Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Muhsin Yazıcıoğlu da "Mozaik" Dedi
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
gokburu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 12:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

özür dilerm ama SEVGİLİ VUSLATIM nasıl olurda bizlr liderlerimizi elestiremeyiz.EFENDİMİZ (SAV) BİLE YANLISLIKLAR YAPARKEN BİZİM LİDERLERİMİZ NDEN YAPMASN VE NDN BİZLER ONLARI ELESTİREMİYORUZ.AEO ATKY
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 12:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

" NE MOZAIGI ULAN ! "

Sizlere bir sey hatirlatiyormu bu laf !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 12:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gokburu demiş ki:
özür dilerm ama SEVGİLİ VUSLATIM nasıl olurda bizlr liderlerimizi elestiremeyiz.EFENDİMİZ (SAV) BİLE YANLISLIKLAR YAPARKEN BİZİM LİDERLERİMİZ NDEN YAPMASN VE NDN BİZLER ONLARI ELESTİREMİYORUZ.AEO ATKY

Bozkurt.net Otaginda elestirilmez. Bu forum kuralidir, tartisilmaz.
Gerekcesi baska basliklarda yeterince anlatilmistir.
yamtar38
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 69

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 1:18 pm    ileti konusu: saygılar Alıntıyla Cevap Gönder

Finikelikurt demiş ki:
Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun söylediği iddia edilen mozaik kelimesini kesinlikle bölücü soysuzların aklında ki anlamıyla söylediğine inanmıyorum.O ki Ülkü Ocakları başkanlığı yapmış ve Büyük Reis Abdullah Çatlı'nın dava arkadaşıdır.Ülkü ve vatan sevgisi doğrultusunda geçen bir ömrü sürdüren bir kişinin o sözü bölücü odaklı söylemeyeceği açıkve ortadadır.

Evet o ki Abdullah Çatlı ile dava arkadaşı olan biri ve yine evet o ki Abdullah Çatlı bu vatan için hiç bir şey yapmamıştır diyen bir kişi.ve yine o ki MHp ye baraj sorunu yaşatan bir kişi % 1 lik oy oranı ile soruyorum MHP % kaç oranla baraja takıldı.hatırlayın bakalım. Sürüden ayrılanı Kurt kapar derler ama bu bize göre şöyledir Kurtluktan çıkan Çakalların maskarası olur, yada maşası olur.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 2:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gokburu demiş ki:

Hazreti Peygamber efendimizin (SAV) yanlislarini sayar misin?
gokburu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 2:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BBP Ankara İl Sekreteri Bu toplantıda bizzat bulunduğunu, Sayın Genel Başkan'ın mozaik tabirini kullanmadığını, aksine ebru tabirini kullandığını, bu iki kavramın manasını bilenlerin aradaki farkı anlayabileceğini, ülküdaşlarımızın kaynağı nerden geldiği belli olmayan ve aslını araştırma gereği bile duymadıkları haberlerle birbirleri hakkında yorum yapmalarının Ülkücü terbiyeye uymadığını.
Muhsin YAZICIOĞLU'nun dün olduğu gibi bu gün de bölücüler hakkındaki fikrinden dönmediğini, hiçbir ülkücünün de bu fikrinden dönmeyeceğini,
Hangi partide olursa olsun bir ülkücü hakkında böyle bir haber gönderildiği zaman bile hiç tereddüt etmeden ülkücü bir tavırla bu haberin yalan olduğunu haykırmak gerektiğini söyledi.
poyraz58
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 2:51 pm    ileti konusu: slm Alıntıyla Cevap Gönder

selamun aleyküm ülküdaşlarım bende bir sivaslı olark muhsin yazıcıoğluna asla güvenmem ve bu lafı dediğinede inanırım zamanında başbuğumuza militarist diyerek çekip giden insandan başka ne beklenir gönüldaşlarım maksadı bölücülük amacıyla sölemesede türkiye mozaik deil bir mermerdir bunu herkes böle bilsin

muhsin yazıcıoğlu ocak başkanlığı yapmış olabilişr yediği ekmeğe ihanet edipte giden odur ben deil onun için bu sitede kimse onu savunmasın

saygılarr

sivaslı
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 5:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GENEL BAŞKANIMIZ DR.DEVLET BEY VE BAŞKAN YARDIMCILARININ YAPTIĞI AÇIKLAMALARI GÖRMEZDEN GELEN kanal7 ve samanyolu tv hemen hemen her hafta muhsini gösteriyor.Vatan hainlerinin habire MHPye saldırdığı şu günlerde ODA AKPYİ BIRAKIYOR HEP57.HÜKÜMETTEN BAHSEDİYOR MHPYİ KARALIYOR.lütfen biraz mantıklı olalım bunlar mhpden ayrıldıklarında MHPyi böldükleri için 30 milyon dolar almış adamlardır Rahmetli Başbuğ Bir toplantıda biz 30 senelik partiyiz bir binamız bile yok bunlar hemen kendi genel merkez binalarını nasıl olduda açtı demiş ve yapılan araştırmada ortaya çıkmıştır.Bizim yiğit MHPli abilerimiz yinede bunları basına açıklamamıştır.Sen MHPyi bölüp gideceksin yıllardır seçimde yüzde bir bile oy alamayacaksın vatanı satan
akpnin kanallarında MHPyi kötüleyeceksin.Ülkü Ocaklarına hizmet edenler bir yerlerden aferin almak için değil bu görev kutsal olduğu hizmet ederler.Hizmet edendende ALLAH razı olsun.
Tarihe bir bakarsanız MİLLİ MÜCADELEDE kahramanca vatanı savunan ve büyük hizmetler yapan Çerkez Ethem savaştan sonra çok şımartıdığı için devlete isyan etmiş ve o şanlı mücadeleyi bir çırpıda mahvetmiştir.MHP insanların kendini göstermesi için vitrin değildir.Mhp ve Ülkü Ocakları bütün olumsuzluklarına rağmen kutsal yerlerdir.
SAHİP ÇIKMAKTA BİZİM GÖREVİMİZDİR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 6:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kısır çekişmeler bunlar...

Ne bize, ne de davamıza yararı olamaz...

Türkiye'nin yapısını Başbuğ bilgece ortaya koymuş...

"BETON"

Mozaikmiş, ebruymuş, şuymuş, buymuş...

Bizim görüşümüz Başbuğumuz'un saptamasıdır...

Bir baba öz evladını nasıl ve neden evlatlıktan rededer ???
Düşünülmesi gereken budur... Gerisi boş...
DeliMavi69
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 8:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim ve degerli ÜLKÜDASLARIM,
Sizleri anlamakta güclük cekiyorum .Neden birlesme denildigi zaman hemen karsi cikiyorsunuz?Arkadaslar sevgili ülküdaslarim 12 eylülden sonra bir takim ülküdaslarimiz bizleri yari yolda birakip gittiler. Rahmetli BASBUGUMUZ un sagliginda hatalarini anlayip MHP ye yani baba ocagina tekrar döndüler. Peki rahmetli BASBUGUMUZ neyapti onlari kucaladi ve kaldiklari yerden devam dedi.Lütfen ülküdaslarim iyi düsünelim hatasiz kul olmaz hepimiz insaniz vede hata yapabiliriz. Mühüm olan hatada israrci olmamak.
Bakin belki diyeceksinizki deli mavi69 kesin muhsin beyi desdekliyor.Bir milyon oyum olsa bir tanesini MHP ninharicindeki partiye vermem.Lakin eski dava arkadaslarimada kesinlikle HAIN demem. Rahmetli BASBUGUMUN hayatini ,yasamini iyi inceleyin göreceksinizki bizim bazen anlamakta zorluk cektigimiz bazi seylere evet demistir. Ozamanki sartlarda anlayamamistik ama daha sonraki zaman BASBUGUN ne kadar hakli oldugunu gördük.
Onun icin kolay yolu secip birbirimizi HAINLIKLE suclamassak iyi ederiz.Ortadogu gazetesi almanyada kisa bir zaman yayinlandi. orda bir haber yayinlandi eski federasyon baskanlarimizdan biri bizim teskilatlarin birindeki konusmasinda yaptiklarinin hata oldugunu tekrar yuvasina dönmektende mutlu oldugunu ifade etmis. Gec olmus olsada hatasini anlamak güzel birsey.
Degerli ülküdaslarim lütfen cok OKUYUN .
Kolay yolu secmeyin .Bu davaya can verenler,budavaya kan verenler evlerinden cikarlarken ailesiyle HELALLASIP öyle cikiyordular. ALLAHA sükür sizin böyle bir derdiniz yok onun icin ÜLKÜCÜLÜGÜ ögrenip yasamak icin OKUYUN.
Hepinizin gözlerinden öpüyor sizleri ALLAHA emanet ediyorum.
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN AMIN.
YA SEV YA TERKET.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Mar 18, 2006 1:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Degerli Ülküdasim.

Daha önceki yazilarimiza bakarsaniz düsündügünüzün aksine birlesme yerine Ülküdaslarimizin MHP catisi altinda mücadele vermelerinin ehemmiyetini özellikle isaret etmeye gayret göstermisizdir. Bu birlesme degil Bozkurtlarin yuvaya dönüsü seklinde olmasi daha mantikli. Herhangi bir sart veya istek olmadan yuvaya dönmeleri bizler icin daha büyük güc ve güven noktasinda kesinlik ifade eder.

Bahsi gecen baskanimizin örneginde oldugu gibi hatasini anlayip bunun geregini yapma erdemi gösterenler basimizin üzerindedir. Ayni erdemi yuvadan uzak kalmis bütün Bozkurtlardan beklemekteyiz.

MHP baba ocagidir. Gidenler var diye dagilmis degildir. Mücadelesine devam etmektedir. Yuvaya dönmek isteyenler buyursunlar. Lakin usulü ile...

Muhsin baskan icin ortaya atilan bu iddiaya cevap yetistirmek icin gayret gösterenler, Hareketin lideri sn. Dr. Devlet Bahceli beyin ugradigi iftiralara da ayni hassasiyeti gösterseler idi bu gün düsüncemiz baska olurdu. Sn. Dr. Devlet Bahceli beyi, sessizlikle, solculara itaatle, gül bahcesi dedi diye ve, ve, ve... Uzayip giden elestirilerden nemalanma gayreti olanlara bugün söyleyecek lafimiz vardir. Bundan da kimse gocunmamalidir.

Bütün varligini MHP muhalefetine adamislari anlamakta güclük cekiyoruz. Asil anlamakta güclük cektigimiz Ülkücüyüz veya Türkesciyiz iddialaridir. Kendisi ile celisen bir harekettir. Ülkücülügün temel esaslarini tekrar okudugunuzda fikir, lider ve teskilata baglilik esastir. Ülkücü Hareketin iradesinde söz sahibi bir baskanimizin örneginde oldugu gibi Basbug zamaninda da liderlige soyunanlar olmussa da kol kirilir yen icinde kalir düsünceleri hakim olabilmistir. Oysa kolu kökünden kesmisler bu gün MHP üzerinde hak iddia ediyorlarsa veya potansiyel bir hak varmis gibi gösteriliyorsa bunda söylenecek lafimiz elbet olacaktir.

Sözümüz aynidir. Yuvaya dönecek Bozkurtlari gönlümüzle, basimizla kabul eder ve mutlu oluruz. Lakin kurtariciliga soyunanlara degil. MHP´nin kurtariciya ihtiyaci yoktur. Böyle bir ihtiyac dogarsa bunu kendi bünyesinden telafi eder. Bircok adsiz kahraman yetistiren bu hareket yeni liderler yetistirecek güc ve donanima sahiptir.

Son söz olarak Bedii hocamizin da israrla bahsettigi SAMIMIYETe olan ihtiyaci hatirlatmak isterim... Samimi olanlarla ölüme variz...

Saygilarimla...
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cmt Mar 18, 2006 5:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaslar Muhsin beyi bu kadar savunuyorsunuz ama Vuslatim kardesimin de dedigi gibi Liderimiz Devlet Bahceli beye iftira atildiginda bu kadar duyarli olmuyorsunuz nedense. Bu lafim bazilariniz icin gecerli tabiki. Gerci burda Muhsin beye iftira atildigi yok, kendisi "Mozaik" tabirini kullanmis. Ama kendisi bölücülerin manasinda kullanmamistir diyenlere soruyorum: "Mozaik" tabirini bölücüler ve hainler kullanmis kullaniyorlar ve basta ülkücüler sonra bütün vatanseverler bu tabire hos bakmadigi ortadayken hangi mantikla Muhsin bey bu kelimeyi kullaniyor? Hadi bölücülerin manasiyla kullanmadi o kelimeyi, peki ama niye kullandi? Zamaninda rahmetli Basbugumuzu, MHP´yi ve bizi satan birisinden herseyi beklerim!!! Son derece yanlis o kelimeyi kullanmasi!!!

" NE MOZAIGI ULAN ! - BETON BETON!!! "
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
DeliMavi69
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Mar 18, 2006 9:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Degerli Ülküdasim Vuslatim,
Yukarida yazdigin fikirlerin altina bende imzami atarim. Seninle ayni düsünceleri paylasiyorum. Eger benim daha önce yazdiklarima bakarsan ben Muhsin beyi hicbir zaman savunmadim. MHP nin vede DEVLET beyin hakindada tenkitte bulunmadim. Bulunmadim cünkü bizler gözümüzü MHP nin catisi altinda actik ve ALLAH nasib edersede o catinin altinda gözlerimizi kapatacagiz. Ben hep suna inandim bizi yari yolda birakan ülküdaslarimin birgün hatalarini anlayip tekrar aramiza katilacagina. Onun icinde bu arkadaslarimizi hain görmedim.Görmekte istemedim cünkü önceki yazimda bahsettigim federasyon baskanimizla bizden ayrildiktan sonra kurduklari bir teskilatta bir kadir gecesi karsilastik.Yaptiklari isin yanlisigini yüzüne söyledigimde aramizda ser tartismalar oldu.Bunu niye yazdim biliyormusun sevgili Ülküdasim bu hareketler bize zaman kaybettirdi.Artik ülkücü hareketin böyle zaman kaybina tahammülü yok . Ü lküdaslarimiza düsen görev eski dava arkadaslarimizi hainlikle suclamak degil ileriye bakmaktir.Seninde dedigin gibi samimi olarak bize gelene yüregimizi actik bekliyoruz. Bekliyoruz cünkü bu yürekler ülkü denen nazli geline sevdalandigindan berli baska sevdalar tanimadi.
Degerli ülküdaslarim biz ülkücüler olarak yaptigimiz isin en iyisini yapmak zorundayiz.Zorundayiz cünkü rahmetli BASBUGUMUZUN söyledigi gibi bizim davamiz NIZAMI ALEM davasi bizim davamiz ILAHI KELIMATULLAH davasidir.
ÜLKÜCÜ kücük seylerle ugrasmayi birakip davasini yasmaya mecburdur.ÜLKÜCÜ iyi insandir ahlakli insandir.Baskalarinin ne yaptigina degil kendisinin ne yaptigina bakmalidir.
Degerli ülküdaslarim davamizi önce kendi ailemize anlatmaliyiz. Bunu niye söyledim biliyormusunuz:1974 senesinden berli ülkücü hareketin icindeyim ALLAHA sükür hicbir zamanda disinda kalmadim . Bir öz elestirede bulunacagim. Evde yemek yerken cocuklarimi ihmal ettigimin farkina vardim .Ben bulundugum sehirde insanlara davayi anlatacagim diye kosturuken en yakinimdaki cocuklarima davamizi anlatamadigimin farkina vardim. Gurbete yasayan Ülküdaslarim bizim isimiz biraz daha zor. Cocoklarimiza ailemize ülkücülük nedir ne degildir iyi ögretmeliyiz. Ögretmeliyizki gurbette yetisen nesil kaybolup gitmesin.
Yürekleri güzel ülküdaslarim hepinizi ALLAHA emanet ediyorum.
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN AMIN.
Yasev ya terket.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Mar 18, 2006 12:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah (c.c.) razi olsun Ülküdasim...

Bizler, bu davayi bizlere örnek hayatlari ile ögretenleri minnet ve sükranlarimizla basimizda tac olarak görürüz. Ki kendi evini ve cocuklarini ihmal etme pahasina harekete hizmetten geri kalmayan baskanlarimizi bolca görmüs kendilerine imrenmisizdir. Allah (c.c.) bu kutlu davaya zerre kadar hizmeti gecenden razi olsun.

Ülküdasim, hatasindan dönebilen erdemli insanlara gönlümüzü acmak mutlak faydali olacaktir. Bunda süphe yoktur.

Lakin, bu isin bir dozaji olmalidir. Her gidene gel dersek veya her gideni tekrar kabul edersek catimiz yol gecen hanina döner diye cekincemiz vardir. Kerhen kabuller saglikli degildir. Bu dava gönül hareketi ve bir yasam bicimidir. Gönlünü bu davaya verenler de, ne keskin sirke olur ne de disimizdakilerin agizlarina malzeme. Sabir ve sukunet ile görevlerinin basinda olur ve teskilat ici dinamikler ile geregini geregince yapar. Bunun adi yanlisa boyun egmek degil aksine yanlisi teskilatin esaslari ile dogru noktasina cekmek olmalidir. Buna muktedir olamayip gidenler gün gelip hizmete talip olmak icin bismillah deyip kollari sivamislar ise bunda kesin ifade ile mutluluk duyariz.

Ama, kendi nefsine düsüp ayrilik otlari besleyenlere de gerekli cevap verilmelidir. Teskilatimizi rant kapisi zannedenler hak ettigi cevabi almalidir. "Fazla mütevazi olma gercek sanarlar" diye bir laf vardir. Dogrulugu tartisilir. Isin diger tarafindan bakinca teskilati her geri gelene acarsaniz bunun sonunda dogabilecek hayirdan emin olmak ne derece mümkündür? Geri gelenin gecmisine, gidis-dönüs gerekcelerine ve samimiyetine bakmak gereklidir. Bunun kararini mutlak teskilatin yetkilileri verecektir ya bizim de icimize sinmelidir.

Türkes´siz Türk milliyetciligini savunanlari, militarist ve oportunist ithamlari ve uydurma bahaneler ile ayrilip baskalarinin etkisi altina girenleri geri dönüslerinde sorgulamak ve hatta icimize sinip sinmeyecegi noktasinda iyi degerlendirmek gerekir.

Bazi canlilar hücre yapisi geregi bölünerek cogalirlar. Gönül hareketleri veya siyasi teskilatlar bunun tam tersidir. Bölünmeler bu hareketi yikmaya yöneliktir. Bu harekete kalkanlar " nasilsa geri döndügümde beni kabul ederler, elleri mahkum" hatasini cok iyi analiz etmelidirler.

Diger bir tehlike olarak ta; teskilat ici sözsahibi olmak icin muhalif görünmek bir hastaliktir. Ve bundan kurtulmak lazimdir. Kisi kendini adam yerine saydirmak icin muhalif olmamali, varsa yanlisi düzeltme noktasinda caba sarfetmelidir. Bunun da yolu birligi saglamaya yönelik gayret ve özendirmeler ile olur. Elestirmis olmak icin elestirenleri, konu hakkinda donanimi olmadan herseye dil uzatanlari, hizmette geri durup kalabalikta laf kalabaligi yapanlari iyi görüp teskilat esaslarinca yargilamak ve buna göre dogruyu yanlisi secmek Ülkücünün görevidir.

"Ülkücü Hareket huysuz ata benzer, düsmemek icin geregince durus sergilenmelidir" denir. Ülkücü hareketi temsil noktasinda kendinde irade görenler, bu gönül hareketi ve teskilat esaslari ile kendini iyice donatmalidir. Yoksa yabana kapilmasi hic te zor degildir.

Ülkücü Hareket coskun akan irmak ise, bu irmagi besleyen dereler de olacaktir. Her dere mutlaka temiz su getirir der isek bunda yaniliriz. Irmaga katilan bu pis sular zamanla saf disi kalir. Bunun baska yolu yoktur.

Allah (c.c.) bizleri yolundan ayirmasin. Onun yardimlari ile dogruyu görmeyi diliyoruz. Bizleri hatadan ve haksizliktan korusun. Haksiz ithamlardan ve iftiralardan yalniz O´na siginiriz. Bu noktada Türk Milliyetciliginin lideri sn. Dr. Devlet Bahceli beye yapilan itham ve iftiralari bir kez daha kiniyoruz.

Kinadigimiz baska birsey ise, liderimize yapilan bu ithamlara sessiz kalanlardir. Haksizlik karsisinda ancak seytan susar. Liderimize haksizlik yapilmistir. Ve Ülkücü oldugunu söyleyenler de buna ya sessiz kalmis ya da birlikte hareket etmistir. Kahve sohbetince siyaset yaparak, bu kutlu hareketi kendi cizdigi sinirlara hapsetme gafleti gösteren güruhlar, bu gün Muhsin baskan örneginde oldugu gibi herkesin basina gelebilecegini görmek zorundadirlar.

Bu noktada bb partisinde Ülkücü Harekete hizmet gayesinde olan dünün Ülkücüleri, bu günün Alperenlerine sesleniyoruz;

Bakin iftira herkese atilir. Dün shp´ye güven oyu bahanesi de masal idi. Gerekcesini biliyorsunuz; verilmeseydi bugünün dtp (degme tezek partisi) hateketi icinde olanlar o gün bakanlik istiyordu. Onlarin bakanliklari engellenmistir. O gün Basbug´a hasa bunadi diyenler cekip gitti. Ve sizler de buna bilerek veya bilmeyerek uyuyorsunuz. Bu bir hatadir. Ülkücü Hareket bir olmalidir, diri olmalidir ve iri olmalidir. Bunun da yolu MHP catisina katilimdan gecer. Dünü bilmeyen bu günü anlayamaz. Muhsin baskan ve beraberindekiler yanlis yapmislardir. Bu yanlisin devami olmayin. Gönül hareketleri rant kapisi degildir. Illa bir rant isteniyorsa bunu Allah´tan (c.c.) istemek lazimdir. Politik acilimi MHP´yi elestirmekten öte olmayanlara daha ne kadar katlanacaksiniz? Savunduklarinizin savunduklarimizdan farki ne? Sizi bizden ayri tutan ne? Biz sizden eminiz, siz bizden. Siz hizmete varsiniz, biz de. Siz Allah´a (c.c.) iyi bir kul ve Hz. Peygamber (SAV) efendimize iyi bir ümmet olmak istiyorsunuz biz de. Siz Türk´ün sanli tarihine bakip aglayabiliyorsunuz, biz de. Siz atalarimiza iyi bir evlat olmak istiyorsunuz, biz de... Öyleyse? Daha nedir bizi ayri tutan? Kandiklariniz mi? Siz bilirsiniz, kanmaya devam edin...

Biz baba ocagindayiz. Ne Basbug´u inkar ettik ne sizi. Ne davamizdan taviz verdik ne teskilatimizdan. Sizi hep sevdik, arkamizdan vursaniz da. Komunistin yesilinin kirmizisinin saldirilarina gögüs gerdik te sizin elestirilerinize bir anlam veremedik. Bizler baba ocagindayiz. Yanlis var ise doguruya ulasmak icin gayret gösteriyoruz. Dogrulukta birlik ariyoruz... Bu birlige uyanlar ile yolumuza devam ederiz. Yolumuz kutlu ve Hak...

Basbug sizi bu yola cagirirken, her türlü donanima sahip olun, hatta cirkin oyun ve iftiralara da hazir olun diye uyarmisti. Öyleyse niye kandiniz? Basbug´u nasil birakip gittiniz? Basbug´un ucmaga vardigi gün hangi duygulardaydiniz?

Basbug sonrasini hesap edemeyenler, Türk Milliyetciligini gelecege nasil tasir? Basbug sonrasina sabredemeyenler, Türk´ün gelecegini tayin ederken hangi sabir ile hareket edecekler? Devlet adamligi önce sabir gerektirir. Vatan, Millet, Sakarya.. Haydin savasa demek devlet adamligi midir, yoksa milleti kandirmak midir? Ve hatta daha ileri millet ile dalga gecmek degil midir? Agizlarina bir parmak bal calarim, isime bakarim anlayisi gercek Ülkücülük ile ne kadar bagdasir? Kimsenin Ülkücülügünü tartismaya actigimiz yok, laf ettigimiz de yok. Ama anlayin artik. Biz bu kutlu harekete sizler gibi gönül vermisiz ve ayrilik tohumlari gücümüze gidiyor. Ayrilip giden sizsiniz. Gecmisine saygi duyduklarimiz, yine saygi duyulacak örnekler sergilesinler.

Allah (c.c.) bizleri bu yoldan ayirmasin...

Allah (c.c.) yar ve yardimcimiz olsun...

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız