Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - FETHULLAH'ÇILAR ARTIK TASFİYE EDİLMELİ!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 12 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
anteplimg
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 11:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar.....peygamber efendimiz (s.a.v) ne güzel demiş hiç bilenle bilmeyen bir olur mu diye.......bu cemaati bilemeyenlere bilmek istemeyenlere hey hat....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 1:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anteplimg;
sen de çok iyi biliyorsun ki bu siteden 50 defa atılmanın eşiğine geldin.
Benim de amirim olan bozkurtnet hatırlarsan sana;"seni ibret için atmayacağım ve bir tane numune olarak kalacaksın "demişti.Ne şansını,ne sabrımı zorlama!
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 7:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anteplimg demiş ki:
arkadaşlar.....peygamber efendimiz (s.a.v) ne güzel demiş hiç bilenle bilmeyen bir olur mu diye.......bu cemaati bilemeyenlere bilmek istemeyenlere hey hat....

Evet biz biliyoruz......sarıklı papazları..

KİM BU SARIKLI PAPAZ

"Ermeni olan dedesinin Pasinlerli İbrahim Bey'in hizmetkarlığını yaptığı yıllarda, Rus işgali sırasındaki Ermeni ayaklanmasında İbrahim Bey ve ailesi Ermeni hizmetkarlarının tasallutuna uğrayınca, İbrahim Bey hizmetkarını ve onun ailesinin bir bölümünü öldürür. Ardından, intihar eder. Olaydan sağ kurtulan Sarıklı papazın babası, 18-19 yaşlarındayken, İspir'e gelir ve yerleşir.

Müslüman adı alır ve bir Türk kızı ile evlenir. sarıklı papazın babasının, 'Öyle bir evlat yetiştiriyorum ki, bunları kendi dinleri ile vuracak' dediği de rivayet olunur." ( E.M.H., 2 Haziran 1999)

Cumhuriyet'ten Deniz Som, 16 Haziran 1999 tarihli "Vaziyet"te, okuyuculardan Veli Yıldırım'ın ağzından şu bilgileri aktarıyor: "ABD'de, Türkiye'deki 'Sızıntı' Dergisi'nin karşılığı olan 'The Fountain' isimli bir dergi var.
Bunu, Washington'daki Truestar şirketi yayımlıyor, editörlerinden ikisinin isimleri, Washington Katolik Üniversitesi'nden Cizvit papazı Sidney Griffith ve Abdülaziz Sachedina. Bunlardan Griffith, bir ara Gülen'i New Jersey'de ziyaret etmiş.
Sachedina ise Tanzanya'da doğmuş; Hindistan, İran ve Kanada'da okumuş; Şiilik davasına hizmet için uzun yıllar ABD, Kanada, Ürdün, Pakistan ve Afrika-Avrupa ülkelerinde dersler vermiş; halen de Virginia Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapan bir kişi.
Sachedina, mesaisinin bir bölümünü ABD'deki Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi'nde (CSIS) 'din, politika ve insan hakları uzmanı' olarak çalışmaya ayırmış; aynı zamanda, 'Mehdilik' konusunda uzman kabul ediliyor ve bu konudaki konferanslarıyla da tanınıyor.
1962'de Georgetown Üniversitesi bünyesinde kurulan CSIS, dünyanın muhtelif ülkeleri ve bölgeleri üzerinde politik-ekonomik araştırmalar yapıyor ve hazırladığı senaryoları ABD yönetimine ve şirketlerine sunuyor. CSIS'in Orta Doğu Masası'ndaki yöneticilerden bir olan Edward R.M.Kane Kahire, Bağdat, Beyrut, Tripoli, Dakar ve Ankara'da CIA görevlisi olarak da çalışmış. Dolayısıyla, CSIS ile CIA arasından bağlantı kurmak mümkün." Som, Yıldırım'ın bilgilerini aktardıktan sonra, şu yorumu yapıyor:
"The Fountain'ın son sayısında 'The Restoration of Balance' (Dengenin Onarımı) başlıklı bir yazı var; yazarı, M.Fethullah Gülen. Yöneticisi olarak İsa Saraç'ın, murahhas aza olarak Cherly Pearson'ın ve genel koordinatör olarak Mustafa K.Sungur'un göründüğü derginin yazı kadrosunda, kimliği açıkça belirtilmemiş bir isim daha bulunuyor:
M.F.Şahin. Bilindiği gibi, Fethullah Gülen, bazı yazılarında Abdülfettah Şahin adını da kullanıyor. Türkiye'de de satılan The Fountain, Internet ortamında da mevcut ve 'İslamiyette yeni bir ses' olarak Gülen'in görüşleri veriliyor. Fethullah Gülen ABD'de 'tedavi oluyormuş' diyorlar, 'entegrasyon tamamlanınca' dönecektir."

Gülen'in, "Sahabe efendilerimize cinnet derecesinde sevgisi vardı" şeklinde tanımladığı babası Ramiz, çocuklarına, Sahabelerle hiç ilgisi olmayan isimler vermiştir: Fethullah, Sıbgatullah ve Mesih.
Gülen'in babasının, oğullarından birine, samimi Müslüman ailelerde rastlanmayan ve ama Yehova Şahitleri'nin propaganda yayınlarında sık sık kullanılan "Mesih" adını vermiş olması dikkat çekicidir. (Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve ekibince hazırlanan Fethullah Gülen Raporu, s.18'e atfen, Star Gazetesi, 14 Haziran 1999)

... Nedendir bilinmez, Fethullah Gülen babasının Alvar Köyü'nden ayrılması ile ilgili olarak "Küçük Dünyam" kitabında hiç bir açıklamada bulunmamaktadır. Oysa bu, son derece ciddi ve açıklama gerektiren bir konudur. Gülen'in suskunluğu akla, "neleri ve niçin gizlediği" sorusunu getirmektedir. (Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve ekibince hazırlanan Fethullah Gülen Raporu, s.20'ye atfen, Star Gazetesi, 14 Haziran 1999)

Cumhuriyet'ten Deniz Som, 22 Haziran 1999 tarihli "Vaziyet"te, okuyuculardan Veli Yıldırım'ın ağzından şu bilgileri aktarıyor: "Türkiye'deki 'Sızıntı' Dergisi'nin ABD'deki karşılığı olan 'The Fountain'ın üst yönetiminde görevli kişilerden biri de İslam-Hıristiyan ilişkileri ve Orta Doğu konularında uzman olan İbrahim M.Abu Rabi. Rabi aynı zamanda, Hartford Üniversitesi'nde 'Mcdonal Center for the Study of Islam and Christians'da görev yapıyor...
Said-i Nursi'nin talebesi olduğu söylenen Vatikan Dinler Arası Enstitüsü'nden Kardinal Thomas Michel ve ABD'deki Georgetown Üniversitesi'nden Barbaba Stowasser, İstanbul'a geldiklerinde Fethullahçıların konuğu olmuşlar.

Gülen'in, Vatikan'da Papa'yı ziyareti sırasında açıkladığı, Şanlı Urfa'da üç dini bir araya getirecek bir okul açma düşüncesinin de ABD'de hazırlanan planlar doğrultusunda değerlendirilmesi gerekiyor. Kurtuluş Savaşı'nda İstanbul'da faaliyet gösteren Misyonerler ile İslamcılar'ın işbirliği incelenirse, günümüzdeki senaryolar daha iyi anlaşılacaktır."

Kaynak: http://www.milliyetciler.de
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 8:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anteplimg demiş ki:

Evet sevgili peygamberimiz, çok güzel söylemiş...

Biz bu cemaati biliyoruz... İçindekilerden de iyi biliyoruz.
Hiç bir mürit bilgi tartışmasına dayanamıyor. Hem sanal ortamda, hem de gerçek hayatta...
Ne dini bilgileri yetiyor, ne anlattıkları hurafelerin arkasında durabiliyorlar. Ama şuursuzca, her fırsatta ahkam kesmeye devam ediyorlar... Bıkmıyorlar mı, anlayamıyorlar mı ???

Ne diyelim... Yüce Allah (cc) kimsenin gönül gözünü kapatmasın...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Pts Arl 25, 2006 7:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

f. gülen tayfası 2007 yılını medyada atılım yılı ilan etmişmiş. İşte cemaat tayfasının yılbaşı sonrası yayında kilerine ilave olarak yayına başlayacak TV ve gazeteleri
TODAY's ZAMAN: İngilizce fikir gazetesi.

S HABER: Samanyolu TV bünyesinde yeni haber kanalı.
EBRU TV: New Jersey'den yayın yapıyor. Kuzey ve Orta Amerika'nın tamamında uydu ile izleniyor. Yakında ABD'nin büyük kablo TV platformlarına da girecek.

S ÇOCUK: Küçüklere yönelik yeni TV kanalı.

Bu değirmenin suyu nerden geliyor ?
Kısa bir zamanda dünya medyasının arasında yer almanın formülünü merak ediyoruz tanıdığım cemaat tayfalarınızdan biri yardım sever insanların yaptığı bağışlar ile diyor hep sizimi buluyor bu yardım sevenler ?
Bizler büyük camia olduğumuz halde bir TV kanalını hala kuramadık

akp başı rte den sonra sıra sizde
bir bir hesabı sorulacak

AlLLAH (c.c.) yar ve yardımcımız olsun...

ALLAH (c.c.) TÜRK´ü korusun ve yüceltsin....

Saygılarımla....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Pts Arl 25, 2006 11:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

-ULKUCU-GARDAS- demiş ki:

Bu değirmenin suyu nerden geliyor ?

Değirmenin bir suyu kurban bağışlarından geliyor, milletimizin aklını çelerek bütün kurban paralarını topluyorlar ve buna kimse dur demiyor? Neymiş efendim, filistine yardım gidecekmiş, neymiş efendim şuraya gönderilecekmiş, neymiş efendim buraya gönderilecekmiş. Efendiler önce caminin içi, bu ülkede et yüzü görmeyen binlerce insan var, açlıkla sefaletle cebelleşen binlerce insan var....
Efendiler uyanın artık efendiler!!! Devlet içinde devletmi oluşuyor, aylardır bas bas bağırıyoruz.... Kim bunlar? amaçları nedir? bu haldır haldır faaliyet ne içindir? kurban paraları nerelere gidiyor? Bu Milletin parasıyla cemaat reklamlarının yapılmasına kimler müsaade ediyor? başka musluklar varmı? bunlar kurban ve kurban paralarını götürdükleri yerde kimin propagandasını yapıyorlar? Cemaatinmi? yoksa Devletinmi? Bu tür sorular uzar giderrrrrrrrr vs vs vs vs vs
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Arl 26, 2006 7:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GÜLEN CEMAATİNDEN HARTFORD SEMINARY PAPAZ OKULUNA $2 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ
10 Kasım 2006
Hartford Seminary'e (Papaz-Misyoner Okulu) müslüman bir cemaatten Modern İslam üzerine araştırma yapılması için $2 milyon dolarlık bir para bağışı yapıldı.
Hartford Seminary halkla ilişkiler müdürü David S. Barrett yaptığı açıklamada, "Hartford Seminary tarihinde ilk defa müslüman bir cemaatten bu kadar büyük bir bağış " aldıklarını söyledi. Alınan en büyük bağış ise 1997'de $6 milyon dolardı.
Perşembe günü Papaz Okulu (Seminary) tarafından basına yapılan açıklamada bu bağış; Fethullah Gülen cemaati adına Ali Bayram tarafından yapıldı..

$2 Milyon Dolarlık bağış; İslami kurallara göre toplanan paralardan elde edildiğini yani kumar, alkollü içki ve sigara satışından elde edilmediğine dikkat çekildi..

Haberin devamı için...http://www.gencmusiad.org/forum/forum_posts.asp?TID=434&PN=1

Şimdi bu konuya gelecek olursak yıllardır sade müslümanlardan toplanan paraların kurban hisselerinin nereye gittiği açıkca belli oluyor..

Şimdi Türkiyede milyonlarca aç ve açık yaşayan müslüman varken sen kalk papaz okuluna para yatır...

adam zaten kendisi papaz olduğu için yaptığı normal...Peki bizim saf Müslüman arkadaşlarımız ne yapıyor..

TUNCAY ÖZKAN BAZEN DOĞRU KONUŞMALAR YAPIYOR..GEÇEN PAZAR GÜNÜ MENEMENDEKİ MİTİNGDE ŞÖYLE KONUŞTU"EY AHALİ ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN EĞER SAHİP ÇIKMAZSANIZ F.GÜLEN SİZDEN ALIR.."

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN...

“Onları ateşe çağıran imamlar kıldık. Kıyamet günü onlar yardım görmeyeceklerdir.” (Kasas: 41)

Bu konuda peygamber Efendimizden birkaç Hadis-i Şerif:

“Şüphesiz ki benden sonra ümmetimden bir zümre gelecektir. Onlar Kur’an okuyacaklar, fakat Kur’an’ın (feyzi) onların boğazlarından öteye geçmeyecektir. (Yalnız dilde kalacaktır.) Nitekim onlar okun avı delip geçtiği gibi dinden çıkacaklar, bir daha da dönmeyeceklerdir. İşte bütün insanların ve hayvanların en kötüsü bunlardır.” . (Müslim: 1067)

“İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecek ki, İslâm’ın yalnız ismi, Kur’an’ın ise resmi kalacak. Mescidler dış görünüşü ile mamur, fakat içleri hidayetten mahrum olacak. Onların âlimleri gökkubbe altındakilerin en şerlileridir. Fitne onlardan çıktı, yine onlara dönecektir.” . (Beyhaki)

“Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa alet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden daha tatlıdır; amma kalpleri kurt gönlü gibidir"

hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Sal Arl 26, 2006 5:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamun aleyküm ben uzun süredir siteye giremiyordum.sitenin isminin değiştiğini bugün öğrendim tesadüfen.konuya dönersek fethullah gülenin cemaati tasviye edilmelidir bencede.bu cemaat dinler arası diyalog yoluyla dinimizin altına dinamit koydular ve dinimizi yozlaştırmaya başladılar.bu cemaat mitin resmi kayıtlarındada var amerikanın gönüllü ajanlarıdır.bu devlete zara veriyorlar.bu zararların durması için bu cemaat tasviye edilmelidir.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Şub 22, 2007 10:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ZAMAN GAZETESİ
“Terör MHP’ye Yarıyor “ Başlık atmıştınız bir zamanlar f.gülen tayfası
Milliyetçiliği hiç bir zaman benimsemeyen f. Gülen tayfası Milliyetçi program yaparak ŞEHİTLERİMİZ üzerinde reyting peşinde ...
Bugüne kadar Milliyetçiliğe pek yüz vermeyen f.gülen tayfası bağlı STV kanalı! Ölümsüz kahramanlar!! adlı bir programı yayına soktu...Peki f.gülen tayfası sizin bu yaptığınız düpe düz istismar değilmi 1994 senelerinde aklınıza gelmedi 2007 de uyandınız
Terörist eylemlerde hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin hayat hikayelerinin canlandırma tekniği ile ekranlara getirdiğiniz programla kanalın reytinğini yükselttiniz.Siz bu tür programları yayınlamaya layık değilsiniz f.gülen tayfası.

ALLAH (c.c.) yar ve yardımcımız olsun...

ALLAH (c.c.) TÜRK´ü korusun ve yüceltsin....

Saygılarımla....
reisneco08
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum Şub 23, 2007 7:49 pm    ileti konusu: dıkkat edılecek bır mevzuu Alıntıyla Cevap Gönder

Oncelıkle S.A.kardeşler Nurcular veya Fetullah gulen hakkında ıkı donem var bence.Oncelerı Rahmetli Başbuğ ile cok yakın dost ıdıler.Bırbırlerıne iltifat ederlerdi.mektuplar yazarlardı fıkır alış verişi yapıyorlardı.Ama sonrakı donemler işler değişti nurcular bıze karşı tavır aldılar artık bırseylere boyun eğip bırilerının emır yasakları altına gırdiler.ışte ıkı doneme bunun için ayırdım.Birde Bedızzaman meselesi. bazı yerlerde okudum,işte Saidi Nursi nin kutlerle ılgili daha doğrusu kürt devleti ile ilgili sozlerini.hayret ettim.yalan mı doğru mu bılemıyorum ama şunu iyi bıliyorum.kımi derki ya hu kımi derki ya hak bizde hep bır ağızdan dıyelim LA İLAHE İLLALLAH..anlayana..kardaşlar..
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Şub 23, 2007 8:07 pm    ileti konusu: Re: dıkkat edılecek bır mevzuu Alıntıyla Cevap Gönder

reisneco08 demiş ki:
Oncelıkle S.A.kardeşler Nurcular veya Fetullah gulen hakkında ıkı donem var bence.Oncelerı Rahmetli Başbuğ ile cok yakın dost ıdıler.Bırbırlerıne iltifat ederlerdi.mektuplar yazarlardı fıkır alış verişi yapıyorlardı.Ama sonrakı donemler işler değişti nurcular bıze karşı tavır aldılar artık bırseylere boyun eğip bırilerının emır yasakları altına gırdiler.ışte ıkı doneme bunun için ayırdım.Birde Bedızzaman meselesi. bazı yerlerde okudum,işte Saidi Nursi nin kutlerle ılgili daha doğrusu kürt devleti ile ilgili sozlerini.hayret ettim.yalan mı doğru mu bılemıyorum ama şunu iyi bıliyorum.kımi derki ya hu kımi derki ya hak bizde hep bır ağızdan dıyelim LA İLAHE İLLALLAH..anlayana..kardaşlar..

LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH

LÜTFEN TEVHİDİN İKİNCİ BÖLÜMÜNÜ UNUTMAYALIM
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Cmt Şub 24, 2007 9:14 pm    ileti konusu: Re: dıkkat edılecek bır mevzuu Alıntıyla Cevap Gönder

reisneco08 demiş ki:

Merak ettiğin bu konuyla ilgili başlık var, ordan okuyup inceleyebilirsin.....
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Nis 16, 2007 11:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÜLKÜCÜ DÜŞMANI FETTULLAH GÜLEN
Fettullah Gülen’in ülkücülere bakışı hep eleştirilmiş, ama maalesef bazı çevrelerce savunulmuştur. Onun nasıl bir ülkücü düşmanı olduğunu, ülkücülere bakış açısını bu yazısında görmekteyiz.
Fettullah Gülen; vatanını, milletini canından çok seven ülkücüleri ve onun ileri gelenlerini, içerideki düşman olarak tanımlamaktadır. Ülkücülük gibi bir sıfatı içerideki düşman olarak gösteren Fettullah Gülen’in kendi ifadeleri aşağıda belirtilmiştir.
Fettullah Gülen’in kendi ağzından ülkücülere yönelik karalamaları okumanızı tavsiye ederiz…..

Kaos, Kadrolaşma, Ordu ve Okullar
Soru: Son günlerde Türkiye yine bir kaosun içine çekilmek isteniyor. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cevap: Türkiye, üçyüz seneden beri sürekli kaosun içine çekilmek istenmektedir. Güçlü bir Türkiye ile başa çıkamayacaklarını çok iyi bilen dış güçler, Anadolu insanını ruh ve mana köklerinden kopararak ve maziden tevarüs ettiği o zengin mirastan uzaklaştırıp aslına yabancı hale getirerek ona en büyük kötülüğü yapmaya çalışmaktadırlar. Bu tür entrika ve tuzaklar yeni değildir. Şu kadar var ki, zamana göre bu taarruz, bu plan ve bu komplolar da farklı farklı olagelmiştir. Değişen şartlar, mevcut konjonktür, o an rağbet gören silahlar, revaçta olan oyunlar ve hud’alar... nisbetinde millet ruhuna saldırının ve entrikaların da şekli değişip durmuştur. Aslında, bu entrikalar tarihinin başlangıcı ta sekiz asır öncesine gitmektedir ama özellikle son üç asırdır işlenen şenaatler suyun yüzüne vurmaktadır.
Ayrıca, eskiden tehlike daha çok dışarıdan geliyordu; Birinci Cihan Harbi’nde, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi düşman belliydi ve düşmanlık da açıktan açığa cereyan ediyordu. Mesela, İstanbul’u işgal ettikten sonra Şam’da Selahaddin’in mezarının tekmelendiği haberini de alan İngiliz General “Ey Selahaddin, Haçlı Seferleri daha yeni bitti!” demek suretiyle şecaat arzederken sirkatini söylüyor; Osmanlı’nın mağlubiyetini İslam’ın sonu, haçın zaferi olarak ilan ediyordu. Dolayısıyla, o günlerde bu millete kastedenler belliydi, âşikardı. Fakat, bir dönemden sonra saldırılar içeriden gelmeye başladı. Nur Müellifi’nin yaklaşımıyla, “eskiden tehlikeler hariçten gelirdi; onun için mukavemet kolaydı. Şimdi tehlike içeriden geliyor. Kurt gövdenin içine girdi. Şimdi, mukavemet güçleşti. Korkarım ki cemiyetin bünyesi buna dayanamaz.. çünkü düşmanı sezemez. Can damarını koparan, kanını içen en büyük hasmını dost zanneder.” Evet, artık, “Türk Milleti” diyen, “vatan, ülke, ülkü, bayrak” sözlerini dilinden hiç düşürmeyen ve hatta “din, iman, Kur’an” fedaisiymiş gibi arz-ı endâm eden bir sürü eli kanlı insan bozması var meydanlarda. Bunlar “milli ruh” diye diye milletin önüne kuyular kazıyorlar, “ruh kökü”nden bahsederken milletin kökünü kesiyorlar ve toplumu ruhsuzlaştırarak, kalpsizleştirerek kimseye sezdirmeden en sinsi planlarını uygulayabiliyorlar

ALINTI : www.haberdokuz.com
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Nis 17, 2007 4:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ve bu açıklamalarından sonra hala daha kafasız fethullahçılar ülkücülere yakın olduklarını iddia ediyorlar.Fethullah güleni asla affetmeyeceğim.Fethullah Gülen'in tüm söylediği lafları da kendisine aynen iade ediyorum.Daha da ileri gidip ağzımı bozmuyorsam;bu da aldığımız kararın ve seviyenin bir gereğidir.Camiada hala daha cemaatlere saygı duyan ve bunlara karşı çıkmayı dine karşı çıkmak olarak algılayanlar var sa ibretle okusunlar da kakalakın asıl kim olduğunu görsünler.Burada bu yazısında kendi zehiri yetmiyor,saidi kürdi denilen nurcu bozuntusunu da kaynak olarak veriyor.Kim kakalak ise Allahın ve meleklerinin laneti onların üzerine olsun!Kahpelikle mertlik işte böyle açığa çıkıyor!Adamı zıvanadan çıkartır bunlar.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız