filmi, konusu itibariyle bugüne kadar vizyona girmiş diğer filmleri de izleyici oranı olarak kat kat aşmış durumdadır.

“Kurtlar Vadisi Irak” filmi, vizyona girmeden önce “Çuval intikamının öcü alındı, duygusunu yaratmak için çekildi” diye suçlanırken, şimdi ise “Anti-Amerikancılığı körükleyecek” diye yorumlanmaktadır.

“Kurtlar Vadisi Irak” filmini eğer psikolojik harekat adına birinci sebep için çektilerse bile izlediğim kadarıyla bu film, aklı başındaki insanlar için Irak’taki küresel vahşetin kesitlerini yansıtması adına, bir hatırlatma uyarısıdır.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ gerçeklerden yola çıkılarak senaryolaştırılsa da nihayetinde bir filmdir. Filmi izlerken, gerçekleri sadece hayal edebilirsiniz... Ama bu filmi gerçek sanırsanız, gerçek hayatta birçok yenilgi yaşarsınız.

Filmi izlenir kılan da ne Polat Alemdar, ne de bir başka oyuncudur. ‘Kurtlar Vadisi Irak’ filminde kim oynarsa oynasın, işlendiği konu itibariyle yine aynı ilgiyi görecektir.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ filmi, ne çuval intikamını alıyor, ne de ABD’nin yararlanacağı bir sahne vardır.

Bu filmde eğer ABD parmağı varsa bile bu, onun, kendi eliyle ABD düşmanlığını yaratacak kadar bir aptallığa imza attığını göstermektedir. O zaman bu düşmanlığı Türkiye’de azdırarak, hangi tezgâhın peşindedir; sorgulanması gereken budur...

ABD’nin, Türkiye üzerindeki politikalarını savunma misyonu yüklenmiş bazı medya kuruluşlarında da bu filme sıcak ilgi gösterilmesini, bu bağlamda değerlendirebilirsiniz.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ filminde Türk askerinin başına çuval geçirilmesi acı bir şekilde işleniyor, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde kırmızı çizgilerinin nasıl ortadan kaldırıldığı, ABD’nin Türkmenleri yok edip, peşmergelere nasıl kol - kanat gerdiği, Irak’ta Müslümanların nasıl işkenceden geçtiği, camiler bombalanarak, Müslümanların nasıl öldürüldüğü vb. gibi ABD’den tüm dünyanın nefret etmesini sağlayacak yeterince görüntüler var...

‘Kurtlar Vadisi Irak’ filmini izleyip, değerlendirme yapanların çoğunu medyadan takip ediyorum... Bunlar, kendi aklından geçip de görmek istediklerini bu filmde göremediklerinden dolayı eleştiri getiriyorlar. ”Şu konu niye işlenmedi yahut bu niye işlendi, şu diyalogta amaç nedir?” gibi uzatıp gideceğimiz sorgulamaya dönük birçok eleştiri yapılarak, insanların zaten berrak olmayan zihni tümden kirletilmektedir.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ın’ senaryosu, gerçeklerden yola çıkılarak meydana getirilmiş olsa da toplumun ortak aklı ile değil, 2-3 kişi tarafından yazılmıştır. Ticari kaygısı daha ön planda olan bir filmdir. Ticari kaygının yanında, psikolojik harekâtın hangi boyutunda şekil alacak, onu da gelecek günlerde kokusu çıkınca anlayacağız.

Aslında filmin görünen yüzünde Türkiye’nin kendini yönetenler tarafından ne hale getirildiği ve ABD’nin dünya üzerinde sergilediği politikaların ne kadar iğrenç olduğu vardır.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ filmi sonrası gördüğü ilgiden dolayı Necati Şaşmaz’ın (Polat Alemdar) yürüyüşü, konuşması ve tabii ki maddi durumu değişmiştir.

Ya Türkiye’de değişen bir şey var mı?

Her an yeni bir çuval vakası yaşadığımızda, sadece seyredecek AKP iktidarı yine başımızda, ABD’nin örtülü ve açık işgalleri tüm vahşeti ile birlikte devam ediyor. Peşmergeler yine azgınlıkta, Türkmenler yine yalnızlıkta...

Biz, devlet gibi devlet olmaya çalışırsak, başımıza ne çuval geçirilir, ne de bunun intikamını almak için sinema filmlerinden medet umar hale geliriz.

‘Kurtlar Vadisi Irak’ filmi, hiç değilse ders çıkaracağımız bazı hatırlatmalar yaptı... İzleyenler, bu açıdan değerlendirsin...

Bu açının ayarları ile oynayanlara, oynayacaklara dikkat etmek lazımdır.

Yildiray Cicek

Kaynak; Yildiraycicek.com
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 8:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sultan-mehmet demiş ki:
film çok güzel ama çok sahnelerin yayınlanmasını istemeyen Erdoğan filmin asıl sahnelerini çıkarttırarak amerikaya bir jest yaptı ve amerikanın k.i si olduğunu herkese gösterdi.

Gecen aksam bende izledim filimi.
Icimde bir suphe vardi bu filimin bazi sahnelerini kesmislerdir muhakkak diye.Filimin konusu guzeldi yinede heyecan veriyordu fakat fazlada aksiyonlu hareketli degildi.
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 8:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerit demiş ki:
Ben filmi seyrettim ama amerikalının başına çuvalı geçirtemedi Polat Alemdar. Hiç olmassa çuval sahneside olsaydı daha güzel olacaktı. Yani bir TÜRK olarak göğsümüz kabaracaktı.

Kardes amerikali cuvali basina gecirmedi ama cocuklari otele getirip pacayi kurtarmasi bir amerikalinin nasil serefsiz oldugunu anlatti o sahne.
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 228

İletiTarih: Pzr Şub 19, 2006 2:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Film sonunda gerek Bülent Arınç ve başbakan başta olmak üzere bütün siyasiler mükemmel tabirini kullandılar hatta başbakan filmi özel gösterimde izlemiş.

Bir köşe yazarı diyordu ki film amerikanın müttefik değil düşman olduğunu gözler önüne seriyor ve bizim diplomatlarımız bu filme mükemmel diyorlar.Eğer böyleyse söylesinler amerika bizim düşmanımız diye resmen de milletin kafası karışmasın diye

Evet bence de kesinlikle haklı ama nerde onlarda öyle yürek
CcCansuCcC
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Pzr Şub 19, 2006 3:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Delikanli66 demiş ki:
Cerit demiş ki:

Kardes amerikali cuvali basina gecirmedi ama cocuklari otele getirip pacayi kurtarmasi bir amerikalinin nasil serefsiz oldugunu anlatti o sahne.

aynen!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Bozkurt-Yakup
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 137

İletiTarih: Pzr Şub 19, 2006 3:19 pm    ileti konusu: Kurtlar Vadisi Irak Alıntıyla Cevap Gönder

Evet size katiliyorum.Bu filmde olan olaylarin cogu gercektir.Amerikalilarin Irakta yaptigi eziyetlerde bunun belgesidir.Filmin basinda türk karargahini basip onlari terörist olarak sucladilar.Dügünde silah sikildi diye yine terörist ilan edip sucsus insanlara cocuklara kursun siktilar.Acimasiz iskenceler ettiler.Camiyi bombaladilar.Kürtlerin tarafina gecip araplari ve türkmenleri birbirine düsürdüler.Dagi kürtlere,cölü araplara petrolüde kendilerine ayirttilar.Amerikalilarda bu filme bu yüzden tepki gösteriyor cünki gercekleri yediremiyorlar kendilerine.Er yada gec cezalarini cekecekler!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kurtx
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Pzr Şub 19, 2006 3:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurtlar vadisi süperdi çünkü amerikanın yaptıklarını gözler önüne seriyor anlatıların tamamı gerçek işkenceden tutunda kürtlerin ihanetine kadar filmi kötü bulanlar tamamen amerikan yanlısı vatan hainleri............
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
AGAH1965
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 28

İletiTarih: Pzr Şub 19, 2006 4:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu kurtlar vadisi ırak gerçekten harika ancak burada gösterilen işgencelerin çok basit bir bölümü amerikanın ıarak halkını korkutmak için bilerek verdiği basın bilgileri halkı sindirmek için

bir diğeri amerikalılar artık bir köye girip okadar rahat boşaltamıyorlar köyü helikopter destekli bütün girişimleri artık direniş ciddi işgenceler daha faazla

ve kürtlerin köpekliği her dönem birilerinin tetikçiliğini yapmışlardır şu anda amerikanın köpekliğini yapıyorlar ama amerika köpeklerini hep yok eder bunlarla olan işi bitsin kürtlerin türkiyden başka gidecek yerleri olmayacak

FİLM HARİKA HELAL OLSUN

ALLAH (C.C) TÜRKÜ KORUSUN
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 10. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız