Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - İYİ UYKULAR ANKARA...
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
bozkurt_1312
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 198

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 12:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnşallah Hasan gardas inşalah gunes gıbı bır Turkıye ıle gelecegız
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 1:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polat_38 demiş ki:
herkez konusuyor kimse düsünmüyor cözüm aramiyor
birz düsünelmi ne yapa biliriz diye cözüm arayalim
eski ÜLKÜCÜLÜK malesef kalmamisdir
ÜLKÜCÜ HAREKET cok kahraman cikarmisdir simde bir kahramn cikasi lazim isler kötü gidiyor
BASBUGUNUN mezarda kemikleri sizliyordur
BASBUGU CATLI gibi kahramanlara ihdiyacimiz var

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Düsünen ve cözüm üreten birileri mutlak var... Allah (c.c.) eksikliklerini göstermesin...

Ülkücü Hareket coskun akan bir irmak gibidir.. Bend tanimaz, tanimayacagiz...

Sagduyulu olduk diye KIMSE BIZI ÖLDÜ SANMASIN......

Hem ölsek te bire karsi BIN DOGARIZ..... DOGMADIK MI?.....
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 1:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yakinda biz gelecegiz o zaman ankara - ankara olacak !! ve dünya görecek !!!! :@

Günesle beraber
biz Gelecegiz !
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 4:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polat_38 demiş ki:
herkez konusuyor kimse düsünmüyor cözüm aramiyor
birz düsünelmi ne yapa biliriz diye cözüm arayalim
eski ÜLKÜCÜLÜK malesef kalmamisdir
ÜLKÜCÜ HAREKET cok kahraman cikarmisdir simde bir kahramn cikasi lazim isler kötü gidiyor
BASBUGUNUN mezarda kemikleri sizliyordur
BASBUGU CATLI gibi kahramanlara ihdiyacimiz var

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

sevgili kardasım candasım Ülkü ve Ülkücülük İDEALDİR.
Bunun için düsünen yaratan ve cözüm üretir arastırır bılgılıdır

Her toplumda idealistler vardır, Ülkücüler vardır ve ülkücülerin, idealistlerin bulunuşu toplumlar için bir saadettir; büyük bir talihtir!

kahraman cıkması gerekıyor demıssın her TÜRK kahramandır

her Ülkücü kahramandır mucaittir bilgilidir
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 4:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Islami hayat nizami olarak seçen, bu nizami tavizsiz bir sekilde yasamaya çalisandir.

Türk olmanin gururunu faziletiyle bütünlestiren, Türk-Islam Ülküsü'nü yasayandir.

Günü birlik siyasi menfaatleri asarak, asirlar sonrasini görebilen ve asirlar sonrasi için hazirlik yapan insandir.

Allah için seven, Allah için savasan, Allah'in rizasina kosan,

Allah nizami için yanan, Allah için bugz eden kahramandir.

Semalarda dalga dalga yayilan ezan susmasin diyerek topragin kara bagrina düsen candir.

Kimi zaman Dervis Yunus, kimi zaman Yavuz, kimi zaman surlarda üçhilalli sancak elinde Ulubatli Hasan'dir...
"Ben" i asarak, "biz" diyerek nefsini kör kuyulara, çikarmamak üzere atandir.

Daglariyla, taslariyla,irmaklariyla, ovalariyla ve yollariyla bir kara parçasini vatan yapandir.

En zor sartlarda, en buhranli zamanlarda, en müskül alanlarda, Türk'e yol gösteren,akil veren, umut olan Dede Korkut Han'dir.

Haksızlık karsısında susmaya,davasinda taviz vermeye, korkakligi, pisirikligi, nemelazimciligi ,lügatinden çikarip atandir.

Türk'ün töresini, Türk'ün ilini islamla yoguran,Islamla kaynastiran, Ahmed Yesevi Ocaginda kaynayan, pisen, kavrulandir.

Liderine, ocagina, fikir sistemine bagli, tefrikaya çanak tutmayandir

Yigidin basinda KÜRSAD, il derleyip vatan tutan ILTERIS, bilgelikte TONYUKUK, AKSEMSEDDIN, Malazgirt Ovasinda ak kefen içerisinde ALPARSLAN' dir.

Rehberi iki cihan serveri (sav),kaynagi, ilhami, düsturu Kur'andan alandir..

Ülkücü budur
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
hatil
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 4:39 pm    ileti konusu: ÜLKÜCÜ Alıntıyla Cevap Gönder

ÜLKÜCÜ, TANRI DAĞI KADAR TÜRK
HİRA DAĞI KADAR MÜSLÜMANDIR....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Cmt May 13, 2006 7:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim lafim buradaki ÜLKÜCÜLERE degil ama cok ÜLKÜCÜ
ocaklari kendi saysi menfatlari icin kunlaniyor
atip tudumu mangalda kül birakmiyor
ama is faliyete gelince koca bir 0
ilk önce biz böyle kisiler ocaklardan temizleyip yola devam etmemiz lazim
ÜLKÜCÜLER düsünmüyor derken bunlari kast etmisdim

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Pzr May 14, 2006 8:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yolun Yüce Divan.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Dokunulmazlıkları kaldırmadın, cenabı Allah nasip etti iktidar olduğumuz gün, mutlaka ama mutlaka Yüce Divan, Brüksel'den önce uğrayacağın yer olacaktır'' dedi.

Bahçeli, partisinin Trabzon İl Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kuşatma altında olduğunu iddia ederek, ''Ülkemiz, bir etnik tuzak ile karşı karşıya. Türk milletinin sahip olduğu bütün mali ve milli değerleri tartışılmakta. Başta Cumhuriyetimizin temel nitelikleri olmak üzere üniter yapımız, sosyal dokumuz tartışılıyor'' dedi

Bahçeli, AK Parti Hükümetinin gerek parti programında, gerek hükümet programlarında, gerekse seçim beyannamelerinde neyi öngörmüşler ise 3.5 yıllık süre içerisinde bunların hiçbirini gerçekleştirme imkanı bulamadıklarını ifade etti.

AK Parti'nin iktidar olduğunu, ama muktedir olamadığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Çünkü bugünkü AKP yönetimi beklemediği bir anda iktidar olmuştur. Dolayısıyla hazırlıksız geldiler. Türkiye'yi gezmeden, devlet arşivlerine inmeden, iç ve dış politikalarda neler yapılmıştır, bunları incelemeden ya kendisini bir havaalanında görmüşüzdür ya da bir havada görmüşüzdür. Dolaşmadığı ülke kalmamıştır. Böyle bir süreç içerisinde ekonomide 'sat kurtul', milli davalarda 'ver kurtul' anlayışı ile tüccar siyaset yaklaşımı ile Türkiye'nin Kıbrıs'ta, üniter yapımızda, yeni yeni uydurma kavramlarla milletimizin birliği tehdit altına alınmıştır. Bunun farkında değiller.''

''ÜLKEYİ GERİYORSUNUZ''

MHP'nin zor şartlar altında 129 milletvekiliyle Meclise geldiğini ve 57. Hükümeti oluşturduğunu anlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

''Bu Hükümet çok güzel şeyler yaparken, 'niye başörtüsünü çözemiyorsunuz, niye kuran kursunu halletmiyorsunuz, niye cani Apo'yu asmıyorsunuz' dediler. Haydi AKP'liler, haydi Sayın Erdoğan, size Trabzon'dan sesleniyorum. Başörtüsünü 129 milletvekili ile çözemedik, kuran kursları sorununu halledemedik, Abdullah Öcalan denen haini de asamadık, sen şimdi 6. madde ile örtülü bir affın peşindesin. Şimdi soruyorum biz yapamadık, 367 milletvekili ile sen neden yapamıyorsun. Hala daha ülkeyi geriyorsunuz, memlekette gerginlik yaratıyorsunuz.

Şimdi de Cumhurbaşkanlığını arzuluyorsun. Meclisteki çoğunlukla bunu yapabilirsin. Daha Cumhurbaşkanlığı seçiminin zamanı gelmeden, (acaba Cumhurbaşkanı kim olacak) diye tartıştırıyorsun, kozları ileri sürüyorsun.''

TBMM'nin milli mücadelenin önemli bir kurumu olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

''Bunların iktidara geldiği gündün itibaren kutlanan 23 Nisan ayramında hep yeni yeni kavramları ileri sürerek, bir tartışma yapıldı. Meclis başkanını araç olarak kullanıyorsunuz. Neyi tartışıyorsunuz. TBMM'nin her yıldönümünde bir tartışma yapmaya neden ihtiyaç duyuyorsunuz. Acaba milli mücadelenin anlamına ters gelebilen bir düşünceye sahipsiniz de bir hedefe doğrumu gitmek mi istiyorsunuz.Neyi tartışıyorsun. Senin var oluş sebebin de iktidar olma sebebin de 23 Nisan TBMM'nin açılışına bağlı.''

''KALDIR DOKUNULMAZLIKLARI BAK HESAP NASIL SORULUYOR''

Bahçeli, Cumhuriyetin temel niteliklerini, üniter devleti, sosyal dokuyu ve toprak bütünlüğünü koruyarak bir geleceği belirlemek ihtiyacı içerisinde olduklarını ifade ederek, şunları belirtti:

''Bugünkü iktidarın bu tahribatını birisi onarmalıdır. Bugünkü iktidar sadece bu değerleri yıkmakla kalmıyor, işçisi, emeklisi, emuruyla, çiftçisiyle, sadece kendi yandaşlarını besliyorlar. Şimdi ilmik ilmik dökülmeye başlıyor. Hani (hortumların hepsini kestim) diyorsun, peki bu ithal mallarla ülkeyi nasıl sömürüyorsun. Yakında bunların hepsini göreceğiz. İnanın ki AKP yönetiminin belediye başkanlığı yaptığı dönemde milletvekili yaparak, koruma altına aldığı 27 arkadaşı başta olmak üzere, yetimin, kimsesizin, her türlü imkanına elini atana mutlaka hesabı sorulacak. Kaldır dokunulmazlıkları gel karşımıza bak hesap nasıl soruluyor. Eğer dokunulmazlıkları kaldırmadın, cenabı Allah nasip etti iktidar olduğumuz gün, mutlaka ama mutlaka Yüce Divan, Brüksel'den önce uğrayacağın yer olacaktır. Cumhurbaşkanlığı makamına sığınmış olsan dahi yasa değişikliği yapıp, Cumhurbaşkanlığı'ndan ayrılıp, onun yakındaki Yüce Divan'a mutlaka bir gideceksin.''

ONARIM HÜKÜMETİ

Bahçeli, ''Bugünkü siyasi iktidarı tahribatını önlemek için mutlaka bir onarım hükümetine ihtiyaç vardır'' diyerek, şunları kaydetti:

''Bugün için AKP'nin oy kaybı vardır. Ama bugün için iktidardan düşecek bir oy kaybı gözükmüyor. Her gün oy kaybı ile karşı karşıya kalıyor. Şimdi AKP'ye oy vermiş pişman insanlar var. Çok net ifade ediyorum, Türkiye'nin kurtuluşu AKP'den kurtulmaya bağlıdır. AKP'den kurtulmak için bir alternatife ihtiyaç vardır. AKP'nin alternatifi tekdir o da milliyetçi harekettir. 60. Hükümet milliyetçi harekettir, MHP olması mecburiyettir.''
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts May 15, 2006 9:41 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dün LİDERİMİZ SAYIN DR DEVLET BAHÇELİ
bizi şereflendirdi

sevgili kardasım mustafayamanın iletisinde ki yaklasık 2 saat on dakıka tutan konusmasını yaptı

L ider konusmasında ÜLKÜCÜ GENÇLİĞİ sokakta görmek istiyen bir zihniyete ÜLKÜCÜ gençlik ÇAnkaya da 60. Hükümet olarak göreceksiniz'' dedi.

rte ye 'MHP ne yapıyor medyada neden goremıyoruz sozune karsılık olarak

''sevgılı dava arkadaslarımın 34 tv kanalı var bu aksam o 34 kanalda yayınlanacak izle ''mesajını ileterek

ülkemizin içinde bulundugu durumu anlatarak degerlendirdi

sevgilerle
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Pts May 15, 2006 6:21 pm    ileti konusu: tarih 2007-MİLLİ BİR HÜKÜMET KURULDU Alıntıyla Cevap Gönder

DUYDUNUZMU MİLLİ BİR HÜKÜMET KURULDU

Gün boyu, kırmızı alt yazılar akıyor,her yarım saatte bir son dakika haberi veriyor televizyon kanalları, akşam baskısı yapmaya başladı gazeteler; gün, temiz bir su gibi ışıldayarak akıp gidiyor.
TBMM’nin saat on bir’de yapılan olağanüstü toplantısında çoğunluk oylarıyla Gümrük Birliği Antlaşmasının tek taraflı olarak iptal edildiğini;
AB’ye giriş müzakerelerinin durdurulduğunu;
NATO ile olan tüm ilişkilerin dondurulduğunu; yabancı üslerin kapatılması için altı aylık bir izin verildiğini;
IMF’e olan borcumuzun borç tutarı konusunda antlaşma sağlanıncaya kadar ödeme yapılmayacağını;
Kırmızı alt yazılar akıyor..
Yüce Divan’ın yargılamalara bu gün başlayacağını..
Yakalanan işbirlikçilerin adları akıyor hızla..
İşte yine bir son dakika haberi;
Tüm ikili antlaşmaların iptal edildiğini;
Yabancılara toprak satışlarının derhal durdurulduğunu ve satılanların kamulaştırılacağını;
Misyonerlerin yurtdışı edildiğini; Soroscu STK kapatıldığını, Fatih Cumhuriyet Savcısının ekümenim diyen başpapaz hakkında dava açtığını ve tutuklanıp Sağmacılar Cezaevine konulduğunu;
Yabancı şirketlere verilen petrol ve maden arama izinlerinin iptal edildiğini; yer altı ve yer üstü zenginliklerinin tek sahibinin Türk halkı olduğunu;
1938 yılından bu yana çıkarılan tüm yasaları incelemek için yetkin bir komisyon oluşturulduğunu;
Özelleştirilen tüm kamu kuruluşlarının bir yıl içinde kamulaştırılacağı..
Işıl ışıl parlıyor köyler,hızla işine koşuyor işçiler, mesaisine bir saat önce geliyor memurlar, Meclisin ışıkları sabaha değin sönmüyor.
Aydınlık, sıcacık gözlerle haber okuyor sunucular.
Tarım dışalımının durdurulduğunu, milletin efendisinin köylüler olduğunu,köylüye büyük destek verileceğini; sınır boylarındaki mayınlı arazilerin TSK tarafından temizlenip köylülere bedelsiz olarak organik tarım yapmak üzere dağıtılacağını;
İstanbul Menkul Kıymetler Borsa’sının 31Aralık’tan geçerli olmak üzere kapatılacağını;
Milli enerji politikası izleneceğini, savunma sanayinin milli olacağını,emperyalizmin emriyle yazılan ders kitaplarının imha edilip yeni ders kitapları yazılacağını;
Üniversiteler dahil olmak üzere tüm okullarda yabancı dile eğitim ve öğretimin kaldırıldığını, ilk öğretimin on iki yıla çıkarıldığını;
Türkiye Cumhuriyeti aleyhine çalışanların, birliğine ve bütünlüğüne karşı olanların altmış gün içerisinde ülke topraklarını terk etmeleri;
Hızla akıp gidiyor kırmızı alt yazılar, yayın akışlarını kesiyor orta yerde verilen sıcak haberler..
Aydınlık , gururlu ve güleç yüzler geçiyor caddelerde, dimdik başları,yorgunluklarını unutmuş işçiler şaka yaparak evlerine gidiyorlar; güvenle taşıyor hamileler kutsal yüklerini, beleşçi diye bakmıyor otobüs şoförleri gazilerimize.
Yukarıda yazılanları şaka sanmayın, sanmayın ki bol keseden atıyorum; ben bir gelecek hayali kuruyorum ve ölesiye inanıyorum ki, bu hayalleri hep birlikte kurarsak gerçekleşmemesi olası değil.
Türk milletini bu hayali kurmaya davet ediyorum.

Hilmi Kayıhan
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Pts May 15, 2006 8:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abd HAYRANLARII AZ KALDIIIIII GELECEZZZZZZ KÖPEKLER!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
turkuaz51
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 68

İletiTarih: Sal May 16, 2006 9:27 am    ileti konusu: Ben Altay dağlarından koparak geldim Alıntıyla Cevap Gönder

Ben Altay dağlarından koparak geldim
Yüreğimde Türkistan'dan binbir nakış var
Çok şükür aslım da neslim de belli
Türküm müslümanım o dağlar kadar.

Dokuz tuğ taşıdım ben, dokuz davula vurdum
Dokuz evliya gücüyle yürüdüm geldim
Büyüdü benimle mübârek yurdum
Ebed-müddet bu devleti ben kurdum.

Nevruz toylarımızda ateşler tutuşturdum
Orhun'dan, Seyhun'dan, Ceyhun'dan geçtim
Yol gösterdi kükreyerek bana Bozkurt'um
Atımla hep yan yana gözelerden su içtim
Baykal'da da çimdim ben, Hazar Denizi'nde de
Toprağıma bağdaş kurup oturdum.

Ben ki Alper Tunga'ya gönül verenlerdenim
Yurt uğruna dolu dizgin göğüs gerenlerdenim
Sonra durgun sulara Bismillâhlarla
Kilim seccadesini serenlerdenim
Yani hem Alplerdenim, hem Alperenlerdenim.

Ben Türkmen'im, Özbek'im, Kazak'ım, Kırgız'ım ben
Azerbaycan Türkleriyle aynı kandanım
Kıpçakları, Uygurları aşkla duyanlardanım
Ben ki Tatarlardan, Gagavuzlardan
Çuvaşlardan, Bozkurtlardan, Oğuzlardanım.

Kalem de tuttum çok şükür, kılıç da, gül de
Güvercin bakışlı sıcak türküler de söyledim
Anlayan anladı kim olduğumu
Aman dileyeni sevdim, öfkemi yendim
Övdü büyük peygamber İstanbul Başbuğumu
Kur'an'la da müjdelendim.

Sevsem gözbebeğim olur ne varsa
Öfkelensem öfkem dağları ezer
Dilim bazan sularım çağlamasına
Bazan da bülbüllerin şakımasına benzer.

İşte bilge Tonyukuk, Kültikin, Bilge Kağan
Hepsi birbirinden daha mübârek
Süzme asaletimin nurdan kefili
İşte Dede Korkut, kaftanı ipek
Soyumun-sopumun bin yıllık dili.

Ve Yusuf Has Hacib, Mahdum Kulu, Fuzuli
Hepsi de peygamber soyunca asil
Sonra Kaşgarlı Mahmut; gönlüme düşen cemre
Ali Şir Nevaî, Gaspıralı İsmail
Şiiri bir bakraç süt gibi Yunus Emre.

Cengiz Aytmatov ki, Cengiz Dağcı ki
Ayın ondördünden sağılan huzur
Sabir Rüstemhanlı... ruh kadar eski
Ve daha binlerce nur üstüne nur.

Servetim Buhari'nin, Yusuf Hamedanî'nin
Ahmet Yesevî'nin nur servetinden
Güzelliğim, merhametim, şefkatim
Hep Şah-ı Nakşibent hazretlerinden.

Hunlardan, Göktürklerden alıp getirdim
İpek ipliğimi altın tığımı
Mintanıma minyatürler işledim durdum
Selçuklu çinisine gönül mührümü vurdum.
Osmanlı ebrusuyla süsledim yastığımı
Mustafa Kemâllerle yeni baştan doğruldum
Kim demiş 83 yaşıma bastığımı.

''ne mutlu turkum diyene'2
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Sal May 16, 2006 10:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akp nin son icraati Rum'a liman sözü

Başbakan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Karamanlis ile anlaştı. Türk hava ve deniz limanları, gelecek yıl Rumlar'a açılıyor

ERDOĞAN'ın, Yunanistan Başbakanı Kostas Kamanlis'le, 12 Mayıs'ta Viyana'daki zirvede biraraya geldiklerinde, iç politikada zor günler geçirdiğini, Gümrük Birliği Ek protokolünün 1 yıl sonra uygulanması için ricada bulunduğu açıklandı. Türkiye ve Yunanistan'ın, Gümrük Birliği Anlaşması Ek Protokolü'nün 2006 yerine 2007'de uygulanması konusunda anlaşmaya vardığı da belirtildi.

EK Protokol, Türk hava ve deniz limanlarının Kıbrıs Rum kesimine de açılmasını öngörüyor. Bu da Rum kesiminin resmen tanıma anlamına geliyor. Elefterotipia gazetesi ise konuyu 'Erdoğan'dan Atina'ya: Tutununcaya kadar elimden tutun'başlığıyla sayfalarına taşıdı. İki başbakanın ayrıca yaz mevsiminde Ege'de gerginliğe sebep olabilecek durumlardan kaçınılmasında da anlaştığı da belirtildi.

Rumlar'a liman sözü

Başbakan Erdoğan, Yunan başbakanı Karamanlis'ten, zorda olduğunu ve ek protokolün bu yıl değil de 2007'de uygulanması ricasında bulundu. Karamanlis de bu isteği kabul etti. Ek protokol, Türk hava ve deniz limanlarının Kıbrıs Rum Kesimine açılmasını öngörüyor.

TÜRK hava ve deniz limanları Rumlar'a gelecek yıl açılıyor. AKP hükümeti limanların Rumlar'a açılmayacağını söyleyedursun, gelişmeler bunun tersini gösteriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kostas Kamanlis'e, 12 Mayıs'ta Viyana'daki zirvede biraraya geldiklerinde, Gümrük Birliği Ek protokolünün 1 yıl sonra uygulanması için ricada bulunduğu açıklandı.

Yunanistan'ın önde gelen gazetelerinden Elefterotipia'nın haberine göre, Erdoğan, iç siyasette zor günler geçirdiğini ve ek protokolün bu yıl değil de gelecek yıl uygulanmasını istedi. Karamanlis de bu isteği kabul etti. İki başbakanın ayrıca yaz mevsiminde Ege'de gerginliğe sebep olabilecek durumlardan kaçınılmasında da anlaştığı ve genelde Türkiye'nin tek taraflı uyguladığı 1988 tarihli 'yaz aylarında Ege'de askeri tatbikat yapılmaması moratoryumu'nu yeniden gündeme getirdiği iddia edildi. Ek protokol, Türk hava ve deniz limanlarının Kıbrıs Rum kesimine de açılmasını öngörüyor. Bu da Rum kesiminin resmen tanıma anlamına geliyor,

Türkiye Ek Protokol'ü imzalamıştı

Türkiye, Gümrük Birliği'nin Kıbrıs Rum yönetimi dahil AB'ye yeni katılan 10 üyeye de uyarlanması için Ankara Anlaşması'nın Ek Protokolü'nü 29 temmuzda imzalamıştı. Ancak Türkiye, aynı zamanda bir de deklarasyon yayımlayarak, imzanın Kıbrıs Rum kesimini tanıma anlamına gelmediğini ilan etmişti.

Yunanistan'ın 12 mil manevrası

Öte yandan Yunan basını Ege Denizi'nde araştırma yapan bir Alman gemisinin Türkiye ile Yunanistan arasında bu ay başında ciddi bir gerginliğe yol açtığını duyurdu. Yunanistan'da yayımlanan Ta Nea, Elefteros Tipos ve To Vima gazetelerindeki habere göre, Almanya'daki Kiel Üniversitesi, Poseidon adlı bir geminin Ege denizinde bilimsel araştırma yapabilmesi için Yunan hükümetinden izin istedi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey yetkililer, gemiye sadece 6 millik Yunan karasuları için değil, uluslararası sular için de çalışma izni verdi. Gazeteler, diplomatların bu izni Yunanistan'ın 12 millik alan üzerindeki iddiasını 'resmileştirmek'için verdiğini belirtti. Türk yetkililer durumu Selanik'teki Erdoğan-Karamanlis görüşmesinden hemen önce öğrendi. Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Yorgos Yenmatas 4 mayısta Türk Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı ve bu araştırmayla ilgili memnuniyetsizlik dile getirildi.

Selanik Zirvesi'nden sonra Ankara Yunanistan Büyükelçiliği ile bir kez daha temasa geçerek çalışmaların sona erdirilmesi yönündeki talebini tekrarladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis 12 mayısta Viyana'daki zirvede biraraya geldiklerinde, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni'nin gündeminde Ege'deki bu gerginlik vardı.

Angela Merkel devreye giriyor

Zirve sırasında Türk Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Türkiye'nin Ege'deki hak ve menfaatlerinin korunması için Yunan ve Alman makamlarıyla temasa geçtiğini açıkladı. Yunan Dışişleri Sözcüsü Yorgo Kumuçakos ise araştırmanın uluslararası kurallara uygun olduğunu belirtti. Bakoyanni'nin durumu Başbakan Karamanlis'e aktarmasından sonra, Karamanlis
Almanya Başbakanı Angela Merkel ile temasa geçti. Merkel'in devreye girmesiyle Alman gemisi 13 mayısta Ege'deki araştırmalarını sonlandırdı. Atina'nın 1987 yılında yabancı şirketlere Ege'nin uluslararası sularında petrol arama ruhsatı vermesi büyük bir krize yol açmış ve iki ülke savaşın eşiğine gelmişti.

ORTADOĞU GAZETESİ
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar May 17, 2006 11:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 milyar dolar kaçtı

İşte Borsa'nın yüzde 66,bankaların yüzde 80'inin yabancıya tesliminin sonucu. Yabancılar bir hafta içinde 5 milyar dolar dışarı çıkardı

PARA piyasalarındaki dalgalanma durulmadı.. Artan panik havasıyla YTL'den kaçan yerli ve yabancı yatırımcılar döviz alımını sürdürüyor. Yabancı yatırım bankalarının 'Türkiye pozisyonlarını azaltın'uyarısı da yabancıların kaçışında etkili oluyor. Dövizde bir haftalık sıçrama, yani devalüasyon yüzde 16'ya ulaştı.

SON bir hafta içerisinde piyasalardan 5 milyar dolarlık yabancı çıkışının olduğu belirtiliyor. Yatırım bankaları ve ekonomi yönetimi 'sakin olun'uyarısı yapıyor.Borsa bir haftada yüzde 8 oranında değer kaybetti. Yüzde 14'ü geçemez denilen bono faizleri yüzde 15 sınırına dayandı. Dün ise tansiyon bir miktar düştü.

Dış ve iç borsalardaki şok dalgalanmalar sürüyor. Pozisyonunu kapatan yabancılar döviz alımına devam ediyor. Son bir hafta içerisinde piyasalardan 5 milyar dolarlık yabancı çıkışının olduğu belirtiliyor. Yatırım bankaları ve ekonomi yönetimi 'sakin olun' uyarısı yapıyor

GEÇTİĞİMİZ hafta para piyasalarında yaşanan ''Kara Cuma'''nın etkileri sürüyor. Para piyasalarında türbülans durulmadı.. Artan panik havasıyla YTL'den kaçan yerli ve yabancı yatırımcılar dövize yöneliyor. Son bir hafta içerisinde piyasalardan 5 milyar dolarlık yabancı çıkışının olduğu belirtiliyor. Dövizde bir haftalık sıçrama yani devalüasyon yüzde 16'ya ulaştı. Borsa bir haftada yüzde 8 oranında değer kaybetti. Yüzde 14'ü geçemez denilen bono faizleri yüzde 15 sınırına dayandı. Panik havası sürüyor. Sadece döviz alım ihalelerini durdurduğun açıklayan Merkez Bankası ise gelişmeleri izliyor. Hükümet hareketin öngörülen sınırlar içerisinde olduğunu belirtiyor.

Dalgalanmanın nedeni?

Piyasalardaki sert dalgalanmada yurt dışı borsalardaki düşüşler etkili oluyor. Dünya genelinde yaşana faiz artırımının yaratacağı global likidite sıkıntısı ve petrolle birlikte dünya genelinde artan enflasyon rakamları gelişmekte olan ülkelerden para çıkışına neden oluyor. Ayrıca yabancı yatırım bankalarının 'Türkiye pozisyonlarını azaltın' uyarısı da yabancıların kaçışında etkili oluyor.

Bonodan kaçış

Türkiye piyasalarında yüklü miktarda bono ve tahvil pozisyonu taşıyan bankalar yükselen faizlere rağmen yatarım bankalarının raporlarına uyarak pozisyonlarını azaltıyorlar. Kısa bir süre öncesine kadar yüzde 14 seviyesini geçemez denilen faizler dün yüzde 15 sınırına dayandı. Bono piyasasında da global faiz artırımı riskinin satıldığı belirtilirken bir hafta içerisinde borsa ve bono piyasasından 5 milyar dolara yakın sıcak para çıkışı olduğu belirtiliyor. Faiz ve dövizdeki yukarı hareketlilik durulmadan Borsa'da tepki beklenmiyor. Hafta içinde, ABD Nisan ayı enflasyon verileri ve Japonya Merkez Bankası toplantı sonuçları takip edilecek gündem maddeleri. Petrol fiyatlarındaki artışta piyasalar için önemli riskler arasında gösteriliyor. IMF görüşmeleri ve İran konusundaki gelişmeler de diğer takip edilecek gündem maddeleri olarak gösteriliyor.

Piyasa neden tedirgin?

*Yurtdışında ABD Merkez Bankası'nın (FED) önümüzdeki dönem faiz artışları için açık kapı bırakması ile başlayan düşüş

*Piyasalarda nisan ayı enflasyonunun yüksek çıkması ile başlayan tedirginliğe yabancı çıkışları

*Sosyal Güvenlik Reformu'nun Cumhurbaşkanı Sezer tarafından veto edilmesi

*Bazı yatırım bankalarının Türkiye'ye dönük yatırımların azaltılmasını tavsiye etmeleri

*Yüksek cari açık tedirginliği

*Cumhurbaşkanlığı seçimi ve erken seçim tartışmaları

*Uluslararası borsalardaki düşüşler

*Maliye'nin yabancı bankalara vergi incelemesi başlatacağı yönündeki söylentiler

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız