Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - biz böyle değildik
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Çar May 31, 2006 5:02 pm    ileti konusu: biz böyle değildik Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kadir 21 abimin de dediği gibi bu böyle diyecekmiş şu beni bu şekilde yargılayacakmış gibi düşünceler insanı sağlıklı düşünceden mahrum eder onun için bu yazıyı yazarken bana kimin neler diyeceğine düşünmüyor umursamıyorumda artık.
Bu sitede yaklaşık bir yıldır siz değerli kardeşlerimizle aynı gözeden nasipleniyor aynı sudan içiyoruz Allahıma şükür.İlk zamanlar yazı yazmakta okumakta beni mutlu etmekle birlikte isterdim ki birilerine birşeylerim varsa onu aktarayım onun benim bu bildiğimden bir nebzede olsun faydalanmasını isterdim.yüreklerini işlemiş değerli abilerimin güzel yazılarını okudukçada hafifiyor yorgunsam yorgunluğumu atıyordum.Bir kaç aydır görüyorum ki bilgi gençliği olarak adlandırılan ve bu ülkenin parlak gençliği biz Ülkücüler fikir üretmekten ziyede kopyala yapıştırlarla sadece siyaset olsun başbakanı eleştirelim onu yerden yere vuralım veyahut karşımızdakinin bir hatasını kollayıp onu bu durumundan yaralanalım gibi popüler siyeset uğraşlarıyla bu siteyi meşgul ettiklerini üzülerek izliyorum.Sayın Başkanımız Devlet beyi işte gerçek Milliyetçi dediğim fedakarlığını her zaman örnek alırım:Seçimlerde ikinci parti olmasına rağmen bu ülkenin geleceği ve bekası için belki bu partiyi ve bu partiyi bu yerlere taşıyanları verdiği koalisyon kararıyla zor duruma düşürmüştür fakat gerçek bir milliyetçi olarak o üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir.
Soruyorum sizlere bizim deniz baykaldan neyimiz farklı?
Oda aynı siyaset taktiğini uyguluyor bizde her fırsatta çıkıp tabanından dahi eleştiri alsa başbakanı veya partisini yerden yere vurabiliyor.Sizce bir şeyleri kazanıyormu bence hayır.Biz ne yapıyoruz bizde aynı popüler siyeseti burada yapıyoruz doğru veya yanlış önemli olan o kişinin açığını ortaya koymak değilmi diye düşünüyor herşeyi ortaya döküyoruz.
Bu milli bir irade milli bir düşünce olamaz.Milli düşünce her ne şekilde her kim olursa olsun bu vatanın hizmetinde olanın yanında olmaktır.Ama susmak değil hatalarını ve sevaplarını aynı ayak sesleriyle duyurmaktır.
Başkanın bu yaptığını yanlış bulmuyorum.Bu ülkede artık herkez İnanan insanların varolduğunu inandıkları şekilde yaşamaya hakları olduğu gerçeğini herkes kabul etmek zorunda.
Nedemek pasaporta başı açık resim.Bu düpe düz kominizm zihniyeti.
Başı açık veye bilmemne uyruklu gelip Türk pasaportunu rahatça istediği şekilde alacak fakat benim başı kapalı kardeşim sırf inancında dolayı o pasaportu alamayacak bu nasıl bir milli irade bu nasıl bir İslam zihniyeti.Yazık menfaat uğruna bu yakarış neden biz böyle insanlar değiliz.
Biz her zaman haklıyıda haksızıda tarafsız yorumlamaktan kellemiz gitse dahi dönmeyenlerdik.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Çar May 31, 2006 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaten kendi vatanimizda esir hale geldik

herkese özgürlük var Türk'e gelince birsey yok !!

kahrolsun akp !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Ogul50
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Per Haz 01, 2006 1:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendi kimligimizi saklamak zorunda kalmis vaziyetteyiz gurbet elde... Türküm, Müslümanim ÜLKÜCÜYÜM diye haykiramiyorum... Ne olur davamizdan sasmayalim... Davamiz Türk Islam ülküsü.... Türk Titre ve kendine dön....... Davamizin yolu batiya degil kardeslerimizi tutsakliktan kurtarip onlarla birlesmeye TURANA ve Türk Islam ülküsüne ermektir.... Allahin nizamini yani hak dini Islami dünyaya yaymaktir bizim hedefimiz... Ülkücülügün erdemliginden ögrendim ki hakli olunca ne pahasina olursa olsun susmayacaksin... Kardeslerimiz susmayalim, yolumuzdan sasmayalim...

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ.................!!!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Haz 01, 2006 3:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşlerim
Meyve dalında güzeldir.Baktığın zaman farklı bakış açılarıyla bakmana farklı farklı hoşnutluklar çıkarmana vesile olur.Bizler bu ülkenin gelecekleriyiz bu ülkenin temelleri bizlerin üzerine kurulurken böyle içi boş siyasi çatışmlarla bir yere varamayacağımızda aşikardır.Milli irade de zaten bunu reddeder.Muhalefet olmak için siyaset yapılmaz.Siyeset yanlış giden bir olgunun düzeltilmesi için temsil ettiğin kitlenin haykırışını dile getirmektir.Bunu yaparken realist bir düşünce ve milli bir irade ile hataları haykırmak doğrularıda alkışlamaktır.Ama bu zamanda anladığımız baştakinin ne yaptığı değil kim olduğu hangi partiye mensup olduğuyle ilgili.Unutmayalımki insan beşer dir.Hataları mutlaka olacaktır bunları görüp haykırdığımız gibi bunun yanında iyi niyetle yapılmış şeyleride tarafsız düşünüp mantıklı bir değerleme yaparak alkışlamasakta desteklemeliyiz.Bizim kavgamız koltukla falan değil bizim kavgamız bizi birbirimize düşürmeye çalışan bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışanla.
Milli irade ülkeyi seviyorum deyip,okul sıralarına bıçakla sevdiğinin ismini insaların bağazından kesilerek sana hizmet etsin diye getirilmiş sıralara yazmak değildir.Milli irade çıkarsız sade ve sadece Allah rızası için vatanın ve milletin bekası için çalışan kendine bunu bir borç olarak kabüllenen bireylerin grupların toplulukların yanında olmaktır.Etnik kökeni kimliği ve nereye mensup olduğu önemli değil.Önemli olan bu millete bu vatana ne kadar ve nasıl hizmet ettiğidir.Bizler hiç bir zaman siyaset sahnesinde boy gösterme heveslisi olmadık.Hep doğru olanı haykırdık haykırmayada devam edeceğiz.Var olan bir gerçek bu milletin iyiliği içinse bunun kim tarafından ne için yapıldığı hiç önemli değildir.Bunun örneğini 1974 kıbrıs harekatında görmek mümkündür.Onun için siz değerli kardeşlerimden ricam eleştiri yaparken objektif ve realist olmaya dikkat edelim yanında olmayalım ama yerinde ve zamanında arkasında ve destekçisi olalım.Bundan başka bir Türkiye burdan başka sığınacak bir vatanımız yok.Şimdi birlik dirlik zamanıdır.Şimdi vatana ve millete hizmet zamanıdır.
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Per Haz 01, 2006 9:06 pm    ileti konusu: Re: biz böyle değildik Alıntıyla Cevap Gönder

mus25 demiş ki:
Değerli kadir 21 abimin de dediği gibi bu böyle diyecekmiş şu beni bu şekilde yargılayacakmış gibi düşünceler insanı sağlıklı düşünceden mahrum eder onun için bu yazıyı yazarken bana kimin neler diyeceğine düşünmüyor umursamıyorumda artık.
Bu sitede yaklaşık bir yıldır siz değerli kardeşlerimizle aynı gözeden nasipleniyor aynı sudan içiyoruz Allahıma şükür.İlk zamanlar yazı yazmakta okumakta beni mutlu etmekle birlikte isterdim ki birilerine birşeylerim varsa onu aktarayım onun benim bu bildiğimden bir nebzede olsun faydalanmasını isterdim.yüreklerini işlemiş değerli abilerimin güzel yazılarını okudukçada hafifiyor yorgunsam yorgunluğumu atıyordum.Bir kaç aydır görüyorum ki bilgi gençliği olarak adlandırılan ve bu ülkenin parlak gençliği biz Ülkücüler fikir üretmekten ziyede kopyala yapıştırlarla sadece siyaset olsun başbakanı eleştirelim onu yerden yere vuralım veyahut karşımızdakinin bir hatasını kollayıp onu bu durumundan yaralanalım gibi popüler siyeset uğraşlarıyla bu siteyi meşgul ettiklerini üzülerek izliyorum.Sayın Başkanımız Devlet beyi işte gerçek Milliyetçi dediğim fedakarlığını her zaman örnek alırım:Seçimlerde ikinci parti olmasına rağmen bu ülkenin geleceği ve bekası için belki bu partiyi ve bu partiyi bu yerlere taşıyanları verdiği koalisyon kararıyla zor duruma düşürmüştür fakat gerçek bir milliyetçi olarak o üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir.
Soruyorum sizlere bizim deniz baykaldan neyimiz farklı?
Oda aynı siyaset taktiğini uyguluyor bizde her fırsatta çıkıp tabanından dahi eleştiri alsa başbakanı veya partisini yerden yere vurabiliyor.Sizce bir şeyleri kazanıyormu bence hayır.Biz ne yapıyoruz bizde aynı popüler siyeseti burada yapıyoruz doğru veya yanlış önemli olan o kişinin açığını ortaya koymak değilmi diye düşünüyor herşeyi ortaya döküyoruz.
Bu milli bir irade milli bir düşünce olamaz.Milli düşünce her ne şekilde her kim olursa olsun bu vatanın hizmetinde olanın yanında olmaktır.Ama susmak değil hatalarını ve sevaplarını aynı ayak sesleriyle duyurmaktır.
Başkanın bu yaptığını yanlış bulmuyorum.Bu ülkede artık herkez İnanan insanların varolduğunu inandıkları şekilde yaşamaya hakları olduğu gerçeğini herkes kabul etmek zorunda.
Nedemek pasaporta başı açık resim.Bu düpe düz kominizm zihniyeti.
Başı açık veye bilmemne uyruklu gelip Türk pasaportunu rahatça istediği şekilde alacak fakat benim başı kapalı kardeşim sırf inancında dolayı o pasaportu alamayacak bu nasıl bir milli irade bu nasıl bir İslam zihniyeti.Yazık menfaat uğruna bu yakarış neden biz böyle insanlar değiliz.
Biz her zaman haklıyıda haksızıda tarafsız yorumlamaktan kellemiz gitse dahi dönmeyenlerdik.

Kardeşim görüşlerin güzel ve yerinde ama bazıları var ki kesinlikle katılmıyorum 1.si:Biz hala kellemiz gitsede dönmeyenlerdeniz TÜRKLÜK şuuru bunu gerektirir ama eğer bahsettiğin kişiler AKP ve yanlıları ise onlar zaten TÜRK değil ve olamaz da CHP den farkımıza gelince biz şuan için elimizden geleni yapıyoruz haaaaaaaaaa....imza toplamakla orda burda mitinglerde bulunmakla yahut şurda burda yazı yazmakla olmuyor diyorsan başka ne yapabiliriz biryere bağlıysan bilirsin başına buyruk hareket edemezsin ama CHP ile farkımız biz muhalefet yapmıyoruz kampanya boykot (ki yabancı markalara rağbet hızla azalıyor) vb...elimizden negelirse boş konuşan nara atanlardan değiliz halkı diyorsan onda evet haklısın artık halk suskun bunun içinde çalışıyoruz Chp gibi üstü kapalı ve medyanın kuklası olarak değil tabii korkusuzca ve tüm ayrıntılarıyla zaten şuan yapılması gereken bunlar ve bizde bunları yapmaya çalışıyoruz işte CHP den bizi ayıran koca bir fark sana......Biz ülkücüler olarak görevimiz halkı sedalardan hülyalardan ayırıp onlara milli değerlerimizi izlettirmek olsun....

Şunu da eklemeden geçemicem TÜRK ismini unutturmaya çalışan şerefsizler ya kalemşörler yada silahşörler tarafından elbet susturulur
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Haz 02, 2006 2:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşım mus25;
sözlerin doğru olmasına doğrudur ve asıl yapılması gereken de budur.Ne var ki içimiz yanıyor.Elbette bir futbol takımı tutacak tarzda,bir fikir gurubunun arkasında yer almak akıl karı değildir.Ama bu ülkede hangi iş doğru yapılıyor ki,biz camiadan bu yüksek olgunluğu bekleyelim?Futbol maçında hakemin vermediği bir penaltı kararını hazmedemeyerek,statlarda koro halinde bağıranların,stadyumları tahrip edenlerin;birbirini bıçaklayanların; memlekette yanlış giden şeyler karşısında sağır dilsiz olanların ekseriyette olduğu bir toplumu ben anlayamıyorum!Hem öyle yanlış yapılan işler ki,bir cümlelik bir kanun,bir satırlık kararnamenin,ülkenin geleceğine ipotek koyduğu bir ortamda.Bu memlekette,bilimsel hiç bir veri alamıyoruz.İktisat kanunları ters işliyor.Ekonomi durgun ,ama enflasyon ve pahalılık azalmıyor.Talep yok,fiatlar düşmüyor.Hiçbir şey,tekniğine göre yapılmıyor.İşssizlik artıyor,millet sıkıntıda,bakıyorsunuz sefahat de bununla paralel artıyor!Aç kalan insanların dini duyguları artar,Allah'a sarılış artar,bizde bakıyoruz;battı balık yan gider misali,dinin menettiği ne kadar iş varsa,katlanarak yapılıyor.Dış ticaret açığı ve borçlar sürekli büyüyor,ama yatırım yok,işsizlik had safhada.Şu anda ülkede yüzde 23 lere varan bir oran var.Yani bilimin yıllarca deneyimle elde ettiği sonuçlar,bizim verilerle bir türlü çakışmıyor.Belli ki bu kantarın topuzu kaçık.Bir ülkede akaryakıt,maliyet fiatının tam 5 katına satılıyor.Vergiler her gün katlanarak artıyor.BUNA RAĞMEN DIŞ BORÇLARDA DEĞİL AZALMA; SÜREKLİ ARTIŞ VAR.Gırtlağa kadar batağa gömülmüşüz.Yani nereyi tutsan elinde kalıyor.Yolsuzlukları,hırsızlıkları söylemeye yetişemiyoruz.Elbette bunlar bize akepe ile bulaşmış hastalıklar değil.Bu yıllardır var.Bu gün Türk milleti,bırakın vergiyi falan,kendisine getirilen her hizmet için,yediği ekmekten,kullandığı en lüks maddeye kadar kdv adı altında korkunç vergiler ödüyor.Özalın kurtuluş reçetesi olarak getirdiği bu sistem ne oldu.Fakirin yediği ekmekten dahi vergi alınmasına sebep oldu.Yahu,benim konuştuğum telefondan,kullandığım internetten,girdiğim tuvaletten vergi alınıyor.Ve tüm bunlara karşı,bu delik küçüleceğine büyüyor.Ben bugün bir teknik eleman olarak alanım olan inşaatta,ki lokomotif sektördür,hiç bir umut görmüyorum.Temel inşaat malzemeleri olan,demir çimento,akaryakıt a sürekli zam yapıp;ondan sonra vatandaşa ucuz mesken yapacağım demek kadar aptalca bir şey düşünebiliyormusun?Hayır yalan.Ziftlenecekleri,nemalanacakları,yandaşlarını yerleştirecekleri şirketler açıyorlar kendilerine!26 yılda devlet kaç kişiyi konut sahibi yapmış ,onu da kimleri yapmış bana bir söylesinler.Bu memlekette iyiye giden tek bir kalem iş varsa,ben bu gün bu kalemi kırıp yazmayı bırakıyorum!Bunları yazarken,midelerimiz kanayacak şekilde geriliyoruz.
Ülkenin bu halinden memnun olmak mümkün mü?Ve tüm bunlar olurken,yani ekonomide hiç bir başarı yok iken,her şeyi çözmüşler gibi,gelsin laiklik,gelsin turban,gelsin rejim tartışmaları.Bu ülkede yanlış yatırımlar var,siyasi yatırımlar var,popülizm var,trilyonlar mankafa adamların elinde çarçur olup gidiyor.Bana şu ülkede iyi giden bir şeyi,bunların el atıp da düzelttikleri bir şeyi söyle ki ben de bileyim.İftihar ederim,alkışlarım.Mesele akepe meselesi değil.Bunlar bu gün var yarın defolup gidercekler.Bizim işimiz zihniyetle.Ben;başkalarını bilmem.Ama benim bunlara en çok kızdığım,din üzerine görünüp,bunun sırtından her sahtekarlığı yapmaları.İnsanları Allah ile Aldatmaktan daha büyük bir suç biliyormusun?Bu adamlar ASLA SAMİMİ MÜSLÜMAN DEĞİLLER.iŞİN İÇİNE ÇIKAR,GURUPLAŞMA,MENFAAT TEMİNİ VS VS GİBİ;ne kadar alçakca kavramlar girmiş,samimiyet ortadan kalkmışsa, dürbünle,mikroskopla baksan,yaptıkları iyi bir işi görmen mümkün değildir.Bunlar belli ki yıkmaya gelmişler!Sakın ola turban meselesi seni yanıltmasın.Çünkü inatlaşmaları ve yaptıkları ile bu meseleyi de tarihe gömmüşlerdir,bunu da başarmışlardır.Sen camiayı tanıyan bir insansın.Bizim camia ne zaman dinin aleyhine bir işe vasıta oldu,ya da destek verdi?Ama bunların ki din değil.Bak ben Dar_ı harp başlıklı yazımda bunların marifetlerini yazıyorum bildiğim kadarıyla ve dilim döndüğünce.Bu kadar namussuzluk yapanların,Allah adına konuşmaya ne hakları ne yetkileri vardır!Ben bunlarla asla beraber olup,turban konusunda ortaya atılmam.Mhp de bunlarla ittifak içerisinde olamaz.
Bir kere mhp tamamen Atatürkçü bir partidir.Atatürkün tüm ilke ve inkilaplarını benimsemiş,her zaman devletin yanında yer almış,çizgisinden asla zik zak yapmamış bir partidir.Bu parti,ülkesini insan hakları mahkemelerinde süründüren,devletini mahkum ettiren kişiler ile ittifak halinde olamaz.Din bizim yumuşak karnımızdır.Bizim Türkçülüğümüz başkalarından çok farklıdır.Din olmazsa olmaz diyenlerdeniz.Ama benim inandığım islam,bu adamların önümüze koyup da millete yedirmeye çalıştıkları islam değil.
Ülkenin hiçbir meselesini çözemeyip de bu konuyu oy amacıyla kaşıyan samimiyetsiz insanların ben nesini alkışlayacağım?Bu adamların laikliği tartışmaya açmaları da son derece kahpece ve sinsicedir.Sen parti programına koymadığın bir şeyi çıkar nasıl savunursun?Senin parti program ve tüzüğünde,laik sosyal hukuk devleti ve Cumhuriyete saygılıyım yazıyorsa,sen nasıl kahpelik eder de ,rejimi tartışmaya açarsın?Sen gurubunda ne hakla"siz dilerseniz bu ülkeye hilafeti ya da bilmem neyi getirirsiniz diye konuşursun?Bunu siz bilmezsiniz yıllar önce Adnan menderes yapmıştı.Bu onu taklit ediyor.Bu bir tarafına menderesi almış,bir tarafına özalı,bir türkü tutturmuş gidiyor.Ben bunu defalarca yazdım.Bir kere daha açıklıyorum.BU ÜLKE NE ÇEKMİŞSE İTTİHATÇILARLA,DİNİ KULLANAN İNSANLARIN KARŞILIKLI TEPİŞMESİNDEN ÇEKMİŞTİR.Bunlardan hangisi güçlü olmuşsa diğerini tahrik etmiş,olayları tırmandırmıştır.Biz tam merkezde bir parti olarak,nasıl bunlarla ittifak yaparız?Bana lütfen çok uç bir örnek olan turbanı verme.Şimdi bunlar laik Cumhuriyet üzerine atak üstüne atak yaparken,karşı güçlerin eli armut mu topluyor?Onların da hassasiyetleri depreşmeye başlamıyor mu?Bunun ,bu gerilimin bu ülkeye ne faydası var?Bunlar marifetmiş gibi bunu yapıp,biz kimsenin konuşmadığı şeyleri konuşuyoruz diyorlar.Hayır efendi.Orada da yalan söylüyorsun!Bunları senden önce Menderes çok konuştu.Orduya bile,"orduyu yedek subayla idare ederim "diye meydan okudu.Sonra ne oldu,yassıada da paspas oldu.
Yutkuna yutkuna "efendim arzedeyim "diye merhamet dilendi.Ya Bayar ne yaptı?Hiç sevmem kendisini kaç kere yazdım."Siz kim oluyorsunuz beni asacak.Ben ittihatçıyım,komitacıyım "diye alayına meydan okudu!Hiç olmazsa yürekli çıktı.Turban onların işi.Ben bu işe karışmam.Bak kardeşim.Benim bir can dostum vardı.İlk okul mezunu tren yollarından emekli,bir garip adam.İhanetin en büyüğüne maruz kalmış vaktiyle.Bir nolu Türk milliyetçisi ve o derecede Rasulullaha bağlı bir adamdı.Bir gün bir cenaze namazı kılıyoruz.Tekbir alırken yanımda şu sözünü işittim"Ben bu işe karışmam Allahuekber!"
Garibime gitti sordum namazdan sonra.Tanıdığı iyi olmayan bir insanmış Allah taksiratını affetsin.Namazını kıldı ama tanıklık yapmadı.Ben bir Türk milliyetçisi olarak,bu adamlarla taban tabana zıtım.Bizim bunlarla zerre kadar ortak noktamız yok ben bu davadan biraz anlıyorsam.Onun için ben bunların turbanına karışmıyorum.Bu ülkede turbandan önce çözülecek binlerce sorun var.Bunlar çözülmezse;bir gün bu ülkeyi işgal edenler,bu tartışmayı bitirirler değerli kardeşim.Çeker başından örtüyü,yetmez; entarisini de çıkarır oynatır.Bunlar olmadı mı?Onun için bu turban işini bence kafana takma.Bizim aramızda örtülü bir sürü asena var.Ama hiçbiri bunların şirretliğini yapmadı.Vatan giderse ne din kalı ne töre ne iman ne ahlak.Bunu iyi düşünmemiz lazım.
BozKurt_Han
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 25

İletiTarih: Cum Haz 02, 2006 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar
başı açık resim çektirmenin tek sebebi güvenlik nedenleridir..
başı kapalı ve sıkmabaş türban takan bayanların hepsi birbirine benzer.. pasaport memurlarının bunları ayırt etmesi gerçekten zordur..
bu yüzden pasaport alırken verilen resim türbanlı olsa bile saçların bir kısmı görünmek zorundadır..

osmanlı da bile ermeni terör olaylarının artmasından sonra istanbul da kadın polisler devriye geziyor , kara çarşaflı kadınların çarşafını kimse görmeden açarak kimlik vesair kontrolü yapıyordu.

manrıklı düşünelim mantıklı olalım..
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Haz 02, 2006 4:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli abim zaman ayırıp güzel lisanınızla bizlere bu değerli görüşlerinizi aktardığınız için Allah razı olsun.Galiba yazdıklarımda anlatmak istediğimi tam manasıyla kelimelere dökemedim arzu halimi anlatamadım.Şu anda ki zihniyetin ne tür misyon ve vizyon üstlendiğini her Türk gibi düşünüp Türk gibi hissedenler kadar farkındayım.Ne onların saflarında yeralma niyetinde oldum nede onların arkalarında onlara alkış tutmaktır niyetim.Bizlerin tek bir amacı var oda bu vatana hizmettir.Bazen insanı bu tarz sitemlerde çıkışlarda bulunmaya mecbur edici olaylar oluncada ister istemez içinizde kini bastıramıyor içinizdekini haykırma mecburiyeti hissediyorsunuz.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Haz 02, 2006 6:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşım mus25;senin böyle bir insan olmadığını ben çok iyi biliyorum.Bu yazıyı yazdığın anda,senin duygu ve düşüncelerini bilecek kadar da seni iyi tanıyorum.Ben orada bir yumuşak karnımız ifadesi kullandım.Bunun çok büyük bir anlamı var da onun için kullandım.Gerçekten din; bizim en büyük zaafiyetimiz,en hassas tarafımızdır.İşte bizi bu noktada kandırıp vuruyorlar.Ben bu sitede kaç tane delikanlı ülkücü biliyorum şehitlik mertebesi almaya hazır.Ama bu din konusu açıldığında,bu cemaatler meselesi gündeme geldiğinde öyle yazılar yazıyorlar ki,ben şaşırıyorum.Bundan 15 yıl önce ben de böyle vuruluyordum.Bizim İslam konusundaki düşüncelerimiz o kadar içten ki,emirleri tam olarak yapamayan insanlarımızın dahi içinde en küçük bir riya yok.Tevhid den bir mm sapma yok.Ama karşındaki çakallar öyle değil.Selamlaşmaları,tokalaşmaları bile riya kokuyor.İmamlarını neredeyse kıble yapmış bu insanlarla ülkücülük nasıl örtüşür?Çok dava arkadaşımız bunun farkında değil.İçimizde bu dinden rant sağlamayı düşünen bir Allah'ın kulu var mı?Yok bir tane bulamazsın.Çünkü bizlerin mayası sağlam.Sana soruyorum,sen,arkadaşların milletten para toplayıp yiyebilirmisiniz?Senin yerine hemen cevap vereyim.ASLA!Benim sana olan cevabım,cemaatlerin etkisinde kalıp da fikirleri sulanmış kardeşlerimizedir.Sen bu konuda bir vesile oldun.Akepeye ve uygulamalarına,ya da fazilete karşı çıkmak,onların çağrılarına katılmamak;İSLAMA KARŞI OLMAK DEĞİLDİR!Onlar bu dini senin kadar doğru yorumluyabiliyorlarsa;bırak adamlığı,insanlıktan istifa ederim ben.
Neden ikide bir bize bulaşıyorlar?Biz gidip onlara bir şey söylüyor muyuz?Burada kendi kendimize dertleşiyoruz.Bunların nasıl gelip de konuyu sulandırdıklarını,saptırdıklarını,her şeye maydanoz olduklarının yüzlerce örneğini görmedik mi bu sitede?Bak biz tartışıyoruz.Onlarda bu var mı?Mubareklerin hepsi bir robot.Hepsi tek tip elbise giymiş,prototip,ruh gibi adamlar.Sendeki isyan,cevvaliyet,hareketlilik,tavır koyma var mı bunlarda?Hiç bu düzenden şikayet ettiklerini duydun mu?Hiç ekonomiye toz kondurduklarını duydun mu?Hiç bu ülkede hortum var,insanlar eziliyor diyenini duydun mu?Değerli ülküdaşım,bu işin nasıl bir mesuliyeti var bilirsin.Ben burada tek adamın ayağının kaymasına neden olursam,huzur-u mahşerde bunun altından nasıl kalkarım?Bir hesap günü var.Buna inanırsan,o vicdan seni asla yanlış yola çekemez.Şimdi soruyorum,bu Atatürk düşmanlarıyla biz nasıl paralel hareket ederiz?Bizim Başbuğumuz ,
MEKANI CENNET OLSUN EN BÜYÜK ATATÜRKÇÜ DEĞİLMİYDİ?Onun Atatürkü yorumlamasıyla,bunların ya da Atatürkçü düşünce derneği üyelerinin ne alakası var?Ben iddia ediyorum.Belki çok ülkücü de bilmiyor.Ama mhp Atatürke en bağlı olan partidir,hem de yürekten bağlı.Başbuğun bu ülkede ihtilal yapılmış ve işin içinde iken,Cumhuriyet aleyhine bir eylemi olmuşmudur?Ne zaman bu idarenin kalkmasını istemiştir?Bu rejimi bir kez bile tartışmaya açmış mıdır?Ülkücü ruh,Türkle birlikte hep var.Başbuğ ne yapmıştır,bu yüksek ruhu disipline etmiş,bir siyasal harekete dönüştürmüştür.Diğer çarpık hareketlerin elemanlarına yurt dışına kaçtıkları anda kapılar ardına kadar açıktır.Bu ittihata da sağlanmış ve himaye görmüşlerdir.Ama kaynağı sadece vatanımız olan ülkücüler daima tutuklanmış,esaret görmüşlerdir.Fark bu.Bizim hareketin kaynağı,beslenme alanı,Türkiye!Peki ceMaatler için bunu söyleyebilir miyiz?İstiklal harbinde ,Anadolu isyanlarında ,kuvvay-ı milliye hareketine karşı ne kullanılmıştır?DİN!BÖYLE Mİ OLMALIYDI?BU DİN BİZE KÖLE OLMAMIZ İÇİN Mİ GÖNDERİLDİ, BU NE DEMEK?
Gelelim meselenin aslına;
senin aslında isyanların,kayıkçı kavgasına dönen günlük yazılardır.Çünkü hep ayni şeyleri konuşur olduk.Buna neden aylardır müdahale etmiyorum ve sabırla susuyorum?iSTEDİM Kİ RAHAT KONUŞUN.Çünkü camia artık patlama noktasına gelmiş.İçini dökecek bir yer de lazım.Bunlar samimi haykırışlar genelde.Olmayanları biliyorsun yolcu ediyoruz.Ama hekimlikte bir kural vardır.İlaç şahsın yaşına,kilosuna,dozuna,allerji durumu gibi bir çok etkene göre ayarlanır.Ayar yapılmazsa bünye isyan eder,reddeder,allerji oluşur,reaksiyon oluşur.Sistemin ideali,teori ile pratiği birlikte vermektir.Burada çok akademik yazılar yazmak mümkün.İstersen bir tane yazayım.Ama dersin ki,"ya bu adam ne demek istiyor?"mus25,bunlar çok derin konular girersek çıkamayız.Bak başka siteleri incele.Bizdeki düşünce zenginliğini bulamazsın.Bu iş böyle gidecek.Şaka yapacağız,bazen kavga edeceğiz,bazen düşüneceğiz,bazen içgüdü ile saldıracağız.Okuyucuyu sıkmadan,onların düşüncelerine de değer vererek,bu malzemeden iyi bir yemek yapmaya çalışacağız.Burası bir dershane sıkıcılığında olmayacak.Bizler ,gülerek,eğlenerek,inanarak,ikna olarak öğrenecek ve en doğruyu bulacağız.Onun için belli bir standardı esas alıp,o seviyede yazılar yazmak gerekir.Çok ileride olanları düşünmeyelim.Bu davaya yeni atılan genç fidanlar var.Bizi önce onların anlaması gerek.Ben 40 yaşına gelmiş adamla neden uğraşayım?O biliyorsa biliyor ,bilmiyorsa zaten bu saatten sonra o adama ne anlatacaksın?Bu bakımdan küsmeyelim,kırılmayalım,çok büyük beklentiler içerisinde olmayalım.Bir de asla ümitsizliğe düşmeyin.Bu davaya her gün yüzlerce genç katılıyor.
Şu anda eski ile kıyaslanmayacak bir potansiyelimiz var.Dava hedefe varmak üzeredir.Rahat olun.Başarısızlık söz konusu değildir.Bir gün bu milletin tamamının ülkücü olduğunu görürseniz sakın şaşırmayın.Bu millet tarihinde olmadık ölçüde Çanakkale ve Atatürk ziyaretleri yapıyor.Bunun bir anlamı olsa gerek.
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Pzr Nis 22, 2007 12:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülkücü Değerleriyle Ayaktadır

Ülkücü, ülkücüyü bırakıp da ülkücü olduğu için düşmanlık eden güruhları dost edinmez. Millet olarak yaşadığımız kimlik aşınmasına bağlı olarak kendi değerlerimizden uzun zamandır yüz çevirmaiş bulunuyoruz.

O değerlerimiz ki; bizi biz yapan, dahası insanlığa örnek ve önder yapan değerlerdi.

O değerlerimiz ki; uğruna beş bin şehit verdiğimiz genç ülküdaşlarımızın hayat ve ölüm tarzlarıydı…

Yaşamasını da bildiler, yüce değerlerimiz için, ölmesini de…

Bu değerlerimiz ki; ilahi mesajdan aldığımız, güzel ahlakın rehberliğinde hayatımıza nakşettiğimiz, yüzyıllar boyunca da gergef gibi işleyip ruhumuza sindirdiğimiz değerlerimizdi.

Dünya görüşü, ideolojisi, hayat felsefesi, insana, kâinata bakışı Türk Milletine hiç benzemeyen başka bir dünyanın maddi başarıları önünde diz çöktüğümüzden beri, millet olarak, yüce değerleri hayatımızdan kopardık.

Ya da biz bu değerlerden koptuk.

Ve gelinen nokta da, kendi hayatımızı kendimizden kopardık.

Maddi başarıları ile gözümüz kamaşan o dünyanın, milletimiz adına bize sunabileceği daha iyi değerler olacağını hayal ettik.

Oysa bugün o dünyanın, kendi değerleriyle ve bir süredir değersizleşmesi ile kendi başı dertte. Toplumsal hayatlarındaki intizamın makyajı, bireysel planda yaşadıkları vahşetin çirkin yüzünü örtemiyor artık.

Çocuklarını bile pençesine alan o şeytanîlik, okullarında katliam yaptırıyor. Amerika’daki 33 çocuğun katledilmesine Türk ülkücüleri olarak üzüldük. Irak’ta her gün katledilen genç çocuk demeden katledilen insanlara üzülmeye devam ediyoruz.

Ülkemizde Oniki yaş seviyesine kadar inen uyuşturucu alışkanlığı, aile yapısında gittikçe artan çözülme, suç istatistikleri, kadının kadınlığını, erkeğin erkekliğini unutuşu kendilerini bile dehşete düşürüyor.

Kendi mensuplarını karmaşa ve yıkıma götüren o dünyanın değerlerinde, biz hangi mutluluğu, hangi huzuru bulmayı umuyoruz?

“Kim ülkücülük ve ülkücüler dışında birilerine benzerse, o da onlardandır.”.

Ne kadar hümanizma, barış, adalet kavramlarının arkasına saklansalar da tarihteki ve bugünkü halleri daha bu dünyada ürküntü veren kavimlere benzeyip, bir de ebedi hayatta onlarla haşrolmak... Onların pişmanlıklarına, hüsranlarına ortak olmak...çok yanlış…!

Avrupa ile ekonomik, siyasi ve benzeri maddî gelişme adına çeşitli işbirlikleri ve anlaşmalar tarihimizde yapılageldi. Belki yarınlarda da olacak. Ama bunun belli ölçüleri olmalı değil mi bizim için?

Girilen her işbirliği, yapılan her anlaşma, önce kendi insanımızın menfaatlerini ön planda tutmak zorundadır. En az bu ölçü kadar önemli diğer bir husus da, hiçbir ilişki ve anlaşma, onların hayat tarzlarının bizim bünyemize aktarılması sonucunu doğurmamalıdır. Bizden, başka potalarda erimemiz ne kadar istenirse istensin, biz bilmeliyiz ki:

Bir milletin, kendi değerlerini bırakıp yabancıların örf ve adetlerini benimsemesi, o milletin kendi benliğini, kendi tarihini inkârıdır,

Dahası, asırlar boyunca nice yıkım ve dirilişlerle yoğurduğu ruhunu, aşağılık kompleksinin kucağında çürütmesidir, Yeryüzünde ikinci sınıf insan olduğunun kabul ve itirafıdır.

Hele yedi yüz sene dünyaya hükmetmiş, örnek ve önder olmuş bir millet için büyük bir kâbus, büyük bir felakettir bu.

Ülkücülük, değerler bütünüdür, yaşama biçimidir.

Tahrif edilmiş değerler sistemi ve bu değerler sisteminin doğurduğu hayat tarzı geçerliliğini yitirmiştir.

Yani o ilaçların tarihi geçmiştir. Tedavi etmez, zarar verir. Artık insanlığın huzur ve mutluluğu için Türk - İslam ülküsünün dışında bir çare, bir ilaç yoktur.

Bizim inancımız, başka kültür ve dinlerin törenlerini, sembollerini, yüzünü ebediyete dönmüş müminlere asla yakıştırmaz. Hele de her türünden ahlaksızlığı kesinlikle reddeder.

Bu kapsamda, olgun bir ülkücü, o maddi-manevi huzurdan kopuk dünyanın ekonomik ve kültürel yayılmacılık adına makyajlanmış eğlence biçimlerini kendi yaşantısına sokmaz. Bir ülkücünün değerini yitirmiş kültür ve hayatının izlerini taşıyan başka türlü adetleri benimsemesi, kendi alnına aşağılık kompleksiyle yapıştırdığı bir lekedir.

Bizim törenlerimiz geleneksel ölçülerle şekillenmiştir. Neşeyi, eğlenceyi, coşku ve sevinci meşru sınırlar içinde sonuna kadar yaşadığımız sosyal etkinliklerimiz vardır bizim:

Biz bu günlerde muhabbet ve neşeyi çoğaltır, tanıdığımız tanımadığımız herkesle paylaşırız. Böyle özel zamanlarda sonu pişmanlık olan sahte keyiflere ihtiyacımız olmaz bizim. Ebediyyet adına taşıdığımız umutların keyfi yeter bize.

Biz bir milletiz.

Hakkı, adaleti, barışı, doğruluğu, huzuru insanlığa öğretmiş bir millet.

Bakmayın şimdiki sefaletimize; ülkümüz var olduğu sürece üstün olan biziz.

Şimdilik başka bir dünyaya emanet verdiğimiz üstünlük ve önderliğin potansiyeli içimizde.

Kimseden değerler, örf-adetler devşirme ihtiyacımız da yok bizim.

Arzu edenlere insanlık adına verilebilecek herşey halâ bizde.

O halde bu kompleks, bu meskenet niçin?

Unutmayalım ki; Ülkücüler değerleri ile ayaktadır.

Alptuğ BOZDOĞAN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız