Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - SEKİZ FİDAN DAHA GİTTİ......
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Pts Tem 17, 2006 12:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Suriye için ayağa kalkanlar meydanlarda filistin için milyonlar toplayanlar şehit askerlerimiz söz konusu olunca sesleri çıkmıyor.

BU NASIL BİR ZİHNİYETTİR BENİM EVİMDE ÇOCUKLARIM ÖLÜYORKEN KOMŞUNUN ÇOCUĞU İKİNCİ SIRADA GELİR BENİM İÇİN.

YAZIKLAR OLSUN ARAP-KÜRT PARTİSİ SANA VERİLEN OYLARA.......
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Pts Tem 17, 2006 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cemil Çiçek toplantı sonrası basın açıklaması yapıyor. Çiçek şunları söylüyor:
Terörle mücadele partiler üstüdür. Bu mücadelenin hiçbir hedefi masum insanlar değil, doğrudan doğruya PKK'lı teröristlerdir. Bunun böyle bilinmesi gereklidir. Terör İçeriden kaynaklı değildir. Basını vardır parlamentosu vardır. Hür bir ülkedir. Irak'ın kuzeyinde PKK yuvalanıp Türkiye'yi rahatsız ettiği bir gerçektir. Irak'tan ve ABD'den bu fitnenin bertaraf edilmesini istiyoruz. Müttfekimiz ABD'den Irak'a bu yönde yardım etmesini istiyoruz. PKK Irak'a tehdit oluşturmasa bile yarın tehdit olacaktır. Betlentiler ve endişeler iletilecektir. Bu ülkelerin yapması gerekenler vardır. Terörle mücadelede kararlıyız ve bundan tüm dünyanın haberdar olmasını istiyoruz"

GEÇİN BUNLARI AĞALAR GEÇİN BUNLARI, ABD ABİNİZ İZİN VERECEKKİ MÜCADELE EDECEKSİNİZ, KİMDEN YARDIM İSTİYORSUNUZ FARKINDAMISINIZ? TERÖRÜ İÇİMİZE SOKANLARDAN YARDIM İSTİYORSUNUZ, ÇOCUKMU KANDIRIYORSUNUZ SİZ? MÜCADELEDE KARARLIMISINIZ? BİZ BİLİRİZ SİZİN KARARLILIĞINIZI, YARIN ÇIKIP YAPMAYIN ETMEYİN, AYIPTIRMI DİYECEKSİNİZ? BUMUDUR SİZİN KARARLILIĞINIZ... SON DÖNEMİNİZ BU SİZİN İLK VE SON DÖNEMİNİZ BİR DAHA İKTİDAR YÜZÜ GÖREMEYECEKSİNİZ BUNA EMİN OLUN.......
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Pts Tem 17, 2006 8:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her gün takkeler düşüyor, keller görünüyor ama hiç kimse hiçbir şey yapmıyor.
İsrail 3 asker için katlettiği onlarca insana ve Lübnan'a açıkça savaş açmasına rağmen ABD Başkanı Bush utanmadan, yüzü kızarmadan ''İsrail kendini savunuyor'' dedi. Aynı tip, ABD halkı adına Türkiye'yi uyarıp ''çocuk katili PKK ile masaya oturun, demokratik yollardan sorunu çözün'' mesajları veriyor. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler ancak bu kadar bağımlı, basiretsiz ve ve acz içinde olabilir. Türkiye yine çok ciddi bir fırsatı bilerek değerlendirmemektedir. Türkiye'yi kana bulayan, huzurumuzu kaçıran, çocukları taşıyan araçları bile mayınlayacak kadar kana susamış PKK'lı bölücüleri, kendi kanlarında boğma fırsatını geri tepmektedir. İsrail'in 3 asker için Filistin ve Lübnan'ı masum insanları kana bulamaya hakkı varsa, Türkiye'nin dünyanın en tanınmış terör örgütünün Irak'taki kamplarını bombalamaya tartışmasız hakkı vardır. Gönül isterdi ki, Atatürk'ün emaneti onurlu üniformayı taşıyan sayın paşamız, emekli olmadan önce binlerce şehidimizi de düşünerek öyle bir emir versin ki; PKK'nın kalesi Kandil dağı ve Hakurk bölgesi bir gecede on binlerce ton bombayla haritadan silinsin. Kime hesap vereceğiz. Ama ne asker de ne sivil de tık var. Meğer, PKK ne sevilen bir katil ordusuymuş, ayrıca Türk milleti resmen mazoist olmuş da haberimiz yok. Besleyip koruduğu PKK'ya hem işkence yaptırtıyor hem de vatana hizmet etsin diye gönderdiği ana kuzularının hunharca öldürülmesini yıllardır izlemekten başka bir şey yapmıyor. Türkiye'nin onurunu, şerefini, namusunu yabancıların eline verenlere bin kere yazkıklar olsun.
Irak'ın kukla Dışişleri Bakanı ve Barzan'nin dayıoğlu, İngiliz ajanı Hoşyar Zebari'yi Ankara'da ağırlayan Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül, 150 kişilik PKK listesini Zebari'ye verdiklerini belirterek yardım istediler. Zebari de utanmadan ''PKK konusunda işbirliğine hazırız. Yakalamak için gayret ediyoruz ama kolay değil..'' şeklindeki Türkiye'yi aptal yerine koyan açıklamayı yaptı. Basın toplantısında bırakın başbakanı, Gül'ü ve Dışişleri personelini, bir gazeteci bile ortaya çıkıp ''Sayın Zebari neden doğruları söylemiyorsunuz? Türkiye'ye gelmeden 10 gün önce, Kuzey Irak hapishanelerindeki bütün PKK'lılar serbest bırakıldı. Onları neden Türkiye'ye teslim etmediniz. Ayrıca şu anda sizin hastanelerinizde tedavi gören yüzlerce PKK'lı var. 1991'den beri 100 kez anlaştık, her türlü yardımı aldınız ama bir PKK'lı bile teslim etmediniz. Kafa mı buluyorsunuz'' demiyor. Allah hepsinin müstehakını versin!.. Sevgili okurlar PKK'ya kucak açanlarla, PKK'yı destekleyenler resmen tiyatro oynuyor ve bunu millete yutturmaya çalışıyorlar. Emin olun, şu anda gitsem, Zaho, Duhok, Diana, Süleymaniye, Erbil ve Bağdat hastanelerinde üst katlardaki PKK koğuşlarını tek tek ben bile gösteririm. ABD istediği için AKP utanmadan Türkiye'ye, dürüst Kürtlere ve Müslümanlara resmen ihanet etmiş, tasdikli hain, şımarık diktatör Barzani'ye ve onun, her gün Türkmen katleden silahlı peşmergelerine bedava askeri, diplomatik, vs.. eğitim vermek için anlaşma imzaladı. Anlaşmadan 3 gün sonra, İsrail Lübnan'a saldırınca Barzani ve Talabani panikleyip, ''Türkler uyanıp Kandil ve Hakurk' u bombalar, bombalarken kazayla(!) bir iki bomba da Barzani'nin Selahaddin'deki karargahına düşer mi düşer'' diye düşünüp ''Kuzey Irak'ta konuşlanmış olan Türk askeri Irak'tan derhal çıkmalı'' diyerek küstahça açıklama yaptılar. Uluslararası terörist, demokrasi düşmanı bin Ladin'in ortağı Yusuf El Kadı'yı korumak ve arka çıkmak için BM'yi bile karşısına alan Erdoğan ve Gül, Barzani ve Bush yönetimlerinin utanç verici açıklamalarına yine sessiz kaldı. Çok yakında kimlik bunalımı geçiren bazı AKP'liler Barzani ve Talabani'nin dizlerine çöküp TBMM'ye getirirse hiç şaşırmayın!..

Alıntıdır
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Pts Tem 17, 2006 10:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz daha kürtleri kardeş görmeye devam edelim daha çok şehit haberi alırız.Allah bu akp ninde kardeşlik edebiyatı taslayanlarında,korkak politika izleyenlerin belsasını versin!Tek tol bu it soylarını Türkiyeden sürmek!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
otuken17
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Pts Tem 17, 2006 10:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslinda öcümüzü aliriz ama ab ve abd var ,onlar höt diyor hükümet önünde eyiliyor. anca alsak alsak biz aliriz insallah.
Ogul50
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 1:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Olmuyor gardaslar olmuyor! "KAHROLSUN PKK" slogani artik yetmiyor. Bu soyu ve sütü bozuk itlerini yok etmeye baska icraatlarda bulunmaliyiz. Pkk abd nin bir kuklasidir ve bizim onunla uguarsip uyanmamizi engelliyor. Bizler ama halen pkk yi yok edebilirmiyiz diye abd ye danisiyoruz. Bu kadar da olmaz ki kardesler. Anlamiyorum bu durumu acikcasi anliyormuyorum. Nice sehitler verdik veriyoruzda her gün. Dile kolay geliyor onlarca yüzlerce demek. Ama onlari ne cefalarla yetistiren analarimizin babalarimizin yürekleri parcalaniyor. Bunlari ila yasayiptami aklmiz basimiza gelmeli. Her aile bir sehit verincemi aklmiz basimiza gelecek?! Artik bunlarin soyunu kurutmak sart oldu yani pkk nin. Pkk da ayrica tek kürtler yok. Pkk asala örgütünün devamidir. Tabii destekcileri ab ve abd dir. Bunu göz önünde bulundurmazsan hic bir sekilde bu örgüttten kurtulamazsin. Disariya bagimliligimizi sifira indirmeye calismaliyiz. Zaman ilerledikce durum daha fecilesecek. Zaten bizler basta hata yaptik terör dedik bu haydutlara. Bunlar savas militanlari abd ve av nin. Türkiyemizi bölmek icin kurulan bir örgüt. Kürtlerin üstüne bunu yigmakta yanlis. Ama maalesef cahilliklerini kullanarak onlari üstümüze saliyorlar. Kuzey Iraga girersek cok iyi olacak ama ilk önce kendi stratejilerimizi saglam tutmaliyiz. Her adimi akillica atmaliyiz yoksa bir anda hedef türkiye olabilir.

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 3:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BOZKURT_POMAK demiş ki:
Biz daha kürtleri kardeş görmeye devam edelim daha çok şehit haberi alırız.Allah bu akp ninde kardeşlik edebiyatı taslayanlarında,korkak politika izleyenlerin belsasını versin!Tek tol bu it soylarını Türkiyeden sürmek!

her Kürt pkk Lı Değildir... Bunu Böyle Bilesin..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
dj_shark
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 54

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 4:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kürtler kardeşimiz değildir benim kardeşim olmayan yürüdüğümüz yola engel koyan kim olursa olsun kalleştir
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
cebeka
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 76

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 5:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu hükümet ve bu hükümetin milletvekillerinin bir nebze olsun bu şehitleri umursuyorsa kafamı keserim.
Zaten RTE'nin kayınları değilmidir ki bu askerlerimizi şehit edenler.
Bakınız dün yapmış olduğu açıklamaya:"Sabrımız taşmak üzere".
E bre cahil adam.bu ülkenin başbakanının anlaşma yapmış gibi daha nasıl sabrı taşacak.kime,neye zaman tanıdın da sabrın taşmak üzere.
Senin evladın şehit olsaydı aynı şeyleri söylermiydin.???
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 8:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sırrı Bey, cepheye yeni gelen askerleri denetlerken, bir yandan da onlarla sohbet ediyor, “Nerelisin?” ya da “Kaç kardeşsiniz?” gibi sorular soruyordu.

Gözleri bir ara, saçının bir tarafı kınalanmış delikanlıya takıldı. Delikanlıyı yanına çağırdı ve merakla sordu:
“Adın ne senin, evladım?”
Delikanlı hazır ol durumuna geçti ve komutanın sorusunu bir solukta yanıtladı:
‘’ Hasan komutanım” Sonra da, komutanın “Nerelisin?” sorusunu da aynı çeviklikte yanıtladı:
“Tokat’lıyım, komutanım”. “Tokat’ın Zile kazasındanım…” Yüzbaşı Sırrı Bey şimdi de, kafasını kurcalayan sorusunu sordu:

“Peki evladım, bu kafanın hali ne?”. “Saçlarını ortası neden böyle kırmızı boyalı?”

Hasan, duraksamadan yanıt verdi:
“Cepheye gitmek için evden ayrılmadan önce anam saçıma kına yaktı, komutanım”. “Neden yaktığını da bilmiyorum.”

Yüzbaşının o gün ağzından çıkan ‘’Kınalı Hasan” adı, Hasan’ın o günden sonraki adı oldu. Cephe de tüm arkadaşlarının ağzında onun adı artık, ‘’Kınalı Hasan”dı.

Kınalı Hasan Komutanı’nın sorusuna yanıt bulabilmek için Annesine bir mektup yazdı:
“Anacığım, beni buraya gönderirken kafama kına yaktın ama, burada komutanım bana bunun nedenini sordu. Ben bunu bilemedim. Cepheye gitmek sırası yakında inşallah kardeşim Ahmet’e de gelecek. Onu gönderirken sakın kına yakma saçına. Burada onunla dalga geçmesinler’’.

Kısa bir süre sonra Kınalı Hasan Cephede iken, anne ve babasından mektup alır.

(Bu mektubun aslı Çanakkale Müzesi’nde sergilenmektedir.)

“Ey gözümün nuru hasanım,
Köyümüzde rahat rahat oturalım mı? Vatan sevgisi içimizde alev alev yanıyor. Sen ecdadından, babandan aşağı kalmazsın. Ben, senin anan isem, beni ve seni Allah yarattı, vatan büyüttü. Allah, bu vatan için seni besledi. Bu vatanın ekmeği iliklerinde duruyor. Sen bu ailenin seçilmiş kurbanısın.

Hasanım söyle Zabit Efendi’ye, bizim köyde üç şeye kına yakarlar:
1) Gelinlik kıza, gitsin ailesine, çocuklarına kurban olsun diye,
2) Kurbanlık koça, Allah’a kurban olsun diye,
3) Askere giden yiğitlerimize, vatana kurban olsun diye…

Ben de seni evlatlarım arasından vatana kurban adadım. Onun için saçını kınalamıştım.

Allah’ın hükmüyle, Allah seni İsmail Peygamberin yolundan ayırmasın. Seni melekler şimdiden rahmetle anacaktır.
Gözlerinden öperim,
Annen Hatice’’

O gün güle oynaya Gelibolu cephesinde ölümle buluşacakları yere koşan Kınalı Hasan cephede savaşır. Sonra yaralanır, geriye alınır. Cephenin hemen gerisinde Sığındere Köyü’ndeki sargı yerine getirilir. Fakat tedavi göremeden şehit olur.

Diğer şehitlerle birlikte, Kınalı Hasan’ında kimlik tespiti yapılıp her karışı şuheda fışkıran Çanakkale’ye gömülecektir.

Bu işlerle görevli Zabit Namzeti (Yedek Subay) Mehmet Efendi, Şehit Kınalı Hasan’ın üzerini aradı. Anasının mektubunu ve Kınalı Hasan’ın tamamlanmamış bir şiir karalaması buldu.

Şehit Kınalı Hasan’ın ölmeden kısa süre önce annesinin mektubunun altına yazdığı şiir şöyleydi:

“Anam yakmış kınayı adak diye,
Ben de vatan için kurban doğmuşum.
Anamdan Allah’a son bir hediye, Kumandanım ben İsmail doğmuşum.”

Ey vatan uğruna seve seve canını veren şehitler. Bu millet yaşadıkça ki hep var olacaktır. Sizin kahramanlık hikayelerinizi hep onurla ve gururla anacaktır… Ruhunuz Şad olsun. Allah’ın rahmeti üzerinize olsun.
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 9:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tatvanbozkurt demiş ki:
BOZKURT_POMAK demiş ki:

İstisnalar kaideyi bozmaz,%90 ihanetkardır,alçaktır!
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 10:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BOZKURT_POMAK demiş ki:
tatvanbozkurt demiş ki:
BOZKURT_POMAK demiş ki:

Kardeş senin Kürt ÜLKÜCÜ BAŞKANIN var Haddini Bil..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 10:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elin herifi uzayda, yeni dünya kurma amacinda, biz daha " basörtü " , " kürt - Türk " tartisiyoruz, o yuzdende hiç bir zaman onlardan iyi olamayiz !!!

iyice oturup düsünün, burda iki günlük dünya yasiyoruz, vatana Millete faydali olmak degilmi bizim Ana fikrimiz ?? !!

eee niye bir birimizi yiyoruz !! niye kafayi baska seylere yormuyoruz !!

Mesela bu terörü kim besliyor ? kürt halkimi ? yoksa dis güçlermi ?

Kürk halkinin hali ortada, hepsi fakir, bir kaç asiret haricinde .... ama onlarinda fazla etkisi olmayacagina göre, bizim gerçek düsmanlarimiz dis dünyadir !! onlara kafa yorun !! bu kadar Askeri Kürt'ler vurmuyor, ve emin olunki o dagdaki piçlerden sünnetsizde var o na göre ...

sonra vatanimizda petrolu nasil degerlendirebiliriz, Gazi nasil kullanabiliriz, bakü den gelen azeri petrolunu nasil satipda gelisebiliriz .... iste bunlardir günlük meseleler ....

Hedef TURAN diyoruz, bugun TURAN'i gerçeklestirebilecegizmi ?
Tek basimiza iktidar olsak ben eminimki yine Turan olmaz .... !!!! :(((( siz ne düsünüyorsun bu dediklerim hakkinda ...?

Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Tem 19, 2006 9:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tatvanbozkurt demiş ki:
BOZKURT_POMAK demiş ki:
tatvanbozkurt demiş ki:
BOZKURT_POMAK demiş ki:

Kardeş senin Kürt ÜLKÜCÜ BAŞKANIN var Haddini Bil..

Kardeş benim kafa yapım bu,ben Türkçüyüm.Benim Ocak Başkanım kürt olması önemli değil!Ben girdiğim her ortamda bu görüşlerimi söylüyorum Parti olsun,Ocak olsun.Ocakların şuan ki durumu ortada,her günümüz cenaze,her günümüz şehit tık yok!!!Başbuğ dan sonra Ülkü Ocakları iyice bozulmuş,özünden iyice uzaklaşmıştır.Ocaklarda yada Partimizde Türkçüler dışlanır olmuştur!Neyse konu dağılmasın ,işte kürtlerin çıkardığı isyanlardan bir demet;

Cumhuriyet dönemindeki on bes Kürt ayaklanmasinin adlari ve tarihleri.

1. Nasturi Ayaklanmasi (12-28 Eylül 1924)

2. Seyh Sait Ayaklanmasi (13 Subat-31 Mayis 1925)

3. Rac Kotan ve Raman Ayaklanmasi (9-12 Agustos 1925)

4. Birinci Agri Ayaklanmasi (16 Mayis-17 Haziran 1926)

5. Kocusagi Ayaklanmasi (7 Ekim-30 Kasim 1926)

6. Mutki Ayaklanmasi (26 Mayis-25 Agustos 1927)

7. Ikinci Agri Ayaklanmasi (13-30 Eylül 1927)

8. Bicar Ayaklanmasi (7 Ekim-17 Kasim 1928)

9. Asi Resul Ayaklanmasi (22 Mayis-3 Augustos 1929)

10. Tendürük Ayaklanmasi (14-27 Eylül 1929)

11. Zeylan Ayaklanmasi (20 Haziran-7 Eylül 1930)

12. Oramar Ayaklanmasi (16 Temmuz-10 Ekim 1930)

13. Ücüncü Agri Ayaklanmasi (7-14 Eylül 1930)

14. Pülümür Ayaklanmasi (8 Ekim-14 Kasim 1930)

15. Dersim Ayaklanmasi (21 Mart-10 Kasim 1937)

Cumhuriyet öncesindeki Kürt Ayaklanmalari sirasiyla

1. 1914 Molla Selim Seyh Sehabettin ayaklanmasi

2. 1919 Ali Batini ayaklanmasi

3. 15 Kasim-17 Haziran 1921 Kockiri ayaklanmasi...

Kaynak H.Cevizoglu- Ya Sev Ya Sevr
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız