Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - rte de "Sayın Öcalan" demiş (dinle)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt Mar 17, 2007 1:18 am    ileti konusu: rte de "Sayın Öcalan" demiş (dinle) Alıntıyla Cevap Gönder

rte de "Sayın Öcalan" demiş

Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, Avustralya'da yayın yapan bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği iddia edildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yer alan bir haberde Başbakan Erdoğan'ın, Avustralya'da yayın yapan bir radyo programında 7 yıl önce yaptığı konuşmada, Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye söz ettiği, "Türklüğe farklı tarifler getirerek Kürt'ü de Türk kabul etmek yanlış olur" sözleriyle alt kimlik-üst kimlik tartışmasını o günlerden başlattığı iddia edildi.

Fırat Kozok'un haberine göre, Erdoğan, program sırasında bir dinleyicinin kendisiyle Öcalan'ı karşılaştırması üzerine itiraz ederek "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" ifadelerini kullandı.

Gazetede yer alan haber şöyle:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez "Sayın Öcalan" ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, "Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk 'ün, 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına neden olan "Sayın Öcalan" ifadesini Başbakan Erdoğan'ın da kullandığı ortaya çıktı. Buna göre, Erdoğan, 14 Ocak 2000'de Avustralya'da yayın yapan SBS Radyosu'nda bir programa katıldı. Programda o günlerin gündem maddelerini değerlendiren Erdoğan, telefonla programa katılan yurttaşların da sorularını yanıtladı.

Program sunucusunun Abdullah Öcalan'ın idam kararının Başbakanlık'ta tutulduğunu anımsatarak "Siz Tayyip Erdoğan olarak bu olay konusunda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine Erdoğan şöyle konuştu:
"Ben hukuku kişiselleştirmeyi doğru bulmuyorum. Hukuk sadece kişiler için yoktur, hukuk bir toplum için vardır. İnsanlık için vardır ve hukukun üstünlüğü sadece bireylere, tek tek şu bireye karşı uygulanır, bu bireye karşı uygulanamaz. Ben şimdi burada bir defa mağdurum, nedir benim mağduriyetim, hapis dediler girdim yattım. Ne yaptım da hapise girdim yattım? Düşüncemden dolayı girdim yattım. Şimdi buradan ben Sayın Öcalan'ın durumuna gelmek istiyorum. Şimdi, Türkiye'de bir sıkıntı var. O sıkıntı da şu; muhalefetteyken partilerin konumuyla, iktidardayken partilerin konumu çok farklı oluyor. Bu tabii siyaset bilimi açısından çok anlamlı ve bu yeni bir tespit, yeni bir gelişme."

'Sayın Öcalan'la farkımız çok büyük'

Programa katılan bir dinleyicinin, Öcalan'ın Kürtçülük düşüncesiyle kendisinin şeriat düşüncesinin özde aynı olduğu yönündeki tespitine ve "Türkiye'de Türkiye vatandaşları var. Bunların hepsi Türk'tür, bunun dışında başka bir şey yok" sözlerine tepki gösteren Erdoğan, o günlerde de altkimlik-üstkimlikten söz ediyor. Erdoğan daha sonra şunları kaydediyor: "Siz köpeklerin çektiği kızakların üstünde, hamile kadınların taşındığı bir Doğu'da, Güneydoğu'da o insanları inandıramazsınız. Kaldı ki, ben şunu da söyleyim, arkadışımız, Suudi Arabistan'dan şurdan burdan ifadeler kullanıyor. Benim 4.5 yıllık 5 yıllık yönetimimi takip etmiş olsaydı böyle bir korkunun izlerinin bile olmadığını görürdü. Bir diğeri de Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük."

Iste o ses kaydi

Etikhaber

Not; Konusmanin 12. ve 21. dakikalarini kacirmayin... Dinleyemeyenler realplayer ile denesinler..

Vuslat
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Cmt Mar 17, 2007 9:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Not: yoğunluktan dolayı açılması biraz zaman alabilir.

BEN HİÇ ŞAŞIRMADIM !

İşte Erdoğan'ın SBS'deki konuşmasının tam ses kaydını dinlemek için tıklayın
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Altaylardan-T
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 103

İletiTarih: Cmt Mar 17, 2007 9:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konusmayi bastan sona dinledim.Konusmasinin son dakikalarina dogru sehitlerimiz icin kelle ifadesini kullaniyor.
"Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şu anda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncemden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük" diyor.
Konusmalarinin bir DTP liden ne farki var?Hic bir fark yok.Ve bu insan bizim basbakanimiz. Neyse ki orada fazla duramayacak artik.
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Cmt Mar 17, 2007 9:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zamanında Atatürk'e ''taş İnek'' diye hitap eden bir adamın bebek katiline sayın diye hitap etmesi hiç şaşırılacak bir durum değil...
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Cmt Mar 17, 2007 10:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DİREK DİNLEYEBİLECEĞİNİZ BİR SAYFA HEMEN AÇILIYOR.TIKLA

herif resmen sayın öcalan diyor..biz ne günlere kaldık Allahım..
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Pts Mar 19, 2007 12:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alperen3775 demiş ki:
DİREK DİNLEYEBİLECEĞİNİZ BİR SAYFA HEMEN AÇILIYOR.TIKLA

herif resmen sayın öcalan diyor..biz ne günlere kaldık Allahım..

Haklisin Ulkudasim ali kemaller,damat feritler bugunde var.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Mar 21, 2007 10:48 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rte nin söylediği bu sözlerin şaşılacak hiçbir tarafı yoktur.Başından beri Türk olmadığını söylüyor,etnik vurgulamalar yapıyor,eşinin ırkiyetinden bahsediyor.rte Türk değil,kendi belirttiği gibi Türkiyelidir.Türk ırkına da Türk kelimesine karşı da son derece hassastır ve hoşlanmamaktadır.
Bölücübaşı it'e sayın demesinin de çok fazla bir önemi yoktur.Tam tersine çok da iyi olmuştur.rte hiçbir şekilde ciddiye alınacak bir adam değildir.Ne bir fikri,ne bir hedefi ne de bir özelliği vardır.Bizim uğraşmamız gereken rte de değildir,muhatabımız hiç değildir.Benim en üzüldüğüm nokta böyle bir sıradan insanın peşine bir sürü devenin takılıp güdülmesidir.Ben kuklayı değil,kuklacıyı arıyorum.Bir rte gider bin rte gelir.Bunlar bitmez.
İşte gelip geçen başbakanları gördük.Neler yaptıklarını da.Burada eli ve beli kırılacak,kafası ezilecek asıl kişi kuklacıdır.Mücadelemiz onunla ve onun zihniyeti ile olmalıdır.Ben bu zihniyetin başında rte gibi bir adam olmasını;Allah ın bu ülkeye bir lütfu olarak değerlendiriyorum.Ya bu hareketin başında çok akıllı,gittiği hedefi çok iyi bilen,devlet adamı ve liderlik özelliklerine sahip bir hain bulunsaydı halimiz ne olurdu?
rte nin her ağzından çıkan bir açık,her yaptığı bir gaf.rte nin bu millete en büyük hizmeti,farkında olmadan milletin silkinmesi,kendine gelmesi,ve Türk milliyetçiliğinin patlama yapması olmuştur.Bu bakımdan ben isterim ki,rte binlerce yıl mümkünse akepenin başında kalsın.Bize bu zihniyetin ne olduğunu,neler yapmaya çalıştığını apaçık gösteren böyle bir adamın silinip gitmesini hiç istemem.O zaten partisini de kendisiyle birlikte silip duruyor.Bakın şu anda dışişleri bakanı onun dava vekilliğini üstlendi,onu savunmaya çalışıyor.rte nin sesi çıkacak hali kalmamış,saçmalayıp duruyor.Dışişleri bakanı da her zamanki yuvarlak laflarla onu korumaya çalışıyor.Tam bir komedi.Ben asıl rte gibi bir adamı lider kabul edip,ona itaat eden,onu dinleyen,onu lider sanan develerin şu sözlerden sonraki hallerini merak ediyorum.Develikten bıkmışlarsa ondan da büyüğü fil sürüleri var.Bu develer daha geviş getirmeye devam etsin başka ne diyeyim?
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar Mar 21, 2007 5:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yahu adamcağıza iftira etmeyelim!... :D

Bu foto Montaj gibi birşeydir..

Çekemeyenler Cumbaba olmasını engellemek için yapıyorlardır..

Yahu bir ülkede bu adama oy veren bu kadar enayi varken..

Bu adamın elde ettiği hakikaten büyük başarıdır..

Düşünsenize.. Böyle bir adamı.. AB ülkelerinde 5000 nüfuslu bir kasabaya bile. Başkan yapmazlar..

Bu önümüzdeki seçimler zaten bu toplumunda ne olduğunun bir SINAVI niteliğinde olacaktır..

Hala bu adama oy verenler varsa..

Demek ki toplumun LAYIK olduğu yönetim sistemi bu .. diyeceğiz...

Bu adamı hala savunanları gördükçe ..kan beynime sıçrıyor..

Aslında Tarih tekerrür ediyor..

Damat ferit'ler.. Gazeteci Artin kemaller.. Abd,İngiliz mandacıları.. ortalıkta cirit atıyor..

saygılar.
Kurt9
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Per Mar 22, 2007 12:00 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle selamin aleyküm diyorum.
Ben siteye yeni üye oldum.
Bütün ülküdaslarimi yürekten selamliyorum.

Tayyibin konustuklarina bende hic sasmadim.
Bunlarin kafa yapisi bu.
Bunlarda vatan,millet sevgisi yok.
Sadece din istismari ve menfaat düskünlügü var.
Kutsal dinimiz islamada en büyük zarar bunlardan gelir.
Bize düsen milletimizi uyarmak ve gözünü acmak.

Allah yar ve yardimcimiz olsun
GENC-REIS
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Per Mar 22, 2007 3:57 am    ileti konusu: ... Alıntıyla Cevap Gönder

Utanmasa Abi diyecek Se.... herif ya olamaz bu kadarida. Gelsinde seni secimlerde kurtarsin Sayin diye hitap ettigim Bebek Katili!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM ICQ
Altaylardan-T
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 103

İletiTarih: Per Mar 22, 2007 4:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos demiş ki:
Yahu adamcağıza iftira etmeyelim!... :D

Bu foto Montaj gibi birşeydir..

Çekemeyenler Cumbaba olmasını engellemek için yapıyorlardir.

Gecen gün akp linin biri (normal vatandas) ses kaydinin erdogana ait olmadigini söylüyor. :)
Yüzsüzlügün bu kadarina da pes dogrusu.
Adami savunmak adina ne kadar komik durumlara düstüklerinin farkinda degiller.
asena58
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cmt Mar 24, 2007 7:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALLAH'IN KASIMPAŞALISI, ananı da al git diyebilecek kadar terbiyesi elveren birinin sayın öcalan demesi beni hiç şaşırtmadı...... şunu da belirteyim bir gün cumhurbaşkanı seçilirse ona da şaşırmam :( :(
Safak
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 50

İletiTarih: Pzr Mar 25, 2007 10:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O şahıs Cumhur Başkanı seçilemeyecek. O kadar iddialı konuşuyorum. Bildiğim birşey yok ama eminim ki o şahıs olamayacak. Ve olmamalı da zaten.
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 11:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yıldıray ÇİÇEK

Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlık makamında oturan rte için, bölücü başını "Sayın" diyerek övdüğü için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca inceleme başlatılmış…

Türkiye adına ne kadar acı, ne kadar talihsiz bir durum değil mi?

Türk milletini yöneten birisi, Türk milletini bölmeye çalışan, on binlerce insanımızı şehit eden birisine gösterdiği 'saygı' için hakkında soruşturma başlatılıyor.

Ve bu insan hala, o koltukta oturduğu gibi, cumhurbaşkanlığı koltuğuna sıçrama yapmak için zemin yokluyor…

BOP Eşbaşkanı rte hakkında başlatılan inceleme için "Arkadaşlar, müflis tüccarlarla işim yok" demiş…

'Sayın'ı meşhur olan rte, ortada işlenmiş bir suça yönelik sadece bu cümleyi tekrar tekrar kuruyor.

Avustralya'daki radyo konuşmasından iki yıl sonra, Türkiye'nin yönetimini ele almış rte, öyle bir konuşuyor ki, sanki bundan bin yıl önce bu sözleri kullanmış gibi 'eski defterleri karıştırmayın' diyor…

Birde, rte'nin eski defterleri bırakın, yeni defterlerinde bile bol bol PKK'nın kavramları ile yan yana geldiğini görürsünüz.

Eli kanlı katile "Sayın" demiş, bunu sulandırmak için her şeyi yapıyor, kadrosunda yer alan elemanlarda "sayını, kelleyi" nasıl kapatırız diye, bin bir çeşit yalan uydurarak, rte' yi kurtarma operasyonu yapıyorlar akıllarınca…

Ama bu çabaları, sadece nasıl bir karakter taşıdıklarına dair örnek olmaktan öteye gitmemekte ve bu radyo konuşması dalga dalga internet sitelerinde yayılmaktadır.

Okuduğu bir şiir yüzünden ceza alıp, mazlum ve mağdur rolü ile siyasi rant toplayan rte, insanlık dışı yaratıklara "Sayın" demesinin cezası ne olacak dört gözle bekliyoruz.

rte'nin"Sayın" demesini tartışmak yerine, siyasi düşüncesi açısından ve eylemleri açısından "Sayın" dememesini gerektirecek bir durum gösterebilir misiniz?

rtegibi siyasi bir kişilik bebek katiline "Sayın" demeyecekte, kim diyecek?

Burada bizim en çok üzüldüğümüz konu, böyle bir siyasi kişiliğin başbakanlık koltuğunda oturarak, Türk milletini, ABD ve AB karşısında adeta esir duruma düşürerek, yönetmesinedir.

Yoksa rte'nin düşünce sistematiğini en iyi bilen biz Türk milliyetçileriyiz.

BOP Eşbaşkanı rte, katil başına "Sayın" der, şehitlerimize "Kelle" der, buna kimse şaşırmamalıdır.

Şaşırmamız gereken hal, eğer Apo ve benzerlerine hakaret ediyor, onlara küfür ediyorsa asıl şaşırıp, bunun altında 'bir bit yeniği' aramamız gereken an, işte bu an olmalıdır.

rte'nin bu sözlerine şaşırmadık diye es mi geçeceğiz? Elbette hayır…

Türkiye'nin onurunu, namusunu, birliğini, bütünlüğünü korumakla sorumlu olduğu makamda, bunun aksini yapan birisini en ağır cezayı almalıdır.

Savcılığın başlattığı incelemenin sonucu ne olursa olsun, birde Türk milleti'nin vereceği ders vardır. rte, bu dersten sonra, BOP eş başkanlığını, Amerika'da sürdürür herhalde?

Sayın savcıların inceleyeceği aslında bir şey yoktur. Her şey ortadadır. Ortada olanın cezasını bekliyoruz.

NOT: şimdilik tepkimi (Recep Tayyip Erdoğan) rte yazarak gösteriyorum Sayın YILDIRAY ÇİÇEK beni mazur görsün yazısında yapmış olduğum bu değişiklikten ötürü
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız